PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zašto mi? Šta je ovo sve? Nekontam...Život ili mašta?



Nightyx
31-07-2008, 12:10
De danas onak pogledam u mog starog, pogledam u brata, pogledam u tv, pomisli šta je ovo zašto smo mi svi tu? Nekontam šta sad...zašto mi postojimo kao pojedinci? I dali smo svi pojedinci ili si ja to samo umišljam? Ili ni ja ne postojim? A možda se život odvija onako kako si zamišljaš sve, a to je nešto dublje, nešto što ne misliš u svom već zamišljenom mozgu, nego i to zamišljaš.

Kako vi razmišljate o svemu ovom? Život ili mašta?

Fireblade
31-07-2008, 12:12
ja sam se zapito jedno koji pišo mi idemo u školu i na nju potrošimo 12 godina a neki i više
wtf

iznogud1515
31-07-2008, 12:14
e sad, o tome bi se dalo raspravljat iako nitko ne bi reko točno kako ga zamišlja. život... nemam blage, razmišljo sam nekad o tome. možda se netko igra s nama.

streetrace777
31-07-2008, 12:20
Odi gledaj Matrix :)

Fireblade
31-07-2008, 12:29
Odi gledaj Matrix :)

:rotfl: :rotfl:

http://japanese.about.com/library/weekly/graphics/matrix.jpg

Nightyx
31-07-2008, 12:59
nemojte mi spamati topic :( oćem vidit ostale šta misle XD

Human m0nst3r
31-07-2008, 13:20
Hmm, ovo spada u pepeljaru cini mi se. A i tamo ima milijune takvih tema sta mislite o zivotu. :P

Maloki
31-07-2008, 13:26
Imaš one ideje da mi sami stvaramo svijet i da ga svi jako, jako slično zamišljamo, pa zato 99% toga vidimo isto. Po toj logici, imam kolektivnu svijest :P

Death By Sexy
31-07-2008, 13:33
descartes ti šalje pusu

Snake
31-07-2008, 13:49
ja ti neću savjetovat da ogledaš matrix nego ću ti preporučit da odgledaš filmove Into the wild i Donnie Darko, dobro će ti doć.
mogu ti samo reć zašto bi uopće bila mašta sve ovo kad je toliko slobode i mogućnosti, ako si stvarno sretan* i ako ne žališ ni za čime u životu nećeš se pitat koji je smisao, zašto, kako i zbog čega živimo. kad ti takva pitanja počnu padat na um, znaj da ti nešto fali i da bi nešto trebao promjenit.

*pod srećom se ne broji izlazak vikendom i zabava s prijateljima, sreća traje cijeli tjedan.

Fireblade
31-07-2008, 13:59
ja ti neću savjetovat da ogledaš matrix nego ću ti preporučit da odgledaš filmove Into the wildSi Donnie Darko, dobro će ti doć.
mogu ti samo reć zašto bi uopće bila mašta sve ovo kad je toliko slobode i mogućnosti, ako si stvarno sretan* i ako ne žališ ni za čime u životu nećeš se pitat koji je smisao, zašto, kako i zbog čega živimo. kad ti takva pitanja počnu padat na um, znaj da ti nešto fali i da bi nešto trebao promjenit.

*pod srećom se ne broji izlazak vikendom i zabava s prijateljima, sreća traje cijeli tjedan.

jel to kad onaj ide neš po aljaski il tak negdje

Windwalker
31-07-2008, 14:27
De danas onak pogledam u mog starog, pogledam u brata, pogledam u tv, pomisli šta je ovo zašto smo mi svi tu? Nekontam šta sad...zašto mi postojimo kao pojedinci? I dali smo svi pojedinci ili si ja to samo umišljam? Ili ni ja ne postojim? A možda se život odvija onako kako si zamišljaš sve, a to je nešto dublje, nešto što ne misliš u svom već zamišljenom mozgu, nego i to zamišljaš.

Kako vi razmišljate o svemu ovom? Život ili mašta?

Ja i previše razmišljam o tim egzistencijalnim pitanjima, i jedini pravi (i najbolji) zaključak do kojeg sam došao je: 'Prestani o tome razmišljat, isključi mozak, i život će ti biti lakši i ljepši.'
(Jedini je problem što je to vrlo teško, u mojem slučaju gotovo nemoguće.)

Aerial
31-07-2008, 14:41
One way to find out - metak u čelo.

Deadwalker
31-07-2008, 14:43
Ja i previše razmišljam o tim egzistencijalnim pitanjima, i jedini pravi (i najbolji) zaključak do kojeg sam došao je: 'Prestani o tome razmišljat, isključi mozak, i život će ti biti lakši i ljepši.'
(Jedini je problem što je to vrlo teško, u mojem slučaju gotovo nemoguće.)

Istina, takva pitanja su vrlo teska za covjeka pojedinca i najbolje je o tome uopće ne razmišljat i zamarat se takvim stvarima. Ideju postojanja čovjek ne može shvatit kao ni ideju beskonačnosti ili ono, Bog je oduvijek...

m4d
31-07-2008, 15:01
ja ti neću savjetovat da ogledaš matrix nego ću ti preporučit da odgledaš filmove Into the wild i Donnie Darko, dobro će ti doć.
donnie darko my best movie <3

nosferatu25
31-07-2008, 15:51
ovo je sve život...
kad umreš maštaćeš da si živ...

Aerial
31-07-2008, 17:24
ja ti neću savjetovat da ogledaš matrix nego ću ti preporučit da odgledaš filmove Into the wild i Donnie Darko, dobro će ti doć.
donnie darko my best movie <3

Donnie Darko?

Hm, joj... ne znam baš. Ako je pesimistično raspoložen, Donnie Darko ga može natjerati na dešku depru i suicid :)
Donnie Darko je jedan od mojih fejvorit muviz, ali treba biti oprezan zašto i kada ga se gleda :)

Snake
31-07-2008, 23:17
De danas onak pogledam u mog starog, pogledam u brata, pogledam u tv, pomisli šta je ovo zašto smo mi svi tu? Nekontam šta sad...zašto mi postojimo kao pojedinci? I dali smo svi pojedinci ili si ja to samo umišljam? Ili ni ja ne postojim? A možda se život odvija onako kako si zamišljaš sve, a to je nešto dublje, nešto što ne misliš u svom već zamišljenom mozgu, nego i to zamišljaš.

čim sam ovo pročitao odmah sam se sjetio one scene kad donnie sa svojim starim i frendom gleda utakmicu na tv-u i kad počne viđat one smjernice - da ne spoilam sad.
uglavnom, istina je da treba pazit kad i kako se taj film gleda, ali mislim da bi se baš mogao prepoznat u toj sceni kao što sam i naveo (naravno sve ovo ide ako nightyx nije već gledao Donnija)

RIDER32
01-08-2008, 00:51
De danas onak pogledam u mog starog, pogledam u brata, pogledam u tv, pomisli šta je ovo zašto smo mi svi tu? Nekontam šta sad...zašto mi postojimo kao pojedinci? I dali smo svi pojedinci ili si ja to samo umišljam? Ili ni ja ne postojim? A možda se život odvija onako kako si zamišljaš sve, a to je nešto dublje, nešto što ne misliš u svom već zamišljenom mozgu, nego i to zamišljaš.

Kako vi razmišljate o svemu ovom? Život ili mašta?
Idi u crkvu, vjeruj u Boga i sve ce ti biti jasno :wink:

:D

Nodakim
01-08-2008, 01:09
zapravo...biti će mu još manje jasno :D
neće znati da ga iskorištavaju i kontroliraju the evil force of the Pope

Matilda Mother
01-08-2008, 09:56
Hm, joj... ne znam baš. Ako je pesimistično raspoložen, Donnie Darko ga može natjerati na dešku depru i suicid :)
Donnie Darko je jedan od mojih fejvorit muviz, ali treba biti oprezan zašto i kada ga se gleda :)

definitivno onda ne gledam sada :(

Nightyx
01-08-2008, 10:05
Ma načitao sam se svačega o našoj svijesti, puno toga sam čak i potrvdio da je istina i ono, ugl se oko toga baziram. Ukoliko nešto stvarno želiš, to se mora ostvariti, jer ono kako si zamisliš tako će i biti, te onaj tko uspije upravljati svojom svijesti, taj će i u životu uspijeti, zato treba bit optimističan i pun sebe. Što mislite odakle slavni nogometni igrači? Mislite da je to sve talent? Ili ipak optimizam i vjera u sebe i ono što činiš? Milsite kako C. Ronaldo nije pun sebe? Kako ne misli on sam za sebe da je odličan igrač? Kako u svakom njegovom potezu s loptom nema tog otprimizma, žara, te želje za uspijehom? E pa tako je kod svakog uspiješnog čovjeka, samo trebamo prepoznati to u sebi, što ne uspijeva svima, ali kada bi si dali truda, te mislil na taj način uspijeh bi bio neupitan.

Dakle ovo govorim iz svog iskustva s mnogim stvarima, uvjerio sam se u to kako svijest čini čovjeka i sve oko njega ;)

m777
01-08-2008, 10:18
Ukoliko nešto stvarno želiš, to se mora ostvariti, jer ono kako si zamisliš tako će i biti, te onaj tko uspije upravljati svojom svijesti, taj će i u životu uspijeti, zato treba bit optimističan i pun sebe.
Poppycock.

Nightyx
01-08-2008, 10:21
Poppycock.
http://en.wikipedia.org/wiki/Poppycock_(snack)

Lord Jambrek
01-08-2008, 10:23
Ma načitao sam se svačega o našoj svijesti, puno toga sam čak i potrvdio da je istina i ono, ugl se oko toga baziram. Ukoliko nešto stvarno želiš, to se mora ostvariti, jer ono kako si zamisliš tako će i biti, te onaj tko uspije upravljati svojom svijesti, taj će i u životu uspijeti, zato treba bit optimističan i pun sebe. Što mislite odakle slavni nogometni igrači? Mislite da je to sve talent? Ili ipak optimizam i vjera u sebe i ono što činiš? Milsite kako C. Ronaldo nije pun sebe? Kako ne misli on sam za sebe da je odličan igrač? Kako u svakom njegovom potezu s loptom nema tog otprimizma, žara, te želje za uspijehom? E pa tako je kod svakog uspiješnog čovjeka, samo trebamo prepoznati to u sebi, što ne uspijeva svima, ali kada bi si dali truda, te mislil na taj način uspijeh bi bio neupitan.

Dakle ovo govorim iz svog iskustva s mnogim stvarima, uvjerio sam se u to kako svijest čini čovjeka i sve oko njega ;)

E pazi, razmišljanje ti je krivo.

Ako nešto stvarno želiš to se mora ostvarit? O ne, fulao si totalno. Život se temelji na razočaranjima i očekivanjima, koliko put smo rekli da je život okrutan, sranje ili štoveć, a to govorimo jer previše očekujemo. Očekuješ da ćeš bit bog, da ćeš jednog dana skroz super živjeti i bez briga da budeš, očekuješ previše? Ne mora značit, ovisi i o slučaju okolnosti, možda će baš jedna osoba reći to famozno NE i dovesti te do gotove propasti, a onda ćeš reć da je život sranje jer si očekivao da ćeš uspijet u svome cilju.

Nightyx
01-08-2008, 10:26
E pazi, razmišljanje ti je krivo.

Ako nešto stvarno želiš to se mora ostvarit? O ne, fulao si totalno. Život se temelji na razočaranjima i očekivanjima, koliko put smo rekli da je život okrutan, sranje ili štoveć, a to govorimo jer previše očekujemo. Očekuješ da ćeš bit bog, da ćeš jednog dana skroz super živjeti i bez briga da budeš, očekuješ previše? Ne mora značit, ovisi i o slučaju okolnosti, možda će baš jedna osoba reći to famozno NE i dovesti te do gotove propasti, a onda ćeš reć da je život sranje jer si očekivao da ćeš uspijet u svome cilju.
pa gle, stvar i je u tome da to što želiš moraš željeti dovoljno jako, a ako ti želiš biti bog, a znaš da je to nemoguće, kako onda da budeš? :)

A što se tiče nepravednog života, to je istina jbg ne možeš baš sve kontrolirati, jer i drugi utječu na tebe, ne samo ti na njih.

m777
01-08-2008, 10:30
Mislim da je netko malo previše čitao Alkemičara...

Nightyx
01-08-2008, 11:48
Mislim da je netko malo previše čitao Alkemičara...
Ti imaš nekih problema ili? :D

Vidim da ti nešto ne odgovara baš, pa ono treseš svoje mokre gaćice ovdje. :)

Lord Jambrek
01-08-2008, 11:58
Mislim da je netko malo previše čitao Alkemičara...
Ti imaš nekih problema ili? :D

Vidim da ti nešto ne odgovara baš, pa ono treseš svoje mokre gaćice ovdje. :)


Pusti poljake, ne zamaraj se jednostavno :D

m777
01-08-2008, 20:26
Pusti poljake, ne zamaraj se jednostavno :D
Dobro rečeno, ali molio bih vas (ne Vas, gospodine, nego općenito forumaše) da ne koristite McPinguov nadimak za mene. On ima razlog da ga koristi, vi nemate.


@Nightyx - Čitao si Alkemičara?

Vedro
01-08-2008, 22:57
De danas onak pogledam u mog starog, pogledam u brata, pogledam u tv, pomisli šta je ovo zašto smo mi svi tu? Nekontam šta sad...zašto mi postojimo kao pojedinci? I dali smo svi pojedinci ili si ja to samo umišljam? Ili ni ja ne postojim? A možda se život odvija onako kako si zamišljaš sve, a to je nešto dublje, nešto što ne misliš u svom već zamišljenom mozgu, nego i to zamišljaš.

Kako vi razmišljate o svemu ovom? Život ili mašta?


Treba pročitat knjigu od Dalai Lame:Knjiga mudrosti ili Otvoreno srce,to će te navesti na još više razmišljanja pa možda i dođeš do nekog zaključka,te knjige su ti baš za to o čemu ti pričaš :wink:

m0dkayZ
02-08-2008, 00:18
Ja sam sanjo par puta onaj neki cudan san sto imas osjecaj da si 100% na tom mjestu i osjecas sve zivo oko toga ... i sanjo sam u njem da je nas "sve ljude" neki lik sanjo a lik bio ful cudan...
I kad se probudio da smo svi mi nestali a lik nas je sanjo pun k godina i dok se nismo jel razvili..
I odjednom se probudio i sve je nestalo tad sam se i ja digo... Tako da sada mislim da nas neko sanja... Bolestan sam rajt?

RIDER32
02-08-2008, 21:02
zapravo...biti će mu još manje jasno :D
neće znati da ga iskorištavaju i kontrolirajuSthe evil force of the Pope
I ti isto idi u crkvu :D

McPingvin_v2.0
02-08-2008, 22:53
Overdosed, još jedan takav post i dobit ćeš marked.

R@pt0r
02-08-2008, 23:08
Overdosed?

McPingvin_v2.0
03-08-2008, 09:40
Izbrisao sam mu post. I nije "Overdosed" nego nešto tipa "Ov3rd0$ed", štajaznam, nije ni bitno.

Master_of_Soup
03-08-2008, 10:40
Ja sam sanjo par puta onaj neki cudan san sto imas osjecaj da si 100% na tom mjestu i osjecas sve zivo oko toga ... i sanjo sam u njem da je nas "sve ljude" neki lik sanjo a lik bio ful cudan...
I kad se probudio da smo svi mi nestali a lik nas je sanjo pun k godina i dok se nismo jel razvili..
I odjednom se probudio i sve je nestalo tad sam se i ja digo... Tako da sada mislim da nas neko sanja... Bolestan sam rajt?

Ja tebe kur.ca nisam razumio sve dok ti 10. put nisam pročitao post.


Ja mislim da smo mi u jednoj kompjuterskoj igrici, moguće simsima, koje igraju alieni.

m0dkayZ
03-08-2008, 11:08
Ja sam sanjo par puta onaj neki cudan san sto imas osjecaj da si 100% na tom mjestu i osjecas sve zivo oko toga ... i sanjo sam u njem da je nas "sve ljude" neki lik sanjo a lik bio ful cudan...
I kad se probudio da smo svi mi nestali a lik nas je sanjo pun k godina i dok se nismo jel razvili..
I odjednom se probudio i sve je nestalo tad sam se i ja digo... Tako da sada mislim da nas neko sanja... Bolestan sam rajt?

Ja tebe kur.ca nisam razumio sve dok ti 10. put nisam pročitao post.


Ja mislim da smo mi u jednoj kompjuterskoj igri, moguće simsima, koje igraju alieni.
Ma ja ti sam sebe nerazumijem...

unknown
03-08-2008, 11:15
De danas onak pogledam u mog starog, pogledam u brata, pogledam u tv, pomisli šta je ovo zašto smo mi svi tu? Nekontam šta sad...zašto mi postojimo kao pojedinci? I dali smo svi pojedinci ili si ja to samo umišljam? Ili ni ja ne postojim? A možda se život odvija onako kako si zamišljaš sve, a to je nešto dublje, nešto što ne misliš u svom već zamišljenom mozgu, nego i to zamišljaš.

Kako vi razmišljate o svemu ovom? Život ili mašta?


Treba pročitat knjigu od Dalai Lame:Knjiga mudrosti ili Otvoreno srce,to će te navesti na još više razmišljanja pa možda i dođeš do nekog zaključka,te knjige su ti baš za to o čemu ti pričaš :wink:


LoL lik je teški licemjer... pogledaj malo po netu pa ćeš vidjeti kakva sranja dalai Lama radi...

BTW. Nightyx dobrodošao u ostatak čovječanstva

Arbiter of Change
03-08-2008, 12:42
Faza kroz koju svi prođu i u kojoj preispituju sve što znaju (obično adolescentski period) tako da se ne moraš čuditi jer je to sasvim normalno.
I da, čitanjem tuđih biografija nećete doći bliže svom odgovoru iz jednostavnog razloga jer je to njegovo viđenje, a ne vaše (naravno, većina ne može baš formulirati svoje misli pa tu zapne).

Sonic_Moronic
08-08-2008, 08:47
Ukoliko nešto stvarno želiš, to se mora ostvariti, jer ono kako si zamisliš tako će i biti, te onaj tko uspije upravljati svojom svijesti, taj će i u životu uspijeti, zato treba bit optimističan i pun sebe.
Poppycock.

*meditating* Želim biti Isus... Želim biti Isus... Želim biti Isus... Crapfuck, ne ide.

*pekmezasti zvuk* Awwww, moj m777 je dobio nadimak... :*

K1f7a
08-08-2008, 09:27
Hmmm smisao zivota kolko ja vidim mi smo tu da se razmnozavamo i sve radimo radi razmnozavanja, stvoreni smo se mucimo s prezivljanjem i da se razmnozavamo da zasluzimo ici u Raj.

m777
08-08-2008, 21:39
*meditating* Želim biti Isus... Želim biti Isus... Želim biti Isus... Crapfuck, ne ide.
Ne ide jer ti već jesi Isus.


*pekmezasti zvuk* Awwww, moj m777 je dobio nadimak... :*
Ali nije lijep kao onaj koji ti imaš za mene. Y'know, the one for pillow talk. :sh.y:


P.S. Drago mi je što si se vratio. (Nadam se da jesi, dosadno je bez tebe.) :*


@Kifta (is it?) - Ti si mi novi najbolji prijatelj.


@Nightyx - Još mi nisi odgovorio na pitanje.

Sonic_Moronic
09-08-2008, 08:54
[quote=Sonic_Moronic]*meditating* Želim biti Isus... Želim biti Isus... Želim biti Isus... Crapfuck, ne ide.
Ne ide jer ti već jesi Isus.


*pekmezasti zvuk* Awwww, moj m777 je dobio nadimak... :*
Ali nije lijep kao onaj koji ti imaš za mene. Y'know, the one for pillow talk. :sh.y:


P.S. Drago mi je što si se vratio. (Nadam se da jesi, dosadno je bez tebe.) :*


@Kifta (is it?) - Ti si mi novi najbolji prijatelj.


@Nightyx - Još mi nisi odgovorio na pitanje.[/quote:6kl9yb3v]

Kekeke, razdvojenost poboljšava vezu. ^^

Enivej, ako baš moram nešto reći o tome zašto smo mi ovdje, koja nam je svrha itd... Smatram da je čovječanstvo parazit na Zemlji. Postojao je jedan vrlo balansiran prirodni zakon, koji smo mi ugrozili i popeli se na vrh hranidbenog lanca, uništavajući prirodu i životinje jednostavno zato što smo vrsta kojoj je želja za dominiranjem i ratom u instinktu. Sa daljnim razvitkom tehnologije osvajat ćemo druge planete, činiti ih pogodne za život, i također "istrošiti" (a trošnja će se sve više povećavati). Naravno, druga alternativa je svima nam drag post-nuklearni setting, u kojem bi se međusobno uništili zbog vlastite gluposti.
No, sad malo previše zalazim u budućnost. Watch as the future unfolds...

THUNDER_DINIX
11-08-2008, 13:23
De danas onak pogledam u mog starog, pogledam u brata, pogledam u tv, pomisli šta je ovo zašto smo mi svi tu? Nekontam šta sad...zašto mi postojimo kao pojedinci? I dali smo svi pojedinci ili si ja to samo umišljam? Ili ni ja ne postojim? A možda se život odvija onako kako si zamišljaš sve, a to je nešto dublje, nešto što ne misliš u svom već zamišljenom mozgu, nego i to zamišljaš.

Kako vi razmišljate o svemu ovom? Život ili mašta?
si ti pio sta? XD de probudi se