PDA

Pogledaj cijelu verziju : Paypal pitanjce



Kron
30-07-2008, 21:45
sto ako na kartici imam USD, jel mogu ja na paypal acc uplatiti s nje funte (GBP)?

uglavnom, trebam platit u funtama, a na kartici su USD. jel izvedivo?

IGoR_2803
31-07-2008, 08:32
sto ako na kartici imam USD, jel mogu ja na paypal acc uplatiti s nje funte (GBP)?

uglavnom, trebam platit u funtama, a na kartici su USD. jel izvedivo?

ovisi na koju valutu ti stoji devizni racun... ako ti stoji na USD onda mozes, a ako na neku drugu valutu (EUR, CHF, GBP) onda ne, tada moras prvo kupiti tu valutu na koju ti glasi racun...

Kron
05-08-2008, 07:15
nije mi bas to jasno :S

IGoR_2803
05-08-2008, 08:08
nije mi bas to jasno :S

imas devizni racun jel tako? pogledaj na kartici deviznog racuna da li negdje pise EUR, USD, CHF, GBP itd... na tu valutu koja pise na kartici ti stoji devizni racun... ako zelis placati preko paypala tu valutu moras imati na racunu... a ne neku drugu... bez obzira da li je cijena onoga sto kupujes izrazena u nekoj drugoj valuti...

Kron
06-08-2008, 11:45
znaci ako su mi na kartici dolari, moram imati paypal sa dolarima i tako mogu prebaciti lovu na paypal i onda sa paypala koji mi je u dolarima platit nesto na netu u funtama?

IGoR_2803
06-08-2008, 12:03
hmmm, ne... ne shvacas me... na paypalu mozes imati koju god valutu, isto kao i na deviznom racunu... kad ti placas preko paypala nesto, bilo sto, tebi skinu lovu direktno sa tvog deviznog racuna... recimo da tvoj devizni racun stoji na EUR (sto je najvjerojatnije), a ti si na njega uplatio dolare (a eure nemas gore), i sad pokusavas nesto platiti na netu u USD... to neces moci napraviti jer moras gore imati EUR posto ti i racun stoji ne EUR... ali to nije ni bitno jer kada ti na dev. racunu imas EUR, a placas nesto u USD on automatski napravi konverziju po vazecem deviznom tecaju i transakcija je uspjela... summary: kada nesto kupujes koristeci paypal bezobzira u kojoj valuti je to ti na svom deviznom racunu moras imati EUR ako ti racun stoji na EUR, USD ako ti racun stoji na USD, CHF ako ti racun stoji na CHF... got it? a kako da znas na koju valutu ti glasi racun? pogledas na kartici, vjerojatno gore pise (ja imam u PBZ i na kartici mi pise EUR)... a ako ne pise, pitaj u banci...

Kron
06-08-2008, 12:57
aha, ok hvala.

ne lockajte

IGoR_2803
06-08-2008, 15:39
aha, ok hvala.

ne lockajte

nema na cemu, javi da li si uspio... ja sam imao takav problem kad sam placao neke naocale preko paypala, pa nisam mogao platiti premda sam imao USD gore... onda mi je teta u banci objasnila ovo kaj sam ti napisal... :)

Constantine
28-08-2008, 17:25
Dakle,zanima me,kad napravim account na paypalu,potvrdim email adresu,onda moram potvrdit karticu(visa electron),sad upisem sve podatke,broj kartice,expire date,CVV.. i kliknem na save and continue pise mi ovo:

Before you can add this credit card to another account, you must contact the PayPal Credit Card Team at cardproblems@paypal.com. A customer service representative will respond to your request shortly. If you would rather add a different credit card to your PayPal account, you may do so at any time. Thank you for your cooperation.

Što da radim?

streetrace777
28-08-2008, 17:28
Izgleda kao da se tvoja kartica vec kosristi ili tako nesto,

Constantine
28-08-2008, 17:30
Divota,a ne koristi se naravno.Toliko o mojoj nadi da ću jednog dana moć kupovat online :(

streetrace777
28-08-2008, 21:29
Pa poslaji im mail, pa vidi sta ce ti reci

IGoR_2803
28-08-2008, 22:36
Dakle,zanima me,kad napravim account na paypalu,potvrdim email adresu,onda moram potvrdit karticu(visa electron),sad upisem sve podatke,broj kartice,expire date,CVV.. i kliknem na save and continue pise mi ovo:

Before you can add this credit card to another account, you must contact the PayPal Credit Card Team at cardproblems@paypal.com. A customer service representative will respond to your request shortly. If you would rather add a different credit card to your PayPal account, you may do so at any time. Thank you for your cooperation.

Što da radim?

nakon sto si potvrdio karticu, na izvadku racuna koji dobivas od banke (ili u opisu transakcije ako koristis e-banking), uz transakciju kojom ti je naplacen euro i pol za paypal racun dobijes 3 ili 4 znamenkasti broj koji moras ukucati da potvrdis adresu...

Constantine
29-08-2008, 02:39
Da,ali ja nisam potvrdio karticu,na to do listi mi je confirm and link debit card,kad pokusam to napravit,dogodi mi se ono što sam napisao par postova iznad.

IGoR_2803
29-08-2008, 07:18
Da,ali ja nisam potvrdio karticu,na to do listi mi je confirm and link debit card,kad pokusam to napravit,dogodi mi se ono što sam napisao par postova iznad.

hmm, znaci ti si ukucao taj broj iz izvadka s racuna? ako jesi i ako ti je kartica potvrdjena onda je negdje doslo do neke greske, najbolje da kontaktiras paypal na mail ili pitas u banci...

Constantine
29-08-2008, 07:37
Ja zbilja nemam pojma o kakvom ti broju govoriš,kontaktirao sam paypal mailom,ali naravno nisu odgovorili.

IGoR_2803
29-08-2008, 08:01
Ja zbilja nemam pojma o kakvom ti broju govoriš,kontaktirao sam paypal mailom,ali naravno nisu odgovorili.

jel su tebi naplatili sa deviznog racuna onaj 1.95 USD (ili protuvrijednos u eurima) za otvaranje računa? ako ti jesu onda moras pogledati izvadak s racuna (bilo on line, bilo na papiru ako izvadak dobivas doma) i u opisu te transakcije ti pise 4 znamenkasti broj koji moras aktivirati da potvrdis racun... prije nego to napravis nemozes koristiti paypal... odi na paypal.com i probaj se ulogirati na svoj account sa username i password koje si odredio prilikom registracije... tamo negdje ti pise "things to do", znaci ono sto moras uciniti jos da bi ti account profunkcionirao do kraja... ako ti tamo stoji confirm account onda to sto sam ti opisao nisi napravio, pa napravi... :wink:

Constantine
29-08-2008, 09:06
Kako ja znam da da mi je naplaćeno 1,95 usd na račun?

IGoR_2803
29-08-2008, 13:22
Kako ja znam da da mi je naplaćeno 1,95 usd na račun?

pa valjda primas mjesecno jednom od banke papir na kojem ti je popis svih transakcija... (izvadak). ili ako kojim slucajem koristis e-banking, mozes na netu pogledati... imas popis svih transakcija obavljenih sa tvojeg racuna i uz tu transakciju od 1.95 usd ti pise taj 4 znamenkasti broj kojeg moras unijeti na paypalu da bi dovrsio proces registracije i mogao normalno placati...

Constantine
29-08-2008, 20:01
Ne,neprimam popis transakcija,nego,kako ja znam da je ta transakcija od 1,95 usd obavljena?

IGoR_2803
30-08-2008, 07:33
Ne,neprimam popis transakcija,nego,kako ja znam da je ta transakcija od 1,95 usd obavljena?

u kojoj banci imas racun? odi u banku i reci da zelis to izvjesce... a ako imas racun u pbzu reci da zelis da ti otvore pbz lite. pomocu te usluge se mozes na pbzovim stranicama logirati i vidjeti detaljan popis svih transakcija obavljenih sa svih tvojih racuna u svakome trenutku... usluga se ne naplacuje nista, ali si ogranicen samo na pregled racuna, ne mozes vrsiti placanja s neta. ako zelis i tu mogucnost onda im reci da ti otvore PBZ optima, mozes obavljati i placanja do 1000,00 kn dnevno, a usluga kosta 4 kn mjesecno... a i druge banke ti imaju e-banking, samo neznam uvjete...

Constantine
30-08-2008, 07:46
Imam račun u ERSTE banci,ići ću u banku po to,ali nema smisla ić ako transakcija nije obavaljena(tih 1,95 usd)

IGoR_2803
30-08-2008, 07:59
Imam račun u ERSTE banci,ići ću u banku po to,ali nema smisla ić ako transakcija nije obavaljena(tih 1,95 usd)

a kako znas da nije kad nemozes pratiti stanje racuna?

Constantine
02-09-2008, 22:39
Odgovorili su na mali,sad više ništa neznam,piše da je mogu addat,ali kad je pokušam addat,piše ovo:"That card number is already registered with PayPal. Please enter a different number.".
Mail:

Hi my name is Melody and I hope all is well with you. Thank you for
contacting PayPal. I do apologize for the inconvenience and
frustration it may have caused you. It is my greatest pleasure assisting
you today.

You have received this message as a security precaution because this
debit card was previously registered on other PayPal accounts. Please
log into your PayPal account and attempt to register your credit card
information again.

Since your card was previously registered on another account, you may
need to complete Link and Confirm before using your credit card in the
PayPal system.

If "Enter PayPal Code" appears in the action column, you will need to
start the Link and Confirm process.

1. Select the credit card you wish to activate.
2. Click "Enter PayPal Code".
3. Read the "Link and confirm your debit or credit card" page and
click "Save and Continue".
PayPal will charge your credit card an authorization fee. The charge
will accompany a unique, randomly generated 4-digit PayPal Code, which
will appear on your next monthly credit card statement.

ˇ If you have online access to your credit card activity, it takes
up to 4 business days for the PayPal Code to appear, depending on the
credit card's issuing bank
ˇ If you do not have online access, you must wait until you receive
your statement in the mail to check your 4-digit PayPal Code
ˇ If you have added a debit card, your 4-digit PayPal Code will be
printed on your bank statement next to the charge
Once you have received your 4-digit PayPal Code, log in to your account
and click the "Confirm my debit or credit card" link in the 'To do list'
box on the Account Overview page, enter the PayPal Code and click
"Submit" to complete Link and Confirm.

Please note: This is the last time this credit card may be added to a
PayPal account. If this card is removed or the account is closed, you
will not be able to add this card to another PayPal account.

I appreciate the opportunity to assist you. We are committed to making
your experiences at PayPal pleasant and rewarding.

Sincerely,
Melody
PayPal, an eBay Company

Zanima me,ako sad zatražim novu karticu u banci koliko vremena je potrebno da dobijem dotičnu?

IGoR_2803
03-09-2008, 07:31
If "Enter PayPal Code" appears in the action column, you will need to
start the Link and Confirm process.

1. Select the credit card you wish to activate.
2. Click "Enter PayPal Code".
3. Read the "Link and confirm your debit or credit card" page and
click "Save and Continue".
PayPal will charge your credit card an authorization fee. The charge
will accompany a unique, randomly generated 4-digit PayPal Code, which
will appear on your next monthly credit card statement.

ˇ If you have online access to your credit card activity, it takes
up to 4 business days for the PayPal Code to appear, depending on the
credit card's issuing bank
ˇ If you do not have online access, you must wait until you receive
your statement in the mail to check your 4-digit PayPal Code
ˇ If you have added a debit card, your 4-digit PayPal Code will be
printed on your bank statement next to the charge
Once you have received your 4-digit PayPal Code, log in to your account
and click the "Confirm my debit or credit card" link in the 'To do list'
box on the Account Overview page, enter the PayPal Code and click
"Submit" to complete Link and Confirm.


jesi procitao ovaj dio? jesi to napravio? znaci da li ti kad se ulogiras u svoj paypal, u toj "action column" pise "Enter PayPal Code" ili bilo sto drugo? ako da, onda moras napraviti ovo gore... a ako ne, onda je neki random problem za koji bi ti najbolje bilo da si otvoris novi devizni racun i bok... za to ces cekati cca. 2,3 tjedna... tebi racun u banci otvore odma ali nazalost moras cekati da ti postom kuci stigne kartica...

Constantine
03-09-2008, 08:21
Ne pise enter paypal kod,piše link and confirm credit card,a dok to napravim dogodi mi se ono što sam gore reko,a ništ,onda ću napravit novi račun i gotovo.

IGoR_2803
03-09-2008, 08:40
Ne pise enter paypal kod,piše link and confirm credit card,a dok to napravim dogodi mi se ono što sam gore reko,a ništ,onda ću napravit novi račun i gotovo.

da, to ti je najbolje, nazalost... fakat ne kuzim kako je moguce da ti kaze da je kartica vec koristena na paypalu ako nije... :o

Kron
03-09-2008, 20:52
mozda su ti starci tolko kul da imaju pejpal? :o

Constantine
03-09-2008, 22:03
Nemoguće,lol,to je samo moja kartica i moj račun i nekada davno(prije 10 mjeseci) mi je na račun svaki mjesec stizao džeparac,ali više ne dolazi( :-x ).Što se tiče toga da je kartica već registrirana,možda i je,od strane mene( :rotfl: ),ali sam na to zaboravio(događa mi se često),sjećam se da sam napravio jedan paypal acc.,pokusao dodat karticu nije uspjelo,onda sam napravio drugi i isto nije uspjelo,drugi znam da sam zatvorio ali prvi možda nisam,naravno ne sjećam se ni passworda ni mail adrese

IGoR_2803
03-09-2008, 22:16
Nemoguće,lol,to je samo moja kartica i moj račun i nekada davno(prije 10 mjeseci) mi je na račun svaki mjesec stizao džeparac,ali više ne dolazi( :-x ).Što se tiče toga da je kartica već registrirana,možda i je,od strane mene( :rotfl: ),ali sam na to zaboravio(događa mi se često),sjećam se da sam napravio jedan paypal acc.,pokusao dodat karticu nije uspjelo,onda sam napravio drugi i isto nije uspjelo,drugi znam da sam zatvorio ali prvi možda nisam,naravno ne sjećam se ni passworda ni mail adrese

e pa mislim da smo rijesili misteriju... ako si pokusao s tim racunom otvoriti paypal account, broj tog racuna je ostao u paypalovoj bazi (zakaj, to mi nije jasno) i sad te zato hebe... otvori novi racun i mirna bosna... :thumbs2:

SkunK
07-09-2008, 17:22
Uglavnom da ne otvaram novu temu :


Uglavnom, dobio sam karticu (Visa electron) i upisao sam tj. linkao svoj devizni račun na PayPal račun (upisao sam 16-oznamenkasti broj - to je broj kreditne koji sam trebao upisati ?? )

I prihvatilo mi je ali su mi sad kao naplatili 1 $ USD i nešto sitno, i kazu kao da za 2-3 dana provjerim račun(Check your card statement) i da ću tamo naći neki paypal kod, e sad, zanima me di da nadjem taj kod, di da ga upišem i što ću postići time?