PDA

Pogledaj cijelu verziju : WLAN pitanje - ograničenja i domet?



Arbiter of Change
30-07-2008, 13:13
Evo da ne povezujem sa starom temom, zanima me koliki je maksimalni domet WLAN i koliko je podložan utjecajima okoline (znam da mikrovalna do bola ometa, ali mene više zanima koliko smetaju zidovi i vrata te složeni hodnici).

Moje konkretno pitanje je može li WLAN uspješno funkcionirati između 2 kompa koji su u odvojenim prostorijama udaljenima nekih 5-6 metara i kojima su vrata obično zatvorena (naravno, između je hodnik)?

Sphinx
30-07-2008, 13:19
moze, moj prijatelj ima bezicni net i ima 2 zida izmedu da dode do routera i radi sve normalno. Njegov brat koji je na katu iznad isto tako ima stabilnu vezu bez ikakvih poteskoca

croat1gamer
30-07-2008, 13:24
pa moj prijatelj se ubacio na skolsku mrezu (koja je na prvom katu) izvana, udaljenost je bila cca. 40 metara, a zidovi imaju pola metra
ukratko trebalo bi

i jos nesto- to varira od proizvodaca do proizvodaca (kao napajanja :P), on se spojio na d-linkov bezicni ruter sa laptopom, pa mislim da bi preko kasde (koliko sam skuzio od one druge teme) trebalo

ovo je odgovor za 2.

za 1. cu bubnuti 300 metara za visoki signal, s time da se vidi odasiljac (staklo je isto prepreka)

Arbiter of Change
30-07-2008, 13:27
E hvala vam. :)

Nemam još nikakav bežični uređaj (onaj Kasda modem mi je samo za spajanje na net), pa da proširim pitanje i pitam koje bi preporučili uređaje za WLAN između 2 kompa (uzimajući u obzir ovo da kvaliteta utječe na tu... prodornost). Vodite računa o tome da su samo 2 kompa u pitanju, tako da mi ne treba nešto smexy.

Marke ili život... nau. :D

Sphinx
30-07-2008, 14:21
pa moj prijatelj se ubacio na skolsku mrezu (koja je na prvom katu) izvana, udaljenost je bila cca. 40 metara, a zidovi imaju pola metra
ukratko trebalo bi

i jos nesto- to varira od proizvodaca do proizvodaca (kao napajanja :P), on se spojio na d-linkov bezicni ruter sa laptopom, pa mislim da bi preko kasdeS(koliko sam skuzio od one druge teme) trebalo

ovo je odgovor za 2.

za 1. cu bubnuti 300 metara za visoki signal, s time da se vidi odasiljac (staklo je isto prepreka)

kasda nije bezicni router :rotfl:

Arbiter of Change
30-07-2008, 14:58
Ako itko zna još nešto ili ima predložiti uređaj nek' se javi jer to planiram danas oko 6 ići kupit.

croat1gamer
30-07-2008, 16:37
pa moj prijatelj se ubacio na skolsku mrezu (koja je na prvom katu) izvana, udaljenost je bila cca. 40 metara, a zidovi imaju pola metra
ukratko trebalo bi

i jos nesto- to varira od proizvodaca do proizvodaca (kao napajanja :P), on se spojio na d-linkov bezicni ruter sa laptopom, pa mislim da bi preko kasdeS(koliko sam skuzio od one druge teme) trebalo

ovo je odgovor za 2.

za 1. cu bubnuti 300 metara za visoki signal, s time da se vidi odasiljac (staklo je isto prepreka)

kasda nije bezicni router :rotfl:
ja sam skuzio da on ima kasdu :rotfl:

streetrace777
30-07-2008, 16:39
Ako itko zna još nešto ili ima predložiti uređaj nek' se javi jer to planiram danas oko 6 ići kupit.

Kupis si router od Dlinka ili ako oces nesto super kvalitetno onda si uzmi US Robvotics ili Cisco

Flippy
30-07-2008, 16:40
Mislim da je već otišao kupit

H3mero1d
31-07-2008, 17:05
je ..... samo mora pazit da nema Kupatilo izmedju routera i adaptera, posto te vrazje silne cijevi takodjer ubijaju... imao sam velik problem s time dok nisam dokucio zasto i kako. sad mi ide kroz 3 zida i radi na 75-80%. uglavnom zadovoljan sam - Siemensa koristim, shrotara neka uglavnom

streetrace777
31-07-2008, 17:55
je ..... samo mora pazit da nema Kupatilo izmedju routera i adaptera, posto te vrazje silne cijevi takodjer ubijaju... imao sam velik problem s time dok nisam dokucio zasto i kako. sad mi ide kroz 3 zida i radi na 75-80%. uglavnom zadovoljan sam - Siemensa koristim, shrotara neka uglavnom

Siemens 515 ?

Flippy
31-07-2008, 17:57
Arbiter si kupio? Koji? Jel dobar? Ili ovo što te nema možemo razumijet ko da si kupio i da ne radi?

Arbiter of Change
02-08-2008, 16:44
Bez brige, bespuća LANa me nisu progutala - samo sam bio malo zauzet ovih dana. :)
Predomislio sam se u zadnji čas i za sada nisam ništa uzeo (besparica, jel'te).