PDA

Pogledaj cijelu verziju : komp i internet zakazali



Tegla Ajvara
29-07-2008, 19:51
opet ja, znam da sam dosadan al stacete. :D

1.ovak. svaki put kad ulazim u windows sve vise moram cekat da se sve ,,sredi'' da se popale ti svi programi pa da mogu radit. prije kad sam dobio komp u windows udje za 12-13 sec od kako se pojavi loading na paljenju i odma radim sta ocu a sad preko jednu minutu.
kad odma udjem upalim task manager i u jednoj fazi je koristenje procesora na 0 do maximalnih 5% i o memoriji da negovorim, i on doslovce nista neradi a moram cekat, pomislio sam da hdd i rami piju kavu i tracaju o grfickoj i procesoru (jutarnja kava) heheehehehe :D
stvarno neznam sta da ucinim.
konfa je dolje navedena i sumljam da se radi o nedostatcima u konfiguraciji.

2. necete vjerovat steka mi company of heroes opposing fronts a jos mi nisu ni ful detalji, a jos nemogu ukljucit direct3D 10 opciju i terain details na ultra
i tetris mi steka, da vidite kako zatrzava, u intervalima od 1 sec ujednaceno hehehe :D

3. kod interneta. imam neku cudnu blokadu ako to mogu tako nazvat.
mogu skinit odredjen broj kb po adresi. npr. ogame ima stranice u igri po malo kb pa ih otvara a ove malo zahtjevnije stranice kao myspace ili hotmail ili youtube nece do kraja da otvori, dodje do oredjenog djela i stane, i tako kada skidam nest isto, skine mozda nekih 1-2 mb i nece dalje. tako i video ako uspijem otvorit youtube, ono crveno sto se popunjava nece nikad do kraja osim kracih videa.


sta ucinit u oba 3 slucaja?

zoky
29-07-2008, 20:01
Malo ću citirat Bartuca! Valjda će ti pomoći...


Profesionalan alat stari moj 8) :D

1) Očistiš sve sa RegSupremePro
2) Defragmentiraš HDD sa pravim defragmerom poput Diskepera
3) Defragmentiraš boot zapis na HDD-u
4) Defragmentiraš Master File Table (MFT) na HDD-u
5) Defragmentiraš Page File na HDD-u

-> nakon toga su bolji rezultati zajamčeni :P


Točke 2, 3, 4 i 5 radiš sa Diskeeperom!

Za 3, 4 i 5 odi ovako:

Otvori Diskeeper, označi particiju, stisni properties, stisni na opciju Boot Time Defragmentation te označi opcije "Enable Boot Time..." & "Defragment MTF" & "Defragment Page File"

Nakon toga resetiraš komp...

Javi rezultate...

Tegla Ajvara
29-07-2008, 20:25
ajd probat cu, vec ide.
a sta sa 2. i 3.?

Tegla Ajvara
29-07-2008, 22:01
evoga jesam sve to obavio al se neprimjeti nest veca razlika, skoro pa ni nema.

Snake
29-07-2008, 22:29
najgore mi je kad nekom moram reć format i install novih winsa no eto to je nekad najjednostavnije. moji windowsi eto ne požive nikad više od godinu dana - mijenjam ih reda radi iako baš nemam nekih problema, ali nakon formata sve uvijek radi brže.

Tegla Ajvara
30-07-2008, 08:47
ali ako ti kazem da je zadnji format bio prije 3 tjedna, onda ces mi rec da uzmem malj i razbijem tu trulju sto sam uzeo i odem u wx-professo i tamo se s njima obracunam zbog prevare. :twisted: