PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pristup internetu sa više telefonskih utičnica



Arbiter of Change
27-07-2008, 23:12
Dakle moja situacija je takva da trenutno koristim internet od T-scuma (znate, 2Mb/sec + FLAT) i to ne WLAN inačicu i s tima da se mogu spajati samo iz svoje sobe (kad sam tek uselio majstori su nešto radili po utičnici u mojoj sobi i od tada voala - internet radi). Koristim Kasda ADSL router.

E sada, mene zanima bi li ja ikako mogao srediti da se mogu spajati sa bilo koje telefonske utičnice u kući (ili neke određene, nije važno jer mi samo jedna treba) i da pritom koristim isti T-scum račun, tj. u kući imam samo jednu telefonsku liniju na koju mi je sada spojen trenutni T-scum internet (nemam želju uvoditi drugi broj samo zbog ovoga)? Ne bi mijenjao ni paket ni brzinu, već bi samo volio imati pristup istoj konekciji sa 2 utičnice uz pravednu podjelu brzine (naravno, da je spojivo u isto vrijeme).

Halp pl0x.

streetrace777
27-07-2008, 23:15
Mozes spoji se bilo gdje i upisi svoj suername i pass, mozes se spajat i iz drugih gradova :)ako linija ima mogucnost za adsl mos se spojit od kud oces

Arbiter of Change
27-07-2008, 23:28
Krivo si me shvatio - meni treba mogućnost da se mogu sa 2 kompa istovremeno spojiti na 1 T-com račun (vjerojatno preko LANa ili nešto), ali bez WLAN-a. Također treba uzeti u obzir da je udaljenost između kompova nekih 10 metara.

Neven <R>
27-07-2008, 23:42
Imaš KASDU? Nju možeš natjerati da radi kao router pa možeš i taj drugi komp ili štogod preko LAN-a povezati na net. Čak ima i način da se ona dva dodatno ulaza od maxtv-a stave u pogon, ali to nije preporučljivo.

Meni Kasda radi u routed modu već jako dugo i imam dva PC-a povezana preko LAN kabla.

Arbiter of Change
27-07-2008, 23:48
Hmm... dakle, trebam samo još jedan kabel kojeg spojim na LAN utor na KASDA routeru (vidim da ima 4 porta od kojih ja koristim jedan) i taj isti kabel spojim na matičnu na drugom kompu? Ouch, samo treba naći dovoljno dug kabel... Jeyzus.

I da, može malo informacija o tome kako da podjelim internet iskoristivost preko mreže između 2 kompa na 50/50, tj. 1Mb/1Mb?

Neven <R>
27-07-2008, 23:53
Što se tiče kabela i spajanja, prvo moraš namjestiti kasdu da radi u router modu, a ne bridge (znači da ti automatski bude 24/7 spojen na internet i da nema nikakvih connect to itd.). Ako nisi ništa mjenjao na postavkama routera 99,9% sigurno je u bridge modeu, pošto t-com službeno ne podupire routed mode za Kasdu. Prebaciti u routed mode je dosta jednostavno za napraviti, proguglaj jer ima dosta uputstava po našim forumima.

Što se drugog dijela posta tiče mislim da imaš programe za to, možda bandwith meter ili tako nešto. Nisam siguran.

Arbiter of Change
28-07-2008, 00:13
Bio bi zahvalan ako bi mogao linkati na neku stranicu/e koja to objašnjava budući da mi Google (i izgleda druge tražilice tipa Alta Vista, itd) jučer i danas iz nekog razloga uopće ne rade (nijedna potraga ne funkcionira). Izgleda da mi ne gine formatiranje prije nego li se pozabavim ovim.

Neven <R>
28-07-2008, 08:27
http://www.carnet.hr/crepozitorij/Upute ... 0modem.pdf (http://www.carnet.hr/crepozitorij/Upute%20KASDA%20aDSL%20modem.pdf)

Ja sam radio po ovim uputstvima, u biti su za carnet, ali su razlike minimalne i sve je jasno. :)

Vjerojatno ti je username: admin, a password: 0000 ili admin.

Arbiter of Change
28-07-2008, 12:34
Hvala care, spasio si izgubljenog čovjeka. :)
Sad još samo naći kabel od 10+ metara...

streetrace777
28-07-2008, 12:49
Nadajs e da ce ti radit, jer ja sma imao Kasdu i nije radilo. Jbg to je tkomovsko smece od routera, nekom radi nekom ne

Sphinx
28-07-2008, 22:21
ja sam muku mucio s kasdom i sad imam zyxel, nije nesto ali se barem ne disconecta kao kasda dok je u route modu. kupiti bolji router ti je moj savjet iako ce i kasda biti dovoljna ako te ne izivcira povremeno disconectanje

Arbiter of Change
29-07-2008, 01:36
OK, sad je problem tehničke naravi (nemogućnost provlačenja kabela tolike dužine), pa me zanima što bi mi sve MINIMALNO (na planiram se baciti u trošak neki do grla) trebalo za osposobiti jedan WLAN između 2 kompa koristeći već spomenutu KASDA-u za spajanja na net?

Za n00b proof učinak molio bi da objašnjenja budu popraćena vizualnim materijalom. :P

streetrace777
29-07-2008, 01:55
Hmm morao bis kupit 2 WiFi prijamnika a svaki je oko 100 knn da bi se mogao spojit sa jednog na drugi komp. Ili mozes kupit WiFi router i na jedan komp kupit jos WižFi jedan spojis prkeo usb i radi sve super :)

Arbiter of Change
30-07-2008, 06:40
Imaš li, ili bilo tko, iskustva sa WLAN-om? Mislim, pitam jer to nije baš u jednoj sobi već između uređaja ima zidova i vrata pa me zanima hoće li uopće moći primati.