PDA

Pogledaj cijelu verziju : Everything is disco...but punk is more fun 2008



Dreamer Deceiver
27-07-2008, 14:18
Zajebi ti onaj propali izrod od united festivala u labinu, ovo je prava stvar. Svake godine sve bolje :D

Everything is disco...but punk is more fun 2008

KUC Lamparna, Labin

30.7.2008. & 31.7.2008.

http://www.labin.com/web/fotovijesti/najave_468_v.jpg

Najveći projekt kojim smo se ikada bavili u Labinu je upravo taj famozni everything is disko festival. U početku je taj festival bio zamišljen kao čista suprotnost mainstream kulturi i partijima koji su u to vrijeme bili glavna mjesta zabave za mlade. Iskreno, kada smo 2002. godine prvi puta organizirali festival nismo ni znali što nas očekuje - samo smo prepostavljali da će nas posjetiti ljudi koji će možda kasnije otići na monte paradizo. No cjela veličina i količina ljudi koji su pohodili labin progutali su kapacitete naše organizacije te smo sve morali prepustiti slučaju i nadati se da će sve ispasti u najboljem redu. Tako je nekako i bilo.

Već nakon prve godine - Everthing is disko je bio najbolji pank festival u Hrvatskoj jer ga nisu krasile negativne stvari koje su u to vrijeme krasile ostatak festivala u Hrvatskoj. Ulice prepune irokeza, šarenih glava, pirsevima izbušena tjela, a na lokalnom radiju pozivi gnjevnih slušatelja o "invaziji narkomana" koji im spavaju po prozorima".

U povjesno središte "štrajk republikanaca" u tih se nekoliko prvih dana sakupilo oko 500 do 600 poklonika crusta, hardcorea i punka iz svih djelova hrvatske, SAD-a, Njemačke, Poljske i Španjolske. Potrudili smo se organizirati besplatan smještaj, glazbu, ali i konkretnije stvari poput malonogometnog turnira i radionice žongliranja (doduše prekinute od strane policije). Osim što smo od početka bili osuđeni ne neuspjeh u vidu brzog bogaćenja i materijalnih dobara...otvorili smo ulaz svima čim su pokriveni troškovi za održavanje festivala - a to je bilo nakon prvog benda drugog dana održavanja festivala.

Dakle i ove godine kao i svake druge održava se već tradicionalni dvodnevni punk festival "Everything is disco, but punk is more fun" na kojem sviraju:

S- The Rite Of Retaliation
- Nirdala
- Šta ima?
- One Step away
- Insolitvs
- Zlotvori
- Prod
- Anomalija
- Abraksas
- Useless
- Mors Ultima Ratio
- Inside My Casket S

+Sveć tradicionalni turnir u malom nogometu, edukativna predavanja udruga kao što su "Udruga za prava životinja", "Udruga za ljudska prava" itd. Različite video projekcije na temu svakidašnjih problema (globalno zatopljenje, itd). Različita predavanja o življenju u modernom društvu, predavanja o poboljšanju našeg vlastitog življenja...

Dolazi tko ? :D

Sickmanno1
27-07-2008, 18:27
Suxxa sto je preko tjedna...da je za vikend mozda bi se zaletio ^^

Dreamer Deceiver
27-07-2008, 18:41
znam, to mi jedino smeta šta je preko tjedna ali tako je svake godine :(
ali to ne sprečava pun kuer ljudi da dođu... pa na putu do kafiča moram mastiti po pankićima koji spavaju na ulicama :( :D

streetrace777
27-07-2008, 19:03
Lamparna tamo je Sajo nastupo a :D
Labin je blizu ali ja ne slusam punk tako da nista, ali vjerujemd a ce frendovi neki doci D:

Dreamer Deceiver
27-07-2008, 19:50
sajo je preporodio lamparnu :D

Sickmanno1
27-07-2008, 20:47
Inace, savijet:

Dok bude prod nastupao pobjegnite....nevjerovatno mnogo suxxaju ^^

Dreamer Deceiver
27-07-2008, 21:04
nisam ih slušao nikada -.-
bum videl na šta to liči :D

Dreamer Deceiver
28-07-2008, 08:11
Srijeda, 30.07
- Prod (Garesnica)
- Inside My Casket (Zagreb)
- The Rite Of Retaliation (Zagreb)
- Sta Ima? (Zagreb)
- Useless (Labin)
- Abraksas (Labin)

Cetvrtak, 31.07
- Nirdala (Srbija/Hrvatska)
- One Step Away (Varazdin)
- Insoltvs (Varazdin)
- Zlotvori (Umag)
- Anomalija (Labin)
- Mors Ultima Ratio (Labin)

ČETVRTAK (31.07.) - program i raspored projekcija, predavanja i ostalih aktivnosti

12.00 - 14.00
Projekcija dokumentarnog filma "Terrorister".

- Gothenburg, Švedska, 2001. god. Tradicionalno okupljanje političkih vođa Europske Unije popraceno je zestokim prosvjedima tisuca antiglobalista/inja. Policijska brutalnost koja je dovela do ranjavanja dvojice aktivista, nepotrebne duge zatvorske kazne dodijeljene uhicenim prosvjednicima itd. samo su neki od motiva nastanka ovog dok. filma. "Terrorister" prikazuje i opisuje dogadaje u Svedskoj kroz intervjue s prosvjednicima koji su tog dana marsirali ulicama Gothenburga.

- autori: Stefan Jarl , Lukas Moodysson, 2003. god.
- trajanje: 85 min.

14.00 - 16.00
Odakle dolaze stvari?

Svakodnevno koristimo ogromnu količinu stvari. Stalno kupujemo stvari. Upravo su završili praznici kada su kupljenje ogromne količine stvari. No, odakle te stvari zapravo dolaze i što je njihova priča? Što stoji iza stvari?
Uvijek si volimo predočiti jednostavnu sliku, postoji proizvodnja, potrošnja i na kraju otpad, no što je zapravo u tom međuprostoru, onome što ne vidimo u cijelom procesu i gdje su tu ljudi?

Iako mnogi misle da će pomoći planetu ako ugase svjetlo u sobi, upotrebljavaju štedne žarulje ili voze hibridni automobil, činjenica je da dok god svijetom vlada potrošački mentalitet i konzumerizam nema nam pomoći. Možda je štedna žarulja dobra ideja, ali dok god kupuješ novu odjeću samo zato jer je stara izišla iz mode ti pridonosiš zagađivanju Zemlje...

Ono što je važno su pitanja poput koliko energije se troši da bi proizveli stvari koje koristimo, u kakvim uvjetima ljudi rade kada proizvode, koliki je utjecaj na okoliš, te cijeli niz drugih ne manje važnih pitanja...

Dokumentarni film: The Story of Stuff 20 minuta, autorica: Annie Leonard

Nakon filma otvaramo diskusiju o mogućnostima kako doprinjeti osobnim razvojem na putu ka odrzivom drustvu. Jer cinjenica je da ce planeta prezivjeti i bez nas...

Diskusiju vodi Marijan Galović.

16.00 - 17.30
Projekcija dokumentarnog filma "The decline of western civilization 3"
- treci dio kultnog dokumentarca kroz koji ovog puta pratimo hardcore punk scenu u Los Angelesu 1998. god. Pratimo rad bendova poput "Litmus Green" i "Naked Agression", te zivot klinaca koji se snalaze po Hollwoodu skvotiranjem raznih prostora, trazenjem hrane na ulici te izbjegavanjem uhicenja.

- autorica: Penelope Spheeris, 1998. god.
- trajanje: 85 min


17.30 - ...
Tradicionalni malonogometni pank turnir

- Lokacija: Igraliste pokraj osnovne skole "Matije Vlacica"
- ekipa se sastoji od 6 igraca (5+1)
- prijave ekipa 30.7 na sanku u "Lamparni" tokom koncerta
- nagrada : 12 LITARA PIVE

Dreamer Deceiver
01-08-2008, 02:13
wvo ga vratio se s EIDBPIMF i bilo je jebeno. Jest da je bilo manje ljudi nego prošle godine ali bendovi su bili prejebeni i napravili jebenu atmosferu. Velike pohvale Rite of retatamovamoneznamkakosepiše i muru koji je prvi put nastupio s novim vokalom koji je poderao sve. Goce, svaka ti dala.

Booby
01-08-2008, 14:41
ček, nemoj mi reć da vi očekujete od anarhističnih pankera i ostalih buntovnika da vam dolaze na neka predavanja i filozofske diskusije? :?

Dreamer Deceiver
01-08-2008, 14:58
zanimljivo je da je puno njih bilo na tim "predavanjima" točnije projekcijama

Duke of Earl
01-08-2008, 17:29
ček, nemoj mi reć da vi očekujete od anarhističnih pankera i ostalih buntovnika da vam dolaze na neka predavanja i filozofske diskusije? :?
Wtf, pa normalno da će doć na diskusije, pogotovo ako su pravi pankeri i stvarno znaju nešto o anarhizmu, neznam zašto nebi.

MasaKrisT
02-08-2008, 01:15
ah mrzim kad svi pankere vide ko stoku...generaliziranje ftw...

Dreamer Deceiver
02-08-2008, 10:49
a jebiga, glavno da su "normalni" ljudi okej

Sickmanno1
02-08-2008, 11:41
ah mrzim kad svi pankere vide ko stoku...generaliziranje ftw...

mozda zato sto tako punkeri izgledaju...

inace mene je zivcirao dok sam u mladosti furao rokezu...jedno 2-3 godine...covjece murjak nije mogao proci pokraj mene da me nije trazio osobnu i da me nije gnjavio...primitivizam FTW!

Troy
07-08-2008, 13:50
Ljudi u Labinu je bilo fenomenalno.Isli smo ja i mojih 5 frendova iz Rijeke.
Totalno obozavamo taj festival i moram priznati da smo ove godine odusevljeni.
A pogotovo Prodom,koji je ovdje od neke osobe popljuvan totalno bezrazložno.
Hocu reci da ja i moje drustvo totalno volimo taj bend,kao i jos dosta ljudi iz Rijeke.A i studiram u Zagrebu pa znam da i tamo dosta ekipe zna za njih i sviđa im se njihova glazba.Imam taj njihov album neki,i meni su dečki fenomenalni.A kako sam vidio i kod ljudi na festivalu...ljudi su bogami gadno pljeskali poslje svake njihove stvari.Tako da mislim da ti njih nisi ni poslušo da tako bezveze možeš pljuvat nekog.Meni osobno je najdosadniji bend tamo bio rite of retaliation pa ne pljujem.Jer to je sasvim drugčija glazba.
Uglavnom,odličan festival,super bendovi.A što se tiče Prod-a,mislim da su fino osvježenje hrvatskoj metal sceni sa svojim drugčijim originalnim pristupom glazbi.
Toliko od mene.

Dreamer Deceiver
07-08-2008, 14:30
tako je, prodovci su poderali

Sickmanno1
07-08-2008, 16:17
A pogotovo Prodom,koji je ovdje od neke osobe popljuvan totalno bezrazložno.
Hocu reci da ja i moje drustvo totalno volimo taj bend,kao i jos dosta ljudi iz Rijeke.A i studiram u Zagrebu pa znam da i tamo dosta ekipe zna za njih i sviđa im se njihova glazba.Imam taj njihov album neki,i meni su dečki fenomenalni.A kako sam vidio i kod ljudi na festivalu...ljudi su bogami gadno pljeskali poslje svake njihove stvari.Tako da mislim da ti njih nisi ni poslušo da tako bezveze možeš pljuvat nekog.

Jel mi pricamo o istom Prod-u?

http://www.myspace.com/bandprod

Najiritantiji vokal ikad...dobro ja nisam poklonik growa, pa moze biti da mi zato suxxaju...inace muzika sama po sebi nije losa...dok vokal nekrene :(

Troy
07-08-2008, 23:10
Eto da,i ja se slazem da je Prod poderao Labin.Stvarno su mi bili odlicni.Iako moram priznati da sam napocetku bio malo zbunjen jer su rasturali neke nove stvari koje su mi bile iznenadujuce dobre i totalno neobicne.Bas kako oni to uvijek i rade.A moram pohvalit i Mors Ultima Ratio koji sam ovaj put prvi put cuo.Super su mi i oni bili.Ono,mainstream neki al dobri su.A i Inside My Casket su mi ok bili.Malo na momentima se ponavljali sa onim ' đđđ đđđ' dijelovima,al dobro.Al opet ovo sto nisi obozavatelj kako ti kazes 'growa',tj.growla meni je njihov vokal kao i glazba totalno jedinstven.Ja inace slusam bendove poput Lamb Of God i slusam metal od svoje 7 godine i zato mi oni totalno pasu.Pogotovo vokal jer mi taj vokal njihov,mislim da se Marko zove lik,totalno pase.Bijesan neki i jebemti lik ga drzi predugo.Ma zakon.A sto mi najvise pase je njihova nepredvidljivost u pjesmama.Ma kuzis,neznam za tebe i vidim po tvojoj prici da bas i nisi u toj agresivnijoj glazbi (mislim na growl i screamo vokale),pa mislim da bi bilo ok da svoja pljuvanja zadrzis za sebe,jer napadas jedan odlican i hvala bogu sto ovo mogu reci -hrvatski bend- kakvih je stvarno malo u moru nasih predosadnih bendova.Svaka cast izuzecima tipa Usud,Igut,Father....I da,mislimo na isti bend
http://www.myspace.com/bandprod

Sickmanno1
08-08-2008, 01:32
Al opet ovo sto nisi obozavatelj kako ti kazes 'growa',tj.growla meni je njihov vokal kao i glazba totalno jedinstven.

Nisam flejmer al tjeras me ^^

Hvala typefeller...izostavio sam slovo jer brzo pisem i nepisem maturalni rad, vec pisem na forumu i odmah mislis da neznam kak se pise, tj. da imam svoju verziju?


Ja inace slusam bendove poput Lamb Of God i slusam metal od svoje 7 godine i zato mi oni totalno pasu.

Takve tr00 metalce najvise volim...slusam metal od pelena yeaaa i zato se kuzim u metal bolje od tebe...gledao sam i ja sa 5 godina Terminatora. Jesam li ga shvatio? Naravno da ne, al nije vazno...zar ne?


Pogotovo vokal jer mi taj vokal njihov,mislim da se Marko zove lik,totalno pase.Bijesan neki i jebemti lik ga drzi predugo.Ma zakon.A sto mi najvise pase je njihova nepredvidljivost u pjesmama.Ma kuzis,neznam za tebe i vidim po tvojoj prici da bas i nisi u toj agresivnijoj glazbi (mislim na growl i screamo vokale),pa mislim da bi bilo ok da svoja pljuvanja zadrzis za sebe,jer napadas jedan odlican i hvala bogu sto ovo mogu reci -hrvatski bend- kakvih je stvarno malo u moru nasih predosadnih bendova.

Koliko se ja sjecam, sloboda govora postoji u hrvatskoj...nismo u kini. Pogotovo na ovom forumu, gdje cak ima i podforum koji se zove pljuvacnica gdje mogu pljuvati po cemu god zelim. Ako je tebi band dobar, nemora znaciti da meni mora biti. Hrvatska metal scena je oduvijek bila i oduvijek ce biti u banani, sve dok bandovi neshvate da se mora prvo svirati 4 free da se postigne neka popularnost...a ne frajerima (ovo opcenito govorim za metal/punk/rock scenu (naravno nemislim na sve ali vecina)) dode na jedan koncertic u birc 100 ljudi dok je besplatan upad i tako par tjedana zaredom i odmah bi decki 500kn po glavi...e zajebi...

Tak da ustvari ono sto ti zelim reci jest da prod suxxa big time...i kao ljubitelj metala rade bi isao slusati Drazena Zecica nego Prod.

Dreamer Deceiver
08-08-2008, 09:49
Eto da,i ja se slazem da je Prod poderao Labin.Stvarno su mi bili odlicni.Iako moram priznati da sam napocetku bio malo zbunjen jer su rasturali neke nove stvari koje su mi bile iznenadujuce dobre i totalno neobicne.Bas kako oni to uvijek i rade.A moram pohvalit i Mors Ultima Ratio koji sam ovaj put prvi put cuo.Super su mi i oni bili.Ono,mainstream neki al dobri su.A i Inside My Casket su mi ok bili.Malo na momentima se ponavljali sa onim ' đđđ đđđ' dijelovima,al dobro.Al opet ovo sto nisi obozavatelj kako ti kazes 'growa',tj.growla meni je njihov vokal kao i glazba totalno jedinstven.Ja inace slusam bendove poput Lamb Of God i slusam metal od svoje 7 godine i zato mi oni totalno pasu.Pogotovo vokal jer mi taj vokal njihov,mislim da se Marko zove lik,totalno pase.Bijesan neki i jebemti lik ga drzi predugo.Ma zakon.A sto mi najvise pase je njihova nepredvidljivost u pjesmama.Ma kuzis,neznam za tebe i vidim po tvojoj prici da bas i nisi u toj agresivnijoj glazbi (mislim na growl i screamo vokale),pa mislim da bi bilo ok da svoja pljuvanja zadrzis za sebe,jer napadas jedan odlican i hvala bogu sto ovo mogu reci -hrvatski bend- kakvih je stvarno malo u moru nasih predosadnih bendova.Svaka cast izuzecima tipa Usud,Igut,Father....I da,mislimo na isti bend
http://www.myspace.com/bandprod


m.u.r. je stvarno poderao, a to im je bio prvi nastup s novim vokalom ( neki ga možda znaju, Acrodyn s Sanitariuma ) i stvarno je odlično odradio svoj prvi nastup.
Inače troy, ako te zanima ostala labinska scena klikni na link :D : http://www.labinhardcore.com/

MasaKrisT
08-08-2008, 09:55
mi smo svirali sa prodom na rokovo festu prosle godine,bilo predobro unatoc tome sto je fest u banani ,prava festa...tko voli taj stil svidjet cemu se:)tko ne,nek bira dalje,meni nisu nis posebno al za party vGG