PDA

Pogledaj cijelu verziju : Igra sa najboljom pričom?



GeForce
27-07-2008, 10:59
Koja je po vama igra sa najboljom pričom?
dakle sad nema veze ni grafika ni fizika ni ništa samo priča.

meni je jedna od najboljih priča
Dreamfall - The Longest Journey
Metal gear solid serijal

McPingvin_v2.0
27-07-2008, 11:03
Morrowind, KotOR, Age of Mithology... Ne da mi se dalje razmišljati :)

Hellboy
27-07-2008, 11:05
Morrowind, KotOR, Age of Mithology... Ne da mi se dalje razmišljati :)
/thread
no...rly...nakon ovoga jednostavno nema smisla nastavljati...

seahawk37
27-07-2008, 11:06
Mafia, Syberia 1 i 2

Arbiter of Change
27-07-2008, 11:12
Suikoden 2
Planescape: Torment
Metal Gear Solid serijal

Od TES igara samo Morrowind i to prvenstveno zbog Lore-a.

SkunK
27-07-2008, 11:14
Starcraft : Brood War
Morrowind zapravo cijel i TES.
GTA svi nastavci
Quake
Doom

Gwin
27-07-2008, 11:16
tetris.. najbolja priča ikad..

la50
27-07-2008, 11:17
mafia :pray: :pray: i ubacim još max payna i eto

GeForce
27-07-2008, 11:26
a kakva je to priča u quake da mi je znati :D lol

mravojed20
27-07-2008, 11:30
Planescape:Torment uvjerljivo najbolji.

Sterpo
27-07-2008, 12:12
battlefield :D

Windwalker
27-07-2008, 12:12
Morrowind, oba KOTORa, Witcher, Mass Effect.

Igram sad i NWN2 koji nema lošu priču, ali ipak daleko od ovih gore navedenih.

SkunK
27-07-2008, 12:19
a kakva je to priča u quake da mi je znati :D lol

Stroggosi? Rat s Strogossima? Produbljenje priče u 4 nastavku? Borba solo marinca na život i smrt, koji izgleda kao klišej ali svatko tko zna i pozna lore cijelog Quake-a (očito ti neznaš) neće postavljati ovako pitanje. Nije priča samo shoot-em-up , ima tu više ako malo zagrizeš i pročitaš cijelu priču na netu.

CrIsIs FuN
27-07-2008, 12:38
Witcher ima najbolju pricu a nije loša ni u warcraft 3 the frozen throne

The Great Duck
27-07-2008, 12:44
Suikoden 2
Planescape: Torment
Metal Gear Solid serijal

Od TES igara samo Morrowind i to prvenstveno zbog Lore-a.
Čuo sam na Bethesdinim forumima da DF ima još bolju i razgranatiju priču od Morrowinda,s 8 mogućih svršetaka i bez pravih negativaca.Nažalost,nikad nisam stigao puno dalje od početne tamnice.

GeForce
27-07-2008, 13:29
mene je jako zainteresirala dreamfall..dali netko zna kada će drugi dio?već 2 godine prošlo ni traga ni glasa drugome dijelu...a jako me zanima šta je bilo dalje!

jel netko igrao tu igru?meni to jedna od najačih priča

Flippy
27-07-2008, 13:35
Jedan i jedini.... System Shock 2..

Arbiter of Change
27-07-2008, 13:41
Čuo sam na Bethesdinim forumima da DF ima još bolju i razgranatiju priču od Morrowinda,s 8 mogućih svršetaka i bez pravih negativaca.Nažalost,nikad nisam stigao puno dalje od početne tamnice.
Igrao sam DF i mogu reći da se slažem s tobom kod dubine igre, ali ovo je ipak pitanje pričeSi tu DF ima problem nedostatka kohezije, problem koji je prisutan kod većine sandbox igara aka. duboka, slojevita i kompleksna priča je obično donekle žrtvovana kako bi se igraču dala veća sloboda (naravno, ovaj problem ne bi postojao kad bi igrač mogao MASIVNO utjecati na sam tijek radnje kroz čitavu igru, ali takvo nešto još imamo vidjeti kod novih igara).

Morrowind sam prvenstveno izabrao jer je proširio i obradio već postojeći Lore do neviđenih razmjera, a i jer mi je detaljno prezentiran setting (Vvardenfell) bio iznimno zanimljiv.

Dreamer Deceiver
27-07-2008, 14:04
Witcher ima najbolju pricu a nije loša ni u warcraft 3 the frozen throne

zanimljiva je stvar da u većini blizzardovih igara u ekspanzijama pobjedi zlo :D

Deadwalker
27-07-2008, 14:15
Star Wars KOTOR

croat1gamer
27-07-2008, 14:45
day of the tentacle
starcraft, warcraft
homm 3
meni je i dobra prica od ut serijala (najjednostavnija- turnir, ali orginalna)

@ morgoth- nisam igro d2:lod, pa ko je tu pobjedio? baal diablo & co. ili ih je heroj prebio, koliko sam ja skuzio su oni tada skroz unisteni

GeForce
27-07-2008, 15:40
meni je čak monkey island serijal jako dobar jer je to jedina igra koja me nasmijala do suza....pogotovo treći i četvrti nastavak.

ScorpiuS
27-07-2008, 20:44
Mafia, Dreamfall: The Longest Journey

Rang€r
27-07-2008, 20:56
AC, Witcher, TESovi(zbog lorea), warcraftovi, lotr bfme 1&2(oni su se fakat trudili napravt priču ^^) i još neke al se nemog sjetit

GeForce
27-07-2008, 21:20
SDreamfall: The Longest Journey

nisam jedini :bravo:

CrIsIs FuN
27-07-2008, 21:35
Slotr bfme 1&2(oni su se fakat trudili napravt priču Sda igra je odlicna i ima naravno dobru pricu kada se radi o lotr naslovu ne moze biti loša prica

The Great Duck
27-07-2008, 23:17
[quote="The Great Duck":2eocp5k8]
Čuo sam na Bethesdinim forumima da DF ima još bolju i razgranatiju priču od Morrowinda,s 8 mogućih svršetaka i bez pravih negativaca.Nažalost,nikad nisam stigao puno dalje od početne tamnice.
Igrao sam DF i mogu reći da se slažem s tobom kod dubine igre, ali ovo je ipak pitanje pričeSi tu DF ima problem nedostatka kohezije, problem koji je prisutan kod većine sandbox igara aka. duboka, slojevita i kompleksna priča je obično donekle žrtvovana kako bi se igraču dala veća sloboda (naravno, ovaj problem ne bi postojao kad bi igrač mogao MASIVNO utjecati na sam tijek radnje kroz čitavu igru, ali takvo nešto još imamo vidjeti kod novih igara).

Morrowind sam prvenstveno izabrao jer je proširio i obradio već postojeći Lore do neviđenih razmjera, a i jer mi je detaljno prezentiran setting (Vvardenfell) bio iznimno zanimljiv.[/quote:2eocp5k8]
Istina je da su sporedni zadaci i većin a područja u DF-u bili nasumično generirani i nisu kao oni u MW i OB,ali sam čuo da je glavna radnja koja uključuje Mannimarca,Numidium po kojem je izgrađen Akulakhan i Mantellu dosta razvijena,dok je u MW-u i OB-u više pažnje posvećeno detaljnosti sporednih zadataka i gildi.
@Morgoth:Pa u FT-u baš i nema pravih zlikovaca,i ako se ne varam (što je moguće jer godinama nisam igrao FT),borili su se zli protiv zlih.

Miles
27-07-2008, 23:26
Glavna radnja u Morrowindu je predobra, obično mrzim kad je lik kojim upravljam neki G.I. Joe koji spašava svijet, al u Morrowindu sam se skroz poistovjetio s Nerevarinom borbi protiv Dagoth Ur-a. Dok je završna borba u Oblivionu jedan veliki -meh.

McPingvin_v2.0
28-07-2008, 00:43
Završna borba u Oblivionu je jedan veliki metež...

GeForce
28-07-2008, 01:52
resident evil možda?
što na to kažete....kad je izašao dobra je priča bila..umbrella korporacija i sve to...

RayDX
28-07-2008, 02:12
Mass Effect...

Iako mnogi kažu da je to jednostavni klišej spašavanja galaksije, ova igra ima zapanjujuću dubinu u svim aspektima, a priča i ideja me se dojmila neopisivo =)

GeForce
28-07-2008, 03:22
joj da kak mogo na to zaboraviti..mass effect ima tako bolesno dorađenu priču...napkon što je prvi put prijeđeš ništa nekontaš :D

GaTa666
28-07-2008, 10:56
Warcraft , Morrowind, Witcer, Mass Efect(iako sam tek na pola igre prica mi je prejebena),
Half Life(jedina igra kod koje sam zamalo zaplako, majke mi, ono kad alex ubiju oca meni krenile suze na oci)

GeForce
28-07-2008, 11:11
sorry ali kakva je to igra morrowind...o tome svi pričaju a nikad nisam igrao to..

seahawk37
28-07-2008, 11:24
jedini RPG koji sam igro, prejebena igra

The Great Duck
28-07-2008, 12:32
sorry ali kakva je to igra morrowind...o tome svi pričaju a nikad nisam igrao to..
:shock: Pa kakav si ti gamer ako nikad nisi vidio MW???
Brzo trči po GotY!

Snake
28-07-2008, 12:35
Metal gear solid serijal, mislim da ne trebam ni objašnjavat zašto je to tako.
A i witcher ima jako dobru priču.

Gothmog
02-08-2008, 10:57
Zar nije bila neka slicna tema sa pricom?

No,ok...
Jos uvijek mi je na prvom mjestu Mafia, a od onda sam odigrao igara koš i još...

Makar,ako gledamo kompletni lore, dilema stoji izmedju Warcraft serijala i Diablo serijala...

Wishmaster
02-08-2008, 11:40
Arcanum i samo Arcanum...
onima koji su igrali netreba daljnje objašnjenje...

Izgubljeni
02-08-2008, 13:52
bioshock
hl (pogotvo epizode :pray: )
penumbra

FireBladeR
02-08-2008, 16:20
devil may cray nastavci

begedinnikola
02-08-2008, 22:08
final fantasy VII + serijal.
Od svih ff-ova, sedmica mi ima najbolju pricu koju savrseno nadopunjuju spinoff igre. Jos treba dodati razne, na prvi pogled nepostojece poveznice izmedju serijala (Zajednicki likovi, svijet u kojem se odvija i sl.) Malo ljudi zna da su recimo desetka i sedmica povezane (Preko X-2)

Sickmanno1
02-08-2008, 23:03
Metal gear solid serijal, mislim da ne trebam ni objašnjavat zašto je to tako.

Daj...dvojku sam presao 3 puta i tek sam onda skuzio pricu lol :D

Inace meni StarCraft ima najbolju pricu, sa najboljim likovima ikad....

begedinnikola
04-08-2008, 10:15
Metal gear solid serijal, mislim da ne trebam ni objašnjavat zašto je to tako.

Daj...dvojku sam presao 3 puta i tek sam onda skuzio pricu lol :D


Mislim da tu ljudi mijesaju pojmove "dobra" i "komplicirana/zbunjujuca". Necu reci da nije zanimljiva, ali da je dobra, to ne priznam. Tu je tolko toga nabacano da mislim da cak ni autori vise neznaju tko je tu koga i kako.

Big Boss
05-08-2008, 00:58
Ja cu reci da je metal gear solid... Iako priznajem da nisam pohvato sve elemente price (malo vise ali nema veze xD) Kad igram metal gear solid imam osjecam koda gledam film :D Zbog onih cut-scenesa xD

GeForce
05-08-2008, 15:39
Ja cu reci da je metal gear solid... Iako priznajem da nisam pohvato sve elemente price (malo vise ali nema veze xD) Kad igram metal gear solid imam osjecam koda gledam film :D Zbog onih cut-scenesa xD
zato ta igra i je posebna.jer si doslovno u filmu.niti jedan dio igre nije isti kao predhodni dio igre.nema nivoa nego cijela igra je jedan veliki nivo "film" a priča je tako dobro napravljena da se 99,99 posto redatelja može posramiti.

Snake
05-08-2008, 16:03
Mislim da tu ljudi mijesaju pojmove "dobra" i "komplicirana/zbunjujuca". Necu reci da nije zanimljiva, ali da je dobra, to ne priznam. Tu je tolko toga nabacano da mislim da cak ni autori vise neznaju tko je tu koga i kako.

dokazao si da nemaš pojma. nedavno poslije kompletiranja cijele sage na psn-u je objavljena "enciklopedija" koja objašnjava apsolutno sve u ovome serijalu. to da je u priču toliko toga nabacano, nije točno. Istina je da je priča smišljena naknadno i prva tri metal geara nisu imali u vidu toliku kompleksnost, te da su ostala tri dijela odvela priču u drugom smjeru. četvrti i posljednji dio fenomenalno je sastavio sve ostale dijelove i djeliće, objasnio sve što se objasniti dalo. jest da je bilo nekih banalnih gluposti, ali zbog cijeline im se jednostavno mora oprostiti.

I btw. ljudi ne miješaju pojmove dobre i komplicirane priče kad je to jedno te isto. Danas priča mora bit komplicirana jer više ne moramo koristiti usmenu predaju za prenošenje priče. Danas imamo podlogu za stvaranje priče kakvu je bilo nemoguće ispričati prije nekoliko stoljeća. I to je dobro. Sve novije serije, filmovi i igre imaju kompleksniju priču što je logično jer ljudi ne žele otupjeti igrajući igru u kojoj ti je totalno svejedno što kako gdje i zašto radiš. Isto vrijedi i za filmove, knjige...
Čak i ako se priča svede na najminimalniju moguću razinu jednostavnosti, to je zato da se kompleksnost stavi u drugi plan. Primjer toga ti je Half-life, s jedne strane imaš zanimljivu atmosferu između napucavanja i logičkih dijelova, priča te stavlja u unapred definiranu ulogu, ali s druge strane pozadinska priča je jako kompleksna. Dovoljno je samo da počneš razmišljati o teorijama nove energije koja se spominje u ovom serijalu, dovoljno je da promatraš način na koji je uređen sustav u city 17, pa i odnos ljudi i onih vortagona ili kako se već zovu, dovoljno da bi shvatio kako priča nije samo Gordon Freeman ubija vanzemaljce, Raskoljnikov sasjeko babu sjekirom.

GeForce
05-08-2008, 18:00
ali šta je da je mgs i da nema priču bila bi predobra igra jer igrivost je razini savršenossti.nerazumijem kako se priča nemože nekome svidjeti.a kompliciranost u MGS?pa koliki vi iq imate da nemožete shvatiti priču :D LOL prvi i drugi dio savršeno objasne 90 posto svega..treći dio ti je radnja prije prvoga dijela ako ste shvatili to uopće....i isto objašnjava puno puno toga iz prvog dijela....4 dio nisam igrao jer nemam para za ps3 i jbg.. :(

Cthulhu
05-08-2008, 19:14
max payne serijal ima odlicnu pricu,izmedu ostalih.

Srle
06-08-2008, 13:44
Mafija ima super pricu, pogotovo kraj igre gdje ga pronadju i ubiju "uz pozdrave".Pejn takodje.Prica koja je toliko koristena u filmovima b produkcije, uz neke dodatke postaje sjajna. Mada moje misljenje je da koliko god igra imala dobru pricu ne moze biti dobra ukoliko nema dobro definisane likove.

GeForce
06-08-2008, 13:49
ma max PAJN je već viđena priča ali predobro obrađena.tvorci su znali kako "prepričati" već prepričanu priču.

wiseguy
15-08-2008, 19:44
Mafia i max payne.

amirix
16-08-2008, 00:08
warcraft 3 i većina avantura