PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kome i zasto se svidja CrySis.



Ghost_Rider
24-07-2008, 18:06
Meni se CrySis svidja zbog dobre grafike i dobri animacija.Igra je Cool. :ekipa:

GeForce
24-07-2008, 18:33
meni se crysis sviđa jer je benckmark koji najbolje pokazuje da su računala smeće za igranje postala.

Ghost_Rider
24-07-2008, 18:46
PC nije smece za igre :nonono:

Ghost_Rider
24-07-2008, 18:51
meni se crysis sviđa jer je benckmark koji najbolje pokazuje da su računala smeće za igranje postala.



Nevjerujem da je PC smece za igre. :nonono:

eggzy1
24-07-2008, 18:54
CRYSIS je zakon zbog price, gameplaya, grafike..... svega

preso sam ju na ati x700 grafickoj. :o

DrunkyDuck
24-07-2008, 18:55
Kakve price, boga ti?

Ghost_Rider
24-07-2008, 18:58
Neznam ni ja!

GeForce
24-07-2008, 19:06
CRYSIS je zakon zbog price, gameplaya, grafike..... svega

preso sam ju na ati x700 grafickoj. :o

mora da si stvarno doživio grafiku.do kojeg slide showa si došo?

Hidraulicar Kreso
24-07-2008, 19:14
CRYSIS je zakon zbog price, gameplaya, grafike..... svega

preso sam ju na ati x700 grafickoj. :o

mora da si stvarno doživio grafiku.do kojeg slide showa si došo?

ne mogu shvatiti zašto nebi mogao sa tom grafom uživati u grafici. Pgledaj moju grafu, i konfu općenito, pa ga mogu igrati na medium.

GeForce
24-07-2008, 19:28
gore si napisao na ati X700 grafi....
meni samo na very high šteka dakle sam na dx 10 a iskreno i nije mi se baš grafika toliko dojmila..previše izgleda kao da je nacrtano...neznam kako da objasnim.

Herr Schnitzel
24-07-2008, 19:29
Ne svidja mi se jer ima dobru grafiku i animacije. Zbog toga se nikome ne bi trebala svidjati. Upravo zbog toga mi se ne svidja ni ostatak, jer je suplja i isprazna bez grafike. I da, x700 moze jako fino vrtit Crysis na medium.

GeForce
24-07-2008, 19:51
x700 na medium,,,ok....meni je sa 3850 trzalo na nekim dijelovima na medium ali opet to sam samo ja :D

Bartuc
24-07-2008, 20:01
Kakve price, boga ti?

Vrlo vrlo slične Half Life serijalu, pa ne vidim da se itko do sada žalio na HL priču odnosno radnju :wink:

Arbiter of Change
24-07-2008, 20:08
Uznemirujete me i potičete sumnje o svom mentalnom zdravlju sudjelovanjem u ovoj temi.
Čekaj malo.... oh crap.

mravojed20
24-07-2008, 20:09
Slažem se s Bartucom, plus cut-scene u igri su filmske, odličan voice acting.

Outmind
24-07-2008, 20:15
Ajde mi molim te ti, o stvaraoče teme, objasni zašto pobogu uz 200+ straničnu milijon puta prežvakanu temu o crysisu ti imaš neutaživ nagon za otvaranjem još jednog crysis - related topic-a?

Game_Fan
24-07-2008, 20:23
Ti to meni jel :thumbs1:

Ghost_Rider
24-07-2008, 20:26
Kome se nesvidja tema o CrySis i zasto bogati :?

Ghost_Rider
24-07-2008, 20:35
Ajde mi molim te ti, o stvaraoče teme, objasni zašto pobogu uz 200+ straničnu milijon puta prežvakanu temu o crysisu ti imaš neutaživ nagon za otvaranjem još jednog crysis - related topic-a?



Ako ti se tema ne svidja,mozes slobodno odjebat!
:yuck: :yuck: :thumbs1:


Edit: Ja i negledam koje teme postoje vec samo postujem,necu da se nekom uvlacim u guzicu!

Edit2: Sta imas reci na ovo!! :killyou:

Game_Fan
24-07-2008, 20:42
meni se nesvidja zato sto je nisam nikad ni poigrao. :rotfl:

radeoN
24-07-2008, 20:43
Zato jer je tema vise dop**** bogu i narodu
Sad ce poceti prica o neoptimiziranosti igre i zahtjevima i tako uvjek kad je crysis u pitanju,
a na kraju iz ove teme nigdje koritsti jer je sve vec po 1000000 puta raspravljeno

Nodakim
24-07-2008, 21:06
Ajde mi molim te ti, o stvaraoče teme, objasni zašto pobogu uz 200+ straničnu milijon puta prežvakanu temu o crysisu ti imaš neutaživ nagon za otvaranjem još jednog crysis - related topic-a?



Ako ti se tema ne svidja,mozes slobodno odjebat!
:yuck: :yuck: :thumbs1:


Edit: Ja i negledam koje teme postoje vec samo postujem,necu da se nekom uvlacim u guzicu!

Edit2: Sta imas reci na ovo!! :killyou:


http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=64&t=1752
to imam reći,makar si već ispao idiot
kkthxbye

eggzy1
24-07-2008, 21:29
x700 na medium,,,ok....meni je sa 3850 trzalo na nekim dijelovima na medium ali opet to sam samo ja :D

islo sa nekih 20 fps na med. al na stazama sa snjegom i ono u glavnoj bazi ejlijena imo sam jedva 7 fpsa.

Sad novi komp imam i ide mi sve na high 30 fpsa. sad cu novi proc pa cu malo to jos izprobavat

DrunkyDuck
24-07-2008, 21:33
Vrlo vrlo slične Half Life serijalu, pa ne vidim da se itko do sada žalio na HL priču odnosno radnju

Jesam li ja mozda rekao da HL ima bolju pricu od Crysisa? Svejedno, HL ima daleko kvalitetniji gameplay, odnosno pregrst razlicitih elemenata dok se Crysis oslanja na jedno: otvorene prostore pune kloniranih gradjevina, randomly postavljenih NPC-ova i nano-suit. Tako da gameplay pati.

kikl0p
24-07-2008, 21:53
MENI SE CrySis SVIDA ZBOG DOBRE GRAFIKE
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :roll: :boohoo: :ekipa:
moze lock?

GeForce
24-07-2008, 21:59
crysis je igra koja je ispred svoga vremena.odlikuje je grafika koja je relativno jako dobra ali ne i toliko dobra da zahtjeva tolku potrebu za jakim strojevima.Gledao sam video gdje na 1600 rezi jedino pomažu 3 u sli grafičke 280Gt i onda je 30 fps.
za 1280 da se igra sve na maximali su potrebne 2x280gt evo gledao sam testove i na 4870x2 crysis trza i nedaje opravdavajuće rezultate.Tako da mi je to veliki minus kod igre ali kad maknemo to sa strane grafika je doista jako ljepa.efekti su dovedeni do savršenstva.
Priča kod ove igre je ništa novo ništa staro.alieni došli hoće napast zemlju ti braniš bla bla bla..sve već odavno viđeno.Čak nije bitno ponavljanje priče ako je ponavljaš ali je jako dobro realiziraš što po meni crysis nije napravio.Nema nikakvih velikih zapleta,sjedenja na iglama da vidiš šta će biti sljedeće u priči i slično.jedna dosta jednostavna priča.
Što se tiče fizike.......50/10 je moja ocijena jer crysis je jedina igra u kojoj sam vidio da svaka najmanja stvar kad vi prođete pored nje se miče,tipa kad trčite po šumi...to stvarno svaka čast tu se nema šta komentirati.
Oružija doista nisu ništa posebno i ništa novo,nadograđivanje je sve već viđeno.
Što se neprijatelja tiče a nisu ni glupi ni pametni....

sve u svemu...po meni crysis je zapravo pokazatelj kakav DX10 može biti..ništa više ništa manje....

radeoN
24-07-2008, 22:01
x700 na medium,,,ok....meni je sa 3850 trzalo na nekim dijelovima na medium ali opet to sam samo ja :D

islo sa nekih 20 fps na med. al na stazama sa snjegom i ono u glavnoj bazi ejlijena imo sam jedva 7 fpsa.

Sad novi komp imam i ide mi sve na high 30 fpsa. sad cu novi proc pa cu malo to jos izprobavat

20 FPS za x700 je malo previse jos gledano da ta grafa nema podrsku za SM 3.0
mozda low ali ne medium

Bartuc
24-07-2008, 22:03
Vrlo vrlo slične Half Life serijalu, pa ne vidim da se itko do sada žalio na HL priču odnosno radnju

Jesam li ja mozda rekao da HL ima bolju pricu od Crysisa? Svejedno, HL ima daleko kvalitetniji gameplay, odnosno pregrst razlicitih elemenata dok se Crysis oslanja na jedno: otvorene prostore pune kloniranih gradjevina, randomly postavljenih NPC-ova i nano-suit. Tako da gameplay pati.

Nisi rekao, ali ljudi pljuju po priči u Crysisu, a jedna od najvećih legendi u FPS svijetu (HL) ima gotovo istu priču kao Crysis. Crysis nema lošu priču, fino je razrađena i ima potencijala pogotvo ako se uzme u obzir da je to tek prvi dio trilogije.

HL gameplay je definitivno bolji od Crysis gameplaya, ali nemre se reči da Crysis ima loš gameplay s obzirom da ti nanosuite nudi barem 3 različite taktike prelaska igre -> stealth, rambo i melee

U drugu ruku, HL je linearna igra, dok Crysis svojim otvorenim mapama nudi 10-ak mogučnosti kako ćeš napasti neprijatelja. I to ne samo po kutu upada na neprijateljsku lokaciju već imaš i bačve, balvane i sl. rekvizite koje možeš iskotistiti u svoju korist, a da ne pričam o vozillima koji ti daju opet brdo taktičkih mogučnosti.

Uspoređujem namjerno te dvije igre, HL slovi kao jedan od najboljih ako ne i najbolji FPS svih vremena, ali ako staviš sve činjenice na stol, Crysis je također jedna jako kvalitetna igra po kojoj se pljuje u većini slučajeva zato kaj ljudima igra trza na strojčekima koje su im tatice i mamice kupili, pa su ljuti na igru i čitav svijet oko sebe!?

Onda se priča o optimiziranosti igre, a rijetki shvačaju da je Crysis vrlo dobro optimiziran ali je tehnološki toliko napredan da jednostavno nema HW-a koji ga može pratiti. To razumije RayDX i možda još nekolicina na ovom forumu.


Ne kužim čemu pljuvanje po toj igri, igra je dinamična, ima dobru priču, ima dobar razvoj radnje, ima odličnu grafiku, i nudi vrhunski ne linearni gameplay. Jedina mana su HW zahtjevi i to što je igra kratka, ali je i dalje 1,5-2x dulja od CoD 4.

GeForce
24-07-2008, 22:07
kako se usuđuješ uspoređivati uopće half life sa crysis....kao da uspoređuješ ferrari sa fićom :)
half life je NAJBOLJA igra ikada napravljena za ovaj svijet i točka :)

Teon
24-07-2008, 22:14
Hmm, a zasto HL ima bolji gameplay ? Zar nije igra bolja ako ima bolji gameplay?

Evo CrySis je uzeo klisejiziranu pricu o Alienima na zemlji koja je i u HLu (uzmite u obzir da je HL izasao puno prije, mislim na jedinicu, te su onda takve price donekle bile novost), zatim je uveo nano suit i preuzeo pola toga iz Deus Exa, dao nam otok koj smo dobili u Far Cryu (dodao i zimu) te je sve to upakirao u fenomenalnu grafiku i fiziku.

Kao sto je neko reko, CrySis je igra ispred svog vremena graficki, no ako ce ovako radit igre sva sreca pa cu ja u tom buducem vremenu kojem CrySis spada radit nesto drugo a ne igrat igre :D

Da skratim sve u jedan odgovor na temu: CrySis nam se svidja zbog grafike koju rijetko tko moze vidjet/pokrenut u punini

A sta je najsmjesnije HL ima bolji gameplay i bolja je igra, a nema nikakve cut-scene/cinematicse te se covjek moze vise uzivit u pricu :rotfl:

bezimeni
24-07-2008, 22:15
Crysis je jako dobra igra ali nije donjela puno novina u odnosu na jedan Far Cry koji mi je barem 20% bolji zbog odlične kombinacije zatvorenih i otvorenih prostora te dosta napetijeg napucavanja.I u to vrijeme napravio je veći bum u grafici nego Crysis danas pa je svejedno bio bolje optimaliziran.Meni je Crysis lagno razočarenje u odnosu na FC.Makar ,ponavljam,Crysis je jako dobra igra.Kada se samo sijetim kako su bili inovativni i unjeli letenje zmajem...takvih pozitivnih iznenađenja Crysis nema.

Bartuc
24-07-2008, 22:25
Da, onaj let sa zmajem je fenomenalan. Pogled na onaj krajolik ostavi čovjeka bez daha, makar je sve to samo virtualna priroda. To mi je jedan od naj trenutaka u FarCRY-u.

DrunkyDuck
24-07-2008, 22:27
Onda se priča o optimiziranosti igre, a rijetki shvačaju da je Crysis vrlo dobro optimiziran ali je tehnološki toliko napredan da jednostavno nema HW-a koji ga može pratiti. To razumije RayDX i možda još nekolicina na ovom forumu.
Slazem se. Crysis nije toliko neoptimiziran nego jednostavno nudi mnogo. On je Trespasser ovog vremena. K tome, na med, pa cak i low/med postavkama (na kojima radi glatko na velikom rasponu hardvera) izgleda bolje od vecine novijih igara.

Za gameplay se nikako ne slazem. Crysis je velika igra ali to ne iskoristava, samo "zidovi" nisu toliko ociti. Na kraju se svede na ponavljanje, mozda kojeg NPC-a uklonis bacvom ili pogodis kokosi ali to ne traje dugo i igra ce te kad-tad natjerati na standardno uklanjanje tipa cloak-pucaj-trci-ponovi.

Vozila se takodjer manje-vise svedu na prijevoz od tocke a do b, eventualno je tenk iznimka.

Mislim da je za to glavni krivac level-design zbog oslanjanja na sandbox komponentu igre. Mape su generirani teren + par "posadjenih" generickih kucica, koristenje uvijek istog zaklona (uglavnom kamenje) postane dosadno.
Kod HL-a je level design vazan za samu igru buduci da se vecinom odvija u zatvorenim prostorima. Ne nalazim na segmente koji me podsjecaju jedan na drugi, dok je kog Crysisa sve Deja Vu.

Crysis nudi tocno onoliko gameplay elemenata koliko je potrebno da napisu na kutiju koliko je igra inovativna. Bacve su "slucajno" grupirane tamo gdje trebaju biti za lijepu eksploziju, a vecina toga se vidjela vec u demu.

Na kraju, platiti punu cijenu za epizodnu igru koja i nema neku multiplayer komponentu (ako planiras usporedjivati sa CoD4)... EA opako guzi svoje fanove.

GeForce
24-07-2008, 22:29
far cry kad je došao ista pričao kao i crysis.....savršena grafika za ono vrijeme jede sve kompove..ali kao što je rekao....puno veći BUM je napravio nego crysis

Bartuc
24-07-2008, 22:37
@ DrunkyDuck

Imaš nekih opakih argumenata :)

Meni se gameplay svidio, ne mora se i drugima sviđati, a prvenstveno mi se svidio zato kaj sam igru prešao na 2 drastično različita načina. Prvi prolazak mi je bio Serious Sam tip, a drugi mi je bio na Delta težini sa šuljanjem i taktiziranjem, a to je bilo jako zabavno.

I ne skirva se samo iza kamenja, možeš se i iza drva sakriti :D

Ghost_Rider
24-07-2008, 23:01
Ajde mi molim te ti, o stvaraoče teme, objasni zašto pobogu uz 200+ straničnu milijon puta prežvakanu temu o crysisu ti imaš neutaživ nagon za otvaranjem još jednog crysis - related topic-a?



Ako ti se tema ne svidja,mozes slobodno odjebat!
:yuck: :yuck: :thumbs1:


Edit: Ja i negledam koje teme postoje vec samo postujem,necu da se nekom uvlacim u guzicu!

Edit2: Sta imas reci na ovo!! :killyou:


viewtopic.php?f=64&t=1752 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=64&t=1752)
to imam reći,makar si već ispao idiot
kkthxbye


Mozes mi objasnit zasto sam postao idiot kao sto ti kazes. :roll:

Ghost_Rider
24-07-2008, 23:10
Nes mi ti govorit sta cu ja da postavljam kao temu.

Nodakim
24-07-2008, 23:46
e zapravo....neće on...ali će jedan od modova ili admina...nije ti ovo forum u post apokaliptičnom setingu...

Ghost_Rider
25-07-2008, 00:04
Pa sta ak nije.

GeForce
25-07-2008, 00:17
uglavnom dok se vi pilići kvocate čiji tata je jači u kuhanju......

jedna stvar koja se meni sviđa kod ove je jedna sorta aliena hvalim te bože da je to netko napravio.najače su mi igre tipa area 51 gdje se isto kao boriš protiv "aliena" a ono milion trilion različitih neprijatelja aliena ko da su ih pokupili svakog po jednog od pojedine rase.napokon zemlju napada jedna rasa aliena,a ne jedna rasa aliena sa 12341411141 različitih izgleda aliena.ako me kontate šta hoću reći....ali kako sad stvari stoje crysis 2 ću jedino moći pokrenuti u POWER POINT-u....:D

Nodakim
25-07-2008, 00:50
ah gle....moj stari je "uber" u kuhanju

Sickmanno1
25-07-2008, 01:19
Ovaj ljudi kakve su to usporedbe sa HL i Crysis pricom? Pa normalno da nitko nepljuje po HL prici kad je ta prica izasla prije 10 godina, a normalno je da svi pricaju o Crysis prici kad je totalni Ripoff HL.

Inace, nakon sto sam odigrao FarCry stvarno sam mislio da sam odigrao najlijepsu igru ikad sa najglupljom pricom ikad...ali kako sam se samo prevario...CryTek pod hitno treba nabaviti nekog writera jel ovo postaje pretuzno i preklishe...

No eto to bi bili moji negativni komentari...ostalo sve pozitivno, osim one glupe misije gdje vozis onaj glupi avion...stvarno jako jako nepotrebno pomeni, a mislim da sam to vec negdje i napisao...

GeForce
25-07-2008, 01:41
da ali vidi hl i dan danas izbacuje nastavke na istu priču viđenu već 100000 puta ali je zna realizirati.....a to već čini istu priču posebnu na svoj način.crysis nemoš ni usporediti sa tim.

Sickmanno1
25-07-2008, 02:02
da ali vidi hl i dan danas izbacuje nastavke na istu priču viđenu već 100000 puta ali je zna realizirati.....a to već čini istu priču posebnu na svoj način.crysis nemoš ni usporediti sa tim.

zezas?

lol, pa sta je drugo trebao nego nastaviti pricu iz jedinice...radit neku novu? omg :(

RayDX
25-07-2008, 02:09
kako se usuđuješ uspoređivati uopće half life sa crysis....kao da uspoređuješ ferrari sa fićom :)
half life je NAJBOLJA igra ikada napravljena za ovaj svijet i točka :)

Linearan si k'o HL-ov gameplay.

GeForce
25-07-2008, 02:38
glupo se prepirati koja je igra bolja kad svatko ima svoj ukus o igrama...
tak da bolje odustanimo svi od toga

Gwin
25-07-2008, 08:41
crysis nema otvoreni gameplay.. samo otvorenu mapu..

a HL gameplay je daleko zabavniji..dok se crysis gameplay može svest na ..
invisibility-headshot-duck'n'cover-invisibility, repeat until finished

ScorpiuS
25-07-2008, 09:15
Točno tako. Krajsis mi je bio drag jer je bio zabavan, ali ni upola toliko koliko je bio HL2. Ali, nije sad realno diskusirat o ukusima.

McPingvin_v2.0
25-07-2008, 09:20
invisibility-headshot-duck'n'cover-invisibility, repeat until finished
Tako sam i igrao kojih sat- dva... Onda sam se priupitao: "Nema li Minesweeper nerepetativniji gameplay?"

eggzy1
25-07-2008, 10:53
x700 na medium,,,ok....meni je sa 3850 trzalo na nekim dijelovima na medium ali opet to sam samo ja :D

islo sa nekih 20 fps na med. al na stazama sa snjegom i ono u glavnoj bazi ejlijena imo sam jedva 7 fpsa.

Sad novi komp imam i ide mi sve na high 30 fpsa. sad cu novi proc pa cu malo to jos izprobavat

20 FPS za x700 je malo previse jos gledano da ta grafa nema podrsku za SM 3.0
mozda low ali ne medium

Islo je. Skino sam sa crymoda neki xconfig koji poboljsava grafu a da fps ne pati.

=PcP=F@N
25-07-2008, 11:07
ja jos nemogu igrat crysis :(

slab PC

GeForce
25-07-2008, 11:48
nisi propustio ništa puno :)

Deadwalker
25-07-2008, 14:19
Crysis je kod mene ostavio dobar dojam. Ono, igra mi je fakat bila zabavna i to upravo zbog takve otvorene mape koja ti omugućava različite tipove igranja. Moj komp mi je omogućavao da igram Crysis na djelomično medium/high(1280*1024 reza) postavkama uz vrlo solidan framerate. Najviše se me dojmila fizika u igri gdje je dosad prikazan najrealističniji okoliš. To što se toliko bruji o neoptimiziranosti igre, to je samo zbog toga što je igra po grafici daleko ispred konkurencije a to naravno ima svoju cijenu pa zbog toga ta negativna strana nije ulazila u moj ukupan dojam. Dalje, glede priče nemam nist protiv, jest da je ona tipični američki prikaz akcijskog junaka, al ono, za pucačinu mi je skroz ok. AI neprijatelja je po meni dobro odrađen, neprijatelji koriste zaklone, nastoje okružiti protivnika, pozivaju pomoć ako su nadjačani i sl. Misije su dobro osmišljene, svidio mi se onaj level gdje se upravlja letjelicom pa se tako fakat može steći dojam da sam na nekakvom otoku. Ako Crytek ostvari obećanje glede optimizacije igre za Crysis Warhead mislim da će ova pucačina imat dobru budućnost na Pc-u. Ali vjerojatno nas sada očekuje na Warhead-u secureRom 7 zaštita od strane EA...I da, Crysis je dobra pucačina, ali je Half-Life 2(i epizode) za mene savršen, najbolja pucačina ikad...Kod Half-Life 2 je stvorena odlična atmosfera, predobar gameplay, priča je nevjerojatno kvalitetno razrađena(posebno sad u ovim epizodama, ono, kraj druge epizode, nešto savršeno...),a one akcijske nabrijane sekvence, ekstaza za mene... :pray: :pray: :pray: Jedva čekam treću epizodu, čitao sam da se sprema nešto veličanstveno(valjda im treba zato tako puno vremena da je završe...)

EDIT:da, zaboravih spomenuti prelijepu grafiku na Half-Life 2 te nevjerojatnu optimiziranost igre i naravno, bugova gotovo i nema...s tehničke strane postignuto je ono što bi trebao svaki produkcijski tim trebao...prilagodit se tržištu, osmislit grafički engine koji će raditi na večini računala uz solidan framerate te imat kvalitetan grafički prikaz. svaka čast dečkima... :pray:

GeForce
25-07-2008, 14:37
da treća sezona jedva čekam..kraj druge me je ubio u pojam.

ponco1234
26-07-2008, 07:31
meni se igra svida samo sto mozes modificirat oruzja npr mozes na sacmaricu stavit optiku i tak...

Gwin
26-07-2008, 09:26
optiku na sačmaricu, hm..

deus ex anyone ? 10mm handgun, stabilizer mod, clip mod, scope mod, faster reload mod. nije mi više trebao snajper..


ajd nađi nešta originalno u crysisu da ti se sviđa, a ne već prožvakane ideje iz drugih igara..

Teon
26-07-2008, 09:40
Yep, to sam i ja reko na prijasnjim stranicama, Crysis je samo spoj vec vidjenog upakiran u mega uber grafiku i fiziku. A sta je najzalosnije to mu je jedino dobro a rijetko tko to moze pokrenut u punini

GeForce
26-07-2008, 11:28
1280x1024 sa AA na 4x treba vam 2 u sli 280 gtx

Sickmanno1
26-07-2008, 13:37
ajd nađi nešta originalno u crysisu da ti se sviđa, a ne već prožvakane ideje iz drugih igara..

nano suit?

:(

Koji ti omogucava prelazak igre na vise nacina...

To nisam vidio niti u jednoj igri :(

Raoul Duke
26-07-2008, 14:18
a pogle ovo.Meni HL najvece sranje na planeti i sire...Ne znam sto vidite dobrog u hl-u:S

Gwin
26-07-2008, 14:25
Snano suit?

Koji ti omogucava prelazak igre na vise nacina...
deus ex.. prelazak igre na više načina.. bez nano suita.. nego preko skillova i roleplay elemenata..

sorry. slaba zamjena

kikl0p
26-07-2008, 14:37
pomeni su u Crysisu zajebali hit rate.gadam lika sa 30 metara metcima a on se okrece kao da ga pikaju komarci umjesto da ga metci izbuse i prolaze kroz njega....prelose

Raoul Duke
26-07-2008, 14:38
pomeni su u Crysisu zajebali hit rate.gadam lika sa 30 metara metcima a on se okrece kao da ga pikaju komarci umjesto da ga metci izbuse i prolaze kroz njega....prelosemozda to malo usrano..priznajme ali dalje sve plus :D

Sickmanno1
26-07-2008, 14:42
Snano suit?

Koji ti omogucava prelazak igre na vise nacina...
deus ex.. prelazak igre na više načina.. bez nano suita.. nego preko skillova i roleplay elemenata..

sorry. slaba zamjena

a onda si mogao staviti i System Shock 2...mislim ajd budi ti u danasnje vrijeme kreativniji kad je sve vec videno...

mravojed20
26-07-2008, 16:04
Snano suit?

Koji ti omogucava prelazak igre na vise nacina...
deus ex.. prelazak igre na više načina.. bez nano suita.. nego preko skillova i roleplay elemenata..

sorry. slaba zamjena

Čemu uspoređivati Crysis s Deus Exom kad je potonji RPG/FPS hibrid? Ne radi se o nikakvoj zamjeni.

Gwin
26-07-2008, 17:30
govorimo o kreativnosti..i o samo jednom aspektu deusexa

kolega, ne trebate bit bukva..

Raoul Duke
26-07-2008, 19:56
Snano suit?

Koji ti omogucava prelazak igre na vise nacina...
deus ex.. prelazak igre na više načina.. bez nano suita.. nego preko skillova i roleplay elemenata..

sorry. slaba zamjena

a onda si mogao staviti i System Shock 2...mislim ajd budi ti u danasnje vrijeme kreativniji kad je sve vec videno...signed!

mravojed20
27-07-2008, 09:43
govorimo o kreativnosti..i o samo jednom aspektu deusexa

kolega, ne trebate bit bukva..

Govorimo o kreativnosti ali ako ćeš uspoređivati igre iz kompletno drukčijeg žanra onda to nema baš nekog smisla.

Flippy
27-07-2008, 09:44
System Shock 2

Čim sam ovo vidio odmah suze na oči. I'm not alone....

GeForce
27-07-2008, 10:52
po meni nerealno rokam lika sa jedno 100 metaka i lik ništa ni nešepa ni ništa samo počne po meni pucati

Gwin
27-07-2008, 11:10
Govorimo o kreativnosti ali ako ćeš uspoređivati igre iz kompletno drukčijeg žanra onda to nema baš nekog smisla.
nisi dobro proučio raspravu..
bila je riječ o činjenici da nanosuit dopušta prelazak igre na nekoliko načina. moj argument je bio da je daleko kvalitetnije to odradit na deusex princip, razvojem igre, a ne razvojem nanosuita. osjećao sam se kao da koristim invisibility/god/no_clip cheatove.

mravojed20
27-07-2008, 11:55
Proučio sam ja to, i ne vidim smisao u uspoređivanju pucačine s jednom od najboljih FPS/RPG igara.

Naravno da je Deus Ex način bolji/dublji/kvalitetniji/kompleksniji/štogod ali daj ti nađi čistokrvnu pucačinu koja će ti dati više različitih načina prelaska od Crysisa. Eventualno Stalker i Bioshock mada bi se dalo raspravljati koliko su čistokrvne pucačine.

Mirko L
27-07-2008, 16:02
zbog grafike,priče,animacija....također možeš u njoj šta u drugin igrama nemožeš:uzet i razbit sve živo i mrtvo,nadograđivat oružja tjekom misije itd

ScorpiuS
27-07-2008, 20:24
Proučio sam ja to, i ne vidim smisao u uspoređivanju pucačine s jednom od najboljih FPS/RPG igara.

Naravno da je Deus Ex način bolji/dublji/kvalitetniji/kompleksniji/štogod ali daj ti nađi čistokrvnu pucačinu koja će ti dati više različitih načina prelaska od Crysisa. Eventualno Stalker i Bioshock mada bi se dalo raspravljati koliko su čistokrvne pucačine.
Istina, rjetko. Sve su pucačine linearne. A Stalker i Bioshock su djelomično RPG.

Game_Fan
03-09-2008, 19:44
Proučio sam ja to, i ne vidim smisao u uspoređivanju pucačine s jednom od najboljih FPS/RPG igara.

Naravno da je Deus Ex način bolji/dublji/kvalitetniji/kompleksniji/štogod ali daj ti nađi čistokrvnu pucačinu koja će ti dati više različitih načina prelaska od Crysisa. Eventualno Stalker i BioshockSmada bi se dalo raspravljati koliko su čistokrvne pucačine.
Istina, rjetko. Sve su pucačine linearne. A Stalker i Bioshock su djelomično RPG.


to je dobra igra al steta pa je nisam odigrao!

Blacky_123
03-09-2008, 20:02
Igro sam Crysis max 1h
Igrivost mi nije neka
Samo grafika

nosferatu25
03-09-2008, 20:08
zato što si gledao samo grafiku.
meh...

inače: igrivost, nano suit, atmosfera, velika prostranstva, otvoreni princip igre, fizika napucavanja, AI, filmski doživljaj tokom igre, animacije, voice-acting, priča, interaktivna okolina.

ScorpiuS
03-09-2008, 20:24
zato što si gledao samo grafiku.
meh...

inače: igrivost, nano suit, atmosfera, velika prostranstva, otvoreni princip igre, fizika napucavanja, AI, filmski doživljaj tokom igre, animacije, voice-acting, priča, interaktivna okolina.
Djelomično se slažem s tobom, al s ovime što je podebljano ne.
1. atmosfera - nije to neka atmosfera, šuma, more, puška i korejci
2. otvoreni princip igre - igra nije toliko otvorena, jer postoji samo jedan način da ju se prođe, a jedino je razlika o tvom pristupu, dali ćeš prvo bacit granatu i popit sa šmajserom ostatak, il ćeš prvo pobit nekoliko sa šmajserom, a onda baciti granadu da pobije ostale, ovisi o tebi.
3. AI - koji, AI, bože sačuvaj, prvo se neprijatelji dobro zagledaju u tebe da očitaju koju pljucu imaš, koliko sanđera imaš i koji ti je broj cipela, e onda se negdje spremu ili opalu par metaka po tebi. U cijelom prelasku igre nijedan me neprijatelj nije flankiro neg svi dolaze ispred nišana
4. priča - mislim da su riječi suvišne, ali stvarno kakava je to priča da smo mi došli na jedan mali otočij koji je davao neka čudna očitavanja na skeneru i onda se ispostavilo da su to ejlieni i da su došli pokoriti cijeli svijet

###DK###
03-09-2008, 20:45
Pros-Fizika, interaktivna prica (sječa drva ftw)

Cons - Igrivost...hmmm nek ti bude, nano suit=neupotrebljiv, isprazni se nakon dva koraka/udarca/skoka, atmosfera? Šetanje (vožnja) po otoku i rijetko napucavanje s korejcima/alienima atmosferično?, priča? Po koji put pitam...Crysis ima priču? Hmm...dobro. Otvoreni princip igre nije nuzno dobar...jer igra uz to repetitivnu vožnju/trčanje ne predstavlja nista (uz vec spomenutu sjecu drva)

Jesi instalirao 2. patch?
Ne isprazni se tek tako s tim patchem.
Osim toga ta ne trebaš nego jednom udarit neprijatelja sa Strenght modom da bi ga ubio. :)

nosferatu25
03-09-2008, 21:36
zato što si gledao samo grafiku.
meh...

inače: igrivost, nano suit, atmosfera, velika prostranstva, otvoreni princip igre, fizika napucavanja, AI, filmski doživljaj tokom igre, animacije, voice-acting, priča, interaktivna okolina.
Djelomično se slažem s tobom, al s ovime što je podebljano ne.
1. atmosfera - nije to neka atmosfera, šuma, more, puška i korejci
2. otvoreni princip igre - igra nije toliko otvorena, jer postoji samo jedan način da ju se prođe, a jedino je razlika o tvom pristupu, dali ćeš prvo bacit granatu i popit sa šmajserom ostatak, il ćeš prvo pobit nekoliko sa šmajserom, a onda baciti granadu da pobije ostale, ovisi o tebi.
3. AI - koji, AI, bože sačuvaj, prvo se neprijatelji dobro zagledaju u tebe da očitaju koju pljucu imaš, koliko sanđera imaš i koji ti je broj cipela, e onda se negdje spremu ili opalu par metaka po tebi. U cijelom prelasku igre nijedan me neprijatelj nije flankiro neg svi dolaze ispred nišana
4. priča - mislim da su riječi suvišne, ali stvarno kakava je to priča da smo mi došli na jedan mali otočij koji je davao neka čudna očitavanja na skeneru i onda se ispostavilo da su to ejlieni i da su došli pokoriti cijeli svijet
1. Baš mi je atmosfera vrh u Crysisu, jer je cela igra tako režirana da izgleda kao da igraš film, bukvalno. Ti si sad ovo bukvalisao: šta ti znači to: šuma, more, puška, korejci? I ja bih za BioShock mogao da napišem: voda, podmornica, puška i spliceri.
2. A kakve bi ti to mogućnosti želeo da imaš? Ako je zadatak da se postavi bomba na jedno određeno mesto, naravno da postoji samo jedan način da se to uradi, da odeš i postaviš bombu. Isto tako, ako ti je zadatak da se rešiš konvoja ili aktiviraš nešto na računaru, za to postoji samo jedna mogućnost. Nije ovo RPG pa da iskoristiš persuation ili seduction da nagovoriš Korejanca da postavi bombu ili whatever umesto tebe. Igra je nelinearna u smislu dolaženja do objecta, a po meni to je važno. Ostatak znam.
3. Odigraj igru na hard ili delta nivou. Normal je za njih pesma.
4. Opet si sve pojednostavio i bukvalisao, tako je najlakše. Priča je sasvim solidna, u smislu obrta, iznenađenja, strukture i ritma. Pa ipak, sve je to stvar ukusa. Mogao bih da kažem za Oblivion: Kralj te vidi u ćeliji i kaže ti da si ti onaj iz njegovog sna i odjednom je na tebi quest spasavanja sveta. Kad bi za to čuo neki filmski producent samo bi rekao: WTF? Trololololol!
U FarCry-u vam nije smetala priča, a Crysis poseduje deset puta bolju.

mravojed20
03-09-2008, 22:04
zato što si gledao samo grafiku.
meh...

inače: igrivost, nano suit, atmosfera, velika prostranstva, otvoreni princip igre, fizika napucavanja, AI, filmski doživljaj tokom igre, animacije, voice-acting, priča, interaktivna okolina.
Djelomično se slažem s tobom, al s ovime što je podebljano ne.
1. atmosfera - nije to neka atmosfera, šuma, more, puška i korejci
2. otvoreni princip igre - igra nije toliko otvorena, jer postoji samo jedan način da ju se prođe, a jedino je razlika o tvom pristupu, dali ćeš prvo bacit granatu i popit sa šmajserom ostatak, il ćeš prvo pobit nekoliko sa šmajserom, a onda baciti granadu da pobije ostale, ovisi o tebi.
3. AI - koji, AI, bože sačuvaj, prvo se neprijatelji dobro zagledaju u tebe da očitaju koju pljucu imaš, koliko sanđera imaš i koji ti je broj cipela, e onda se negdje spremu ili opalu par metaka po tebi. U cijelom prelasku igre nijedan me neprijatelj nije flankiro neg svi dolaze ispred nišana
4. priča - mislim da su riječi suvišne, ali stvarno kakava je to priča da smo mi došli na jedan mali otočij koji je davao neka čudna očitavanja na skeneru i onda se ispostavilo da su to ejlieni i da su došli pokoriti cijeli svijet

1. atmosfera Half Life 2- ma nije to neka atmosfera, grad, kanal, cesta, puška i combine
Ovako kako si ti opisao atmosferu možeš napraviti za svaku igru, film i knjigu koja postoji i naravno da će zvučati bezveze.
Na malo većim grafičkim postavkma od medium i sa slušalicama na ušima, ova igra ima lijepu atmosferu.

2. Upravo taj pristup koji si naveo je totalno bezveze, i premda u mnogim pucačinama bude jedini izbor, ovdje se može kompletno izbjeći. Hebeš ti to ako ćeš pristupiti igri kao da je jedino što nudi puška i granata. Ja sam je prešao već 5 puta, svaki put malo drukčije.

Stealth je odlično napravljen, sa ili bez cloak moda, rambo stil i nije baš preporučljiv na delta težini(kako igram, izazov je daleko veći), strength mod je bolestan ako se pravilno koristi. Speed mod je koristan za napad sačmaricom na prepad itd.. Vozila služe svrsi..VOZE te kamo ih usmjeriš, možeš pucati sa strojnicom ili gaziti vojnike, ili jednostavno ići odmah prema objectivu i zabiti se u najbližu kolibu, zaleć u travu, čekat da ih se malo skupi oko vozila i BUM!, gledaš kako lete na sve strane.

Jednom sam bježao( da,bježao) od nekih 6-7 Koreanaca i okrenuo se prema njima, nastavio trćati unatrag i tako pao niz liticu u faking rijeku, ispuzao na drugu obalu da skužim kako je cijela patrola u blizini i kako ležim u travi metar od njih, ne smijem se ni pomaknuti. I tu situaciju možeš riješit kako god želiš, samo treba skužiti da nisi prisiljen pucati pucati i pucati.

3. Ne znam šta si ti igrao ali na Delta težini su pametni, normalno da će se na trenutak zagledati u tebe ako se naglo pojaviš ili zatrčiš prema njima iza ugla, sasvim prirodna reakcija.

4. Jbt onaj Gordon Freeman sjebo eksperiment i elijeni osvojili zemlju i mi ih koljemo i spašavamo svijet.
Obje igre imaju blesavu priču(HL koristim kao primjer jer ljudi smatraju tu priču božanskom) samo sa dobrom prezentacijom, stvar je u tome da Crysis naginje holivudskom macho bullshit blokbasteru ali to mu savršeno odgovara, voice acting je odličan, animacije isto, likovi uvjerljivi. I nemoj zaboraviti da je ovo prvi dio trilogije, tu se ne ubraja Warhead.

GODSKILLER
03-09-2008, 22:43
upravo tako crysis je jedan interaktivni film...po meni među 10 najbolji fps-ova uopće...triba igrati na delta težini....šteta šta izgleda nećemo doćekati 2,3 nastavak s ovim warhead-om vrlo vjerovatno crytec odustaje od crysisa...sami su krivi....šteta...jedina mana ove igre je...dio u spaceshipu i upravljanje onim zrakomlatom

bezimeni
03-09-2008, 23:12
Crysis je definitivno među top 10 fps-ova svih vremena .Igra ti se uvuče pod kožu što ju više igraš.Prošao sam ju 4 puta i rekao sam nema šanse više ali lako bi se mogao zalomiti još koji prelazak.Definitivno izvrstan interaktivni akcioni film bez dosadnih dijelova i sa jako nabrijanom akcijom. Veselim se nastavku i da primim još kojeg koreanca za gušu :thumbs2: .

kikl0p
04-09-2008, 02:46
joj kak su mi dobri ovi kad kazu da igra nema nis osim grafike
zas je igra onda dobila na gamespotu 9.5?
ign 9.4

Flippy
04-09-2008, 06:57
Sviđa mi se samo zbog grafe i zbog modanja oružja. :D

nosferatu25
04-09-2008, 10:59
joj kak su mi dobri ovi kad kazu da igra nema nis osim grafike
zas je igra onda dobila na gamespotu 9.5?
ign 9.4
to je zato što, kao što sam već rekao, ne gledaju i ne očekuju ništa više od grafike... sad. :(

Deadwalker
04-09-2008, 12:49
Ma meni je Crysis genijalan i boga mi jedva čekam da odigram nastavak tj. ekspanziju...

Bartuc
04-09-2008, 13:16
Slažem se sa mravojedom i ekipom. Crysis je odličan. Ljudi uglavnom pljuju po igri zato kaj drugi pljuju po njoj, a ti drugi pljuju po njoj zato kaj je nisu mogli odigrati kako spada zbog HW zahtjeva, a na Low/Mid detaljima im nije uber fency pa automatski igra ne valja.

Igrivost u CoD 4 je fenomenalna, ali igrivost u Crysisu nije ništa lošja ili manje impresivna. Nebrojene mogućnosti prelaska, odliči uuu-aaa efekti i animacije, lokacije su odlične. Koliko igri ima u prašumama? FarCRY i Crysis? Koja još? Ali NEEE, Cryisi ima već milijun puta prožvakane lokacije, mdaj. Možda ima još koja igra u prašumi da sam je izostavio, ali nemreš mi reč da je to pokraj svih onih CoD-ova i MoH-ova prožvakana lokacija. Kakve su lokacije u tim igrama, ulice sa par random zgradica i kuća!?

Jako glupe argumente imaju ljudi protiv Crysisa. Eventualno se nađe neki pametni argument protiv njega, ali to je rijetkost.

GODSKILLER
04-09-2008, 13:19
soldier of fortune 2,ima jednu misiju u đungli,ustvari to jedino i valja u toj igri

Jopax
04-09-2008, 15:05
Igra je po meni čisti no-brainer za ubit vrijeme zabavljajući se, ne znam što ljudi imaju protiv nje, far cry je bio dosadnjikav ne ovo :D

Rang€r
04-09-2008, 15:07
ja kolko sam vidio u tom crysisu nema niš posebno isto ko i večina pucačina koje sam igro, jedine dobre su mi codovi, tf2, rtcw i w:et :) (ne HLove uopče ne doživljavam kao neš posebno :p) tak da men suxa anyway... ono uopče nije zanimljiv nema nekog razloga da te potakne na igru osim ak si debil koji viče BOOOM HEADSHOOT! nakon svakog hs-a...

Bartuc
04-09-2008, 15:11
A što te privlači u CoD2 recimo? Zapravo u bilo kojem CoD-u, osim eventualno u CoD-u 4. U svim ti nastavcima samo trčiš i kolješ, Serious Sam u WW ambijentu i settingu. Jedino CoD 4 ima naznake stealtha, ali i u njemu je 90% igre trči i kolji.

Dok Crysis nudi nekoliko gameplaya. A samo je jedan i najlošji "trči i kolji" sistem :P

amirix
04-09-2008, 19:27
ja volim sve igre osim sportskih__u Crysis-u me većinom privuklo to što ima vanzemaljaca_i da ih nema opet bi ga igro zato što je to FPS :rambo:

nosferatu25
04-09-2008, 19:33
hm, mudar zaključak.

ScorpiuS
04-09-2008, 21:00
A što te privlači u CoD2 recimo? Zapravo u bilo kojem CoD-u, osim eventualno u CoD-u 4. U svim ti nastavcima samo trčiš i kolješ, Serious Sam u WW ambijentu i settingu. Jedino CoD 4 ima naznake stealtha, ali i u njemu je 90% igre trči i kolji.

Dok Crysis nudi nekoliko gameplaya. A samo je jedan i najlošji "trči i kolji" sistem :P
Zato što je to i igra u kojoj samo trčeš i kolješ. Usporedi Crysis sa BiA kad ih već uspoređuješ.

bezimeni
04-09-2008, 21:06
ScorpiuS nemoj biti smješan.Kaj je usporedivo sa BiA.BiA je solidna igra koja se bazira na flankanju i potpuno je linerna sa gameplayom miljama iza jednog Crysisa .

Deadwalker
04-09-2008, 21:17
A što te privlači u CoD2 recimo? Zapravo u bilo kojem CoD-u, osim eventualno u CoD-u 4. U svim ti nastavcima samo trčiš i kolješ, Serious Sam u WW ambijentu i settingu. Jedino CoD 4 ima naznake stealtha, ali i u njemu je 90% igre trči i kolji.

Dok Crysis nudi nekoliko gameplaya. A samo je jedan i najlošji "trči i kolji" sistem :P
Zato što je to i igra u kojoj samo trčeš i kolješ. Usporedi Crysis sa BiA kad ih već uspoređuješ.

Trčiš i kolješ ak igras na easy-u. Probaj na delti...Dalje, Crysis mi je upravo fenomenalan zbog otvorene mape koja ti pruža nekoliko načina igranja. Ono, koristis stealth, pomoću gauss-guna skidas ih jednog po jednog, pazis da te ostali vojnici ne vide i dignu uzbunu i sl. Ili recimo, uzmes rocketlauncher-a, uletis u bazu, unistis watch-towere, gađaš Koreance granatama, ono, totalna destrukcija...Dalje, grafika je svakako na razini, daleko ispred konkurencije i smatram da joj ni jedna igra do sada nije bila ni blizu(Nadolazeći Stalker CS i Far Cry 2 će po mom skromnom misljenju biti prve pucačine koje bi mogle izgledati jednako dobro kao i Crysis, te možda čak i bolje). Većina gamer-a cvili upravo zbog toga sto su frustrirani sto ne mogu vidjet Crysis na full detaljima jer puno njih većinom pati na grafiku pa onda pričaju kako crysis nista ne valja i sl. I da, kolko god COD bio dobar, opet, njegov gameplay se svodi na prelaženje igre od jedne točke do druge i to na upravo trčis i koljes način. Jest da je COD4 imao fenomenalnu stealth misiju, al to je ipak samo jedna posebna misija...

Bartuc
04-09-2008, 21:24
Isto kao moj kolega sa faxa, nije niti vidio Crysis u živo, a pljuje po njemu tak da se cjedi. Čim spomeneš Crysis, prvo kaj bu rekao je "smeće". A ozbiljno, nije ju niti vidio u živo, a kamoli igrao. Smeće je samo zato kaj je čuo da je smeće. Ali NE, on je u pravu... Svašta, to mi tak na živce ide kada se pljuje po igri bez da vidiš igru.

Drugi frend, veliki obožavatelj RPG-a... "Ne da mi se igrati Witchera, frend kaže da je kamera čudna i da nije nešto..." Haloooo, pričamo o najboljem RPG-u svih vremena, a ti mi uletavaš sa spikom da ti je frend rekao. Stari moj, tko tu koga!?

Dam se kladiti da na isti taj način pola forumaša i pola ljudi pljuju po Crysisu. Bez da su ga probali zaigrati. Makar će ti likovi reč: "Maaaa neeee, igrao sam ja njega, prešao sam ga, ali mi je smeće...!". Kak da ne majstore, kak da ne :yuck:

ScorpiuS
04-09-2008, 21:27
Ja ne cvilim zbog nemogućnosti igranja na high, naprotiv mogu igrati na high, ali sam spustio neke na normal samo zbog toga što bi zablokiralo svakih 5 min. Igrao sam ga na normal i bila je kat tak izazovna, ali sam ga prelazio ovako. Skrijem se izvirim, headshot, vratim se nazad. Drugačije je bilo sa ejlijenima. Nije bilo headshota.

###DK###
04-09-2008, 21:30
Ja ne cvilim zbog nemogućnosti igranja na high, naprotiv mogu igrati na high, ali sam spustio neke na normal samo zbog toga što bi zablokiralo svakih 5 min. Igrao sam ga na normal i bila je kat tak izazovna, ali sam ga prelazio ovako. Skrijem se izvirim, headshot, vratim se nazad. Drugačije je bilo sa ejlijenima. Nije bilo headshota.

Ma kakav headshot. :D
Ja sam to prelazio sa minimalnom uporabom oružja i zakon je. :D

Bartuc
04-09-2008, 21:58
Prvi put sam prešao igru Serious Sam načinom, a drugi put sa niti jednim primljenim metkom na Delta težini do ulaska među one Ejlijene :D

To kada sam igrao na Delta je bilo fenomenalno, jedno od najiskustava u igri. Skroz do Ejlijena, jedino kada su likovi zapucali na mene je bilo u onoj misiji sa tenkovima pošto tam Stealth način ne pali. Ali kako je zakon taj osjećaj nadmoći kad se kroz gotovo čitavu igru ne oglasi niti jedna puška, samo tvoj pištolj za prigušivačem radi čitav posao :D

I da, jedino sam morao izrešetati one frikove u nanosute-ovima. Ali to sam ih dobio na prepad i sa rafalom u glavu, tako da se nisu niti snašli niti ispalili metak prema meni :pray:

Fenomenalna igretina.

ssalG
06-09-2008, 04:31
Odličan gameplay, bezbroj načina prelaska, dobra grafika...itd., ali sve to pada u vodu kada se shvati koliko je igra kratka.
Po meni je igra trebala imati daleko kompleksnije misije i puno teže protinike, ovako je čak i najvećoj težini igra laka.

ScorpiuS
06-09-2008, 06:29
Prvi put sam prešao igru Serious Sam načinom, a drugi put sa niti jednim primljenim metkom na Delta težini do ulaska među one Ejlijene :D

To kada sam igrao na Delta je bilo fenomenalno, jedno od najiskustava u igri. Skroz do Ejlijena, jedino kada su likovi zapucali na mene je bilo u onoj misiji sa tenkovima pošto tam Stealth način ne pali. Ali kako je zakon taj osjećaj nadmoći kad se kroz gotovo čitavu igru ne oglasi niti jedna puška, samo tvoj pištolj za prigušivačem radi čitav posao :D

I da, jedino sam morao izrešetati one frikove u nanosute-ovima. Ali to sam ih dobio na prepad i sa rafalom u glavu, tako da se nisu niti snašli niti ispalili metak prema meni :pray:

Fenomenalna igretina.
Tebe je igra impresionirala, ali vidi mene nije. Ti si dobio želju da ju prođeš još jednom i to na najteže, a ja nisam. Bilo mi je dosta jednom.

Bartuc
06-09-2008, 09:54
Odličan gameplay, bezbroj načina prelaska, dobra grafika...itd., ali sve to pada u vodu kada se shvati koliko je igra kratka.
Po meni je igra trebala imati daleko kompleksnije misije i puno teže protinike, ovako je čak i najvećoj težini igra laka.


Sve FPS-e igram istim tempom, ali CoD4 je odokativno 2,5-3x krača igra od Crysisa. Bolja, ali krača.

ScorpiuS
06-09-2008, 11:38
Odličan gameplay, bezbroj načina prelaska, dobra grafika...itd., ali sve to pada u vodu kada se shvati koliko je igra kratka.
Po meni je igra trebala imati daleko kompleksnije misije i puno teže protinike, ovako je čak i najvećoj težini igra laka.


Sve FPS-e igram istim tempom, ali CoD4 je odokativno 2,5-3x krača igra od Crysisa. Bolja, ali krača.
Sve što je dobro kratko traje. :(
Ali meni COD4 ima puno veći replay value i onda tu još dodaj predobar multiplayer. Mljac, za prste polizat.

Deadwalker
06-09-2008, 12:29
Odličan gameplay, bezbroj načina prelaska, dobra grafika...itd., ali sve to pada u vodu kada se shvati koliko je igra kratka.
Po meni je igra trebala imati daleko kompleksnije misije i puno teže protinike, ovako je čak i najvećoj težini igra laka.


Sve FPS-e igram istim tempom, ali CoD4 je odokativno 2,5-3x krača igra od Crysisa. Bolja, ali krača.
Sve što je dobro kratko traje. :(
Ali meni COD4 ima puno veći replay value i onda tu još dodaj predobar multiplayer. Mljac, za prste polizat.

meni ne...COD4 ima odličan, ali vrlo kratak SP i jednostavno nemam želju prolazit opet igru posto je gameplay složen tak da igras od točke A do točke B i zadatke obavljas na identičan način...Kod Crysis-a ipak je otvorena mapa, mogući su različiti načini prelaženja igre, postoje secondary zadaci itd.

Cthulhu
06-09-2008, 16:09
Prvi put sam prešao igru Serious Sam načinom, a drugi put sa niti jednim primljenim metkom na Delta težini do ulaska među one Ejlijene :D

To kada sam igrao na Delta je bilo fenomenalno, jedno od najiskustava u igri. Skroz do Ejlijena, jedino kada su likovi zapucali na mene je bilo u onoj misiji sa tenkovima pošto tam Stealth način ne pali. Ali kako je zakon taj osjećaj nadmoći kad se kroz gotovo čitavu igru ne oglasi niti jedna puška, samo tvoj pištolj za prigušivačem radi čitav posao :D

I da, jedino sam morao izrešetati one frikove u nanosute-ovima. Ali to sam ih dobio na prepad i sa rafalom u glavu, tako da se nisu niti snašli niti ispalili metak prema meni :pray:

Fenomenalna igretina.
Tebe je igra impresionirala, ali vidi mene nije. Ti si dobio želju da ju prođeš još jednom i to na najteže, a ja nisam. Bilo mi je dosta jednom.
far cry ima puno veći osjećaj postignuća kad nekog rokneš stealth-om.barem meni...

Flippy
06-09-2008, 16:21
Prvi put sam prešao igru Serious Sam načinom, a drugi put sa niti jednim primljenim metkom na Delta težini do ulaska među one Ejlijene :D

To kada sam igrao na Delta je bilo fenomenalno, jedno od najiskustava u igri. Skroz do Ejlijena, jedino kada su likovi zapucali na mene je bilo u onoj misiji sa tenkovima pošto tam Stealth način ne pali. Ali kako je zakon taj osjećaj nadmoći kad se kroz gotovo čitavu igru ne oglasi niti jedna puška, samo tvoj pištolj za prigušivačem radi čitav posao :D

I da, jedino sam morao izrešetati one frikove u nanosute-ovima. Ali to sam ih dobio na prepad i sa rafalom u glavu, tako da se nisu niti snašli niti ispalili metak prema meni :pray:

Fenomenalna igretina.
Tebe je igra impresionirala, ali vidi mene nije. Ti si dobio želju da ju prođeš još jednom i to na najteže, a ja nisam. Bilo mi je dosta jednom.
far crySima puno veći osjećaj postignuća kad nekog rokneš stealth-om.barem meni...

Krivo si napisao :rotfl: :rotfl: :rotfl:

W3DR4N
06-09-2008, 16:36
Ne kužim zašto se pljuje po Crysisovoj priči.
Povucite paralelu s filmom Predator. To je to u biti, a film nosi status kulta.
Osobno nije ništa lošija od half lifea, dooma, preya, i stotine drugih pucačina i avanturi.

Meni osobno kod Crysisa smeta premalen broj neprijatelja, i preslaba oružja. Bilo bi lijepo vidjeti porušeno polje tamo gdje je prije deset minuta bila šuma. Neki osjećaj nadmoći. Airstrikeovi, minigunovi, navođeni metci. Nešto destruktivno i zabavno, da se iskoristi ta budućnost i prednosti enginea.

Inače je Crysis vrlo dobra igra. Nije nelinearna, nema sekundarnih zadataka i drugih pravaca. Ima točku a, točku b i prašumu.
Što još nema? Nema loših programerskih odluka, bugova i praznog hoda.
Tako je, na kraju krajeva, Crysis odrađen školski, rađen da bude hit, bez previše mudrovanja.

Osobno mi je poprilično bolji od dosadnog prethodnika mu Far Crya, pretencioznog Bioshocka i kompletnog novijeg opusa ID-a.
Call of Duty 4 je ipak bolja igra, u svakom aspektu, od dinamike, grafike i doživljaja, pa do izutetno odrađenog multiplayera.

Cthulhu
06-09-2008, 16:46
ne,nisam napisao krivo.mislio sam na far cry.far cry mi je i puno bolja igra od crysisa.

Flippy
06-09-2008, 16:49
Ne kužim zašto se pljuje po Crysisovoj priči.
Povucite paralelu s filmom Predator. To je to u biti, a film nosi status kulta.
Osobno nije ništa lošija od half lifea, dooma, preya, i stotine drugih pucačina i avanturi.

Meni osobno kod Crysisa smeta premalen broj neprijatelja, i preslaba oružja. Bilo bi lijepo vidjeti porušeno polje tamo gdje je prije deset minuta bila šuma. Neki osjećaj nadmoći. Airstrikeovi, minigunovi, navođeni metci. Nešto destruktivno i zabavno, da se iskoristi ta budućnost i prednosti enginea.

Inače je Crysis vrlo dobra igra. Nije nelinearna, nema sekundarnih zadatakaSi drugih pravaca. Ima točku a, točku b i prašumu.
Što još nema? Nema loših programerskih odluka, bugova i praznog hoda.
Tako je, na kraju krajeva, Crysis odrađen školski, rađen da bude hit, bez previše mudrovanja.

Osobno mi je poprilično bolji od dosadnog prethodnika mu Far Crya, pretencioznog Bioshocka i kompletnog novijeg opusa ID-a.
Call of Duty 4 je ipak bolja igra, u svakom aspektu, od dinamike, grafike i doživljaja, pa do izutetno odrađenog multiplayera.

Zapravo i ima sekundarnih zadataka ali vrlo malo...al ih ima.

W3DR4N
06-09-2008, 16:53
Nema. Radi se o zadacima tipa uništi jamming device za radar, ukradi podatke iz kompjutera pola kilometra dalje. Takvih stvari je moglo biti dvadesetak u svakoj misiji.
Sekundarnim bi zadacima nazvao radnje za koje je trebao dodatni trud da se isprogramiraju, maštovite stvari.

Flippy
06-09-2008, 16:55
Nema. Radi se o zadacima tipa uništi jamming device za radar, ukradi podatke iz kompjutera pola kilometra dalje. Takvih stvari je moglo biti dvadesetak u svakoj misiji.
Sekundarnim bi zadacima nazvao radnje za koje je trebao dodatni trud da se isprogramiraju, maštovite stvari.


To je optional mission.

Nemožeš zato reć da nema ako zapravo i ima. No istina je to da su mogli biti maštovitiji. Npr. Oteli su X osobu i moraš u Y vremenskom razdoblju tu osobu spasit dok na N položaju moraš glavni quest obavit :D

bezimeni
06-09-2008, 16:57
COD 4 je odličan ali njegova grafika je dvodimenzionalna u odnosu na Crysis-ovu.COD-svi po redu , su bezobrazna kopija i malo boljeg akcinog filma.Prvi dio je pokrao Enemy at the Gates (http://www.imdb.com/title/tt0215750/)Skoji se također nastavlja explatirati i u drugom dijelu uz vojnioka Rayana.Treči dio tj. četvrti krade igru Stalker te izvlači motive iz Shooter-a (http://www.imdb.com/title/tt0822854/)Sitd.

Flippy
06-09-2008, 16:59
COD 4 je odličan ali njegova grafika je dvodimenzionalna u odnosu na Crysis-ovu.COD-svi po redu , su bezobrazna kopija i malo boljeg akcinog filma.Prvi dio je pokrao Enemy at the Gates (http://www.imdb.com/title/tt0215750/)Skoji se također nastavlja explatirati i u drugom dijelu uz vojnioka Rayana.Treči dio krade igru Stalker te izvlači motive iz Shooter-a (http://www.imdb.com/title/tt0822854/)Sitd.

Crysis koristi praktički najjači engine na tržištu tako da u tome nema ni s od sumnje.

CoD je ispran do bola.

bezimeni
06-09-2008, 17:01
Pa normalno kada explatiraju quake3 engine do bola.Sve je puno grafičkih kulisa.

W3DR4N
06-09-2008, 17:15
CoD 4 ima grafiku bolju od Crysisa. Osim tehničkog dostignuća, bitni su raznolikost, dizajn, optimizacija, količina detalja/sitnica (u smislu lišća, papirića, iskri, dima, prašine...) i razno.
Pogledaj negdje nakon trećine igre onu luku, mininalistički ili nikakav dizajn unutar građevina i obližnjih brodova. Apsolutno bez ikakve grafike, čisti goli zidovi.

Ne znam jesam li ja igrao drugačiji Crysis od vas ljudi, no u toj grafici nema ničega. Osim iznimke posljednjeg levela s tankerom, koji je nažalost do bola neiskorišten. Čakam warhead, za kojeg se nadam da će donijeti više interijera.

mravojed20
06-09-2008, 17:19
Sumnjam, sve što pumpaju u trailerima je kako Psycho diže stvari u zrak na otvorenom. :D

Flippy
06-09-2008, 17:23
CoD 4 ima grafiku bolju od Crysisa. Osim tehničkog dostignuća, bitni su raznolikost, dizajn, optimizacija, količina detalja/sitnica (u smislu lišća, papirića, iskri, dima, prašine...) i razno.
Pogledaj negdje nakon trećine igre onu luku, mininalistički ili nikakav dizajn unutar građevina i obližnjih brodova. Apsolutno bez ikakve grafike, čisti goli zidovi.

Ne znam jesam li ja igrao drugačiji Crysis od vas ljudi, no u toj grafici nema ničega. Osim iznimke posljednjeg levela s tankerom, koji je nažalost do bola neiskorišten. Čakam warhead, za kojeg se nadam da će donijeti više interijera.

Very High 1280x 1024?
4xAA?

Meni je bolja grafa od CoD 4. :s

Bartuc
06-09-2008, 17:27
Ne kužiš Flippy, Crysis je grafički naprediniji što se samog enginea tiče. Ali CoD4 više pazi na detalje koji igru čine unikatnom i oku privlačnijom.

Flippy
06-09-2008, 17:34
Kako kome pašu detalji. Istina bog da detalji jesu okom privlačniji no... Kaj vam je rađe? Da se nalazite u jednoj mini kućici i da svaki fakin detalj ima u toj kućici npr. upaljać, kutija cigareta, šibice, čačkalice.... Brijem da bi bilo puno zahtijevniji i loading također bi bio duži. Ili biste htjeli da ste u mini kućici sa ne pretjeranim detaljčičima. koji su nepotrebni. Je*beš detalje. Gameplay je važniji.

bezimeni
06-09-2008, 17:40
COD ima samo privid 3d okoliša dok Far Cry i Crysis imaju pravi 3d okoliš tj. možeš doći do onoga što vidiš.To je razlika nebo i zemlja.Naravno da nisu mogli napraviti igru gdje se satima voziš u gliseru prema otvorenome moru ali u principu otok je otvoren sve do trenutka dok ne uđeš u planinu.Tada počinje linearna igra i to do samoga kraja.To je jednostavno neusporedivo sa COD-ovom grafikom kao i sa grafikom svih ostalih igara na tržištu .Jedino ARMA ima totalno otvoren otok i hrpu kvadratnih kilometara bez ograničenja i po tom pitanju je i bolja od Crysisa ali ružnija naravno.Crysis ima "živu" vegetaciju koja se njiše na vjetru.SVAKI list proicira vlastitu sjenu .Voda je "prava", pitka :P .Izgled likova u odglumljene scene u in game filmovima su fenomenalne.Jedino što bi mogao izdvojiti u COD-u kao izvrsno je ona misija iz zraka te misija u Černobilu.Prva je originalna a druga je dizajnirana odlično i vrhunski izrežirana.

W3DR4N
06-09-2008, 17:52
Kad pričamo o igrinim grafikama, njena uporaba je bitna u domeni igre. Zamisli sad da CoD kao takav ima grad otvorenog tipa. U trenu izgubiš svu dinamiku i prostornost.
CoD je poput rollercoastera, brz i fluidan, užitak vožnje od početka do kraja. Osobno mi je uvodni tanker u četvorci izmamio veći WOW efekt od bilo kojeg trenutka Crysisa.

Ako pričamo o in game filmovima, to ćemo pripisati japancima, pošto to rade daleko bolje od ostatka kugle.
Već je Metal Gear Solid 2 to uradio bolje nego li će europa ili amerika za desetak godina.
Ostali primjeri: nastavci metal geara, resident evila, devil may crya, silent hilla i slično.
Eventualno Heavy Rain, kojeg je Mravojed nedavno postao na forumu. Vrh.


Doduše, meni i dan danas No one lives forever 2 ima najbolju grafiku među pucačinama.
Nenadmašena raznolikost poglavlja, iznimno široka paleta boje, vrhunski dizajn i živost situacija.

bezimeni
06-09-2008, 18:02
E baš to...pogotovo ta prva misija.Tu niš nemereš.Prođeš misiju kao promatrač.Možeš samo hodati gledati druge što rade.I nisi se ni okrenuo pošteno i ajde beži van ,gotovo je.Di je tu taktiziranje,IGRANJE.Baš kao da si se spustil niz tobogan ili bob stazu.COD je prvenstveno mrežni fps i tako je dizajniran i kao takav je odličan i meni nakon dva prolaska totalno dosadan jer mrežu ne šljivim.
In game filmovi su najbolje napravljeni u MGS serijalu ali nema šanse da vilenim po 30 minuta ispred crtiča u ovom zadnjem nastavku.Sve bi trebalo imati neku mjeru.

Flippy
06-09-2008, 18:03
Doduše, meni i dan danas No one lives forever 2 ima najbolju grafiku među pucačinama.
Nenadmašena raznolikost poglavlja, iznimno široka paleta boje, vrhunski dizajn i živost situacija.

Upoređivaš igru staru puf vremena sa Crysisom? :rotfl:

Ako čemo tako onda je što se tiče grafike.... System Shock 2 na vrhu

W3DR4N
06-09-2008, 18:15
E baš to...pogotovo ta prva misija.Tu niš nemereš.Prođeš misiju kao promatrač.Možeš samo hodati gledati druge što rade.I nisi se ni okrenuo pošteno i ajde beži van ,gotovo je.Di je tu taktiziranje,IGRANJE.Baš kao da si se spustil niz tobogan ili bob stazu.COD je prvenstveno mrežni fps i tako je dizajniran i kao takav je odličan i meni nakon dva prolaska totalno dosadan jer mrežu ne šljivim.
In game filmovi su najbolje napravljeni u MGS serijalu ali nema šanse da vilenim po 30 minuta ispred crtiča u ovom zadnjem nastavku.Sve bi trebalo imati neku mjeru.

Da, i ja sam zagovornik igre ispred animacije, no mgs to radi perfektno, i svako pričanje o dobro isceniranim animacijama nakon njega su smiješne. Doduše, i mgs je smiješan s pretjerivanjem istih.
No ne znam zašto se buniš protiv taktike u codu kad je crysis ima dvostruko manje. One man army igra gotovo da ne može imati taktiku ako nije koncepirana prema stealthu, a u crysisu čim zapucaš, s prigušivačem ili bez, sva tvoja taktička namještanja umru u trenu.


@flippy
System shock ima atmosferu prije grafike, no i za njega možeš tvrditi kako mu je čak i deset godina mlađa konkurencija klimava. FEAR je dječije igralište prema strahu u toj igri. Kad staneš i uzdahneš prije ulaska u sljedeću prostoriju, moleći boga da je u njemu paketić municije umjesto monstera, znaš da igraš THE igru.

Flippy
06-09-2008, 18:19
@flippy
System shock ima atmosferu prije grafike, no i za njega možeš tvrditi kako mu je čak i deset godina mlađa konkurencija klimava. FEAR je dječije igralište prema strahu u toj igri. Kad staneš i uzdahneš prije ulaska u sljedeću prostoriju, moleći boga da je u njemu paketić municije umjesto monstera, znaš da igraš THE igru.

Zapravo se više moliš bogu za hypo nego za paketić municije. Istina je da je atmosfera, pardon na jeziku, nenadje.biva. Ta atmosfera će biti narušena ili ugrožena samo ako ikada EA (pošto je otkupio prava na SS2) napravi nastavak.

bezimeni
06-09-2008, 18:34
@W3DR4N ...uf ...pa kak ima u COD dvostruko više taktike ? Pa ta je igra bez taktike.Taktika je da ti prvi zapucaš a najgore mi je što se "rađaju" neprijatelji toliko dugo dok ne staneš nogom na nevidljivu granicu u mapi.Tek tada si ju osvojio a možeš u međuvremenu ubiajti jedne te iste do iznemoglosti u pojedinim misijama.Nadao sam se da smo taj princip naputili još prije nekoliko godina...
U Crysisu mogu taktizirati do mile volje.Zaletim se sa vozilom među njih i radim dar mar sa strojnicom ili ih sa tom istom strojnicom gađam izdaleka.Mogu im prići s mora pa ih skidam sa isto takvom strojnicom.Ili koristim optiku...skine dva sa daljine pa promjenim lokaciju dok oni zuje po mojoj prvoj lokaciji.Uptrijebim snagu pa skočim na baraku dok oni kruže oko nje pa im hitim bombicu pa da vidiš veselja.Ili se zaletim među njih koristeči brzinu i rasturam ih sačmarom.A mogu im se i šuljati iza leđa i uspavljivati ih jednog po jednog.A na kraju krajeva mogu im i bježati pa ponovno koristiti udaljeni pristup.Taktiziranja do mile volje.

Flippy
06-09-2008, 18:36
@W3DR4N ...uf ...pa kak ima u COD dvostruko više taktike ? Pa ta je igra bez taktike.Taktika je da ti prvi zapucaš a najgore mi je što se "rađaju" neprijatelji toliko dugo dok ne staneš nogom na nevidljivu granicu u mapi.Tek tada si ju osvojio a možeš u međuvremenu ubiajti jedne te iste do iznemoglosti u pojedinim misijama.Nadao sam se da smo taj princip naputili još prije nekoliko godina...
U Crysisu mogu taktizirati do mile volje.Zaletim se sa vozilom među njih i radim dar mar sa strojnicom ili ih sa tom istom strojnicom gađam izdaleka.Mogu im prići s mora pa ih skidam sa isto takvom strojnicom.Ili koristim optiku...skine dva sa daljine pa promjenim lokaciju dok oni zuje po mojoj prvoj lokaciji.Uptrijebim snagu pa skočim na baraku dok oni kruže oko nje pa im hitim bombicu pa da vidiš veselja.Ili se zaletim među njih koristeči brzinu i rasturam i sačmarom.A mogu im se i šuljati iza leđa i uspavljivati ih jednog po jednog.A na kraju krajeva mogu im i bježati pa ponovno koristiti udaljeni pristup.Taktiziranja do mile volje.

Crysis ima taktiku. CoD ima atmosferu i detaljnost.

Bartuc
06-09-2008, 18:58
Da Crysis nema taktike :o

Evo sada sam prešao onu misiju kada dojdu par tenkova na tebe, gdje prvu taokinju spasiš. Tenk je rešetao po meni, ali čitavo selo sam roknuo bez primljenog metka. I to sve sa pištoljom i prigušivačom. Samo moraš Crysisu dati šansu, ima puno mogučnosti ali nitko mu ne da pravu šansu. Iz Wekijevog posta se vidi da ili nije odigrao Crysis kako spada, ili je igru rasturao SS stilom. Već je drugi put prelazim da me nitko ne kuži. Vide oni svog mrtvaca, krenu oni tražiti kaj se dešava, ali padaju bez da uopće skuže od kud im smrt stiže :D


EDIT:

Jedina misija u CoD-u gdje ima taktike je ona u Pripyatu.

bezimeni
06-09-2008, 19:03
Da i to pred kraj misije gdje moraš taktički dobro rasprediti nagazne mine kako bi se obranio od 152 rusa koji te napadaju.Odlična je ta misija i najbolji dio COD-a 4.

Bartuc
06-09-2008, 19:06
Put do zgrade od koje snajpaš je meni lud. Jednostavno je fenomenalno izrežiran. Totalan osjećaj nadmoči imaš. Pogotovo onaj dio kad čekaš trenutak, pa se zaletite ispod onih auta i kamijona, drito pužeš među neprijateljima. Ma fenomenalno. Ta misija mi je najbolja misija u povjesti PC-a i gaminga, jednostavno nemre bolje od nje. Znam da je to teška skripta po kojoj se misija odvija, ali mi zato nije ništa manje impresivna.

nosferatu25
06-09-2008, 19:28
kao što neko reče, teško da se može porediti grafika u CoD4 i Crysisu. U CoDu imaš jedan linearni put i toga se držiš tokom cele igre. U Crysisu, skoro sve što vidiš, možeš da dosegneš.

anatom
07-09-2008, 14:21
Yap, crysis je neuporediv. Mada me nesto nije odusevi, jest ono da je grafika vrhunska al sve je to vec vidjeno u far cray-u prije i ovo je samo bolje odradjena graficki. Al dobra je, nadam se da ce bit dobar ovaj nastavak, i da bude neka zanimljivija prica.

Deadwalker
09-09-2008, 11:21
Put do zgrade od koje snajpaš je meni lud. Jednostavno je fenomenalno izrežiran. Totalan osjećaj nadmoči imaš. Pogotovo onaj dio kad čekaš trenutak, pa se zaletite ispod onih auta i kamijona, drito pužeš među neprijateljima. Ma fenomenalno. Ta misija mi je najbolja misija u povjesti PC-a i gaminga, jednostavno nemre bolje od nje. Znam da je to teška skripta po kojoj se misija odvija, ali mi zato nije ništa manje impresivna.

Veliki sig...fakat, jedna o najboljih misija ikad koje sam igrao u nekakvoj pucačini. Sve je doslovce savršeno :pray: :pray: :bravo: :bravo:

Aral
10-09-2008, 11:51
Crysis sigurno nije dobar zbog grafike i animacija kako kaze autor. Ok, to mu ide u prilog i to tu igru i drzi. Naravno, ima tu svega kad se udje dublje u pricu i fakat je igra prva liga. Ali vidim da je netko usporedjivao CoD, pogotovo 4...nema te igre koja ima tako napete misije i izvedbu kao to...ono kad imas snajper i puzes medju tenkovima a enemy hoda oko tebe, pa da puknes od napetosti. Al dobro, tema je crysis...i on ima itekako svojih cari!

Lord Jambrek
11-09-2008, 00:30
Da Crysis nema taktike :o

Evo sada sam prešao onu misiju kada dojdu par tenkova na tebe, gdje prvu taokinju spasiš. Tenk je rešetao po meni, ali čitavo selo sam roknuo bez primljenog metka. I to sve sa pištoljom i prigušivačom. Samo moraš Crysisu dati šansu, ima puno mogučnosti ali nitko mu ne da pravu šansu. Iz Wekijevog posta se vidi da ili nije odigrao Crysis kako spada, ili je igru rasturao SS stilom. Već je drugi put prelazim da me nitko ne kuži. Vide oni svog mrtvaca, krenu oni tražiti kaj se dešava, ali padaju bez da uopće skuže od kud im smrt stiže :D


EDIT:

Jedina misija u CoD-u gdje ima taktike je ona u Pripyatu.

Meni je to takav gušt, cloak je brutalan, dobiš feeling kao da si predator, šteta kaj nemreš koreancu glavu rastrgat i još da se čuje onaj predatorski vrisak :D

Bartuc
11-09-2008, 06:27
A ne, e :D

A taj strah u očima ako izađeš iz Cloak moda :pray: Pre dobro.


Sad sam skoro gotov sa prvim otokom, krenuo sam ispočetka, opet Delta težina ali uvjet je da ne upalim niti jednom Cloak tokom čitave igre :D Bome je vraški teško...

###DK###
11-09-2008, 07:52
A ne, e :D

A taj strah u očima ako izađeš iz Cloak moda :pray: Pre dobro.


Sad sam skoro gotov sa prvim otokom, krenuo sam ispočetka, opet Delta težina ali uvjet je da ne upalim niti jednom Cloak tokom čitave igre :D Bome je vraški teško...

To je legendarno.
Još ako imaš onaj drugi patch pa ga zvekneš puškom po glavi nakon što isključiš cloak pred njim o on se baci unazad. :pray:

ZorgTheBorg
11-09-2008, 08:31
Crysis je izvrsna igra! Sad sam ju skoro prešo 3. put na Delta. Bačva (pogotovo ona eksplozivna) je bila i ostala legendarno oružje za maštovite ruke :)

GODSKILLER
12-09-2008, 23:23
ovo je stvarno ludo

YG5qDeWH ... re=related (YG5qDeWHNmk&feature=related)

mravojed20
13-09-2008, 09:51
Da, to kad su ljudi vidjeli prvi put još kad je crysis izašao su ostali paf.
Ovo je isto super, eksplozije ko u filmovima.
V-y_eCsY ... re=related (V-y_eCsYExk&feature=related)

Flippy
13-09-2008, 09:54
Carski :pray:

Mordor
25-09-2008, 18:11
meni se osobno ne svida crysis niti bilo koja igra koja ima radnju u buducnosti

mravojed20
25-09-2008, 19:25
A neš ti budućnosti e, par godina razlike, da ne piše na početku igre ne bi ni znao.

Mordor
25-09-2008, 19:37
A neš ti budućnosti e, par godina razlike, da ne piše na početku igre ne bi ni znao.
par godina razlike a oruzja ka iz 2900 godine

Mordor
25-09-2008, 19:46
A neš ti budućnosti e, par godina razlike, da ne piše na početku igre ne bi ni znao.
par godina razlike a oruzja ka iz 2900 godine
Kalaš...g36...raket lančer...hmm...2009 maybe?
al likovi i to ko da su dosli kozna iz koje godine

goran t.
25-09-2008, 19:49
Meni se sviđa zbog predator osječaja, odlične grafike, izbalansiranog nanosuita, nelinearnosti i brzog i akcijom nabijenog gameplaya

nosferatu25
25-09-2008, 20:17
Meni se sviđa zbog predator osječaja, odlične grafike, izbalansiranog nanosuita, nelinearnosti i brzog i akcijom nabijenog gameplaya
eto pljuvači, jel vam to dovoljno?

Constantine
25-09-2008, 21:06
Meni se sviđa crysis,ali mi se neda objašnjavat zašto.

Deadwalker
26-09-2008, 09:55
Meni se sviđa zbog predator osječaja, odlične grafike, izbalansiranog nanosuita, nelinearnosti i brzog i akcijom nabijenog gameplaya

ukrao si mi rijeci iz usta :bravo:

ZorgTheBorg
27-09-2008, 21:47
Meni se sviđa zbog sandbox editora.

Deadwalker
28-09-2008, 09:24
Eto, već treci put prelazim Crysis-a sad dok si ne nabavim Warhead-a...Ma uživam u igri, već treći put prelazim iste levele i imam osjecaj da ih prolazim kao da prvi put igram igru, ma genijalno...Steta sto nakon ulaska u planinu igra postaje potpuno linearna, mogli su ipak dati malo vise slobode...

Mirko L
28-09-2008, 16:18
tako je...
uvik prvo daju nešto skroz nelinearno radi prezentacije pa sve linarnije.

Vedro
28-09-2008, 20:09
Meni se Crysis sviđa zato jer je čisti,prvoklasni fps.

Ixy
28-09-2008, 21:46
Čim je Crysis bio prvo najavljen, znao sam da će biti cijela horda gamera koji su ga zamrzili već tada jer su odlučili da je samo još jedan bezvezan shooter s nabrijanom grafikom.

A Crysis je zapravo ispao prilično dobar. Nano suit je zabavan, daje prostora kreativnosti (ono... speed upališ, dotrčiš do lika, prebaciš na strength, primiš ga, baciš u ostatak ekipe i dokrajčiš ih, recimo), leveli su zanimljivi, modificiranje oružja je kul... Uopće nije loša igra.

I koliko god svi cijelo vrijeme trubili kako grafika nije bitna, ona ovdje uvelike pridonosi atmosferi. Ako ste stigli do onog mothershipa, znate o čemu govorim. ;)

Warhead mi je zasad nešto lošiji, ali vidjet ćemo...

Bartuc
28-09-2008, 22:26
Pa normalno da je bitna grafika, pa ne plaćamo grafe svakih par mjeseci po soma kuna zato da igramo neko grafički zakinuto smeće. Nije presudna grafika, bitniji su ostali elementi, ali budimo realni, grafika je također vrlo bitan faktor što zbog atmosfere što zbog ugođaja pri igranju.

neox99buleseye
17-10-2008, 11:14
Pa normalno da je bitna grafika, pa ne plaćamo grafe svakih par mjeseci po soma kuna zato da igramo neko grafički zakinuto smeće. Nije presudna grafika, bitniji su ostali elementi, ali budimo realni, grafika je također vrlo bitan faktor što zbog atmosfere što zbog ugođaja pri igranju.

Pa i grafika uvelike dodaje atmosfer- ne zelimo da su nam pikseli veliki ko cigla!!!

ScorpiuS
17-10-2008, 14:32
Nikada mi grafika nije bila presudan faktor u tome koju ću igru kupit. Ali Crysis je bio iznimka jer se to moralo vidjet.

GeForce
17-10-2008, 15:59
sviđa mi se crysis jel svaki puta kada netko pomisli da ima jako računalo crysis ga spusti na zemlju :D