PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC (XP) i Laptop (Vista) LAN



eggzy1
20-07-2008, 16:24
Ovako imam PC na kojem je instaliran XP. I imm laptop na kojem je Vista.
Htio bih ih spojit u LAN (najvise radi igara :) )
Kupio sam onu zicu za spajanje u LAN (brijem da se zove ethernet cable ili tako nes).
I ja spojim u pc i u laptop i probal sam nes kemijat al nikak da taj LAN proradi.

Ne snalazim se bas na Visti :cry: :shock:
Ak mi neko moze objsnit, tak da mogu buraza nabusit u CoD 2!
:rambo:

CHOLIK
20-07-2008, 16:39
Ako ti i laptop i komp imaju svaki svoj internet,onda možete skupa igrat preko Hamachija koji stvara LAN server.Ak internet ima samo jedan od laptopa ili PC,onda ih,koliko ja znam,ne možeš spojit jer je onaj sa Internetom server i nemože se spojit na klijenta.

Snake
20-07-2008, 16:49
viewtopic.php?f=34&t=15672 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=34&t=15672)

prvo isključi firewall ako imaš

spidEY v2.0
20-07-2008, 17:18
Napravi da su ti kompjuter i laptop u istoj domeni, u Visti uključi Network Discovery i isključi Password protected sharing. I to ti je to. nikakve komplikacije.

Path do tih opcija je Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center

I sorry što moram reči ovo, ali onaj guide što si dao gore link je totalno beskoristan kad dođe u pitanju Vista.

Snake
20-07-2008, 17:20
sad baš da je beskoristan. pa manje više je isto sve kao i kod spajanja na xp-u.

grizli
20-07-2008, 17:35
Ako ti i laptop i komp imaju svaki svoj internet,onda možete skupa igrat preko Hamachija koji stvara LAN server.Ak internet ima samo jedan od laptopa ili PC,onda ih,koliko ja znam,ne možeš spojit jer je onaj sa Internetom server i nemože se spojit na klijenta.



a odkad se to moze u lanu igrat samo preko hamachia ??????? :? :?

CHOLIK
20-07-2008, 17:48
Zar sam negdje rekao da se SAMO može igrat prek Hamachija?ja sam samo naveo primjer.

eggzy1
20-07-2008, 20:06
Napravi da su ti kompjuter i laptop u istoj domeni, u Visti uključi Network Discovery i isključi Password protected sharing. I to ti je to. nikakve komplikacije.

Path do tih opcija je Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center

I sorry što moram reči ovo, ali onaj guide što si dao gore link je totalno beskoristan kad dođe u pitanju Vista.

Budem probao.

Hvala svima
I guide mi je pomogao malo :thumbs2:
:bravo: