PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hackeri



Corusa
20-07-2008, 15:06
da li vas živciraju hackeri koji nemaju nikakvog pametnijeg posla pa vam hackaju xfire promjene pass i onda se počnu dopisivati s vašim imenom i raditi svakojaka sranja?? hackers ubr low n44bs

Death By Sexy
20-07-2008, 16:04
totally.. door n44bs

K4ciga
20-07-2008, 16:25
Da,hackeri su baš n00bovi,nemaju pojma o kompovima.

bornathepicek
20-07-2008, 16:38
To su ljudi koji oce bit kriminalci a preslabi su i premali da bi napravili pravi zlocin...

I da nemaju pojma o kompovima xD

croat1gamer
20-07-2008, 16:46
... to nisu pravi hackeri, to su djecica kojoj je dosadno pa vas hoce zaj*****i

hint kako se boriti protiv toga- uzmite tezu sifru, ne 123456

SkunK
20-07-2008, 16:52
Meni je glupo kad ti koristiš pojam "haker" a ne shvaćaš ga...
E sad, da ja idem tebi objašnjavati da postoje White hatsi, black,gray,blue te da da prvo polazište hakera nije bilo "rušit sisteme u 3d grafičkom programu gdje tipkaš po tipkovnici ko budala i piše "ACESS GRANTED"... oduzelo bi previše vremena, nebi te zanimalo a niti nebi slušao.
Haker je i onaj koji recimo natjera da motor kojem je max 140 kilometara na sat da ide do 160 km na sat.

Thrall
20-07-2008, 16:53
Ili konj koji napravi neki dosadni virus,provali nekom drugom u računalo etc.

Snake
20-07-2008, 16:57
ne koristim xfire. klonim se "hakera" i oni se klone mene

SkunK
20-07-2008, 16:57
I programer može napraviti "dosadni virus" pa opet nije niti H od Hakera.

streetrace777
20-07-2008, 16:58
Ili konj koji napravi neki dosadni virus,provali nekom drugom u računalo etc.

A mozda si u krivu ?

Thrall
20-07-2008, 17:00
Ne znam zašto te budale branite ili se divite njima,to su budale koji nemaju pametnijeg posla nego radit sranja s tim virusima, pa ja moram svako malo uptejdat avasta ili sjećam se još koliko mi je krvi popio Zone Alarm..A vi se pravite kako su Hackeri cool jer ste to gledali u američkom filmu i kako oni spašavaju svijet..Programer+virus maker+nerd=Hacker. :)

croat1gamer
20-07-2008, 17:00
ja mogu naci neki program na netu, provaliti u tvoj komp i raditi gluposti, ali nisam h od hackera, hacker je tip koji je to napravio

btw. reiko- ono je bilo upuceno corusi ili meni, ili nekome trecem?

Snake
20-07-2008, 17:04
Ne znam zašto te budale branite ili se divite njima,to su budale koji nemaju pametnijeg posla nego radit sranja s tim virusima, pa ja moram svako malo uptejdat avasta ili sjećam se još koliko mi je krvi popio Zone Alarm..A vi se pravite kako su Hackeri cool jer ste to gledali u američkom filmu i kako oni spašavaju svijet..Programer+virus maker+nerd=Hacker. :)

pa imaš ljude kojima je to posao - unajme ih tvrtke koje žele testirat svoj sigurnosni sustav, a haker je onaj koji pokušava to probit, i ako/kad probije kaže im kako je to napravio da bi oni popravili taj propust. i zarađuje za to.

Thrall
20-07-2008, 17:06
Mislim da je svima jasno u kojem kontekstu je ovaj "Hacker" u u ovoj temi,tako da nema potrebe da se sad pravimo pametni. Ako ja otvorim temu Sir,sigurno ćete vi početi diskutirati o tituli "Sir" ili šta ja znam.. A btw. Wikipedia is full of crap(ne kažem za ovaj primjer)..

SkunK
20-07-2008, 17:08
@croat

Bilo je upuceno OP ovog threada, a i svima koji ne kuze što znači zapravo Haker nego odma to povezuju s virusima,šarenim ekranom, provaljivanjem u Pentagon i raznim glupostima bez da su uzeli vremena barem malo proučiti to sve pa kamoli pročitati Hackers Manifesto.

I da, nemožeš ti "naćii program i probit mi u komp" - mislim ako možeš, probaj dokazi svoju tvrdnju.


@ Thrall uopće se netreba obazirati više na tvoj post pošto je očito da nemaš pojma tko je Hacker, a tko Cracker niti poznaješ t od te terminologije kako spada. nhf.

streetrace777
20-07-2008, 17:09
Ne znam zašto te budale branite ili se divite njima,to su budale koji nemaju pametnijeg posla nego radit sranja s tim virusima, pa ja moram svako malo uptejdat avasta ili sjećam se još koliko mi je krvi popio Zone Alarm..A vi se pravite kako su Hackeri cool jer ste to gledali u američkom filmu i kako oni spašavaju svijet..Programer+virus maker+nerd=Hacker. :)

To se zove cracker, first learn ta 2 pojma :)

Thrall
20-07-2008, 17:10
"In the most common general form of this usage, "hacker" refers to a black-hat hacker" AKA cracker... :yuck:

SkunK
20-07-2008, 17:10
Nemoj ni pokusavati pošto će on opet tvrdit suprotno...

Thrall
20-07-2008, 17:12
I owned you i gotovo. A kad ste već zapeli kod wikipedie,ajde pogledajte:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hacker_(computer_security)

streetrace777
20-07-2008, 17:15
Ownao u cemu ?
Hmm ja nigdje nisma napisao nid a citam wikipediju kamoli da joj vjerujem, zato jer to vecinom pisu ljudi kao ti koji misle da je hacker nesto strasno lose :)

Snake
20-07-2008, 17:15
nije to do wikipedije nit sam uopće gledao u wiki, to je opći opis i oglase za taj posao sam vidio nekoliko puta dok sam tražio posao. tako da nisi nikog ownao.

Thrall
20-07-2008, 17:16
Lol,pa ti si rekao da nučim što je izraz cracker,a to je samo drugi izraz za hackera(barem ovih bad ones). Pročitaj prvi post i odmah se zna o kojim se hackerima radi. I ne ,nisi samo ti toliko pametan da shvaćaš da nisu svi hackeri Bad guy wannabe. Sam je sebe ownao,u tome je stvar. A wiki lijepo objašnjava da nisu svi hackeri bad guy wannabe,ali i to da hacker(barem ovi koji su u pljuvačnici) su crackeri..

streetrace777
20-07-2008, 17:20
Korisnik koji je otvorio temu se krivo izrazio i napisao hacker umjesto cracker. e sad se ti prikljucujes tu i kazes da je hacker osoba koja radi lose stvari. Ownao si sam sebe :)

Thrall
20-07-2008, 17:21
Bullshit. Hacker i Cracker je JEDNA TE ISTA STVAR, barem ovi hackeri po kojima bi trebali pljuvati...Znači ti black-hat il kak već hackeri..

http://streetrace777.justgotowned.com/

:D

Netko je nabrojao da su hackeri oni dobri,a ne ovi loši,a ja sam rekao "ili......." Dakle,Hackeri mogu biti i dobri i loši,a ovi loši su crackeri(a i to su HACKERI).. Ja nigdje nisam napisao da su svi hackeri i da postoji samo jedna vrsta hackera koji su budaletine..

SkunK
20-07-2008, 17:53
Ma mozemo se pokopati sa svim znanjem decki, Thrall nas je ownao i pustimo da to tako ostane :D

Thrall
20-07-2008, 17:54
162ekl1

SkunK
20-07-2008, 17:57
E al kako je smješno kad ne kuzis te pojmove pa kazes da si ownao nekog, al evo sad ti priateljski preporučam da ne nastavljaš diskutirati o tome jer stvarno nemas pojma o cemu pričaš...smješno je :D

Thrall
20-07-2008, 17:57
Ma ti si faca..

Ajde reci što sam pogrešno napisao i ispravi me.

SkunK
20-07-2008, 18:04
Pa ono, mislis li ti nakon tvojeg ponasanja prema streetraceu da cu trositi vrijeme da bi tebi predočio neke apsolutne gluposti, što da ti idem objašnjavat kad ćeš reć da si nas svih ownao, nećeš slušat niti pokušat razumit, i dalje ćeš tvrditi da sam ja faca i da ja to hocu "ispast" iako ti samo pokusavam nesto pokazati, naučiti , razgovarati...ali eto takvo je 70% ljudi ovdje pa ti ne zamjeram.

Thrall
20-07-2008, 18:06
Ne,ne nemoj se sad izvlačit,točno quotaj moj post,di sam napisao taku smješnu glupost po kojoj si zaključio da nemam pojma o hackerima(funny baš sam očekivao takav tvoj odgovor) onda me ispravi nakon quotanja i prosvjetli tvojom mudrošću. Onda ću se ja ispričat i svi happy. Ja isto samo želim da me nešto naučiš,pokažeš,normalno bez vrijeđanja mene i 70% foruma(možda i samog sebe,šanse su velike).

SkunK
20-07-2008, 18:15
E kako bi te sad nailao zbog takvog prgavog ponašanja, ali mislim da ću napraviti pass... neka ti netko drugi odgovori, nemam sada vremena se zamarati s tobom jer vidim da si jedna vrlo nezrela osoba i djetinjasta ( prosvjetli me tvojom mudrošću, očekivao si moj odgovor - bogati ponašaš se kao da si u eksploziji puberteta).

Pa kako ti nije jasno da nakon nekih stvari koje si napisao, i nakon onakvih ispada ( ownao sam STREETRACERA jeee - iako nisi, i vjerovatno ti se pol foruma koji se kuzi u security i security related tame smije) - nikom neda nastavljati u daljnju diskusiju s tobom. Ali naravno, ti ćeš to nazvati izvlačenjem, i misliti da sam ti ja blefirao... da sam pravi sad bi ti podjelio par knjiga da proučavaš ali opet naglašavam, to te neće zanimati a i nisi došao raspravljat o tome nego da bi false-ownao (ili kako god tu djetinjastu manifestaciju već nazivaš) streetracea ili nekog drugog koji ti hoce pojasniti razliku izmedju Crackera,Hackera i podskupina white hata,black hata,blue hata,gray hata itd.


Mislim, baš bi sad netko tko zna malo više o tome išao dalje s tobom u diskusiju , pa nedaj bože došao u napast da ti ide objašnjavati kako je sad Kevin Mitnick bio Cracker, pa je onda postao i ostao White hack, te kako je on zapravo i bio Haker kad je prvi puta skuzio kako besplatno putovati autobusom isto kao kad je probio Unixoidne sustave u mnogim tvrtkama.

Jednostavno sorry ali nisi vrijedan.

Thrall
20-07-2008, 18:19
Ono sa ownanjem je bila šala i još sam stavio smajl na kraju da dječica se nebi naljutila i ne bi toliko srala.. Digresija ti nije upalila pa ideš još jednom (još jadnijom)..Ja sam djetinjast,a ti ovdje vrijeđaš,umjesto da lijepo obrazložiš ,ako nisi ti sam dijete.. A kažu da je muškarac uvijek u pubertetu..tako da.. Sam se stavljaš kao da znaš 100000000 puta više od mene o hackerima,ako znaš onda me prosvjetli tvojoj mudrošću(zato sam to napisao,a ne zbog pubertetskih sranja),što vjerojatno i sam znaš,ali pametnije je malo skrenut s teme,nego lijepo obrazložit nešto,pokazati mi itd.

streetrace777
20-07-2008, 18:20
reiko mos me zvati just simple Street :D

Thrall. Owno si me, povlacim se, ovo nikad necu prebolit da me jedan (pretpostavljam) trinestogodisnjak jebe u zdrav mozak i na kraju me owna. Sad :)

SkunK
20-07-2008, 18:24
Ono sa ownanjem je bila šala i još sam stavio smajl na kraju da dječica se nebi naljutila i ne bi toliko srala.. Digresija ti nije upalila pa ideš još jednom (još jadnijom)..Ja sam djetinjast,a ti ovdje vrijeđaš,umjesto da lijepo obrazložiš ,ako nisi ti sam dijete.. A kažu da je muškarac uvijek u pubertetu..tako da..

ama skuzi da mi se neda obrazlozit, da si drukcije pristupio svemu onda bi ti sve objasnio kako ja to shvacam , heck dao bi ti knjige ako ti treba (povjest hackinga, te art of deception 1 i 2 obadvije knjige su od Kevina Mitnicka koji je jednostavno kralj Socijalnog inžinjeringa). Mislim , zasto bi ulazio u diskusiju , nakon svega toga te išao pričati o tome kad vjerovatno niti neznas sta je SE bez da googlaš...ali i bolje i to nego da zivis u neznanju. Ali ajd , posto mi knjige ne predstavljaju nikakvo zamaranje javi se na P.M. pa cu ti dati drage volje da prostudiraš...ako te zanima naravno. Bolje da skuzis sam nego da ti ja to objašnjavam jer vidim da ne cjeniš ljude baš.

Thrall
20-07-2008, 18:24
@street Aaa,napokon skupio hrabrosti nešto napisat,nakon još jednog napada na mene..Di si bio zadnjih 10 minuta? Nema veze,još malo samopouzdanja i bit će nešto od tebe..

@reiko-Meni hacking ne zanima toliko,ali to što ja imam knjigu Jabbara,ne znači da se razumijem u košarku više od ostatka svijeta i nitko drugi nema pojma...Ono s ownanjem je bila šala,to što prebacivate sad ..mislim...

streetrace777
20-07-2008, 18:28
@street Aaa,napokon skupio hrabrosti nešto napisat,nakon još jednog napada na mene..Di si bio zadnjih 10 minuta? Nema veze,još malo samopouzdanja i bit će nešto od tebe..


Bio sam na drugom forumu, a hrabrosti imam kolko ti srce zeli, samo neam puno vremena na bacanje pogotovo ne na oprosti na izrazu budale :)

Thrall
20-07-2008, 18:30
Aha..a ja sam djetinjast...

SkunK
20-07-2008, 18:30
Ako pročitaš znati ćeš, znanje je moć...barem ja tako smatram. Da si pročitao i naravno razumio knjige ili literaturu takvog tipa, nebi valjao takve gluposti i vjerovatno bi steknuo neki ugled i respekt na forumu. A vjerovatno bi te i definirale kao ličnost, za mene je knjiga i znanje uvijek bilo nešto veliko i pomoglo mi da shvatim neke stvari i kako one funkcioniraju i kako se sve one mogu zapravo primjeniti u realnom i stvarnom svjetu.

Thrall
20-07-2008, 18:31
Pročitao sam više knjiga od većine na ovom forumu(ne o hackingu), ako nemam tvoj respekt ne znači da nemam od cijelog foruma,a i da nemam,so what?

streetrace777
20-07-2008, 18:34
Pročitao sam više knjiga od većine na ovom forumu(ne o hackingu), ako nemam tvoj respekt ne znači da nemam od cijelog foruma,a i da nemam,so what?

Hmm to ce te definirat kao licnost dok budes odrastao :)

Thrall
20-07-2008, 18:36
@street: rofl-To ti je kao da Giriček kaže Bryantu: Još malo i bit ćeš dobar kao ja,samo malo više treniraj.... A mislim da si sam dokazao ko je zreliji onim vrijeđanjem..

Tsumetai Ryujin
20-07-2008, 18:37
Thrall, doso sam u napast da ti dam warn jednostavno radi tvojeg debilizma... ne zato sto ne znas razliku izmecu hackera i crackera, nego zato sto odbijas da ti se takvi pojmovi objasne... drugim rijecima ponasas se ko noob u svom punom znacenju...

Reiko je spominjao gray i blue hatove... i ostale... znam sto su white i black hatovi al koji su ovi drugi?

EDIT: Thrall nemoj mi prijavljivat druge korisnike, samo ne ti...

Reiko mozes slobodno meni preporucit neke knjige.

flander
20-07-2008, 18:37
Pročitao sam više knjiga od većine na ovom forumu


i ja sam pojeo više ribizla od većine na ovom forumu, kak sam si kul 8)

Thrall
20-07-2008, 18:41
Tsumetai-Ajde daj mi warn,ak si moderator ne znači da ne možeš i ti dobit. Znam koja je razlika između crackera i hackera,ponovili ste 100 puta,zapravo jednom,99 puta ste vrijeđali..uključujući tebe... Ništa,ja odlazim s ovog foruma,mod owerpower ne valja.

@flander-to napiši reiku

Gray i Blu hatovi su bili na linku na kojem sam dao... Ja odbijam da mi se takvi pojmovi objasne??? Možda da mi netko objasni umjesto samo sere jer je MOD,bilo bi u redu.. Ništa,addio,asta la vista,goodbye,sayonara..

SkunK
20-07-2008, 18:42
Evo Tsumetai Ryujin je dobar primjer dobre diskusije kakvu ti trebas skuzit Thrall.
Evo kolega ovako :


Gray hakeri su po svima pa i sami deklarirani kao hakeri koji jednostavno sve svoje aktivnosti drže na granicama zakona i legalnosti, što ih ne čini potpunim black hat hackerima ali ih niti ne čini white hat hakerima pošto nerijetko naprave kakav mali deface stranice ili nešto treće. Uglavnom shvati ih baš kao gray (sivu) boju između crne i bjele. Niti vragovi niti anđeli.

Blue hat-ovi su nešto ala White hackeri ali su u potpunosti predani firmi u kojoj rade i za koju rade (iskušavaju njihovu sigurnost i za to dobivaju novac). Dok su White hatovi i bez suradnje s nekom firmom uvijek "dobri" i ne rade nikakvo kriminalno djelo, Blue hatovi su svi oni koji rade za firme, pa makar to bilo i u loše svrhe ( sjetimo se samo napasti Cool Web Search za koju su Rusi unajmili hakere da ga implentiraju i programiraju - poznati spyware malware). Blue hatove treba jednostavno shvatiti kao White hatove koji rade u frimama i potpuno su se posvetili tome kao svojem zivotnom pozivu.

Tsumetai Ryujin
20-07-2008, 18:44
Jos jedan attention whore, sad samo cekam temu o njegovom odlasku koju cu tako slasno zalockat. Sry sto nisam vidjel tvoj link medu ovim tvojim spamom. Ali cu zato sad pogledati.

Thrall, zaboravljas... nisam obican MOD... ja sam :pray: GLOBAL MOD... :pray:

EDIT: fala reiko...

streetrace777
20-07-2008, 18:45
@street: rofl-To ti je kao da Giriček kaže Bryantu: Još malo i bit ćeš dobar kao ja,samo malo više treniraj.... A mislim da si sam dokazao ko je zreliji onim vrijeđanjem..

Uz svaku uvredu sam ti se i ispricao, jednostavno ne zelis saslusat nekog drugog neg se drzis svoga ko pijan plota