PDA

Pogledaj cijelu verziju : ATI RAge Mobilyti AGP grafička za laptop trebam drivere!



Ubizec Corporation
19-07-2008, 14:41
Trebam drivere za grafulju ATI RAge Mobilyti AGP graficka je u laptopu compaq armada e500,naso sam drivere ali to su stari iz 2001 godine ak neko zna fi bi mogo nac bar malo novije help stvano mi je vzno hel help!Hvala unaprijed!

Herr Schnitzel
19-07-2008, 16:05
Ja mislim da ti trebaju Omega driveri, ili tako nesto.

Ubizec Corporation
19-07-2008, 17:47
kaj to je?zadnja verzija drivera ili,,jel zna ko di da skinem drivere za tu kartivu stvarno mi je hitno

Herr Schnitzel
19-07-2008, 18:01
The pawa of Guglj: http://www.omegadrivers.net/ati_winxp.php

Ubizec Corporation
19-07-2008, 19:40
mojs mi rec tocno sta su ti omega driveri?

croat1gamer
22-07-2008, 22:08
uzmi bolje te stare drivere, ako nebude islo, uzmi omege

omega driveri su third-party poboljsani driveri od nvidie i ati-a
moze ti hardver crknuti od tih drivera (neam pojma kako)

evo link sa opsirnim uputstvima od c kako se to namjesta (stranica 2, najdulji post)

viewtopic.php?f=34&t=22993&st=0&sk=t&sd=a&hilit=omega&start=15 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=34&t=22993&st=0&sk=t&sd=a&hilit=omega&start=15)

Herr Schnitzel
22-07-2008, 23:05
Meni nikad nije bilo nikakvih problema od Omega drivera. Stovise, samo sam osjetio poboljsanje.

croat1gamer
23-07-2008, 07:24
to se dogodi kad nesto pogresno napravis, jer tada si najbolje prosao ako moras samo formatirati hard

ali su mnogo bolji od sluzbenih jer barem tada mogu igrati vecinu bez stekanja (imaju 2-3 igre gdje mi se ili restarta komp, ili se pojave artefakti pa restarta komp) ali nije do omega, tada ih nisam niti mogao pokrenuti

ovo za probleme- to je sto mi je c rekao, nemam iskustva s time, ali upozoriti cu nekoga ako to ide na si ne sje** komp

Ubizec Corporation
26-07-2008, 15:24
Ja neznam covjece kaj su zadnji origigi driveri iz 2002 izasli za to? :?

croat1gamer
26-07-2008, 15:51
omega driveri?
nebi rekao, ali tip cesto uzima fajlove iz starijih verzija jer su stabilnije pa onda je i jedan imao datum pa je tako ispalo

ako mislis za sluzbene ati drivere onda :o
tada nije ta graficka ni izasla, zapravo, tada je tek dx9 izasao, valjda tipfeler

Ubizec Corporation
26-07-2008, 23:44
e instaliram najnovije te omega drivere i pokrenem ati try tool i izbaci mi BSOD wtf? :? :-x i restarta se komp i pisti koda ga lemam pendrekom :kill:

Herr Schnitzel
27-07-2008, 09:49
Onda brisi i stavi stare. Pogledao sam malo za Rage, nema nista osim tih starih. Nista iznenadjujuce s obzirom da je to stara kanta, a Rage je van uporabe (ne spominje se ni na sluzbenoj stranici, a to nesto govori). Mozda je vrijeme za novi laptop?

croat1gamer
27-07-2008, 10:54
wait, ti imas integriranu graficku iz 2001.
1 rijec: upgrade

Ubizec Corporation
28-07-2008, 10:38
naso sam za tu grafu drivere i radi ko beba sad :D

C
10-08-2008, 15:55
Meni nikad nije bilo nikakvih problema od Omega drivera. Stovise, samo sam osjetio poboljsanje.
Ovisno od grafičke do grafičke.
Nekima će doći BSOD, nekima neće raditi grafička nikako, nekima će pasti Windows, a nekima će crknuti grafička.

Grafička može crknuti ukoliko refreshate Omega Drivere ili odmah nakon instalacije ako ste tolike "sreće." Pošto Omega Driveri postavljaju grafičku na max. performanse, svaka grafička ima svoj maximum. I ako recimo imate grafičku npr. ATI Radeon 9550, a u refresh opcijama stavite na npr. ATI Radeon HD3650, Omega će automatski vašu ATI 9550-tku smatrati da je jaka poput HD3650 i podešavati će HD3650 grafičku na max. performanse, a performanse od HD3650 Radeonka 9550 neće moći izdržati, pa u tom slučaju pada Windows (obično ako u refreshu drivera podesite na slabiju grafičku od svoje, što ne mora značiti doslovno), pomoću sigurnosnih sustava Windows se neće moći pokrenuti niti u Safe Mode-u, ili će se moći pokrenuti, ali će u nekim aplikacijama i igrama izbacivati BSOD, no ako se radi najviše o OC-u, sigurnosne razine se pomjeraju na višlje razine, i može doći do naglog udara dolaskom višlje voltaže u grafičku, kako bi se grafička podesila na max. performanse, i ako je podešeno na jaču grafičku, grafička će biti više overclockirana naglo na tuđe, za nju previsoke performanse, a previsoke performanse su tuniranje grafičke. U skolopu Omega Drivera koji nemaju vlastite zaštite dolazi do naglog tuniranja grafičke kartice, jedini način zaštite ste vi i vaši sigurnosni sustavi (koji prate druge stvari; overclockiranje, driveri, i sl.). Sigurnosni sustav se može upaliti nakon što je grafička naglo tunirana, što nekada može biti prekasno.
Za primjer sam uzeo 9550 koja ima oko 250 MHz-a GPU-a, i HD3650 koja ima oko 700 MHz-a GPU-a. Ne znam točno, no razlika je velika. I zamislite sada da Omega Driveri grafulju od 250 MHz-a naglo baci na 700 MHz-a (+ par postotaka više za max. performanse). Neće izdržati, i doći će BSOD ili samo restart Windows-a, ali može biti prekasno, grafička je možda već otišla na vječna lovišta, jer sigurnosni sustav se pali kada se prijeđe "granica boli", a to je već kritično. Da Omega Driveri postavljaju sporije grafičku na max. performanse, poput recimo RivaTuner-a, koji povećava po malo, bilo bi OK, ali omega baca grafičku max. na ono što ste odabrali, tj. Omega Driveri imaju već u sebi zapisane sve stvari za max. performanse, za određene grafičke kartice. Tj. ako imate 9550 i podesite na HD3650, on baca direkt maximalne postavke za HD3650 grafičku karticu, a ne povećava po malo, i kada bi imao neke svoje zaštite, stao bi na određenoj visini maximalnih performansi same grafičke kartice (hardware), ne bi odmah bacao postavke na max. već odabrane grafičke kartice.

Ubizec Corporation
14-08-2008, 00:45
mene zanma dal se u laptopu moze promjenit graficka ta i kolko kinte bi kostalo mjenjanje neznam za laptope jel se bavim sam deskop racunalima :o

Herr Schnitzel
14-08-2008, 11:00
mene zanma dal se u laptopu moze promjenit graficka ta i kolko kinte bi kostalo mjenjanje neznam za laptope jel se bavim sam deskop racunalima :o


Ne moze, jer su to sve integrirani dijelovi na maticnu, tako da se jedino mozda RAM-i mogu nadogradjivati.

Ubizec Corporation
14-08-2008, 11:51
tho sam si i mislio :( e da ne otvaram novu temu dal postoj adapter koj pretvara PCI u USB
to bi mi zancilo fulllcoool :?

C
14-08-2008, 20:49
PCI u USB?
Gotovo nemoguće.

Ubizec Corporation
17-08-2008, 19:36
zas bi bilo nemoguce danas rade svasta :D

DrunkyDuck
17-08-2008, 22:31
PCI USB kartica?

http://www.sunsway.com.hk/photo/pci-usb-nec-4.jpg

Ubizec Corporation
17-08-2008, 23:49
e vidis tu je zajeb ovo tvoje sam ja vec vidio u ve milu to ti je usb to pci karticca a meni treba obrnuto :thumbs1: :D

C
18-08-2008, 00:28
Ma kako ćeš obrnuto?!

C
18-08-2008, 06:25
Ima ti PCI to PCI.
http://img103.imageshack.us/img103/6121/pci4p2bg3.jpg

Ako ti treba ovako nešto (ovo sam na brzaka napravio; da forumaši znaju što tražiš):
http://img382.imageshack.us/img382/4628/newirfanviewbmpfileyb9.png
Ja ti to nikada nisam vidio, pretpostavljam da niti jedan forumaš ovdje to nije vidio, pa iz toga mislim da to niti ne postoji, ali svašta je moguće.

Ubizec Corporation
18-08-2008, 15:55
e meni treba tocno ovo dole kaj si ti napravio ovu drugu sliku!Mislim da bi se ovo moglo napravit samo da znam kak bi trebali ic spojevi sa pci na usb dalo bi se to izvest!
meni bi to dobro doslo jel imam laptop i na njega nezna kak da metnem svoju tv karticu koja ima pci ulaz a nemam para trenutno da kupujem usb tv karticu :(

C
18-08-2008, 23:31
Možeš ti napraviti tako nešto virtualno, ali USB ima puunoo manje žica od PCI-a, tj. samo PCI to USB može, ali obrnuto teško, jako teško. To je kao da preko USB-a spajaš grafičku, ili da umetneš USB stick i da ti ga koristi kao RAM, itd. Totalno nemoguće za sada tako nešto izvesti, iz desetak žica razdvojiti u stotinjak žica, može samo obrnuto.

Tehnički je nemoguće s obzirom na sadašnjost, vjerojatno bi i struja bila problem (spajaš grafičku kojoj treba puno više Volti nego li ti USB može dati), a virtualno i fizički se može napraviti, tj. neće raditi.

Ubizec Corporation
19-08-2008, 00:21
100 u 20 ide!a 20 u 100 nejde hmmm nije mi bas logicno 8) !ako radi iz pci u usb mora radit i iz usb u pci jel inace nebi funkcionirala ova prva opcija al nmvz ak neko je radio to vidio bilo kaj nek se javi! :rambo:

C
19-08-2008, 00:30
Pa ajde onda neka meni netko dâ da preko USB-a spojim RAM!
Ne možeš, kako ne shvaćaš? 100 žica možeš smanjiti u 20, pospajaš ih u jednu, a 20 žica to isto možeš razdvojiti i na 200 žica, ali to je opet 20 žica. Jednu žicu ne možeš djeliti, jedna žica je jedna žica i njom teku signali, i teći će u tih 200 žica, kao u jednoj, ali više njih možeš skupiti u jednu. Uzevši u obzir čipove i sl.