PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dva rivala: Oblivion ili Gothic III



GaTa666
19-07-2008, 00:05
Evo mene zanima koja od ove dve igre to jest dva najveca rpg rivala prosle godine vam je bolji?

Po meni su obe igre podosta podbacile ali prednost bi ipak dao Gothicu uprkos svim bugovima i retardacijama u igri nakon instaliranja pacha igra leti ko luda i stvarno mi je uzitak igrati.

Po meni je oblivion izgubio onu dubinu i setting koji je imao Morrowind pa mi je gothic III ipak bolji.

Hellboy
19-07-2008, 09:51
well...iako obje igre sakaju, rekao bih Gothic III s obzirom na moj stav prema Oblivionu...

Akul
19-07-2008, 12:03
Oblivion. Razlozi:
1. Stabilnija i bolja priča (priče ako uvrstiš guildove, add-onove i SI)
2. Više sam ju igro i još mi je izvrsna dok mi se Gothic više ne igra sad kad sam završio sve završetke jednim likom
3. Dobar, stari gameplay koji su imale TES1 i TES2
4. Sva sila izvrsnih modova
5. Bolji Combat i Magic System (u G3 sam sve klao sa strujom koaj je navodno slabiji spell i kojim sam ubio dva zmaja)

Arbiter of Change
19-07-2008, 19:19
Uf, teška srca Oblivion unatoč svim nedostacima koje bi sad mogao nabrojati i stvarima koje mi se osobno ne sviđaju kod njega, ali unatoč svemu tome je tehnički bolji komad softwarea od Gothica 3 (da si spomenuo prijašnje nastavke oni bi razvalili Oblivion na mojoj listi).

Bartuc
19-07-2008, 20:25
Definitivno Oblivion, njega sam prešao i prešel bum ga još jednom zbog SI-a. Dok sam Gothic 3 pokušao 2 puta igrati i oba puta mi se igra zgadila. Nema veze kaj je vjerojatno bolji RPG od Obliviona kad ima toliko mana preko kojih jednostavno nemrem preči.

Deadwalker
20-07-2008, 09:28
Oblivion definitivno...Gothic 3 mi je također bio ok al mi ga je bilo ne moguće duže igrat uz sve one silne bugove...

GaTa666
20-07-2008, 10:12
Oblivion. Razlozi:
1. Stabilnija i bolja priča (priče ako uvrstiš guildove, add-onove i SI)
2. Više sam ju igro i još mi je izvrsna dok mi se Gothic više ne igra sad kad sam završio sve završetke jednim likom
3. Dobar, stari gameplay koji su imale TES1 i TES2
4. Sva sila izvrsnih modova
5. Bolji Combat i Magic System (u G3 sam sve klao sa strujom koaj je navodno slabiji spell i kojim sam ubio dva zmaja)
Kako mozes rec da ima dobar stari gameplay kao tes 1 i 2.
Nikako ne razumjem kad je GP totalno drukciji.

Akul
20-07-2008, 14:41
Ne mislim na totalni gameplay jer niti jedna TES igra nije slična drugoj.

Većina gameplaya Arene, DF-a i OB-a događa se u dungeonovima i sve tri ih imaju u velikim količinama i sve tri imaju velike dungeonove (OB ima ovdje najmanje, ali on malo više cilja na realizam nego prošlije igre).
Od TES igara, jedino MW ne ovisi o dungeonovima a Tribunal je jedino što ga približava starijim igrama jer se tamo većina vremena troši po kanalizaciji i ruševinama.

Plexihack
20-07-2008, 17:35
-.-'

MW se ne događa po dungeonima?

Neeeee....uopće pola main questa nije vezano uz lutanje po njima...neeeeee
U oblivionu su to bandit caves,ovdje su to dwemer ruinz...

Akul
20-07-2008, 17:48
MW se ne događa po dungeonima?

Manje nego po ostalim igrama.

Sova
23-07-2008, 00:54
Oblivion.Jednostavno mi sistem levelanja bolji imate 7 sjikkova u kojima se poboljsavate i tako dobivate levele a ostale skillove mozete isto poboljsavati i kvalitetnija je igra samo mi je smece to da cim ste visi level to nailazite na teze protivnike al zato je tu OOO 1.3 i njegovi nastavci a jos mi je dobar i MMM.

mravojed20
23-07-2008, 11:48
Mada obje ne valjaju, Gothic zbog tehničkih problema i borbe a Oblivion jer je retardirano nemaštovita i dosadna igra, glasat ću za Gothic.

Windwalker
23-07-2008, 18:39
Oblivion

Potpuno podbacio za Morrowindom, ali je svejedno dobra igra.
Dok Gothic3 nije.

Joe_Strummer
23-07-2008, 19:08
Gothic saka.
Oblivion saka manje.

Bartuc
23-07-2008, 19:55
Meh, Oblivion je Fallout 3 sa mačevima :D

lol, obrnuta psihologija :D

eggzy1
24-07-2008, 10:51
Oblivijon.
Gotik tri ima previse bugova i dosta brejka na low end kompovima. dok oblivijon ne.

Nodakim
24-07-2008, 22:39
gothic 3>ne modani oblivion
gothic 3<modani oblivion
znaci OOO i hrpa modova koji dodaju qeusetove i weapove

Izgubljeni
25-07-2008, 09:19
oblivion i ja neznam sto pljuju toliko svi tu igru.. meni je osobno draza od morrowinda.. jer drago mi je sta je onako jednostavnije npr.. sta u morrowindu kad sam naletio na prvog nepriatelja (oni neki crv) ja imam noz i tucem ga i njemu nista a on mene grize ubije me omg :shock: dok u oblivionu tares one stakore.. kako i treba :P i sta smeta svima toliko fast-travell jel tebe netko tjera da ga korstis ako ne zelis!?!?? i uostalom imao si ga i u morrwindu samo su ka bile on neke ogromne bube koje bi te odvele.. a isto bi se odma teleportira tamo... i draze mie sta je oblivon onako sareniji :P

Hellboy
25-07-2008, 11:45
u Morrowindu su bube bile prijevozno sredstvo i pored čamaca i teleportera u mages guildu nisi baš mogao skakati na random mjesta po mapi kad ti se prohtije...morao si otići do neke od tih buba, ljudi sa čamcima ili u mages guild te bi te oni odveli samo do druge bube, čoeka s čamcem ili u drugi mages guild...daljnje njuškanje je bilo pehake...nadalje, fanovi su lijepo objasnili u lore stilu zake toliko fulaš u Morrowindu na početku - zar bi ti, lik koji je prebačen u Vvardenfell i tek uči gdje je i što je, mogao hrđavim nožem napadati štakore visoke pola metra? ili gnjusne crve također visoke pola metra? a da ne spominjem ostale strahote koje čekaju lika u Vvardenfellu...ili Solstheimu...onak, ja osobno bih ozbiljno razmišljao o bijegu pred krdom štakora visokih pola metra...i to nakon bijega...idemo dalje...da...oblivion je šaren...to ne poričem...moj mali bratić, ide u vrtić, i obožava oblivion...šaren je i lako mu zaokupi pažnju...no opet, klinac je kojem i šarena salveta lako zaokupi pažnju... meni je recimo draža pustoš Ashlandsa...jezivo depresivno područje tako dobro izvedeno da jednostavno moraš uteći...ili recimo Ascadian Isles u zoru... prekrasna područja koja odišu atmosferom...
(ovo je moj prvi, jedini i zadnji post o oblivionu u kojem ne pljujem po njemu...nemojte se navići...)

Herr Schnitzel
25-07-2008, 13:09
Uteci iz Ashlandsa? Najbolje dizajnirano mjesto u povijesti RPGa i da uteknem? Ne bi rek'o...

Hellboy
25-07-2008, 16:40
da... kod mene je sama depresivnost područja izazivala želju za bijegom... sivilo dokle god ti oko seže, tu i tamo neko staro spaljeno drvo u blizini rupe s lavom... pješčane oluje... bio mi je pravi užitak kad bih nakon dana njuškanja došao u moju malu kolibu koju sam napunio knjigama...

cenobyte
26-07-2008, 19:10
Hehe. Ja sam se prvih tjedan dana bojao ući unutar ghostfenca iako sam bio na lvl 25 i morao sam obaviti prvi quest unutar njega. Mislio ako je Ashland onako depresivan, možeš mislit kako je unutar Ghostfencea

Arbiter of Change
27-07-2008, 13:58
Hehe. Ja sam se prvih tjedan dana bojao ući unutar ghostfenca iako sam bio na lvl 25 i morao sam obaviti prvi quest unutar njega. Mislio ako je Ashland onako depresivan, možeš mislit kako je unutar Ghostfencea
Drago mi je da nisam bio jedini na kojega je to područje unutar Ghostfenca imalo takav učinak. Uglavnom iz razloga jer sam kroz igranje načuo glasine i skupljao informacije kako je to mjesto gdje se definitivno ne bih želio naći (a bio lud i ciljano na Temple pa sam morao obići sve one shrinse). Ashlandsi su i inače nevjerojatno atmosferična regija ako imalo cijenite/možete "osjetiti" atmosferu igara, a niste jedan od onih koji samo projuri do najbližih quest givera bez da baci pogled uokolo.

cenobyte
27-07-2008, 14:18
Više i ne znam koliko sam prokletih tamnica i spilja i tko zna čega istražio. A svako jutro u morrowindu je naprosto predivno. Čak i sa grafom Chaintech NVidia GeForce MX 100/200 sa samo 64 MB na njoj.

Hellboy
28-07-2008, 09:58
nema grafe na kojoj jutro u Morrowindu izgleda gadno...još osobito ako imaš bilo koju sa shaderima pa vidiš mreškanje vode dok sunce izlazi... :cry:

GaTa666
28-07-2008, 11:49
Hehe. Ja sam se prvih tjedan dana bojao ući unutar ghostfenca iako sam bio na lvl 25 i morao sam obaviti prvi quest unutar njega. Mislio ako je Ashland onako depresivan, možeš mislit kako je unutar Ghostfencea
Drago mi je da nisam bio jedini na kojega je to područje unutar Ghostfenca imalo takav učinak. Uglavnom iz razloga jer sam kroz igranje načuo glasine i skupljao informacije kako je to mjesto gdje se definitivno ne bih želio naći (a bio lud i ciljano na Temple pa sam morao obići sve one shrinse). Ashlandsi su i inače nevjerojatno atmosferična regija ako imalo cijenite/možete "osjetiti" atmosferu igara, a niste jedan od onih koji samo projuri do najbližih quest givera bez da baci pogled uokolo.
Ista situacija je bila samnom

Rang€r
01-08-2008, 12:00
obadve su igre dobre, bolje su od morrowinda, al ipak oblivion je bolji od gothica...

Hellboy
01-08-2008, 14:20
oh...they're gonna have to glue u back together in hell when I get to ya...