PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zamrzavanje kompica



azuregos
18-07-2008, 00:21
Prijatelj je nedavno uzea novu graficku, prethodna je bila prelosa, dakle nova je radeonka x1650 pro 512 mb.

nakon sta smo mu ustekali novu, kompic nije se tia upalit, na servisu je stavilo novu maticnu jer je prethodna imala garanciju, i sad dosa je komp sa servisa, instalira je covik na novo windowse, drivere itd.

nakon pola ure rada, kompic se zamrzne, bilo to u windowsima ili u wowu.
raspita sam se okolo, covik koji je servisira komp pa i vecina prijatelja su rekli da je to do drivera za graficku, kako ih nisam uspia deinstalirat pokusa sam preko safe moda ali se i dalje zamrzava kompic, pomislija sam da je do windowsa. pokusa sam formatirat hdd ali odma nakon toga se kompic zamrza, posli toga ga uopce nisan moga upalit, tj radi ali nema slike.

sad me zanima iz vaseg iskustva sta ode neradi? do cega moze bit problem, sumnjam da je maticna jer je nova, graficka je stara 7 dana, takoder je kupia novi ram, prije je ima kingmax 2x256, maka je jednu plocicu i stavia jednu od 1gb, pa sam isteka tu jednu od 256 al i dalje nije kompic radia...

zna li netko sta da pokusam? ja iman svoj kompic, moga bi mozda prispojit koji svoj dio ili nesto...re

graficku sam napisa, maticna je P4i65g prescott 800, intel celeron 2.4 ili 2.6 nisan siguran, napajanje je MS 350w ATX P4.


hvala na pomoci, nadam se brzom odgovoru :ekipa:

Sickmanno1
18-07-2008, 00:31
Ako ti se smrzne u Safe modu onda driveri nisu u pitanju jel u Safe modu driveri nerade...

Ocito je da je problem u hardveru...sad pitanje je u kojem dijelu hardvera...

Posto je graficka nova...ne bi trebao biti problem u njoj ali opet mozda i je...

Probaj spojiti tu graficku kod sebe doma pa vidi da li tebi normalno radi.

Btw...ako su problemi dosli cim je komp dosao sa servisa, neka im ga vraca, da ga sloze kak spada...mozda su oni nesto shebali...

Nadam se da je odgovor brz ^^

Lord Jambrek
18-07-2008, 00:54
Može bit da je do ovih novih RAM-a. Takvo blokiranje nakon nekog vremena mi totalno vuče na RAM memoriju

bezimeni
18-07-2008, 06:56
Najvjerovatnije taj MS 350w nemože isporučiti dovoljno struje pa dolazi do smrzavanja.

Karlo_from_Bjelovar
18-07-2008, 09:37
napajanje ili ram...

mislim da uopce sliku ne bi dobio da je grafa...

neka ti frend pikne fortrona 400w ( http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=026889S), a ako kroz godinu dve planira novi komp, i želio bi da ne mora mjenjat napajanje kada ga kupi, neg neka ga samo prenese, onda uzme corsaira 450 VX ( http://www.nabava.net/trazilica.php?q=c ... tra%C5%BEi (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=corsair+450&cod=&cdo=&firma=-1&order=cijena&smjer=asc&submit=Pretra%C5%BEi)S)...

drugo, neka skine memtest i izvrti ga, kako bi se osigurali da nije do memorije...

Sickmanno1
18-07-2008, 10:20
ajmo prestat forsat corsaira 450W...covjece pa koji ce mu vrag tak jako napajanje....

CHOLIK
18-07-2008, 12:05
Najvjerojatnije je pregrijavanje.Moj se komp ruši svakih pola sata ako ne stavim da ga puše ventilator....

azuregos
18-07-2008, 17:28
pokusali smo iskljucit nove rame i stavit stare koji su radili 100%, ista stvar, ne daje sliku, monitor samo zmirka, sad je covik koji ga je servisira reka da pokusamo iskljucit przilicu/dvd rom :?...

pa vam javim posli toga sta je ispalo...

iako se meni cini da je do slabog napajanja... u slucaju da je mozete li mi preporucit koje da nije nesto preskupo, konfiguraciju ste vidili gore, nece jos neko vrime nista nadogradivat a ako bude kupova uskoro novi, kupit ce i novo napajanje, dakle sta bolje, sta jeftinije :P


edit:a kad si spomenia zagrijavanje provjeria san svaki ventilator radi, cist, nit zrnca prasine.

Karlo_from_Bjelovar
18-07-2008, 17:38
ima gore link na fortrona...
mislim da 200kn stvarno nije puno...