PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ekstremno Čudan Problem



The Boz
17-07-2008, 22:15
Kompjuter mi ima jedan account, i kao takav, bez problema je bio namješten na automatsko loginiranje. I onda prije dva dana upalim komp, i umjesto da uđe u Windowse stane na Log On screenu i čeka da ja kliknem mišem na taj svoj jedan account. "Koji krump i motika?" pomislim ja i kliknem. Kad je ušao u Winse, idem nazad namjestit automatsko loginiranje i mislim, sve pet. Kad ono, sutradan ja palim komp u uđe u windowse, al skužim da sve ikone fale i da je default podloga. Naime, kompjuter je stvorio novi administrator account(usprkos tome što je moj account administrator sa svim privilegijama) i u njega se ulogirao. Kad se logoutam, dočeka me Log On screen gdje imam opet samo za opciju svoj account. Kliknem na njega, i u User Accounts vidim da stoje samo taj account i guest koji je disabled...
Ovo me muči dva dana već. Nemam blage veze kako se otarasit ovog čuda!
P.S.
Možda ga mogu prodat majkrosoftu za pare, jer sad efektivno imam neubiv administrator account na kompu :P

Luka
17-07-2008, 22:19
čudno.. jesi skenirao komp antivirusom/antispywareom?

DrunkyDuck
17-07-2008, 22:26
Safe mod daje vise slobode administratoru pa pokusaj tamo srediti accountove (kad jednom udjes, desna tipka na my computer, manage pa "local users and groups").

HalF-DeaD
17-07-2008, 22:29
http://www.intelliadmin.com/blog/2006/0 ... ws-xp.html (http://www.intelliadmin.com/blog/2006/09/hide-user-accounts-from-windows-xp.html)

Probaj obrnutim putem.

The Boz
18-07-2008, 12:43
Skenirao sa AVGom, HijackThisom, Spybotom... ništa čudnoga. Inače mi se AVG update i scan vrti svaki dan, stoga sumnjam da mu je nešto promaklo.
U Safe Modeu ga vidim samo ako napravim novi admin account. Na svom accountu ga ne vidim. Na novom admin accountu ga vidim, ali ga ne mogu izbrisat.
Ovo obrnutim putem nije upalilo. Kad uđem u svoj account, taj stvoreni account jednostavno iščezne.

spidEY v2.0
18-07-2008, 12:44
Znači, na login screenu imaš jedan izbor umjesto automatskog logina-nja? To se može dogoditi ako si nedavno instalirao Microsoft NET.Framework 1.1 ili 2.0. Tada se pod user accouts stvori još jedan account, ne znam kako se toćno zove, no njega slobodno obriši i restartaj komp. Nakon toga, problem bi trebao nestati.