PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laptop se gasi



bjede
17-07-2008, 14:45
Imam problem sa laptopom Notebook FORCEBOOK Gemini:
VIA K8N800 North Bridge sa Sound Bridge: VT8235
Athlon 64M 3000+
Unichrome Pro VGA (64 MB)
512 MB
15'' TFT
Baterija se nikako ne može napuniti (mislim da je riknula), tako da laptop moram non-stop držati u struji, inače mi se odmah upali crvena lampica i počne piskutanje za gašenje. No, drugi problem je što se laptop užasno pregrijava i to već ubrzo nakon paljenja. A u novije vrijeme se i često gasi. Naime, ne mogu pokrenut nikakav i imalo zahtjevniji program, a da se stroj ne ugasi. Nije riječ o nekoj jačoj igri, već o npr. bilijaru, SRAZ-u, nekim programima tipa WMA 2 MP3 Converter, BSPlayer i sl., a nekad mi se ugasi i pri radu u wordu! Gasi se i kad ga idem ugasit preko Shut Down-a (ne dođe normalno do kraja, već se sam ugasi ranije). Nakon svih tih gašenja, lampice od Powera i baterije ostanu treperiti, a laptop ne mogu upaliti sljedećih pola minute-minutu. Stiskam tipku za paljenje više puta, ali ne može prihvatiti, već tek nakon određenog vremena. Laptop je star 3 godine i već je dva puta popravljan, a jednom i mijenjan (jednom je jednostavno zamrzo i više ga nisma mogao upaliti), ali ovo učestalo gašenje je počelo tek posljednjih pola godine. Ranije se znalo ponekad dogoditi, ali vrlo rijetko.
Pomagajte ako imate iskustva a sličnim promlemom. Što bi trebalo, otvorit pa stavit novu pastu, probat očistit ventilator od prašine... ne znam stvarno. Jel' ovaj FORCEBOOK zaista toliko smeće? Već mi ga je pun k....!

Sickmanno1
17-07-2008, 16:52
Provijeri temperature...ako su visoke, napravi sta si napisao...nova pasta, detaljno ciscenje...

bjede
17-07-2008, 17:34
Provijeri temperature...ako su visoke, napravi sta si napisao...nova pasta, detaljno ciscenje...
aj mi molim te reci neki program s kojim bi to mogao vidjeti pa da ga skinem.

zoky
17-07-2008, 17:39
Everest,Core Temp