PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ovisnost o OGame



El Klinjo
17-07-2008, 13:55
Eto ja sam odlučio napisat nešto i nadam se da ce netko pročitat i dobro razmislit prije nego počne ovo igrat. :)


Ogame sam počeo igrat prije negdje cca 2,5 godine.Frendovi su svaki dan u školi zujali o tome,pa sam i ja odlučio probat.To je bio zadnji dan škole pa sam imao cijelo ljeto da se navučem :)
Ništa, prvih par mjeseci ništa posebno, bio sam totalni noob kojeg su svi krsili.Nakon negdje 3 mjeseca igre, dobio sam jaki account sa kojim sam imao nevjerojatno statistiku u 1,5 mjeseci kolko sam bio na njemu. Podigao sam ga za -5000 poena xD


U međuvremenu sam potpuno prestao izlazit iz kuće, znao propuštat treninge zbog hebene flote, potpuno mi se promjenio život.

Igrao sam onda još razne unije i sve i onda sam pirje cca 6 mjeseci napravio pauzu.
Normalno da nisam mogao bez stare ovisnosti pa se moja odluka o prestanku igre nije za dugo ostvarila,izdržao sam "čak" 4 hebena dana.

Frendove sam potpuno zahebo, na školu mi srećom nije tolko utjecalo ali me potpuno unistilo.

Dakle prije pola godine sam se okušao u engleskom ogame, igrao opet par unija ali čisto iz zezancije(u to vrijeme zezancija mi je bila 3 h dnevno...)
Otvorio se univerzum 36, ja kasnio dosta ali sam ipak igrao 6-7h dnevno i dosao u top 300.
Rekao bi da je to bilo najgore razdoblje:podočnjaci do poda, ocjene jako pale, van nisam izišao faking 2 mjeseca ?!

I onda je došao jedan od boljih dana, tj bratićeva krizma a kod njega sam ostao nekih 3 dana.
Kad sam se napokon vratio kući nakon ta 3 dana i upalio glupi ogame, shvatio sam koja sam budala i na šta trošim vrijeme, i zajebo sam sve to i ogame i sve(da nije bilo cod2 i cod4 vjerojatno bi nastavio igrat)

Opet sam počeo izlazit van, a frendovi onak bulje u mene kolko sam se promjenio od kad su me zadnji put vidjeli(oni koji nisu išli u razred)

Na sreću sam uspo sve ocjene ispravit i upisat se u gimnaziju,a sad mi se ogame tolko zgadio da bi sad ugasio komp i nebiga palio dok me nestrpaju pd zemlju xD


Svi koji su malo više počeli grist za ogame, pitajte se koji vam vrag treba buđenje u 3 ujutro da bi skupili prokletih 500k resursa.

Ili koji vam k... treba da vas cura/dečko napuca radi glupih 50 borbenih brodova.


Nadam se da ću barem nekom pomoć ovim tekstom da se odvikne od ovog sranja(ne govorim da je ogame sranje,nego ovisnost o njemu) :wink: :)

Sickmanno1
17-07-2008, 14:05
Znam o cemu pricas.....ja sam pola godine doslovno spavao po 4 sata u prosijeku...

O tome da sam dao otkaz kad se otvorila uni9 necu ni pricati :/

la50
17-07-2008, 17:06
ja nisam baš bio lud za ogame om,al brat mlađi on je bio lud za tim(neprestano bi to igro,do jednog dana kad sam ga zašamaro i reko mu da se toga okane,od tog dana na ogame ode jedanput dnevno na 5 min)
edit:i sad neznam dal mi je drago što sam ga zašamaro(al valjda sam mu pomogo)

TeraBajt
17-07-2008, 20:25
eh da, nikad ja nisam shvatio te ogame ovisnosti, to meni dojadi nakon cca 3 tjedna...

Sickmanno1
18-07-2008, 00:14
eh da, nikad ja nisam shvatio te ogame ovisnosti, to meni dojadi nakon cca 3 tjedna...

nisi se kvalitetno onda ufurao...dobro...sada je ogame u banani...ovaj nas...ima malo igraca i to sve...ali prije...jaooo ^^

Inace glavna greska je naci dobru ekipu, ekipu bolesnika kao sto si ti koji chataju na msnu do 5-6 ujutro :/

El Klinjo
18-07-2008, 09:15
ja nisam baš bio lud za ogame om,al brat mlađi on je bio lud za tim(neprestano bi to igro,do jednog dana kad sam ga zašamaro i reko mu da se toga okane,od tog dana na ogame ode jedanput dnevno na 5 min)
edit:i sad neznam dal mi je drago što sam ga zašamaro(al valjda sam mu pomogo)



Ti se nebi trebao osjećat loše,nego bi ti se on trebao zahvalit....

Maja
19-07-2008, 03:28
šta su ljudi stvarno ovisni o tome? ccc, ja sam pre lijena da idem toliko na ogame la la la :D

El Klinjo
19-07-2008, 09:13
šta su ljudi stvarno ovisni o tome? ccc, ja sam pre lijena da idem toliko na ogame la la la :D



Dovoljno je da sam vidio lika koji je izračunao da je na ogame potrošio oko 23000h
Ono znao je igrat po 20 sati na dan :roll:

Maja
20-07-2008, 20:51
Dovoljno je da sam vidio lika koji je izračunao da je na ogame potrošio oko 23000h
Ono znao je igrat po 20 sati na dan :roll:

isse... kak mogu tak? ti ljudi nisu normalni kru te nedo :roll:

El Klinjo
20-07-2008, 21:11
Dovoljno je da sam vidio lika koji je izračunao da je na ogame potrošio oko 23000h
Ono znao je igrat po 20 sati na dan :roll:

isse... kak mogu tak? ti ljudi nisu normalni kru te nedo :roll:



A koji normalan čovo igra ogame :)

Maja
21-07-2008, 02:46
LoL

ja sam počela, pa ne kužim ništ... :(

KI KI
21-07-2008, 06:06
ja sam kada sam počeo isto onako visio cijelo vrijeme ali kada je trebalo tražiti farme osustao sam... igro sam ali malo! važnija mi je dota od tog sranja :)

djubrex
26-07-2008, 15:29
ja sam igrao ogame jednu god...
sada sam prešao na nekaj bolje... (that's some good shit)

El Klinjo
27-07-2008, 23:41
ja sam igrao ogame jednu god...
sada sam prešao na nekaj bolje... (that's some good shit)



Pogađam? RK? xD

btw oceš ić u net xD

B4j4
28-07-2008, 11:23
ja igro prije uni 3...
malo zarudario... jebte svaki cas neki napadi ovo ono, falange od ljudi iz top 10 ( O_o ) bjezi, trci , nikako da moon dobijem, pizdim.....
cjelo vrjeme visio na tome...
krenuo u 1. raz u zg, bio u dackom domu... blesavo mi bilo izalzit za jedan ipo dan iz modusa kad dodem doma za vikend.....
i tako ja jedno vrijeme ulazio svaki vikend da mi ne izbrisu, i prestao.... tak se sjetim jedan dan i pogledam.. nema acca...
i dobro da ga nema...
kad se sjeti mda sam igro i onaj dark pirates bio medu top 5... sa najboljim brodom.. jebote znao sam po 8 i vise sati samo rude trejdati...

Outmind
02-08-2008, 12:10
Nikad nisam kužio u čemu je opsesija. Igrao sam ogame tjedan dva i odustao, jednostavno mi te browser igre ne leže i to je to.

narf
25-08-2008, 21:58
been there, done that.. bivši sam ovisnik :D top 100 uni10 na balkanu, skoro godinu dana, al bio sam farmaš pa.. .:D

prokleto zarazna igra, koja ti na neki čudan način postane posebna, al valjda zato kaj sam još bio klinac pa sam se lako navukao.

El Klinjo
27-08-2008, 17:43
been there, done that.. bivši sam ovisnik :D top 100 uni10 na balkanu, skoro godinu dana, al bio sam farmaš pa.. .:D

prokleto zarazna igra, koja ti na neki čudan način postane posebna, al valjda zato kaj sam još bio klinac pa sam se lako navukao.


Da baš to, gledam i razmisljam, što je toliko privlačno u igri sa hrom brojki i jos nečeg...
I onda upalim komp i opet se nemogu skinut....ali nasrecu nema vise toga jer mi se potpuno zgadilo :)

Cthulhu
12-10-2008, 14:01
ja sam prvo bio ovisnik o bitefightu,zatim se prešlo na ogame koji me totalno uništio...
nakon što sam se izliječio od ogamea sve je bilo ok jedno godinu dana,dok me frend nije pitao da li želim dijeliti wow account s njim.ta je ovisnost bila vjerovatno i najgora,igrao sam wow po čitave dane,nisam uopće spavao,bio sam totalno ovisan.nakon nekog vremena sam se i od wowa izliječio,ali jedva...

Jerry
12-10-2008, 19:33
Nikad nisam kužio u čemu je opsesija. Igrao sam ogame tjedan dva i odustao, jednostavno mi te browser igre ne leže i to je to.
mene čudi kako opće neko može biti ovisan o nekoj igri

croat1gamer
13-10-2008, 16:57
nije o ogame, neg je o travianu, nije bas prava ovisnost, ali na ovo :pray:
http://s2.travian.com.hr/spieler.php?uid=5147
sehr gut :D

croat1gamer
13-10-2008, 18:23
ne, nije to nas blek stena

TeraBajt
13-10-2008, 18:25
treba imat acc, ja svoj zaboravio :(

de skirnšotaj :D

croat1gamer
13-10-2008, 18:50
treba imat acc, ja svoj zaboravio :(

de skirnšotaj :D
evo, ali moram priznati da sumnjam da to nije blek stena, mislim da sam trebao samo napisati: "sehr gut", sumnjivo mi je napisano ime, cak i nema razmak nego _
http://www.imagesforme.com/out.php/i185718_faw.bmp

TeraBajt
14-10-2008, 18:26
:)))))))))))))))))))))))))))

croat1gamer
14-10-2008, 18:34
e, odgovorio mi je nas blek stena

Nisam na tom serveru. Koje je ime? Ja sam na travian.com.hr na prvom serveru.

hrčak
14-10-2008, 20:49
Ja već tjedan dana nisam otprilike bio na Travianu a ogame igram na 16 serveru NA STRANICI http://www.ogame.org

:killyou: :killyou: :killyou: :killyou:

crowap
16-11-2008, 08:16
nisam baš toliki ovisnik..... :)

marijanovic
10-03-2009, 00:00
Ja sam o oGame bio teški ovisinik (recimo po 300Kn CARNeta mjesečno) negdje sredinom pa do kraja 4. razreda gimnazije...
I onda sam to ljeto presto... Precvikan kabal i maknuta tipkovnica&miš čuda čine...

Naravno, vratio sam se prošle godine ne nekoliko mjeseci (4 i 5 mjesec), nije bilo ekipe - nije bilo fora...
I onda kad se otvorio uni16.ba - opet me držalo od otvaranja unija (9. mjesec mislim) pa do prije po mjeseca...

Sad sam bez problema odustao, ali znam i da ču se jednog dana vratiti.
I to s dovoljno crne materije za jakoooo dugoooo razdoblje.

Svaki n00b sad zna rucnu, ninju, falangu... u Top 100 jedino ako imaš sve oficire od početka itd itd...

mamlaz
10-03-2009, 03:18
Evo i ja samvisnik, al o travianu skoro 3 godine. (temu možete promjeniti u browser games ovisnosti i stavit "lepljiva" ikona)
Prvih mjesec dana sam bio n00b, onda sam se uhvatio čitati njemačkih foruma i blogova (mrzim blogove inače) od profesionalnih igrača.
Prvo sam počeo igrati na .de serverima, a kad sam se naučio otvorio se prvi hr server.
I tako je sve krenulo nizbrdo (povećala se ovisnost).

I tako da sad igram na mnogo servera:
HR1, HR3, HR4, HRX, AT1, i sad testiram novu verziju traviana 3.5 na ORG serveru (par novih zgrada, jedna malo upgradeana, vratili artefacte kao u verziji 2.0 i dodali polja sa 7 hrane).
Uglavnom rimljan su sad najmoćnija nacija na 3.5, slijede ih teutonci a gali su propali. Po meni najdraže pleme je sad bezvrijedno..

Usput, HRX je prvi hrvatski speed server (sve je 3x brže, 3x veća produikcija i igra je dosta atraktivnija), pa ako tko hoće igrati, ovdje je link za registraciju:
http://www.travian.com.hr/?uc=hrx_10416

croat1gamer
10-03-2009, 15:19
molim te da ne stavljas referral link
http://speed.travian.com.hr/anmelden.php

mamlaz
10-03-2009, 18:35
A to je kao zabranjeno?

croat1gamer
10-03-2009, 19:21
ne
ali ti onemogucavam da dobijes gold
:D

mamlaz
11-03-2009, 13:27
I onom tko se priključi zaštitu..
Jer ti piše tko se priključio.. I to tek nakon 150 pop-a...

Nexus21
19-03-2009, 20:54
uni2 3.5 milijuna bodova... igra je bolesno zarazna, 2g ju igrao, hakirali mi acc i prestao. sreca. heh, sad napravio bezze u uni16 ali ne igram, stoji na 16k bodova.

Tegla Ajvara
15-06-2010, 10:58
Ja sam o oGame bio teški ovisinik (recimo po 300Kn CARNeta mjesečno) negdje sredinom pa do kraja 4. razreda gimnazije...
I onda sam to ljeto presto... Precvikan kabal i maknuta tipkovnica&miš čuda čine...

Naravno, vratio sam se prošle godine ne nekoliko mjeseci (4 i 5 mjesec), nije bilo ekipe - nije bilo fora...
I onda kad se otvorio uni16.ba - opet me držalo od otvaranja unija (9. mjesec mislim) pa do prije po mjeseca...

Sad sam bez problema odustao, ali znam i da ču se jednog dana vratiti.
I to s dovoljno crne materije za jakoooo dugoooo razdoblje.

Svaki n00b sad zna rucnu, ninju, falangu... u Top 100 jedino ako imaš sve oficire od početka itd itd...


krivo
ja igram pola sata dnevno (sve skupa) samo sam sad u zadnjih mj ipo dana koristio geologa i sa mjesec ipo dana kasnjenja od pocetka unija sam se utrpo u top 90
i non stop napredujem na statitstici, prosjek oko 2 mjesta na dan :D

Viper33
15-06-2010, 13:18
..ja nikad nisam imo problem s ovisnostima..mozda sam to samo ja ali..i kad asm igro ogame i ikariam..oke ogame niasm bio dosta jak ali ikariam acc sam prilicno jak i zadnjih tjedana igre bio sam medu prvih 100 ja msm..al ono opet dosla neka igra i ja se sitog trena odviknem i nema..uopce ne osjecam potrebu za tim nit nista...naravno tako je i za druge stvari u zivotu npr pusenje itd....al o tome se ne radi ova tema jel :)

Razzarach
15-06-2010, 13:38
eh da, nikad ja nisam shvatio te ogame ovisnosti, to meni dojadi nakon cca 3 tjedna...
rofl bas to.
jedino sam ikariam dosta igro... cca 2h dnevno :S...
al ogame je u kurcu xD