PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp se ne pali



Hidraulicar Kreso
16-07-2008, 08:43
Ljudi imam veliki problem, jučer sam kupio novo napjanje i još dvije pločice memorije. Kad sam to sve spojio, slika na monitoru se ne pojavljuje. Sve u kućištu radi i komp ne svira.
Napajanje je Raptoxx 500w professional edition, a memorija kingmax 512 mb 800 mhz.
Ja mislim da je do monitora jer mi se jučer iz DVI konektora isčupala jedna iglica, a možda i nije do toga apa vas molim da mi pomognete.

zoky
16-07-2008, 09:01
Ako se monitor upali (ako svjetli lampica) onda nije u monitoru problem! Ja bi se kladio na matičnu ili grafičku!
Ako kažeš da se ti jeisčupala jedna iglica iz DVI konektora, onda je očigledno u čemu je problem! Pokušaj kod frenda nabaviti novi DVi konektor pa isprobaj i javi kakva je situacija

Hidraulicar Kreso
16-07-2008, 09:04
Na monitoru mi gori lampica zeleno, znači da on ima signala i on bi onda trebao prikazivati sliku. Danas ću posuditi od frenda monitor pa ću vidjeti. ALi ja mislim da je do monitora.

Hidraulicar Kreso
16-07-2008, 09:11
A šta bi moglo biti kod grafičke ili matične. Mislim, sve sam dobro spojio kako treba, ništa nije zasmrdilo ili da se nije palilo. Mislim da je monitor gubio kontakt.

zoky
16-07-2008, 09:14
Ja sam imao takav problem! Sve je uredno radilo ( i mnitor je radio) ali nije bilo slike! odnio sam komp na servis i rekli su da mi je matična otišla!
Al mislim da je kod tebe problem u tom kablu (90%)...

Hidraulicar Kreso
16-07-2008, 09:21
e to i ja mislim, samo da mi nije matična riknula. Ali mislim da nije jer sam sve dobro spojio. Javim ja kako je prošlo.

Snake
16-07-2008, 15:56
baš sam nekidan imao istu stvar kad sam stavio novi hdd i dvd-rom. Povadi memoriju pa stavljaj jednu po jednu i gledaj jel radi. također, prije mi se dogodilo da sam vadio procesor i zaboravio ga pričvrstit - sve je stajalo na mjestu ali nije bilo slike...
ako ništ ne pali probaj grafičku spojit kod nekoga spojit pa vidit jel njemu radi. kod takve situacije ideš prvo na eliminaciju mogućih problema. ja tako sad nedavno ne znam ni što sam točno napravio, samo sam ponovo sastavio komp iznova i sve je proradilo (a prije je bilo isto sve sastavljeno i nije radilo).

C
16-07-2008, 17:10
Moguće da ti se RAM "pobio."

Hidraulicar Kreso
17-07-2008, 13:39
jep, sve sam sad sredio. Bio je problem u RAM-u, trebao sam u prva dva slota staviti dvije pločice od 512 mb, a u druga dva slota dvije poločice od 1 gb. Ali sad imam problem sa monitorom. Na sredini monitora sva slova i ostalo mi je mutno, a na rubovima mi je dobro. Ako znate rješenje molio bih vas da mi pomognete.

zoky
17-07-2008, 13:40
a što je sa onim neispravnim DVI kablom?

Hidraulicar Kreso
17-07-2008, 16:15
a ništa, nabavio sam novi monitor. Nije nešto, ali bitno je da imam na što gledat. Samo me sad to hebe, što je slika po vertikali mutna.

zoky
17-07-2008, 16:34
Probaj nove drivere staviti za grafičku...

Hidraulicar Kreso
17-07-2008, 16:56
stavio najnovije, ali po sredini monitora mi se mute slove kad pišem. Inače je slika ok.

Hidraulicar Kreso
18-07-2008, 10:46
kod podešenja monitora imam jednu opciju Moire, i ne znam čemu to služi, možda je to za izoštravanje slike.

Snake
18-07-2008, 11:22
The screen image may shake slightly while the Moire cancellation function is ON. It is normally off (H-Moire is zero and V-Moire is zero).