PDA

Pogledaj cijelu verziju : Šveđani rasisti?



Nodakim
15-07-2008, 23:33
Oke....ovo mi već postaje čudno svakog sveđena koje vidim in game ispadne da je neki rasist koji bi najrađe pobio sve imigrante tamo...upalim AoC new player chat...izspaman...upalim GRID..neki sveđanin se dere ameru nigger!die!...i sada sam bio na hm....pirate bay i opet ista priča....pa mislim šta im je?nije valjda sve to dječurlija pa nema ih toliko xD

Maja
15-07-2008, 23:37
ja sam uvjerena da su to samo pojedinci, isto kao što nisu svi nijemci antisemitisti, nacisti i sl. :?

Fenrir
15-07-2008, 23:41
Puno Šveđana i Norvežana je sad nazi, briju na white power jer im stvarno dolazi sad puno doseljenika, baš je navala valjda.

Nodakim
15-07-2008, 23:46
e sada se sjetih...prije 2 tjedna je na HRT bila emisija idemo na sever s goranom milićem i baš su lika ispitivali o tome....pita ga milić za imigrante šta misli a lik dođe o porastu kriminala lagani rofl

SkunK
16-07-2008, 08:18
Što se tiče porasta kriminala, tu je u pravu i to je činjenica u oko 90% zemalja.
Uostalom, prije par tjedana ( a i dan danas se to dešava) na mnogo servera (uključujući i europske i američke servere) mene nazivaju :
White trash, cracker, whigger,whitey i slično. Jeli to rasizam?

croat1gamer
16-07-2008, 08:32
^ to je rasizam
meni niko nije tako nesto govorio, osim na balkanskim serverima (slovenski :-x ) na njima su glasali cak i kickove, barem je bio public, pa su tamo bili i slovaci i cesi koji su glasali protiv

btw. reiko, koji ti je nick, i serveri iz koje zemlje (moj primjer gore, ime croat1gamer, slovenski server, vecinom srbi glasaju kickove protiv mene :S)

btw2. nodakim- to je djecurlija koja nema pojma o rasizmu, kao kod nas ovi koji idu na thomsonove koncerte sa ustaskim obiljezjima, a nemaju pojma sto su to ustase, niti sto su oni radili (znaju sto su radili, ali je njima to domoljubno, ubijati ljude i domoljublje :thumbs1: :yuck: :twisted: )

croat1gamer
16-07-2008, 09:04
a normalni su? (ovo gore je bio na public slo server)

D.E.M.O.
16-07-2008, 09:33
mislim da od srba nemos ocekivat da nas ljube ko bracu (niti te dobar dio hoce), a jos manje od slovenaca.. njima smo se opako zamjerili ˇˇ

Da_killah
16-07-2008, 09:33
Oke....ovo mi već postaje čudno svakog sveđena koje vidim in game ispadne da je neki rasist koji bi najrađe pobio sve imigrante tamo...upalim AoC new player chat...izspaman...upalim GRID..neki sveđanin se dere ameru nigger!die!...i sada sam bio na hm....pirate bay i opet ista priča....pa mislim šta im je?nije valjda sve to dječurlija pa nema ih toliko xD

to zato jer im tamniji uzimaju sve cure, reko mi frend :D

vuhu, moj prvi post u mravljoj kiselini, i jedini...

SkunK
16-07-2008, 09:47
@croat

Starcraft sve do jedan server, najviše su me rasistički vrijeđali na US serverima (vjerovatno jer tamo igraju najviše crnaca i latino-amerikanaca.) Iako je teško naići na takve primjere (većina igarač je bjelaca, iako ima dosta latinosa ima čak i onih koji su dosta good manner i ne stvaraju probleme ali su u manjini jer 90% koje sam sreo su temperamentni i vrijeđaju zato jer su loši).

Što se tiče pucačina, jedino sam se susretao s takvim ponašanjem na američkim ET serverima (kad nije bilo bolje ili sam bzvz upao a ping preko 150 :D ) onda su me neki crnci koji igraju volili vrijeđat kad bi rekao da sam iz Europe.

Maloki
16-07-2008, 09:49
Puno Šveđana i Norvežana je sad nazi, briju na white power jer im stvarno dolazi sad puno doseljenika, baš je navala valjda.

Pa? :(

croat1gamer
16-07-2008, 10:44
isto kao i kod nas s albancima, tvrde da se doseljavaju, i da su posast posto "kradu poslove" (iako rade ispravno) i da nam kradu drzavu, iako ljudi samo hoce zivjeti
a najvise me nervira kad tip govori ovo za albance, a romi (nemam nista protiv njih) su im dobri jer su bogati a takvih je par, dok za ostale niti neznaju da postoje, a da znaju bi rekli da to nisu romi :-x

btw. reiko- mene bi u sc izbacili zbog dva razloga 1. rang (1 izgubljena, ostalo 0) 2. tip se zove kosova-guy, izbacio me cim sam usao i rekao "hi" (nije ping dakle a probao sam uci 3-4 puta, stalno isto)

SkunK
16-07-2008, 10:49
Puno Šveđana i Norvežana je sad nazi, briju na white power jer im stvarno dolazi sad puno doseljenika, baš je navala valjda.

Pa? :(

Očito ti nisu jasne nuspojave koje se događaju kod prevelike imigracije... došlo je do te mjere da to nema veze s rasizmom (odavna, jer je toliko ljudi imigriralo u nordijske zemlje i super su primljeni) nego sa situacijom samog Švedskog i Norveškog naroda koje malo fali imaju lošiju poziciju u društvu nego sami imigranti. Baš zbog tog tkz. "rasizma". Rasizam praktički ne postoji, on je samo tu da bi se moglo igrati na njegovu kartu i time dobiti neke povlastice u novoj zemlji, simple as that.

croat1gamer
16-07-2008, 10:58
probaj slovenski ili hrvatski, mozda uspije, ako ne nadi prijatelja albanca koji ce to raditi umjesto tebe, jer ako se druzis s nekm od njih ce te prihvatiti

btw. ste skuzili da hrvati ogovaraju druge narodnosti potajno dok oni nisu tu, a inace su "best friends", dok su ostali barem iskreni i to rade javno

McPingvin_v2.0
16-07-2008, 11:11
Jeli to rasizam?
Da, je, ali ako rasizam nije na štetu Crnaca, onda se uglavnom zaobilazi.

SkunK
16-07-2008, 11:14
Jeli to rasizam?
Da, je, ali ako rasizam nije na štetu Crnaca, onda se uglavnom zaobilazi.

Slažem se.

croat1gamer
16-07-2008, 11:16
Ne genralizuj...samo cu to reci...
I ne zivim u Ulcinju,samo prcam kakva je situacija...vidi,mnogo je tenzije sa obije strane,i nije ni cudo da se takve stvari dogadjaju...
ima i tenzija kod nas u hrvatskoj

nije ni cudo sto nas ostatak svijeta naziva bure baruta (ili bacva)

btw. pingu- rasizam- :( odgovor na rasizam :thumbs1:

McPingvin_v2.0
16-07-2008, 11:21
Ne kužim poruku :)

McPingvin_v2.0
16-07-2008, 11:26
Ono što sam napisao je primjer iz prakse.

Kad je itko od vas čuo da je Crnac nadrapao kada je Bijelcu rekao da je "white trash"?

A obrnuto?

http://www.seinfeldonline.com/kramer2.jpg

croat1gamer
16-07-2008, 11:32
Jeli to rasizam?
Da, je, ali ako rasizam nije na štetu Crnaca, onda se uglavnom zaobilazi.
ll nisam rasist
mislio sam na ovo, ako rasizam nije na stetu crnaca, onda se zaobilazi
tojest, ako rasisticki vrijedas crnca, nema problema, samo nastavi
ako netko druge rase vrijeda rasisticki bijelca to je rasizam, i kaznjava se

edit: ne kuzim sliku

Maloki
16-07-2008, 11:32
Ako se žališ na nešto i onda radiš isto, nema ti se kaj opraštat.
Ko da ja sad počnem kenjat zašto svi seru po nama šiptarima, a nakon 5 sekundi počnem pljuvat po Srbiji. To je bezobrazno, ne?

McPingvin_v2.0
16-07-2008, 11:36
Ja nikad nisam cuo da crnac kaze bjelcu "white thrash"... :(
Svi crnci koje sam upoznao su bili ljubazni...a to ce ti reci samo neki iz ghetta,zas koji prozor zalazis tamo?
Ida,tlacili su ih stotinama godina,stoga je malo lakse njima oprostiti,jelda?
Tlačili su i nas Mađari/ Austrijanci/ Srbi od 1091. do 1991., pa nisam verbalno spolno općio ni s Mađarima, ni s Austrijancima, ni sa Srbima, a bio sam u sve tri zemlje unazad godinu dana.

Jedino "sranje" koje sam radio u Mađarskoj je ovo (http://www.imagesforme.com/view.php/3982_bnjlccubdmpst.jpg)*.



*-> poznavaoci Hrvatsko- Mađarske povijesti će shvatiti.

McPingvin_v2.0
16-07-2008, 11:40
U doba Juglosavije je bilo blizu vladavine, ali ne bih o tome ;)

McPingvin_v2.0
16-07-2008, 11:49
Mah, i ja to znam samo iz priča, kao i većina na ovom forumu, ali imam "blagi" osjećaj da se to kosi s pravilima foruma, čisto zato ;)

SkunK
16-07-2008, 11:54
Pa znamo koja je nacija imala većinu stvari u rukama(dominaciju kako političku tako i vojnu) u bivšoj Jugoslaviji. Uostalom nije to tema.

Inace, Kramer je u jednom svom show-u imao svađu s nekim crncima, rasističku, palo je dosta teških riječi a i crnci su njega nazvali "cracker boy" , "white trash", "white-ass motherfucker" i naravno to nije rasizam.

SkunK
16-07-2008, 11:57
Evo ovo je sarkastični prikaz "rasizma" :D
Prikazuje kako je zapravo "sve rasizam" - naravno samo za određene skupine ljudi.
_79fnYlU ... re=related (_79fnYlU7F0&feature=related)

CHOLIK
16-07-2008, 12:00
Ali ovo je pravi RASIZAM. (m7nCyodUDrQ)

croat1gamer
16-07-2008, 12:13
evo primjer gdje je rasizam prikazan sa smijesne, bez obzira na rasu, zeza se na sve, latinose, crne, bijele, i zute (latinosi=zuti, ali kulturoloski) , a i oni se smiju na to, iako bi ih inace uvrijedilo
dave chappelle show
http://youtube.com/results?search_query ... ve+chappel (http://youtube.com/results?search_query=dave+chappelle+show&search_type=&aq=2&oq=dave+chappel)

edit: rasizam nije zabavan, ali je zaje******a na njega

Frky
16-07-2008, 12:14
Ček! Što nije zabranjen rasizam na ovom forumu??? Pa tako i rasprava???

The Great Duck
16-07-2008, 17:50
Jedino "sranje" koje sam radio u Mađarskoj je ovo (http://www.imagesforme.com/view.php/3982_bnjlccubdmpst.jpg)*.



*-> poznavaoci Hrvatsko- Mađarske povijesti će shvatiti.
Jel to ima kakve veze s revolucijom 1848.-49.?I kod kojeg je to spomenika.
A što se tiče srpske vlasti nad Hrvatskom,ako se ne varam prva Jugoslavija (Kraljevina SHS) je bila uglavnom pod srpskom hegemonijom,a i kraljevska obitelj i većina glavnih ljudi u vladi su ako se ne varam bili Srbi.

Flippy
16-07-2008, 17:53
Ček! Što nije zabranjen rasizam na ovom forumu??? Pa tako i rasprava???


Zabranjen je. Ali kao što vidiš ide dalje... :| :|

Fenrir
16-07-2008, 18:23
Ček, rasizam i rasprava o istom nije baš jedna te ista stvar. Zašto bi uopće bilo prigovora na temu dok god svi raspravljaju u granicama neke kulture?

A za dvostruke standarde o kažnjavanju rasizma, jbg, tako je. Imam i primjer u Hrvatskoj, točnije u Zagrebu i nije se samo jednom dogodilo. Naslov je bio u novinama, da je neki dječak udario drugog dječaka, a taj drugi je cigan, i sad je taj dečko koji ga je udario, skoro ga izbacili iz škole, imao puno problema kasnije, a nitko se nije obazirao da je taj isti cigan u toj istoj školi prebio drugog, manjeg dječaka i pritom ga dosta ozljedio, ali jebiga, njemu je to opravdano, jer naime, on teško živi, ima straćaru i neregistrirani Audi Q7 i smije tući djecu bez razloga :(
Zato što su cigani manjina, imaju sto odbora i zakona koji štite njihova ljudska prava, onda eto oni smiju raditi sve i proći nekažnjeno, dok za istu stvar ostali najebu. Njima je teško, zašto bi ih opterećivali zakonima i osnovnim ljudskim načelima. Toliko o jednakosti.

SkunK
16-07-2008, 18:46
Ček, rasizam i rasprava o istom nije baš jedna te ista stvar. Zašto bi uopće bilo prigovora na temu dok god svi raspravljaju u granicama neke kulture?

A za dvostruke standarde o kažnjavanju rasizma, jbg, tako je. Imam i primjer u Hrvatskoj, točnije u Zagrebu i nije se samo jednom dogodilo. Naslov je bio u novinama, da je neki dječak udario drugog dječaka, a taj drugi je cigan, i sad je taj dečko koji ga je udario, skoro ga izbacili iz škole, imao puno problema kasnije, a nitko se nije obazirao da je taj isti cigan u toj istoj školi prebio drugog, manjeg dječaka i pritom ga dosta ozljedio, ali jebiga, njemu je to opravdano, jer naime, on teško živi, ima straćaru i neregistrirani Audi Q7 i smije tući djecu bez razloga :(
Zato što su cigani manjina, imaju sto odbora i zakona koji štite njihova ljudska prava, onda eto oni smiju raditi sve i proći nekažnjeno, dok za istu stvar ostali najebu. Njima je teško, zašto bi ih opterećivali zakonima i osnovnim ljudskim načelima. Toliko o jednakosti.

Slažem se, ista stvar se dogodila jednom mom priatelju kojem je cigan probao "prodati ciglu" (ako nećeš kupit dobit ćeš je u glavu) - moj frend nije htio kupit ciglu, i onda je mali cigo zvao svoju braću i eto... nakon toga, zamislite frend otišao na policiju i slučaj otišao na zastaru, a šef policije je britko odgovorio : "Da ne želi ništa protiv cigana pošto će policija biti meta boraca za jednakost". S time je htio reći da ako nešto napraviš, pa bilo to legalno protiv cigana nećeš se dobro provesti.

McPingvin_v2.0
17-07-2008, 12:08
Jel to ima kakve veze s revolucijom 1848.-49.?I kod kojeg je to spomenika.
Ima, kod spomenika Heroja (njihovi nacionalni heroji među kojima ima i pokoji Hrvat te 7 predstavnika ugro- finskih plemena).

Fenrir
17-07-2008, 12:37
@ Reiko

Skoro pa je postalo pravilo da takvi slučajevi, ako i dođu do policije, odu u zastaru. Da ne spominjem da je uopće moguće dići optužnicu samo protiv ovih malo cigana koji idu u škole, pa ipak imaju nekakvu dokumentaciju, dok je većina tu ilegalno i nemaju dokumente, pravno ne postoje.

Nodakim
17-07-2008, 15:52
evo primjer gdje je rasizam prikazan sa smijesne, bez obzira na rasu, zeza se na sve, latinose, crne, bijele, i zute (latinosi=zuti, ali kulturoloski) , a i oni se smiju na to, iako bi ih inace uvrijedilo
dave chappelle show
http://youtube.com/results?search_query ... ve+chappel (http://youtube.com/results?search_query=dave+chappelle+show&search_type=&aq=2&oq=dave+chappel)

edit: rasizam nije zabavan, ali je zaje******a na njega

taj lik je car...odmah iza chrisa rocka i jona stewarta(kojeg svaki dan moguchi gledam)

Nodakim
17-07-2008, 22:11
Ono što sam napisao je primjer iz prakse.

Kad je itko od vas čuo da je Crnac nadrapao kada je Bijelcu rekao da je "white trash"?

A obrnuto?

http://www.seinfeldonline.com/kramer2.jpg


http://www.thedailyshow.com/full-episod ... eId=176626 (http://www.thedailyshow.com/full-episodes/index.jhtml?episodeId=176626)

kraj prvog dijela


ime:Barrack Obama
nacionalnost:Amerikanac
rasa:black
posao:kandidat za američkog predsjednika
nije bas nadrapao ali su ga mediji zahebavali as usuall...a oni nisu rasisti?obamu imaju na zubu,a mccainu samo pričaju kada je s njim chuck norris( :D )

sry za double post

TeraBajt
10-12-2010, 01:04
korisnik NodakimSje rasist