PDA

Pogledaj cijelu verziju : Potrebna pomoć!



geeto7
15-07-2008, 22:54
kad uključujem kompjuter poslije onog kad se pojavi crveni ekran i piše win fast, mi se pojavljuju tri vrste windowsa da pokrenem, jedan ispod drugog (svi 3 su windows xp professional) i trebam potvrditi enterom kojeg želim pokrenuti. ja pokrećem onog prvog koji mi je nasniman na E discu (imam dva diska C i E). pokušao sam pokrenuti i ova druga 2 (kad pokrećem drugi, piše da fali neki file i ne želi se pokrenuti, a onaj treći se normalno pokreće). Kako da maknem ova druga 2 windowsa (2. i 3.) da mi se automatski pokreće ovaj prvi, a da netrebam stisnuti enter svaki put kad palim kompjuter?

NoNCoNFoRMiST
16-07-2008, 01:04
ako prvi valja, onda samo ovo napravi:

odi u c:\ otvori boot.ini (hidden je datoteka)

pod timeout umjesto 30 ili koliko već stavi 0. save and restart

Snake
16-07-2008, 16:04
ili ako ih baš želiš maknuti imaš razne programe za to. ja ti preporučujem easyBCD

DoctorEvil
16-07-2008, 16:27
to se i meni dogodilo kad sam imao windowse na C disku, a kad se sistem srušio instalirao sam na D. valjda se uvijek trebaju stavljati na jedan isti disk.

C
16-07-2008, 17:13
ako prvi valja, onda samo ovo napravi:

odi u c:\ otvori boot.ini (hidden je datoteka)

pod timeout umjesto 30 ili koliko već stavi 0. save and restart
I na read-only je obično.
Pa ako ti ga ne dâ promjeniti, otiđi u CMD i upiši attrib -h -s -r C:\boot.ini
I onda ga editiraj, pa nakon editiranja otiđeš opet u CMD i upišeš isto to, samo sa +
attrib +h +s +r C:\boot.ini

Tamo možeš izmjeniti glavne opcije za bootanje Windowsa, ali nemoj dirati ono što ne znaš tamo.