PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vidi ovo! Vidi ono!



KingTomy
15-07-2008, 11:53
Neandertalci koji diraju monitor s prstima

Mene posebno iritira kada netko dira monitor s prstima, pogotovo LCD. Jučer dođu dva frenda do mene, i cijelo vrijeme
nekaj pokazuju, gle ovo, gle ono, svakih 5 sekundi pokazuju nešto na mom 20" monitoru. I ja ih cijelo vrijeme upozoravam sam da ne diraju s prstima, jer sam alergičan na to, i naravno lik nekaj sere, i rukom razvali po monitoru svom snagom, demonstrirao je kako prolazi auto u nekoj igri :thumbs1: Ništa se nije dogodilo, ali i bolje mu je, i još su kasnije dirali cijelo vrijeme srali po monitoru. I otad sam donio odluku da ne puštam takve budale blizu kompa više. Imo sam dovoljno otisaka od njih na monitoru da sam mogao policijski dosje uredno sastaviti. Čak me i na CRT-u smetalo kad bi netko dirao iako to nije osjetljivo kao LCD. Još je šećer na kraju kaj sam za LCD izdvojio dobrih 2300 kn :-x (A sumnjam da mi takva oštećenja uopće idu pod garanciju).

Jeste li vi imali ovakvih slučajeva? :cry: I da li vam to smeta...većina CRT korisnika će reći da ne, jer CRT moš razvalit svom snagom i mala je vjerojatnost da će nešto biti, dok je LCD uber-osjetljiv... :shock:

Hellboy
15-07-2008, 12:03
je kite da nije osjetljiv... jednom sam izgubio sliku jer je susjed mislio da će biti smiješno ako mi uleti u sobu i zvizne šakom po monitoru... doduše onda je on ostao bez slike... and ofc diranje po zaslonu... zar kreteni baš moraju dirati po antirefleksivnom sloju? zar ne mogu pokazati iz daljine ako baš moraju pokazivati nešto... svaki dan moram brisati zaslon jer se netko sjeti da prčka po zaslonu i pokazuje neku kitu...

flander
15-07-2008, 12:08
da nslažem se sa vama,

to me ubija u pojam, fakat iritantno

t0ma
15-07-2008, 12:21
i rukom razvali po monitoru svom snagom

haha svom snagom,da je udario tako monitor bi sad bio gotov,ajd razumio bi da je monitor CRT.

croat1gamer
15-07-2008, 12:26
zato sam ja jedno godinu dana cuvao onu foliju koju bih stavio kad netko zeli doci do mene, tada su isto svom snagom pokazivali, ali barem nisu umastili

Electromaster
15-07-2008, 12:47
Meni tako mali brat svaki dan pa stalno moram čistit s ****** sredstvom za čišćenje... mene jako iritira kad ti neko masnim, prljavim rukama dira miša i tipkovnicu... :-x

mravojed20
15-07-2008, 12:48
Neandertalci koji diraju monitor s prstima

Jeste li vi imali ovakvih slučajeva? :cry: I da li vam to smeta...većina CRT korisnika će reći da ne, jer CRT moš razvalit svom snagom i mala je vjerojatnost da će nešto biti, dok je LCD uber-osjetljiv... :shock:


Skoro sam curi šamarčinu zavalio kad je to napravila. :D

nosferatu25
15-07-2008, 13:11
ja to ćalu svaki put pričam, a on pobesni i kaže: pa monitoru neće biti ništa, i onda nastavi a ja besnim u sebi :-x

###DK###
15-07-2008, 13:57
To je se meni prije događalo ali sada ne dam nikome na kompjuter tako da nemam više problema s tim.

Flippy
15-07-2008, 14:51
Zbog nečijeg diranja LCD mi ima par vidljivih točkica dok igram. Upropaštava mi atmosferu. :(

Pixeli mi crkli. :(

KingTomy
15-07-2008, 17:12
i rukom razvali po monitoru svom snagom

haha svom snagom,da je udario tako monitor bi sad bio gotov,ajd razumio bi da je monitor CRT.

Dobro, nije baš svom snagom, ali zatresao se monitor skroz :thumbs1: Svi imaju neki fetiš na diranje monitor, pogotovo jedan lik kojeg više ne puštam u kuću, jede čips i onda poliže prste, i par puta nešto lijepo pokaže na monitoru... :-x Taj lik namjerno to radi jer zna da me to živcira :thumbs1:

bezimeni
15-07-2008, 17:38
Postoje dvije vrste neandertalaca...1. su oni koji pipkaju po monitoru a 2. su oni koji hvataju cd/dvd sa prstima po prženoj površini.

croat1gamer
15-07-2008, 17:52
to s cdima mi ide jos vise na zivce, tip me pitao prije 1 godinu jel smije posuditi cd od mene (bili smo kod njega) a pritom je neki svoj cd uhvatio ko da je od kartona
mda, rekao sam mu da sam vecinu cd-a posudio frendu koji je u zg, i da ce doci tek za pola godine

###DK###
15-07-2008, 17:58
Ja više nikome ne posuđujem CD-ove upravo zbog toga.

Herr Schnitzel
15-07-2008, 18:01
Takvi tipovi su ekstremno iritantni. To bi se trebalo novcano kaznjavati (unistavanje imovine :))

Game_Fan
15-07-2008, 18:28
ija naj vise mrzim kad mi neko dira mis ili tastaturu masnim rukama,pogotov posle jela to mi jede zivce :-x

croat1gamer
15-07-2008, 18:29
Takvi tipovi su ekstremno iritantni. To bi se trebalo novcano kaznjavati (unistavanje imovine :))
zasto unistavanje, bolje legitimno konfesciranje :thumbs2:

nosferatu25
15-07-2008, 20:49
ma ne, svaki put kad pipne monitor opališ mu šamar i to rešava stvar. xD

la50
15-07-2008, 21:06
to je zastupljeno svugdje,pa nekad znam otić sa ekipom u tower i neki se ponašaju stvarno ko neandertalci(sve pokazuju prstima) i baš govore vidi ovo vidi ono
a to da mi neko dira prstima po lcd u(niko to ne dira-kod mene,evo imam lcd godinu dana a vjerovatno nisam ni jednom diro prsima ekran)

W3DR4N
15-07-2008, 21:43
LCD monitori su puno izdržljiviji nego li izgledaju. Bad pixeli se ne javljaju diranjem ili upiranjem prstiju. Naprotiv, to je upravo jedan od načina "popravljanja" bad pixela, tako da se čvrsto upre prstom na tom dijelu ekrana.
Istina da ostaju packe, ali to je popravljivo. Ekipa na poslu kolektivno uništava LCD monitore upiranjem, pokazivanjem po ekranu upaljenom kemijskom olovkom i slične gluposti. Izdržali su njih, izdržat će sve vaše frendove i rodbinu.

Samo si uzmite onaj bezalkoholni švicarski Roline sprej za ekrane i nema problema. Sve skida i ostavlja antistatički sloj.

la50
15-07-2008, 21:47
ej ja iam neš,kao neka plava sitna točkica na lcd u,i sad bi to mogo popravit tako da stisnem na taj dio ekrana ili??

nosferatu25
15-07-2008, 23:24
verovatno si kupio monitor sa jednim mrtvim pikselom, nema tu pomoći :P

Maja
15-07-2008, 23:27
moj tata ubija bube na monitoru onak, sve ostane maljavo, pogotovo kad dođe neki leptir na monitor po noći. koliko moraš bit pametan da tak šta napraviš :(

Lord Jambrek
16-07-2008, 06:37
argh, uvijek sve upozoravam da mi ne diraju prstima monitor, iritira me svaki mali otisak gore, jednostavno ne mogu to podnijet. Za sada imam CRT i fino tko god mi stavi prst na monitor, kažem mu di su sredstva za čišćenje pa nek uživa, majku mu.

Maja
16-07-2008, 13:04
moj tata ubija bube na monitoru onak, sve ostane maljavo, pogotovo kad dođe neki leptir na monitor po noći. koliko moraš bit pametan da tak šta napraviš :(
Napravih jednom nakon sto me buba iznervirala...sad me mrlja svaki dan gleda i podsjeca na kobni trenutak

kako si samo mogao :(

nosferatu25
16-07-2008, 13:08
pa i ti si mogla da sprečiš tvog tatu 8)

la50
16-07-2008, 15:44
verovatno si kupio monitor sa jednim mrtvim pikselom, nema tu pomoći :P
ma nema veze,glvano da kad ja igram da on meni ne smeta(tj zaboravim ja na njega tako da je sve ok)

Flippy
16-07-2008, 18:21
1 mrtav pixel nije baš vidljiv ali točno 6 je jaaaaako vidljivo. Pogotovo dok ideš nekog snipat na multy-u. Iziritira te.

Hellboy
16-07-2008, 18:47
oooo 1 mrtav pixel je itekako vidljiv...pixeli nisu tako sitni da se ne razaznaju...

Flippy
16-07-2008, 18:48
Na čoškovima se ne vidi.

croat1gamer
17-07-2008, 12:19
ovisi o rezoluciji, sto je veca, pixeli su manji (osim ako monitor nema 22inca)

meni je iritantnije kada kihnem u monitor, onda sve moram cistiti, ajd, barem nisam jeo

Hellboy
17-07-2008, 12:24
ovisi o rezoluciji, sto je veca, pixeli su manji (osim ako monitor nema 22inca)

pixeli su iste veličine...ako je rezolucija manja od nativne rezolucije onda više pixela iscrtava jedan renderirani pixel...ali same zaslonske točke su stalno jednake veličine...i bez obzira koja je rezolucija postavljena taj mrtav pixel je mrtav pixel iste veličine...

Sickmanno1
17-07-2008, 14:10
Postoje dvije vrste neandertalaca...1. su oni koji pipkaju po monitoru a 2. su oni koji hvataju cd/dvd sa prstima po prženoj površini.


jao ove pod 2 mrzim...

Maloki
17-07-2008, 14:22
Ja ne, ionako smatram da su cd-i i dvd-i Sotonina kreacija.

Ogg The Dogg
23-07-2008, 10:52
Neandertalci koji diraju monitor s prstima

Mene posebno iritira kada netko dira monitor s prstima, pogotovo LCD. Jučer dođu dva frenda do mene, i cijelo vrijeme
nekaj pokazuju, gle ovo, gle ono, svakih 5 sekundi pokazuju nešto na mom 20" monitoru. I ja ih cijelo vrijeme upozoravam sam da ne diraju s prstima, jer sam alergičan na to, i naravno lik nekaj sere, i rukom razvali po monitoru svom snagom, demonstrirao je kako prolazi auto u nekoj igri :thumbs1: Ništa se nije dogodilo, ali i bolje mu je, i još su kasnije dirali cijelo vrijeme srali po monitoru. I otad sam donio odluku da ne puštam takve budale blizu kompa više. Imo sam dovoljno otisaka od njih na monitoru da sam mogao policijski dosje uredno sastaviti. Čak me i na CRT-u smetalo kad bi netko dirao iako to nije osjetljivo kao LCD. Još je šećer na kraju kaj sam za LCD izdvojio dobrih 2300 kn :-x (A sumnjam da mi takva oštećenja uopće idu pod garanciju).

Jeste li vi imali ovakvih slučajeva? :cry: I da li vam to smeta...većina CRT korisnika će reći da ne, jer CRT moš razvalit svom snagom i mala je vjerojatnost da će nešto biti, dok je LCD uber-osjetljiv... :shock:
čovječe trebaju ti novi prijatelji

Edi Sm187
23-07-2008, 14:40
Diram monitor prstom jedino kad moram nekome nešto objašnjavati ili pokazati gdje se što nalazi na desktopu...

Imam CRT, tako da se ne brinem baš previše oko zamazanosti...

grizli
24-07-2008, 11:34
ja ucijek imam pokraj monitora sredstvo za ciscenje i krpu koju koristim iskljucivo za to, tak da nemam bas problema s tim

Nodakim
24-07-2008, 15:29
LCD monitori su puno izdržljiviji nego li izgledaju. Bad pixeli se ne javljaju diranjem ili upiranjem prstiju. Naprotiv, to je upravo jedan od načina "popravljanja" bad pixela, tako da se čvrsto upre prstom na tom dijelu ekrana.
Istina da ostaju packe, ali to je popravljivo. Ekipa na poslu kolektivno uništava LCD monitore upiranjem, pokazivanjem po ekranu upaljenom kemijskom olovkom i slične gluposti. Izdržali su njih, izdržat će sve vaše frendove i rodbinu.

Samo si uzmite onaj bezalkoholni švicarski Roline sprej za ekrane i nema problema. Sve skida i ostavlja antistatički sloj.


dobra ekipa
:)

eggzy1
24-07-2008, 19:11
lol mrzim kad meni to neko radi al ja svugdje. pogotovo po LCD. fora kak ostaju tragovi.

Lord Jambrek
25-07-2008, 00:54
Evo meni danas stigao 2232BW. Sam nek itko pipne monitor, mrtav je

Grim
06-08-2008, 12:14
U mene jako zivcira kada mi neko dira monitor i pogotovo sto je lcd ali najgore mi je kada mi dode brat i gleda kak igram i kihne mi po cjelom vrazijem ekranu, ili kada mene nema ide on igrat i jede nad tipkovnicom sve mrvice kruha i svakakvih gluposti moram vaditi tipke da sve ocistim :(

Electromaster
06-08-2008, 12:41
Join the club...

Mirko L
06-08-2008, 12:44
U mene jako zivcira kada mi neko dira monitor i pogotovo sto je lcd ali najgore mi je kada mi dode brat i gleda kak igram i kihne mi po cjelom vrazijem ekranu, ili kada mene nema ide on igrat i jede nad tipkovnicom sve mrvice kruha i svakakvih gluposti moram vaditi tipke da sve ocistim :(

sram ga bilo.ja nejeden kruh nad tipkovnicon...jeden puding pa sve polijen :)

Constantine
06-08-2008, 12:50
I moji prijatelji isto stalno prčkaju po mom monitoru sa svojim masnim prstima,mrzim to.Monitor brišem svaka 4 sata sa posebnom krpicom.

Peyo
07-08-2008, 18:49
Postoje dvije vrste neandertalaca...1. su oni koji pipkaju po monitoru a 2. su oni koji hvataju cd/dvd sa prstima po prženoj površini.

Slažem se. Jako iritirajuće.

RIPtheREAPER
08-08-2008, 01:01
stavi povrsinu monitora pod napon

K1f7a
08-08-2008, 18:36
stavi povrsinu monitora pod napon
Nije losa ideja, ali kak, je postoji nacin da stavim pod napon ekran ali da se ne primjeti,hmmm mozda da ogradim ekran fiberglasom.

narf
10-08-2008, 22:37
imam 19'' lcd i cuvam ga ko isus sarmu. ( a isus voli sarmu, sudeci po jednom potpisu koji sam ovdje vidio :rotfl: )

K1f7a
11-08-2008, 08:17
Otkrio sam novi nacin ak ti nek stavi prst na ekran samo cepa, dode mi frend i odmah ekran, zabi ekran ode iza ja mu cemu i taj dan vise ga nije dirnuo

RIDER32
11-08-2008, 09:40
Ja imam CRT i cvaka se tockica vidi na njemu. Kad mi frend dođe obavezno mora ostavit barem jedan otisak. A ostavljam ih i ja. Jer moram. Poludim kad mi se navece musice poljepe po monitoru. I to obavezno po onom djelu di citam. Onda pusem po monitoru ko kreten al one odlete i onda opet dolete. I onda moram Prstom, onako sa 3cm ciljat tu musicu i onda je stisnem i onda prst obrisem od pod i onda mi je monitor prljav. I onda mi se neda otic i nac neku krpicu vec moram maicom^^
To me jako zivcira al nemam drugog izbora :(
Inace nepipkam po monitoru i vicem VIDI OVO VIDI ONO (ko moj frend) ali nekad ga bas moram pipnut :yuck:

narf
11-08-2008, 12:10
pa dobro, CRT počistiš alkoholom i vatom..

nosferatu25
11-08-2008, 12:26
jeste, crt je puno lakše očistiti od tft-a...

Constantine
11-08-2008, 13:34
Pogrešno,za moj stari crt se lijepila svaka čestica prašine kao na muholovku,a novi samsung puno manje prima otiske prstiju i lakše ga je očistiti.

narf
11-08-2008, 13:48
malo offtopic pitanje, ali kako, tj. čime čistiti lcd?

Constantine
11-08-2008, 13:51
Ja imam posebnu krpicu koju sam dobio uz monitor,mislim da ti je najbolja krpica od mikrovlakana,što se tiče vode,trebaš rabiti destiliranu i ekran će biti čist kao suza.

narf
11-08-2008, 13:53
puno hvala ;)

jel bi mogao koristiti onu krpicu od naocala? :)

Constantine
11-08-2008, 13:54
Bi.

narf
11-08-2008, 14:05
ok.. još samo jedan mali offtopic: jel se može narihtat da vidim veći broj postova po jednoj stranici ili je moguće samo ovako defaultno 10ak postova?

Cthulhu
11-08-2008, 18:35
Neandertalci koji diraju monitor s prstima

Jeste li vi imali ovakvih slučajeva? :cry: I da li vam to smeta...većina CRT korisnika će reći da ne, jer CRT moš razvalit svom snagom i mala je vjerojatnost da će nešto biti, dok je LCD uber-osjetljiv... :shock:

tako treba!!!


Skoro sam curi šamarčinu zavalio kad je to napravila. :D

Cthulhu
11-08-2008, 18:36
Neandertalci koji diraju monitor s prstima

Jeste li vi imali ovakvih slučajeva? :cry: I da li vam to smeta...većina CRT korisnika će reći da ne, jer CRT moš razvalit svom snagom i mala je vjerojatnost da će nešto biti, dok je LCD uber-osjetljiv... :shock:

Skoro sam curi šamarčinu zavalio kad je to napravila. :D

tako treba!!!

Constantine
11-08-2008, 18:46
Neandertalci koji diraju monitor s prstima

Jeste li vi imali ovakvih slučajeva? :cry: I da li vam to smeta...većina CRT korisnika će reći da ne, jer CRT moš razvalit svom snagom i mala je vjerojatnost da će nešto biti, dok je LCD uber-osjetljiv... :shock:


Skoro sam curi šamarčinu zavalio kad je to napravila. :D
I onda se pitate zašto ima tako malo gamerica,kako bi i naučila igrat nešto kad bi joj odmah šamarčinu opalio kad bi stavila prst na monitor.Nije ni čudo što nas gamere smatraju čudnima.

Cthulhu
11-08-2008, 18:53
e ispricavam se na double postu,nesta se cudno dogodilo.