PDA

Pogledaj cijelu verziju : Overclocked: A history of violence



Deadwalker
14-07-2008, 12:19
Zanima da li je netko igrao ovu avanturu? Kakvi su dojmovi? Ja sam prilično nov u avanturama i jedinu koju sam prošao bila je Fahrenheit s kojom sam bio oduševljen...Čitao sam u pcplay-u recenziju al me zanima nečije mišljenje ako ju je netko igrao...

P.S Isprika ako ova tema već postoji, nisam je uspio nać na pretražniku...

Arbiter of Change
14-07-2008, 12:23
Dobro si me podsjetio na ovu igru jer već dugo planiram skinuti demo i eventualno kupiti igru ako mi se svidi (navodno dolazi na 2 DVD-a što je više nego iznenađujuće za jednu avanturu).

http://www.fileplanet.com/186408/180000/fileinfo/Overclocked:-A-History-of-Violence-Demo-(English)

Deadwalker
14-07-2008, 12:25
da, čuo sam i ja da je prilično velika za avanturu...nadam se da će veličina opravdat kvalitetu :) ...uglavnom, čim sam vidio da je radnja u New Yorku, tajanstvena ubojstva i itd. odmah sam se zainteresirao...

Snake
14-07-2008, 23:46
osrednja avantura, ništa posebno.
ako se interesiraš za taj žanr, preporučio bih ti the longest journey i dreamfall: the longest journey

ScorpiuS
15-07-2008, 04:53
I ja sam htio na novom PC-u zaigrat The Longest Journey i vidi čuda, ne radi. Vista RULEZ!

Snake
15-07-2008, 11:32
skini patch. mora radit, meni radi

W3DR4N
15-07-2008, 21:24
The Longest Journey ne pokreći preko prečaca na desku/startu, već ga pronađi u install folderu i pokreni direktno. Tako radi provjereno.

osim toga, preporuke:
Jack Kaene
Perry Rhodan (može se zvati i the immortals of terra)
Experiment 112 (može se zvati i experience 112)
noviji Sherlock Holmes nastavci (recimo vs lupin) su poprilično dobri
Dracula Origin

Preporučio sam ti vrlo dobre novije avanture. Ako tražiš nešto starije, islistam ti barem dvadesetak naslova vrijednih pažnje.

nosferatu25
15-07-2008, 23:05
niko ne preporučuje poirota? :(

Arbiter of Change
15-07-2008, 23:07
Moglo je i gore... mogao ti je preporučiti Agathu Christie i jednu on njezinih milijun igara.

Baldrick
17-07-2008, 16:23
nije loša. trenutno sam pri kraju drugog poglavlja... priča mi deluje odlično, ali je zato gejmplej... ništa posebno. ako ti se svideo farenhajt, i ovo će garant, nisu nešto slične mnogo po gejmpleju, ali se obe mnogo oslanjaju na priču.

dracula novi mi je baš ništa posebno, po gejmpleju vrlo dobra, ali po priči, što je meni najbitnije, je shit, žešći. noviji šerloci (awakened i lupin) su mi isto shit, secret of the silver earring je 10x bolja, jedna od mojih omiljenih avantura.

što se preporuka tiče, ja se trudim da probam svaku avanturu koja izađe (a nije mistolika i horor), i od relativno novijih ti preporučujem sinking island, runaway 2 (samo ako ti ne smetaju preterano nelogične zagonetke i pixel-hunting... čuj mene, ako ti ne smetaju, naravno da ti smetaju, ali ako možeš da ih podneseš), ankh 2, sam & max: sezone 1 i 2 (mada, meni nisu baš smešni, al' 'ajde).

Deadwalker
17-07-2008, 16:35
nije loša. trenutno sam pri kraju drugog poglavlja... priča mi deluje odlično, ali je zato gejmplej... ništa posebno. ako ti se svideo farenhajt, i ovo će garant, nisu nešto slične mnogo po gejmpleju, ali se obe mnogo oslanjaju na priču.

dracula novi mi je baš ništa posebno, po gejmpleju vrlo dobra, ali po priči, što je meni najbitnije, je shit, žešći. noviji šerloci (awakened i lupin) su mi isto shit, secret of the silver earring je 10x bolja, jedna od mojih omiljenih avantura.

što se preporuka tiče, ja se trudim da probam svaku avanturu koja izađe (a nije mistolika i horor), i od relativno novijih ti preporučujem sinking island, runaway 2 (samo ako ti ne smetaju preterano nelogične zagonetke i pixel-hunting... čuj mene, ako ti ne smetaju, naravno da ti smetaju, ali ako možeš da ih podneseš), ankh 2, sam & max: sezone 1 i 2 (mada, meni nisu baš smešni, al' 'ajde).

e to me zanimalo, priča mi je jedna od najbitnijih stavaka u igri, a ako je u kvaliteti u rangu s Fahrenheitom onda ću uzet igru. Volim triler igre s mračnijom atmosferom...

Cthulhu
17-07-2008, 18:39
nije loša. trenutno sam pri kraju drugog poglavlja... priča mi deluje odlično, ali je zato gejmplej... ništa posebno. ako ti se svideo farenhajt, i ovo će garant, nisu nešto slične mnogo po gejmpleju, ali se obe mnogo oslanjaju na priču.

dracula novi mi je baš ništa posebno, po gejmpleju vrlo dobra, ali po priči, što je meni najbitnije, je shit, žešći. noviji šerloci (awakened i lupin) su mi isto shit, secret of the silver earring je 10x bolja, jedna od mojih omiljenih avantura.

što se preporuka tiče, ja se trudim da probam svaku avanturu koja izađe (a nije mistolika i horor), i od relativno novijih ti preporučujem sinking island, runaway 2 (samo ako ti ne smetaju preterano nelogične zagonetke i pixel-hunting... čuj mene, ako ti ne smetaju, naravno da ti smetaju, ali ako možeš da ih podneseš), ankh 2, sam & max: sezone 1 i 2 (mada, meni nisu baš smešni, al' 'ajde).

e to me zanimalo, priča mi je jedna od najbitnijih stavaka u igri, a ako je u kvaliteti u rangu s Fahrenheitom onda ću uzet igru. Volim triler igre s mračnijom atmosferom...
ima dobru pricu,ali nije u rangu s fahrenheitom koji je i meni najbolja avantura ikad.

Snake
17-07-2008, 19:39
ima dobru pricu,ali nije u rangu s fahrenheitom koji je i meni najbolja avantura ikad.

fahrenheit je odličan i napet do onog dijela kad lucas dođe u onaj zabavni park. poslije toga pa nadalje nižu se sve moguće i nemoguće gluposti koje do fahrenheita nikad nisam vidio u igri.

CHOLIK
17-07-2008, 19:41
Meni se Fahrenheit veoma vrlo svidio.jesu li rekli da li izlazi drugi dio?

Arbiter of Change
17-07-2008, 20:07
Ne mogu da opet ne preporučim Discworld Noir koji je Meka za ljubitelje crnog humora.

Snake
17-07-2008, 20:09
Ne mogu da opet ne preporučim Discworld Noir koji je Meka za ljubitelje crnog humora.

potpisujem... woof woof... bloody woof :rotfl:

seahawk37
17-07-2008, 20:16
nitko nije spomenuo still life, meni super igra al sa dosta teskim zagonetkama... zapeo sam kod brave...

Baldrick
17-07-2008, 20:29
Ne mogu da opet ne preporučim Discworld Noir koji je Meka za ljubitelje crnog humora.
o da, moja omiljena, ne samo avantura, nego i igra, ikad. može da se podvuče paralela između nje i overclocked-a - obe bacaju akcenat na razumevanje priče, a ne na logičke i inventarske zagonetke (kao 90 odsto avantura) - discworld to radi sa tragovima (clues), a overclocked sa snimcima koje je potrebno pustiti pacijentima, da bi se izazvao flashback.

Arbiter of Change
17-07-2008, 20:35
Ne mogu da opet ne preporučim Discworld Noir koji je Meka za ljubitelje crnog humora.
potpisujem... woof woof... bloody woof :rotfl:
Meni je jedan od apsolutno najjačih likova onaj ludi propovjednik u Temple of Small Gods koji ti praktički spoila dosta toga ako ga shvatiš. :)



o da, moja omiljena, ne samo avantura, nego i igra, ikad. može da se podvuče paralela između nje i overclocked-a - obe bacaju akcenat na razumevanje priče, a ne na logičke i inventarske zagonetke (kao 90 odsto avantura) - discworld to radi sa tragovima (clues), a overclocked sa snimcima koje je potrebno pustiti pacijentima, da bi se izazvao flashback.
Dakle slične su po tom pogledu? Pitam jer sam baš naišao na jako malo igara koje su prakticirale takvo nešto što te stvarno uvuče u priči i da je, na kraju, zapravo i shvatiš (ono sa tragovima je bilo pre*ebeno dobro izvedeno).

Hvala na detalju (stvarno moram skinuti demo više).

Baldrick
17-07-2008, 20:51
da, slične su, mada, nemoj da me držiš za reč - ja sam pri kraju drugog poglavlja (znam, jer se dele na jutro, podne, veče i noć... a kod mene je sad noć) i bilo je veoma malo inventarskih zagonetki i samo jedna logička, dok, evo već deset puta moram da puštam snimke pacijentima. ali, ovde to nije izvedeno ni približno dobro kao u noiru, jer si u noiru mogao da koristiš tragove i na drugim predmetima, i na ljudima - ovde se to radi samo sa pacijentima, što je korak nazad.