PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dragon Age: Origins



Stranica : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Tsumetai Ryujin
12-07-2008, 09:55
Novi BioWare-ov RPG. Jos jedan "duhovni" nastavak, nastavak Baldur's Gatea. Za sada se vrlo malo zna o igri: planirali su radili multiplayer, ali su se usredotocili na singleplayer, zna se da ce prica biti smijestena u srednjovijekovni fantasy svijet, za pricu kazu da ce bit "Epic" (nikad mi nije bilo jasno kaj tocno misle pod tim). Knjige poput Goerge R.R. Martinove knjige "Igra Prijestolja" i "slikara" poput Franka Frazette su bili inpiracija za Dragon Age, ciljajuci na tamnu, zrelu i "odlucnu" atmosferu u igri za razliku od D&D na koju su BioWarovi fanovi naviknuti. Za razliku od prijasnjih BioWarovih igara u DA de vise nece pratiti alignment (dobar, zao), ali ce tvoje moralne odluke i dalje utijecati na pricu. Igra uvodi novi dizajn kamere, izvan borbe ce kamera biti u trecem licu, ali se onda u borbi prebacuje u RTS tip kamere kakav je vec otprije poznat u Baldur's Gateu. Igraci ce moci zadavati zadatke svojim npc likovima u realnom vremenu ili dok je igra pauzirana isto tako ce moci i napraviti listu akcija koju moraju izvrsiti (tipa KotOR).

Neke od osobina:

S * Epic open ended storyline
* Cinematic story-driven single-player campaign
* Full character customization (race, gender, class, abilities, spells, etc)
* The character development is class-based; on higher levels, one can choose more specialized classes
* The magic system is mana-based; there is only one kind of magic
* Set in a new fantasy world created by BioWare for fans of its past titles
* Party-based gameplay
* Top down party-based tactical 'combat mode'
* Cinematic 3rd person camera 'exploration mode'

Sluzbena stranica (http://dragonage.bioware.com/)
E3 Debut Trailer (http://www.gametrailers.com/player/36033.html)

Ovo bi moglo biti nesto dobro.

Rang€r
12-07-2008, 10:04
jel se to men čini, da će ova igra dost na witchera nalikovat...

kao nema dobar zao, al utječeš na svijet, tamna atmosfera, jedino šta combat system ostaje isti i možeš imat NPCeve kojima zapovjedaš, u witcheru su se sami brinuli za sebe i to su dost dobro napravili...

Tsumetai Ryujin
12-07-2008, 10:13
Nope... ovo je jedna tipicna BioWarova igra... mozda ima nekih slicnosti sa witcherom al to su samo slucajne slicnosti...

Master_of_Soup
12-07-2008, 10:40
ovo bi moglo vrlo dobro ispasti.

ako ne zahebu, ofskroz.

Arbiter of Change
12-07-2008, 10:41
Iskrenom, znam da će igra biti dobra i kvalitetna (hey, pričamo o BioWare-u ne o EA-u), ali ja za sada vidim samo Witcher wannabe sa Doom-plastique grafikom.

Deadwalker
12-07-2008, 10:45
ma ovo će biti hebena igra...Bioware ne zna složit lošu igru, svi rpg-i su im bili dosad savršeni...

la50
12-07-2008, 12:16
bila je u jednom pcp broju najava ove igre(ako se ne varam),i izgleda ok

nosferatu25
12-07-2008, 12:21
još jedan RPG... ništa više, ništa manje.

Akul
12-07-2008, 12:27
ovo bi moglo vrlo dobro ispasti.
ako ne zahebu, ofskroz.


Bioware da zahebe? Skoro sve (ako ne sve) njihove igre su hitovi!


ali ja za sada vidim samo Witcher wannabe sa Doom-plastique grafikom.

Davno prije Witchera postojala je takva ideja da se stvori zreli svijet koji se ne dijeli na good&evil. Dapače, ima dosta starih igra a The Elder Scrolls 2: Daggerfall je jedna od takvih.
A George R. R. Martin je pisac čija su djela odmah ispod Tolkienovih (i koja imaju potencijal da ga preteknu jednom kad sve knjige budu napisan) i sve više fantasy igara uzimaju njegove ideje (mračan i ozbiljan svijet koji se ne dijele na dobro i zlo; glavni likovi nisu više sigurni od smrti do kraja igre). NWN2 je igra koja je dosta inspirirana Martinom i ne treba čuditi da je bratski dev studio također postao inspiriran tim piscem.


još jedan RPG... ništa više, ništa manje.

Još jedan RPG od najslavnijeg RPG tvorca je uvijek razlog za slavlje. Svaki ljubitelj standardnih RPG-ova gubi dane života na njihovim RPG-ovima.
Sretniji sam kad pročitam da Bioware ili Obsidian rade igru nego kad čujem da je Diablo 3 u izradi.

kikl0p
12-07-2008, 12:42
Bioware radi na novom rpg,yay ovo ce bit dobro

CHOLIK
12-07-2008, 12:44
Nadam se da će bit bolje od witchera

Arbiter of Change
12-07-2008, 13:40
Davno prije Witchera postojala je takva ideja da se stvori zreli svijet koji se ne dijeli na good&evil. Dapače, ima dosta starih igra a The Elder Scrolls 2: Daggerfall je jedna od takvih.
A George R. R. Martin je pisac čija su djela odmah ispod Tolkienovih (i koja imaju potencijal da ga preteknu jednom kad sve knjige budu napisan) i sve više fantasy igara uzimaju njegove ideje (mračan i ozbiljan svijet koji se ne dijele na dobro i zlo; glavni likovi nisu više sigurni od smrti do kraja igre). NWN2 je igra koja je dosta inspirirana Martinom i ne treba čuditi da je bratski dev studio također postao inspiriran tim piscem.
Nemoj me krivo shvatiti, nisam ja iznio tu usporedbi sa Witcherom zbog neprisutnosti "moralnog kompasa", da se tako izrazim, već zbog činjenice da je igra po opisu relativno slična Witcheru i jer me jednostavno podsjetila na njega.

Tsumetai Ryujin
12-07-2008, 13:48
Aj sam tocno objasni po cemu bi to ova igra trebala biti slicnija witcheru od nekih drugih rpgova??

btw svaka cast Akul... +1

W3DR4N
12-07-2008, 14:08
Ovu sam najavu čitao 2001. koliko mi se čini. Trebao je biti najambiciozniji RPG 2003. godine. :)

CHOLIK
12-07-2008, 14:27
Nezanm kad je bila,ali čitao sam u jednom magazinu(PCPlay ili Gameplay),najavljena je kad i Jade Empire:SE.

Rang€r
12-07-2008, 16:58
e da btw jel več nije bila tema za ovu igru? i men je nekak poznato xD

W3DR4N
12-07-2008, 17:06
Nezanm kad je bila,ali čitao sam u jednom magazinu(PCPlay ili Gameplay),najavljena je kad i Jade Empire:SE.

još ni prvi KOTOR nije bio najavljen kad se pričalo o ovom RPG-u, koji je trebao krenuti u proizvodnju odmah po završetku neverwinter nightsa

Rang€r
12-07-2008, 17:11
lol đuka forRPG ^^

CHOLIK
12-07-2008, 18:21
Nezanm kad je bila,ali čitao sam u jednom magazinu(PCPlay ili Gameplay),najavljena je kad i Jade Empire:SE.

još ni prvi KOTOR nije bio najavljen kad se pričalo o ovom RPG-u, koji je trebao krenuti u proizvodnju odmah po završetku neverwinter nightsa

Ali tad su imali dosta skrinšotova,i objavili su dvije klase,nekog borca i žensku,nisam siguran jel čarobnica ili rogue.

Arbiter of Change
12-07-2008, 22:50
Aj sam tocno objasni po cemu bi to ova igra trebala biti slicnija witcheru od nekih drugih rpgova??
Pardon, ali ja nisam spominjao koliko je igra sličnija Witcheru od drugihSRPG naslova, već samo činjenica me izrazito podsjeća na Witchera po samom pristupu kameri u video teaseru i općenito nekakvom "feelingu" kakav sam dobio iz istog videa.

Ne znam, možda je u pitanju doista samo nekakav deja vu zbog nedostatka brutalnih i surovijih RPG igara koje nisu smještene u tipičan high fantasy setting ali koliko sam shvatio po opisima igre i iznešenim činjenicama Dragon Age ima neke sumnjive sličnosti sa samim settingom Witchera (toliko da ga fanovi već sada bacaju optužbe na BioWare kako je pokrao neke stvari od Witcher settinga) kao što su ta da su elfovi i ovdje praktički teroristi po nekim gledištima i kako će Alkemija i napitci biti vitalni za preživljavanje.

Rang€r
12-07-2008, 23:09
lol ja nisam vidio nikakve videe, več sam to zaključio po tsumetaievom opisu igre...

sad stvarno ak ovo ne liči na witchera... al jbg dobro je to dok god bude bilo igara ko witcher bit će dobro :D

Tsumetai Ryujin
13-07-2008, 00:37
J.R.R. Tolkien i Andrzej Sapkowski su vrlo slicni... Oba u svojim dijelima imaju elfove? i dwarfove? i zmajeve? usvari... oba pisu fantasy... cek... el to Sapkowki kopiral Tolkiena?

Este li uopce primjetili ikakve slicnosti izmedu Tolkienovih dijela i Witchera, recimo dok ste ga igrali. Sumljam. Tolkien je imao veliki utjecaj na Sapkowskija (no veci utjecaj je ipak imala slavenska mitologija).

Snake
13-07-2008, 11:21
Više je sličnosti s Tolkienom imao Overlord nego witcher. Ono - halflinzi - hobiti, minioni zvuče poput goluma, glavni lik izgleda poput jahača nazgula...
back on topic, biowareova pc ekskluziva??? bit će dobro. Zasad pc-ijaši imaju dva obećavajuća rpg-a - Dragon Age i Project Offset.

CHOLIK
13-07-2008, 11:25
Mislim da PC-jaši imaju malo više od 2 obećavajuća RPG-a.Di je Diablo 3,A Gothic Tale,nova expanzija za NWN 2,....

Snake
13-07-2008, 11:32
Mislim da PC-jaši imaju malo više od 2 obećavajuća RPG-a.Di je Diablo 3,A Gothic Tale,nova expanzija za NWN 2,....

naravno, ali d3 nekako gledam različito od ovih naslova jer je hack&slash rpg, A gothic tale se još treba dokazati, ekspanzije ne brojim.

Tsumetai Ryujin
13-07-2008, 22:15
Izasao je novi trailer. (http://www.gametrailers.com/player/36127.html)

ScorpiuS
14-07-2008, 07:31
Igra izgleda hebeno. Vjerujem da BioWare neće zasrat igru osim ako ne stavi negu gluplju zaštitu.

Arbiter of Change
15-07-2008, 13:37
Ne događa se često da moram povući nešto što kažem o igri, ali ovo je izgleda jedan od tih trenutaka - čini se više nego obećavajućim (valute i prisustvo vjere me privuklo) i čekam daljnje informacije.

Informacije skinute sa službenog foruma:


Setting details -


* There will be ruins in DA, yup. I think it would be a very unusual setting that didn't have them. Something had to come before the current civilization, right? Unless you're playing immediately after the hunting/gathering stage of evolution (unless your setting bypasses that, which would be strange to me). When ruins are done right not only is it a cool setting, but it gives you a sense of history.

* There are dragons during this age, as one would fairly expect. The game is not about dragons, however, and the main character has no special relation to them. Nor are they some dominant feature of the world or the story

* Religion is a large factor in the culture of every race and background in Dragon Age.

* There are, like, 8 whole Ages prior to the Dragon Age... and before that, you have to move onto the old Imperial calendar which is a completely different ball of wax.

* 8 Ages might sound like a lot, but by the modern calendar they're each about 100 years long (if that offers any sense of scale for you), with a new Age being named according to some event or portent at the very end of the last one.

* The previous Age was called the Blessed Age -- no idea if that means anything to you, but there you go.

* The older civilizations weren't the epitome of everything... there has been general progress in some areas which the ancients never had... but we're also talking about a world which has seen some major upheaval and that means that knowledge is sometimes lost and things fall to the wayside.

* Magic in DA is Low Magic in the sense that it is rare -- your average commoner is unlikely to encounter anything truly magical in his entire lifetime, and actual magic items are the things of legend

* How each culture treats their dead and what they believe actually happens to a person after they die is a rather important distinction.

* The cool thing about our world is that we can fit all sorts of religious beliefs into it.

Each culture can have a different opinion of creation, heaven, and the afterlife, and we get to make them all up.


* There are no alternate planes of existence that you can physically enter. Certainly no planes as they exist in the D&D sense.

* No vampires at all -- or, at least, nothing that you would recognize as a vampire, I'm sure.

* There are "undead" creatures in Dragon Age -- as in animated corpses of varying types, things that continue to move and act even though they are clearly dead.

There is a distinct rationale for how and why these creatures exist, and it provides no further proof of the divine or in the existence of souls and an afterlife than anything else, though some may choose to believe otherwise.

* Q: Is the DA world generally human-dominated or is it relatively diverse?
A: Primarily human-dominated, though that domination is and has been occasionally contested.

* Of the races that can inter-breed the child is of one race or the other -- there are no half-breeds.

* ...the many dwarves who live on the surface are considered no longer part of the caste system and therefore beneath it.

* Our dwarfettes don't have beards.

Well, except maybe for the Silent Sisters.

* If you mean that elves are supposed to be haughty, immortal, nature-loving super-beings who are superior to humans in every possible way -- then no, those won't be our elves.

* Gnomes? Halflings? What are those?

* It's a design rule for DA: no anthropomorphic races. Period.

* Most people can't read…

* No, education is not common. Like in our own, similar, period of history it's restricted to the privileged few.

* The "common" tongue spoken is English (in the English version of the game anyway, yes) and it is a human tongue. It is also spoken by the other races of the area for economic reasons (in addition to their own, generally speaking).

There are other human tongues, however, such as the one that was described as "Imperial" in the article. There are in-game reasons why we needed to develop the Imperial tongue for this title. Other languages might be visited and developed later.

* Currency exists and has been spread by one particular culture (though the names for and appearance of currency varies from place to place). There are no banks, but some places have moneylenders (most often that same culture).

* We will have different types of coinage (not just the standard "gold piece"), with names that vary according to the nation of origin. Why? For flavour, I guess. It's not much cost for the feature, after all.

* Yep. But the land is in the southern hemisphere, and thus you have the wacky arrangement of things being cold in the south and hot in the north.

* I think the feeling here is that culture should be the primary thing that differentiates a new race, yes.


* There certainly wouldn't be organized sport of any kind in the DA world, though there are some cultures that have spectator sports of various kinds.

* If I remember correctly it literally translates to "forest valleys", from 'ferre elden'.

Ferelden is not the name of the world, but rather the Kingdom where the story primarily takes place. Other nations are referenced, and it's not unlikely that other stories will take one beyond Ferelden... you've got to start somewhere, after all.

* The adjective for Ferelden is actually Fereldan. So you are Fereldans.

* Well, literally translated it means People's Valley. But the language the name is rooted in isn't spoken anymore.

* Kinloch Hold - the tower depicted in concept art


Party System -


* The encounters will probably be balanced for a full party. However, you will be able to solo the game. We've actually kept the solo-gamer in mind while designing the plots, and we hardly ever assume the PC has taken other NPCs with him.

* [regarding henchmen]S: In this case, it is more like the BG series than NWN. As to whether or not you can run solo, we can't really say at this time.

* Melirinda: All I want is a romantic male elf among NPCs! Dark, tall, slender and not starved.
David Gaider: You might just get your wish.
Melirinda: Ohhhh.... Damn, I knew I should have added "not a mage"!
David Gaider: He's not a mage.

* The subject of pets is a difficult one to answer without going into detail. If what you're imagining is some kind of pet system, however, whereby you can own any pet -- like a familiar or animal companion of some kind -- then no. There's no pet system.

* There is no such thing as a familiar in DA

* There will not, however, be animal companions or familiars, whether people want them or not.

* We learned in BG1 that putting party members in past the halfway point of the game is pretty pointless. That said, you want at least enough characters available early on so that the player can form a reasonable party fairly quickly if he chooses (and finds them -- in DA we don't generally throw them into your path unless they're directly involved with one of the critical quests).

It's entirely possible that the party members you are able to get later on will be less-used... it's hard to say, as beyond the beginning most of the party members you can encounter can be discovered in any order. The one you met really late in your game might be the one someone else met really early.

* Some party members won't get along, some might take a serious exception to decisions you make

* Dragon Age has a separate systems for tracking how much a particular party member likes (or dislikes) you, and what their particular motivation is -- which can be nudged by the player in various directions.

* As for the party members themselves, there's only one who will always be at camp (if not in the party, which is entirely up to you). Everyone else you can elect to take with you when you meet them or send them on their way... and when you do they're gone forever. They don't stand around waiting for you to change your mind. I don't see a problem with that, really, as the only reason to not take them along is because you really don't care for them.

* ...we're down to 1 NPC in DA being required -- and that's considering both the fact that you need never actually take him into your party and that there are... options... later on for removing him entirely, should you have developed a Carth-like antipathy.

* Q: Can you fire someone later on?
A: Yep. You won't be able to get them back again if you send them packing, however.

* You have to travel back to the camp in order to switch out party members.

* Your camp doesn't have a maximum capacity, and anyone you recruit who isn't in your active party is in the camp.

* There is not a single plot in DA that forces you to take someone into the party temporarily in order to do it.

* If we could include a tag-along temporary 5th party member, why wouldn't we just make it a permanent 5th slot?
<snip>
… if you have more than the 4 party members in a given fight, it's best if we know about it and plan for the balancing to reflect that.

* Yep. Plenty of NPC-NPC banter. We had a bit of that in KotOR, but there's considerably more of it in DA.

* Well, in DA there will be the opportunity for someone with a high Persuade skill to talk party members into agreeing with actions they might otherwise object to. So the persuasively evil player could be doing highly questionable actions and saying to the goody-two-shoes NPC, "You gotta bust some heads to make an omelette, am I right?"

* The idea is that every party member is built with the idea that you can build a friendship with them...

* You can give gifts to all your party members…

* We got gifts.

You can give gifts to any party member, which become their personal property once given, and the party member appreciates it more or less depending on the gift's value and their personal motivations.

* Q: Are most of the recruitable NPCs humans, or are they varied?
A: Half of them are human, I think.

* Your relationship with a party member can have several different levels, including friendship and romance right up to fearful and hostile. Their opening lines when you talk to them differ in each instance, just as Valen's did.

* No. Party members are available to all players, though their relationship with you might be different based on your background.

* DA has both. There are critical path party members as well as optional ones. Most of them are optional... the ones that are critical path are logically so.

* At the start of the game, you only make the one character and any party members you gain you do so during the course of the game.

* You only create your own character right from the start. Even if there are custom-made party members to be had (and that's not a guarantee), you don't start with them.

* The total size of the part (including the player) is still between 4 and 6. The exact size hasn't been settled on yet.

[Editor Note: I believe this is now confirmed to be 4]

* The only place where we quantify reputation is in relation to how your actions are viewed by your other party members, and that part does have a mechanic involved.



Classes -

[Editor's Note: It's been confirmed that Dragon Age will have three base classes: fighter, magic user, and rogue (a skill-based class).]


* The abilities of non-mages can sometimes be considered spell-like, but they are not spells.

* There is, in fact, nothing restricting mages from wearing armor, provided that they have the strength to do so.

* A rogue will get to select from the skill pool more often, but there's nothing stopping you from having a dextrous mage or warrior specialize in lockpicking if you feel that's a must-have skill for your party. It simply means sacrificing other skills which might otherwise have been useful for that character.

* Rogues fight quite well, certainly, but they can't take the hits as well as a Warrior and aren't likely to be heavily armored (although that might make for an interesting build, hmm). So their ability to protect others is questionable. Though I suppose sometimes the best defense is a good offense.

* Many of the advanced classes cover these sorts of crosses. There are classes that allow fighters to become more "magical" at the expense of fighting ability. There is also a class for mages to move into that allows them to become more of a fighting spellslinger, sort of, but I wouldn't call it a classic fighter/mage as in someone who casts spells AND uses weapons AND wears armor. The "tank mage" scenario is never a good idea.

* …here is a magical advanced class that focuses on healing and buffing -- though I would say that's more useful than an absolute necessity as it is in some systems.

* …there is more than one tier of advanced classes.

* Q: Is there a second tier of advanced classes?
A: There is, indeed. It is up to the player to decide whether or not to move into a more specialized class or to continue purchasing talents in his current class. There are trade-offs at every level.

* I should add that the backgrounds are only class-specific when that class has special requirements…

* There is an example of a class or two which some races cannot learn, however, but only by way of it being logical that they couldn't.

* The classes have access to an array of class-specific, role-specific and general purpose abilities that give you quite a bit more choice in what direction you want to specialize.



* Some classes are more popular with or originated with a particular culture, but anyone can learn them.

* If you mean mixing any two classes, then no. There's lots of customization paths for classes to take, but we have very distinct class roles -- magic, for instance, lies in the hands of the very few in the DA world and having anyone being able to pick up mage levels willy-nilly would rather dilute that.

* [Wizards are]Snot a melee class, so yes... they don't have access to melee skills.

There are development paths available, as well as other classes -- though if what you're asking is whether or not wizards in DA get access to anything beyond basic melee skills, no they don't. Nor should they, really, in light of the fact that we're using a class system and the way that the DA wizard works in particular.

* We've chosen the level-based route. This doesn't mean it's D&D-style, though, as some believe -- there's quite a variety of level-based systems to choose from.

* …we have no cleric class.

* Christ on a pogo stick, there are no monks already.

* There are no paladins in DA.

* Hmmm. My qualified answer is that there are no classes that by design are tied specifically to nature like the D&D rangers and druids, no.


Magic -



* Magic in DA is Low Magic in the sense that it is rare -- your average commoner is unlikely to encounter anything truly magical in his entire lifetime, and actual magic items are the things of legend...

But unlike a lot of Low Magic, DA's magic is very powerful and those who wield it have had a great impact on the world and on its history.

* I said magic was powerful. I said magic has changed history -- not rolled across those non-magical losers in a display of uber-pwnage.

* Magic can be powerful, but magic cannot do everything. It cannot, for instance, bring the dead back to life or be used for teleportation.

* Spellcasting is subject to extreme scrutiny. Some uses of magic are very much forbidden.

So while there is plenty of magic in the world and it has helped shape history in some large ways, it is not omnipresent nor without limits, and those who use it are relatively rare and subject to restrictions.

* The potential for magic is innately born, yes, though not necessarily hereditary.

* It operates under certain laws... magic is not something that can "do anything" provided one is powerful enough. There are indeed some very powerful mages in DA. It's not an issue of power level. The issue is that even those powerful mages must operate under the same laws of magic as everyone else.

* There is no time travel, nor magic that affects time directly. Just like there is no teleportation (not even for NPC's), no dimensional portals and no resurrection. Zounds! Amazing, I know.

* There's no "instant heal" magic…

* As for teleportation, it's simply not something that magic can do. That's there as a rule as, while we want magic to be grand and powerful, we don't want it to trivialize the setting. Teleportation trivializes distance and obstacles (and makes it far too tempting for us to use for NPC's). Resurrection trivializes death. Certain things like mind control are allowed, but are considered abhorrent rather than 1st level spells that no-one thinks about.

* …there's no reason a given magic system couldn't create illusions that hurt or create living animals out of thin air -- but that simply doesn't fit our vision of how magic works in DA.

* At any rate, I'm afraid it ranks right up there with teleportation as not something that magic does in Dragon Age. An illusionary bear could be created, maybe, but certainly not a real one.

* And the entire point is moot. Under no circumstances do you actually conjure, summon, transmute, transmogrify, doodle or call any kind of animal into appearing to do your bidding.

* Who says there will be such a thing as an ability to charm someone? There won't, so no.

* We have a mana system worked out, but I think the expectation is that it will change significantly as we move forward.

As for where we're leaning vis a vis regeneration, it's more towards the slower side -- I'm not even certain there will actually be anything like a "mana potion".

* There's no plan for any kind of potion that instantly provides health or mana. There's something like a mana potion, I guess -- but it has definite drawbacks and would be a more strategic decision to use rather than a no-brainer (more potions = more mana/health in a fight = duh).

The closest we come is a potion that lets you stretch what mana you have a little further, but it has drawbacks to consider as well, making it more of a tactical consideration instead of a no-brainer.


Combat -

[Editor's Notes: Combat information is difficult to get, and many of these quotes are over a year old. In addition, I have repeated some entries from previous sections. ]

Games for Windows Magazine:
Knock over a table to fire arrows or shoot fireballs from behind cover, but only where it makes sense - emergence be damned, in BioWare's reckoning. "There will be a lot of ways of going through combat, and lots of different ways to interact with the environment...but out philosophy is that handcrafted is always better than random stuff."


* The encounters will probably be balanced for a full party. However, you will be able to solo the game.

* It will be real time but can be paused to issue orders... "pause and play" as many of our other games have been.

* There is, in fact, nothing restricting mages from wearing armor, provided that they have the strength to do so.

* There is no healing in the game, for instance, which instantly gives you back hits... at best we're talking about rapid regeneration. It changes the combat dynamic more than you think when you can't just rely on potions and/or spells for an endless supply of hit points

* …dragons won't seem grounded and that combat with them will be impressively dynamic, even if they aren't flying about during melee as you might picture.

* I suspect that your weapons will be sheathed unless you're in actual combat.

* Weapons come out at the beginning of combat, but otherwise are sheathed.

* I don't think everyone should be able to get access to "sneak attack". Everyone should be able to score a critical hit on vital areas, sure, but if you're going to make a distinction in the overall fighting style at the class level there's a distinction to be made between the tank fighter and the finesse fighter -- and using stealth and swiftness to your advantage definitely falls into the finesse side of things.

* If your allies didn't actually "die" in combat when they went down, but were merely critically wounded and could be revived after the battle is over, then you wouldn't need to break the world rule of bringing them back from the dead somehow.

* There's no plan for any kind of potion that instantly provides health or mana.

* Like it or not, hitpoints and the "whittling" process (gradual decline of HP) gives the player excellent feedback about the eventual outcome of a fight.

* The idea is that speed, strength, and skill are the biggest factors in hitting, and damaging your opponent.

* The current plan for armour is to use a damage reduction system. I believe various weapons have different penetration values, though it's been a while since I've looked at the rules.

* The speeds are all going to vary based on balancing. The current plan is 'slower' than a one handed weapon... there aren't really any numbers I could tell you that would be useful... as I know they're going to change

* Weapons have different speed factors. They fall into a few categories, though I can't quite recall off the top of my head what they are or what the speeds are.

* Each style of weapon should have a particular flavour, along with advantages and disadvantages. It will not be a purely aesthetic choice.

* We have clear distinctions between our various combat styles, and I'm not very much in favour of things that will end up muddying the flavour and feel of each of those styles.

* Weapons generally have one use... melee or ranged.

* We currently have some plans for the use of cover [in combat.]

* Current factors in damage computation:

* Base Damage
* Creature Strength
* Weapon Strength
* Target Armour
* Weapon Penetration
* Armour Material Type
* Situational Modifiers

Again, this is the current plan. Rules can change a fair bit based on balancing. So again, "not gospel"

* Q: What about duel-wielding?
A: I believe you get an additional attack every other attack with to hit penalties… Only certain types of offhand weapons are currently allowed. Sword/Dagger, I believe.



Backgrounds/Races/Origin Stories



* the backgrounds are a matter of location and social standing

* That's about right. Once you've chosen your race and class, you get to choose your background from amongst the options that apply.

Backgrounds are race-specific or class-specific.

* …if there's one thing these background stories do, it's remind you from time to time that they're still around and still following you.

* "Nemesis" makes it sound like every origin has a villain who is your archenemy that carries forward into the story. Every origin has a character (or more than one) that carries forward in a significant fashion, but not all of them are enemies.

* Even if a background doesn't have a nemesis, it doesn't mean that you having come from that path of life isn't relevant to the story. Some paths of life don't lend themselves to having a Professor Moriarty.

* Religion is a large factor in the culture of every race and background in Dragon Age. There aren't any priest origins, however, I suppose you could decide that your character always wanted to be one.

* Q: .is there a barbarian background or a background that starts out in a place like this?
A: We were thinking about it, but no.

* In fact, we did consider implementing the "Mysterious Stranger" origin story for a while -- until it became clear that it simply didn't work for the type of game we were making.

* You get bonus skills based on your background origin.

* I should add that the backgrounds are only class-specific when that class has special requirements -- otherwise the backgrounds are race-specific and involve having cultural options that would be available to someone of that race.

* It varies. Sometimes it's very minor, sometimes you get entirely different dialogue and even different plots or different rewards. Essentially what we want is for the player to feel the recognition of their race/gender/background at least a little bit everywhere they go. In one area you might just have one or two characters that bring it up, in another it will be very different for everyone, but the idea is for it to be at least noticeable throughout.
* see relatively little point in the idea that there needs to be many different races, classes and class variations just to add choice and complexity for their own sake.

I think it's important to make the choices meaningful instead of shallow (like the hundreds of prestige classes which come out for 3rd edition daily and which are best, in my opinion, ignored in their entirety) and focus on ensuring that the system is elegant and balanced.

* The DA origin preludes are much, much longer. Unique areas. Plot. Combat. Lots of dialogue. Essentially a small chapter. They also have a big affect on the rest of the game, both in terms of dialogue as well as plot (like, say, characters from your past showing up later on).

They are also not the tutorial. Not except in the story sense in that the world is introduced to the player therein.

* The origins tell you little about your past. They mostly focus on your present. This is where you live. This is your family. These are your neighbors. Pretty much everything that game assumes about your "past" is based on events as they play out in your origin story. So whatever happens, you're there to make your choices and have your say in it.

* The trade-off is that being that race will have an actual effect throughout the game. If you are an elf and you meet other elves, they treat you differently... perhaps have entirely different dialogue or plots.

* I don't know exactly how the encounters are going to be set up, but there are portions of the later plot that vary quite a bit depending on which origin story you picked. That dungeon may be the same one you went through as a dwarf noble, for instance, but your elf character may know the prisoners and the jailor this time. And you'll encounter characters from the other origins in somewhat different circumstances than they would be had you chosen their origin, so you can see the people who in another lifetime might have been your family and friends going on as if you had never existed a la It's a Wonderful Life.

[Editor's Note: Awesome]



Themes


* It's not sparkly happy fun-time fantasy. Magic isn't fun. People don't react to magic as though it's fun. They react the same way you or I would react to a person who could blow your head off with a flick of their wrist. Your average teenager isn't going to have dreams of becoming an adventurer and finding 'quests' in a tavern. People become what you would traditionally call an 'adventurer' out of necessity. There are heroes, but they can be forgotten.

There are no gods sitting on celestial planes waiting to heap divine spells upon you. There is no ultimate good and ultimate evil. Sometimes people have to choose between bad and worse. You can look at someone who seems evil and say "Yes, I see why he did this, and his intentions were good."

But does this mean that the world is just overwhelmingly dark and bleak? No. If there are no gods that you can see, then you must have faith. People may be selfish, narrow-minded and hateful, but you can show generosity and kindness and nobility. Even if all the world is against you, you will have love, and friends that stand by you. There is darkness in Thedas, but you can be the light.

* We're not trying to tell a story about there being no right and wrong and how everything is grey. We do, however, want being good to be a struggle -- an achievable struggle -- and I honestly like the idea of occasionally encountering dilemmas where there is no clear right thing to do, and you'll simply have to do what your heart tells you.

* We're aiming for a Mature rating, so we're not avoiding any mature content if it serves our purposes -- but neither do we intend to dwell on it or use it in a gratuitous fashion. If a whorehouse is called for by the story, there will be a whorehouse, and it won't be just to see jiggly bunny-suited women bouncing about the bordello.

And if there is, we'd have to make sure there are jiggly bunny-suited men bouncing about, as well. That way at least we'd be equal opportunity panderers.

* If you're looking for multiple sides to any argument and allies who are sometimes more trouble than they're worth, Dragon Age is the game for you...

* The world is a mess of power struggles, wars, disasters, etc. Bad things happen to good people. That's the backdrop of the game.

* There is also a sense of menace or danger that permeates the game, and no one is immune to that. It means that the small pockets of blissful ignorance of world events are few and far between, that naive idealism is quickly transformed to grim determination, and laughter is, as often as not, forced from the belly to keep you from giving into despair.


* …looking good in a sparkling turban while climbing a wall and listening to 80's tunes is what roleplaying is all about. Choices. Immersion. Feel the burn.

mravojed20
15-07-2008, 13:47
Pa bilo je očito već iz trailera da će igra bit epic, Bioware je zakon. Čekam prvi gameplay video.

Deadwalker
15-07-2008, 16:31
Ja nikad uopće nisam sumnjao u kvalitetu Bioware-vih naslova...jos uvijek nisu uspjeli složit loš RPG...bit će to igra vrlo visoke kvalitete

Rang€r
15-07-2008, 16:37
zomg prsti me bole od scrollanja idem sad to pročitat

Tsumetai Ryujin
15-07-2008, 21:56
@Arbiter
Ak ti nije bed, aj sljedeci put rade stavi samo link.

Arbiter of Change
15-07-2008, 22:52
Nije bed nego sam ja imao neke probleme sa učitavanjem željenog linka tako da sam c/p napravio da budem siguran.

kulamasta
16-07-2008, 07:44
Na sluzbeni site stavljene nove slicice...

Arbiter of Change
18-07-2008, 08:46
I gameplay trailer je tu... hmmmm.
http://www.gametrailers.com/player/36927.html

Rang€r
18-07-2008, 09:05
ne sviđa mi se baš gameplay...

fajt me onak dost podsječa na raidove u mmoima, ko sp WoW...

ScorpiuS
18-07-2008, 09:11
Bzvz, očekivao sam bolje.

CHOLIK
18-07-2008, 11:41
Meni se igra vrlo svidjela,jedva je čekam.

kulamasta
18-07-2008, 12:19
Fantasticno!

Akul
18-07-2008, 12:46
ne sviđa mi se baš gameplay...

fajt me onak dost podsječa na raidove u mmoima, ko sp WoW...

Fight je sličan ostalim Bioware RPG-ovima koliko ja vidim. Samo s izvrsnim animacijama.
Osobno mi se sviđaju borbe. Izgledaju kao da gledam Anime ili nešto. Kad taj demon zgrabi metu i lupa po njoj, kad mu nepto privuče pažnju... sve je izvrsno napravljeno.

Lord Coldwolf
18-07-2008, 23:13
bit ce ovo jedan veoma odlican rpg ;)

Arbiter of Change
18-07-2008, 23:24
Nek sam proklet ako me, kad je lik odzumirao kameru tijekom borbe, igra nije podsjetila na 3D Baldur's Gate... ali iskreno, borba je previše šarena za svijet u kojem je magija navodno rijetka i praktički ilegalna (ne vidim zašto svugdje forsiraju GFX efekte za nemagične vještine i potionse... oh well).

Neven <R>
19-07-2008, 00:38
A čuj ipak je riječ o traileru pa mora biti malo "flashy" i pokazati grafičku raskoš. Imaš pravo za sličnost sa BG-om, izometrijska perspektiva FTW.

Tsumetai Ryujin
19-07-2008, 10:23
A neznam zake niste procitali moj prvi post u kojem govorim kako je ova igra duhovni nastavak Baldur's Gatea, nije to nista novo.

Evo jedan intervju. (http://www.gametrailers.com/player/37132.html)

A evo i drugog. (http://www.gametrailers.com/player/37235.html?type=wmv)

Akul
19-07-2008, 12:07
Po koji put već kažu da je neka igra duhovni ili direktni nastavak BG-a?
Dovoljno da bi trebalo biti jasno da samo igra zvana "Baldur's Gate 3" može biti nastavak BG-a.

I zašto ljude toliko to uzbuđuje? Kao i sve Biowareove igre, imat će dosta sličnosti s BG-om i kao sve Biowareove igre, biti će fantastična igra. Dok god je zabavna i troši nam sate života, je li važno što je ona?

Arbiter of Change
19-07-2008, 12:45
Ne kažem ja da je spiritualni nastavak BG 2, koji po meni nikada neće imati dostojnog nasljednika, već samo da me taj prizor podsjetio na njega.

Arbiter of Change
21-08-2008, 12:10
Novi gameplay filmić (al' će ovaj sistem biti spor kad se nakupi neprijatelja):
http://www.gametrailers.com/player/38789.html

mravojed20
17-09-2008, 22:18
Najnoviji gameplay filmić:

http://www.gametrailers.com/game/9022.html

Prikazuje pretežno dijaloge u igri, po meni jako dobro.

Deadwalker
17-09-2008, 22:27
Najnoviji gameplay filmić:

http://www.gametrailers.com/game/9022.html

Prikazuje pretežno dijaloge u igri, po meni jako dobro.

Bioware je majstor na tom području, pokazali su to u nekoliko svojih prijasnjih uradaka...

Deadwalker
19-09-2008, 10:05
Evo, pogledao sam bitku na sljedećem videu:http://pc.gamespy.com/dor/objects/682217/dragon-age/videos/dragonage_darkspawnfight_082008.html

Uglavnom, kak mi se čini sistem borbe je identičan onome u Neverwinter Nights 2 samo sa nekim poboljsanjima. Grafika mi djeluje odlično te se bas totalno uklapa u ugođaj kao i glazba. zvučna podloga mi se čini također dobrom. Ma, igru radi Bioware, sumnjam da ćemo dobit los rpg :thumbs2:

Arbiter of Change
19-09-2008, 10:17
Ma, igru radi Bioware, sumnjam da ćemo dobit los rpg :thumbs2:
Je, ali druga strana medalje je to što su im sve igre dosta slične... a to lagano dosadi.

Deadwalker
19-09-2008, 10:20
Ja se nista ne bunim, samo neka i dalje rade tako dobar posao. Vise puta su jasno dokazali da su pravi maheri na rpg području

Rang€r
19-09-2008, 11:04
neznam zaš al ovo mi više nalikuje na AoC rpg u singleplayeru eng na novu igru...

torcida007
07-10-2008, 12:23
Igra će ispast odlićna,imam vjere u Bioware
:bravo: :thumbs2:

GaTa666
07-10-2008, 13:23
Ovo igru najvise iscekujem. Mislim da ce stvarno biti hit.

Arbiter of Change
12-12-2008, 14:22
Jedan novi trailer, da se ne zaboravi igra:
Grey Wardens Trailer (http://www.gametrailers.com/player/43599.html)

crowap
12-12-2008, 17:11
oni su ipak majstori rpg - a tako da ne sumljam..... :D

Neven <R>
13-12-2008, 12:44
Trailer ko trailer, više manje ništa nam ne kaže o igri. :P

Deadwalker
07-01-2009, 15:30
pogledao sam zadnji gameplay trailer. Onaj gdje je bitka na kraju s velikim Ogre-om. Za sada mi borba fenomenalno djeluje, jako je fluidna i lako se zadavaju komande likovima u grupi. Zapravo, rijec je o poboljsanom sistemu iz neverwinter nights-a, samo sto je ovdje kamera puno bolja i nekako sve to bolje ide. Sad ne znam da li je na kraju bitke s ogreom onaj zavrsni udarac samo nekakva animacija ili nekakav poseban combo, ali dok je zapicio mac monsteru u glavu prosli su me trnci :D
Koga zanima ima trailer na gametrailers.com(najnoviji gameplay trailer)

pmonkey
25-01-2009, 19:18
Koliko je vremena uloženo u stvaranje novog svijeta i pripadajućeg lorea ovo bi mogao biti jedan od najpotpunijih Biowareovih RPGova.

Kalhant
25-01-2009, 19:44
Jel mi moze netko rec kada ovo izlazi? U anketi pise sjecanj, drugi kazu da u 3. mjesecu, a na wiki pise Q1(iskreno ne snalazim se u kvartalima :D )

rade0N
25-01-2009, 20:07
Q1 (1,2,3 mjesec)
Q2 (4,5,6)
Q3 (7,8,9)
Q4 (10,11,12)

mravojed20
25-01-2009, 21:40
Kad te god zanima datum izlaska neke igre, odeš na njenu službenu stranicu. Ne na wikipediu, ne na gamespot, ne na forume.

Kalhant
25-01-2009, 22:03
Ma fora je u tome da mi je ostalo svega 60MB-a od paketa, a stranice od igra uvjek zderu puno MB-a :( .

rade0N
25-01-2009, 22:54
nbemoze izjest tih 60 nikako
ako izdere 5mb ....

Kalhant
26-01-2009, 00:32
Kada 60MB-a pokusavaas rastegnut kroz 5 dana tih 5MB-a je puno :wink: .
Naso sam odgovor na forumu.

Aral
26-01-2009, 14:13
http://www.vgreleases.com/PC/ReleaseDate-167949.aspx

Pomalo mi je cudan datum izlaska za USA i EU ali ajde...bas me zanima kakva ce bit igra ^^

Deadwalker
05-02-2009, 13:42
stizu lose vijesti iz EA. Sada, osim Simsa 3 i Godfather-a 2 pomaknut je datum izlaska Dragon age-a i to za kraj 2009. Razlog je da zele uskladiti datum izlasak igre za PC i za konzole...steta, jos cemo se dosta nacekat :(
Vijest možete procitati ovdje (http://www.hcl.hr/vijesti.php?TekstID=2873&select=27)

Arbiter of Change
07-02-2009, 10:56
Novi filmići sa Comic Con-a:
http://www.gametrailers.com/player/45229.html
http://www.gametrailers.com/player/45231.html

Mmm... nisam baš nešto posebno impresioniran, posebno ne s tim kako pogrbljeno likovi trče (obratite pažnju na žemsku). Borba je malo sporija, ali bar path finding valja iz ovog što sam vidio. Cutscene su mnogo dobre.

keko
07-02-2009, 11:09
stizu lose vijesti iz EA. Sada, osim Simsa 3 i Godfather-a 2 pomaknut je datum izlaska Dragon age-a i to za kraj 2009. Razlog je da zele uskladiti datum izlasak igre za PC i za konzole...steta, jos cemo se dosta nacekat :(
Vijest možete procitati ovdje (http://www.hcl.hr/vijesti.php?TekstID=2873&select=27)


Stvarno su mutavi,za PC je igra praktički gotova,a sad mi moramo čekati da naprave za konzole. :-x :-x :-x
Da je situacija obrnuta,igra bi već odavno bila vani..Proklet bio EA i njihova pohlepa :yuck: :yuck:

Arbiter of Change
14-02-2009, 02:08
Bioware je naveo i opisao svih 6 Originsa na svojoj stranici:
http://dragonage.bioware.com/origins/


Dwarf Noble:SThe favored child of the dwarven king, you proudly take up your first military command... only to learn that the deadly intrigues of dwarven politics can pose a greater danger than even that faced on the battlefield.

"What I have seen and done to achieve my position difies belief. What I am capable of and will be party to in order to retain it would chill your soul."

Dwarf Commoner:SBorn casteless in a land where rank is everything, bound as the lackey and thug of a local crime lord, you have spent your life invisible... until a chance thrusts you into the spotlight, where you can finally prove whether you will be defined by your actions or your birth.

"I suggest you reach for your purse swiftly, friend. Ale may have dulled my sense enough so that I merely maim your pretty features, but should I become sober I will be in a mood to show you a new realm of pain and violence."

Dalish Elf:SProud of your role as one of the last "true elves", you have always assumed you would spend your life wandering with your clan... untill a chance encounter with a relic of your people's past threatens to tear you away from everything you've known.

"What a wonder it is to see such stalwart bravado in one such as yourself. It is heartwarming truly, to see that there are yet humans willing to risk a slow and tortuous death in pursuit of our most sacred treasures!"

City Elf:SYou have always lived under the heavy thumb of your human overlords, but when a local lord claiming his privilege with the bride shatters your wedding day, the simmering racial tensions explode in a rain of vengeance.

"Take another step, human, and I guarantee it shall be your last. My friends are dead and my life is in tatters because of you and your kin. I have nothing to lose, but you still possess your other eye."

Human Noble:SBorn to wealth and power second only to royalty, you find your training in both diplomacy and war put to the test when your father's castle is betrayed from within on the very night your elder brother leads the family's forces to war.

"Brave of you, sir, to so openly cast an envious eye towards me and mine. I suggest you look elsewhere, lest I consider removing your sight in a more permanent fashion."

Mage:SGifted with a power considered a dangerous curse by most, you have spent most of your life secluded in the remote tower of the circle of Magi to be trained and watched closely by the dreaded templars. Now your final test is upon you -- succeed and prove your strength or be slain.

"Tread carefully, friend. If you intend to cross the path of one whose soul is so tightly woven into the realm of the arcane, I would not suggest you do it lightly."

ScorpiuS
14-02-2009, 07:56
City Elf mi se čini okrutan, pravi son of a bitch, ali mislim da ću ić sa Mageom, jer bi želio malo promjenit orijentaciju u igrama sa mačevanja na magiju.

Arbiter of Change
14-02-2009, 14:00
Ja ću vjerojatno prvo sa Dwarf Nobleom... ono, Stunties + backstabbing politika, to još nisam vidio. :)

keko
14-02-2009, 14:30
To su klase?Nema neki necromancer?

Rang€r
14-02-2009, 16:01
kolko kužim to su neka podrjetla, origins ne, koi samo opisuju charactera, te vjerojatno njegov odnos s okolinom, te ne bi trebalo imat veze s tvojom klasom.....

Sony Ericsson
14-02-2009, 17:10
kolko kužim to su neka podrjetla, origins ne, koi samo opisuju charactera, te vjerojatno njegov odnos s okolinom, te ne bi trebalo imat veze s tvojom klasom.....

to ti je zapravo i klasa i rasa, nije ti ovo nwn da imas ogroman izbor rasa i klasa koje kombiniras

Grim
14-02-2009, 18:35
Kada Dragon Age izlazi?

ScorpiuS
14-02-2009, 20:06
Pa ljudi jeli vama teško guglat? Treći kvartal ove godine.

Sony Ericsson
14-02-2009, 20:07
lako to sto ne zna guglat, nego mu pise na prosloj stranici :pray:

Grim
14-02-2009, 20:47
lako to sto ne zna guglat, nego mu pise na prosloj stranici :pray:
Znam guglat ali sam lijen guglat i citat..... :)

Sony Ericsson
14-02-2009, 21:23
pa, duze ces cekat na odgovor

Aral
17-02-2009, 10:11
Mozda ste mu dali krivi odgovor...ja bi tak napravio. Pa nek ceka do 2011 ak treba...

Sony Ericsson
17-02-2009, 15:04
[quote="Rang€r":16zc0qsa]kolko kužim to su neka podrjetla, origins ne, koi samo opisuju charactera, te vjerojatno njegov odnos s okolinom, te ne bi trebalo imat veze s tvojom klasom.....

to ti je zapravo i klasa i rasa, nije ti ovo nwn da imas ogroman izbor rasa i klasa koje kombiniras[/quote:16zc0qsa]

e, ovdje sam failao
ipak ce biti klasa i rasa. ali samo 3 rase i 3 klase
dakle

Rase: Patuljak, Covjek, Vilenjak
Klase: Warrior, Mage, Rogue

Arbiter of Change
24-02-2009, 12:23
Novi "Join us" trailer na GameTrailers... dobar je , dobar. :)
http://www.gametrailers.com/player/45937.html

mravojed20
24-02-2009, 12:44
Epic win, sviđa mi se jako. :D

Rang€r
24-02-2009, 13:07
Novi "Join us" trailer na GameTrailers... dobar je , dobar. :)
http://www.gametrailers.com/player/45937.html

jako super izgleda... pogotovo animacije, napokon da je neko izprojiciro, da ženska bježi od orka, a on ju s leđa u trku mačem razbije i čak pogodi...

a onaj join us me jako podsječa na onaj AC expirience site :pray:

Kalhant
24-02-2009, 14:04
Predobro :pray:
Imam osjecaj da bi ova igra mogla uc u mojih top 5.
Nadam se da ce ispolirati pc inacicu jer imaju dovoljno vremena nakon sto su toliko pomaknuli datum izlaska zbog konzola.

Feanor
24-02-2009, 15:15
PC inacica je bila ispolirana, konzolaske nisu bile ispolirane majku im njihovu...shmrccc :cry Igra je odgođena da bi pc verzija i konzolaske verzije mogle izać zajedno...Ako uđem u igru i vidim fontove od pola metra zavitlat cu im dvd s igrom nazad do njihovog sjedista digod vec da je....

Arbiter of Change
27-02-2009, 14:06
Članak o tome što Bioware misli o svom potezu da prebace DA na konzole. Ukratko, stvar je u tome da će ovaj put PC igra biti prilagođena konzolama, a ne obrnuto tako da mi PC-aši ovaj put nećemo dobiti osakaćenu konzolašku igru kao zbog potrebe da se igra prilagodi konzoli i da svi igrači imaju "isto iskustvo".

http://multiplayerblog.mtv.com/2009/02/ ... -consoles/ (http://multiplayerblog.mtv.com/2009/02/25/what-bioware-has-told-me-about-dragon-age-on-consoles/)


The situation is the opposite of “Mass Effect,” where BioWare designed the interface in a console-friendly format first before bringing in a team to tweak their foundation to work best with a keyboard and mouse interface on the PC version.

Rang€r
27-02-2009, 17:24
too :)

yay, baš me zanima šta konzolaši kažu na ovo :D

ScorpiuS
28-02-2009, 08:39
Članak o tome što Bioware misli o svom potezu da prebace DA na konzole. Ukratko, stvar je u tome da će ovaj put PC igra biti prilagođena konzolama, a ne obrnuto tako da mi PC-aši ovaj put nećemo dobiti osakaćenu konzolašku igru kao zbog potrebe da se igra prilagodi konzoli i da svi igrači imaju "isto iskustvo".

http://multiplayerblog.mtv.com/2009/02/ ... -consoles/ (http://multiplayerblog.mtv.com/2009/02/25/what-bioware-has-told-me-about-dragon-age-on-consoles/)


The situation is the opposite of “Mass Effect,” where BioWare designed the interface in a console-friendly format first before bringing in a team to tweak their foundation to work best with a keyboard and mouse interface on the PC version.
Who says that PC's DEAD?
Kul, je ovo, ali ipak mislim da prilagođavanje igre kompjuteru neće naškodit konzolašima, jer je PC HUD više "general-user-friendly"

Rang€r
28-02-2009, 10:27
da... tak je isto konzolašima njihov UI, više "general-user-friendly"

ScorpiuS
28-02-2009, 10:31
da... tak je isto konzolašima njihov UI, više "general-user-friendly"
Pa eto, meni nije smetao HUD u Mass Effectu, ali mi je smetao u Burnout Paradiseu.

Arbiter of Change
08-04-2009, 00:04
GameTrailers je već stavio izvadak u kojem Biowareov čovjek govori o tome kako će DLC materijal biti zastupljen.
http://www.gametrailers.com/viewnews.php?id=678

Iskreno? Ako bi ikome "dao dozvolu" da radi DLC dodatke, onda bi to bio Bioware. Oni koji prate NWN scenu znaju da kad to kažem mislim na perfektnu podršku, što od samog communitya što do samih devsa koji vise na forumu, i premium module koji su doista vrijedni svakog dolara (da ne spominjem kako je community dao vlastiti i novi život tim igrama).

Domy
08-04-2009, 22:18
GameTrailers je već stavio izvadak u kojem Biowareov čovjek govori o tome kako će DLC materijal biti zastupljen.
http://www.gametrailers.com/viewnews.php?id=678

Iskreno? Ako bi ikome "dao dozvolu" da radi DLC dodatke, onda bi to bio Bioware. Oni koji prate NWN scenu znaju da kad to kažem mislim na perfektnu podršku, što od samog communitya što do samih devsa koji vise na forumu, i premium module koji su doista vrijedni svakog dolara (da ne spominjem kako je community dao vlastiti i novi život tim igrama).

NWN scena da,ali Mass Effect nikako,nažalost. Bez toolseta ovisi samo o developerima,rezultat je samo jedan DLC,besplatan što je ok,al to je to...

Što se DA tiče,ohrabrujuće je kaj svaka druga tema na forumu ima dev.post

Arbiter of Change
09-04-2009, 12:48
Istina, ali ME je ionako bio više linearno iskustvo, a i sama činjenica da nikada nisu pustili editor za njega govori sve po tom pitanju.
DA je već u prednosti tu jer su devsi pustili nekoliko filmića koji se eksluzivno fokusiraju na editor i što možeš sve s njim.

Aral
24-04-2009, 09:54
http://www.epicbattleaxe.com/main/2009/ ... oware.html (http://www.epicbattleaxe.com/main/2009/4/23/dragon-age-director-leaves-bioware.html)

Otisao biowareov executive producer u drugu firmicu, ocito mu ponudili malo vise para ^^ Al dobro, sva sreca pa je DA prakticki gotovo pa ova odluka nece puno utjecat na stvari.

Grim
24-04-2009, 14:19
Nema veze, nevjerujem da ce to imati ikakvog utjecaja na igru s obzirom da je u zavrsnom stadiju.

ScorpiuS
24-04-2009, 18:41
Ali kakvog će imat utjecaja na Mass 2

Aral
25-04-2009, 10:31
Pa ocito nikakvog jer pretpostavljam da je taj covjek radio samo na Dragon Age. Barem se nadam ^^

Domy
04-05-2009, 18:27
Bioware objavio detalje o DRM

NEMA GA!!!

:pray:

http://daforums.bioware.com/viewtopic.html?topic=677056&forum=135

Grim
04-05-2009, 21:17
Hi Everyone,

I have some good news to pass on to you today that answers one of the most frequently asked Dragon Age: Origins PC questions.

We’re happy to announce that the boxed/retail PC version of Dragon Age: Origins will use only a basic disk check and it will not require online authentication. In other words, the retail PC version of the game won’t require you to go online to authenticate the game for offline play. We have chosen not to use SecuROM in any version of Dragon Age that is distributed by EA or BioWare.

Some other cool stuff that we hope you’ll like - we have already launched the Dragon Age toolset beta, which offers developer-grade tools, and we’re looking forward to what fans will create with it. We’ll also be supporting the game with a ton of great downloadable content that will be available for purchase after the game’s release. Together these features will provide some very cool reasons to go online with Dragon Age: Origins.

We’re really excited as we head towards the release of Dragon Age: Origins this fall on Xbox 360, PlayStation 3 and PC, so keep an eye out for more news as we’ll be providing you with more details shortly.

Stay tuned for more coolness to come…
Prezakon, nece biti securom, jednostavna instalacija, moci ce se moddat, izlaziti ce DLC-ovi... nevjerojatno, ova igra ce biti odlicna :pray:

Outmind
05-05-2009, 08:40
Super vijesti. Očito su ljudi u Bioware-u i sami svjesni gluposti i na kraju krajeva suvišnosti securoma i inih kerefeka. A poznavajući d&d fanbase, čeka nas osim izvrsne igre i hrpa izvrsnih dodataka za istu. Yey!

Deadwalker
05-05-2009, 08:46
Konacno su skuzili da te zastite nemaju smisla, aleluja :) Bit ce to carska igra, prakticki izmislili su cijeli lore iz nicega, a posto igru radi Bioware mozemo se nadat samo najboljem. Jedva cekam

ScorpiuS
05-05-2009, 12:50
Postoji samo jedan problem. Sada vi tu govorite kako će igra ownat sve živo, ali zar ne postavljate granice malo previsoko? Prije izlaska NFS Undercovera očekivanja su bila nikakva i zašto bi sada jedan Dragon Age dobio 100 puta veća očekivanja od toga?

Arbiter of Change
05-05-2009, 12:56
Postoji samo jedan problem. Sada vi tu govorite kako će igra ownat sve živo, ali zar ne postavljate granice malo previsoko? Prije izlaska NFS Undercovera očekivanja su bila nikakva i zašto bi sada jedan Dragon Age dobio 100 puta veća očekivanja od toga?
Bioware (odličan pedigre) + Baldur's Gate-ov (legendarna igra) spiritualni nasljednik + uber besplatni editor (dugotrajnost je osigurana) = WIN.

kulamasta
05-05-2009, 13:31
Postoji samo jedan problem. Sada vi tu govorite kako će igra ownat sve živo, ali zar ne postavljate granice malo previsoko? Prije izlaska NFS Undercovera očekivanja su bila nikakva i zašto bi sada jedan Dragon Age dobio 100 puta veća očekivanja od toga?

Stvarno neznam...

...zasto ocekivat od tebe da ne pises o onome u sta se ne kuzis?

Deadwalker
05-05-2009, 18:44
Bioware (odličan pedigre) + Baldur's Gate-ov (legendarna igra) spiritualni nasljednik + uber besplatni editor (dugotrajnost je osigurana) = WIN.

covjek je sve rekao... 8)

Neven <R>
05-05-2009, 18:49
Ja se samo nadam da neće biti überlinearno kao neke novije Biowareove igre (od KOTOR-a nadalje).

Arbiter of Change
06-05-2009, 10:25
Ja se samo nadam da neće biti überlinearno kao neke novije Biowareove igre (od KOTOR-a nadalje).
Meni ne smeta (bolje linearnost nego nekakva jeftina isprika za slobodu), premda smo već vidjeli da će sam igrač/lik biti bitan, a ne nekakav free-roaming ogroman svijet.

Raz
06-05-2009, 10:28
Igra mi zasada izgleda odlično, a budući da je Bioware u pitanju ne moram ni sumnjat da ćemo opet dobit odličnu igru.

Aral
06-05-2009, 10:32
[quote="Neven <R>":25sidbaj]Ja se samo nadam da neće biti überlinearno kao neke novije Biowareove igre (od KOTOR-a nadalje).
Meni ne smeta (bolje linearnost nego nekakva jeftina isprika za slobodu), premda smo već vidjeli da će sam igrač/lik biti bitan, a ne nekakav free-roaming ogroman svijet.[/quote:25sidbaj]

Da, mozda je ovdje bolja neka vrsta linearnosti, sjetimo se Sacreda2, ogroman svijet, radis u pravilu kaj hoces, tek slijedis neki glavni quest i gubis se svako malo.

Raz
06-05-2009, 14:37
[quote="Neven <R>":1i0zyp85]Ja se samo nadam da neće biti überlinearno kao neke novije Biowareove igre (od KOTOR-a nadalje).
Meni ne smeta (bolje linearnost nego nekakva jeftina isprika za slobodu), premda smo već vidjeli da će sam igrač/lik biti bitan, a ne nekakav free-roaming ogroman svijet.

Da, mozda je ovdje bolja neka vrsta linearnosti, sjetimo se Sacreda2, ogroman svijet, radis u pravilu kaj hoces, tek slijedis neki glavni quest i gubis se svako malo.[/quote:1i0zyp85]
Točno to. Linearnost ne mora biti nužno loša. Mass Effect, Neverwinter Nights, SW - KOTOR... sve su po redu manje-više linearne pa su odlično ispale, a vjerojatno će i ova.

Neven <R>
06-05-2009, 18:24
Ne znam meni to smanji doživljaj igre. Onak u ME nemreš skočiti, SKOČITI ej. :(

I oni "izbori" koji su zapravo uvijek isti - gore je dobro, dolje je loše, sredina je svejedno, to mi je isto malo priglupo i površno. Bilo bi super da ponekad neke moje odluke ne budu očito dobro ili zlo, tj. da ti ne bude sasvim jasno kako će jedna odluka imati utjecaja na budućnost. Nešto što je Ultima IV imala prije 25 godina, e to bi ja.

Ne tražim sad Elder Scrolls, al da barem mogu malo krasti i ubijati djecu uokolo ko u BG serijalu bi meni bilo ok.

Grim
06-05-2009, 18:46
Kak mi zakon izgleda ovaj Hurlock (http://dragonage.bioware.com/creatures/hurlock.html)S:pray:

ScorpiuS
06-05-2009, 20:41
Čine se kao dobro organizirana rasa spremna za preuzimanje novog teritorija. Vjerovatno ćemo ih samo u skupinama pronalazit.

Rang€r
06-05-2009, 21:54
Ne znam meni to smanji doživljaj igre. Onak u ME nemreš skočiti, SKOČITI ej. :(

I oni "izbori" koji su zapravo uvijek isti - gore je dobro, dolje je loše, sredina je svejedno, to mi je isto malo priglupo i površno. Bilo bi super da ponekad neke moje odluke ne budu očito dobro ili zlo, tj. da ti ne bude sasvim jasno kako će jedna odluka imati utjecaja na budućnost. Nešto što je Ultima IV imala prije 25 godina, e to bi ja.

Ne tražim sad Elder Scrolls, al da barem mogu malo krasti i ubijati djecu uokolo ko u BG serijalu bi meni bilo ok.

idi igraj witcher :) mada se ni tam nemre skočit :( al jebeš šta će ti skakanje, ak oš skakat imaš AC :D

Arbiter of Change
06-05-2009, 23:15
Ne znam meni to smanji doživljaj igre. Onak u ME nemreš skočiti, SKOČITI ej. :(
Problem je što se industrija ravna po onom ako ničemu ne služi onda to nema ni mjesto u našoj igri. ME pati od te boljke (nedostatak skakanja, npr) nešto manje nego Witcher zbog samih lokacija koje su takve da većinom, budimo iskreni, ne izazivaju želju da bi sad nešto išao skakati po njima dok Witcher na drugu stranu ima onih ograda i živica za koje se baš pitaš "zašto ih ne mogu preskočiti?". Level dizajn, jel'te.

Mislim da to nije baš vezano uz striktnu linearnost igre, ali nema veze (kod mene su linearno i nelinearno pojmovi koji se odmah vezuju uz način kako je priča prezentirana, tako da sam možda ja u krivom smjeru otišao).

keko
07-05-2009, 08:16
Pa na onom videu hurlocki pwnaju humane.

Arbiter of Change
10-05-2009, 09:38
Novi Violence trailer i, premda nisam fan pjesme i možda ima manjih spoilera, pokazuje koliko će cutscene rokati u igri. I da, osjeti se lagana 300 vibra. :)
http://www.rockpapershotgun.com/2009/05 ... /#comments (http://www.rockpapershotgun.com/2009/05/09/blood-and-smuts-dragon-age-violence-trailer/#comments)

ScorpiuS
10-05-2009, 10:13
Ahaaaa, još malo sex scena, opet će bit Sex-Box!

Gwin
10-05-2009, 10:14
dok Witcher na drugu stranu ima onih ograda i živica za koje se baš pitaš "zašto ih ne mogu preskočiti?". Level dizajn, jel'te.a gle.. mogli su te metnut u pećinu.. onda ne bi mogao prigovarat.. witcher je ionako dovoljno velik i nahodaš se tijekom igre tako da ne vidim zašto bi uopće htio ići van granica levela..

ovako su dobili lijepo dizajnirani krajolik, umjesto da te metne u neku pećinu gdje bi vidio samo zidove..

ScorpiuS
10-05-2009, 10:25
dok Witcher na drugu stranu ima onih ograda i živica za koje se baš pitaš "zašto ih ne mogu preskočiti?". Level dizajn, jel'te.a gle.. mogli su te metnut u pećinu.. onda ne bi mogao prigovarat.. witcher je ionako dovoljno velik i nahodaš se tijekom igre tako da ne vidim zašto bi uopće htio ići van granica levela..

ovako su dobili lijepo dizajnirani krajolik, umjesto da te metne u neku pećinu gdje bi vidio samo zidove..
Nitko ne govori o granicama levela, nego netko se smjestio iza ograde i moraš ići sasvim oko ograde do vrata, a možeš je priskočit i tu si.

Gwin
10-05-2009, 10:29
a to da.. to sam bio sposoban lansirat komp kroz prozor..

Deadwalker
10-05-2009, 10:37
Nitko ne govori o granicama levela, nego netko se smjestio iza ograde i moraš ići sasvim oko ograde do vrata, a možeš je priskočit i tu si.

dobro, ja se ne zamaram takvim stvarima. Vec sam se priviknuo u drugim slicnim RPG-evima na takve gluposti

Arbiter of Change
10-05-2009, 11:35
Link sa prošle stranice da ne bude zaboravljen... teh boobiez!

Novi Violence trailer i, premda nisam fan pjesme i možda ima manjih spoilera, pokazuje koliko će cutscene rokati u igri. I da, osjeti se lagana 300 vibra. :)
http://www.rockpapershotgun.com/2009/05 ... /#comments (http://www.rockpapershotgun.com/2009/05/09/blood-and-smuts-dragon-age-violence-trailer/#comments)

Grim
10-05-2009, 11:38
Link sa prošle stranice da ne bude zaboravljen... teh boobiez!
[quote="Arbiter of Change":1x97bjli]Novi Violence trailer i, premda nisam fan pjesme i možda ima manjih spoilera, pokazuje koliko će cutscene rokati u igri. I da, osjeti se lagana 300 vibra. :)
http://www.rockpapershotgun.com/2009/05 ... /#comments (http://www.rockpapershotgun.com/2009/05/09/blood-and-smuts-dragon-age-violence-trailer/#comments)[/quote:1x97bjli]
Nije lose, ali ta muzika mi nevalja jer ne slusam metal tak da mi je lejm... but sex scene is nice :)

Rang€r
10-05-2009, 13:36
ja isto ne slušam metal, mjuza je prezakon :D

inače, u ne pratim baš puno igru, vidio sam par trailera onih prvih još, tad mi baš nije na neš ličila, al sad kad sam vidio ovaj trailer, koje su to animacije, onda oni mass fightovi... :D očel mass fightsi bit u igri? :)

Kalhant
10-05-2009, 13:40
Ova igra se kupuje original cim izade :pray:
Nakon dugo vremena iscekujem neku igru i vjerujem da se necu ni malo razocarat

Deadwalker
10-05-2009, 14:06
Ova igra se kupuje original cim izade :pray:
Nakon dugo vremena iscekujem neku igru i vjerujem da se necu ni malo razocarat

Mene jos nijedna Biowareova igra nije razocala, dapace, sve su me doslovce odusevile. Mislim da bi buduci SW The Old Republic mogao biti za Bioware ono sto je WoW za Blizzard. I sto je najbolje, uz igru takvog kalibra jos ocekujemo njihova 2 buduca megahita: Dragon Age te Mass Effect 2. Stvarno, onisu po meni uz Blizzard najbolji developer danasnjice. Samo neznam od kuda im pare za takva 3 velika projekta.
Isprika modovima za OT :wink:

ScorpiuS
10-05-2009, 14:28
Ova igra se kupuje original cim izade :pray:
Nakon dugo vremena iscekujem neku igru i vjerujem da se necu ni malo razocarat

Mene jos nijedna Biowareova igra nije razocala, dapace, sve su me doslovce odusevile. Mislim da bi buduci SW The Old Republic mogao biti za Bioware ono sto je WoW za Blizzard. I sto je najbolje, uz igru takvog kalibra jos ocekujemo njihova 2 buduca megahita: Dragon Age te Mass Effect 2. Stvarno, onisu po meni uz Blizzard najbolji developer danasnjice. Samo neznam od kuda im pare za takva 3 velika projekta.
Isprika modovima za OT :wink:
Prodaja ME i ostalih igara i EA kao izdavač. Mislim da je to dovoljno

Deadwalker
10-05-2009, 14:32
dobro, al opet s druge strane, MMO igre u produkciji su iznimno skupe i treba stvarno velika sredstva uloziti u to. Valjda mogu takve 3 igre izgurati istovremeno posto iza SW ToR-a stoji i LucasArst i EA...ja se samo nadam da zbog velicine takvih projekata nece igre gubiti na kvaliteti(treba uzeti u obzir da je ovo recesijska godina)

Arbiter of Change
10-05-2009, 15:11
očel mass fightsi bit u igri? :)
Sumnjam, ovo su ti skoro sve, ako i nisu bašSsvi, prizori iz cutscena tako da nabriju konzolašku publiku koja, navodno je dokazano, više voli akcijske igre od "dubokih i misaonih". Igra ti je najbliže kao NWN, iako je u biti nekakav spiritualni nasljednik Baldur's Gate-a... što će barem izgledati lijepo napisano na kutiji ako već ne bude tako za ozbiljno.

Mene je samo iznenadio negativan krik community-a na ovaj video... kao da je kraj svijeta došao i kao da je igra uništena.

keko
10-05-2009, 15:20
Ima na NWN-u jedna bitka, ono kad undeadi napadaju Crossroads Keep, inače ovo izgleda preodlično i nema sumnje da ću zaigrati.

Domy
10-05-2009, 17:26
Bioware nije napravio NWN 2

keko
10-05-2009, 17:46
Znam, ali arbiter je usporedio s neverwinterom pa sam zato rekao.

Neven <R>
10-05-2009, 18:27
Step I - Open this: 2LnK8b_jk8w
Step II - Pause it at the beginning for now
Step III - Open this: 6SuJ5T9sfAA
Step IV - Mute the second video
Step V - Play the second video till 0:05 and then pause it
Step VI - Play the first video and the second video simultaneously, and watch the second video


Da su se potrudili trailer ne bi mogao biti više generički, pa ovo iz quota barem pobojšava dojam.

Raz
10-05-2009, 18:34
Haha, odlično :rotfl:

Inače nisam igrao Baldur's Gate ali ako je nešto kao NWN onda će mi se svidjet igra.

Grim
10-05-2009, 19:20
Step I - Open this: 2LnK8b_jk8w
Step II - Pause it at the beginning for now
Step III - Open this: 6SuJ5T9sfAA
Step IV - Mute the second video
Step V - Play the second video till 0:05 and then pause it
Step VI - Play the first video and the second video simultaneously, and watch the second video


Da su se potrudili trailer ne bi mogao biti više generički, pa ovo iz quota barem pobojšava dojam.
Sada trailer rula, ova muzika puno bolje pase, svaka dala onom ko ovo napravio. :pray:

Gwin
10-05-2009, 22:34
Bioware nije napravio NWN 2

istina.. napravio ju je "obsidian" (bivši black isle), ali pod biowareovim nadzorom i uputama.. na biowareovom enginu.
tako da bioware uredno ima logo na originalnoj kutiji..

Domy
10-05-2009, 23:34
Bioware nije napravio NWN 2

istina.. napravio ju je "obsidian" (bivši black isle), ali pod biowareovim nadzorom i uputama.. na biowareovom enginu.
tako da bioware uredno ima logo na originalnoj kutiji..

Slažem se,ali upute kako koristiti engine i sama izvedba bitke Crossroad Keepa (koja je spomenuta) nisu nužno povezane. Zato sam naglasio da Bioware nije napravio NWN 2. Igra je predstavljena kao spiritualni nastavak Baldur's Gate-a,ne NWN tak da mi samo spominjanje bitke za CK,koja je od drugog developera i druge igre, nema smisla.

Prvi NWN, Bioware-ov, bio je praktički solo igra,jedan henchman i nikakva kontrola nad njim osim osnovnih naredbi. Ekspanzije su dodale nekakvu kontrolu i povećale broj followera,ali to nije poanta. Baldur's Gate je bio prava party-based igra kakav je i DA:O.

Ali kad već jest spomenuta,u NWN 2 smo bili na zidu i u dvorištu,skirmishi prije same bitke i sl.. Tamo je glavnina bitke prepričana slideshowom,a najmasovnije je bilo čekanje undeadova dok ulaze kroz vrata utvrde ili iskaču iz tornjeva na zid.

Bioware po dosad prikazanom "glavninu" bitke prikazuje u cutsceni,naš lik je tijekom te bitke na drugom zadatku,a dal ima još kakvu ulogu u masi nije u potpunosti otkriveno. Mislim da se sjećam nekakvog videa masovnog fajta u Ostagaru, al je li to bila beta i kako će to na kraju izgledati tek trebamo vidjeti.

Arbiter of Change
11-05-2009, 00:02
Razlog zašto sam ja naveo NWN kao usporedbu je jer pretpostavljam da većina mlađih igrača nije igrala BG (tako da im ne znači puno kad kažemo da je ovaj njegov spiritualni nastavak) pa da imaju bar otprilike s nečim povezati DA. :)

Domy
11-05-2009, 13:33
Ma sve ok.

Mlađi igrači koji su slučajno u takvoj poziciji trk u algoritam ili crovortex ili nekamo drugamo po baldur's gate 4 in 1

Aral
29-05-2009, 09:14
Intro Cinema sa E3 (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-dragon-age/49794)
:pray:

Grim
29-05-2009, 09:17
Kako lik kulno izgleda, ali nazalost ima jos poduze vremena do igre :(

Aral
29-05-2009, 09:47
Da, to je greda...cijelo ljeto treba cekat, aj dobro da je ljeto a ne zima xD

Deadwalker
29-05-2009, 11:20
Intro Cinema sa E3 (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-dragon-age/49794)
:pray:

okeee, ovo je vec "Blizzard kvaliteta" :pray:
Bemu, vrazja odgoda samo radi konzola... :cry:

Neven <R>
29-05-2009, 11:49
Kako loš trailer :pray:

Arbiter of Change
29-05-2009, 12:10
Intro Cinema sa E3 (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-dragon-age/49794)
:pray:
U istoj maniri kao i zadnji Violence trailer... meni se sviđa, ali je li itko drugi osjetio blagu Hellgate London vibru zbog oklopa? :)
I da, ne dopada mi se novi logo... bolji je bio stari.

Aral
29-05-2009, 13:17
Da da, Hellgate London, drito to. A gle, cekat cemo jos dosta dok izadje, pa ajde da i taj dan vidim a do tada ce nas laganini kurit sa ovakvim i slicnim stvarima. Ja stvarno vjerujem u ovo igru i ako bude sve ok ovo bi mogao biti stvarno dobar RPG, ako ne i odlican!

mravojed20
29-05-2009, 14:17
Pogledao sam trailer prije, totalno badass ali... po tom traileru dalo bi se zaključiti da se radi o nekoj fantasy koljačini ala God Of War, a ne o hardcore rpgu. Neki ljudi će bit razočarani hm.

Aral
29-05-2009, 14:22
Ma sumnjam, trailer malo vuce na to al mislim da se nece toga drzat, ostat ce vjeran onome kaj je prikazano na pocetku. Ovo samo moze biti dodatni bonus, ako ga dobro naprave!

Arbiter of Change
29-05-2009, 14:42
Pogledao sam trailer prije, totalno badass ali... po tom traileru dalo bi se zaključiti da se radi o nekoj fantasy koljačini ala God Of War, a ne o hardcore rpgu. Neki ljudi će bit razočarani hm.
Ja ide ostajem po onom svome da su ovi zadnji traileri prvenstveno ciljani na konzolašku publiku jer, na kraju krajeva, mi ne znamo što će oni točno dobiti u njihovoj verziji niti kakva će biti tako da trebaju malo namamiti sve dobne skupine, a svi znamo da sex i nasilje prodaju sve (ne)živo. I ono, govorite vi što hoćete o lošem izboru pjesme, ali meni "This is the New Shit" sada odzvanja u glavi kad god pomislim na DA... takav je učinak onaj zadnji trailer imao i pretpostavljam da je BioWare s njim uspio, bar što se mene tiče.

Deadwalker
29-05-2009, 14:44
Pogledao sam trailer prije, totalno badass ali... po tom traileru dalo bi se zaključiti da se radi o nekoj fantasy koljačini ala God Of War, a ne o hardcore rpgu. Neki ljudi će bit razočarani hm.

prema zadnjim gameplay trailerima nemas straha. Igra ce itekako biti rpg, bez brige :wink:
Sad su izbacili ovakve trailere da malo povecaju hajp i rad zljezda slinovnica :)

mravojed20
29-05-2009, 15:09
Ne mislim na sebe i "nas", nego na onu ekipu koja je vidjela ove trailere i ufurala se, samo da bi kasnije skužili kako igra nije uopće napravljena u takvom stilu. :)

Feanor
29-05-2009, 15:16
Isto kao kad je moj frend vidio trailer tj intro od Dungeon Keepera 2 prvi puta pa se ufurao u to da ti ekšuli ideš s hornijem i koljas sa kosom ljude, a kad ono najobicniji Dungeon sim(najobicniji sa velikom zadrškom jer je meni to jedna od najboljih igara evah, s jednim od najboljih introa).

Ljink(da znate o cemu pricam):kT-jvJHg0Xs

Neven <R>
29-05-2009, 16:43
Mislim da bi se Bioware trebao preimenovati u ExTReeeM G4MEZ.

ScorpiuS
29-05-2009, 17:23
Mislim da bi se Bioware trebao preimenovati u ExTReeeM G4MEZ.
To nije dovoljno EPIC!

Arbiter of Change
29-05-2009, 17:59
Nerd rageri. :)

@Feanor:
Kad video izgleda ovako drugačije (nabrijano) to je i ciljano s tom svrhom - da namami nekog tko inače ne bi razmislio o kupnji igre na osnovi njima dosadnog gameplaya. Zato su ovi zadnji traileri tematski ovakvi kakvi jesu, ali bar su različiti od klasičnog "ajmo jedan panoramski video sa klasično orkestralnom glazbom" pristupa kojem fantasy naslovi pribjegavaju. Ukusi su *ebena stvar.

ScorpiuS
29-05-2009, 18:22
U treileru kojeg su izbacili mi je samo smetao Marlyn i ništa više. Sve je bilo odlično što uključuje i muziku. Glazba je odlična, ali Marlynov glas je višak.

Feanor
29-05-2009, 18:47
@Feanor:
Kad video izgleda ovako drugačije (nabrijano) to je i ciljano s tom svrhom - da namami nekog tko inače ne bi razmislio o kupnji igre na osnovi njima dosadnog gameplaya. Zato su ovi zadnji traileri tematski ovakvi kakvi jesu, ali bar su različiti od klasičnog "ajmo jedan panoramski video sa klasično orkestralnom glazbom" pristupa kojem fantasy naslovi pribjegavaju. Ukusi su *ebena stvar.

#1:Dungeon Keeper 2 nije dosadan to valjda znaš xD.
#2:U vrijeme izlaska DK-a 2 nije postojalo youtube-a i flat neta od 4Mbs-a pa da mozes gledati promo trailere
#3:Ovo i nije bio promo trailer nego intro, a sluzi na nabrijavanje na samu igru, znaš kako je prije u igrama više radila mašta nego monitor i grafika(samo da lakse mozes zamisliti te epske bitke, horny u igri lamatao onom kosom kao da ima metlu u guzici, a i kosa je pomalo ličila na metlu i nije imao fensy animacije različitih paterna napada)
#4:DK 2 nije dosadna igra.... :D

Arbiter of Change
29-05-2009, 23:27
Ma samo sam ga uzeo kao primjer kad si ga već postao bio. Naravno da je zabavan. :D

Inače, DA:O je dobio nešto sigurniji datum izlaska... Listopad. Konzole.

If you’ve seen the new trailer for Dragon Age: Origins, you know two things. First, the game is doing a great job living up to its “dark fantasy” aspect by depicting some hardcore characters doing hardcore things. Second, the DarkSpawn will rise again on October 20th, 2009. In other words, that’s when the game will finally ship.

We’re excited to see how Dragon Age: Origins will turn out…especially on the consoles…and we’ll get you a full report from E3 on the matter next week.

http://epicbattleaxe.com/dragon-age-dated/

Arbiter of Change
02-06-2009, 13:46
Novi filmić... bar čini se otkrivamo da jedan iritantan lik pogine:
E3 09: EA Press Conference Trailer HD (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-dragon-age/50178)

Grim
02-06-2009, 13:55
Kak me nabrijava.... :)

Domy
06-06-2009, 13:22
Release date u Europi potvrđen za 23.10.2009. , u SAD 20.10.2009.

keko
06-06-2009, 13:27
Načekat ćemo se, a sve zbog prokletih konzola...

Arbiter of Change
17-06-2009, 06:26
System requirementsi otkriveni... Jeyzus, trebam još RAMa, čak i ako zanemarim QuadCore. :)

http://www.rpgsite.net/news/345.html


Windows XP Minimum Specifications:
OS: Windows XP with SP3
CPU: Intel Core 2 (or equivalent) running at 1.4Ghz or greater
AMD X2 (or equivalent) running at 1.8Ghz or greater
RAM: 1GB or more
Video: ATI Radeon X850 128MB or greater
NVIDIA GeForce 6600 GT 128MB or greater
DVD ROM (Physical copy)
20 GB HD space

Windows Vista Minimum Specifications:
OS: Windows Vista with SP1
CPU: Intel Core 2 (or equivalent) running at 1.6Ghz or greater
AMD X2 (or equivalent) running at 2.2GHZ or greater
RAM: 1.5 GB or more
Video: ATI Radeon X1550 256MB or greater
NVIDIA GeForce 7600 GT 256MB or greater
DVD ROM (Physical copy)
20 GB HD space

Recommended Specifications
CPU: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz Processor or equivalent
RAM: 4 GB (Vista) or 2 GB (XP)
Video: ATI 3850 512 MB or greater
NVIDIA 8800GTS 512 MB or greater
DVD ROM (Physical copy)
20 GB HD space

ScorpiuS
17-06-2009, 06:28
DVD ROM? A koliko će biti DVD-a kada je potrebno 20 GB HDD-a?

Arbiter of Change
17-06-2009, 06:31
Vjerojatno 2 dvoslojna ili dvoslojni + standardni = 20GB+ kad se unpacka sve. HD zauzeće nije toliki šok.

ScorpiuS
17-06-2009, 07:33
A-a, ako piše da je DVD, a ne DL-DVD onda su to obični DVD-ovi od 4.7 GB.

Deadwalker
17-06-2009, 10:01
Zahtjevi moram prinznati i nisu bas mali. Sve u svemu, svoju kantu definitivno upgreadam ovo lito, tako da problema nebi trebalo biti...

Aral
17-06-2009, 10:22
Haha koji zahtjevi, kaj je ovo, Crysis na kvadrat :rotfl: Totalno lame od strane developera. Al to je valjda danak, nadam se da ce sama igra biti bolja od grafike.

Outmind
17-06-2009, 10:23
Hmmmm, osim quad core proca zadovoljavam sve za recommended, ali 20gb ??? Stvarno mi treba veći disk...

Grim
17-06-2009, 11:30
Uf odlicno, imam jacu konfu od recommended, lijepo ce to ici :D

Insert
17-06-2009, 14:24
Ja trenutno prilagođavam pc za arma 2 tako da nema nikakvih problema.

Arbiter of Change
17-06-2009, 18:26
A-a, ako piše da je DVD, a ne DL-DVD onda su to obični DVD-ovi od 4.7 GB.
Semantika - ako imaš aparaturu za čitanje jednog možeš čitati i drugi te ti je de facto krajnje nebitno na čemu dolazi ako je krajnji file size isti. :)

Arbiter of Change
27-06-2009, 00:35
Novi updejtovi po pitanju lokacije i kreatura:
Korcari Wilds (http://dragonage.bioware.com/world_korcari_wilds.html)
Devouring Corpse (http://dragonage.bioware.com/creature_devouring_corpse.html)
Arcane Horror (http://dragonage.bioware.com/creature_arcane_horror.html)

keko
27-06-2009, 02:12
Nadam se da ću uspjeti pokrenuti ovu igru, jer mi stvarno izgleda preodlično.

skitkid
27-06-2009, 10:14
fino će radit. : D

Arbiter of Change
08-07-2009, 16:03
BioWare se sav nabrijao na PS3 port... /ufanje_ON
http://www.videogamer.com/news/bioware_ ... n_ps3.html (http://www.videogamer.com/news/bioware_really_pumped_to_work_on_ps3.html)

Ono, ovo će biti igretina i pol kad izađe, a ovdje se steče dojam kao da nikoga nije briga. I R dissapoint. :)

ScorpiuS
08-07-2009, 16:15
Zapravo će sve verzije igre biti slabije nego što bi mogle samo zbog ograničenja XB360 hardwarea. Jest da je dobar, ali jednostavno nije ono što može dostić PC i PS3, kada bi se samo developeri malo više potrudili oko optimizacije.

Grim
08-07-2009, 16:16
Cekam i cekam, ovaj naslov je jedan od kojih najvise iscekujem ove godine. :D

Rang€r
08-07-2009, 16:29
Cekam i cekam, ovaj naslov je jedan od kojih najvise iscekujem ove godine. :D

same here... za optimizaciju se ne brinem, moći ću na lowest igrat sa nekih 100fpsa bez pol frke i to mi je jedino važno x)

ScorpiuS
08-07-2009, 16:38
Da imaš 100 FPS?

Deadwalker
08-07-2009, 16:45
Hm da, i za mene uz Starcraft 2, najiščekivaniji naslov godine. Glede konzola i optimizacije, slazem se da tu xbox 360 malo koci stvari i nije ta konzola vise ono sta je bila prije par godina.

Rang€r
08-07-2009, 16:46
Da imaš 100 FPS?

100 frame per second >.> to sam bezveze gruno iznos, htjeo sam reć da će glatko ič pa makar na very low postavkama -.-'

Arbiter of Change
08-07-2009, 22:06
Nekoliko novih borbenih filmića i otkriven box art PC verzije:
http://epicbattleaxe.com/dragon-age-ori ... ia-update/ (http://epicbattleaxe.com/dragon-age-origins-media-update/)

http://www.imagesforme.com/out.php/t582567_boxshotuklarge.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/582567_boxshotuklarge.jpg)

Deadwalker
08-07-2009, 23:19
I mislio sam da ce biti takav box. Taj art im je bio trademark na zadnjih par trailera i gameplay videa. Iako mi je onaj stari bio vise primjeren nekakvom fantasy rpg-u. Ovo me podsjeca na mortal kombat... :|

Rang€r
09-07-2009, 02:27
ja se ni ne sječam starog.. xD

Grim
09-07-2009, 09:41
Meni je box bas kulan, uzet cu ga sigurno, bas se pitam oce li izaci nekakav collectors edition, ako ce biti ja uzimam. :D

Grim
09-07-2009, 10:25
Iako do izlaska igre Dragon Age: Origins ima još nekoliko mjeseci, u BioWare-u već rade na DLC sadržajima. Greg Zeschuk, jedan od osnivača tvrtke, tako je otkrio da tim trenutno razmatra najbolje načine za prebacivanje PC modova na konzolaške verzije. „Postoji razlika što se tiče verzija za PC i konzole, prvenstveno zbog toga što na PC-u igračima možemo podijeliti alat pomoću kojega će oni stvarati svoje levele i nove priče. Na konzolama to nije moguće, pa stoga razmišljamo o potencijalnom načinu dijeljenja korisničkih modifikacija za X360 i PS3 verzije.“ – izjavio je Zeschuk. Drugim riječima, PC modovi dijelit će se putem DLC paketa ili XBL odnosno PSN servisa. Sasvim usput, iz Bioware-a najavljuju i kako su „punokrvne“ ekspanzije također u planu. Poletni i optimistični, samo se nadamo da imaju kvalitetnu podlogu za to. quote - HCL.hr

Igra nije ni izasla oni vec DLC-ove rade, vec se vidi da ce igra biti zakon. :D

Arbiter of Change
09-07-2009, 12:42
Novi video:
CEO Interview (http://www.gametrailers.com/video/ceo-interview-dragon-age/52538)

Naravno kad je čitava stvar zamišljena kao franšiza pa ekipa već ima planove za tko zna koliko godina unaprijed (sigurno znamo samo da je u pitanju trilogija "core" naslova, tko zna što nam još stiže). Za pretpostaviti je da će se opet prakticira sistem premium modova kao što je bilo i do sada, iako me stvarno zanima po kojem to principu misle prebacivati komunalne modove i za konzole.

Kalhant
09-07-2009, 13:16
Jel ima nekih informacija koje se ticu collectors editiona?

Arbiter of Change
13-07-2009, 14:35
Mislim da je prerano još.

Ali evo nekakva usporedba kontrola PC i konzolaške verzije, zajedno s još nekim stvarima:
http://www.bit-tech.net/gaming/xbox-360 ... hands-on/1 (http://www.bit-tech.net/gaming/xbox-360/2009/07/09/dragon-age-origins-console-hands-on/1)

ScorpiuS
13-07-2009, 15:40
Ako oni već sada rade na DLC-ovima koja im je isprika da to ne ubace u samu igru odmah na početku? Žele lovu, puno love?

Akul
13-07-2009, 19:13
Ako oni već sada rade na DLC-ovima koja im je isprika da to ne ubace u samu igru odmah na početku? Žele lovu, puno love?

Zadnji mjeseci u developmentu igre služe optimizaciji i testiranjima. Kako programeri i oni koji rade kampanje, questove i drugo nemaju tad što raditi, počinju planirati DLC-eve i započinju uskoro raditi na njima. Ti DLC-evi će također imati testing i optimisation fazu i uključivanje u igru bi samo odgodilo samu igru radi nepotrebnih dodataka.

Arbiter of Change
16-07-2009, 11:35
Imamo navodni cover CE verzije igre i popis stvarčica koje dolaze sa Collector's Edition verzijom od čega je najvažniji nekakav dodatni materijal za Mass Effect 2. Cross-gaming fore od strane BioWare-a možda nisu ni tako loša ideja?

http://www.imagesforme.com/out.php/i594746_504xdragonagece.jpg



* Tin Case
* Bonus DVD including:
*
o A making of documentary
o Soundtrack
o Trailers
o Wallpaper
o Concept art video
o Strategy tips.
* Cloth Map
* 3 pieces of exclusive in-game content:
*
o Bergens Honor
o Grimoire of the Frozen Wastes
o Final Reason
* The Stone Prisoner" unlockable bonus quest and unlockable character, Shale
* An unlockable exclusive in-game item for use in the upcoming title Mass Effect 2

str1k3r
16-07-2009, 11:40
Hm... ima collectors edition bolji cover od obične, to je očito, nadalje, uz sve ove bonuse mi se jednostavno više isplati uzeti collectors edition.
BTW, kad izlazi?

ScorpiuS
16-07-2009, 11:41
Ionako ljubitelji RPG moraju imat svaku igru iz Biowarea u inventaru, tako da je ovo dobra promocijska odluka.

Grim
16-07-2009, 11:51
Hm... ima collectors edition bolji cover od obične, to je očito, nadalje, uz sve ove bonuse mi se jednostavno više isplati uzeti collectors edition.
BTW, kad izlazi?
Potpis na ovo, ja cu si uzet Collectors Edition. :D

Kalhant
16-07-2009, 13:04
Cijena CE ce pretpostavljam biti oko 500 kuna?

Deadwalker
16-07-2009, 16:50
Ja bi rekao za PC i Xbox 360 400kn, a za PS3 500kn

Aral
23-07-2009, 12:40
Evo jos infoa ;)

Dragon Age: Origins Updated Impressions - Living Your Origin Story (http://comic-con.gamespot.com/story/6213878/dragon-age-origins-updated-impressions-living-your-origin-story)

Arbiter of Change
23-07-2009, 22:34
I evo još filmova, sa Comic Con-a:
SDCC 09: Tower Gameplay (http://www.gametrailers.com/video/sdcc-09-dragon-age/53108)
SDCC 09: Human Noble Trailer (http://www.gametrailers.com/video/sdcc-09-dragon-age/53106)
SDCC 09: Dwarf Commoner Trailer (http://www.gametrailers.com/video/sdcc-09-dragon-age/53104)

Aral
24-07-2009, 07:04
Uvijek je dobro vidjeti nesto novo od ove igre. Execution u tower gameplay mi se svidja. Takojder, dwarf rula ^^ Joj, ak ova igra nece kickat ass a tolko je najavljuju i reklamiraju i hvale i neznam kaj ne. Zivi bili pa vidjeli.

ScorpiuS
24-07-2009, 11:48
Nešto mi govori da će nam trebat jako puno healing potiona za preć misije poput onog tornja.

Deadwalker
24-07-2009, 11:56
I evo još filmova, sa Comic Con-a:
SDCC 09: Tower Gameplay (http://www.gametrailers.com/video/sdcc-09-dragon-age/53108)
SDCC 09: Human Noble Trailer (http://www.gametrailers.com/video/sdcc-09-dragon-age/53106)
SDCC 09: Dwarf Commoner Trailer (http://www.gametrailers.com/video/sdcc-09-dragon-age/53104)

damn, ovoliko puno krvi nisam vidio u oba Fear-a zajedno... :D

Grim
24-07-2009, 14:44
Kolko zasada vidim, ovo ce biti igra godine ako ispadne ko sto su rekli. :D

Praetorian
24-07-2009, 15:46
Ne bu to bila igra godine sigurno.

Xero
24-07-2009, 15:48
Zašto ?

Praetorian
24-07-2009, 15:50
Zašto ?
Empire total war, prototype, call of juarez 2, splinter cell conviction.

Duke of Earl
24-07-2009, 16:07
Dobro da je uopće izašla pa se možemo bacat u procjene.

Grim
24-07-2009, 17:14
Rekao sam ako bude kao sta su obecali....

Aral
24-07-2009, 17:50
Zašto ?
Empire total war, prototype, call of juarez 2, splinter cell conviction.

Ak to konkurira za naslov godine onda ce dragon age pobijediti sa takvom lakocom da je to naprosto smijesno.

Praetorian
24-07-2009, 18:38
Sigurno ce dragon age bit igra godine, nece sigurno . :D :rotfl:
Nekazem ja da igra nece valjat odigrat cu je sigurno, ali ljudi da ce bit igra godine :nonono:

mravojed20
24-07-2009, 18:48
Ma kakav Prototype, Call of Juarez..isuse bože.

Dragon Age, ako ispadne kako se govori da hoće, bi mogao nagradu pokupit bez beda.

Grim
24-07-2009, 18:49
Sigurno ce dragon age bit igra godine, nece sigurno . :D :rotfl:
Nekazem ja da igra nece valjat odigrat cu je sigurno, ali ljudi da ce bit igra godine :nonono:
Pa ako ispadne kako su rekli, biti ce jedan od dobrih kandidata, te ce imati veliku sansu, ali s obzirom da ove godine izlazi i Call of Duty Modern Warfare 2... i jos ponesto dobro, biti ce gadna borba.
Ali od ovih koje si ti nabrojao, mozda samo Empire Total War ude... iako ce on vrlo tesko... :(

Praetorian
24-07-2009, 18:54
Sigurno ce dragon age bit igra godine, nece sigurno . :D :rotfl:
Nekazem ja da igra nece valjat odigrat cu je sigurno, ali ljudi da ce bit igra godine :nonono:
Pa ako ispadne kako su rekli, biti ce jedan od dobrih kandidata, te ce imati veliku sansu, ali s obzirom da ove godine izlazi i Call of Duty Modern Warfare 2... i jos ponesto dobro, biti ce gadna borba.
Ali od ovih koje si ti nabrojao, mozda samo Empire Total War ude... iako ce on vrlo tesko... :(
A sta su sve nabrojali nisam bas u toku?

ScorpiuS
24-07-2009, 19:15
Puno se stvari može nabrojat a da su sve laži? Što su rekli za NFS Undercover? Što su govorili za Vistu? Što je govorio Sanader na izborima? Sve laži i mi ih spušimo. Ne govorim da će tako biti i sa Dragon Age-om, ali samo da znate da bi i to mogao biti mogući scenarij bezobzira koliko je Bioware AWESOME!!!!

Aral
24-07-2009, 19:26
Tesko da ce bit igra godine, ima jos dosta naslova koji ce izac ove godine, nemojte to zaboravit. O tome cemo razmisljat pocetkom iduce godine tek ;)

Deadwalker
24-07-2009, 19:29
Ove godine bude fakat jako konkurencija za igru godine...glede Dragon Age-a, sumnjam da ce igra biti nekakvo razocaranje...za mene je Bioware na razini Blizzarda, po svemu...
Da, znam, fan sam njihovih igara :)

Arbiter of Change
24-07-2009, 19:30
Naravno da neće kad će konzole odlučivati, kao i inače, a FPS interes je tamo puno veći od RPG-ovskog.
I ono, dolazi Modern Warfare 2, ej. Ekipa će padati u ekstazu.

Deadwalker
24-07-2009, 19:32
Ne mora znaciti...kolko se ja sjecam, prosle godine glavnu bitku za igru godine su vodili rpg-evi :)

Arbiter of Change
24-07-2009, 19:37
Da, jer su bile oživljene stare franšize/nastavci prilagođene konzolama tako da je tu bio interes. DA je igra naknadno prilagođena konzolama i koja, navodno, još uvijek ima problema sa gamepad kontrolama... ali kao što kažeš, nikad ne znaš. I ove godine je ionako manje RPG naslova (za sada barem). Problem je što malo koja stranica koja dodijeljuje te nagrade odvoji konzole i PC, tako da bolje vidimo.

Deadwalker
24-07-2009, 19:43
Moja pretpostavka je da ce ove godine titulu najbolje igre odnijeti zapravo najzabavniji multiplayer naslov.(posto se danas najvise sve vrti oko multiplayera) A to je upravo, kao sto kazes, najvjerojatnije Modern Warfare 2. E sad, osim nekakve multiplayer pucacine, najbolju sansu ima i upravo sp RPG, al on mora biti "brutalno dobar", da bi mu to uspjelo. Tako da se zapravo slazem s tobom...najvise sanse upravo ima MW2.
Al vrijeme ce sve pokazat, mozda se desi nekakvo iznenađenje...(dao Bog) :)

Rang€r
25-07-2009, 10:02
isuse isuse... aj da se ne svađate AC2 će pokupit igru godine, mw2 će bit isto sranje ko i svi codovi od dvojke, a dragon age će ownat isusa, al ipak AC je AC..

ja sam želim da combat system bude donekle zabavan i da mi ne bude bolno upravljat tolko likova, jer jedino tako što sam igro je bilo drakensang i BG davno davno..

Praetorian
25-07-2009, 10:13
Ebote ja i zaboravio na assassins creed2 mogo bi on biti igra godine i nadam se da hoce.

Aral
25-07-2009, 10:17
A jesi pristrani xD Ajde bit cu i ja; MW2 ce bit igra godine.

Rang€r
25-07-2009, 10:36
de po čemu če mw 2 bit igra godine :S:S:S

DA:O i AC2 će ga ownat mnogo, več vidim da ću preč mw2 sp u jednom posljepodnu, i onda će me mp držat nekih tjedan dana jer će gameplay bit isti ko od cod2, 4 i 5...

Aral
25-07-2009, 10:51
A jebi ga, mozda tebi, ne vidim niti po cemu bi AC2 bio bolji. Ajde, glupo je usporedjivat MW i AC1, u tom vremenu je MW tak itak ownao svaku igru na planeti. Nije bitna duzina igre, bitan je dozivljaj. Al opet, to je od osobe do osobe.

Sad mozda bude bila obrnuta stvar. AC2 izgleda fascinantno ali ima jos tu dosta igara; mogu se kladit da ce najmanje 5 naslova vrlo vrlo usko konkurirat za igru godine, i to mozda naslova za koje cemo se najmanje nadat. Za DA:O i AC2 se nadam da ce bit na popisu.

Nazalost, AC nije bas uspio u nekim stvarima, ako to ispravi u dvojci imamo svakako potencijalni hit i mogućnost za igru godine.
Ali, sve su to puka naglabanja i privrzenost te ponekad, prevelika ocekivanja od pojedine igre. Ja u NFS: Shift toliko vjerujem da cu past u depru na jedno tjedan dana ako igra ne uspije xD

Na kraju krajeva, nitko sretniji od mene ako AC2 uspije bit igra godine. Mozda Borderlands napravi iznenadjenje...ili neka sasvim low budget igra ;)

Al ajde, da ne idem offtopic previse :)

Rang€r
25-07-2009, 11:39
A jebi ga, mozda tebi, ne vidim niti po cemu bi AC2 bio bolji. Ajde, glupo je usporedjivat MW i AC1, u tom vremenu je MW tak itak ownao svaku igru na planeti. Nije bitna duzina igre, bitan je dozivljaj. Al opet, to je od osobe do osobe.

Sad mozda bude bila obrnuta stvar. AC2 izgleda fascinantno ali ima jos tu dosta igara; mogu se kladit da ce najmanje 5 naslova vrlo vrlo usko konkurirat za igru godine, i to mozda naslova za koje cemo se najmanje nadat. Za DA:O i AC2 se nadam da ce bit na popisu.

Nazalost, AC nije bas uspio u nekim stvarima, ako to ispravi u dvojci imamo svakako potencijalni hit i mogućnost za igru godine.
Ali, sve su to puka naglabanja i privrzenost te ponekad, prevelika ocekivanja od pojedine igre. Ja u NFS: Shift toliko vjerujem da cu past u depru na jedno tjedan dana ako igra ne uspije xD

Na kraju krajeva, nitko sretniji od mene ako AC2 uspije bit igra godine. Mozda Borderlands napravi iznenadjenje...ili neka sasvim low budget igraS;)

Al ajde, da ne idem offtopic previse :)

witcher se događa samo jednom u životu :(

inače AC2, da vidimo, priča, grafika, animacije, igrivost, raznovrsnost(to me najviše napaljuje u ovom novom ACu), badass glavni lik, neke stvari se podudaraju s povjesti, a neke su perfektno ubačene tek tolko da začine stvari i naprave igru zanimljivijom, parkour, renesansa italija i još mnogo toga... ono stvarno neznam taš bi ac 2 bio goty :/

Aral
25-07-2009, 11:42
Pa zato sto ekipa mozda zeli hi tech future AC a ne u italiji u vrijeme renesanse. Mozda vise vole Max Payne3...ili Sama Fishera. Sta ja znam, svatko svoje preferira. Sve krece od toga da niti jedna igra sama po sebi nije mjerilo dal bi bila goty ili ne. To ovisi od osobe do osobe ;) Uostalom, cekajmo kraj ove i pocetak iduce godine pa cemo vidjet.
Nitko od nas nemoze sudit kaj je igra godine, nego samo par stotina tisuca ili milijuna igraca, odnosno cijela gaming nacija! Za PC naravno.

Arbiter of Change
25-07-2009, 11:45
Ej, držimo se teme.

Mene je samo strah što će editoru, ma koliko moćan i opširan bio (više manje je 99% alat kojim su developeri slagali igru) baš te iste odlike biti problem sa fanove jer će otežati stvaranje modova. Naime, čak i ako pogledate modove za NWN i NWN2 vidjeti ćete da ih nema ni približno mnogo kao za recimo TES igre, prvenstveno jer je Aurora engine, tj. njegov editor, bio kompleksan i omogućavao je igraču da napravi sve što želi u granicama engine-a. Ali ajde, bar će novi skinsi postojati.

Aral
25-07-2009, 11:47
Da, to je zanimljivo, NWN je imao takav toolkint i izlazilo je nesto ali niti priblizno toliko koliko za TES igre. Mozda se s ovim stanje popravi, bilo bi lijepo vidjeti nesto novo nakon nekog vremana kak ce igra doc.

hansi
25-07-2009, 12:25
Mislim ono, zaboravili ste Starcraft 2 i god of war 3. Jedna od te dvije...

Grim
25-07-2009, 12:31
Mislim ono, zaboravili ste Starcraft 2 i god of war 3. Jedna od te dvije...
Ehm God of War 3 izlazi za PC, otkada ?
Starcraft 2 me ne privlaci, posto mi se prvi dio nije bas svidio, (wh40k <3). A i nece izaci ove godine.

hansi
25-07-2009, 12:36
Pa ne izlazi za PC, ali govorimo o igri godine, a ne o PC igri godine, right?

Grim
25-07-2009, 12:38
Pa ne izlazi za PC, ali govorimo o igri godine, a ne o PC igri godine, right?
Ne, govorimo o PC igri godine, ipak je ovo Pc Play Forum. :D

hansi
25-07-2009, 12:40
Aha, ok. Sorry onda :D

megalodon
25-07-2009, 12:41
Previse krvi :(

Aral
25-07-2009, 13:10
Previse krvi :(
Thats cool :D

I to kaj je PC play forum ne znaci da ovdje nema konozola, bas naprotiv. Ali picek ima svoju kategoriju a konzole svoju.

Domy
25-07-2009, 17:43
Previse krvi :(

Gore Off i nemaš problema

ScorpiuS
25-07-2009, 18:17
Surovo :(

Arbiter of Change
26-07-2009, 11:53
Malo više informacija o igrinom "sexy time"... Arcanum flashback na onaj bordel u Tarantu.
http://kotaku.com/5322823/esrb-gives-up ... dragon-age (http://kotaku.com/5322823/esrb-gives-up-sexytime-spoilers-for-dragon-age)

The ESRB's rating is not a surprise; its ratings description is a barrel of jolly time fun, though. Sounds like you can visit ye olde cat-house and click an "I'm feeling lucky" button when the madam asks you what you like. That means players "can sometimes wind up face-to-face with a woman, a man, a transsexual, or an animal," according to the ESRB. "Sexual activity is never depicted during these brothel encounters." Drat.

ScorpiuS
26-07-2009, 19:23
...can sometimes wind up face-to-face with a woman, a man, a transsexual, or an animal...
http://www.imagesforme.com/out.php/i609957_wtfffff.jpg

str1k3r
26-07-2009, 19:30
Ok kužim sve to, ali im ovo počinje ličit na pr0n i to kinky. Nemrem reć' da sam happy no nisam nit' sad, samo znam da neću klikat na "I'm fellin' lucky" puno :)

Arbiter of Change
26-07-2009, 19:58
Prodavanje starih fora novim klincima. Još ćeš dobiti i achievement, ej.
Kao što sam rekao, odigrajte Arcanum... tamo možeš svojevoljno izabrati seks s ovcom. :)

str1k3r
26-07-2009, 20:00
Tamo bar biraš, ovdje mi naprave fakin' Texas switch, pa si ti misli, kad tražiš "malo dlakaviju" :)

ScorpiuS
26-07-2009, 21:04
Geralt of Rivia je hebo mnogo žena, ovce nije dirao.

Grim
26-07-2009, 21:06
Geralt of Rivia je hebo mnogo žena, ovce nije dirao.
Pa, nezna se svaki trenutak njegova zivota.... :D