PDA

Pogledaj cijelu verziju : novi način borbe protiv piratstva na PC-u



Deadwalker
12-07-2008, 00:57
evo, sad sam nedavno pročitao na netu da Bioware ima novi plan borbe piratluka na PC-u(točnije, nije njihov nov, nego preuzet od Stardock-a). Dakle, planiraju kupce originalnih verzija svojih igara nagrađivat tako što će kroz dulje vrijeme osim konstantnog održavaja igre omogućit download dodatnog sadržaja(koji će nadajmo se bit besplatan) za igre kako bi kupac mogao što dulje igrat kupljenu igru...E sad, očito je da se ovaj način borbe čini boljim nego muka izrade antipiratskih zaštita koje hakeri bez problema redovno probijaju...Mislim da je to vrlo kvalietan potez bioware-a, al opet s druge strane EA(koji je kupio Bioware) i dalje tovi korištenje onog famoznog Securerom-a 7 koji zahtjeva provjeru koda prije igranja i od poštenih kupaca se radi kriminalci...Ideja je dobra, ali sad hoće li uspjet, to ćemo tek vidjet...

McPingvin_v2.0
12-07-2008, 01:06
Najpametnije do sada, osim možda kod Morrowinda...

Zaštita? Nema ni CD Key, a ljudi su ju kupovali jer je predobra :)

croat1gamer
12-07-2008, 07:25
cuo sam to, ako ea ne sje** nesto u toj ideji, najs, ako mu ipak uspije :(
citao sam da neki developeri namjeravaju davati igre zabadava, a neke specijalne iteme, i sl. naplacivati, ako to ea napravi, :( oni bi poceli naplacivati patcheve

Arbiter of Change
12-07-2008, 07:26
Istina (na oba posta :)), ali ni taj pristup nije bez mane.

Očigledno je da će online ekipa naći načine kako da zaobiđe potrebu da se posjeduje original kako bi mogao nabaviti/koristiti taj specijalni sadržaj (metoda viđena kod famoznih crap-insa kad je Oblivion u pitanju).

streetrace777
12-07-2008, 08:15
Pa naravno netko ko ima kupljenu igru ce skinuti patcheeve, preradit d ne traze original i pustit na net

radeoN
12-07-2008, 10:23
evo, sad sam nedavno pročitao na netu da Bioware ima novi plan borbe piratluka na PC-u(točnije, nije njihov nov, nego preuzet od Stardock-a). Dakle, planiraju kupce originalnih verzija svojih igara nagrađivat tako što će kroz dulje vrijeme osim konstantnog održavaja igre omogućit download dodatnog sadržaja(koji će nadajmo se bit besplatan) za igre kako bi kupac mogao što dulje igrat kupljenu igru...E sad, očito je da se ovaj način borbe čini boljim nego muka izrade antipiratskih zaštita koje hakeri bez problema redovno probijaju...Mislim da je to vrlo kvalietan potez bioware-a, al opet s druge strane EA(koji je kupio Bioware) i dalje tovi korištenje onog famoznog Securerom-a 7 koji zahtjeva provjeru koda prije igranja i od poštenih kupaca se radi kriminalci...Ideja je dobra, ali sad hoće li uspjet, to ćemo tek vidjet...

nece uspjeti vec su pokusali to sa Mass Effectom

"In May 2008 EA announced that Mass Effect for the PC would be using SecuROM 7.x requiring a reactivation of the software every 10 days. Due to a massive outpouring of complaints EA removed the 10-day activation while keeping SecuROM tied to the installation"

vlasnici originalne igre(cdkey-a) mogu dignuti add-on "Bring down the sky"

Deadwalker
12-07-2008, 10:34
nece uspjeti vec su pokusali to sa Mass Effectom

"In May 2008 EA announced that Mass Effect for the PC would be using SecuROM 7.x requiring a reactivation of the software every 10 days. Due to a massive outpouring of complaints EA removed the 10-day activation while keeping SecuROM tied to the installation"

ne, stvar je u tome da je Bioware najavio da takvu borbu protiv piratizacije započinje upravo s Mass Effectom, te su najavili da kane igru održat što dulje na životu, a s druge strane njihov šef EA stavlja na igru Securerom 7 što naravno smeta kupce originalne igre...Naravno, zbog toga mnogi igrači iz principa neće kupit takvu igru(ne žele bit smatrani kriminalcima) i onda je stvar u tome što plan bioware-a pada u vodu...Čemu "nagrade" za kupce kada zbog takve iritantne zaštite igrači neće ni kupit igru u prvom mjestu...

Sybelius
12-07-2008, 11:53
Kod Mass Effecta su zahebali sa onom zastitom , na njihovu zalost igra se (origigi) slabo prodala a nakon jednog mjeseca pala je cijene skoro za polovinu na,game.uk bila je 34 GBP sada je 19GBP.Na primjer ocrnjeni Hellgate ima jos uvijek punu cijenu 27GBP.

Ako biowareov vlasnik EA ,odbaci ono smece od zastite ,barem ce se vratiti kupci legalnih proizvoda.A oni sto nabavljaju igre na kile i korisnici ilegalnog softwarea nastavice po svom.

Bishop_45_(2)
12-07-2008, 13:59
Otkad je ovo novo. Imas Valve koji se fura na ovo vec par god. Uostalom ovakav pristup kod stvari koje se inace reade pod utjecajem EA-a samo poziva na izbacivanje nedovrsenih projekata na trziste !

SkunK
12-07-2008, 18:15
Iskreno, Morrowind sam kupio zbog respekta prema autorima zato jer su napravili tako jebenu igru i osmislili tako jebeni lore.

Plexihack
12-07-2008, 18:40
Najbolja stvar je učinjena s AC-om...
Piratska kopija izdana od strane tvrtke,ali s greškom ^^

ScorpiuS
13-07-2008, 19:25
Greška zbog koje nije bilo moguće ući u Jeruzalem je ne zbog kopije nego zbog pre-beta verzije igre.
Ovaj potez definitivno poštujem!!!

CHOLIK
13-07-2008, 19:27
meni je najgori StarForce,Instalira san King kong s StarForceom ga na Visti za koju ni ima drajvere,nego mi ni da ga ga igran.

Deadwalker
13-07-2008, 19:31
StarForce je loše završio...previše se petljao u rad računala

ScorpiuS
13-07-2008, 20:20
Ja instalirao ORIĐIĐI PoP T2T sa starforce zaštitom i trebao reinstalirat OS. Što sad kažeš?

Flippy
13-07-2008, 20:21
Ja instalirao ORIĐIĐI PoP T2T sa starforce zaštitom i trebao reinstalirat OS. Što sad kažeš?


Starforce Sucks. :D :D

CHOLIK
13-07-2008, 20:21
Ko ti je dao taj oriđiđi PoPT2T?

ScorpiuS
13-07-2008, 20:24
Ekgh, TI?

Sybelius
14-07-2008, 09:33
Ja sam kupio X3 Reunion , sa star force-om ,hebiga nisam imao vremena da se informiram radi posla ,da sam znao ne bih kupovao jer ne zelim podrzavati debilne nefunkcionalne zastite koje prave probleme samo legalnim kupcima.Skontao sam tek onda kad je trebalo restartovati windows :rotfl:
Srecom ,nisam imao nikakvih problema.Ali i dalje ne podrzavam te paranoicne zastite , nakon toga se uvijek informiram o copy protectionu.

Deadwalker
14-07-2008, 09:44
Odavno je jasno da je danas gotovo ne moguće složit dobru antipiratsku zaštitu, a koja ne bi previše zadirala u računalo legalnog kupca. Činjenica je da je StarForce u početku bio dobar projekt, ali hakeri su ih natjerali da pređu preko "granice" i sami sebe upropaste. Ja stvarno nisam čuo da je netko složio nekakvu zaštitu koju neki haker nije probio. Zbog toga su developeri krenuli u suprotnu filozofiju, te umjesto beznatnog sprečavanja kopiranja igre i krenuli u sistem nagrađivanja ljudi koji cjene njihov rad te ih podržavaju u budućem radu(bez love nema ništa, primjer je studio IronLore koji je složio kvalitetan rpg, ali ih je piratlija skupo koštala)...ovakve projekte treba podržat jer je upravo piratsvo to što upropaštava PC gaming.

Rang€r
14-07-2008, 09:52
ovakve projekte treba podržat jer je upravo piratsvo to što upropaštava PC gaming.

je qrc... dao bi ja rado te novce za origigi igre, kad bi imo novce, 1 il 2 origigi igre na godinu dost i previše...

Deadwalker
14-07-2008, 09:57
Također. Ne mogu si ni ja priuštit sve origi naslove u godini jer su igre malo preskupe za hrvatski standard pa ono, pošto sam student, primoran sam uštjedeti ili nešto zaradit preko ljeta. Tako godišnje 1-3 naslova max i to kaj kupim fakat mi nije žal dat pare...

Arbiter of Change
14-07-2008, 10:23
Ovaj će pristup biti odličan ako bi taj ekstra sadržaj bio download-iv samo unosom jedinstvenog serijskog broja (dobijen kupnjom originala) i kad bi bio primjenjiv na instalaciju koji je učinjena sa tim istim serijskim brojem, tj. da je svaka instalacija/download dodatnog sadržaja zasebno registrirana za svaki serijski broj.

... da, znam da iznosim očito. :)

Deadwalker
14-07-2008, 11:49
Recimo Stardocku je uspio taj novi princip i igru Sins of the solar empire su prodali u vrlo pristojnom broju primjeraka a nisu stavljali nikakvu zaštitu...Ovakav pristup kupcima ima budućnosti te se možemo nadat da ako ga prihvati veći broj izdavača i developera da bi moglo bit nest od toga...jos ako ti dodatni sadržaji budu dobri i kvalitetni...primjerice onako kupiš HOMM5 i svaki mjesec dana recimo možeš si skinut kup novih mapa, kakav mod i sl...

keko
14-07-2008, 14:01
ma najbolje bi bilo da smanje cijene igara,10-15 kuna za neku original igru,i piratstvo bi brzo propalo :D :D :D

Joneleth_Irenicus
14-07-2008, 15:03
Iskreno, Morrowind sam kupio zbog respekta prema autorima zato jer su napravili tako jebenu igru i osmislili tako jebeni lore.

Zbog respekta prema kapitalistima i masonima...

Da oni stvarno žele rješit piratstvo oni bi to i napravili, ali to njima nije cilj.

Uvjek ce se nac ljudi koji ce kupit igru iz respekta prema autorima, pritom ne mislim niš uvredljivo, dapače, to je sasvim pošteno i "onako kako bi svaki trebao". Tu nema dileme.

Ali njima štima da se to dila na crno... pa tko bi npr. kupio vistu za 400 eura (Euronics, Italija)??!
To je čak bi rekao krađa... njihovo je kapitalističko pravo da stave cjenu makar 1000 eura ali budimo realni... neznam kako se te cjene formiraju, ali sigurno si oni tu poberu 100-200 eura - što je krađa. Nije valjda microsoft slučajno među najbogatijim, ako ne i najbogatija korporacija.

Osim toga... ne treba gledat "black market" baš tako crno, pogotovo iz perspektive nekog EA,
Atari-a,itd... Pa to što se igre pribavljaju na različite načine može samo doprinjet njihovoj popularnosti... zar nije bolje za njih da igru igra 10 000 000 ljudi ili samo onih 1 000 000 koji su
je pošteno kupili... Na taj način možda za sljedeću igru od 10 000 000 njih original bude kupilo 1 500 000, ne?

A plus to postoji i problem što si netko nemože baš priuštit najbolji komp. današnjice i jedan Crysis/Mass Effect/The Witcher svaki za po 350 kn... Za te pare na crno kupiš ni više, ni manje nego 70 igra!!!

A za one sklonije tzv. "teorijama zavjere" možda ima tu i nekih dodatnih razloga.. eto.

p.s. Ako mi se javi 30% ljudi koji ima original windowse ovdje na forumu možda bih promjenio mišljenje.

McPingvin_v2.0
14-07-2008, 15:06
zar nije bolje za njih da igru igra 10 000 000 ljudi ili samo onih 1 000 000 koji su
je pošteno kupili... Na taj način možda za sljedeću igru od 10 000 000 njih original bude kupilo 1 500 000, ne?
Ne.

Popularnost na piratskom tržištu skoro uopće ne podiže prodaju orginala... Jako malo ljudi kupi orginal kad shvati da im je igra zabavna.

Joneleth_Irenicus
14-07-2008, 15:12
[quote="Joneleth_Irenicus":x7vdowno]zar nije bolje za njih da igru igra 10 000 000 ljudi ili samo onih 1 000 000 koji su
je pošteno kupili... Na taj način možda za sljedeću igru od 10 000 000 njih original bude kupilo 1 500 000, ne?
Ne.

Popularnost na piratskom tržištu skoro uopće ne podiže prodaju orginala... Jako malo ljudi kupi orginal kad shvati da im je igra zabavna.[/quote:x7vdowno]

3 nova kupca = 1000 kn, 30 = 30 000...

Nije puno, ali Boga mi ni malo....

Flippy
14-07-2008, 15:13
Čak i pirati kupuju originalke. JBG mora se odnegdje prekopirat krekat i burnat.

A i svaki sad kreker (npr. Razor 1911, Reloaded) u svojim .nfo readme fajlovima ostavljaju na kraju sljedeću poruku: If u like this game buy it and support the authors.





Nemam iskustva u tome. Nikad ja to nisam vidio. erm... frend mi je rekao

Bartuc
14-07-2008, 15:13
Nemre si čovjek današnjice priuštiti original igre!

Uglavnom sve nove igre pređeš u roku od 5-10 sati, igra košta između 300-500 kuna... Pa koliko bi novaca čovjek morao imati da se zabavi na tom računalu!? Kaj ćeš kupiti jednu igru, odigrati je u jednom danu i onda sljedećih 29 dana u mjesecu igrati Solitare!?

Uglavnom se igre kupuju kad vidiš da je u nju uloženo puno truda, da nije napravljena samo da bi proizvođaš ubrao koju kintu, te da iz poštovanja prema proizvođaču kupiš original!

A takvih igri je jako malo!

Flippy
14-07-2008, 15:15
Uglavnom se igre kupuju kad vidiš da je u nju uloženo puno truda, da nije napravljena samo da bi proizvođaš ubrao koju kintu


EA anyone?

Arbiter of Change
14-07-2008, 15:15
Jednostavno biraš koje ćeš igre kupiti i time šalješ poruku proizvođačima da nećeš kupovati šrot koji se prođe za 5 sati i koji oni pokušavaju prodati kao jednu cjelovitu igru... da.

Thrall
14-07-2008, 15:15
Meni se jebe koji je proizvođač,ak je igra dobra kupit ću je,ako ne,neću...

EDIT: I ak imam para

Flippy
14-07-2008, 15:16
Jednostavno biraš koje ćeš igre kupiti i time šalješ poruku proizvođačima da nećeš kupovati šrot koji se prođe za 5 sati i koji oni pokušavaju prodati kao jednu cjelovitu igru... da.


Sin Episodes anyone? :D :D

Deadwalker
14-07-2008, 15:24
Nemre si čovjek današnjice priuštiti original igre!

Uglavnom sve nove igre pređeš u roku od 5-10 sati, igra košta između 300-500 kuna... Pa koliko bi novaca čovjek morao imati da se zabavi na tom računalu!? Kaj ćeš kupiti jednu igru, odigrati je u jednom danu i onda sljedećih 29 dana u mjesecu igrati Solitare!?

Uglavnom se igre kupuju kad vidiš da je u nju uloženo puno truda, da nije napravljena samo da bi proizvođaš ubrao koju kintu, te da iz poštovanja prema proizvođaču kupiš original!

A takvih igri je jako malo!


Pa da. U tome i jest stvar...danas jednostavno previše igara izlazi, a jedno 70% je smeće...za recimo nekakvu pucačinu koja ima par sati napucavanja je 300kn uber previše...Nekad su igre puno rjeđe izlazile i te su bile i puno kvalitetnije i čovjeku onda nije bilo žao dat pare za nekoliko igri godišnje(a i onda jos nije bilo adsl-a)...zlatno doba PC gaminga je to bilo sta god netko rekao

Joneleth_Irenicus
14-07-2008, 15:28
Nemre si čovjek današnjice priuštiti original igre!

Uglavnom sve nove igre pređeš u roku od 5-10 sati, igra košta između 300-500 kuna... Pa koliko bi novaca čovjek morao imati da se zabavi na tom računalu!? Kaj ćeš kupiti jednu igru, odigrati je u jednom danu i onda sljedećih 29 dana u mjesecu igrati Solitare!?

Uglavnom se igre kupuju kad vidiš da je u nju uloženo puno truda, da nije napravljena samo da bi proizvođaš ubrao koju kintu, te da iz poštovanja prema proizvođaču kupiš original!

A takvih igri je jako malo!

Slažem se...

Da se razumjemo... Da su cijene pristupačne mislim da nebi bilo dileme "original ili kopija"...

Ali opet za napravit jednu igru treba uložit dosta truda i svega tako da se valja pomirit stime da igre nisu baš za svačiji đžep... Čak bi reako da su igre namjenjene za elitu i to mislim da ne vrijedi samo za našu državu, već i za neke bogatije...

Koliko me pamćenje služi mislim da se prosječna plaće u Hrvatskoj vrti oko 3000-4000 kn ako ne i manje (??!!) Pa sad si vi uz hebenu benzinu, sve kuplju hranu i el. energiju priuštite 2-3 igre... znači po tome plaća bi mjesečno išla na benzin, hranu, struju i igre.... mislim, nije ni to loše ali :D :D :D

Deadwalker
14-07-2008, 15:36
Nemre si čovjek današnjice priuštiti original igre!

Uglavnom sve nove igre pređeš u roku od 5-10 sati, igra košta između 300-500 kuna... Pa koliko bi novaca čovjek morao imati da se zabavi na tom računalu!? Kaj ćeš kupiti jednu igru, odigrati je u jednom danu i onda sljedećih 29 dana u mjesecu igrati Solitare!?

Uglavnom se igre kupuju kad vidiš da je u nju uloženo puno truda, da nije napravljena samo da bi proizvođaš ubrao koju kintu, te da iz poštovanja prema proizvođaču kupiš original!

A takvih igri je jako malo!

Slažem se...

Da se razumjemo... Da su cijene pristupačne mislim da nebi bilo dileme "original ili kopija"...

Ali opet za napravit jednu igru treba uložit dosta truda i svega tako da se valja pomirit stime da igre nisu baš za svačiji đžep... Čak bi reako da su igre namjenjene za elitu i to mislim da ne vrijedi samo za našu državu, već i za neke bogatije...

Koliko me pamćenje služi mislim da se prosječna plaće u Hrvatskoj vrti oko 3000-4000 kn ako ne i manje (??!!) Pa sad si vi uz hebenu benzinu, sve kuplju hranu i el. energiju priuštite 2-3 igre... znači po tome plaća bi mjesečno išla na benzin, hranu, struju i igre.... mislim, nije ni to loše ali :D :D :D

Signed.
U našoj državi 300-400kn je puno za jednu igru dok recimo Ameru dati 50 dolara bas i nije previše...i onda se ljudi čude zašto je na istoku(Balkan, Ukrajina, Rusija...) stopa piratstva tako velika? Prosječna plača bas i nije nesto(nije 3000-4000 kn nego 2000kn bruto)...I mene zanima samo tko određuje cijene tih igri i zasto su takve kakve jesu...

Flippy
14-07-2008, 15:42
Pretvori tih 50 dolara u kune i dodaj porez i pogledaj kolko češ dobit. Slična je cijena zar ne?

Deadwalker
14-07-2008, 15:45
Pretvori tih 50 dolara u kune i dodaj porez i pogledaj kolko češ dobit. Slična je cijena zar ne?

istina...jos pribrojimo i carinu, ne!? Vise se isplati preko digitalne distribucije, uštedi se dosta...

Joneleth_Irenicus
14-07-2008, 15:45
I još bi jednu stvar dodao.... Pazi, ti najprije kupiš Crysis, ali ni tih 350 ili koliko već kuna nije dovoljno... već moraš uz to kupit i doslovno najjaču grafičku i možda još par sitnica.... znači ti za tu igru utrošiš zapravo par soma...

ne zarađuju tu samo proizvođači i izdavači igra već i nvidije, inteli i slično... pa nije valjda slučajno logo od nvidije na početku svake druge igre

sve je to mafija... ali to je svakidašnjica... nije to karakteristika samo za industriju igra...

Flippy
14-07-2008, 15:46
E vidiš.. Carinu sam zaboravio. I transport i ima još dosta. Mogli bi reć da dobro prolazimo. Šta bi bilo sa uračunatim transportom? 900 kn komad?

Nodakim
14-07-2008, 16:10
kod njih igra dode 40 dolara a kod nas dode oko 70....oko poreza...prvo trebas od pocetne cijene oduzeti americki porez i onda dodati hrvatski porez...tako da....samo je transport extra cijena...a sumnjam da je 30 dolara po kutiji

Arbiter of Change
14-07-2008, 16:41
Drugačiji standardi i drugačije plaće, ne možete uspoređivati prodajne cijene kod nas i kod njih.

Arbiter of Change
14-07-2008, 16:47
Da, nego gledaj (mada je ovo već u OT sada), neki bi od nas (evo ja na primjer) igrali FPS igre, ali stvar je u tome što nas boli neka stvar za njihov multiplayer već samo želimo kvalitetno SP iskustvo i sve što njega prati. Zadnji put kad sam gledao FPS žanr nije skrenuo u MMO ulicu, a ipak se stvorio dojam kako je sam žanr postao eksluzivno multiplayer orijentiran što obično znači da singleplayer komponenta pati (već spomenutih patetičnih 5-10 sati igranja).

Miles
14-07-2008, 16:55
Da, nego gledaj (mada je ovo već u OT sada), neki bi od nas (evo ja na primjer) igrali FPS igre, ali stvar je u tome što nas boli neka stvar za njihov multiplayer već samo želimo kvalitetno SP iskustvo i sve što njega prati. Zadnji put kad sam gledao FPS žanr nije skrenuo u MMO ulicu, a ipak se stvorio dojam kako je sam žanr postao eksluzivno multiplayer orijentiran što obično znači da multiplayer komponenta patiS(već spomenutih patetičnih 5-10 sati igranja).
Misliš valjda da singleplayer komponenta pati? :)

Arbiter of Change
14-07-2008, 16:57
Misliš valjda da singleplayer komponenta pati? :)
Danas nešto stalno nešto za*ebem.
Thanks :)

Bartuc
14-07-2008, 16:58
Tak je sa Call of Duty 4, igra je fenomenalna, jedan od najboljih FPS-a! Ali igra traje svega par sati, koliko bi lood morao biti da dam 400+ kuna (bubam cijenu) za tih par sati igranja!?

Pričam za nas SP-aše, koji ne trzamo na MP!

Flippy
14-07-2008, 17:05
A gle. Ako netko baš i ne voli MP možda mu se svidi kod druge igre? Pa je voljan dat 400+ kn

bezimeni
14-07-2008, 17:06
Jako malo igara vrijedi 400-500 kn, možda par posto od svih proizvedenih do sada.Igre su debelo preskupe.Holivudski hit filmovi koštaju više u proizvodnji od neke hit igre pa se ipak prodaju po 120 kn na dvd-u ili po 250 kn na blu-ray diskovima što je ipak vrhunac današnje tehnologije.Ne vidim razloga zašto bi bilo koja hit igra bila skuplja od 200-250 kn.Mislim da bi to bila realna cijena.Već za 6 mj. bi cijena trebala pasti na nekih 150 kn.Pirtstva bi bilo jako malo.Eto novi Crysis će se prodavati po cijeni od 30 $ što je 150 kn.Izgleda da ih je piratstvo natjeralo na konkurentnu cijenu.Nije piratstvo ni tako crno kako izgleda.

Bartuc
14-07-2008, 17:16
Normalno, za 200 kuna bi se čovjek još i rastegnuo! Ja čekam Sold-Out serije igara po 60 kuna prije nego nekaj kupim. A dotle je igra zastarjela i to debelo (4+ godina valjda treba da dođe do te faze)!

Arbiter of Change
14-07-2008, 17:24
Baš to, posebno kako sada cijene igara padaju kao lude (SupCom se već da lijepo uzeti za 60kn preko CroVortexa, npr).

Deadwalker
14-07-2008, 20:18
Tak je sa Call of Duty 4, igra je fenomenalna, jedan od najboljih FPS-a! Ali igra traje svega par sati, koliko bi lood morao biti da dam 400+ kuna (bubam cijenu) za tih par sati igranja!?

Pričam za nas SP-aše, koji ne trzamo na MP!

istina. ja sam također zadrti SP-aš, MP gotovo ne igram ništa(tu i tam kod nekoga na lan-u). I stvarno, u zadnje vrijeme SP kampanje u FPS-ima su fakat postal prekratke. Crysis sam prošo u jednom danu, a naravno ima tu jos takvih mnogo "kratkih" pucačina koje sam proletio(COd4, MOH airborne, Half-Life episode 1 i 2, i Prey bi spadao u tu kategoriju). Ipak, nađe se koji biser kao što je primjerice Stalker...I sad davat takvu silnu lovu za igru koju igras par sati, stvarno se ne isplati...

Kad već tako rade mogli su npr. posebno prodavat SP i MP komponentu igre i po povoljnijim cjenama pa si čovjek izabere...i jos bi vise zaradili

bezimeni
14-07-2008, 20:29
Slažem se..i ja igram isključivo SP.Jedini MP koji mene zanima je u sportskim igrama poput PES-a, GT-a ili pak golf ili neka dobra šora..to su meni igrivi i zabavni MP naslovi.Od svih, zadnjih, SP igara jedino me stvarno oduševio Stalker.COD 4 je fenomenalan ali bezobrazno kratak.Prođeš ga u par sati i čak da to ponoviš 3-4 puta ne vrijedi te novce ako si zadrti sp fps igrač.

ScorpiuS
14-07-2008, 22:23
Meni je SP draži, tako da mi multiplayer nije nešt posebno. Isto kako i bezimeni volim MP samo za neke sportske igre kao što je TM:NF.
Samo mi se čini da odstupade s teme piratluka na PC-u.

Svinjoguz
15-07-2008, 11:29
Signed.
U našoj državi 300-400kn je puno za jednu igru dok recimo Ameru dati 50 dolara bas i nije previše...i onda se ljudi čude zašto je na istoku(Balkan, Ukrajina, Rusija...) stopa piratstva tako velika? Prosječna plača bas i nije nesto(nije 3000-4000 kn nego 2000kn bruto)...I mene zanima samo tko određuje cijene tih igri i zasto su takve kakve jesu...
[/quote]
2000kn za HR ili opcenito za istok?

Deadwalker
15-07-2008, 12:54
2000kn za HR ili opcenito za istok?

Za HR...na istoku vjerojatno i manje...

Sickmanno1
15-07-2008, 15:27
Realna prosijecna placa je oko 3 soma kuna...

znaci da bi trebao dati 1/7 svoje place za 1 igru? lol :D

kak da ne...

warez :pray:

Flippy
15-07-2008, 15:33
Ban this guy :rotfl:


Cijene su katastrofa

Ali fakat se slažem sa sickom.

Ban us we like warez.

Sickmanno1
15-07-2008, 15:37
Nije da volim warez, ali s ovim cijenama prisiljen sam ici na njega...lakse mi je dati 200kn za flat rate mjesecno i skinuti bilo koji naslov, nego dati 400kn za jednu igru. Da imam vecu placu ili da su igre duplo jeftinije sto bi bilo realno, onda bi kupio orginal...jednostavno nije u redu sto radim, al prisiljen sam ici mimo zakona...a tako radi i 98% ovog foruma...u to sam siguran 200%

Flippy
15-07-2008, 15:45
ahem 99 % foruma rekao bih ja. Mislim da samo admini imaju originale.

Bartuc
15-07-2008, 15:53
Lol, koji admini imaju originale :D

Recimo da svaki admin ima doma 50 igri (barem), od tih 50 igri ako 15 originala imaju, to je onda vrlo dobar prosjek. I admini su ljudi pobogu.

Flippy
15-07-2008, 16:00
Nemoj da w1k dođe. Bude počeo raspravljat o moralnosti itd....

NEMOJ!

Deadwalker
15-07-2008, 16:20
Mislim da se cijene origanala previše napahavaju i zbog toga ljude odbija kupovina istih. Sjećam se dok je došao Quake 4, koštao je u Algoritmu, ak se dobro sjećam 400kn ako ne i više(normalna verzija). I evo, sada dolazi Crysis Warhead i to snižen za 20 dolara, a vjerojatno ćemo dobit dužu radnju, više novina, bolju optimiziranu igru(barem tako oni kažu) i tome sl. I tako, po ovome vidimo da se skroz nove igre mogu prodavat i po nižoj cijeni te je velika vjerojatnost da će biti sad puno bolja prodaja...

Rang€r
15-07-2008, 16:21
:rotfl:

dobro je dat i neznam nekih 120 kn za igru(ja sam popizdio akd sam kupio bfme 2 a za mjesec dana snizili cjenu na 120 kn :-x ) također ima dobrih paketa, na kojima se zaradi :) orange box, warcracft battle chest(wc3 RoC i FT) za 200 kn, LotR BfME anthology(bfme 1, bfme 2 i rotwk) za 300kn i dr...

to za kupovat igre treba imat skila :D i treba samo pazit tak da što bolje legalno opljačkaš proizvođača i izdavača, a ti da šta bolje prođeš makar djelili lizalice :)

Flippy
15-07-2008, 16:21
U americi snižen. Kod nas isti 100%

Deadwalker
15-07-2008, 16:24
Ok, moja greška...al ono, samo sam htio reći da se novi origigi naslovi mogu prodavat i po cijeni manjoj od 50 dolara te da je ova igra primjer...

Rang€r
15-07-2008, 16:25
da i sam&max 10 baksi ak se ne varam :D

imaš i tf2 za 10 baksi :D

imaš i day of defeat source za 10 baksi :D

imaš i.... ajd sad dost xD

Flippy
15-07-2008, 16:27
U nas su cijene katastrofa. Ako je u Americi jeftinija pa jeba ga pas onda treba biti i u nas!!

Deadwalker
15-07-2008, 16:33
U nas su cijene katastrofa. Ako je u Americi jeftinija pa jeba ga pas onda treba biti i u nas!!

ah, hebi ga, živimo u državi punoj kriminala :D

Rang€r
15-07-2008, 16:36
U nas su cijene katastrofa. Ako je u Americi jeftinija pa jeba ga pas onda treba biti i u nas!!

to su cijene sa steama...

a sam&max moš kupit s njihove officall stranice ak se ne varam, je da su to epizode, al su super :D

Flippy
15-07-2008, 16:36
Sad sam malo istraživao. Mi bismo 4x jeftinije prošli da kupujemo u Japanu a ne u Americi. 1 yen = 6 kn :pray:

A igre su oko 10 - 14 yena

Arbiter of Change
15-07-2008, 16:44
Sad sam malo istraživao. Mi bismo 4x jeftinije prošli da kupujemo u Japanu a ne u Americi. 1 yen = 6 kn :pray:

A igre su oko 10 - 14 yena
Aha... ako zaboravimo japansku lokalizaciju. Znaš čitati Kanji kojim slučajem, majstore? :P

Flippy
15-07-2008, 16:45
Nope. Ali možeš s neta skinuti update da ti prebaci na english. Majstore :D

Arbiter of Change
15-07-2008, 16:48
:D

Iskreno, nisam naišao na previše takvih update-sa (rijetke su i one INI promjene koje možeš napraviti kod nekih igara), posebno kad je Japanski jezik u pitanju (a volio bi za one proklete visual novelse)... ali OT smo.

Flippy
15-07-2008, 16:50
Ajmo on topic.

Btw arbiter. Imam nekim čudom original Alien Shooter ali je bio na ruskom. Engleski jezik sam dobio sa Demo-a. :D

BINUX
18-07-2008, 17:42
Sad kad je FBI pohvatao Razor,Reload i ostale grupe koje su se bavile probijanjem zaštita morat će te kupovat orginale ili nečete ništa igrat od novih naslova.
Alone in The Dark 5-anyone

mravojed20
18-07-2008, 17:48
Imaš link kakav za to, zanima me.

BINUX
18-07-2008, 17:57
Imaš link kakav za to, zanima me.

Hmm neda mi se sad tražit neki dan sam to čitao na jednom forumu.

ScorpiuS
18-07-2008, 18:11
A kako to da su takve grupe koje su probijale zaštite radile svoj posao već dosta vremena, a tek sad su ih uhvatili.

nosferatu25
18-07-2008, 18:17
pa tek su se sad potrudili... :thumbs1:

kikl0p
18-07-2008, 18:19
skuzili su da PC gaming umire zbog piratlije pa su se malo trgli :P

spidEY v2.0
18-07-2008, 18:24
Što se tiče grupa, RELOADED i ekipa, get over it, postoje ih još barem stotinjak i svi se oni međusobno kradu i optužuju, no ja mislim da Steam igra veliku ulogu u borbi protiv piratstva.

Hellboy
18-07-2008, 20:13
steam je crackan...just fyi...

ScorpiuS
18-07-2008, 21:03
Istina, Steam je crackan. Pronašao se način da se hakiraju serveri i downloadaju igre bezplatno.

Deadwalker
18-07-2008, 21:07
Istina, Steam je crackan. Pronašao se način da se hakiraju serveri i downloadaju igre bezplatno.

e ovo fakat nisam znal. Realno gledajuci, nist cudno, danas hakeri prođu sve zaštite...

Bartuc
18-07-2008, 21:50
Ljudi, otišli ste malo dublje u ilegalu, čudim se kak još tema stoji.

Izvucite se nivo ili 2 inače bu ova tema imala lošu sudbinu.

spidEY v2.0
18-07-2008, 21:53
steam je crackan...just fyi...

Steam nije crackan. To je samo emulacija Steam clienta koja ti prividno daje sve igre. No i dalje nije moguće skinuti svaku igru, skoro nijedna nije dostupna te nemoguće je igrati online. Recimo da si je netko "skine" Counter-Strike Source. Nije to to. Steam ima svoju zaštitu i vjerujem da je vrlo efikasna.

@Bartuc Ja samo pokušavam objasniti da Steam nije crackan. Ja ovdje nisam spomenuo piratiju, samo kažem da je to neučinkovito i nema smisla raditi.

Bartuc
18-07-2008, 21:55
Ma ne opominjem ja nikoga, ne moraš se objašnjavati :D Davno nisam mod nigdje, samo vas upozoravam, onak, preventivno :P (da ne odlutate)

spidEY v2.0
18-07-2008, 21:57
@CHOLIK Ti tvoji accounti ne rade kroz normalni Steam. ;)

ScorpiuS
18-07-2008, 21:58
Ljudi, otišli ste malo dublje u ilegalu, čudim se kak još tema stoji.

Izvucite se nivo ili 2 inače bu ova tema imala lošu sudbinu.
Imaš pravo.

Ajmo razgovarat o najboljoj zaštiti. Meni je najbolja StarForce. Definitivno the best.

Deadwalker
18-07-2008, 22:01
Ljudi, otišli ste malo dublje u ilegalu, čudim se kak još tema stoji.

Izvucite se nivo ili 2 inače bu ova tema imala lošu sudbinu.
Imaš pravo.

Ajmo razgovarat o najboljoj zaštiti. Meni je najbolja StarForce. Definitivno the best.

Ok, ja bi reko najbolja ideja, ali loša realizacija...čuo sam da su ljudi imali ozbiljnih problema radi te zastite, a pritom mislim na legalne kupce igara koje su koristile tu zastitu. Kao što rekoh prije, previše su se petljali u rad računalnog sistema

spidEY v2.0
18-07-2008, 22:03
Sa StarForce-om je mnogo ljudi imalo problema te su je čak određeni proizvođači skinuli sa svojih igra. Ubisoft je jedan od njih.

Deadwalker
18-07-2008, 22:09
Sa StarForce-om je mnogo ljudi imalo problema te su je čak određeni proizvođači skinuli sa svojih igra. Ubisoft je jedan od njih.

da, da...sjećam se da je jedna tvrtka izdala nekakav ogroman patch kako bi maknula starforce(oko skoro 1 gige veličine) sa igre samo se ne sjećam koje igre točno...

ScorpiuS
18-07-2008, 22:38
UbiSoft je nakon što je platio golemu odštetu kupcima koji su kupili Ubisoft oriđiđi igre i bio je prisiljen ukloniti tu zaštitu iz nekih igara patchevima. Neznam koliko su veliki bili ti patchevi ali znam de ih je bio desetak na popisu. Od tak su trajno zaustavili izdavanje igara sa StarForce zaštitom.

Kao što sam sam rekao prije na ovom forumu zbog SF zaštite sam bio prisiljen reinstalirat komp.

To što svi proizvođači pokušavaju zaustavit hackere da probiju njihove zaštite je potpuno bezsmisleno, ali sad je moguće da se našlo rješenje protiv piratizma. U Alone in The Dark 5 (2008) je korištena jedna nevjerovatna zaštita i čak dva tjedna nakon što je igra na tržištu nije pronađen valjan cr4ck.

CHOLIK
18-07-2008, 22:42
UbiSoft jeSnakon što je platio golemu odštetu kupcima ]koji su kupili Ubisoft oriđiđi igreS
Zakaj meni nije ništa plaćeno :shock: :shock: Imam njihove 3 originalne igre.

Arbiter of Change
18-07-2008, 23:30
To što svi proizvođači pokušavaju zaustavit hackere da probiju njihove zaštite je potpuno bezsmisleno, ali sad je moguće da se našlo rješenje protiv piratizma.
Apsolutno i općenito mislim da su devsi još ranije krenuli sa pogrešnim pristupom prema ideji zašto bi igrači kupovali originale (pored očitog da održe studijo na životu kako bi mogao i dalje raditi dobre igre). Stvar je u tome ljudima treba ponuditi sadržaj ekskluzivan originalima koji neće raditi na piratskim verzijama jer mislim da jeftina kutija i još jeftiniji manual jednostavno višu nisu dovoljni (nekada davno su možda i bili kad se sjetim kako su tada izgledale kutije), a to je nešto čemu se sada izgleda teži.

ScorpiuS
19-07-2008, 06:39
Stardock upravo ima takvu "zaštitu", nagrađuje kupca originala, a nisu čak ni zaštitili originale. Dakle nema nikakve zaštite osim originalnog seriala koji se dobije i snjime se skidaju patchevi i extra sadržaj. Ali očito je da je Stardock jedan u miljun jer razvijaju se sve agresivnije zaštite, a StarForce tim još radi.

Deadwalker
19-07-2008, 11:43
Stardock upravo ima takvu "zaštitu", nagrađuje kupca originala, a nisu čak ni zaštitili originale. Dakle nema nikakve zaštite osim originalnog seriala koji se dobije i snjime se skidaju patchevi i extra sadržaj. Ali očito je da je Stardock jedan u miljun jer razvijaju se sve agresivnije zaštite, a StarForce tim još radi.

da, i sad Bioware kao sto sam već prije rekao želi istu politiku kao i stardock sa svojim naslovima, a opet njihov sef EA i dalje tjera s antipiratskim zastitama...mislim, takva situacija je apsurdna, ono, tko je tu lud...

ScorpiuS
19-07-2008, 15:05
Lud je EA. To je firma koja samo želi zgrnut više para što brže.
Potpuno nerealan potez a od mene puno priželjkivan je da Stardock kupi BioWare, ili da BioWare kupi bilo koja druga izdavačka kuća koja je spremna podržati BW u njihovim željama oko zaštite nadolazećih igara.

Deadwalker
19-07-2008, 16:22
Lud je EA. To je firma koja samo želi zgrnut više para što brže.
Potpuno nerealan potez a od mene puno priželjkivan je da Stardock kupi BioWare, ili da BioWare kupi bilo koja druga izdavačka kuća koja je spremna podržati BW u njihovim željama oko zaštite nadolazećih igara.

za Bioware treba imat love. I to puno. Zato je EA među rijetkima kojima je to uspjelo. Ako me pamćenje služi EA je istovremeno kupio bioware i pandemic studio za oko 775 milijuna dolara u kešu i dionicama. I sumnjam da će EA prepustit bioware nekom drugom, prevelik je to rudnik zlata za njih.

ScorpiuS
19-07-2008, 16:59
Ma sve mi je to jasno. Ali EA kao da nema želje igračima donjet nešto bolje nego nešto brže. EA je golema korporacija (širu se čak glasine da će se napravit EA konzola) i mogla bi dopustit svojim razvojnim studijima da obave dobar posao prije izdavanja igre. U zadnje vrjeme iz EA padaju samo polu proizvodi samo zbog toga što nije prepustila šansu developerima da izglancaju svoju igru koliko god mogu i znaju prije nego što je izbace na tržište.

Deadwalker
19-07-2008, 17:07
Ma sve mi je to jasno. Ali EA kao da nema želje igračima donjet nešto bolje nego nešto brže. EA je golema korporacija (širu se čak glasine da će se napravit EA konzola) i mogla bi dopustit svojim razvojnim studijima da obave dobar posao prije izdavanja igre. U zadnje vrjeme iz EA padaju samo polu proizvodi samo zbog toga što nije prepustila šansu developerima da izglancaju svoju igru koliko god mogu i znaju prije nego što je izbace na tržište.

Tu se apsolutno slažem. Jedini proizvod koji je ispao kak spada pod izdavačkom rukom EA u zadnje vrijeme je Mass Effect(makar bil je i tu problema oko one famozne secure-rom zastite). Dalje, recimo da je Crytek ostao pod Ubisoft-om, mislim da bi dobili puno bolji Crysis. Uglavnom steta...sad se nagađa da će i za novu id igru Rage biti sklopljen poseban ugovor s Ea-om oko izdavanja. Hebi ga, to je velika firma koja grabi male i daje im dobre novčane ponude i tako povećava svoj udio na tržištu...

Nodakim
28-08-2008, 19:45
Tema je stara...shvaćam to...ali moram komentirati moj dragi orginal GRAW-a 1.....očito dragi debili u ubisoftu su dovoljni debili...da JA moram igru jebenu crackati jer mi stalno izbacuje please insert the original disc instead of the backup...mislim barem su mogli napraviti da se raspoznaje razlika...