PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hitman ili Splinter Cell?



nosferatu25
09-07-2008, 14:54
Dakle... khm, khm...
Znam da ove dve igre nije prirodno uspoređivati, pošto je Splinter Cell punokrvni sneaker a Hitman ima elemente i sneakera i TPS-a; ali dosta puta sam nalazio istu dilemu, dal' na drugim forumima ili u raspravi frendova, pa sam hteo da vidim šta vi mislite. Meni je osobito bolji Hitman zbog bolje atmosfere, šmekerskog glavnog lika i mogućnosti različitog prelaženja jedne misije.

Snake
09-07-2008, 15:01
Hitman. Jer je drugačiji pristup ubijanju. A uostalom, više je raznolikosti u samoj igri - glavnu metu možeš ubit na više načina dok se u sc stalno moraš skrivati u mraku, imaš klasičan set oružja i gadgeta, no mislim da se ni jedna akrobacija sama fishera ne može mjerit sa situacijama kad se 47-ica preruši u klauna ili patka... u hitmanu su leveli kudikamo pametnije koncipirani te time i zanimljiviji (blood money to savršeno dokazuje - od pariške opere do američkog vjenčanja...

###DK###
09-07-2008, 15:41
Hitman mi je bolji.

dimbo1911
09-07-2008, 15:44
ja mislim da je splinter cell puno bolji

CHOLIK
09-07-2008, 15:59
Otprilike su mi podjednako dobri.Sam Fisher je ono mrak,cool tip a Hitman je zabavan i zanimljiv

la50
09-07-2008, 16:24
hitman je bolji(više razmišljanja)

nosferatu25
09-07-2008, 17:42
i više mi se sviđa radnja u himanu... toliko se zbunim od te političko-špijunističke-informacione-terorističke radnje u splinteru da me zaboli glava...

Death By Sexy
09-07-2008, 18:27
Hitman. Jer je drugačiji pristup ubijanju. A uostalom, više je raznolikosti u samoj igri - glavnu metu možeš ubit na više načina dok se u sc stalno moraš skrivati u mraku, imaš klasičan set oružja i gadgeta, no mislim da se ni jedna akrobacija sama fishera ne može mjerit sa situacijama kad se 47-ica preruši u klauna ili patka... u hitmanu su leveli kudikamo pametnije koncipirani te time i zanimljiviji (blood money to savršeno dokazuje - od pariške opere do američkog vjenčanja...
totalno

Hitman naravski

Srle
09-07-2008, 18:35
Splinter Cell, po meni. Cinjenica je da jos uvijek se trudim pohvatati radnje svih djelova iako sam svaki po dva puta presao.Mislim "ovaj je dobar a na kraju glavni neprijatelj prakticki nizcega" koncept provlaci se kroz cijeli serijal i jako je zamorno. Ali atmosfera je ono sto ova igra ima na pretek.Sam Fisher jedan od najboljih likova (toliko dobar da mislim da ce ga sjebat u SC filmu, kao i Payne-a) ikad izmisljenih.Igrao sam sve hitmane osim bloody money, i moram reci da sam razocaran.U vreme prvog dela,ja sam se nevidjeno lozio na fazon placenog ubice, pa sam se razocarao.Sam koncept te igre, po mom misljenju MORA biti stealth, a ujmesto toga dobili smo nesto sto lici na Max Payne-a odnosno "pobij sve,vrati se sam" ili "kud 47 prodje tu trava ne raste".Ako ikad bude novi hitman trebao bi biti nesto kao Splinter Cell, znaci stealth, pronalazenje pravog trenutka za maketi metu, nakon toga iskoristiti paniku i pobjeci

nosferatu25
09-07-2008, 18:40
e pa nisi igrao blood money... :roll: veliki hendikep, s obzirom da je neuporedivo bolji od contractsa pa i od silent assasina. o prvom neću ni da govorim. Hitman: Blood Money može totalno da se pređe u stealth maniru, i to na mnogo bolji način nego u Splinter Cellu. Sa druge strane, možeš ga ti igrati i kao Max Paynea ako hoćeš. Atmosfera u njemu je nenadjebiva, i upravo si opisao princip misija u poslednjoj rečenici...
i, btw, sva četiri dela su se mogla igrati stealth principom, nije to počelo tek od bm-a...

Srle
09-07-2008, 18:50
Ojecam se ... vidovito i postidjeno ...
Ako je tako kao sto velis mogao bih i probat zaigrat,naravno u SC maniru.
Eh, da zamalo zaboravih glavni argument u ovom dvoboju.Agent 47 je po meni zalosno nikakav, odnosno bezlican.Shvatam ja on ono uzgojen da bude takav, ali samo kazem da je moglo bit i bolje. Dobro ne onakav kao u filmu (koji i nije toliko los samo da nema pojedinih scena), ali ipak malo slikoviti.Ali opet, nisam igrao krvavi novac mozda je tamo zanimljiv sve u sesnaest.
Ali i dalje Splinter Cell rulz.

Herr Schnitzel
09-07-2008, 18:55
Hitman. Definitivno. Apsolutno pregenijalan glavni lik, neobican i originalan. Samo zbog njega ja bih volio Hitman serijal. A da ne govorim o fantasticnim levelima sa najotkacenijim negativcima (to jest, metama), sjetite se samo Sheika, Lorne de Havillanda, debelog hakera i drugih, u kojima se autori sprdaju sa svim mogucim stereotipima. Sa sam dizajn nivoa je takav da imate bezbroj nacina da ga prodjete, od klasicnog Rambo-stila (koji nije bas zabavan), do onog najpodlijeg, gdje zrtvi, recimo, stavite otrov za stakore u hranu/pice... Jos je i bolje time sto imate, u slucaju da ves se otkrije, ogroman asortiman oruzja i orudja. Nenadmasivo.

ScorpiuS
09-07-2008, 19:14
Hitman! Veliki je izazov proći sve misije bez violenca i noisa a da ne posjetiš ikakav internetski guide.

bezimeni
09-07-2008, 19:27
Odigrao sve Splintere i sve Hitmane i splinter je jednostavno za dvije klase bolji.Hitman je teška arkada u odnosu na splintera.Kao da kontroliraš lika iz gta.SC je daleko razrađenija i ispeglanija igra.

Windwalker
09-07-2008, 19:37
Ufff...

Nemogu se odlučiti.
Hitman ima zabavnije misije, i cool je lik, ali je i Sam jedan od najvećih coolera, rame uz rame sa 47.

Ipak ću ostaviti neodlučeno.

Herr Schnitzel
09-07-2008, 19:41
Odigrao sve Splintere i sve Hitmane i splinter je jednostavno za dvije klase bolji.Hitman je teška arkada u odnosu na splintera.Kao da kontroliraš lika iz gta.SC je daleko razrađenija i ispeglanija igra.


Hitman ni ne pokusava biti kao SC (odnosno SC kao Hitman, jer je starija :))

bezimeni
09-07-2008, 20:01
Pa ne uspoređujem ja igre niti sam otvorio ovu temu niti sam rekao da Hitman pokušava biti SC.Igre su poprilično različite.Po meni je SC tehnički daleko dotjeranija igra.Upravljanje Sam Fisherom je kilometrima ispred upravljanja agentom 47.

CHOLIK
09-07-2008, 20:14
Neeee,po tom pitanju se apsolutno ne slažem.SC ima puno bolje kontrole od Hitmana(pogotovo regulator brzine kao kotačić od miša).

nosferatu25
09-07-2008, 20:20
to znači da se po tom pitanju slažeš...? pročitaj post iznad :?
i, šta vam smeta kod kontrole u Hitmanu?

Herr Schnitzel
09-07-2008, 20:31
to znači da se po tom pitanju slažeš...? pročitaj post iznad :?
i, šta vam smeta kod kontrole u Hitmanu?

Mozda jednostavnost?

ic3cold29
09-07-2008, 21:15
Hm...U Hitmanu i u SC upravljas na wasd i par tipki sastrane, ak to nekom ne odgovara promijenis si i bok... Kako takva stvar moze bit onda bolja ili losija...

Jednastavno tip topic-a koji se svodi na prepucavanja razlicitomisljenkia, trazenje nekih nedostataka jednoj igri te hvaljenju druge,"meni je bolji sam jer je coll,meni je 47 jer je opasan ko moj tata"tralala tralala... a obje igre su legendarne i nema ih uopce smisla usporedivat...

Rang€r
09-07-2008, 21:26
Fisher... neznam zaš malo mi je bolji od hitmana(mda ih altair owna obojicu :D)

nosferatu25
09-07-2008, 21:37
hm... kad bi se susreli, 47 bi ih hladnokrvno poklao :D

CHOLIK
09-07-2008, 21:42
Ali se ne bi susreli jer je sam fisher nevidljiv

bezimeni
09-07-2008, 22:04
Da se razumijemo Hitman mi nikako nije loša igra i prošao sam sve nastavke ali uvijek mi je bila smiješna činjenica da glavni lik ima potpuno obrijanu glavi sa istetoviranim bar kodom na zatilku i kao takav nikome nije sumljiv na prvi pogled...mislim ono preobuće se u konobara i svi to puše...SC je daleko dorađeniji serijal.

nosferatu25
09-07-2008, 22:27
nikada ne bih posumnjao u nekoga samo zato što je ćelav... taj barcod ljudi mogu gledati kao zanimljiv tatoo... jedino što je pomalo naivno urađeno jeste prerušavanje - promeniš odelo i odjednom ljudi te ne prepoznaju.

ScorpiuS
09-07-2008, 22:30
To mi jest stupid. Nije li vama čudno da se pacijent može odjednom pretvoriti u dotura.

Arbiter of Change
09-07-2008, 22:31
A gle, nemojmo sad o Samovim neonkama na očalama kad se pokušava sakriti u mrak, e. :D

nosferatu25
09-07-2008, 22:34
:rotfl: :rotfl:
e to si u pravu :D

ScorpiuS
09-07-2008, 22:40
To su već mnogi primjetili uključujući i mene.

nosferatu25
09-07-2008, 22:47
nikad nisam obratio pažnju na to...

ScorpiuS
09-07-2008, 22:52
A kako molim te. Prvo što sam primjetio bile su one kul cvike. Drugo što sam primjetio je stealth. Zbrojio 2 i 2 i dobio zaključak. Očito je ova tema podjelila forum na pola fifty fifty, obe igre dobile jednak broj glasova.

Bara
09-07-2008, 22:56
Ja kažem Hitman. Fisher je faca, ali je nekako previše formalan. Što mu se kaže to obavi, nema improvizacije, pravi je špijun. Agent 47 ima svoj način koji je zabavniji i poseban. A i sami Hitman serijal je bolje kvalitete(izuzimam tricu).

ScorpiuS
09-07-2008, 22:57
Agent 47 je klon i on po meni stavlja posao na prvo i jedino mjesto. Nikad ga nisam videl s nekom hot plavušom.

CHOLIK
09-07-2008, 22:59
I zato nema dušu,a sam uvijek zafrkava druge

Arbiter of Change
09-07-2008, 23:05
Jedino što mene ubija kod Hitmana (i kod one druge epske igre sa konzole koje neću sada imenovati da ne preokrene čitavi glasački aparat) je to što je igra prokleto kruta kad je kretanje lika u pitanju, posebno kad se prebacim sa Splinter Cell seanse gdje je stari Sam sposoban za razne stvari.

Ne mogu se odlučiti, ali da Hitman ima onaj perfektan motion capturing i pokrete Sama... e to bilo precarsko.

CHOLIK
09-07-2008, 23:07
Ili da Sam Fisher ima slobodu kretanja po levelu kao Hitman i više načina za prolazak.Ali sve je to najavljeno u Convictionu tak se čeka

nosferatu25
09-07-2008, 23:13
ne, najbolje je da agent 47 hoda po zidovima i vere se po lijanama. :rotfl:

CHOLIK
09-07-2008, 23:14
ne, najbolje je da agent 47 hoda po zidovima i vere se po lijanama. :rotfl:

O čemu ti to?jesi to vidio u kojem SC?

nosferatu25
09-07-2008, 23:16
ne, ali bi bilo glupo da tip poput agenta 47 koji je calm i patient i elegantan ima kontrole poput sama... ono, visenje na plafonu i te stvari. hitman: blood money ima savršenu kontrolu (mnogo poboljšanu od predhodnih nastavaka).

CHOLIK
09-07-2008, 23:18
Rekao sam da bi bilo bolje da Sam ima više načina za proć level a ne jedan

D.E.M.O.
10-07-2008, 06:43
hitman :D

CHOLIK
10-07-2008, 08:38
Ma Mile je naprosto najbolji ubojica na svijetu.

Arbiter of Change
10-07-2008, 08:40
ne, ali bi bilo glupo da tip poput agenta 47 koji je calm i patient i elegantan ima kontrole poput sama... ono, visenje na plafonu i te stvari. hitman: blood money ima savršenu kontrolu (mnogo poboljšanu od predhodnih nastavaka).
A gle, to stoji ako ti poteze lika ograničavaš na to koliko je on cool i kakva mu je osobnost, ali ja mislim da bi ti dinamičniji potezi čuda učinili u pristupima misiji (naravno, ne mislim sada da budu istaknuti toliko kao u SC igrama, ali da izbor korištenja postoji).

Srle
10-07-2008, 10:42
Imam osjecaj da ce se ovo svesti na poredjenje kome je veci Fisheru ili 47-ci. U globalu kod Hitmana cijenim orginalnost i morbidno/bolesni smisao za humor, dok Splinter Cell prakticno ima sve (u manjim ili vecim kolicinama).Dakako ovo je subjektivno misljenje.Jedina zamjerka Splinter Cell-a je ta sto je u naslovu LAZ nevidjena.BTW Tom Clansey nije ni izmislio Splinter Cell niti je napisao i jednu knigu.Sve je djelo nekog novinara NY Timesa, na koje kasnije Tom clansey samo stavi svoj potpis.

Edi Sm187
10-07-2008, 13:06
Uh, poprilično sam neodlučen...
Ne znam mogu li uopće usporediti te dvije igre zato jer se SC oslanja na onaj hardcore stealth, dok u Hitmanu je stealth ipak malo ležerniji.
Hitman ima daleko maštovitije načine eliminacije protivnika, dok se SC oslanja na Samove poteze, što nekad zna biti pomalo monotono.
Prolazak kroz stazu i kretanje lika su mi nekako bolji u SC-u.

Ma, obje igre su odlične.

nosferatu25
10-07-2008, 13:31
hm, Hitman ipak vodi... :D

CHOLIK
10-07-2008, 13:42
ovosi kako gledaš i koji tip igre voliš.Osobno,podjednake su mi.

HalF-DeaD
10-07-2008, 15:27
Hitmana volim... Splinter cell mi je nekako predosadan.

CHOLIK
10-07-2008, 15:47
Jedina zamjerka Splinteru je što je linearan,a hitmanu što je ukočen.

Sickmanno1
10-07-2008, 15:52
Tezak question...a i nepravedan...

Sam vs Snake bi jos i igralo...ovak fakat neznam :/

Mordor
10-07-2008, 19:28
Kojeg ces hitmana kupit?
Da ja kupujem uzeo bi hitmana a ti uzmi sta oces.

Mordor
10-07-2008, 19:31
Hitman ti je bolji kupi hitmana.
Da ja kupujem ja bi uzeo hitmana.

ScorpiuS
10-07-2008, 19:35
Koristi edit opciju umjesto duplog posta.

lolac
10-07-2008, 21:40
hitman mi se više sviđa i odvijanja priče te sami lik

CHOLIK
10-07-2008, 22:07
Splinter Cell ti je bolji kupi Splintera.
Da ja kupujem ja bi uzeo splintera.

Vidiš,svi govore da je sam bolji

Herr Schnitzel
10-07-2008, 22:12
Splinter Cell ti je bolji kupi Splintera.
Da ja kupujem ja bi uzeo splintera.

Vidiš,svi govore da je sam bolji


Prahistorijska fora...

ScorpiuS
10-07-2008, 22:16
Zasad vodi Hitman znači ne govore svi da je Sam bolji.

CHOLIK
10-07-2008, 22:19
Zasad vodi Hitman znači ne govore svi da je Sam bolji.
Kad rulja nema osijećaj za umjetnost stealtha i vjerojatno nikad nisu odigrali nijedan Thief

nosferatu25
11-07-2008, 00:08
Zasad vodi Hitman znači ne govore svi da je Sam bolji.
Kad rulja nema osijećaj za umjetnost stealtha i vjerojatno nikad nisu odigrali nijedan Thief

Hitman je umetnost. Za Splintera nisam baš siguran... više je kao reklama za žvake... :D

Srle
11-07-2008, 07:14
Hitman je umetnost. Za Splintera nisam baš siguran... više je kao reklama za žvake... :D

I mobilne telefone.Sto govori jednu stvar.Splinter Cell je bolji te se svi zele reklamirati u njemu.

ScorpiuS
11-07-2008, 09:07
Zasad vodi Hitman znači ne govore svi da je Sam bolji.
Kad rulja nema osijećaj za umjetnost stealtha i vjerojatno nikad nisu odigrali nijedan Thief
Ma što će ikomu stealth pa da ubije 1 kad možeš postavit bombu i ubit 100.

CHOLIK
11-07-2008, 10:10
Sve ovisi jel voliš stealth ili akciju.

nosferatu25
11-07-2008, 11:41
Pa Hitman se može proći u stealth fazonu totalno (tj da obaviš posao a da te niko ne primeti). Samo što je taj način drugačiji nego kod Splintera, i meni zabavniji: kod Splintera sve se svodi na linearno šunjanje, dok kod Hitmana postoji hiljadu načina za prelazak jedne misije; ne znam da li je neko igrao, ali misija A new life baš to pokazuje. U narko dilerovu kuću možeš ući na 3 različita načina a da te niko ne primeti: popenješ se na drvenu osmatračnicu i snajperom ubiješ psa čuvara i pogodiš kameru i uđeš kroz sporedna vrata; sačekaš klauna koji izlazi, onesvestiš ga, preobučeš se u njega i uđeš na glavna vrata koja čuvaju telohranitelji; ili da iz kola koja dostavljaju peciva uzmeš krofne, ušpricaš otrov u njih, ostaviš ispred kombija u kojem su telohranitelji, pokucaš, oni uzmu, otruju se, ti im uzmeš odelo i uđeš kroz glavna vrata. E pa ako to nije stealth ja stvarno ne znam šta je.

Arbiter of Change
11-07-2008, 11:47
To je zapravo alternativni pristup, a ne stealth (stealth je vjerojatno baš "skriveno šuljanje" neprijateljima ispred nosa) kao takav kakav je predstavljen u Splinter Cell igrama i u tome je snaga Hitmana - nema "čisti" pretjerani stealth kao SC već stvarno igrača potiče da smisli način kako će proći nešto, gleda rutine kao se neprijatelji kreću, koje predmete može iskoristiti, itd.

nosferatu25
11-07-2008, 11:55
da, u pravu si, ali sve se svodi na isto kod obe franšize: neprimećen obaviti misiju, i to je bila poenta teme: kakav način više volite? tako da mi ne može neko govoriti da je Hitman shooter ili akcija kad sam ja celu igru prešao sa klavirskom žicom...

CHOLIK
11-07-2008, 12:15
Ma Sam Fisher rula Hitmana.Pwned!!11

Herr Schnitzel
11-07-2008, 12:17
Ma Sam Fisher rula Hitmana.Pwned!!11

Dosadan si. Sad pokreni topik zasto si svima dosadan. :wink:

CHOLIK
11-07-2008, 12:18
Dobra ideja,al će ga Maja lokat.

Herr Schnitzel
12-07-2008, 15:29
http://youtube.com/watch?v=elERKB4D3Hs&feature=related
http://youtube.com/watch?v=nbA4tId4zSU&feature=related
The Soviets are back +
samuraji
PHsX6DUsU8o

Ove tri skladbe su mi dovoljne da mi Hitman bude drazi. Glavnu temu Hitmana 2 ni ne racunam, to je nesto fenomenalno.

nosferatu25
12-07-2008, 16:19
:pray: :pray: :pray:

Teon
12-07-2008, 18:13
http://youtube.com/watch?v=elERKB4D3Hs&feature=related
http://youtube.com/watch?v=nbA4tId4zSU&feature=related
The Soviets are back +
samuraji
PHsX6DUsU8o

Ove tri skladbe su mi dovoljne da mi Hitman bude drazi. Glavnu temu Hitmana 2 ni ne racunam, to je nesto fenomenalno.

I zato Silent Assassin > Blood Money, samo zbog toga. Inace bi mi mozda Blood Money bio bolji.

Btw votam Sam Fishera jer je igra mozda malo vise bug free te je ispoliraniji (u globalu kroz sve nastavke)

Arbiter of Change
12-07-2008, 23:00
Precarska glazba i hvala što si me podsjetio. ;)

Herr Schnitzel
12-07-2008, 23:06
Jesper Kyd je genije, bio i ostao. Najvise se iskazao u duji.

Blacky_123
12-07-2008, 23:14
Splinter cell i Hitman-->isti jurac samo drugo pakovanje

Herr Schnitzel
12-07-2008, 23:44
Nemojte me tjerati na jos jedan facepalm...

CHOLIK
12-07-2008, 23:51
Iako smatram da su sada Hitman i Splinter Cell jednako dobri,samo drukčiji,novi Splinter Cell Conviction će biti maestralan,dok je tvrtka koja je pravila hitmana napravila jednu "uspješnu" igru Kane & Lynch,Dead men.

Edit:E da Herr:http://i74.photobucket.com/albums/i280/TheMadDJ/Facepalm.jpg

nosferatu25
13-07-2008, 00:10
Iako smatram da su sada Hitman i Splinter Cell jednako dobri,samo drukčiji,novi Splinter Cell Conviction će biti maestralan,dok je tvrtka koja je pravila hitmana napravila jednu "uspješnu" igru Kane & Lynch,Dead men.

Kane&Lynch nije nastavak Hitmana, stoga ne možeš uspoređivati tu situaciju sa Splinter Cellom koji će tek da dobije svoj nastavak. BTW, i Hitman ga dobija, zasigurno.

W3DR4N
13-07-2008, 07:54
Meni je Hitman daleko bolji serijal.
I dok Splinter Cell gubi na kvaliteti jer su sve trikove bacili u prvom nastavku, Hitman je sve bolji i bolji.
Prva tri Splintera su identična, jednolična, bez apsolutno ikakve radnje.
Hitman isto nema neku radnju (doduše, ima, kasnije nadoštukavanu), ali se može pohvaliti onime čime SC ne može, a to je raznolikost.

Kane & Lynch je dosta dobra igra, nepotrebno popljuvana, i poprilično bolja od recimo Splinter Cell: Double Agenta.

KingTomy
13-07-2008, 10:28
NAb1TuCb ... re=related (NAb1TuCbpkk&feature=related)

No lights for Sam anymore... :rotfl:

http://ui28.gamespot.com/763/wallpapers ... 1280_2.jpg (http://ui28.gamespot.com/763/wallpapersplintercellchaostheory021280_2.jpg)

vs.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... _large.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/57/Hitman2_large.jpg)

Sam Fisher se oslanja na potpuni stealth, all alone, i takve stvari dok Hitman ipak mora imati komunikaciju s ljudima, presvlačiti se stalno i zato nije tako sposoban da zakolje Fishera :)
ups. mislio sam da se priča tko je jači fisher ili agent 47. :rotfl:
Meni su obadvije igre odlične i ne mogu se odlučiti. Splinter cell je postao napola druga igra od 4. nastavka i potpuno druga igra će biti od 5. nastavka i jedino to mi smeta, nema više stealtha.

Srle
13-07-2008, 19:17
Ovaj topic drzim odgovornim za svoju buducnost.Umjesto da vikend provedem uceci za dva ispita (koji su sutra i prekosutra),ja sam cijelo vreme proveo ugrajuci Chaos theory, cisto da potvrdim da je Splinter Cell bolji. I ako padnem oba ispita ... vrijedilo je

Deadwalker
13-07-2008, 20:07
Meni je Splinter Cell definitivno bolji...Prešao sam cijeli serijal i mogu reć da je zadnji nastavak unatoč tehničkim poteškoćama, fenomenalno složen...da ne netko odluči napravit filmsku ekranizaciju(bez U.Boll-a naravno) ne bi požalio...uz kvalitetnog režisera i bolju glumačku postavu imali bi hit...Splinter Cell Conviction koji je trenutno u izradi bit će mislim vrhunac serijala, ali i vjerojatno njegov kraj. Mislim da Ubisoft s Convictionom kani završit priču sa Samom...

nosferatu25
13-07-2008, 20:47
Ovaj topic drzim odgovornim za svoju buducnost.Umjesto da vikend provedem uceci za dva ispita (koji su sutra i prekosutra),ja sam cijelo vreme proveo ugrajuci Chaos theory, cisto da potvrdim da je Splinter Cell bolji. I ako padnem oba ispita ... vrijedilo je
ja ću da guram celu noć blood money, čisto da pokažem da je bolji... ako sutra budem umro, držim odgovoran ovaj topic...

Flippy
13-07-2008, 20:48
Hitman je bolji. On je malo više profinjeniji ubojica.

ScorpiuS
14-07-2008, 22:31
On je cold blooded ubica. Perfektan. Nitko mu nije ravan.

P.S. Gasi neon Mafia, pala mi dioptrija od tog.

Demon Hunter
16-07-2008, 10:41
Hitman naravno...ipak Splinter Cell nisam nikad ni igro nekako mi bio previse..ono sve polako i takticki!

Ali opet bi bilo bolje da si usporedio Splinter Cell i Metal Gear Solid....posto su podjednaki!

nosferatu25
16-07-2008, 11:48
kako znaš kad nisi igrao splintera? :P

MPxPXel
16-07-2008, 12:18
ma glasam za hitmana

Garrous
16-07-2008, 12:41
gle ekipa posto vidim da hitman pobjeduje .... :killyou: (a sta ces ko voli nek izvoli)ja cu uvjek biti za splintera (sama pastrve)
razlozi:
1-volim sneaker igre ali me se najvise dojmilo splinterov serijal
2-odlicna grafika (mislim na Chaos Theory i Double agent)
3-zvuk ... a nema se sta reci u CH je nekako prosjecan a sada trenutacno prolazim DA i za sada me se dosta dojimo
4-(tice se DA)nema vise onih gadgeta malo mi je to onda bilo nerealno , a sad se moras snac kao u stvarnom svijetu(moglo bi se tak rec)
5-odlican multy
6-jedini minus za igru je to sto ce biti malo zahtjevnija za neke gamere sa slabijom konfom

Min.konfa DA(za one koje zanim prolazak te igre a nisu je prosli :D
-gforece 8860 ili vise ati radeon hd 3840 ili vise...
-1 gb ram
-cpu 2 ghz( najbolje dual core 2.6)
i cujte kao sto rekoh neki vole pslintera neki hitmana(ako sam nes pogrijesio u konfi samo postajte)(i izlozite svoja misljenja u ovoj temi Hitman ili Splinter cell :killyou:

Garrous
16-07-2008, 12:46
Meni je Splinter Cell definitivno bolji...Prešao sam cijeli serijal i mogu reć da je zadnji nastavak unatoč tehničkim poteškoćama, fenomenalno složen...da ne netko odluči napravit filmsku ekranizaciju(bez U.Boll-a naravno) ne bi požalio...uz kvalitetnog režisera i bolju glumačku postavu imali bi hit...Splinter Cell Conviction koji je trenutno u izradi bit će mislim vrhunac serijala, ali i vjerojatno njegov kraj. Mislim da Ubisoft s Convictionom kani završit priču sa Samom...
nes sam na netu cito da nije gotovo :
da istina je da ce vjerojatno ovaj serijal zavrsiti sa samom ali dolazi nova dusa .kolko sam skuzio nes sa njegovim bratom ( tako su nes rekli na zadnjim ubidays :D )

Mordor
23-09-2008, 10:45
Splinter Cell ti je bolji kupi Splintera.
Da ja kupujem ja bi uzeo splintera.

Vidiš,svi govore da je sam bolji
aj ne lazi nisam ja nisam to reka

Cthulhu
23-09-2008, 10:51
Kane & Lynch je dosta dobra igra, nepotrebno popljuvana, i poprilično bolja od recimo Splinter Cell: Double Agenta.
konačno,netko kome k&l nije katastrofalna igra.i mene je k&l zabavio više od double agenta,i to puno više...

Chappi
23-09-2008, 11:25
Hitman sigurno.Sc sam igro ali mi je tesko smeće.

amirix
23-09-2008, 12:23
Hitman :pray:

GeForce
23-09-2008, 12:49
uvijek bio i biti će hitman jel taj osjećaj da jedan te isti nivo možeš prijeći u 100 različitih varijacija i njegova elegancija ubijanja,priča i ostatak igranja me uvijek više držao nego splinter cell.

Cthulhu
23-09-2008, 17:37
hitman,pogotovo blood money,ima ono nešto,onu eleganciju,stil,cool stav.splinter cell nikada nije niti će imati išta od toga.

Tegla Ajvara
23-09-2008, 19:22
hitmen mi je jedino cool jel onaj lik ima barkod na glavi, kurva ubija za male pare.
al splinercel mi je bolji :D

chelsea
23-09-2008, 20:22
hitman.on je po meni puno bolji.

anatom
09-10-2008, 00:59
Hitmen pa 10 praznoh mjesta pa SC :)
Samo sumnjam da ce izac :(

GODSKILLER
09-10-2008, 01:42
izgleda da je hitman trenutno na poslu u zagrebu :rotfl:

GODSKILLER
09-10-2008, 01:46
možda naprave expanziju,zvat će se hitman vs. CroMafia-(krvavi dragulji)

neox99buleseye
09-10-2008, 13:50
Hitmnan je bolji!!!

Ogg The Dogg
09-10-2008, 19:22
igro sve nastavke obiju igara, oba lika su mi preodlicna ali Hitman nijednim nastavkom ne moze ni prismrdit SC-u. pogotovo prvom. i to iz par razloga. kao prvo, neprijatelji su u hitmanu STRAHOVITO čoravi a onda opet nekad vide stvari koje ne bi trebali\mogi vidjet. u hitmanu su me naživcirali raznorazni bugovi: s truplima, hodanje, propadanje u pod, bugovi sa zvukom, puškama i tak... puno ih je, previše. al ne kažem ja da je igra loša. svi djelovi su me zabavili. ali isto tako i naživcirali zbog gore navedenih činjenica. i što se tiče linearnosti u SC-u... ista stvar je i u hitmanu, ako ga oš preć onak kak su to autori zamislili, tiho, lagano i polako bez previše klanja. daklem, SC> Hitmana. bar meni. a meni se cini da ste se vi svi nabrijali na tog mr.Čelavog i zato digžete hitmana u nebesa, pošto ja ove navedene stavke tog stealtha nisam baš previše vidio u BM-u, a ako i oćeš furat(što sam ja radio) neki stelth, igra je vrlo linearna

nosferatu25
09-10-2008, 19:29
ja ne volim hitmana zbog agenta 47, mada jeste kul momak. volim ga jer nudi stealth kakav ne nudi skoro ni jedna druga igra. dok je kod SC-a u pitanju klasično šunjanje.

Deadwalker
10-10-2008, 09:55
igro sve nastavke obiju igara, oba lika su mi preodlicna ali Hitman nijednim nastavkom ne moze ni prismrdit SC-u. pogotovo prvom. i to iz par razloga. kao prvo, neprijatelji su u hitmanu STRAHOVITO čoravi a onda opet nekad vide stvari koje ne bi trebali\mogi vidjet. u hitmanu su me naživcirali raznorazni bugovi: s truplima, hodanje, propadanje u pod, bugovi sa zvukom, puškama i tak... puno ih je, previše. al ne kažem ja da je igra loša. svi djelovi su me zabavili. ali isto tako i naživcirali zbog gore navedenih činjenica. i što se tiče linearnosti u SC-u... ista stvar je i u hitmanu, ako ga oš preć onak kak su to autori zamislili, tiho, lagano i polako bez previše klanja. daklem, SC> Hitmana. bar meni. a meni se cini da ste se vi svi nabrijali na tog mr.Čelavog i zato digžete hitmana u nebesa, pošto ja ove navedene stavke tog stealtha nisam baš previše vidio u BM-u, a ako i oćeš furat(što sam ja radio) neki stelth, igra je vrlo linearna

Slažem se s recenim...I po meni SC je puno bolja sneaker igra jer recimo SC možete proci bez ijednog ispaljenog metka, e to je stealth...Na Hitmanu takav poduhvat je tesko ostvariv, a u ostalom ove dvije igre i nemaju tako puno zajednickog osim eventualnog stealtha koji u Hitmanu i nije toliko primaran...Uostalom, u zadnjem nastavku Hitman-a je svedena igra na prikupljanje novca i upgrade oružja...Na SC-u ti je dovoljan samo nož, jos kad se igra na expert težini, ma milina...

Srle
10-10-2008, 15:17
Bas sam nekidan, odnosno pre koju sedmicu odlucio preci SC:CT (BTW za mene najbolji dio), ne samo da ne ubijem nekoga,vec uopste da budem neprimjetan,odnosno cak i da ne hvatam likove s ledja i slicno...Mogu reci da sam tek tad,nakon posle koliko puta igrah tek sad vidjeh pun potencijal igre.Nije bilo lako (pogotovo nivoi seoul i bathhouse, koje sam ponavljao i po desetak puta), ali kad prvi put na kraju levela vidite sve kategorije ocijenjene sa 0, a overall preko 95%, ustanite i cestitajte samom sebi...
Igrajuci ovako naprost sam uzivao igrajuci levele 2,3,4 i 5.Nakon toga postajalo je ponekad frustrirajuce.
Mislim da niti jedan Hitman nije (i nece) dostici taj nivo igranja,koje coveka ispunjava kako fizicki tako i metafizicki (student filozofije, pa mi mozete oprostiti...)

neox99buleseye
10-10-2008, 19:54
Inace mi je hitman 2: Silent assassin bio najbolji( barem meni) i ne moze se mjeriti sa sc, jednosatvno je bolji..... mozda zbog orginalnih oruzja( ima u 1. misiji kuhaca!)

nosferatu25
10-10-2008, 21:55
igro sve nastavke obiju igara, oba lika su mi preodlicna ali Hitman nijednim nastavkom ne moze ni prismrdit SC-u. pogotovo prvom. i to iz par razloga. kao prvo, neprijatelji su u hitmanu STRAHOVITO čoravi a onda opet nekad vide stvari koje ne bi trebali\mogi vidjet. u hitmanu su me naživcirali raznorazni bugovi: s truplima, hodanje, propadanje u pod, bugovi sa zvukom, puškama i tak... puno ih je, previše. al ne kažem ja da je igra loša. svi djelovi su me zabavili. ali isto tako i naživcirali zbog gore navedenih činjenica. i što se tiče linearnosti u SC-u... ista stvar je i u hitmanu, ako ga oš preć onak kak su to autori zamislili, tiho, lagano i polako bez previše klanja. daklem, SC> Hitmana. bar meni. a meni se cini da ste se vi svi nabrijali na tog mr.Čelavog i zato digžete hitmana u nebesa, pošto ja ove navedene stavke tog stealtha nisam baš previše vidio u BM-u, a ako i oćeš furat(što sam ja radio) neki stelth, igra je vrlo linearna

Slažem se s recenim...I po meni SC je puno bolja sneaker igra jer recimo SC možete proci bez ijednog ispaljenog metka, e to je stealth...Na Hitmanu takav poduhvat je tesko ostvariv, a u ostalom ove dvije igre i nemaju tako puno zajednickog osim eventualnog stealtha koji u Hitmanu i nije toliko primaran...Uostalom, u zadnjem nastavku Hitman-a je svedena igra na prikupljanje novca i upgrade oružja...Na SC-u ti je dovoljan samo nož, jos kad se igra na expert težini, ma milina...
za hitmana ti je dovoljna samo klavirska žica...

Ogg The Dogg
10-10-2008, 23:29
e bome nije. ako uspijes prec cijelu igru da nijednom ne iskoristis barem berretu SD svaka cast. hitman je zanimljva ideja koja je mogla(ili jos uvijek moze) bit puuno bolje realizirana. isto ko kane and lynch. daleko od toga da su te igre loše ili da nisam uživo u njima, al mislim da može to i bolje.

nosferatu25
10-10-2008, 23:49
garantujem da u bilo kojoj misiji u Hitman: Blood Money ukoliko igraš u potpunom stealth modu, koristeći se skrivenim hintovima i mogućnostima, za uspeh ne treba niti jedan ispaljen hitac. silverball sam ponekad koristio samo jer mi je bilo fora ubijati sa prigušivačem. :D
za ostala oružja da ne pričam, nisam ih ni takao.

Cthulhu
11-10-2008, 00:04
ni meni nije pošlo za rukom bez vatrenih oružja preći blood money.možda uz cheatove...

Frky
11-10-2008, 00:25
Hitman! I to zato što misiju moš priječi na više načina (poubijati sve, prerušiti se u dostavljača pizze, vatrogasca, wotevah...)!

I nema većeg gušta nego gledati kako neprijatelj leti 5 metara nakon dva hitca ballersa!

Sony Ericsson
11-10-2008, 08:02
Hitman je puno zabavniji, i mozes ga prec vise puta na vise nacina.

Mordor
11-10-2008, 12:05
I nema većeg gušta nego gledati kako neprijatelj leti 5 metara nakon dva hitca ballersa!
i meni je to najdraze kad lete to mi je najdraze u toj igri

Bara
12-10-2008, 18:46
HITMAN definitivno. Ali zapravo ni ne možemo uspoređivati Hitmana i Splinter Cell. Mislim, ovdje se šuljaš, a ovdje prerušen ubijaš :) Ali hitman mi je inače zabavniji, i baš to što svi govore. Dva hitca iz pištolja i tijelo leti 10 m. HEHE

Khorne
12-10-2008, 19:12
Hitman mi je zanimljiviji,brutalniji,mozes napraviti krvoprolice a i nemoras,dok se u splinter cellu igras teskog spijuna kojeg nitko ne vidi pri suljanju a glava mu svijetli ko bozicno drvce.

Vedro
12-10-2008, 19:24
Meni je splinter bolji zbog grafike.

ScorpiuS
12-10-2008, 19:25
E to mi nikad nije bilo jasno. Pa čovjek ima tri reflektora na glavi pa bi mogao cijelu sobu osvijetlit a nitko ne primjećuje.

Vedro
12-10-2008, 19:29
To je dokaz koliko je Sam opak lik.

Khorne
12-10-2008, 19:34
E to mi nikad nije bilo jasno. Pa čovjek ima tri reflektora na glavi pa bi mogao cijelu sobu osvijetlit a nitko ne primjećuje.

hahah mogel bi solidno biti reflektor na nogometnom igralistu xDD

Ogg The Dogg
12-10-2008, 19:48
garantujem da u bilo kojoj misiji u Hitman: Blood Money ukoliko igraš u potpunom stealth modu, koristeći se skrivenim hintovima i mogućnostima, za uspeh ne treba niti jedan ispaljen hitac. silverball sam ponekad koristio samo jer mi je bilo fora ubijati sa prigušivačem. :D
za ostala oružja da ne pričam, nisam ih ni takao.
i onda ode ta nelinearnost koju svi toklo hvalite. ida pogodiš lika s 2 metka i on odleti 10 metara. to je malo.... hmm...

ScorpiuS
12-10-2008, 20:04
To je zabavno. Što bi onda bilo sa granata lačerom.

neox99buleseye
14-10-2008, 09:22
To je zabavno. Što bi onda bilo sa granata lačerom.

Jpj, pa u Hitman: Silent assissant mi je 1. misija zakon, mozes biti prerusen u dostavljaca cvijeca, pizza boy-a( ili sat je onaj) , mozes jednostavno ih sve ubijati, ili mozes sve ovo navedeno kombinirati- zadnji mi je nacin najbolji!!!
A sada ste me potakli da ju opet zaigram !!!

Ogg The Dogg
14-10-2008, 16:30
prva misija je najbolja od svoh... a ostalo... pa prošo sam ostatak igra pomalo iz zabave a pomalo iz želje da mogu reć kak sam je prešo. al stvarno, to nije nimalo realno da pogodiš lika s 2 metka i on frkne 10 metara. znači u najmanju ruku tolko bi unazad trebo frknut i mr.47 kad ispali taj metak, ako ne i više.

Khorne
14-10-2008, 16:35
Pistolji su jaki :P

Abadon
15-10-2008, 19:41
Splinter Cell je mnogo bolji od Hitmana.

Cthulhu
15-10-2008, 19:46
bome si dao jake argumente...

Nodakim
15-10-2008, 19:48
I ti isto.



Splinter Cell....zbog interaktivnosti s okolinom(penjanje po zidovima i cijevima),cooperativnih misija(double agent) i borbe protiv tehnoloških zapreka(laseri,kamere).E i Sam Fisher je jeben lik.

Deadwalker
16-10-2008, 08:34
I ti isto.



Splinter Cell....zbog interaktivnosti s okolinom(penjanje po zidovima i cijevima),cooperativnih misija(double agent) i borbe protiv tehnoloških zapreka(laseri,kamere).E i Sam Fisher je jeben lik.

Slazem se sa svime recenim i jos bi dodao jebenu pricu u DA i sam kraj istoimene igre.

Ogg The Dogg
26-10-2008, 16:04
Pistolji su jaki :P
ti uopce nisiskuzio o cem ja pricam. da bi nastala sila koja ce covjeka bacit deset metera dalj, mora se pojavit sila u suprotnom smjeru, koja bi u tom slucaju odbacila Mr.47 10 m u rikverc, ako ne i više pošto se dio brzine metka utroši na otpor zraku i gravitaciji. i da, splintera niko ne vidi sa 3 svjetla na glavi a 47-icu nijedan strazar ne prpozna. onak, uopce necu skuzit da mi je nesto frend s kojim radim smjene vec 5,6,7,8 godina i svaki dan smo skupa i zamjenio ga najednom neki čelavac sa barkodom na potiljku. i to mi uopće nije čudno.
živio hitmanov AI.
i da, neko je reko da je SC klasično šuljanje. a to šuljanje je viđeno još jedino u thiefu u kojem po meni nije bilo tako dobro izvedeno ko u SC-u, dok je finta sa promjenom odjeće viđe na u mnogo igara i ubijanje glavnog bossa također.

Khorne
26-10-2008, 16:33
Pistolji su jaki :P
ti uopce nisiskuzio o cem ja pricam. da bi nastala sila koja ce covjeka bacit deset metera dalj, mora se pojavit sila u suprotnom smjeru, koja bi u tom slucaju odbacila Mr.47 10 m u rikverc, ako ne i više pošto se dio brzine metka utroši na otpor zraku i gravitaciji. i da, splintera niko ne vidi sa 3 svjetla na glavi a 47-icu nijedan strazar ne prpozna. onak, uopce necu skuzit da mi je nesto frend s kojim radim smjene vec 5,6,7,8 godina i svaki dan smo skupa i zamjenio ga najednom neki čelavac sa barkodom na potiljku. i to mi uopće nije čudno.
živio hitmanov AI.
i da, neko je reko da je SC klasično šuljanje. a to šuljanje je viđeno još jedino u thiefu u kojem po meni nije bilo tako dobro izvedeno ko u SC-u, dok je finta sa promjenom odjeće viđe na u mnogo igara i ubijanje glavnog bossa također.


Ti kuzis ovaj smajl :P ?To znaci da se salim,a ti svoja predavanja fizike pricaj nekom drugom jer mene boli k. za njih.

Ogg The Dogg
28-10-2008, 21:16
hmm... ne znam jesi primjetio al na ovmom forumu ima par desetaka tisuća drugih korisnika. Sry,al ne vrti se sve oko tebe. tebe sam citiro sam zato sto si provalio lipu glupost za quote.

ScorpiuS
28-10-2008, 21:52
Ma još nas nema ni 10 tisuća! :P

Khorne
29-10-2008, 15:07
hmm... ne znam jesi primjetio al na ovmom forumu ima par desetaka tisuća drugih korisnika. Sry,al ne vrti se sve oko tebe.Stebe sam citiro sam zato sto si provalio lipu glupost za quote.


OK tebi je hitman sranje a meni je splinter cell sranje i gotovo....

Pa zar te nisu ucili u skoli da se planeti vrte oko sunca a sunce oko scourgea xD

neox99buleseye
31-10-2008, 20:23
Malo sam gledo postove i... u postovima su skoro svi za Splinter Cell, ali anketa ih izdaje!!

Ogg The Dogg
01-11-2008, 10:56
ma nije istina. t ose mi fanovi SC-a vise bunimo :)

Lenkota
05-11-2008, 18:43
hitman najbolji

crowap
05-11-2008, 18:48
hitman najbolji

meni je isto hitman najbolji, blood money mi je jedan od dražih iz serijala. štetašta nema na vidiku nikakvog novog hitmana...... :roll:

Deadwalker
06-11-2008, 15:47
hitman najbolji

konstruktivan post, nema sta...


meni je isto hitman najbolji, blood money mi je jedan od dražih iz serijala. štetašta nema na vidiku nikakvog novog hitmana...... :roll:

kolko ja znam novi hitman je u izradi, bilo je par rijeci u pcplay-u dok se pricalo o hitman filmu ak se ne varam...

crowap
06-11-2008, 19:53
hitman najbolji

konstruktivan post, nema sta...


meni je isto hitman najbolji, blood money mi je jedan od dražih iz serijala. štetašta nema na vidiku nikakvog novog hitmana...... :roll:

kolko ja znam novi hitman je u izradi, bilo je par rijeci u pcplay-u dok se pricalo o hitman filmu ak se ne varam...

hmmm jeva cekam, jel se zna šta više??? 8)

Deadwalker
06-11-2008, 20:15
bas sam trazio po netu i nema nista za sada glede novog Hitmana

crowap
07-11-2008, 17:29
bas sam trazio po netu i nema nista za sada glede novog Hitmana

šteta, cijeli serijal mi je bio stvarno super,,, mada ja vjerujem da če on kad tad izač, samo je pitanje kad???? 8)

Lenkota
08-11-2008, 20:03
ja sam igrao sve serijale hitmana najvise sam se mucio na hitmanu contracts he he

crowap
09-11-2008, 07:48
ja sam igrao sve serijale hitmana najvise sam se mucio na hitmanu contracts he he


kolko postoji hitman serijala?? :)

Lenkota
09-11-2008, 12:16
hitman
hitman silent assisin
hitman contracts
hitman blod money

Herr Schnitzel
09-11-2008, 13:28
hitman
hitman silent assisin
hitman contracts
hitman blod money

To su nastavci, a ne serijali :)

Lord Jambrek
11-11-2008, 15:38
A di je thief? Otac sneakera? Owna i jednu i drugu igru.

Od navedenih hitman, zbog odličnog glavnog lika i brutalne hladnokrvnosti.

RayDX
11-11-2008, 15:41
A di je thief? Otac sneakera? Owna i jednu i drugu igru.

Od navedenih hitman, zbog odličnog glavnog lika i brutalne hladnokrvnosti.

Thief je premoćan da bi se našao ovdje : )

!?devian<T*
14-11-2008, 23:57
ma hitman je bolji