PDA

Pogledaj cijelu verziju : problemi sa zvukom kod nekih igri(help, please)



Deadwalker
08-07-2008, 23:04
evo, sad nedavno mi se javio jedan problem sa zvukom dok igram...kod igara Titan Quest i Witcher zvuk u igri nakon nekog vremena počinje krčiti(kao kod lošeg prijema radio stanice)...ja koristim 5.1 ozvučenje i imam integriranu zvučnu karticu. Mašina mi ima procesor amd 3800+ x2, ddr2 1gb(800mHz), nvidia 8600gts...Koliko sam uspio saznati je da zvuk kod integriranih zvučnih kartica koristi procesor i ram na matičnoj kako bi se reproducirao...Sad me zanima što bi bilo pametnije učiniti: kupiti zvučnu karticu ili recimo nadograditi računalo s jos gigom ram-a?

A zanimljivo je da dok sam igrao crysis takvih problema nisam imao...

CHOLIK
08-07-2008, 23:07
I ja koristim 5.1 surround sistem.Za zvuk bez problema moraš kupit zvučnu karticu koja podržava 5.1 sustave.Ali ionako biš trebao kupit još barem gigu rama jer crysis(a i ostale novije igre) traže mnogo rama.

Deadwalker
08-07-2008, 23:11
ma da...bi pomoglo da spustim razinu detalja u igri? Jer kolko sam shvatio on-board zvučna kratica koristi resurse procesora i rama kako bi se zvuk reproducirao i sad ako se procesor i ram opterećuju s grafikom vjerojatno zato mi dolazi problema s zvukom kolko sam ja shvatio...barem dok ne nadogradim računalo...

CHOLIK
08-07-2008, 23:13
Moguće,iako to smatram vrlo upitnim.Nego,možeš ako su ti zvučnici Realtekovi u postavkama izgasit ih jednog ili dva dog ne nadogradiš komp inače ćeš stalno imat problema.Ja bih ti radije uradio nego spuštao grafiku.

Deadwalker
08-07-2008, 23:23
nažolost nemam...možda da probam fizički isključit recimo rear zvučnike?

CHOLIK
08-07-2008, 23:30
Pa će ti vjerojatno radit samo kao 2.1 sustav,iako ni u to nisam siguran jer ti nisu Realtekovi driveri za zvučnike.

Deadwalker
08-07-2008, 23:37
ne, imam MS zvučnike a driveri jesu Realtek High definition...na control panelu mogu uključiti softverski 2 zvučnika, pa na dalje...iako kod Titan Questa softversko uključivanje samo 2 zvučnika nije pomoglo, ali je spuštanje detalja(nekih efekata)...zvuk zna i dalje se poremetit, ali rjeđe...

CHOLIK
09-07-2008, 10:32
Bolje ti je napravit od njih 2.1 sustav jer ako npr. isključiš lijevi rear zvučnik,nećeš čut dobro pozadinsku mjuzu i one koji su u igri iza tebe,jer zvaki zvučnik pušta drugi zvuk,ovisno iz kojeg smjera u igri dolazi.

Deadwalker
30-07-2008, 14:38
Evo, sad sam tek primjetio da nisam update-o audio drivere od reinstalacije windowsa, trenutno imam na kompu Realtek Audio Driver 2.1 verzija, a zadnja na net-u je 6.0...ima to kakve veze s dotičnim problemom?

zoky
30-07-2008, 14:52
Može biti...
Bio bi poželjno da se imaju najnoviji driveri za svaki komad hardvera!

Skini ih, instaliraj, pa javi rezultate! ;)