PDA

Pogledaj cijelu verziju : Photoshop



Blacky_123
07-07-2008, 23:26
Ovak, trebam pomoc i pomogucnosti u detalje posto sam n00b u photoshopu:
Znaci imam sliku na kojoj je bijela pozadina i covijek
E sad kak da ja tog covjeka izrezem onak bas lijepo(znaci ne ko u paint-u) i zakeljim u neki drugi prostor tj okolinu?
I kako da dobim onak osvjetljenje kak to rade na modelima(onak neki blur effect) da slika izgleda jos ljepse.

Edit: E da i program je " Adobe Photoshop CS3 Extended" version 10.0

Hellboy
08-07-2008, 19:02
oh...ovo bi moglo potrajati... daklem... prvo:
izrezivanje - nipošto ne koristi eraser za brisanje (prvo lasso toolom označi tipa što je preciznije moguće - ostavi pozadine oko njega)... upali quick mask (mali pravokutni gumb sa krugom u sebi na dnu panela sa popisom layera) i odaberi brush (prilagodi ga da mu flow bude na nekih 50% (kad odabereš brush vidjet ćeš da se u gornjoj traci pojavio meni za odabir flow-a), prilagodi veličinu brusha i polako kreni bojati oko lika (koristi samo crnu i bijelu boju brusha kad si u quick mask modu) postupak će potrajati ako želiš lika precizno izrezati (no opet photoshop nije program u kojem se treba žuriti) također, možda bi ti bilo lako riješiti se te pozadini selektiranjem color rangea (u izbornicima pri vrhu prozora idi na select -> color range i kad se otvori prozor, odaberi na slici područje pozadine te prilagodi klizačem da odabir ne zahvaća previše površine lika, naknadno pomoću Shift+LMB i Alt+LMB možeš dodatna područja dodati ili ukloiniti iz odabira), također, umjesto onog označavanja lasso toolom možeš i brže (ali i nepreciznije označiti lika pomoću filter->extract i zatim označiš oko lika i potom popuniš odabrano područje bojom i potvrdiš


nadalje - ne znam što podrazumijevaš pod osvjetljenjem kao na modelima ali osvjetljenjem se možeš igrati pomoću niza alata (Burn i dodge tool, Filter -> Render -> Lighting effects, Hue control (Ctrl + U)

blur dodaješ pomoću Filter -> Blur funkcije te zatim biraš vrstu blura kojeg želiš dodati...

Blacky_123
08-07-2008, 22:17
Puno ti hvala!
Neznas koliko si mi pomogo s ovim