PDA

Pogledaj cijelu verziju : zagrijavanje kompjutera



lolac
07-07-2008, 12:00
kompjuter mi se zagrijava.kad sam jucer gledo temperature preko everesta temperature su bile vrlo visoke.Temperatura grafićke (hd 3870x2) gpu2 - 72 stupnja gpu1 - 68 matična - oko 55
procesori oko -50-60 i kućište je dosta toplo.temperatura sobe je uvjek oko 25 nikad više od 27.kompjuter nije ni 5 minuta upaljen već tolke temperature.pitao sam u servisu adm di sam i narućio kompjuter i kažu mi da temperature mogu narast i do 80 90 stupnjeva.(grafička).a kada prede 70 nakon kratkgog vremena.jel se mogu temperature smanjit ili to mora biti tako

Pippin
07-07-2008, 12:35
s adekvatnim coolerima i prozracnim kucistem se da to itekako srediti.

Pitanje je samo da li ti imash vremena/volje/novaca/znanja(hrabrosti) upustati se u takvo nesto.

Jel se kompjuter gasi nakon dugog igranja?

Uglavnom preporucio bih ti pregrst tema o hladjenju na pcekspert forumu (nemoj nove teme postavljati vec koristi trazilicu) s uputama, ili probaj ovdje iskopati nesto slicno.

zoky
07-07-2008, 12:37
Za grafu to nije velika temp, pogotovo za 3870X2, a ostale temperaure su tu negdje....ljepo izvadi sve coolere van, počisti ih dobro od prašine i promjeni pastu....bilo bi dobro da i počistiš sve ostale ventilatore u kučištu, a ako ih nemaš najbolje bi bilo da imaš jedan koji upuhuje zrak i jedan koji izbacuje topli zrak van iz kučišta...i to bi trebalo rješiti tvoj problem ;)

Sickmanno1
07-07-2008, 12:38
U potpisu ti vidim sve osim kucista :D

Reci kakvo kuciste imas...vjerovatno se da ugraditi par 120mm ventilatora koja bu dosta pomogla.

Temperature ti se mogu smanjiti dodatnim ulaganjem u cooler i za graficku i za cpu...Sad pitanje je koliko si spreman potrositi...

lolac
07-07-2008, 12:43
pippin.meni su tolke temperature kad neigram

Pippin
07-07-2008, 12:58
sve jasno, radi toga sam i pitao da li ti se rusi komp prilikom igranja...


Uglavnom ako nikad u zivotu nisi mjenjao cooler i paste (da se razumijemo to nije sramota), prvo prouci tutoriale ili jednostavno zamoli ove u adm-u da ti to ugrade (nest sitno ce naplatiti, tamo si kupovao komp ne?), sve ovisi o tome koliko si spreman novaca potrositi.
Za cpu hladnjak bi preporucio ultra 120 extreme ili red scorpion, uglavnom nesto u tom rangu. Ovisno o kucistu par venta za upuh vanjskog zraka/ispuh vruceg, te nakraju za x2 grafulju (najveci problem s hladjenjem jer i ne postoji aftermarket cooler osim vodenog bloka) - prilagodjavanje brzine vrtnje venta u riva tuneru (program, tutorijal na http://www.guru3dSi slicnim stranicama).

Na ovaj nacin bi sve trebalo otici dolje za kojih 10-15 stupnjeva u iddleu, a u loadu josh vishe. Glavno je da se vreli zrak ispuhuje iz kucista, a hladniji vanjski konstantno "pumpa" unutra.

Karlo_from_Bjelovar
07-07-2008, 12:59
postoji mogucnost da ti je senzor na maticnoj sheban...

Pippin
07-07-2008, 13:21
postoji mogucnost da ti je senzor na maticnoj sheban...

ako programi ocitavaju temp s senzora na maticnoj....
jedna tema je nedavno bila o tome.



Postaj ss iz everesta lolac ako moze

bezimeni
07-07-2008, 15:00
Za prvu ruku skini boćnu stranicu na kućištu pa usporedi temperature.Ako su niže drži ga tako do kraja ljeta.

lolac
08-07-2008, 20:42
http://img293.imageshack.us/img293/4575/81709512pf6.jpg