PDA

Pogledaj cijelu verziju : Splinter Cell (Double Agent i Ubisoft)



Tejo.hr
06-07-2008, 09:39
Znam da je malo stariji naslov, ali ga moram malo popljuvati, i sam Ubisoft.
Prvi naslov je izašao 2002. Njega sam isčekivao već od same najave, pošto jako volim stealth igre. Kada sam ga odigrao sjeo mi je među najbolje igre. Kako to kod mene ide ja ču rado odigrati i nastavke ali nikada mi ne mogu biti draži od originala.Ponudio je za ono doba odličnu grafiku i svjež gameplay. Original su napravili u Montrealu, koji je u to doba radi stvarno odlične igre koje nažalost recikliraju do dana današnjeg. Nastavak je radio studio u Šangaju koji nije donio ništa novoga (osim što su ubacili korisno fučkanje) u singleplayeru iako su napravili odličan multiplayer, Spy vs. Mercs. Nakon toga je uslijedio Chaos Theory. Nakon što se serijal vratio u ruke Montrealu oni su napravili odličan naslov. Grafiku su stvarno pomaknuli na jednu novu razinu, to je tada bio naslov za njih kao što im je danas Assassins Creed u pogledu grafike. Što se gameplaya tiče ubacili su toliko toga da je i osnovni gameplay star tri godine bio svjež. Nož, attachmenti na pušci, zvuk kao dio šuljanja itd. Tu su ubacili i cooperative način igrana koji je super sjeo fanovima.

Eto nedavno sam nabavio i Double Agent. Opet u rukama Šangaja, iako je i Montreal radio na poslu za druge konzole. Prvo, kada je riječ o stealth igrama, kontrole moraju biti malo drugačije, pa mnogim ljudima ne paše defaultne. Double Agent vam pak neće ih dati promjeniti, barem ne sve. Middle mouse button, alt, tab, caps lock, sve su to gumbi koji ne mogu biti definirani. Iako je gameplay ostao isti oni su se morali odlučiti za promjenu nekih stvari koje još dodatno zbunjuju ljude. Ulaženje u ventilacijske otvore sada može trajati i po minutu dok Sam ne skuži da ga tamo tjeramo da uđe. Indikatora za svjetlo i zvuk, nešto što je osnova u serijalu, sada više nema. Sam ima neki mobitel na leđima koji svjetli zeleno, a kada ga otkriju crveno. Ajde dobro. Sami leveli su puno više svjetliji pa se dobro iznenadite kada otkrijete da ste dobro skriveni na nekom prostoru samo zato što u vas sunce ne piči ali vas se vidi jako jako dobro. Što se tiče grafike ona je generalno bolja, likovi su pogotovo bolje odrađeni i teksture su bolje. To vuče za sobom jače zahtjeve za igru koja izgleda zapravo isto kao i prošli nastavak. Zapravo bi se prije odlučio za chaos theory radi mračnijih levela, boljeg dizajna ali i samog grafičkog tretmana koji je dobio puno puno više pozornosti. Odlučili su se promjeniti njegove "cvikse" koje izgledaju sada puno manje realnije. Nočni vid je prezelen bez snažnog svijetla, a termalni je sada ljubičast (???). Sama priča se inače čini ok, i zgodno je što treba raditi na povjerenju za dvije strane.

Conviction je najavljen već par godina, ali na ovogodišnjem Ubidaysu nije prikazan jer Ubisoft radi na promjenama. Pretpostavljam da oni koji prate serijal znaju o kakvim je drastičnim promjenama bilo. Serijal planiraju još više okrenuti Double Agent smjeru (bez starog stealtha i više okrenut priči). Ne vjerujem da će ga vratiti starim korijenima, iako bi to po meni bilo dobro ako bi izveli skok kakav je napravio Chaos Theory naprema originalu. U protivnom će mi se serijal izgubiti. Conviction može biti dobra igra, ali to više ne može biti Splinter Cell.

bezimeni
06-07-2008, 09:54
Ma meni su svi nastavci do sada izvrsni.Nemam nikakvih zamjerki.Odličan serijal.

seahawk37
06-07-2008, 10:45
sramota da sam igro samo trojku i to 10 minuta na PS2
tak da sebe pljujem

flander
06-07-2008, 11:42
Ma meni su svi nastavci do sada izvrsni.Nemam nikakvih zamjerki.Odličan serijal.

Jerry
06-07-2008, 11:44
Double Agent mi se ne sviđa baš jer šteka na bilo kakvim niskim detaljima i najnižoj rezoluciji na GeForce 7600GS :)
mogli su to bolje optimizirati,kao CoD4 primjer...
Ali SC kao seriajl je dobar,osim DA eto

bezimeni
06-07-2008, 11:54
Da, ja kada sam igrao DA na 7900 gs isto sam bio lagano nezadovoljan igrom jer se znala vući ko crkotina.Nakon što sam ju probao na boljoj grafi ne mogu ju nigdje pokuditi.Po meni su morali uvesti neke radikalnije novine nakon tri nastavka.Tako je serijal i dalje ostao zanimljiv,barem meni.

Tejo.hr
06-07-2008, 12:51
Pa i meni su svi naslovi do sada bili ok, ali mi ove zadnje promjene previše odmiču od stealtha kakav nam se svidio. Svaki drugi mi je bio lošiji od prethodnog, svaki na kojem je radio Šangaj. Original mi najbolji, pandora tomorrow ok, Chaos Theory fenomenalan, Double Agent OK.

Što se vrtnje tiče ja ju pokrećem na x1950Pro. Chaos Theory ide kao podmazan, Double Agent tako tako. To bi mi bilo ok da izgleda bolje, ali mnoge stvari su mi lošije nego i prijašnjem.

nosferatu25
09-07-2008, 01:47
u isto vreme sam nabavio i chaos theory i blood money i hitman mi se mnogo više dopao, tako da splintera još uvek nisam odigrao... :(

kikl0p
09-07-2008, 15:40
meni je odgovaro Double Agent vise sam uzivo u njemu nego u Chaos Theoryu koji mi je dosadio nakon 2. misije

dimbo1911
09-07-2008, 15:47
:rambo: ja sam uživo u svim dijelovima :rambo:

Srle
09-07-2008, 18:37
:rambo: ja sam uživo u svim dijelovima :rambo:

Takodje, i upravo zato mislim da necu uzivati u sljedecem ako nesto drasticno ne pomjene. Nemojte me pogresno shvatit,i kupit cu igru, ona ce sigurno biti odlicna ali, po mom misljenju nece imati onaj Splinter Cell feel.

Ogg The Dogg
23-07-2008, 11:00
Sc mi je uz PoP najdraži serijal igara. u oba serijala sve igre su mi odličmo izvedene i zaslužuju pohvale.
a što se tiče novog SC-a... je neobično kojim smjeromsu krenuli ali mislim da više nema smisla raditi igru samo dodajući novupriču, pošto se u gameplay SC:CT-a praktički nema više šta dodat, što bi znatno promijenilo(poboljšalo) gameplay kao što će to (vjerujem) napravit sljedeći nastavak. istina da se gubi osnova splinter cella(naočale, odjelo SC20K, vjerojatno i split jump) al mislim da će Ubi napravit nove elemente koji će stvoriti nove TM-ove splinter cella i da ćemo uživat u tome

Sgt. Bull
23-07-2008, 22:00
Jedina stvar po kojoj mogu eventualno pljuvati jeste ta što je ovo (convinction) posljednji nastavk. DA je dobra igra, miješa sve i na neki način uvodi u ono što će biti u SC:C...možda je čak i dobro što serijal sada završava... možda...

eggzy1
24-07-2008, 19:15
Nemoj pljuvat po ubisoftu.

they have far cry...........

Izgubljeni
25-07-2008, 09:23
oh noes.. far cry... cek to je oni super-kul benčmark?? aha da i meni se sviđa
i da ovi novi sc mi se i ne sviđa baš.. pari skoz drugaciji od prethodnika.. da nema sc-u naslovu nebi znao da je to sc

Blacky_123
27-07-2008, 13:58
Bolju pricu ima Double Agent, tako da sam vise vremena provodio prolazeci Double Agenta nego Chaos Theory

Deadwalker
29-07-2008, 17:57
Za mene Double Agent ima najbolju priču u cijelom serijalu, promjene koje se rade glede Convictiona smatram opravdanim, jer se u petom nastavku, gameplay prilagođava radnji, a oni koji su prošli SCDA su mogli vidjeti na kraju igre natpis "to be continued..." Znači, priča se nastavlja, Sam je sada traženi ubojica, bježi od policije, nije više vladin agent, nema više sve one high-tech spravice pa mora koristit drugačiji pristup ...Mislim da će ubisoft to dobro realizirat, sad sam nedavno pročitao na netu da je Ubisoft odgodio igru kako mi je napravio kak spada, kažu da je u igru uložen ogromna količina novca, te ne smiju nista riskirat...Jedina zamjerka Double Agentu je ona tehničke naravi...bugovi i losa optimiziranost, to mi je bilo užas. Dok je Chaos Theory radio besprijekorno, SCDA me vrlo neugodno iznenadio glede toga...