PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najbolji anty virus ????



pcman
05-07-2008, 01:51
Zanima me koji je najbolji anti virus??I ako znate neke anty spyware i antyadware programe>?I Kad sve to iskombinujem da skoro ni jedan virus ili spyware ili adware ne moze da mi udje u komp?Koji su to programi??

SkunK
05-07-2008, 08:36
Nema "najboljeg" antivirusa. Ti se se moraš odlučiti koji je najbolji za tebe , i jel želiš izdvojiti nešto love za njega. Zato uzmeš komercijalni ( recimo Nod32 kojeg ja koristim, ili Kaspersky ili Norton) ili pak uzmeš nešto besplatno kao Avast ili AVG.
Pitanje je apsurdno i samo ti imaš odgovor na njega.

Antispyware ( bez "y" nego "i" ) i antiadware programi :

Spybot S&D, i po mogućnosti neki Firewall (keiro,zone alarm ili slično) da možeš pratiti rad programa i njihovu komunikaciju s Internetom.

Fireblade
05-07-2008, 08:38
Nema "najboljeg" antivirusa. Ti se se moraš odlučiti koji je najbolji za tebe , i jel želiš izdvojiti nešto love za njega. Zato uzmeš komercijalni ( recimo Nod32 kojeg ja koristim, ili Kaspersky ili Norton) ili pak uzmeš nešto besplatno kao Avast ili AVG.
Pitanje je apsurdno i samo ti imaš odgovor na njega.

Antispyware ( bez "y" nego "i" ) i antiadware programi :

Spybot S&D, i po mogućnosti neki Firewall (keiro,zone alarm ili slično) da možeš pratiti rad programa i njihovu komunikaciju s Internetom.


sve ti je reko

SkunK
05-07-2008, 11:20
Nemoj spamat samo... nema potrebe

pcman
05-07-2008, 12:18
A de da uzmem besplatno i neznam ja sta je to Firewall samo mi kazi kako se zove i ja cu da ga kupim i kazi mi koji je dobar da me ne zenu tamo kad kupujem :D

mronki
05-07-2008, 12:34
A de da uzmem besplatno i neznam ja sta je to Firewall samo mi kazi kako se zove i ja cu da ga kupim i kazi mi koji je dobar da me ne zenu tamo kad kupujem :D

Gle dođeš kod stričeka u dučan i pitaš: "Ima šta đabe?" I to ti je to

pcman
05-07-2008, 14:14
Imam ovaj spybot dao mi buraz i sadtamo ima kao zasticeni fajvlovi nesto bezveze i ikonica internet explorera kako ja da ubacim posto koristim safari borwser kako tamo da ga ubacim da bude zasticen?>>I da li mogu nesto da zeznem windows ako izbrisem nesto sto mi je naso spybot?

mronki
05-07-2008, 14:16
Mogu ti neki programi prestat radit, jer možda koriste nešto od toga što je spybot našao i identificirao kao štetno.

pcman
05-07-2008, 14:48
Pisalo je tamo 7 kao problema 6 reseno i 1 nije resen posle pisalo da je to u windows system32 i ja obrisao a koji bi to programi mogli prestat raditi???

Hellboy
05-07-2008, 14:51
mhm...ovisi...ali brisanje fileova iz sys32 foldera može rezultirati rušenjem winsa (mi smo stvari iz tog foldera iz znatiželje uklonili na jednom od školskih računala...radila su do reboota...)

pcman
05-07-2008, 14:56
Dokle su radili!i sta se desilo kad se uklonili te probleme

Hellboy
05-07-2008, 15:05
mi nismo uklanjali probleme...nas je samo zanimalo što će se dogoditi ako obrišemo stvari iz tog foldera... računalo je manje više normalno radilo dok ga nismo restartali...onda smo dobili bsod :D

pcman
05-07-2008, 15:06
Sta ti je to bsod kazi lepo nemoj skracenice?

pcman
05-07-2008, 15:07
I ja sam restartovao komp i nista se nije desilo.........sve normalno

Constantine
05-07-2008, 15:26
bsod-blue screen of death,to je kad ti ekran poplavi,sljedeći put koristi EDIT

pcman
05-07-2008, 15:34
Evo ovako se pojavi da li da prihvatim promeni ili ne !Nalazi se u c:/widows/system32/rlvknlg.exe-boot
eto to pise el moze nesto da se desi!

mronki
05-07-2008, 16:22
Ne vezano s ovim. Ali kad si ti dobio svoj prvi kompjuter? Prije tjedan dana?

pcman
05-07-2008, 16:31
Prvi sam dobio davne 1999 god sad imam 2 ovoj je mnogo bolji sto pitas???

mronki
05-07-2008, 16:38
Zato što imaš pitanja poput "što je to firewall?". Ono imaš komp dulje od mene a znaš manje nego moj bratič koji ga je dobio prije godinu dana. I stvarno ne mogu smislit nekog ko ima komp skoro 10 godina i onda ne zna neke osnove. Imaš 14 godina, a postavljaš neke teme za koje bi i 8-godišnjak skužio da im ovdje nije mjesto.

I skoro sam zaboravio. Zašto svima savjetuješ da reinstaliraju windowse?

pcman
05-07-2008, 17:52
Pa ja se nisam zezao sa tim programima nego sam igrao igrice do pre 4 meseca od kako sam dobio net, imao sam ga i ranije ali onaj na sat sto se placa pa nisam ni iso na net! i sta je to firewall neznam nadam se da ces mi reci...A sto bi se ljudi mucili sa problemima nego lepo reinsaliraju windows i to je to...I lepo pise da se zove podforum pomagaj prate a ispod toga pise da pitamo sta nas zanima........

Hellboy
05-07-2008, 18:41
reinstalacija winsa je predzadnji korak koji se radi ako je nešto otišlo krivo (zadnji je format)...tako da prvo probaj bilo što drugo...

BlackDead
05-07-2008, 18:48
Po meni je najbolji antivirus == Avast ==
ali ako se razumijes(jako dobro) u registry , windows i jako si dobro informiran o najnovijim virusima , spyware-ima i adware-ima itd. i ako neces da ti antivirus zauzima memoriju onda ti i ne treba .. ali se malotko odluci na takav potez jer onda moras paziti i gledat za najnovije prijetnje itd.
ja osobno koristim i preporucajem avast..iako ni kaspreksy i avg kolko sam cuo nisu losi..a ostale nemogu komentirat jer ne znam kolko su dobi :wink:

Hellboy
05-07-2008, 18:53
ja preferiram Bitdefendera...ništa ne prolazi kraj njega... Bitdefender + Windows defender + ono Live Care čudo na msn-u i to je sve što ja koristim...i ništa ne ulazi...

Dyslexia
05-07-2008, 18:57
ja preferiram Bitdefendera...ništa ne prolazi kraj njega... Bitdefender + Windows defender + ono Live Care čudo na msn-u i to je sve što ja koristim...i ništa ne ulazi...


yap, Bitdefender Total Security majka nista nejde preko njega

bezimeni
05-07-2008, 19:12
Zakrpani windowsi sa svim zakrpama i besplatni avast sa defoltnim windows firewallom (na xp-u i na visti) i nikada ništa ne prolazi.Ni jedan jedini problem.Mislim da bi sve hodalo i bez antivirusnog programa jer je uvijek neaktivan a surfam svuda.Najvažnija stvar je da zakrpate windovse i to je 95% posla.

Dyslexia
05-07-2008, 19:24
Ma da, i sta onda skines neke, rarovane fajlove a u njima trojanac i puf ode ti na komp da ni neznas a sugavi widnows firewal ni ne konta za to. Dok recimo antivirusni programi ce ti to odma skontat i nece ti dat da otvoris taj rar, kolko je meni puta tako bit zabranio, bude i crvi i svega, bez brige nije dovoljan samo windows firewal. Treba imat profi zastitu.

bezimeni
05-07-2008, 19:29
Skidam po 20-30 gb mj. i nikada nikakvih problema.U zadnjih nekoliko mjeseci avast se valjda oglasio 1-2 puta a komp je tip-top ,čist 100%.Malo svi skupa pretjerujete sa tim zaštitama.

Hellboy
05-07-2008, 19:31
windows firewall, barem onaj na XP-u, je smeće...i to žešće smeće...jedino što je meni ikad blokirao je prolaz nekim programima i igrama na net...i to mi ponudi opciju da aplikaciju odblockam, blockam ili riješim kasnije iako je navedena aplikacija već na netu...

bezimeni
05-07-2008, 19:32
Zakrpe su ključne.

Hellboy
05-07-2008, 19:34
auto update svako malo skine nešto... i to mi znači qratz od ovce bez dobrog antivira...

pcman
05-07-2008, 19:59
Dajt kazite kako se zove neki firewall da ga kupim

SkunK
05-07-2008, 20:11
Kupit ces firewall? Jel ti znas koliko to kosta ( tj. vecina njih dobro lupi po novcaniku i ne poznam nikog ko je kupio firewall nit i antivirus).
Uostalom, ovisi koji hoćeš, nemozes samo tako "daj da ga kupim" ovisi o puno faktora, što trazis, jednostavnost,dobru mogucnost konfiguracije, "poznatiju marku", koliko si spreman dati, itd. Vecina radi na principu "License" tj. kupiš "ključ" i onda utipkaš broj tj. serial koji si kupio i otključaš firewall koji nije bio "cijeli" tj. imao si trial ili demo. Skini s neta par pa vidi kako ti se koji sviđa, ali pazi da ti nisu obadva u isto vrijeme instalirana na PC-u.

Za sve to treba ipak malo znanja, a ti ga očito nemaš tako da je bolje da ti to sve sredi netko tko se bolje razumije u sve to.

pcman
05-07-2008, 20:14
Ma samo kazi kako se zove i sta da nisa obadva instalirana>?

zoky
05-07-2008, 20:17
Po meni je najbolji Zone Alaram...Koristim ga otkad imam kompjutera, ali kao što i piše ovdje na forumu kao odlična alternativa može poslužiti Comodo ili Spygate Personal firewall ;)

Hellboy
05-07-2008, 20:22
Ma samo kazi kako se zove i sta da nisa obadva instalirana>?
čoek ti je rekao da ne instaliraš 2 firewala u isto vrijeme...isto vrijedi i za antiviruse...ne vole se međusobno laički rečeno...

MILF hunter
05-07-2008, 20:24
Ne koristim nijedan jer mi je tako bolje.
Svaki put kad instaliram antivirus prema njegovim definicijama je 99% fajlova virus i nonstop iskače upozorenje a na kraju mi kaže da je neki fajl virus pa ga obrišem pa zbog toga moram windowse dizat jer taj fajl uopće nije bo virus već potreban za rad samih windowsa :roll:

Hellboy
05-07-2008, 20:25
koji si to antivir koristio? ni jedan normalan antivir ne radi takve stvari...izbjegavaj slovenske antiviruse... detektiraju sve što se ne zove mojca.exe kao virus...

Dyslexia
05-07-2008, 20:26
Ne koristim nijedan jer mi je tako bolje.
Svaki put kad instaliram antivirus prema njegovim definicijama je 99% fajlova virus i nonstop iskače upozorenje a na kraju mi kaže da je neki fajl virus pa ga obrišem pa zbog toga moram windowse dizat jer taj fajl uopće nije bo virus već potreban za rad samih windowsa :roll:


Jedino sta cu rec LOL

pcman
05-07-2008, 20:30
Ako mene pitas ja koristim AVG !!i ja neznam el je ono firewall sto tamo ima u kontrol panelu network connection tamo ima neki firewall zasta on sluzi ??

Hellboy
05-07-2008, 20:32
vjerojatno misliš na windows firewall...ta stvar je beskorisna...preporučio bih ti Zone Alarm...neki put je paranoičan i malo je teži za slabija računala no radi svoj posao...

MILF hunter
05-07-2008, 20:34
koji si to antivir koristio? ni jedan normalan antivir ne radi takve stvari...izbjegavaj slovenske antiviruse... detektiraju sve što se ne zove mojca.exe kao virus...

...probao AVG,Kaspersky,Avast...


bzvz

odsada ih puštam da slobodno lutaju...

Hellboy
05-07-2008, 20:35
bravo...mudrac...prvo lupaš po piratiji (ne izigravam mini moda...just FYI) i još se čudiš kad ti krek prepozna kao virus...

SkunK
05-07-2008, 20:40
Dizem ruke.

MILF hunter
05-07-2008, 20:43
nije samo to,i neke seminare i sl,mp3 isto...ugl gluposti koji sa virusom nemaju veze,mudracu...

ugl sve mi normalno sada kad nemam ništa,nema dosadnih pop up-ova,upozoranje,scannova...milina...

pcman
05-07-2008, 20:48
Sta mislis kako bi radio na ovoj konfi GeForce 9600 GT 512 ram,2GB ram,dual core 2.2

BlackDead
05-07-2008, 20:50
nije samo to,i neke seminare i sl,mp3 isto...ugl gluposti koji sa virusom nemaju veze,mudracu...

ugl sve mi normalno sada kad nemam ništa,nema dosadnih pop up-ova,upozoranje,scannova...milina...
bome je milina kad ti RAT ili keylogger u pozadini krade passoworde , mailove , bankovske racune itd. uff to ti je prava millina :thumbs2:

Hellboy
05-07-2008, 20:50
radit će.rekao sam da je težak za slabije sustave...last time I've checked to nije bio slab sustav

mronki
05-07-2008, 21:03
Sta mislis kako bi radio na ovoj konfi GeForce 9600 GT 512 ram,2GB ram,dual core 2.2

Ne znam baš dal bi ti radilo...
Hm no ajde premda sam bio bezobrazan prema tebi dat ću ti da se mjenjamo
Ovako ja tebi dam svoju 8600 GTS (na toj bu ti sigurno radilo jer ima S na kraju, a to ti znači Super), a ti meni 9600 GT
Može?

Hellboy
05-07-2008, 21:05
mronki to nije lijepo od tebe jbt... ti bi njemu uber grafu a on tebi njegov otpad? jesi ti lud?

mronki
05-07-2008, 21:07
A šta ćeš danas sam dobre volje

pcman
05-07-2008, 21:27
Ajde moze!!!!Jupii dobicu bolji grafu!!!I samo 1 pitanje u vezi spybota kad idetifikuje spy ili adware kaze dozvoli promenu ili zabrani promenu gde da idem?????

MILF hunter
06-07-2008, 12:51
bome je milina kad ti RAT ili keylogger u pozadini krade passoworde , mailove , bankovske racune itd. uff to ti je prava millina

...jedino sto od toga imam je pass za msn i za ovaj forum :D
Pametnjakoviću gotov sam jelda,ima da naje...bem :bravo:

Gregor847
06-07-2008, 16:44
MILF Hunter je skroz u pravu. Ja nemam već par mjeseci ni virus, ni firewall, nit išta slično. Skinuo sam sa interneta prošli mjesec 13 gb, i puno sam surfao, a kompjuter mi radi savršeno.
Nije ni usporio, nijedan pop up nije iskočio, jednostavno čist ko suza :thumbs2: samo treba paziti malo gdje se surfa

SkunK
06-07-2008, 20:16
To ti misliš da nemaš ništa.

Gregor847
07-07-2008, 01:01
Nije baš tako kako misliš. Kad imaš antivirus misliš da će te zaštiti od svega, pa puno manje paziš gdje surfaš i šta skidaš. A ovako si pažljiviji i oprezniji :thumbs2:

Dyslexia
07-07-2008, 14:42
Ma sigurno je samo tako, sta mislis, skines neki fajl rarovani od nekog lika a kao znas lik super sve ovo ono, a on na svom kompu ima koji worm ili keyloger, i fino kad ti je to spakovo u rar i odma je spakovo i viruse. I ti skines otvoris to a ni neznas da se vec siri po tvom kompu,pocnes kopirat taj fajl dalje a ono sve vise i vise crv zauzima. Sta onda nema ti tu pazenja, naletit ces kad tad, a onda ces lupat glavom od zid, kad ti budes morao format cijelog harda.

Gregor847
07-07-2008, 14:48
Znaš šta, dok radi ovako kako radi ja neću apsolutno NIŠTA mjenjati :) A kad počne da koči i zeza, onda ću formatirati ^^

Dyslexia
07-07-2008, 14:50
Svako za sebe i svoj komp zna sta je najbolje, ja sam samo rekao cinjenicu.

bezimeni
07-07-2008, 15:34
MILF Hunter je skroz u pravu. Ja nemam već par mjeseci ni virus, ni firewall, nit išta slično. Skinuo sam sa interneta prošli mjesec 13 gb, i puno sam surfao, a kompjuter mi radi savršeno.
Nije ni usporio, nijedan pop up nije iskočio, jednostavno čist ko suza :thumbs2: samo treba paziti malo gdje se surfa
I krpati windowse redovito.Eto i ja razmišljam maknuti antivirusni program jer je skroz neaktivan.Firewall osim onog defaltnog u windowsima nemam već odavno.

SkunK
07-07-2008, 20:57
Ma znate vi najbolje :)