PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nemoguće modeliranje!



C
04-07-2008, 22:09
Stavio novu grafulju AH3650 i savršeno šljaka. Crysis ide na High bez problema, ali je fora u tome što ima pasivni hladnjak, što znači da neće raditi kada ne treba, već se pali kada treba.
Karakteristike grafulje bi bile:

Pasivni ili "standardni mod", dok ništa ne radi (osim Windows-a i programa):
GPU: 110 MHz-a
Memory: 500 MHz-a

Aktivni ili "standardni mod":
GPU: 725 MHz-a
Memory: 1000 MHz-a

I aktivni se automatski overclockira prema potrebi i mogućnostima ostalih hardware-a do:
GPU: 925 MHz-a
Memory: 1250 MHz-a

Memorija joj je 512 MB-a, i emulirana je sa PCI na AGP utor.

Dakle...
Modeliram...
Opcije, sve 5, 3D rad, za obilježiti jednu točkicu, crticu ili pak plohu, stoljeće treba proći. Ista stvar i za klikanje na 3D prozore u kojem je 3D.
Pritisnem kolutić na mišonji + L-ALT + TAB, kako bi mogao okretati kameru. Treba proći barem minuta da se grafa dofura na to i da mogu preokretati kameru oko modela bez ikakvih problema, jer tada klizi k'o podmazano. Problem mi je u tome što ne mogu čekati svaki put jednu minutu da preokrenem kameru, kako bi nastavio modelirati. I što je više polygona, kameri (tj. grafičkoj) treba više vremena, pa se tih 1 minuta popne na puno više. Do 10 polygona radi sasvim normalno, preko 50 polygona, treba čekati, 100 - 200 polygona, jedna minuta, više od 200 polygona, za mene stoljeće, jer sam naučio brzo modelirati...ovako izgubim puno vremena na preokretanje kamere i obilježavanja dijelova modela, kao i svaki klik u 3D prozore.

Animiram...
Sve klizi. :|

Šta da radim?
Rušio Windowse, instalirao sve i svašta, mjenjao, podešavao, itd., i opet sve isto.

Sumnjam na OpenGL, jer kada je DX (bilo koji, 5, 6, 7, 8, 9 i 10), sve ide, a za OpenGL (i igre), treba tako vremena da se grafička pokrene.
I prije mi je OpenGL Render bio skupa sa texturama, a sada mi je isto kao i sa DX-om, samo bez AA.

DrunkyDuck
06-07-2008, 09:00
Ne mozes ugasiti ovo dinamicko overclockanje pa staviti u aktivni mod u settingsima grafe?

C
06-07-2008, 15:54
Ne. Grafička je takva mehanički/hardwareski, kada nije u 3D-u, onda je u pasivnom modu, a kada je u 3D-u, onda je u aktivnom modu, a automatsko overclockiranje je softwaresko.
Ali to je samo za DX i sl., a na OpenGL ne radi tako, tj. na OpenGL-u ostane u pasivnom modu, pa se treba čekati neko vrijeme da se prebaci u aktivni, pa kada prestanem raditi s OpenGL-om, opet se vrati u pasivni, pa se pali kada radim u 3D-u s OpenGL-om, samo treba čekati i čekati.

U biti, zamisli da modeliraš u 3D na 110 MHz-a radnog takta, s time da se strokira u OpenGL-u kada se modelira u 3D, prebacivajući se sa pasivnog moda u aktivni....

DrunkyDuck
06-07-2008, 19:48
Bi li mogao graficku prevariti sa nekom mini DX aplikacijom, da sklepas nesto nabrzaka tek toliko da inicijalizira DX, mozda neki trokut (da ne zdere resurse) pa ga ostavis da radi u pozadini?

downforce3d
07-07-2008, 00:03
Zar nema opcije u programu u kojem modeliraš da forsira dx ili opengl?

Barathrum
07-07-2008, 12:48
Zar nema opcije u programu u kojem modeliraš da forsira dx ili opengl?

ma da i jest to meni nije jasno kako mu moze stekat na 200 poligona to je pola jednog mog lika.

meni pocne stekat na 1,200 000 poligona a imam krš od racunala.

mozda mu se komponente "svadjaju" jedino sto meni pada na pamet.

fps_gamer
07-07-2008, 13:35
idi u device manager i pogledaj dali imas koji zuti ili crveni znak...

C
07-07-2008, 16:50
Pokušao sam pokrenuti Chaos Legion, na 640×480 rezolucije u window screen-u i stavio ga na Always on top, i igra bi na najvećim detaljima šljakala bez problema, a iza nje program vi štekao sa 100 polygona.

Usput, pajo patak, dao si mi dobru ideju, da ga pokrenem sa DX Ripperom. Pokušati ću odmah.

Nema opcija za 3D prozorčiće u W3D-u. Render radi savršeno, koliko god da je polygona, odem na render rendira odmah, ništa ne trebam čekati. Poigrao sam se još malo podešenjima grafičke i OpenGL nije nikako htio raditi. Samo javi kvar u grafičkom driveru atkogl32.dll i ugasi se. U tom driveru textualno nema ništa osim znakova i odmah na početku nakon "MZ" su samo poruke:
- unable to initialize heap
- not enough space for lowio initialization
- not enough space for stdio initialization
- pure virtual function call
- not enough space for _onexit/atexit table
- unable to open console device
- unexpected heap error
- unexpected multithread lock error
- not enough space for thread data
This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application's support team for more information.
- not enough space for environment
- not enough space for arguments
- floating point not loaded [mislim da je ovo tu problem(?)]
I dalje su hijeroglifi.

Ne kolje mi se hardware, jednostavno OpenGL ne šljaka kako treba. I Barathrum, nije da šteka, nego, gle, imam 100 polygona bez-veznog modela. Klikanje po opcijama i sve to šljaka normalno. Klikovi u 3D prozorčiće kasne. Recimo, stisnem da si preokrenem kameru, strokira se samo OpenGL, ne DX, muzika niti ostali programi, i valjda nakon pokretanja grafičke iz passivnog u aktivni mod, oslobodi mi OpenGL, i mogu preokretati 3D bez ikakvih problema, i pustim kameru, i kada hoću opet da je preokrenem, valja čekati opet. Isto tako svi klikovi u 3D prozorčiće, koji su u OpenGL-u kasne. Recimo, za obilježiti više toga, klik miša, pa ga vučem, on meni zapamti gdje sam kliknuo i dokle sam vukao, ali neće pokazati, nego mi pokaže nakon par sekundi kada ga normalno mogu vući i obilježavati, jer je tada u aktivnom modu, pa radi bez problema.

Na Radeon-ki 9550 sam mogao modelirati niskopoligirane i normalno poligirane modele bez problema. Imala je 250 MHz-a radnog takta, i mislio sam da ću na ovoj AH3650 moći i na visokopoligirane modele, s obzirom da šljaka i sa Crysis-om na high, i ima 725-925 MHz-a radnog takta, ali nisam znao da joj je passivni mod 110 MHz-a....
I u DX-u prebacivanje sa pasivnog u aktivni mod se ni ne primjeti, to je jedna milisekunda, ali za OpenGL, za 1000 polygona sigurno sat vremena samo za obilježiti nešto na modelu, a render brz kako treba....

Barathrum
09-07-2008, 07:22
eto sam si si odgovrio, razlog stekanja je cekanje da se grafa prebaci u aktivni mod, dok ona proracuna koliko resursa je ostalo i prebaci se to je ocito to vrijeme kad tebi zapinje.

nerazumijem se u takve grafe ali zasto ne kupujes normalne stvari koje rade normalno? :)

C
09-07-2008, 18:24
Pa rekao sam ti, ova radi s 3D-om normalno i njezino prebacivanje sa pasivnog u aktivni mod, s DX-om je savršen, kao da se ni ne prebaci, toliko je brzo, ali za OpenGL prebacuje se stoljećima....
Ako tako šljaka za DX, mora postojati neki način da tako šljaka i za OpenGL.

C
09-07-2008, 22:44
OK, kontaktirao sam autore, i dobio ovaj odgovor:



Try to update your drivers or file a bugreport at ATI (or AMD nowadays).
Nvidia drivers had the same problem a year ago in their drivers but they fixed it, this seems to be a problem with newer cards and new drivers.

But try to send this email to ATI on the drivers fedback program it takes atleast two months before they fix stuff but if your are lucky they do.


Amen, idem u jutro to uraditi.