PDA

Pogledaj cijelu verziju : FANFIC



_ZlayA_
28-06-2008, 18:48
Eh, o čemu se radi. Dobio sam iznenadni nalet inspiracije da napišem neku oneshot ili twoshot fanfic pričicu. Ukoliko odazov bude dobar, nema nikakvog razloga da i vi ne pišete neke fanficove. Inače šta mi treba, treba mi likova, a i to je razlog što se obračam dragom mi forumu. Pošto želim da se i vi uključite i da mi pomognete, tražim od vas jedno 5-6 likova. Slobodno računajte da ti likovi predstavljaju vas. Jedino na što bih volio da obratite pažnju je da smjestite svoje likove tj. vas u period 21. stoljeća, znači ne trebaju mi velike mačuge i lightsejberi, sorry.

Opis lika neka bude sljedeći:
1.Ime i prezime (ako je žensko i udata priložiti djevojačko ime):
2.Zvanje i zanimanje:
3.Sposobnosti (dont get all high and mighty please):
4.Kratki istorijat:

U istorijatu nemojte pretjerivati i komplicirati, maksimalno 5 rečenica, ali običnih rečenica, a ne one rečenice kao u pravosudnim dokumentima po 34 zareza i tako to.

Kao što rekoh i drugi mogu pokazati svoje interesovanje u pisanje ovih stvari, samo kada se budu javljali neka prilože svoja pravila po želji, a oni koji budu izlagali likove neka se izjasne za kojeg pisca izlažu. Kada drugi postaju svoj fanfic ja ću ga dodati na prvi post i potpisati onoga ko je napisao isti.

Ovakvo nešto još nisam probavao pa se nadam da će odazov biti dobar. Redovno ću promatrati temu i kada mi bude dosta likova obavjestiću vas postom.

Eto, pa narode navalite!
i da, pošto MM nije jasno, tražim izmišljeneSlikove.

Dreadlock
28-06-2008, 20:25
cek zapravo mi nije jasno...jel mi dajemo stvarne podatke il ne?

_ZlayA_
28-06-2008, 20:29
ne
citaj zadnju recenicu, likovi su izmisljeni, ali kao i u 'nastavimo pricu' to ste na neki nacin vi, vas avatar, vase nesto sto ste vi izmislili i sto ima ulogu u nekoj prici....

Dreadlock
28-06-2008, 20:39
moze,uracunaj me...napravit cu nesto o svom liku :D

TeraBajt
28-06-2008, 20:40
Za pisca: Zlayu

1. Ime i prezime - Evan Riot
2. Zvanje i zanimanje - prof. matematike, radi u Oxfordu
3. Sposobnosti - Pronicljiv, izvanredno pamćenje, pametan, razborit, obrazovan, te posjeduje genijalan um.
4. Odgojen od strane posvojitelja, nikad nije našao pravu roditeljsku ljubav. Povučeni genijalac dolazi na izvanredne ideje, no u većini slučajeva neshvaćene. Od pete godine kad su mu roditelji stradali u avionskoj nesreći seli se po volji posvojitelja, diljem Australije. U 25. godini svog života dobiva ponudu za posao u Oxfordskom Sveučilištu. Tamo povremeno radi i za svog prijatelja privatnog detektiva, rješavajući naizgled nemoguće slučajeve. 31. mu je godina, nije oženjen, nije društven, u slobodno vrijeme svira klavir i rješava križaljke. Pesimističan i sarkastičan, nerijetko dolazi u situacije u kojima uvijek gleda da on bolje prođe, te ga zbilja nije briga za ostale.



Dobar? :D

nosferatu25
28-06-2008, 20:42
John Abruzzi, Chicago mob boss, lider italijanske mafijaške porodice istog imena, 54 godine.
http://www.imagesforme.com/out.php/i90817_sl5jb5.jpg
idoli: Al Capone, John Gotti, Jesus.
osobine: neustrašiv, religiozan, pošten, častan, ima veliki ugled.

_ZlayA_
28-06-2008, 20:42
previse zakona brojeva ali dobar...
i prison breaka...

Dreadlock
28-06-2008, 20:55
Ime i prezime: Jednostavno Dodo,nitko mu nezna pravo ime i ponasa se kao da ga nema.Svima se tako predstavlja i zaboli ga.

Zvanje i zanimanje: propali rocker.Imao je neki bend,al nikad nisu vrijedili.Uvijek je mislio da ce imati dobru karijeru,al na kraju su se zeznuli i bend se raspao.Clanovi su se doslovce rastrkali po svijetu.
Nema nikakvo zvanje.Jedva je zavrsio gimnaziju i nije polozio maturu.Radi neke sitne poslice koje rade i osnovnoskolci.

Sposobnosti:.....nebih znao stvarno,ne istice se ni po cemu,samo zna dobro svirat par instrumenata....(ubaci sam nesto)

Kratka povijest lika:Nakon sto je zavrsio osnovnu skolu,poceo je svirati.Nasao je dobar bend i vise nije mario nizasto.Tako je to trajalo dugi niz godina.Prije mature proricali su im sjajnu karijeru.No,nakon sto im je izasao album,popljuvan je od kriticara i publike i oznacen kao "stara skola,dajte nam nes moderno".Tada je sve izgubio;ipak ostala mu je kuca za koju ipak uspjeva placati racune koliko god tesko zivio.



(stavi sliku nekog chillerskog lika) :D

_ZlayA_
28-06-2008, 20:58
slike nisu potrebne i nece biti stavljane...

la50
28-06-2008, 20:59
1.Žarko Grom
2.završena srednja škola za elektrotehniku te završen fakultet strojarstva,strojar na brodu
3.zanima ga i veoooma se kuži u elektrotehinku,nespretan
4.e sad istorija(nebi sa sigurnošću znao reć šta je to al mislim da je to životipis)
Rodio se u siromašnoj obitelji na selu u Hercegovini.Kao mlad odlazi na brod kao timunjer i zarađuje novac za školovanje.Završava školu te se zapošljava.Oženio se u svojoj 25 godini,te ima semero djece.
(brate mili kakva sam ja sra*** nas**),[oprosti mi ako je ovo loše]

evo maknuo sam nadljudsku sposobnost

_ZlayA_
28-06-2008, 21:00
nije lose, samo cu izbaciti dio sa sposobnostima, jer nisam bas mislio o nadljudskim sposobnostima, vise sam mislio o nekim talentima, mozda pokoja osobia i nesto...

TeraBajt
28-06-2008, 21:00
lol,


3.Sposobnosti (dont get all high and mighty please)

Dreadlock
28-06-2008, 21:12
zlaya su dobri likovi?

_ZlayA_
28-06-2008, 21:14
da, jos jedno dva max i pocecu sa pisanjem :D

Jopax
28-06-2008, 22:10
Evo rezerviram odma

1.Ime:Jack, prezime nepoznato(ne mogu se sjetiti ničega)
2.Dob:25
3.Skoro pa beskućnik, radi što stigne
4.Sposobnosti:Dobar crtač, zna nešto o elektronici jako dobar u logičkim stvarima tipa šah, vrlo kaotična i nelogična ponašanja, često nepredvidiv
5.U ameriku je došao sa 4 godine iz nekog dijela istočne europe, roditelji su ga napustili kad je imao 7 zbog velike ekonomske krize, morao je naučiti preživljavati na ulici, uzeo je ime Jack da bi se bolje uklopio, sa 16 je posvojen u bogatu obitelj koja mu je dala školovanje, nikad ih nije prihvatio kao prave roditelje, sa 20 bježi od kuće sa nešto novca i namjerava započetu karijeru crtača, nikad ne uspijeva i sada životari dok ne nađe nešto bolje za raditi...

nosferatu25
29-06-2008, 00:32
hm... alan ford? :D

Maja
29-06-2008, 00:33
trebate i ženski lik... :rotfl: sad ću ja nešt smislit... buahaha :|

htjela sam napravit lik sebe, al ne daju mi :(


Ime: Susannah Janey, 29 godina
svaki dan (ponekad i vikendom ^^) radi kao odvjetnica koja se bori za ženska prava, a navečer, kad padne mrak, pretvara se u egzotičnu plesačicu (striptizetu, jel) . Nitko ne zna da je dobra i vrijedna susannah zapravo okrutna seksi striptizeta suzy koja skuplja informacije za ef-bi-aj.
njena "moć" je ta jako neobično djeluje na ljude i tako joj ljudi ne mogu lagati, tj. ona je živi truth serum.

:rotfl: :rotfl:
eo xDDD

_ZlayA_
29-06-2008, 08:46
ok dosta, dali ste mi sve što mi treba, bas sam sinoc otisao spavati u nadi da ce maja ili neko ubaciti zenskog lika :D, pocinjem pisati, do veceras ce biti gotovo valjda :D

Dreadlock
29-06-2008, 09:35
iskreno,jedva cekam :D

Sesva
29-06-2008, 09:37
Oces da te ja ubijm da ti nije na dusi samoubojstvo ?

Dreadlock
29-06-2008, 09:39
hahahaahahahahahahahhahahaahhaahahaha



mda :|

nosferatu25
29-06-2008, 09:39
zlaya, ll-ova tema ti je dala inspiraciju a? :D možda postaneš poznati književnik 8)

_ZlayA_
29-06-2008, 10:12
da, dala mi je inspiraciju uveliko, odavno nesto nisam napisao a da nije na nivou obicne pismene sto pisemo u skoli :P


Oces da te ja ubijm da ti nije na dusi samoubojstvo ?
ne hvala, ako se budem ubio, ubicu se u stilu, mozda se zaletit sa 20 kila eksploziva u americku ili mozambicku ambasadu ili tako nesto...

_ZlayA_
29-06-2008, 10:14
pa, i ja sam to glasao cim sam otvorio temu...

nosferatu25
29-06-2008, 10:15
i ja isto... :D al da vidim šta će ispasti. 8)

Arbiter of Change
29-06-2008, 10:28
Jedva čekam da ovo pročitam - dosadašnji radovi su bili pre*ebeni. :D

Korpse
29-06-2008, 11:58
MOgu li ja biti glavni kurac?

Maja
29-06-2008, 12:22
eo, zlaya :D

_ZlayA_
29-06-2008, 19:55
kritike su pozeljne!

MANILA RUSH



Manila rano ujutro. Ispred crkve San Augustin u starom dijelu grada se začu pucanj i tup udarac tijela od zemlju. John Abruzzi nije mogao podnijeti inkompetentne budale kao ovu. Ovo je već treći ove sedmice. Policija nije ni dolazila, odmah po dojavi su odustali. Nijedan policajac nije lud da pomoli glavu u Intramuros1, bar ne dok je Abruzzi još tu. Dugo je lokalna vlada tražila pomoć od FBI i CIA. Nisu je dobili. Još.
''Od te žene ću poluditi''
''Don, da li da tražim sljedećeg?''
''Da, posjeti Chi-Kafua, tamo imam dva doušnika.''
John Abruzzi je imao problem. Imao je veliki problem.

---------------------------------------------------------------

Na terasi Hotela Manila Evan Riot je uživao u jutarnjem plivanju. Voda je odlična, pomislio je. Ovo je jedina dobra stvar u mom dolasku u ovaj grad. I stvarno, u pravu je, profesoru sa Oxforda sigurno nije mjesto u Manili. Vražiji znak dobre volje, kvragu i pomoć u obrazovanju. Oxford ga je poslao na Mapua Institu za tehnologiju. Isprva mislio je da će putovati na Karibe ili Tahiti, toliko mu je ime zvučalo egzotično. Ali ne, zapravo je došao u mali prljavi grad, bez naznaka plaže, jedino dokovi, kranovi i veliki transportni brodovi. U miru su ga omele dvije stvari. Prva je bila prigušen pucanj iz pravca Intramurosa, a druga stvar je bio lift koji se uspeo do terase. Sobna dostava. Brzo zaboravljajući na pucanj, Evan Riot se bacio na svoj doručak, obožavao je lazanje.

---------------------------------------------------------------

''Dodo tiše gore ili ću te izbaciti!''
''Dobro Chi, dobroo!!''
Nek se goni u tri lijepe mater mu. Dodo odloži palice od bubnjeva. Nije mogao vjerovati, plaća tako malu stanarinu a ima petosoban stan. Još da stvari budu bolje, ima cimera.
''Jack, gdje si?''
''Serem, čekaj.''
Upoznali su se u najzabačenijem dijelu Manile. Obojica su došli u potrazi za boljim životom, bez imalo para. Počeli su raditi neke sitne poslove, a završili uzimajući pristojne pare običnim sitnim prevarama. Sada su imali dovoljan unos da se prehranjuju i plaćaju stanarinu i postali su najbolji jarani.
''Idem kupiti mlijeka, nestalo je, možeš li izbaciti one daske iz dnevne sobe, obećao sam Chiu da ću mu ih dati kao pola stanarine, uštedićemo dovoljno za bolju mikrovalnu.''
''Dobro, prenijeću daske, i uzmi mi jedan blok za crtanje i paket tariguza!''
''Uredu.''
Vrata se zalupiše i otpade brava. Ponovo.

---------------------------------------------------------------

Žarko je to jutro primio poziv. Glas je bio ozbiljan i oštar, nije mu trebalo dugo da shvati ko ga je zvao i zašto. Obećan mu je dobar posao, sa unosnom zaradom ako ga uspije obaviti. Opis posla i nije baš odgovaro njegovoj struci, ali je u tom momentu bio najkvalifikovaniji čovjek u gradu. Izašao je iz kabine i odmah krenuo u strojarnicu, rutinsko ispitivanje mašina. Volio je mašine kod brodova, ali nije očekivao da će se zaposliti baš na tankeru. Unaprijed se radovao promjeni posla na jedan dan, ako ovo odradi kako treba, moći će sebi kupiti malu brodicu i baviti se turizmom. To je bila njegova životna želja. A vrlo je vjerovatno da se dalje od želje neće pomaknuti.
Nakon što je završio sa ispitivanjem otišao je do kabine da se presvuče. Bila je nedjelja, a on je imao novi posao. Locirati i pratiti, u tačno 18:00 javiti trenutnu lokaciju mete i čekati čovjeka u drap sakou da mu isporuči pare.
Sjeo je u svoj plavi sedan. Lokacija sa koje će metu početi pratiti je crkva San Augustina. Intramuros. Kvragu. Nakon što je zakolutao očima, prebacio je brzinu i pojurio prema gradu.

Evan Riot je završio sa jelom. Taman što se spremao da ide u crkvu zazvoni njegov mobitel.
''Halo?''
''Evane...''
''Ah ne, ne još i ti sada.''
''Slušaj, imam mali poslić za tebe, riječ je o običnoj isporuci, ništa više.''
''Da, kao što je bila isporuka u Madridu? Kao kada me je španska mafija otela?''
''Evane, dobro znaš da si ti bio kriv tada, nemoj mi ovo otežavati molim te.''
''No dobro, šta sada želiš?''
''Kao što rekoh, obična isporuka paketa prijateljskoj meti.''
Par minuta kasnije razgovor je bio gotov. Ipak nije ništa strašno, nevjerovatno, ali ovo je prvi put da mi daje potpuno bezopasan posao. Za profesora matematike sa Oxforda, danas je Evan Riot previše podcijenio situaciju. Sišao je pred motel i ušao u prvi taxi.
''Koja je najljepša crkva u gradu?''
''Crkva San Augustina sigurno.''
''Vozi me tamo''
Taxista je uključio taximtar i lagano se priključio u saobraćaj.

---------------------------------------------------------------

U međuvremenu, u motelu Chi-Kafu se desilo dvostruko kidnapovanje. Dodu su pokupili odmah pred vratima motela, a Jack se u stanu branio svega 10ak sekundi pomoću daski koje je krenuo iznijeti. I sa poštoljem, Jack sigurno ne bi imao šanse protiv ovakvih grmalja. Obadvoje su se našli u crnom kombiju vezanih ruku i nogu. Ispred njih je sjedio John Abruzzi. Kombi pojuri.
‘’ Nemam puno vremena za vas dvojicu, pa ću odmah preći na stvar. Želim da mi vas dvoje nađete jednu striptizetu. Radi u noćnom klubu Ambrosia & Nectar. Zovu je Suzy. To je sve od informacija što će te primiti. Imate vremena do 17:00. Želim da me do tada zovnete i da mi kažete gdje, ako je do tada ne nađete ili ako je izgubite iz vida do tada, znate šta će se desiti. A ako je slučajno vidite kako predaje neku disketu, javićete mi odmah. Inače razlog zašto je ganjamo je zato što posjeduje informacije koje ne bi trebala posjedovati’’
‘’Zašto jednostavno ne pošaljete svoje glavonje? Oni mi izgledaju sposobnije nego mi?’’
‘’Sine, moje bi ‘glavonje’, privukle previše pažnje, a ona nije toliko glupa. I ima opasnije obezbjeđenje od mene.’’
Abruzzi je dao znak jednom od svojih tjelohranitelja. Kombi se zaustavi, a njih dvojica se odjenom nađoše na asfaltu autoputa.
‘’Ovo nije dobro.’’ Reče Dodo.
Nimalo. Pomisli Jack.

Pred crkvom San Augustina su se počela okupljati nekolicina ljudi. Nakon što je izašao iz taxija Evan Riot je bio očaran crkvom i okolinom. Uputio se polako prema ulazu. Put su mu presjekli ljudi u crnom, iza njih je vidio čovjeka duže kose. Vražiji mafijaši. Mafija ga je nervirala. I baš kada je mislio da će mu posjet crkvi upropastiti prisustvo mafijaša začu glas iza sebe. Bio je to ženski glas, na njega je djelovao kao najsnažniji laksativ i njemu se pričinilo kao da mu se obraća anđeo.
‘’Mogu li sjesti pored vas.’’
‘’D...Da možete.’’ Zamuca Evan. Mislim da ću ostati u crkvi.

John Abruzzi je bio religiozan čovjek. Može se reći da je posjetio svaku crkvu u Manili dok se nije odlučio za ovu. Crkva San Augustina ga je posebno privlačila, ni sam nije znao što. Možda zbog svog izgleda, možda zbog njenog oca. Bilo kako bilo, jedino se u njoj osjećao opušteno. Vjerovatno i zato što crkva San Augustina nije bila pretrpana kao ostale. Uvijek je sjedio u prvom redu.

Žarko je bio pred crkvom. Parkiran na trotoaru. Baš kao što mu je uposlioc rekao, crni kombi je bio parkiran pred crkvom i iz njega je izašao čovjek srednjih godina sa mnoštvom tjelohranitelja. Ispočetka Žarko je bio malo uplašen, jer je znao da će pratiti mafijaškog šefa, ali nakon razgovora sa sobom uvjerio se da ga ovaj neće primjetiti. Nema razloga da se obazire na mene.

---------------------------------------------------------------

Dodo i Jack su došli do Amrosia & Nectar kluba. Pošto je bio zatvoren morali su ići na stražnji ulaz. Nisu imali nikakav dugoročan plan, ko bi ga imao u ovakvim situacijama. Znali su da je malo vjerovatno da će je pronaći još u klubu. Kada ih je pazikuća primio unutra nsiu mnogo okolišali i odmah pitali gdje Suzy živi. Pazikuća nije znao mnogo, on je tek bio čuvar preko dana. Sljedeća stvar koju su zatražili je bila slika. Sreća pa ih nije bilo mnogo, sreća pa 60% zidova nije bilo oblijepljeno njenim slikama. Bila je poprilično popularna, a njene su usluge bile pakleno skupe. Vjerovatno je ona glavni unos za ovaj klub. Pomislio je Dodo. Kada je pogledao Jacka, ovaj je imao vraški osmjeh na licu. Pogledi su im se sreli i Dodo je bio zbunjen. Domaloprije sumorni Jack je ponovo blistao vedrinom. Nisu se dugo zadržali u klubu, tj. Jack je izvukao Dodu odma nakon što je vidio slike.
‘’Viđao sam je!’’
‘’Nema šanse! Gdje!’’
’’Radi u advokatskoj firmi odma preko puta štanda gdje praznicima pravim portrete ljduima.’’
’’Idemo odmah!’’
’’Čekaj, treba nam plan. Ne možemo samo tako ući u tu firmu.’’

I tada su naravno, protratili dragocijena 4 sata. Bila je nedjelja, firma nije radila. Stres je lagano preuzimao kontrolu nad Jackom. Njegova inteligencija je teško mogla doći do izražaja pod stresom. Bio jedna od onih osoba koji lako zalede u najkritičnijim trenutcima. Dodo je histerisao. Tužno, dva doušnika bukvalno su stajala pred likvidacijom.

Negdje drugdje u gradu Susannah Janey i Evan Riot su ručali zajedno.
‘’Ni ti nisi odavde?’’Nakon nekoliko minuta šutnje ponovo prozbori Evan.
‘’Ne, ovdje sam tek 3 mjeseca, radim honorarno u jednoj firmi. Odkada si ti ovdje?’’
‘’Ja sam ovdje tek 3 dana, idem u utorak.’’
’’Blago se tebi, nećeš morati više gledati ovu vukojebinu.’’
Teme za razgovor od tog trenutka su se rađale iz ničega. Nakon ručka su naručili piće i samo sjedili tu naredna 2 sata. Tačno u 16:00 oprostili su se jedno od drugog. Susannah je prešla cestu i krenula prema zgradi pred kojom se Žarko nalazio. Evan se uputio u hotel da se presvuče.

Žarko je bio mokar od znoja. Čitav dan je jurcao za Abruzzijem. Abruzzi je promjenio 4 vozila i Žarko ga je 3 puta zamalo izgubio iz vida. Bio je gladan i žedan i morao je ubrzo u wc. Još dva sata do 18:00 i sve će biti gotovo. Mada on nije ni znao šta ’sve’ predstavlja, a nije ni znao da će bukvalno sav njegov posao u 18:00 biti gotov. Sada je stajao pred nekom zgradom u sjeveroistočnom dijeli Intramurosa. Nije izgleda naseljeno, ali ni napušteno. Pitao se da li će ovo biti zadnje odredište. Molio je Boga da bude.

U međuvremenu Jack i Dodo su bespomoćno hodali gradom. Sve im je palo u vodu. Pokušali su telefonski imenik ali tu nisu našli ništa. Raspitivali su se po još nekim klubovim ali bezuspješno.
’’Isuse Kriste na nebesima... Dodo, eno je!’’
Dodo je pogledao u pravcu Jackovog pogleda i vidio ju kako pretrčava cestu ispred jednog restorana. Kada je Jack krenuo da pretrčava cestu sudario se sa Evanom Riotom koji je krenuo bio u suprotnom smjeru. Uz glasnu psovku je nastavio dalje. Evan se osjrtio neugodno, ali je nastavio smireno dalje. Dabogda crko. Pomislio je Evan.
Jack i Dodo su je pratili na distanci od 10 metara. Smišljali su šta će slijedeće. Nisu imali auto niti išta slično. Odlučili su da je prate do kluba. Samo je postojao jedan problem, ona nije išla u klub. Jack se odjednom trznu. Na 60 metara ispred Susannah je bila govornica. Još jedna stvar koju im je Abruzzi dao bio je njegov lični broj teledona. Dobili su striktnu naredbu da ga zovu samo ako je uprate ali ne mognu oteti iz bilo kojih razloga. John Abruzzi je bio surov, u nekim slučajevima i nemilosrdan, ali je bio razuman. Znao je koga šalje i znao je da oni nisu sposobni voditi fizičku borbu.
Jack je potrčao. Susannah se naglo okrenula prema njemu, ali on je samo projurio pored nje. Stigao je do govornice.

John Abruzzi je sjedio u fotelji. U sobi su bile još 4 fotelje. U svakoj je sjedio po jedan šef mafije. Bilo je par minuta do 17:00, John je bio nervozan. Najdenom mu zazvoni telefon.
’’Gdje ste i je li tu ona’’
‘’U ulici Aspere, ona je 30 metara iza mene.’’
‘’Uredu, ostani na vezi dok moji ljudi ne dođu po nju.’’Odložio je telefon na sekundu i dreknuo se prema svom tjelohranitelju ‘’Ulica Aspere! BRZO!!!’’Tjelohranitelj je promrljao nešto u voki toki i otišao.
3 motora su izletila iz garaže i Žarko se trznuo. Pitao se šta se dešava. Ulica Aspere je bila paralelna ulica od ulice gdje se on nalazio. Trenutno distanca između njega i Susannah je bila oko 50 metara. Šteta što su motori morali preći put od 400 metara da dođu donje.
‘’Jesi još tu Jack’’
‘’Gospodine, imamo problem... Ne znam kako da ovo kažem... Upravo je predala disketu u neki BMW sa američkim registracijama, sad je ušla u BMW. Krenuli su prema autoputu...’’
‘’Jack... ti i Dodo ostanite pored te govornice, neko će doći po vas’’
Abruzzi je rekao nešto svom tjelohranitelju koji je ponovo promrljao u voki toki. Jack i Dodo su tada čuli motore. Motori su ubrzavali prema njima. Bila su ih tri. Sva trojica su najednom izadili automatske uzije. Jack nije ni stigao da razmisli a motori su se već nalazili na drugom kraju ulice. Dodo i Jack su se gušili u sopstvenoj lokvi krvi.
Bilo je 17:30. Na autoputu je bila jurnjava koju je okončao prvi helikopter. Od motora nije ništa ostalo, a bile je potrebna samo jedna raketa.
John Abruzzi je bio odsječen od svojih motorista, nije znao šta im se desilo. Nije mogao okončati sastanak. Od ovoga je zavisila njegova buduća pozicija u gradu.
Evan se ponovo našao u taxiju, i ponovo, na putu za Intramuros. U svom drap odijelu i sa aktovkom. Nije ni htio da zna šta se nalazilo u njoj. Bilo je 17:43 kada je vidi sa nadvožnjaka autoputa kako raketa raznosi 3 motora, a ispod nadvožnjaka je proletio crni BMW. Edwarde bolje ti je da nemaš ništa sa ovim.

---------------------------------------------------------------

Otkucalo je 18:00 na Žarkovom satu. Podigao je slušalicu na mobitelu i nazvao broj s kojeg je primio poziv.
‘’Reci Žarko.’’ Javi se glas.
‘’U ulici sam Teatre Silencio. Abruzz si nalazi u zgradi na adresi 23.’’
‘’Odličan posao.’’Nakratko ušuti, a Žarko začu elise više helikoptera.’’Žarko, moraću te zamoliti da se pomjeriš jedno 10 metara naprijed i bilo bi poželjno da se sakriješ pod nešto.’’
‘’Dobro ali zašto?’’Veza se prekinula.
Stajao je tu jedno 3 sekunde i onda upalio motora da se pomjeri.Dk se pomjerao vidio je kako 4 helikoptera dolaze iz dva smjera. Nakon deset metara zaključio je da su to vojni helikopteri i da se obrušavaju prema zgradi u kojoj se Abruzzi nalazio. U tom momentu se sjetio da mu je Edward rekao da ostane u autu. Iz nekog razloga on se nalazio ispred auta. Vidio je oko 7 svjetala kako se zabijaju u zgradu. Žarko je bio loše sreće. Kroz tu zgradu je prolazio glavni plinovod za tu ulicu. Eksplozija ga zatekla nespremnog, vatra ga je slijedećeg trenutka zatekla mrtvog. 2 helikoptera su bila FBI a dva CIA.
Samo 4 minute prije toga ova četiri helikoptera i njihov organizaicje su saznale jedna za drugu u ovoj misiji. Da nije moderne tehnologije i komunikacija sada bi u ulicu padali dijelovi helikoptera a ne komadi zgrade. 5 mafijaških šefova Manile su ubijena, vrlo efektivno.Dosadašnja kvazi-vlada je u istom trenutku pohapšena ujedinjenim naporima CIA i FBI.

Taxi se zaustavio pred ulicom kaosa. Evan je izašao i osvrnuo se oko sebe. Nigdje nije vio plavog sedana. Jedino se još pored njega parkirao crni BMW. Iz njega izađe Susannah. Pogledi im se sretoše. Evanu zazvoni mobitel, a Susannah izvadi komad papira i poče nešto švrljati po njemu.
’’Halo?’’
’’Ne moraš tražiti primaoca paketa... Vjerovatno je izgorio dosada.’’
‘’Edwarde... Samo me jedno zanima . Zašto uvijek završi ovako?’’Veza se prekinula.
Okrenuo se ponovo prema Susannah ali ona se bila vratila u BMW. Pokazala mu je papir sa brojem telefona. Evan nije bio toliko glup da ne zna čiji je to bio broj. Kako je mobitel držao u ruci automatski je počeo ukucavati brojeve.
Kada se BMW izgubio iza ugla Evan je pozvao taj broj.
’’Halo?’’
’’Ako me pamćenje dobro služi, nismo imali desert poslije ručka...’’
’’Nafurani profesor matematike, ovo bi moglo biti zanimljivo.’’
‘’Zanimljivije od zavođenja šefova mafije?’’
‘’Vjerovatno ne, ali možeš pokušati se oduprijeti.’’

nosferatu25
29-06-2008, 20:03
podseća me na romane Harolda Robinsa. Veoma dobro, veoma dobro. :bravo: :pray:

_ZlayA_
29-06-2008, 20:11
ane ti citas moje price umjesto da gledas tekmu!!!!!111

Dreadlock
29-06-2008, 20:28
zlaya ovo je dobro,dode mi da i sam napisem nes slicno :D

_ZlayA_
29-06-2008, 20:34
od koga sam ja ovdje ocekivao kritike :(
inace hvala... :D

Dreadlock
29-06-2008, 20:36
evo jedina negativna kritika....ubio si mi lika :D

TeraBajt
29-06-2008, 21:04
Hihi, moj lik flertuje sa majinim :D

Btw, eh, nije bas doslo do izrazaja kako je moj lik pronicljiv :eyebrows:

_ZlayA_
29-06-2008, 21:06
mozda nekad sljedeci put... al mozda ;)

Dreadlock
29-06-2008, 21:07
sto biti ce nastavka?

il trebamo dat nove likove? :D

_ZlayA_
29-06-2008, 21:09
razmisljao sam vise o prologu i epilogu, osjecam kao da je par stvari nedoreceno...

TeraBajt
29-06-2008, 21:13
Eh, meni su neki likovi prekul odavde, poput Jacka i Dode (Koje si btw, ubio :(), i naravno Majinog i mog lika, nekak bi napravio potpuno drugu pricu, isto akcijsku, no nijedan lik ne bi poginuo ;)

EDIT: Vražji bio Zlaya, sad i ja imam neki rush inspiracije :P

Oke, likovi -

VAŽNO: Likovi moraju biti smješteni u 21. stoljeće, ne moraju biti nužno hrvati/englezi/vatever, molio bih originalne, izmišljene likove. Likovi mogu biti u dobi od 16-40.

1. Ime i prezime lika, dob i kratki opis građe.
2. Važne osobine lika, stvari koje mu dobro idu.
3. Zvanje i zanimanje.
4. Životopis:

Evo, pa cemo vidit sta ce bit :)

Jopax
29-06-2008, 21:35
evo jedina negativna kritika....ubio si mi lika :D

Sve ostalo je super :D :bravo:

Dreadlock
29-06-2008, 23:37
eo za terabajta...


sve isto kao za proslog lika :D

samo umjesto kuce stavi sobu koja je iznajmljena od nekog vlasnika stranca :D

nosferatu25
30-06-2008, 01:14
uh kad vam budem postao svoju priču... 8) ... e ajmo ovako: iako je zlaya otvorio temo za sebe možemo da svi pišemo svoje priče, al ne bilo kakve već sa likovima koje izmisle drugi forumaši (kao što je bio slučaj u ovoj priči).
btw, rezervišem posle terabajta.

TeraBajt
30-06-2008, 11:33
Btw, kako bilo, tako prošlo, inspiracije nemam, navali nosferatu :)

Arbiter of Change
30-06-2008, 12:30
Damn, kako brzo vi to pišete? :P
Još uvijek random do bola, ali kao i uvijek zabavno.

_ZlayA_
30-06-2008, 12:35
onda evo za nosferatua

ime: Dutch (tako ga svi zovu)
osobine: dobro proračunat, ozbiljan (80% vremena), zanima ga samo novac, ubija ako baš mora, posluje samo sa stalnim klijentima
zanimanje: vodi agenciju Favors Inc. (usluga inc.), bavi se uslugama koje obuhvataju prevoz između otoka i primorskih gradova, naravno prevoz crne robe
opis građe: crnac, stalno nosi sunčane naočale
Životopis: Irelevantan.

nisam mogao smisliti ništa originalno :(

nosferatu25
30-06-2008, 12:38
super prvi lik, samo nastavite :wink:

Sonic_Moronic
30-06-2008, 18:35
Fanfic sa izmišljenim likovima. Sjajno.

Dreadlock
30-06-2008, 19:14
eo nosferatu...znam da sam dosadan s tim likom no eo :D

Ime i prezime: Jednostavno Dodo,nitko mu nezna pravo ime i ponasa se kao da ga nema.Svima se tako predstavlja i zaboli ga.

Zvanje i zanimanje: propali rocker.Imao je neki bend,al nikad nisu vrijedili.Uvijek je mislio da ce imati dobru karijeru,al na kraju su se zeznuli i bend se raspao.Clanovi su se doslovce rastrkali po svijetu.
Nema nikakvo zvanje.Jedva je zavrsio gimnaziju i nije polozio maturu.Radi neke sitne poslice koje rade i osnovnoskolci.

Sposobnosti:.....nebih znao stvarno,ne istice se ni po cemu,samo zna dobro svirat par instrumenata....(ubaci sam nesto)

Kratka povijest lika:Nakon sto je zavrsio osnovnu skolu,poceo je svirati.Nasao je dobar bend i vise nije mario nizasto.Tako je to trajalo dugi niz godina.Prije mature proricali su im sjajnu karijeru.No,nakon sto im je izasao album,popljuvan je od kriticara i publike i oznacen kao "stara skola,dajte nam nes moderno".Tada je sve izgubio;ipak ostala mu je kuca za koju ipak uspjeva placati racune koliko god tesko zivio.



(stavi sliku nekog chillerskog lika)

TeraBajt
01-07-2008, 11:54
Evo jednog :D

Ime i prezime: Nitko ne zna, zovu ga Dida.
Zvanje i zanimanje: Nitko i ništa. Srednju nije završio, novac dobija od sina koji u Poljskoj radi za Google.
Sposobnosti: Vrlo mudar i pronicljiv. Često manipulira drugim ljudima u svoju korist. Pravi se da može čitati misli, a zapravo dobrim zapažanjem i zbirkom umnih trikova dolazi do šokantnih reakcija kod ljudi.
Povijest lika: U 3. razredu elektrotehničke je dobio sina, a majka istog je otišla sa roditeljima u Njemačku, ostavljajući malog Gorana sa svojim tatom. Za razliku od svojeg oca, Goran je bio uporan u školi i jako su ga privlačila računala, kad je imao 13 godina Didin djed mu je kupio prvi PC, a mali je vec sa 18 rusio web siteove. Dida ima 51. godinu.

nosferatu25
01-07-2008, 11:59
već 4 lika, dobro je... ajde još dva, tri...

Korpse
01-07-2008, 14:06
ime: Emo McFaggot
osobine: feminiziran, pati od rezanja žila svako malo, okolina ga odbacuje pa prijeti d aće se ubiti pa samo popije batine, voli faggish glazbu, nema apsolutno nikakvih muških osobina, peder.
zanimanje: šminka, lakiranje nokata i ostale pederske stvari, zbog kose preko očiju ne može vidjeti ispred sebe pa se puno puta zabije u zid ili stip i često je tako u doktora gdje i ima honorarni posao
opis građe: mal i slab, uvijek u crnom
Životopis: depresivan uglavnom.

nadam se da je moj faggish lik dobar za vaše potrebe, neka on bude onaj kojeg ubiju prvog. hvala!

nosferatu25
01-07-2008, 14:14
lol, važi. :rotfl:

TeraBajt
01-07-2008, 14:24
Ante, jel ti znas da bi svaki lik kojeg postas trebao predstavljati tebe, odnosno kreaciju tvoje mašte, ne znam bas zelis li da te pamte po takvom liku :)?

nosferatu25
01-07-2008, 15:23
još jedan i pišem. 8)

Dreadlock
01-07-2008, 22:35
dajte neku zensku osobu,da ne budu sam muski :rotfl:

nosferatu25
01-07-2008, 23:30
evo ja ću još jednog lika:
Rebeka Grant, bila je FBI agent, odustala od tog posla posle nestanka njenog partnera Daniela; sada živi mirnim životom na jednom otoku na Kubi.
Voli izazove, avanturista, uverena je da je lokalna mafia odgovorna za Danielov nestanak ali shvativši da sama ne može ništa da uradi, odustala je od potrage i počela novi život.

to je dovoljno, sutra ću da pišem a sad odoh da spavam. :wink:

Korpse
02-07-2008, 09:52
Ante, jel ti znas da bi svaki lik kojeg postas trebao predstavljati tebe, odnosno kreaciju tvoje mašte, ne znam bas zelis li da te pamte po takvom liku :)?
Smeta vam što sam emač...OK režem se :D

Sjetio sam kakvi me ljude najviše živciraju pa eto jednog, ali ću sada jednog pravog :D

Ime: Erik Johansson
Osobine: Glup, jednino što za je nogomet, igrao profesionalni nogomet, karijera mu propala zato što je prešutio da ima astmu.
Zanimanje: Trener, osvajanje Lige Prvaka sa Liverpoolom i opijanje.
Životopis: Rođen je kao vrlo mlad u predrađu Liverpoola, od 3 godine se igrao sam loptom, veoma je bio talentiran, sa 8 godina otkrio da ima astmu i prešutio to kada je išan na probu za Newcastle United, igra za Newcastle sa 15 godina i oni ga pordali u Liverpool, na liječničkom pregledu zatajio astmu, tu sezonu koju je igrao bio prvi strijelac lige, na zadnjoh utaknici dobio teški napadaj i propala mu karijera, utijehu traži u alkoholu i opijao se žešće, ali je dobio posao i Manchester Unitedu i sada se riješava problema sa alkoholom, zarađuje 500000€ godišnje.

Maja
02-07-2008, 12:55
Ante, jel ti znas da bi svaki lik kojeg postas trebao predstavljati tebe, odnosno kreaciju tvoje mašte, ne znam bas zelis li da te pamte po takvom liku :)?

-.-'
šta mi niste to rekli prije nego što sam stvorila onaj lik egzotične plesačice suzy :(

TeraBajt
03-07-2008, 08:31
Eh, zato jer smo zli.


nosferatu, ide li prica?

nosferatu25
03-07-2008, 10:34
ide, ide... 8)
ne želim da brzam, već da je uredim do najsitnijih detalja... :D

_ZlayA_
03-07-2008, 18:29
BITKA KOD MRAVLJE KISELINE

Teklo je još jedno normalno naizgled polijepodne na forumu. Najednom, promet u temi Opisite osobu iznad sebe se povecao. Javljala su se po tri posta u jednom trenutku i editovalo se vise od japanskih manga prijevoda. I dok su se svi smijali u mravljoj kiselini Spam legije se neočekivano šunjala iza ugla. Warlordi Dildo i MESA su davali posljednje naredbe svojim vojnicima. Sve se desilo tako munjevito. Spam legija je stormala mravlju kiselinu i za vrlo kratko vrijeme preuzela kontrolu. Maja je evakuilara sve civile i spremila ih za rat. U prvim redovima su se nasli: Mr. Ante, Pseto, cropir, Hellboy v2.0 i moja malenkost, _ZlayA_. Nismo znali šta nas čeka, protiv spam legija se još nismo borili. Znajući da kiselinu moramo vratiti u prave ruke jurišnuli smo bez oklijevanja. Maja nas je hrabro vodila ali su lukavi warlordi toliko zaspemali temama da je Maja morala posustati da ih sve locka. Dok smo se približavali legiji vidili smo da je citava vojska bila samo iluzija koju su stvorili Dildo i MESA. Ohrabreni, nasrnuli smo na njih. Dildo je summonovao dildo minione ali je Mr. Ante kontrirao Liverpool summonom. Cropir je mudro napao MESU lulz lvl 99 spellom i ovaj se našao nespreman. Pseto je zaskočio Dildoa, a ja sam prizvao svog mecha još od vremena obrane indonezije, a Hellboy je equipao svoj v2.0 čejnsov. Pošto je Mr. Antin Liverpool suzmmon bio poražen a njemu ponestajalo mane Hellboy je skočio među dildoe i počeo se obračunavati sa njima sa čejnsovom. Maja je krajičkom oka gledala kako svi ti dragocijeni dildoi padaju prepolovljeni. Suza kanu sa Majinih obraza. Ja sam priskočio cropiru u pomoć. Moj mech je bio prihrđao ali su 60cal mitraljezi još pržili. Zasuo sam po MESI dok se cropir oporavljao od mirror image spella koji je MESA iskoristio kada ga je drugi put cropir napao lulz spellom. MESA je uspješno evadeo moje metke ali slučajno je primjetio da smrdi te je pao od svog smrada. Nakon što se spustio na pod ošinuo sam sa zadnjih 60 metaka po njemu. Prvi Warlord je bio gotov. Maja je upravo završila sa lockanjem kada je Hellboy posjekao zadnji dildo. Pseto se žestoko borio sa Dildom. Primjetio sam da Dildo slabije reagira na lijevo oko pa sam rekao Psetu da ga sa te strane napada. Pseto me poslušao i počeo uzimati prednost. Maja se razbjesnila od pakla pred njenim očima, na stotine upropaštenih dildoa i pozvala Lighting Purge na Dildoa. Vidjevši to Pseto se odmakao od Dildoa koji je sumnjičavo pogledao u Maju. Maji se u očima vidio bjes. U sljedećem trenutku Dildo je postao prah a zrakom se prostirao zaglušujući zvuk grmljavine. Pobjeda je bila konačna. Ulazeći u region Mravlje Kiseline Tinox je bio zbunjen. Od tada je prošlo oko sat i po. Junaci se odmaraju u nepoznatim dijelovima Mravlje Kiseline, a Tinox i dalje pokušava razabrati šta se desilo i šta je propustio.

Hellboy
03-07-2008, 18:33
jej...prvi dan na forumu i već motorkom siječem vibratore okolo u stilu Ramba... :D

nosferatu25
03-07-2008, 18:43
izgleda, brend je brend... :wink:

Korpse
03-07-2008, 20:50
Zlaya sada mi je L'pool jači. Izaziva epilepsiju :D

_ZlayA_
03-07-2008, 20:51
ane, pridruzujes se fenriru i meni? inace nama je master plan da izazovemo mass epilepsiju na forumu...

Paran0a
03-07-2008, 20:58
Moja kombinacija boja owna.

seahawk37
03-07-2008, 21:06
prijave vise ne vrijede?

Korpse
03-07-2008, 21:06
ane, pridruzujes se fenriru i meni? inace nama je master plan da izazovemo mass epilepsiju na forumu...
SIR YES SIR!

_ZlayA_
03-07-2008, 21:10
armija nam raste :D

Korpse
03-07-2008, 23:11
Drago mi je *insert evil laugh here*

Hellboy
04-07-2008, 08:22
armija? jesam li ja jedini koji se sjeća prošlog puta kad su se okupljale armije...pa je došlo do majoneza ratova...

Dreadlock
04-07-2008, 10:48
nosferatu...kako fanfic? :D

Korpse
04-07-2008, 11:02
armija? jesam li ja jedini koji se sjeća prošlog puta kad su se okupljale armije...pa je došlo do majoneza ratova...
Ma samo želimo izazvati malo epilepsije... nije niš slično kao majoneza.

Ryd3R
04-07-2008, 22:42
misli neko napisat kakvu priču jer ja ne mislim, ali imam inspiracije za izmišljat mu likove... :D

Dreadlock
05-07-2008, 11:50
prica je u razradi vec od strane nosferatua

Ryd3R
05-07-2008, 12:28
pa to znam, ali on vec ima likove, mozda neko drugi?

nosferatu25
05-07-2008, 13:51
može. ja već pišem ovu priču sa vašim likovima, vi smišljajte nove likove if you want. imam osećaj da će pričica biti do yaya 8)