PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nvidia PhysX - može li bolje od Ageiinog originalnog PPU-a?



IgGy
23-06-2008, 20:39
Preneseno s pcplay.hr

Ageii moramo priznati kako su prilikom izlaska prvog svjetskog čipa namijenjenom fizičkoj akceleraciji u igrama na pravi način dobrano uzburkali gaming industriju, no na krivi način naposljetku i realizirali zamisli. Sada kada su Ageia, a time i PhysX pripali Nvidiji, ova tvrtka kuje vrlo opake planove koji bi se ovoga puta mogli i pravilno realizirati.

Da vas ne zamaramo previše tehničkim opisima, pokušati ćemo objasniti što to Nvidia sprema implementacijom PhysX-a u neke aktualne i nadolazeće, novogeneracijske GeForce grafičke kartice.

Nvidia je razvila takozvani "CUDA", jezik kojim je moguće u potpunosti manipulirati mogućnostima PhysX-a. To ukratko znači kako programeri, odnosno proizvođači igara uporabom jezika CUDA iz GeForce čipa mogu izvući koliko god im je potrebno fizičke akceleracije, te na taj način pronaći savršen balans fizičke i grafičke akceleracije.

Da stvari budu bolje, zahvaljujući specijaliziranom softveru korisnik će moći manualno podešavati balans fizičke i grafičke akceleracije u podržanim igrama.

Pošto su GPU solucije sve cjenovno pristupačnije, Nvidia će nastojati gurati dobre grafičke kartice u poslovne konfiguracije, koje se generalno najviše prodaju. Nvidia će time pomoći gurati ideju da stroj s kombinacijom dobrog CPU-a i odličnog GPU-a daje bolje performanse negoli stroj s kombinacijom odličnog CPU-a i dobrog GPU-a (CPU = centralni procesor, GPU = grafički čip).

No, niti to nije sve. Ovo je možda i najbolji dio cijele priče. Ukoliko kupujete novu Nvidijinu grafičku karticu (primjerice GTX 280), a već posjedujete grafičku karticu s čipom GeForce serije 8, potonju ne morate umiroviti ili je prodavati, već je možete upotrebljavati isključivo za fizičku akceleraciju u igrama.

Bilo kako bilo, potencijal je iznimno interesantan, a mnoge napretke u pogledu fizičke akceleracije u igrama na PC-u mogli bi početi viđati već krajem 2008. godine.

Što kažete?

bezimeni
23-06-2008, 20:50
Kažem sranje na kvadrat!Nvidia će gurati PhysX fiziku dok će amd/ati gurati Havok fiziku LINK (http://www.tgdaily.com/html_tmp/content-view-37907-135.html)Stako da će mo mi krajnji korisnici "morati" imati dvije razlićite konfiguracije kako bi mogle u potpunosti uživati u bilo kojoj pc igri :rotfl: .Mislim da je onda ipak pametnije kupiti konzolu.

RIDER32
23-06-2008, 21:09
Nesto mi nije jasno. Kaku sad fiziku obrađuju graficki procesori. Pa cemu onda sluzi CPU.

Gwin
23-06-2008, 21:13
stara fora.. ati je to implementirao još sa X1900 crossfire karticama,

cpu ima mane posla.. sad neće radit fiziku, nego će samo filat grafu sa teksturama i pozicijom neprijatelja :D

IgGy
23-06-2008, 21:16
Atijevi će se novi GPU-ovi sad navodno bavit i AI-em.

23-06-2008, 21:57
Physix se za sad nije nešto proslavio na pc računalima dok se na konzolama (PS3 i Xbox 360) jeste te nam to logično govori da se mora ići naprijed i s time.Bilo kako bilo stvar nije uopče loša.Sve što može rasterititi CPU je dobrodošlo.Ovo vuče na "nekakav" raspored s ciljem manje komponenata više dobitaka ali i obratno.No opet s druge strane bojim se tih različitih miksova i tjeranja nove tehnologije.I sami znamo kakvo je stanje sa silnim driverima i programskom podrškom.Tjera se naprijed,rade se nove stvari a sve to samo da bi se prodalo.Ruku na srce ali Nvidia zbilja ima "muda" ali i para.Kupuje sve što se dade kupiti i žele pokazati atiju kako su moćni.Nešto slično je i s Intel vs Amd.Previše noviteta među grafičkim karticama a sama podrška je gotovo na minimumu.To je nadasve žalosno ali istinito.Večina tih današnjih grafičkih kartica ima u biti toliku snagu za koju večina nas niti nije svjesna.No ako mislite da su tome krivi lijeni programeri u krivu ste.Caka je u tome da sve gaming korporacije rade u sklopu sa hardwerskim firmama i diče da tehnologija ide prema naprijed.Automatski je dobro i jednima i drugima.Sve je to lova a najmanje strast i užitak(o kvaliteti niti ne želim govoriti).

Sve je to mazanje očiju i traženje zarade no nažalost mi na to ne možemo utjecati.Gaming polako postaje sve skuplji sport mada se cijene komponenata "kao snižavaju" i postaju sve prihvatljivije.

Sama pomisao na kupnju dvije kartice daje glavobolje večini osoba.Još više glavoboljan am zadaje potreba za boljim napajanje koje če to vući.Još više nam glavobolja zadaje kupovanje dotičnih igara s tom podrško.$$$???Da logično.Tko voli neka izvoli.No nemojte poslije reći da vas nisam upozorio.Gaming polako postaje skup sport bez obzira što se takvim ne čini.Sa sreća da svakih par mjeseci izlazi igra koja je brutala za naš hardwere.Pitam se do kuda če to ići.

Fizika zakon???

Wow gledajmo kako realistično padaju kocke sa zgrade...wow stari moj..koja fizika koja grafika...ček da pokažem susjedu kako to rula.Da baciš 10K soma kuna da bi uživao u grafici par sati i nakon toga shvatio da danas večina igara osim dobre grafike nema ništa drugo.Rađe si složim HTPC konfu i gledam filmove uz pravu pravcatu fiziku.Igrama ne fali fizika već noviteti i bolja optimizacija.Za primjer bih uzeo Warcraft 3.Igra je uz odličnu optimizaciju i koliko toliku solidnu grafiku razorila tržište igara i postala hit.E to nama treba.Inovativnost,zanimljivost,dobra optimizacija i kvaliteta igre a ne nekakve realistične fizike i grafa ko da sam pokrenuo 3d mark.Igre su jednostavno izgubile svoju zaraznost.Ne sječam se koja me to igra zadržala duže za računalom od nekih starijih naslova poput ut-a,q3-a i sličnih.
No ako je njima bolje i meni je.



NVIDIA PhysX Quick Test

http://www.guru3d.com/news/nvidia-physx-quick-test/

NVIDIA AGEIA PhysX Acquisition Interview

http://www.firingsquad.com/features/age ... interview/ (http://www.firingsquad.com/features/ageia_physx_acquisition_interview/)

Gwin
23-06-2008, 22:51
Ne sječam se koja me to igra zadržala duže za računalom od nekih starijih naslova poput ut-a,q3-a i sličnih.
one optimizirane.. jer su obično uložili više truda u kompletnu igru, pa tako i u priču

The Witcher, STALKER, Sins of the solar empire, Neverwinter nights, GRID, Fantasy Wars, Don't get angry2 (čovječe ne ljuti se u maniri wormsa :D)

23-06-2008, 22:54
Dotične igre me nisu držale niti približno toliko sati za kompom.

Grid??Vožnja dosadi nakon sat-dva.

Stalker? Osim atmosfere ništa drugo posebno.O samoj optimizaciji i bugovima bi se dalo pričati.

RIDER32
23-06-2008, 23:03
Igre su jednostavno izgubile svoju zaraznost.Ne sječam se koja me to igra zadržala duže za računalom od nekih starijih naslova poput ut-a,q3-a i sličnih.
No ako je njima bolje i meni je.


Posto sam mlađi gamer bas i nisam upucen u to koliko su zarazne navedene igre ali nijedna (osim nfs u2 i gta sa) me nisu zalijepile za komp vise od 10h.

Uf, Zapocinjem oftopic i temu o kojoj se moze godinama raspravljati.

Inace zalosno sto su igre stvari koje se najvise razvijaju a nemamo jos ni ljek za neke, da kazem komercialne bolesti (toliko su rasprostranjene i ceste) kao sto su rak, a da taj novac ulozimo u nesto pametnije svijet bi bio bolji.


Još više nam glavobolja zadaje kupovanje dotičnih igara s tom podrško.$$$???
Npr. toliko prozivani crysis. Prvo nas "nateraju" da bacimo pare za igru da bi nakraju shvatili da nam hardware nije dovoljno jak da ju potera. I onda odemo kupiti najjaci komp i kad i njega kupimo zamo zbog jedne igre svatimo da ni to nije dovoljno. i sta onda? kupujemo svaku novu generaciju grafa sa nadom da ce mo ju moci poterati i to dsozivimo tek nakon nerkoliko generacija.

Bas me boli qrac na koju ce se stranu liku kojeg sam upravo ubio okrenit qrac.

PhysX :thumbs1: potpuno nepotrebno zderanje resursa.

IGoR_2803
24-06-2008, 07:42
Wow gledajmo kako realistično padaju kocke sa zgrade...wow stari moj..koja fizika koja grafika...ček da pokažem susjedu kako to rula.Da baciš 10K soma kuna da bi uživao u grafici par sati i nakon toga shvatio da danas večina igara osim dobre grafike nema ništa drugo.Rađe si složim HTPC konfu i gledam filmove uz pravu pravcatu fiziku.Igrama ne fali fizika već noviteti i bolja optimizacija.Za primjer bih uzeo Warcraft 3.Igra je uz odličnu optimizaciju i koliko toliku solidnu grafiku razorila tržište igara i postala hit.E to nama treba.Inovativnost,zanimljivost,dobra optimizacija i kvaliteta igre a ne nekakve realistične fizike i grafa ko da sam pokrenuo 3d mark.Igre su jednostavno izgubile svoju zaraznost.Ne sječam se koja me to igra zadržala duže za računalom od nekih starijih naslova poput ut-a,q3-a i sličnih.
No ako je njima bolje i meni je.

e upravo o tome se raspravljalo na nekom drugom topicu i ovo je ono kaj sam ja pokusavao objasniti...

24-06-2008, 08:09
U 3D Mark Vantage-u cpu score može biti i 3x veći sada,no sva sreća da u pravilniku 3D mark-a piše da se GPU ne smije koristiti za CPU workload.

IgGy
24-06-2008, 09:29
Sama pomisao na kupnju dvije kartice daje glavobolje večini osoba.Još više glavoboljan am zadaje potreba za boljim napajanje koje če to vući.Još više nam glavobolja zadaje kupovanje dotičnih igara s tom podrško.$$$???Da logično.Tko voli neka izvoli.No nemojte poslije reći da vas nisam upozorio.Gaming polako postaje skup sport bez obzira što se takvim ne čini.Sa sreća da svakih par mjeseci izlazi igra koja je brutala za naš hardwere.Pitam se do kuda če to ići.



Sve mi je jasno što si napisao, osim quotanog dijela. Kakve dvije kartice?

PhysX je implementiran u GeForce GPU-u.

Što se skupoće gaminga kao sporta/hobija tiče, ne bih se složio s tvojom tvrdnjom. Hardver je sve jeftiniji, sada slijedi pravi cjenovni rat između Atija i Nvidije na mainstream tržištu, što može biti dobro isključivo za korisnika. Mislim, Radeon 4850 moći ćeš nabaviti za cca 1300 kn, što je možda još i najskuplja varijanta koju sam naveo.

24-06-2008, 09:48
Sve mi je jasno što si napisao, osim quotanog dijela. Kakve dvije kartice?


To je odgovor na ovaj dio:



No, niti to nije sve. Ovo je možda i najbolji dio cijele priče. Ukoliko kupujete novu Nvidijinu grafičku karticu (primjerice GTX 280), a već posjedujete grafičku karticu s čipom GeForce serije 8, potonju ne morate umiroviti ili je prodavati, već je možete upotrebljavati isključivo za fizičku akceleraciju u igrama.

Kako to i obično biva jedan GPU zasigurno neće biti dovoljan za sve čari ove tehnologije,barem ne što se tiče same maksimizacije.A ako če i biti zasigurno če raditi samo na novim high end karticama kako spada, koje bome i koštaju."Prvi mačići se bacaju u vodu"-što smo imali prilike puno puta vidjeti u današnjem vremenu.



Što se skupoće gaminga kao sporta/hobija tiče, ne bih se složio s tvojom tvrdnjom. Hardver je sve jeftiniji, sada slijedi pravi cjenovni rat između Atija i Nvidije na mainstream tržištu, što može biti dobro isključivo za korisnika. Mislim, Radeon 4850 moći ćeš nabaviti za cca 1300 kn, što je možda još i najskuplja varijanta koju sam naveo.

Da za mainstream tržište ali postoje gameri koji ne igraju igre ako ih ne mogu vući na full kako spada.A takvih ima dovoljno.Ako čemo tako i low profile kompovi su sasvim dovoljni za igranje.No to nije to.

Durin
24-06-2008, 10:14
Eh, do kada će to tako?Najbolji primjer za sve ovo je Crysis.Ekipa se na drugim forumima hvalila mašinama sa kojima će igrati Crysis, koje su platili 10000 kuna, a kada je izašao Crysis mogli su ga pokrenuti na high detaljima (ne na ultra high, nikako).Sada te Gf88xx (GTX,GTS) dođu duplo manje, a Nvidia ih je sve zeznula sa izdavanjem GT serije koja je lošija kojih 10% u performansama ali duplo jeftinija.
Sada izlaze te HD48XX serije i Nvidia GTX 280, sve pod krinkom još novijih tehnologija, PhysX ovo, Havok ono.Zapravo jedinu igru za koju znam da je koristila Physx kako spada je GRAW.Lista igara koja to koristi je veoma kratka.
Mislim da je posebno opaljen onaj koji ide davati 4k kuna za te kartice.Zato jer će za godinu dana taj koji je kupio recimo GTX 280 moći pokrenuti igru na high detaljima dok će onaj koji će kupiti za 1500 kuna noviju grafičku sa Pixel shader 5.0. i dx10.2. isto igrati to na istim detaljima normalno samo sa jednom razlikom-------->GTX280 će se mučiti sa dx10.2. dok će XX kartica od 1500 kuna to vrtiti normalno.Primjer za to je HD38xx serija.Ja sam nju platio 1500 kuna, i sasvim me ok služi.Za godinu opet namjeravam kupiti novu grafičku.Meni se čini da sam u daleko većem plusu nego onaj koji daje svaku godinu-dvije 4000 kune.
Me ne bih ja dao za to 4000 kuna-no way :nonono:
A što se tiče SLIja i Crossfirea-najveća pušiona koja sam vidio.Uzmimo jadnika koji je kupio dvije Gf9800 GX2 kartice za 8000 kuna (sveukupno), igra igre na 10%-20% višim performansama od nekoga sa karticom od 3000 kuna.Bacaju 5000 kuna u vjetar.
Zar tim ljudima nije jasno da će to već za godinu dana izaći nešto bolje, jače, da će se cijena grafičkih spustiti za 100%?

@Gwin:Stalker i Witcher su dobro optimizirani?

IgGy
24-06-2008, 10:18
Kako to i obično biva jedan GPU zasigurno neće biti dovoljan za sve čari ove tehnologije,barem ne što se tiče same maksimizacije.A ako če i biti zasigurno če raditi samo na novim high end karticama kako spada, koje bome i koštaju."Prvi mačići se bacaju u vodu"-što smo imali prilike puno puta vidjeti u današnjem vremenu.

Dodatan GPU za tu je namjenu opcija, što je i sama Nvidia navela.
Mislim, zar nije dobra vijest da svoju GF 8-nešto ne moraš umirovit/prodat, već je *možeš* zadržat da se orijentira isključivo na PhysX?
Što se high-end kartica tiče, potonje sada koštaju daleko, daleko manje negoli pred tek godinu dana.



Da za mainstream tržište ali postoje gameri koji ne igraju igre ako ih ne mogu vući na full kako spada.A takvih ima dovoljno.Ako čemo tako i low profile kompovi su sasvim dovoljni za igranje.No to nije to.

Mainstream konfiguracije se najviše prodaju za namjenu u gamingu i odlično obavljaju svoj posao. High-end je totalan hardcore i podneblje za entuzijaste, a s gotovo svim mainstream konfiguracijama danas gotovo sve igre možeš pokrenut na apsolutno najvišim detaljima, čak i Crysis, što znam iz osobnog primjera...

Durin
24-06-2008, 10:25
Što se high-end kartica tiče, potonje sada koštaju daleko, daleko manje negoli pred tek godinu dana.

Nema razlike, potpuno high end kartice koštale su prije 3000-5000 kuna, sada koštaju toliko a čini se da će i u budućnosit koštati toliko.

24-06-2008, 10:27
Dodatan GPU za tu je namjenu opcija, što je i sama Nvidia navela.
Mislim, zar nije dobra vijest da svoju GF 8-nešto ne moraš umirovit/prodat, već je *možeš* zadržat da se orijentira isključivo na PhysX?
Što se high-end kartica tiče, potonje sada koštaju daleko, daleko manje negoli pred tek godinu dana.

Dobra vijest je svakako no da li če to biti tako kako oni kažu i sumnjam.Globalno gledano rađe ču prodati karticu iz 8800 serije,dodati nešto novca i kupiti nešto iz višeg ranga nego imati 2 osrednje kartice i muku mučiti.Hardweraj ima nešto nižu cijenu no zna se i zašto.No to je već stvar politike o kojoj bolje ne govoriti na forumu.



Mainstream konfiguracije se najviše prodaju za namjenu u gamingu i odlično obavljaju svoj posao. High-end je totalan hardcore i podneblje za entuzijaste, a s gotovo svim mainstream konfiguracijama danas gotovo sve igre možeš pokrenut na apsolutno najvišim detaljima, čak i Crysis, što znam iz osobnog primjera...

Više-manje je to istina,no sam crysis je za mene poluproizvod.Mislim da nije ok s tvoje strane govoriti o high detaljima na srednjem rangu grafičkih kartica bez spominjanja dotične kartice,njezine cijene,rezolucije na kojoj se igra te AA i AF koji kod crysisa jako gutaju performanse a imaju veze sa kvalitetom grafike...

I da IGGY NHF...samo komentamo...da ne misliš da te napadam. :wink:

IgGy
24-06-2008, 10:35
Što se high-end kartica tiče, potonje sada koštaju daleko, daleko manje negoli pred tek godinu dana.

Nema razlike, potpuno high end kartice koštale su prije 3000-5000 kuna, sada koštaju toliko a čini se da će i u budućnosit koštati toliko.

8800 GTX, koji spada u high-end, viši mainstream sada košta 2000 kn. Ukoliko ste dovoljno informirani, definitivno nećete kupovati 9800GX2 koji je totalno i apsolutno bacanje novaca.

IgGy
24-06-2008, 10:43
Više-manje je to istina,no sam crysis je za mene poluproizvod.Mislim da nije ok s tvoje strane govoriti o high detaljima na srednjem rangu grafičkih kartica bez spominjanja dotične kartice,njezine cijene,rezolucije na kojoj se igra te AA i AF koji kod crysisa jako gutaju performanse a imaju veze sa kvalitetom grafike...

I da IGGY NHF...samo komentamo...da ne misliš da te napadam. :wink:

Ma nisam ja niš krivo shvatil AMD :)

Nego, mislim da si malo fulo temu. Želiš li se kurčit svojom konfiguracijom, Crysis spada u idealni grafički benchmark. E sad, djeluje li sama igra kao poluproizvod, to je stvar preferencije...

K, ovak, posjedujem Athlon 3800+ X2, 2 gige Corsair XMS DDR1, BFG 8800 GTX, Vistu 32-bit XP1. Kartica sad košta 2k kuna.

Reza: 1280x720 iliti 720p, detalji very high, AA 2x, AF 16x

Crysis je generalno i jedina igra koju nisam pokrenuo na nativnoj rezi monitora 1680x1050.

Tak da nemojte trkeljat.

Durin
24-06-2008, 10:50
Pa samo se argumentirano svađamo na kulturan način.
Je, istina, a koliko je došla kada je tek izašla?Sada dođe toliko, ali 8800 GTX neće još dugo ostati u rangu high-end grafičkih kartica, još pokoji mjesec i gotovo.Ali ako 8800 Gtx dođe 2000 kuna onda super. :P
To je hebena grafička, mislio sam da dođe 3000 kuna još uvijek.

24-06-2008, 10:59
Više-manje je to istina,no sam crysis je za mene poluproizvod.Mislim da nije ok s tvoje strane govoriti o high detaljima na srednjem rangu grafičkih kartica bez spominjanja dotične kartice,njezine cijene,rezolucije na kojoj se igra te AA i AF koji kod crysisa jako gutaju performanse a imaju veze sa kvalitetom grafike...

I da IGGY NHF...samo komentamo...da ne misliš da te napadam. :wink:

Ma nisam ja niš krivo shvatil AMD :)

Nego, mislim da si malo fulo temu. Želiš li se kurčit svojom konfiguracijom, Crysis spada u idealni grafički benchmark. E sad, djeluje li sama igra kao poluproizvod, to je stvar preferencije...

K, ovak, posjedujem Athlon 3800+ X2, 2 gige Corsair XMS DDR1, BFG 8800 GTX, Vistu 32-bit XP1. Kartica sad košta 2k kuna.

Reza: 1280x720 iliti 720p, detalji very high, AA 2x, AF 16x

Crysis je generalno i jedina igra koju nisam pokrenuo na nativnoj rezi monitora 1680x1050.

Tak da nemojte trkeljat.

8800gtx spada u srednje-visoku kategoriju.

U srednju kategoriju spada npr 8800GT.

IgGy
24-06-2008, 11:08
Pa samo se argumentirano svađamo na kulturan način.
Je, istina, a koliko je došla kada je tek izašla?Sada dođe toliko, ali 8800 GTX neće još dugo ostati u rangu high-end grafičkih kartica, još pokoji mjesec i gotovo.Ali ako 8800 Gtx dođe 2000 kuna onda super. :P
To je hebena grafička, mislio sam da dođe 3000 kuna još uvijek.

Vjerujem da nije stvar u tome hoće li ili neće 8800 GTX još dugo ostati u rangu high-end grafičkih kartica. Već sada nije u rangu high-enda. 9800 GX2 i Radeon 3870X2 (koju je moguće nabavit za ispod 3k kuna) su je prilično prešišale.

Stvar je u tome da je 8800 GTX, a time i 8800 GT sasvim dovoljna za pokretanje apsolutno svih igara u svim mogućim detaljima, uključujući Crysis.

bezimeni
24-06-2008, 15:15
Kupiš 4850 za 1250 kn i S1 za 150 kn+ neki 12 cm ventilator i pičiš sve igre na 22" u njegovoj nativnoj rezi bez ikakvih problema.Fizika više- manje, dok to uzme pošteno maha već će se izmjeniti nekoliko generacija grafičkih kartica.

Sickmanno1
24-06-2008, 15:54
Toliko o tome da samo glupani kupuju highend grafe...

Covjek koji je prije 20 mjeseci ulozio 5k kuna u 8800GTX jos uvijek moze sve igrati na high...a i moci ce barem godinu dana, ako ne i vise. Toliko o tome kako je gaming skup sport. Cak i oni najdebljeg dzepa nisu puno morali ulagati...

@bezimeni ovo se neracuna za tebe jer si ti njub koji ima monitor od 17" :P

Durin
24-06-2008, 16:28
Wow, onda netko zaista ima para na bacanje.
5000 kuna za high end grafu koja već sada dođe 2000 kuna?A u međuvremenu je mogao kupiti neku jeftiniju grafu.I što bi sada rekao čovjeku koji je kupio prije 20 mjeseci za 5k kuna GTXicu a već sada ima Hd4870 bržu i jaču 20% za 2000 kuna.
Pa neka kupi još jednom i još jednom i još jednom...možda za koju godinu skuži da je izgubio novce debelo uzalud.Samo da bi mogao igrati igre na 10% višim performansama na neko kraće vrijeme.Umjesto da pametno uloži te novce negdje drugdje.3000 kuna nije malo, nigdje ne padaju novci sa neba.

Sickmanno1
24-06-2008, 17:08
Vec sada?

Proslo je skoro 2 godine stari :S

Gwin
24-06-2008, 18:27
@Gwin:Stalker i Witcher su dobro optimizirani?
sorry, ali Witcher se sa zadnjim patchem genijalno vrti
a stalker sa svojom dx8 grafikom je pljuga od igre.

s time da bi ove dvije igre spadale u onu grupu "uložili više truda u priču", gdje je witcher za 5 klasa iznad svih..

Durin
24-06-2008, 18:56
I za Crysis Warhead kažu da će biti odlično optimiziran, nakon par patcheva (i vremenskog razmaka od pola godine) svaka je igra dobro optimizirana.Vjerojatno će i Crysis sa patchem 1.6. ići kao podmazan.
Za priču se slažem, da je više ovakvih igara na godinu gdje bi bio kraj PC-u, pomeo bi sve konzole, to su fenomenalne igre.
@Sickmanno:Još uvijek se držim za onu da je budalaština kupovati grafičke kartice od 4-5k kuna.Mislim da je baš IgGy rekao: "kada uložiš u tehnologiju automatski si popušio" i potpuno se slažem sa time.Baš zato mislim da je najvažnije pametnije ulaganje u komp.

bezimeni
24-06-2008, 19:20
Toliko o tome da samo glupani kupuju highend grafe...

Covjek koji je prije 20 mjeseci ulozio 5k kuna u 8800GTX jos uvijek moze sve igrati na high...a i moci ce barem godinu dana, ako ne i vise. Toliko o tome kako je gaming skup sport. Cak i oni najdebljeg dzepa nisu puno morali ulagati...

@bezimeni ovo se neracuna za tebe jer si ti njub koji ima monitor od 17" :P


ma ti bi kupio i drek u celofanu samo ako je skup :D .

26-06-2008, 23:48
Evo jedan update.

Efekte koje nude PhysX možete vidjeti na sljedećim igrama:

2 Days to Vegas
Adrenalin 2: Rush Hour
Age of Empires III
Age of Empires III: The WarChiefs
Alpha Prime
Auto Assault
Backbreaker
B.A.S.E. Jumping
Bet on Soldier: Blackout Saigon
Bet on Soldier: Blood of Sahara
Bet on Soldier: Blood Sport
Beowulf
Bladestorm: The Hundred Years' War
Captain Blood
Cellfactor: Combat Training
Cellfactor: Revolution
City of Villains
Crazy Machines II
Cryostasis
Dark Physics
Desert Diner
Dragonshard
Dusk 12
Empire Above All
Empire Earth III
Entropia Universe
Fallen Earth
Fury
Gears Of War
Gluk'Oza: Action
GooBall
Gothic 3
Gunship Apocalypse
Heavy Rain
Hero's Jorney
Hour of Victory
Huxley
Infernal
Inhabited island: Prisoner of Power
Joint Task Force
Kuma\WAR
Magic ball 3
Mass Effect
Medal of Honor: Airborne
Metro 2033
Mobile Suit Gundam: Crossfire
Monster Madness: Battle for Suburbia
Monster Truck Maniax
Myst_Online:_Uru_Live
Open Fire
Paragraph 78
Pirates of the Burning Sea
PT Boats: Knights of the Sea
Rail Simulator
Red Steel
Rise Of Nations: Rise Of Legends
Roboblitz
Sacred 2
Sherlock Holmes: The Awakened
Showdown: Scorpion
Silverfall
Sovereign Symphony
Sonic and the Secret Rings
Speedball 2
Stoked Rider: Alaska Alien
Switchball
Tension
The Hunt
The Stalin Subway
Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter
Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2
Tom Clancy's Rainbow Six Vegas
Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent
Tortuga: Two Treasures
Two Worlds
Ultra Tubes
Unreal Tournament 3
Unreal Tournament 3: Extreme Physics Mod
Warfare
Warmonger: Operation Downtown Destruction
W.E.L.L. Online
Winterheart's Guild
WorldShift


primjer videa (UT3)

ITjSWeEM ... re=related (ITjSWeEMboc&feature=related)

RIDER32
27-06-2008, 00:17
8)
KTy9MKkRlsI&feature=related

Edit: na popisu nisam vidioda ima CRYSIS.
Jel ovo onda onaj novi creysis
_2bVHlcUvaQ&feature=related
Edit2: Evo ako se nekom neda citat :D
ZiIfSCuwiQw&feature=related

MTF*
27-06-2008, 00:58
cek i kolka je tu tocna unistivost, u videima vidim da su opet samo neki djelovi unistivi :D

RIDER32
27-06-2008, 01:06
mhm
Kad oni nkamioni explodiraju cijeli se razlete a kabina ije jos na njima a i konstrukcija je netaknuta :yuck:

creysis
j.. ti spavam :?

Deadwalker
17-12-2008, 13:36
e ja sam si neki dan instalirao nove drivere 178.24 zajedno s Ageia Physx-om. Na properties-ima sam ukljucio opciju GeForce Physx i sada bi kao trebao tako rasteretit proceosor. Nisam nesto bas testirao to pa me zanima da li se fakat sta dobiva na perfomansama u igrama?

str33t6l0w
18-12-2008, 15:24
pa moras imati grafu koja ima physx na sebi (dakle neku od GTX serije koliko znam trenutno).. ti nemaš pa očigledno nemaš (jer imaš 8600) ni veće performanse u igrama....

demetrius
18-12-2008, 18:14
No, niti to nije sve. Ovo je možda i najbolji dio cijele priče. Ukoliko kupujete novu Nvidijinu grafičku karticu (primjerice GTX 280), a već posjedujete grafičku karticu s čipom GeForce serije 8, potonju ne morate umiroviti ili je prodavati, već je možete upotrebljavati isključivo za fizičku akceleraciju u igrama.




ovo nisam skontao što ću spojiti gtx 280 i 8800 gtx u sli,di će 8800 gtx obavljati fizikalije,a gtx 280 grafikalije???ili obrnuto.

Ogg The Dogg
18-12-2008, 21:42
pa ja ne mogu vjerovat... gameri, ljudi koji svakodnevno koriste tehnologiju i uživaju u njenim čarima, pljuju po novoj tehnologiji ko babe od 90 godina. šta se to dešava???

mamlaz
19-12-2008, 11:35
Grafa za fiziku? Sve jače od 8500/8600 je nepotrebno...

ATi za performanse u igrama, nVidija za fiziku. Što izabrati? Oboje! ;)

http://forum.pcekspert.com/showthread.p ... ost1224590 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=1224590#post1224590)

Neda mi se ovdje sve ponovno prepisivati, pa vam evo link... :P