PDA

Pogledaj cijelu verziju : ublažavanje poskupljenja energenata...



unknown
23-06-2008, 17:22
Vaše ideje kako bi ublažili utjecaj poskupljenja porasta cijena energenata....

Sterpo
23-06-2008, 17:23
vozi bicikl...

Kostolomac
23-06-2008, 17:29
neka napokon neko izmisli hladnu fuziju :P

Neven <R>
23-06-2008, 18:34
Zabranio bih špekulaciju na svjetskom tržištu. Natjerao Amerikance da se presele u gradove i da ne žive u predgrađima i putuju 100km na posao svaki dan. Zabranio Amerikancima da voze SUV-ove, i slične rastrošne automobile. I tako dalje...

Nodakim
23-06-2008, 18:46
Zabranio bih špekulaciju na svjetskom tržištu. Natjerao Amerikance da se presele u gradove i da ne žive u predgrađima i putuju 100km na posao svaki dan. Zabranio Amerikancima da voze SUV-ove, i slične rastrošne automobile. I tako dalje...



zar nije vise eko friendly pobite sve Amere?onako pa stvoriti ce humus.....plodno tlo...pa ono nahranimo jos Afriku

Arbiter of Change
23-06-2008, 18:55
Ono... ne grijte se zimi - obucite više slojeva odjeće. :)

Re-edukacija puka i promjena seljačkog mentaliteta (nema veze šta su mi prozor i vrata otvoreni i vani je 25 stupnjeva, naprditi ću klimu na -20) našeg krasnog naroda bi bio dobar početak.

TeraBajt
23-06-2008, 19:47
Uporaba bora je izvrsna solucija.

ScorpiuS
23-06-2008, 19:56
Nemoj koristit ništa što trati naftu.
Bilo je nešto na televiziji da se više isplati kupovat benzin u jutro.

Herr Schnitzel
23-06-2008, 21:03
Sprijecit americko izvrtanje medjunarodnog trzista naftom (visoke cijene barela nafte je jedino sto drzi dolar na zivotu)...

TheJopa
23-06-2008, 21:25
Nemoj koristit ništa što trati naftu.
Bilo je nešto na televiziji da se više isplati kupovat benzin u jutro.


Aha. Stvar je u tome da se tijela (i tekučine, of course) šire na toplini. U jutro je tlo - i rezervar nafte na pumpi koji je ukopan - hladniji i isti broj molekula nafte (inače ugljični spojevi) stane u manje prostora. A benzin se kupuje po volumenu - litri. Ako kupuješ po žegi, u tvojoj litri ima manje molekula..

Aerial
23-06-2008, 21:37
Ma treba raditi na nekom novom izvoru energije, nafta će uskoro ionako biti muzejski antikvitet... Neke zemlje koje su trenutno glavni izvoznici nafte (Egipat, recimo) bez nafte će ostati za 11 (jedanaest!) godina uz ovakvu eksploataciju...

Bartuc
23-06-2008, 21:55
Ma treba raditi na nekom novom izvoru energije, nafta će uskoro ionako biti muzejski antikvitet... Neke zemlje koje su trenutno glavni izvoznici nafte (Egipat, recimo) bez nafte će ostati za 11 (jedanaest!) godina uz ovakvu eksploataciju...

Neče, to ti je sve marketinški trik... "Joj nemamo nafte pa to još kaj imamo bumo poskupili..."!

PS: Imaš već aute kaj voze na struju do 80km/h! Puniš ga kao mobitel i sa jednim punjenjem napraviš parsto kilometri! A da ne pričam o autima na vodu koji rade na principu ekstrakcije vodika iz vode te reciklaže istoga tako da se opet može iskoristiti za pogonjenje motora...

flander
23-06-2008, 21:56
vozi bicikl...


i ukinuo formulu 1, oni potroše goriva po utrci kolko bi ja imal ja 5 godina

King tiger
23-06-2008, 22:22
educirati ljude da kad grade kuce da urade i bozju fasadu s termoizolacijom , a ne kasnije se cude zasto im je hladno u kuci od gole cigle, nek se auta vozikaju na plin i tako to.

Lord Jambrek
23-06-2008, 23:28
Ma treba raditi na nekom novom izvoru energije, nafta će uskoro ionako biti muzejski antikvitet... Neke zemlje koje su trenutno glavni izvoznici nafte (Egipat, recimo) bez nafte će ostati za 11 (jedanaest!) godina uz ovakvu eksploataciju...

Neče, to ti je sve marketinški trik... "Joj nemamo nafte pa to još kaj imamo bumo poskupili..."!

PS: Imaš već aute kaj voze na struju do 80km/h! Puniš ga kao mobitel i sa jednim punjenjem napraviš parsto kilometri! A da ne pričam o autima na vodu koji rade na principu ekstrakcije vodika iz vode te reciklaže istoga tako da se opet može iskoristiti za pogonjenje motora...

Ili sad što su napravili na zrak, razvija dost dobru brzinu.

kikl0p
23-06-2008, 23:35
brijem da cu si napravit orgonski motor i vozit auto na vodu

unknown
24-06-2008, 08:18
neka napokon neko izmisli hladnu fuziju :P

:? pa već postoji, samo nije efikasna

http://en.wikipedia.org/wiki/Cold_fusion

RIPtheREAPER
24-06-2008, 08:55
Zasto se ljudi malo ne trgnu da prokljuve u cemu je problem ako bi nam ta hladna fuzija mogla bit korisna...

Aerial
24-06-2008, 09:13
A bile bi fora i one magnetske ceste ko' u Minority Report, po kojima auti samo "klize" :)

(da, znam, japanci to već naveliko furaju sa svojim vlakovima... tehnološki razvijeni gadovi)

unknown
24-06-2008, 09:44
A bile bi fora i one magnetske ceste ko' u Minority Report, po kojima auti samo "klize" :)

(da, znam, japanci to već naveliko furaju sa svojim vlakovima... tehnološki razvijeni gadovi)

ne svi, samo oni kontinentalni tj. na veće udaljenosti... evo ti kod njih gradski prijevoz

http://youtube.com/watch?v=BE35onlIySk

:rotfl:

unknown
24-06-2008, 10:38
Ako imate auto kupite PLIN!!! Kao ja! :D

300 km na 100 kn :D

meni je još uvijek podnošljivo zato što moj bmw vozi na dizel

777_IK7_777
24-06-2008, 15:59
Rjesenje svega zla je dic SAD i Kinu u zrak.... To je daleko najbolje i najisplativije rjesenje, kad su oni dva najveca zagađivaca okolisa, a SAD je nak i nak najveci krivac poskupljenja nafte, da nema tog poskupljenja doslo bi do inflacije i dolar bi bio manje vrijedan od kune

unknown
24-06-2008, 17:32
Rjesenje svega zla je dic SAD i Kinu u zrak.... To je daleko najbolje i najisplativije rjesenje, kad su oni dva najveca zagađivaca okolisa, a SAD je nak i nak najveci krivac poskupljenja nafte, da nema tog poskupljenja doslo bi do inflacije i dolar bi bio manje vrijedan od kune

uništi ameriku i poremetio si odnos snaga u svijetu....

777_IK7_777
24-06-2008, 18:39
Onda cemo vjerojatno bit pod vodstvom japanaca... sta fali?

seahawk37
24-06-2008, 19:53
A bile bi fora i one magnetske ceste ko' u Minority Report, po kojima auti samo "klize" :)

(da, znam, japanci to već naveliko furaju sa svojim vlakovima... tehnološki razvijeni gadovi)

ne svi, samo oni kontinentalni tj. na veće udaljenosti... evo ti kod njih gradski prijevoz

http://youtube.com/watch?v=BE35onlIySk

:rotfl:

hahaha koja fora, mislio sam da ih nece uspjet strpat, brutala :D

Nodakim
24-06-2008, 20:26
Ma treba raditi na nekom novom izvoru energije, nafta će uskoro ionako biti muzejski antikvitet... Neke zemlje koje su trenutno glavni izvoznici nafte (Egipat, recimo) bez nafte će ostati za 11 (jedanaest!) godina uz ovakvu eksploataciju...

Neče, to ti je sve marketinški trik... "Joj nemamo nafte pa to još kaj imamo bumo poskupili..."!

PS: Imaš već aute kaj voze na struju do 80km/h! Puniš ga kao mobitel i sa jednim punjenjem napraviš parsto kilometri! A da ne pričam o autima na vodu koji rade na principu ekstrakcije vodika iz vode te reciklaže istoga tako da se opet može iskoristiti za pogonjenje motora...


onaj tesla roadster ide 200 kilometara na sat...a ovo oko vodika moze biti opasno i trebaju veliki spremnici za njega.....(opasno jer vodik s kisikom tvori ekslozivnu smjesu)

Aerial
24-06-2008, 21:35
PS: Imaš već aute kaj voze na struju do 80km/h! Puniš ga kao mobitel i sa jednim punjenjem napraviš parsto kilometri!

Jep, Sanader je sredio to već... :)

Nodakim
24-06-2008, 22:35
27 %,27 % baby

MTF*
26-06-2008, 14:27
to s naftom je sranje da je nema, ima je, samo je dublje pod zemljom, a gadovi su skrti dublje kopat...

Svinjoguz
26-06-2008, 17:53
ameri voze takve aute...e to nisu SUVovi, to su gigantski marauderski nafta-plin uber auti...
neki dan sam vidio Pontiaca sa amer. regom...ima 7 sjedala, kabinu iza i prtljaznik u stilu kamioneta...
ako to nema 600KS i 8 tona onda neznam sta...

Lord Jambrek
26-06-2008, 23:12
A tak ameri većinom imaju, puno cilindara, visoka kubikaža, piju ko blesavi