PDA

Pogledaj cijelu verziju : komp se ne pali,ali radi...



Jerry
23-06-2008, 11:51
Ovako,jučer sam slučajno komp ugasio tako da sam iskopčo ga iz struje direkt (long story...),danas ujutro se probudim,i idem upaliti komp,ali ne.Ona zelena lampica stalno radi kad upališ komp na kućištu,ali ventilator i sve ostalo ne.Ok,napajanje,izvučem,očistim,palim gasim ali ne.Skužim da kad uključim komp vent se vrti 1-2 sec i onda stane.uzmem napajanje MS 300w iz bratovog kompa i spojim na svoju pilu,kad gle čuda,radi :)
Esad,ovaj problem mi se s najpajanem i prije događao,ali ja sa samo iskopčo napajanje i ukopčo ponovo...,marka napajanja je neko kinesko noname što sam dobio s kompom u hgspotu 400w brijem.

Dommyshell
23-06-2008, 12:00
Pucaj na novo napajanje. 8) 8)

zoky
23-06-2008, 12:00
Može biti da ti je napajanje ovaj put izdahnulo! Ak ne želiš da sve ode k vragu uzmi
Napajanje FORTRON 400W, PNF serija, PFC, Super Silent, 12cm vent -260kn ADM
i bez brige si...

23-06-2008, 13:27
Možda je napjanje dalo dušu ili su se pak malo konektori shebali.Probaj očistiti s nečime one 3 rupe na konektoru za napajanje i bolje ga gurni u samo napajanje.

Bilo kako bilo razmisli o boljem napajanju.Barem nečeš više imati nikakvih problema glede tih stvari.

Jerry
23-06-2008, 13:33
probo sam s 3 različta kabla isto je,sad da očistm mao one konektore na matičnoj?

23-06-2008, 13:38
probo sam s 3 različta kabla isto je,sad da očistm mao one konektore na matičnoj?

Da probaj sve lijepo pročistiti...pa budeš vidio...i nemoraš biti labav kod uštekavanja...slobodno malo jače utakneš...da se slućajno nisu izlizali ono kontakti pa ti ne sjede kak trebaju.

Durin
23-06-2008, 13:41
Napajanje ti je otišlo u vječna lovišta 100%.Imao sam već taj problem (potpuno isti) i jedino riješenje-novo napajanje.

Jerry
23-06-2008, 13:44
neće isprobao...

Gwin
23-06-2008, 13:53
ako sa drugim napajanjem radi, onda nema puno mozganja. činjenica da je riječ o noname napajanju iz jeftinog kućišta govori puno. najvjerojatnije je zbog nedostatka ulaznog naponskog filtera uspio pregorit 12V rail.
ako kabel dobro sjedne u napajanje, čvrsto, a komp ne radi....

moja pretpostavka je da 5V i 5VSB railovi rade, zato imaš lampicu na kejsu, i zato se napajanje pokrene, ali čim krene potražnja za 12V strujom, zbog sjebanog strujnog kruga se prebrzo pali OCP zaštita i gasi napajanje.

Jerry
23-06-2008, 13:56
ništa,uzeću za stoju neko ms šrot za par dana dok ne dobiju starci plaću pa uzeti nešta kvalitetnije

vex
23-06-2008, 17:21
o boze , uzet ces ms šrot , a za par dana novo .... pa strpi se tih para dana pa onda uzmi novo , nemoras novce bacat bezveze..

Jerry
23-06-2008, 21:04
evo javljam se s svog kompa,situaicj aje sljedeća -> uzeo sam bratovo napajanje 300W i stavio u svoje,privremeno ofc,moje napajanje radi na njegovom,vjerovatno jer treba malo energije,eh sad,kad ga oću upalit,pišti 4 puta i nepojavi se onaj screen di očitava hddove i te spike...
u čem je problem ?

Gwin
23-06-2008, 21:08
ermm..

koji komp pišti ?? jel oba kompa rade normalno ??

onak..piši na hrvatskom..

Jerry
23-06-2008, 21:09
moj radi normalno s tim njegovim napajanem,300W MS..jebiga
a bratov pišti,znaći kad ga oću upaliti,4 puta pišti,provjerio sam memoriju i grafičku sve je dobro uštekano...,pišti i s mojim napajanjem i njegovim

Gwin
23-06-2008, 21:14
znači, s tvojim napajanjem ne radi nijedan komp.

a s njegovim napajanjem tvoj komp radi, a njegov ne.

kaj to znači da njegov komp nije niti prije radio ili ste neš sad sjebali ?

Ubizec Corporation
23-06-2008, 21:16
Ajme meni zakopliciro si si zivot sad,kaj nisi bacio to shugavo napajanje neg si ga uvaljho burazu bas si smrad :rotfl: !Nas kaj si ti napravio sad njemu ?90% je da si mu skurio cjeli komp ili bar neku komponentu.Pišti ti zato kaj neka komponenta ne radi ili nije dobro ustekana(provjerio si jao)
:thumbs1: !

Jerry
23-06-2008, 21:19
ma gle,bila je ovako situacija,on je neš drko i zvao me,ja došao,i komp pišti 4 puta kad palim,izvadim napajanje njegovo i stavim sebi.moje napajanje staivm njemu,komp se normalno pali ventovi i sve hdd,samo opet pišti 4puta,e sad neznam u čemu je problme.
znaći,
moj komp - njegovo napajanje radi,moje ne
njegov komp - moje radi napajanje,ali i njegovo,samo on pišti 4 puta.

Jerry
24-06-2008, 11:12
I kak bi ja trebo skužiti šta mi je ošlo?

Karlo_from_Bjelovar
24-06-2008, 11:22
pogledaj u prirucnik od maticne...

Jerry
24-06-2008, 11:22
Nemam :D
to je star komp 6 godina lol

Karlo_from_Bjelovar
24-06-2008, 11:29
nadi na intfsnetu za download...

Ubizec Corporation
24-06-2008, 11:57
Ak sam dobro skuzio sad njegov komp ne radi ni s njegovim napajanjem?A tvoj radi s njegovim ali ne radi s onim starim(tvojim) sad probaj nabavit 3 napajanje pa pukni u njegov komp.Nemoj nis dirat ak tebi radi komp odi njegov slozi!Ak nemres nabavit napajanje probaj odkopcat komp iz struje i izvadi onu malu baterjicu na maticnoj i zatim ostavi maticnu bez baterje na burazovom kompu 2 dana onda opet vrati baterju i cukni napajanje s tim da kad metnes napajanje izvadi ram slotove obrisi i opet metni(provjeri i grafulju isto)!

la50
24-06-2008, 12:04
moj radi normalno s tim njegovim napajanem,300W MS..jebiga
a bratov pišti,znaći kad ga oću upaliti,4 puta pišti,provjerio sam memoriju i grafičku sve je dobro uštekano...,pišti i s mojim napajanjem i njegovim
ja brijem da ti su ti ram i ošli k vragu,jer je meni to isto bilo prije nekih godinu dana(dok sam imo garanciju i lipo sam zamjenio valjanim i sve ok)-ovo je za bratov ti komp
al ako si provjerio kak si reko(onda bo)

Jerry
24-06-2008, 12:48
Ak sam dobro skuzio sad njegov komp ne radi ni s njegovim napajanjem?A tvoj radi s njegovim ali ne radi s onim starim(tvojim) sad probaj nabavit 3 napajanje pa pukni u njegov komp.Nemoj nis dirat ak tebi radi komp odi njegov slozi!Ak nemres nabavit napajanje probaj odkopcat komp iz struje i izvadi onu malu baterjicu na maticnoj i zatim ostavi maticnu bez baterje na burazovom kompu 2 dana onda opet vrati baterju i cukni napajanje s tim da kad metnes napajanje izvadi ram slotove obrisi i opet metni(provjeri i grafulju isto)!
ok,znamci resetirambios posto vadim bateriju,malo cu pocistiti ram slotove,grafa je ok provjerio sam...

Jerry
24-06-2008, 20:23
lock,grafa je bila u banani(virila,nije do kraja ukopčana)

Lord Jambrek
24-06-2008, 23:40
lock,grafa je bila u banani(virila,nije do kraja ukopčana)


Baš sam to htjeo napisat, 4 puta pišti za grafu, znam kad mi je riknuo GF3, staroj isto kad sam krivo uštekao grafu je pištalo 4 puta. Za rame pišti jednom, ali dugo

Ubizec Corporation
25-06-2008, 00:10
RIJEŠENO LOCK!

Sickmanno1
25-06-2008, 20:00
Ubizec Corporation i Jerry

Procitat pravila...nema locka...nije ovo Mravlja kiselina...

Ubizec Corporation
28-06-2008, 10:38
Ma sve cool znam da nema loka al ja to onak da zakljuicimo temu da je rijeeseno bez zolonamjere :D