PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pro Evolution Soccer 2009



Edi Sm187
23-06-2008, 11:31
PES 2009 will be revealed today!

The official press release for Pro Evolution Soccer 2009 is said to be hitting the web today and will be accompanied by some high-resolution screen shots, according to insiders in Germany. And, just to wet your appetite, you can find below the first grainy images of PES 2009, courtesy of WENB.

Prve slike! (http://www.pesgaming.com/blog/wp-content/photos/pes2009.JPG)

Evo, počelo je. Nadam se da ovaj PES neće ispasti kao PES2008.

SkunK
23-06-2008, 12:23
Keep us informed mate :D

Edi Sm187
23-06-2008, 12:38
Uh, pojavile se nove informacije.

Ukratko, PES09 će imati poboljšanu grafiku (wow), težiti će realnosti, poboljšane kontrole i nove poteze, bolju podršku za online igru, i, najvažnije, izlazi najesen za PlayStation3, Xbox 360, PC-DVD, PlayStation2 i PSP.

Nove slike (http://uk.ps3.ign.com/dor/articles/883389/pro-evolution-2009-kicks-off-/images/first-pes-2009-screens-20080623031555926.html)
Nove slike 2 (http://www.pcaction.de/?menu=browser&article_id=648513&image_id=842528)

Više informacija na: http://www.pesgaming.com/blog/index.php

Mene ova težnja prema realnosti veseli, a kontrole su mi i dosada bile OK, tako da se nadam da ih neće radikalno promjeniti.

la50
23-06-2008, 12:50
jeeeeeeee,već najesen izlazi(jeeeeeeee),nadam se da će ispunit sva očekivanja,a ti novi potezi-baš me zanima koje će nove poteze uvesti

Toxic
23-06-2008, 13:07
Jedva cekam...nadam se da ih nece zeznuti ovaj "year in the title sindrom" ubuduce :).
Pogotovo novi potezi yay...sta ce sada biti (molim te Boze da bude opcija da udaris sudiju pa makar dobio zabranu igranja 2 dana)

Edi Sm187
23-06-2008, 13:10
jeeeeeeee,već najesen izlazi(jeeeeeeee),nadam se da će ispunit sva očekivanja,a ti novi potezi-baš me zanima koje će nove poteze uvesti
Za svaki PES uvedu neke nove poteze, no većinu tih poteza ja baš i ne koristim, neznam za vas.
Više gledam na srž igre koja bi u ovom nastavku trebala doživjeti promjene (realizam, ne?) i tako bi nam trebala priuštiti neko novo nogometno-virtualno iskustvo.

I master liga bi trebala doživjeti neke promjene. Promjene koje su uveli u prošlom PESu u master ligi su po meni bile dobre (ono sa rangom kluba), ali volio bih vidjeti 3.ligu, tako da malo produže trajanje probijanja nekog kluba u 1. ligu i dodatno otežaju stvari.

Ementaler
23-06-2008, 21:32
Evo i vijesti na HCL-u sa možda mrvicu više informacija, službenim press releasom i prvih 13 shotova ;)

http://www.hcl.hr/vijesti.php?TekstID=2063&select=27

Grafički se čini ponovno skroz solidno, kao i 2008... što se tiče tih noviteta u gameplayu.. Eh, vidjet ćemo.

flander
25-06-2008, 23:22
na ovoj jednoj slici golman ima rukavice koda su radničke, one za vrt

Toxic
25-06-2008, 23:40
na ovoj jednoj slici golman ima rukavice koda su radničke, one za vrt
To je za jedan od novih poteza "the almighty potatoe digger"...skida sve zivo :)

Sterpo
26-06-2008, 09:04
najs, nadam se da imaju licencu za englesku ligu :roll:
i za barem dio hrvatske

Edi Sm187
03-07-2008, 20:12
Prvi put objavljen datum izlaska: novi PES izlazi oko 15.10.

Edi Sm187
06-07-2008, 12:10
Evo, u međuvremenu su se pojavile nove informacije:

- PES2009 će imati nove stadione, neki će biti ekskluzivni samo za PES.
- Konami je ugrabio Champions League licencu.

SkunK
06-07-2008, 13:18
- Konami je ugrabio Champions League licencu.

To se trazi!

la50
06-07-2008, 14:27
- Konami je ugrabio Champions League licencu.
To se trazi!
fala bogu(jes jes jes jes)

mrs.croft
07-07-2008, 14:12
looks nice, no ako će igrivost bit ko 2008, postavit će se najgore pitanje - what the hell is wrong with Konami? :(

Ementaler
08-07-2008, 13:54
Novi PES mi se čini opet isti, zapravo mi se nova Fifa čini napetijom.. pogotovo što napokon i mi na PC-u dobivamo next-gen verziju...

Jeste vidjeli informacije o novoj FIFI ?

http://www.hcl.hr/vijesti.php?TekstID=2099&select=27

Ugl, novi način kontrole, NG grafika, 250 sveukupnih poboljšanja... znam da je velika većina toga vrlo vjerojatno marketinški trik, al vjerujem da ce bit najbolja do sada....

Edi Sm187
10-07-2008, 12:42
looks nice, no ako će igrivost bit ko 2008, postavit će se najgore pitanje - what the hell is wrong with Konami? :(
Nadam se da će se KONAMI vratiti na stare putove PES-a 6, jer PES2008 je bio :yuck:
No grafika PES-a 2008 je poželjna + da malo optimiziraju i da nam daju neke napredne grafičke postavke, bit će OK.


Novi PES mi se čini opet isti, zapravo mi se nova Fifa čini napetijom.. pogotovo što napokon i mi na PC-u dobivamo next-gen verziju...
Mislim da ne treba suditi igru po grafici, bolje sačekati gameplay video. Ako PES2009 bude gameplayom nalik na PES6, mislim da FIFA nema šanse.

seahawk37
10-07-2008, 12:52
PES 5 je bolji i od šestice i 2008 tj. 5 je najbolji

Edi Sm187
10-07-2008, 14:18
PES 5 je bolji i od šestice i 2008 tj. 5 je najbolji
Nikad nisam shvaćao zašto je PES5 bolji od PES-a 6?
Na 5-ici bi svaku utakmicu zabio gol na istu fintu, dok mi 6-ica manje dopuštala da tako zabijam golove. Šestica ima po meni prirodnije kretnje igrača.

Ma, idem ponovo instalirat 5-icu, pa ću vidjet.

Snake
20-07-2008, 17:13
pes je još uvijek dobar, no fifa misli ozbiljno ove godine - kaj su ono pričali da će se moć igrat mišem i tipkovnicom? živi bili pa igrali

Edi Sm187
20-07-2008, 20:52
moć igrat mišem i tipkovnicom? živi bili pa igrali
Baš me zanima kako će se to izvesti. Možda kao nekakav TPS?

Koliko sam skužio, FIFA svake godine misli ozbiljno, ali jednostavno ne vjerujem da bi EA riskirao sa nekom drugačijom FIFA-om kad ionako ima veliku bazu fanova koji će rado platiti za igru ovakvu kakva je.

E, da, ovo s mišem bi moglo izgledati kao Chaos League, samo trebaju malo srediti kontrole tako da liče na kontrole nekakvog TPS-a pa da igra ne izgubi na brzini.

seahawk37
20-07-2008, 23:20
moć igrat mišem i tipkovnicom? živi bili pa igrali
zanimljivo... Madden NFL se igra tak...

Snake
21-07-2008, 13:19
Koliko sam skužio, FIFA svake godine misli ozbiljno, ali jednostavno ne vjerujem da bi EA riskirao sa nekom drugačijom FIFA-om kad ionako ima veliku bazu fanova koji će rado platiti za igru ovakvu kakva je.

istina, svake godine misle ozbiljno i fifa 08 i nije bila toliko loša već samo grafika iz 2003. Srećom, sljedeća fifa na pc-u će imat next-gen grafiku.
navodno će svaka verzija za svaku platformu bit specifična. tako će ps3 vjerojatno imat neki posebni mod (siaxis maybe?), pc verzija će imat najbolju grafiku i napredne kontrole mišem, wii će imat grafiku poput one iz sensible soccer ali će imat i drugačiju kontrolu zahvaljujući wii-remoteu.

cham3leon
24-07-2008, 08:06
Ma znate šta, postoje samo neke stvari koje treba riješit da bi novi PES bio kako treba.

Po meni bi kao prvo trebalo riješit duge pasove koji djeluju toliko arkadno i glupavo u 2008 da je samo zbog toga igra počela djelovat fifastično. Pasovi idu ko po žici a duge lopte imaju barem 3 puta veću preciznost i brzinu od šuta što je apsurdno.
Nadalje, bolji edit mod bi isto dobro došo. Importanje slika je bio dobar dodatak ali me razočarao nedostatak mogućnosti editiranja grbova klubova, što je ako mene pitate važnije od potpune licence, jer će se uvijek naći entuzijasta koji će pretvoriti Merseyside Red u Liverpool i zamijeniti grb s pravim.

Naravno, poželjno bi bilo da ne bude toliko bugova, i to je to.

Što se grafike tiče, ova na 2008 je ok, neka je poboljšaju, ali ne bi bilo dobro da bude prezahtjevna u odnosu na staru.

Edi Sm187
24-07-2008, 13:26
Za edit mod se slažem. Ustvari, čitav PES2008 je bio srezan po pitanju opcija, točnije, onih naprednih.
Za passove se slažem, u PES2008 su izgledali kao šutevi po golu. Mogli bi i malo srediti primanje lopte kod igrača, a ne da se istom svaki put lopta odbije tri metra u nekom smjeru. Mogli bi i malo poboljšati golmane.
Nešto si zaboravio u postu. Mislim da bi trebali total izmjeniti igranje obrane, jer su malo brži igrači u PES2008 bili bogovi i mogli su izdriblati svih 11 igrača protivničke momčadi. Zato je PES2008 bio FIFA-like.

Ovaj PES bi trebao biti manje zahtjevan od prošlog, zato jer prošli nije bio baš najbolje optimiziran. Npr. Na PS-u 3 se vrtio negdje između medium i high detalja.

Snake
24-07-2008, 14:46
da, obrana i pasovi su jako loši u 2008. ali još uvijek je to dobra igra.
ali ono, koliko god puta izbio loptu uvijek će ju netko dočekat glavom ili prsima. ali baš uvijek. nikad ga lopta neće preskočit.

ZoSo
24-07-2008, 19:04
[quote="mrs.croft":v7xssmfx]looks nice, no ako će igrivost bit ko 2008, postavit će se najgore pitanje - what the hell is wrong with Konami? :(
Nadam se da će se KONAMI vratiti na stare putove PES-a 6, jer PES2008 je bio :yuck:
No grafika PES-a 2008 je poželjna + da malo optimiziraju i da nam daju neke napredne grafičke postavke, bit će OK.


Novi PES mi se čini opet isti, zapravo mi se nova Fifa čini napetijom.. pogotovo što napokon i mi na PC-u dobivamo next-gen verziju...
Mislim da ne treba suditi igru po grafici, bolje sačekati gameplay video. Ako PES2009 bude gameplayom nalik na PES6, mislim da FIFA nema šanse.[/quote:v7xssmfx]


Bilo bi dobro akd bi se vratili na te stare puteve. PES 2008. mi je loš, nikako se ne mogu prilagoditi na njega, iako ga igram svaki dan, ali to su samo prijateljske utakmice.
Ono što je netko gore spomenuo da su kupili licencu za Ligu prvaka mi se jako sviđa i mislim da će to bit super. AL prije svega je bitno da engleski klubovi imaju prave dresove i da bude puuno dobrih stadiona. :D

cham3leon
25-07-2008, 11:02
Istina, to o obrani sam mislio još napisat.

Problem je što obrambeni igrači ponekad jako loše čuvaju protivnike i puštaju im previše mjesta, dok ih ponekad čuvaju kako treba.

I tako dolazimo za ono što ja smatram potencijalnim krivcem za to, a to je moral igrača. Iako na papiru dobro zvuči da u nogometnoj simulaciji moral igrača igra bitnu ulogu, u praksi je to vrlo iritirajuće. Povedeš li 2:0 ili čak samo 1:0, osjetno će tvoja ekipa igrat zmajski. U slučaju da povede protivnik, tvoji igrači će se ponašati kao da su izmoreni, počet će puštati prostora protivnicima. Dobro je da se osjeti ta uloga morala, ali šta je previše je previše, ovako te igra dovede na rub živaca.

Edi Sm187
25-07-2008, 12:12
da, obrana i pasovi su jako loši u 2008. ali još uvijek je to dobra igra.
ali ono, koliko god puta izbio loptu uvijek će ju netko dočekat glavom ili prsima. ali baš uvijek. nikad ga lopta neće preskočit.
:D
Pokušaj promjeniti stranu u obrani sa dugim passom- igrač s druge strane zna ostati na mjestu i lopta ga preskoči, a on ju samo prati pogledom.


I tako dolazimo za ono što ja smatram potencijalnim krivcem za to, a to je moral igrača. Iako na papiru dobro zvuči da u nogometnoj simulaciji moral igrača igra bitnu ulogu, u praksi je to vrlo iritirajuće. Povedeš li 2:0 ili čak samo 1:0, osjetno će tvoja ekipa igrat zmajski. U slučaju da povede protivnik, tvoji igrači će se ponašati kao da su izmoreni, počet će puštati prostora protivnicima. Dobro je da se osjeti ta uloga morala, ali šta je previše je previše, ovako te igra dovede na rub živaca.
Govoriš za PES2008? U njemu je moral povezan sa hrpom bugova.
A ako govoriš za PES6- jučer sam vodio 1:0 do 85' i dobio 3 gola u 5'.

Jedna stvar koja me iritira u PES6 (ne sjećam se je li bila u PES2008) je davanje kompjutersko upravljenog igrača na upravljanje igraču. Tad igrač malo stane, i to pokvari čitavo igranje obrane.
I kad se pokušava ručno mjenjati igrače (L1) kompjuter "vrti" upravljanje izmeđ 3 ista igrača, a nikako da dopusti upravljanje nad željenim igračem.
Također me uveseljava kad kompjuter ne želi da upravljam zadnjim igračem u obrani, već na upravljanje mi daje igrače koji su već ispali, preuzme zadnjeg igrača u obrani i pretvori ga u igrača koji nije zadnji igrač u obrani, jer obrane više nema.

Sickmanno1
26-07-2008, 03:17
Ako nepoprave vise Cescu ocijene poludit cu...

Te ocijene me najvise iritiraju u tom PES-u

Pa ono realno pogledajte...uzmes West Ham i Parker, Dyer, Bowyer, Ljundberg i ekipa, svaki od njih ima bolje ocijene od Febregasa, pa daj wtf?

MPxPXel
26-07-2008, 09:37
ali se zato fabregas razvije u master ligi bolje od svih tih :)

cham3leon
28-07-2008, 07:52
U 2008-ici je vrlo iritantan onaj bug (ili što već je, jer mi se čini da je čak namjerno napravljen), koji nastane nakon što promijeniš igrača dok stvaraš pritisak. Novoodabranim igračem onda opet pritisneš, a ovaj s kojim si do maloprije upravljao još koju sekundu trči za tim igračem umjesto da se isti čas kad izabereš drugoga vrati na poziciju.

I tako nastane rupa u obrani koju protivnik lako iskoristi jednostavnim duplim pasom ako mu je još jedan igrač na raspolaganju (što je česta situacija jer će ga obrana jako mlitavo držat), ili ako ima nekog bržeg napadača samo šprint dok ima prostora i već je u 16m.

Edi Sm187
01-08-2008, 17:38
Evo, službeno je objavljeno da će Lionel Messi biti lice na kutiji novog PES-a.

Edi Sm187
07-08-2008, 17:28
Evo, njemački časopis "Play3" se dokopao rane verzije ove igre.

Nijemci kažu da je rana verzija igre prilično ispolirana, igrači imaju poboljšan odaziv (response) kad su dodavanja u pitanju, AI je unaprijeđen tako da se igrači bolje postavljaju i agresivnije igraju, tako da je i AI obrane prilično dobro odrađen, novi sistem manual-passova na kojeg se lako prilagoditi, modeli igrača izgledaju bolje, dodane su nove animacije i vrijeme ima veći utjecaj na igru (napokon će se igrači više klizati i loptu će biti teže kontrolirati po mokrim terenima).

la50
07-08-2008, 17:47
Evo, njemački časopis "Play3" se dokopao rane verzije ove igre.

Nijemci kažu da je rana verzija igre prilično ispolirana, igrači imaju poboljšan odaziv (response) kad su dodavanja u pitanju, AI je unaprijeđen tako da se igrači bolje postavljaju i agresivnije igraju, tako da je i AI obrane prilično dobro odrađen, novi sistem manual-passova na kojeg se lako prilagoditi, modeli igrača izgledaju bolje, dodane su nove animacije i vrijeme ima veći utjecaj na igru (napokon će se igrači više klizati i loptu će biti teže kontrolirati po mokrim terenima).
ako bude uistinu tako onda će bit odlična

seahawk37
08-08-2008, 12:03
oces rec da je Fifa bolja? :wink:

la50
08-08-2008, 13:49
onda odi ća iz ove teme,otvori novu koja se bude zvala "pes je sranje"NOT

cham3leon
08-08-2008, 20:42
Je, FIFA ti je simulacija... moš mislit.
Osim ako igraš ovu novu na PS3, nju nisam imao prilike isprobat, navodno bolja od PES2008.

Edi Sm187
08-08-2008, 21:12
Pro Evolution Soccer nikad neče bit ko FIFA nije realan u FIFI se igrači bacaju za loptom a tu gledaju u nju ko neke budale a golman stoji na golu i gleda kako lopa prolazi kraj njega i baci se minutu kasnije na nju

ajd nije totalno igrivost je bolja ali samo malo da naprave da je realnija
Dakle, PES-ova igrivost je bolja od FIFA-ine, ali je FIFA ipak bolja igra :thumbs1:
PES nije realan poput FIFA-e? :thumbs1:
Pljuješ po PES-ovom AI-u obrambenih igrača i donekle imaš pravo (to i meni zna ići na jetra), ali ti pljuješ po tom AI-u u temi o PES2009 kojeg su samo sretnici vidjeli na djelu. :thumbs1:
Ne koristiš znakove interpunkcije :thumbs1: .

Mravlja kiselina je u onom smjeru <-.

Edi Sm187
15-08-2008, 10:04
Nove informacije o novom PES-u. Jučer se na PESfan site-u pojavilo dosta detalja o novom PES-u, evo sažetka:

Dosta finti će se moći izvoditi bez da pritisnete one posebne tipke (valjda R2 ili tako nešto), nova fizika lopte (drugačiji izračuni otpora zraka), šutevi i dodavanja neće više biti pohranjeni- sve će biti trenutačno, težina uklizivanja i drugih pokušaja uzimanja lopte će ovisiti o tome koliko dugo držite pritisnutu tipku, bolje iskorištavanje skakanja lopte, ocjene igrača više utječu na njihovu igru tj. izvođenje finti.

Novi PES će krasiti poboljšani Teamvision, koji će najviše dobiti značaja na ligaškim utakmicama, oko 20 stadiona (među kojima je i Wembley), bolje osvjetljenje, više individualnih animacija igrača, nova vertikalna kamera koja će omogućavati tzv. "Player Focus" zoom u 1-na-1 situacijama (ovo je već viđeno u ISS-u 3 za PS2, svakako dobrodošao novitet, ali ipak se nadam da će se moći isklučiti) i u edit modu ćemo moći upotrijebiti pixel-paint za crtanje badgeva i emblema te dodati zvukove navijanja.

PES2009 će zadržavati novi mod igranja, "Become a Legend", koji će se moći igrati i online, a u njemu vodimo jednog igrača (veznog ili napadača) putem slave. Default kamera će biti ona nova vertikalna.
U master ligu će se uvesti i odanost igrača, koja će i utjecati na njegovu igru na terenu (npr. ako bude nezadovoljan uvjetima loše će igrati ii neću uopće igrati).

To bi bilo to, evo vam link sa malo opširnijim informacijama na engleskom:
http://www.pesfan.com/news/?id=7214284

Death By Sexy
15-08-2008, 11:30
Sšutevi i dodavanja neće više biti pohranjeni- sve će biti trenutačno, težina uklizivanja i drugih pokušaja uzimanja lopte će ovisiti o tome koliko dugo držite pritisnutu tipku, bolje iskorištavanje skakanja lopte

sve mi se sviđa.. a posebno ovo
samo nek bude na areni ;)

avr freak
16-08-2008, 03:14
budemo vidli kaj to bude...nadamo se najboljem....

Edi Sm187
18-08-2008, 20:20
Link sa novim slikama: http://www.pesgaming.com/blog/pes-2009-news/250/some-more-pes-images/

A sada se pitam koji vrag su oni bodovi? Kombo potezi? Možda će novi PES imati mod igranja na bodove, što bi bilo poprilično OK...

Snake
19-08-2008, 10:08
pretpostavljam da su vezani za novi become a legend mod.
ili je pak master liga dobila novi način skupljanja dodatnih bodova - možda se ne nagrađuje samo rezultat (broj postignutih golova) nego i teamwork, razrađenost akcija, hattrick, izvođenje specijalnih poteza i sl.

Edi Sm187
20-08-2008, 19:39
amMnwdoXyJo- prvi gameplay video.

oVIG97XtQ7U- interview sa Seabasom.

avr freak
21-08-2008, 14:40
izgleda zanimljivo.... :thumbs2:

Edi Sm187
22-08-2008, 19:09
Novi gameplay videi!
Video 1 (http://uk.xbox360.ign.com/dor/objects/14261716/pro-evolution-soccer-2009/videos/proevosoccer_gc0821_082108.html)
Video 2 (http://uk.gamespot.com/ps3/sports/pes2009/video/6196348/pro-evolution-soccer-2009-video-feature-1?tag=videos;title;1)
Video 3 (http://www.gametrailers.com/player/38750.html)

Igra je dosta usporenija i AI izgleda napredno, ovaj PES će biti dobar.

Death By Sexy
22-08-2008, 19:10
inače izgleda gej.. ustvari na fifu vleče.. ostaje se na starom

Edi Sm187
22-08-2008, 20:13
Što te nagnalo na to razmišljanje? Animacije trčanja igrača ili?

Ako je suditi prema videu AI je prilično poboljšan, igra je sporija i više se ne može sa jednim igračem proći njih 11 i nabacivanja su bolje riješena. Grafika je više-manje ista. Samo da ne bude bugova i biti će dobra igra, bar bolja od PES2008.

la50
22-08-2008, 21:10
ovo meni tako dobro izgleda da... da nemam riječi,super ovo će bit odlično

Death By Sexy
23-08-2008, 00:32
Što te nagnalo na to razmišljanje? Animacije trčanja igrača ili?

inače baš to... nekak mi bezveze izgleda.. još umjetnije :)

avr freak
23-08-2008, 01:48
neznam...po ovome izgleda zanimljivo ke se tiče gameplay-a..

MasaKrisT
26-08-2008, 09:09
vidjet cemo:)mozda fifa bude prava ove godine?mozda:)

Bob Dylan
26-08-2008, 19:47
kada točno izlazi ovaj novi pes i fifa??

Izgubljeni
26-08-2008, 21:45
umm ovo pari dosta slicno kao i pes08 no dobro i nemoze se puno promjena uvest.. e i da u jednom sam videu video krugove ispod nogu igraca?? wtf???

King tiger
27-08-2008, 14:34
neda mi se gledat videje al ne dao bog da bude kao 08

cham3leon
01-09-2008, 12:45
neda mi se gledat videje al ne dao bog da bude kao 08

Slažem se...
Ma ja vjerujem da će se Konami iskupiti novim PESom, ovaj 2008 su prerano izdali jer su morali pisati engine.

Ali vidjet ćemo.

jackob
04-09-2008, 15:13
Slažem se s tim da je pes 2008 prerano izašao i da ne bi trebalo žuriti s novim pes-om da ane ispadne kao prošli

Edi Sm187
05-09-2008, 09:03
Ma ja vjerujem da će se Konami iskupiti novim PESom, ovaj 2008 su prerano izdali jer su morali pisati engine.
Što nije engine bio napisan godinu ranije za PES6 (2007) za XBox360?

Anyway, nove informacije dolaze, a govore o tome kako će PES2009 imati licencirane velike engleske klubove, La Liga neće biti licencirana i najvažnija među tim informacijama je da će PES2009 demo izaći kad i FIFA-in, dakle 11.09. (ja ga očekujem na PCPlay DL-u tog mjeseca).

cham3leon
08-09-2008, 09:14
Ma ja vjerujem da će se Konami iskupiti novim PESom, ovaj 2008 su prerano izdali jer su morali pisati engine.
Što nije engine bio napisan godinu ranije za PES6 (2007) za XBox360?



Da? Nisam znao. Ugl, ponajviše su radili na poboljšanju grafike i prezentacijskih elemenata. Što bi ih drugo zaokupilo toliko da nisu dovršili igru?

Sve u svemu, mislim da nije loše malo usporiti igru, djelovalo bi veoma realistično (naravno pod uvjetom da se dobro izvede).

Edi Sm187
10-09-2008, 10:30
Stigle su nove slike! Ima i par slika naše repke, tako da obavezno pogledate i prokomentirate.

Link (http://s231.photobucket.com/albums/ee187/PESFanEditor/)

Edi Sm187
11-09-2008, 19:32
Nove slike, novi video, nove informacije i to je to.

http://www.pesgaming.com/blog/pes-2009-news/276/pes-2009-news/

Edi Sm187
17-09-2008, 19:40
Evo, pojavili su se i novi gameplay filmovi:
Video 1 (http://uk.ps3.ign.com/dor/objects/14261714/pro-evolution-soccer-2009/videos/pro-evo-soccer-360-4-030493.html)
Video 2 (http://uk.ps3.ign.com/dor/objects/14261714/pes-2009-pro-evolution-soccer/videos/pro-evo-soccer-360-3-030493.html)
Video 3 (http://uk.ps3.ign.com/dor/objects/14261714/pes-2009-pro-evolution-soccer/videos/pro-evo-soccer-360-1-030493.html)
Video 4 (http://uk.ps3.ign.com/dor/objects/14261714/pes-2009-pro-evolution-soccer/videos/pro-evo-soccer-360-2-030493.html)

Meni izgleda prilično obećavajuće...

bounce
17-09-2008, 21:42
Meni izgleda prilično obećavajuće...

meni prilično reciklirajuće... jel to pes 2008 s par poteza novih?

Edi Sm187
17-09-2008, 23:13
Na PES08 AI nije bio dovoljno pametan da se brani. Ovdje sa lakoćom uzima lopte i kažnjava za to igrača golom.

Igra je dosta sporija od prošlog PES-a i puno se teže dolazi do gola. To mi je ove godine u novom PES-u sasvim dovoljno.

Bob Dylan
18-09-2008, 16:12
i meni bi to bilo dovoljno...samo da je teži od prošlog....ako opet šta ne za :toilet:

Edi Sm187
18-09-2008, 19:40
Pojavila se službena stranica novog PES-a.

http://www.pesunites.com/

Za sada na toj stranici nema ničega, ali tokom nekog vremena će se pojaviti različiti sadržaji.

Edi Sm187
19-09-2008, 22:25
U Copenhagenu je predstavljena gotovo zadnja verzija PES-a.

U toj verziji su licencrani slijedeći klubovi:
Manchester United
Lyon
Bordeaux
Inter Milan
AS Roma
PSV
Real Madrid
Villarreal
FC Porto
Sporting
CFR Cluj
Zenit St. Petersburg
Celtic

A stadioni u igri su:
Estádio da Luz (Portugal)
Estádio José Alvalade (Portugal)
Estádio do Dragão (Portugal)
Camp Nou (Spain)
Bernabeu (Spain)
San Siro (Italy)
Stadio Olimpico (Italy)
Stadio Olimpico di Torino (Italy)
Stade Louis II (France)
Stade De France (France)
Wembley (England)

Evo i par novih filmova:
h7lwq2nid5o
v9ysp9S8OHw
llHyHhtsXFk

seahawk37
19-09-2008, 22:28
samo 10-ak licenciranih klubova? :?

Edi Sm187
19-09-2008, 22:34
Za ove se zna da su licencirani. U finalnoj verziji će ih sigurno biti više.

seahawk37
19-09-2008, 22:36
ako su Cluj i Zenit medu njima, vjerojatno su u planu svi klubovi iz LP, a bas me zanima dal ce ostat Dinamo...

Bob Dylan
20-09-2008, 16:44
ako su Cluj i Zenit medu njima, vjerojatno su u planu svi klubovi iz LP, a bas me zanima dal ce ostat Dinamo...



svi će i bit iz LP jer su uveli i mod Champions League...konačno.... :pray:

Edi Sm187
20-09-2008, 20:43
Evo, na internetu su se pojavile slike lica nekih igrača, i to redom iz:
Serie A (http://www.cynamite.de/_misc/galleries/detail.cfm?pk=1564&fk=92581&opv=gal&page=2&order=)
Ligue 1 (http://www.cynamite.de/_misc/galleries/detail.cfm?pk=1565&fk=92626&opv=gal&page=1&order=)
La Liga (http://www.cynamite.de/_misc/galleries/detail.cfm?pk=1566&fk=92669&opv=gal&page=1&order=)

I još par slika (http://www.cynamite.de/_misc/galleries/detail.cfm?pk=1562&fk=92479&opv=gal&page=1&order=)Ssa utakmice Inter- Manchester Utd.

bounce
20-09-2008, 21:26
i dalje mi sve nekako liči na prošlogodišnje izdanje.. par novih pokreta i to je to... grafika je skoro ista, igrači trče i dalje neprirodno, licencirane klubove možeš nabrojit na prste...

ništa novo i neviđeno...

Edi Sm187
23-09-2008, 09:35
Intro film (RW1ywOLTS8M)Snovog PES-a.

Sterpo
23-09-2008, 10:52
i dalje mi sve nekako liči na prošlogodišnje izdanje.. par novih pokreta i to je to... grafika je skoro ista, igrači trče i dalje neprirodno, licencirane klubove možeš nabrojit na prste...

ništa novo i neviđeno...

meni je ipak bolji od FIFA-e

Sickmanno1
24-09-2008, 00:16
i dalje mi sve nekako liči na prošlogodišnje izdanje.. par novih pokreta i to je to... grafika je skoro ista, igrači trče i dalje neprirodno, licencirane klubove možeš nabrojit na prste...

ništa novo i neviđeno...

Sva sreca pa nepostoji Editor i veliki community koji za manje od mjesec dana izda patch koji sve popravi ^^

Edi Sm187
25-09-2008, 19:46
Jedan kratak gameplay video (http://uk.youtube.com/watch?v=2zPz4pGaq7A).

I ocjene (http://www.pesgaming.com/blog/pes-2009-news/297/new-video-some-players-stats/)Spojedinih igrača.

Edi Sm187
26-09-2008, 10:21
Slike većine igrača na ovom PES-u + slike editora. (http://www.cynamite.de/xbox360/news/more/pes_2009_viele_neue_screens_aus_der_testversion/12891/pes_2009_viele_neue_screens_aus_der_testversion.ht ml)

jackob
28-09-2008, 20:36
Bolji mi je pes 2009 od fife

seahawk37
29-09-2008, 14:32
sBrVTomuq4Y
Champions League mod :pray:

Edi Sm187
29-09-2008, 22:23
Slike (http://www.videogameszone.de/aid,661677/Bildergalerie/VideogamesZone/PES_2009_-_Ueber_70_Screenshots_des_Become_a_Legend-Modus_aus_Pro_Evo_2009/)Siz "Become a Legend" moda.

I demo izlazi 2. listopada.

bounce
01-10-2008, 22:22
stigao pes demo..

http://rapidshare.com/files/150011835/P ... part01.rar (http://rapidshare.com/files/150011835/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part01.rar)
http://rapidshare.com/files/150012159/P ... part02.rar (http://rapidshare.com/files/150012159/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part02.rar)
http://rapidshare.com/files/150012990/P ... part03.rar (http://rapidshare.com/files/150012990/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part03.rar)
http://rapidshare.com/files/150013066/P ... part04.rar (http://rapidshare.com/files/150013066/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part04.rar)
http://rapidshare.com/files/150013169/P ... part05.rar (http://rapidshare.com/files/150013169/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part05.rar)
http://rapidshare.com/files/150013260/P ... part06.rar (http://rapidshare.com/files/150013260/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part06.rar)
http://rapidshare.com/files/150013383/P ... part07.rar (http://rapidshare.com/files/150013383/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part07.rar)
http://rapidshare.com/files/150013607/P ... part08.rar (http://rapidshare.com/files/150013607/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part08.rar)
http://rapidshare.com/files/150013787/P ... part09.rar (http://rapidshare.com/files/150013787/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part09.rar)
http://rapidshare.com/files/150013819/P ... part10.rar (http://rapidshare.com/files/150013819/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part10.rar)
http://rapidshare.com/files/150013821/P ... part11.rar (http://rapidshare.com/files/150013821/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part11.rar)
http://rapidshare.com/files/150013685/P ... part12.rar (http://rapidshare.com/files/150013685/PES2009.Demo.FinaLFM.Net.part12.rar)

SkunK
01-10-2008, 22:28
Official, neznam cemu rapid..vjerovatno zbog rapid pointsa...

http://www.gamershell.com/downloads/sta ... 4f6a433649 (http://www.gamershell.com/downloads/start.html?id=33628&mirror=6&cat=demo&filename=PES2009_Demo.zip&ts=1222896466&auth=6a68384b4f2e622f4f6a433649)

bounce
01-10-2008, 22:32
Official, neznam cemu rapid..vjerovatno zbog rapid pointsa...

http://www.gamershell.com/downloads/sta ... 4f6a433649 (http://www.gamershell.com/downloads/start.html?id=33628&mirror=6&cat=demo&filename=PES2009_Demo.zip&ts=1222896466&auth=6a68384b4f2e622f4f6a433649)

jer u trenutku pisanja posta nisam pronašao drugi link...

SkunK
01-10-2008, 23:14
Di si uopce nasao te linkove...

bounce
01-10-2008, 23:39
Di si uopce nasao te linkove...

slučajno googlajući.. :D ali rade... tek sam odigrao jednu tekmu i mogu reć da je bolji od prošlogodišnjeg..

bounce
02-10-2008, 01:08
mali osvrt... PES 2009 je onakav kakav je TREBAO biti prošle godine, pa nema smisla hvaliti poboljšanja koja su se trebala desiti... npr. nema više onih bezrazložnih trzanja na strojevima jačim od preporučenih... loših strana po meni ima, još uvijek ukočene i čudne kretnje igrača i prebrz gameplay... fifa 09 na slow gameplayu je primjer dobro pogođenog tempa..

cham3leon
02-10-2008, 10:32
Znači, igra ipak izgleda ko na speedu?
Damn.

SkunK
02-10-2008, 11:03
Moj osvrt :

1. Menu. Uglavnom, smatram da je Konami do sada imao super i vrlo inovativna riješenja za razliku od Fifa-e, ovo po meni može proći iako je za moj ukus pre-šareno i previše ima "commercial look". Granica između komercijale i prirodnog "doživljaja" i truda koji se ulozio u igru (recimo da je "prirodno" pojam za 40% radim igru radi love 60% zato jer volim taj posao i volim da ljudi uzivaju u igri). Sviđao mi se menu iz PES-a 2008, ali eto, OK je i ovaj iako nije bas po mom ukusu.

2. Neznam jeste li primjetili ali više nema Playstation-look gamepad-a kad izabiremo i configuriramo kontrole? Dobli smo onaj ruzni "Games for Windows" controler. Zašto? Zar nije ova frašiza započela na Playstationu? Ako ih je baš briga za kontroverzne i nepotrebne sukobe na razini PC-PSX-Xbox zašto ne stave neki "neturalni" kontroler, bez da je za PSX ili XBox?? Uglavnom nisu trebali ovo micati, ali eto nije veliki big deal ali mi upada u oči.

3. Jel se to meni čini ili je PES malo "lakši"?. Ja nisam nikakvi hardcore fan PES-a i inače sportskih simulacija, i igram te igre vrlo casual, ili ovako sam nabacim jedan-dva master league-a, i s frendovima na PSX-u kad i ako se skupimo. Znači nikakav PRO. Prvo sam igrao na regualr i potopio Liverpoola s 3:0. Nakon toga, sam si rekao "Ajde, da vidimo čija ovca crnu vunu prede, pa cemo staviti na Top Pro ili kako se vec zove najači level igre". Ostao sam paf. Istina da je Liverpool ovaj puta imao jako dobru igru, radili su pametne akcije i dobro su kontrolirali sredinu terena, čak mi se učinilo da je inteligencija poprimila "pravu inteligenciju" pa razmišljaju o pogreškama i ispravljaju ih tokom igre, ali opet sam ih dobio 2:0 (casual gamer).

4. Gameplay mi je ok. Jedini još prigovor je to što su tribine opet s premalo detalja, jer kad igram samo čujem navijanje, nikakve zastave i baklje (mozda je to samo do demo-a al eto), a kad zabijem gol onda odjednom svi imaju zastave i dignu ih kao da su došli u stanje nekog epileptičkog šoka.

5. Jedva čekam Be a legend mod.

MasaKrisT
02-10-2008, 11:35
jos kad bi mogao instalirati gdje hocu,a ne da nemogu instalirati jer na c nemam mjesta...sux

bounce
02-10-2008, 13:07
demoTweak2009 - v1.0
Allows to modify the following settings:
- match time
- camera angle

http://files.filefront.com/demoTweak200 ... einfo.html (http://files.filefront.com/demoTweak2009zip/;11949262;/fileinfo.html)
http://rapidshare.com/files/150128609/d ... 9.zip.html (http://rapidshare.com/files/150128609/demoTweak2009.zip.html)
http://slil.ru/26198124

Također dobijate i penale na kraju nerešene utakmice

cham3leon
03-10-2008, 14:51
De, recite mi malo o dugim pasovima. Jesu još onako arkadni i idu ko po žici?
Ne, nisam igrao demo jer imam 56k dial up pristup internetu.

Snake
03-10-2008, 18:19
bolje od 08. jedva čekam.

SiNO22
04-10-2008, 00:38
upravo igo demo....puno bolji od 2008!!!

Sterpo
06-10-2008, 11:44
upravo skidam!! :P

Edi Sm187
06-10-2008, 19:45
OK, skinuo sam demo i nakon par dana igranja dojmovi su došli na svoje. Pa krenimo:

1. Igra je ubrzana, ali ipak sporija od prošlog PES-a.
2. AI je u mnogočemu poboljšan, super se brani, jako dobro iskorištava kontre.
3. Pritisak protivničkih igrača se ne osjeća samo kod njihovog šesnaesterca, već po čitavom terenu, zbog čega se brzo morate rješavati lopte, pogotovo sa sporijim igračima.
4. Golmani su klasa za sebe. Jako poboljšani s obzirom na prošli nastavak.
5. Fizika lopte je dobra, iako se to baš i ne primjećuje na malim rezolucijama (trebao sam gledati replayeve da ovo zaključim).
6. Top player težina od igrača traži puno više nego je to bilo u prošlim nastavcima.
7. Svi potezi iz PES2008 su tu.
8. Animacije trčanja su više-manje ostale iste.
9. Sudac sudi po drakonskim zakonima, ali ravnopravno.
10. Grafika je bolja i manje zahtjevnija nego prošle godine.
11. Minimalni zahtjevi za ovu igru su laž. Ja na Athlonu XP 2500+, 512MB RAM-a, FX5700 vrtim igru na mediumu u 800x600 rezoluciji (na 1024x768 mi malo štuca).
12. U zvuk se ne razumijem, no navijanje mi je manje iritantno nego na šestici.
13. Pjesme su onako, indie pop i indie rock.
14. Novi PES ima par bugova, no nisu toliko česti kao u prošlom PES-u.
15. Dobili smo novi sistem upravljanja- lijevi analog je rezerviran za upravljanje, desni za manual pass, dok je d-pad driblanje, tj. posebni potezi.

Uzimam!

Sterpo
06-10-2008, 21:16
meni je ok, ali su mi igrači nekako plosnati u odnosu na PES 2008
samo meni ili? mislim da je to do rezolucije!

inače je ok, trebam se malo naviknuti

ZoSo
08-10-2008, 19:53
Igro sam demo i mogu reći da sam jako oduševljen.
Jedva čekam da igra izađe i da probam taj UEFA Champions League mod.

anatom
09-10-2008, 00:56
Fenomenalna igra, bar iz dema. U fullu ce biti mrak :)

ZoSo
09-10-2008, 15:41
Kad točno izlazi ?

SkunK
09-10-2008, 16:21
17.10

ZoSo
09-10-2008, 18:37
Hvala :rambo:

Systematic Reverse
13-10-2008, 08:11
jos kad bi mogao instalirati gdje hocu,a ne da nemogu instalirati jer na c nemam mjesta...sux

takodjer :/

anatom
13-10-2008, 11:18
Moze se instalirat gdje hoces samo nekim cudom mora se imat preko 2GB slobodna prostora na C disku.

Systematic Reverse
13-10-2008, 12:14
Super...

na particiji gdje su mi windowsi (d:) imam 800mb, dok recimo na f: particiji imam 40gb free spejsa...

Bob Dylan
13-10-2008, 16:26
Moze se instalirat gdje hoces samo nekim cudom mora se imat preko 2GB slobodna prostora na C disku.



e kako je to sjebano...na c discu imam točno 270 MB slobodnog i nemam šta pobrisat jer je komp malo sjeban..... :?

anatom
13-10-2008, 16:41
E ne znam sta da radis. Ja sam probo onaj fazon premjestanja default instalacije na neki drugi disk, al ni to nije pomoglo, koda razmislja ovaj PES :)

Bob Dylan
14-10-2008, 16:11
a ludi japanci...samo oni mogu nešto tako glupo napravit :|

anatom
14-10-2008, 17:44
Ma staces nisu oni krivi sto su taki :)
Evo nam za vikend full verzije, jedva cekam.

MasaKrisT
15-10-2008, 09:46
kaki vikend,vec je stigla iz amerike;)

SkunK
15-10-2008, 10:06
;)

anatom
15-10-2008, 11:23
Evo gledam ima i na netu, samo u ducnu jos nema al bice sutra rece mi prodavac ;)

Jerry
16-10-2008, 12:00
ma super je igra,golmani su odični,nove fore i sve,preporučam svima

MasaKrisT
16-10-2008, 18:18
krenuo sa become a legend modom...odlicno sve za sada,meni dovoljno tezak,pretezak za sada iskreno...gdje su prebacili dribling?i ne shvacam tocno funkciju desnog sticka?

Edi Sm187
17-10-2008, 18:08
Funkcija desnog analognog sticka je manual passing. Dribling ti je na D-Pad-u ili na lijevom analognom sticku.

Odi na trening i skuži.

SkunK
17-10-2008, 18:34
Kakvo je stanje s igranjem prek hamachia?

MasaKrisT
17-10-2008, 23:10
skonto sve,sad me sam zanima sto obavlja tipka l2+ recimo kvadrat ?znam da ima ulogu u vezi taktike ali neznam sta trokut,kvadrat,krug ili x sa tom tipkom daju.

18-10-2008, 11:21
nabavio i ja xD

http://www.imagesforme.com/out.php/t190463_pes2009amd.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/190463_pes2009amd.JPG)

Edi Sm187
18-10-2008, 13:26
skonto sve,sad me sam zanima sto obavlja tipka l2+ recimo kvadrat ?znam da ima ulogu u vezi taktike ali neznam sta trokut,kvadrat,krug ili x sa tom tipkom daju.
To ti je nešto kao prečac do neke određene formacije koje možeš namjestiti u Formation Settings pod Strategy.

kikl0p
18-10-2008, 13:59
jel se moze iskljucit da replay bude ubrzan ili je to neki bug,fakat me to iritira

MasaKrisT
18-10-2008, 14:13
meni replay oke radi:)

Karlo_from_Bjelovar
18-10-2008, 17:20
nabavio i ja xD

http://www.imagesforme.com/out.php/t190463_pes2009amd.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/190463_pes2009amd.JPG)

ti si uvijek sam a? :D

Systematic Reverse
19-10-2008, 14:42
kakvi su dozivljalji?

razocaranje? uspjeh? nista od toga?

talk to me :)

SkunK
19-10-2008, 18:23
Najbolji PES do sada po meni, toliko mi je sve dobro ( osim buga koji crasha dosad svima, Be a legend i Champions leage mod) ali eto Konami ce izbacit patch a i postoji temp fix koji radi 50-50.
To malo kvari sliku, ali sve ostalo je toliko dobro da uopce nemogu opisivati igru nego samo reci : probajte najnoviji PES.

MasaKrisT
20-10-2008, 09:53
pes roxa,jedino je obranu dosta tesko igrati,ali stvarno trazi strpljenja za slozit akciju..ima tu par bugova,sudac je da nekazem sta,dijeli kartone nenormalno,i golmani su debili nekad te je komentator ocajan.a ostalo,za prste polizat:)

sn4zni
20-10-2008, 10:29
Najbolji PES do sada po meni, toliko mi je sve dobro ( osim buga koji crasha dosad svima, Be a legend i Champions leage mod) ali eto Konami ce izbacit patch a i postoji temp fix koji radi 50-50.
To malo kvari sliku, ali sve ostalo je toliko dobro da uopce nemogu opisivati igru nego samo reci : probajte najnoviji PES.


nepricaj lovacke
ligu prvaka osvojia bez problema bez ikakvog crasha, a become a legend odigra 4 sezone na skip + 5 min da vidim jel ima crasha i nema ga
ako oces SS lige prvaka samo reci

SkunK
20-10-2008, 11:35
Decko zamolio bi te da se malo manje bahatis. Zamolio bi te da smiriš ton, jer ti se sad sprema uber-fail. Enjoy.

Kao prvo, i ja sam osvojio Ligu prvaka i nije mi crashalo. Ali jako puno (60%) ljudi na forumima priča da im crasha Be The Legend mode pogotovo, a Ligu prvaka im crasha u četvrtfinalu. Evo neka ti potvrdi MasaKrist kakve on probleme ima, a vjerovatno imaju i drugi. Ja nisam iskusio dosad nikakav crash, ali činjenica je da je MNOGO ljudi iskusilo isti bug, i KONAMI zna za to, i fix mozemo ocekivati u patchu. Crashovi su uzeli toliko maha da je IZDAN i prijevremeni fix od strane communitya imaš o tome više ovdje :
http://www.gamingaccess.com/index.php?news_id=15687


evo ti i par linkova..

http://forum.cropes.net/index.php/topic,8140.0.html
http://forums.evo-web.co.uk/showthread.php?p=1478730


Preporučio bi ti da sljedeći put pokazes svoj bahati nastup - provjeriš informacije, u protivnome samo pričaš, kako ti kazes "lovačke priče".

sn4zni
20-10-2008, 12:42
ajde nebudi glup i gledaj sta si ti napisao

osim buga koji crasha dosad svima, Be a legend i Champions leage mod

i onda nakon toga govoris za 60% ljudi

Preporučio bi ti da sljedeći put pokazes svoj bahati nastup - provjeriš informacije, u protivnome samo pričaš, kako ti kazes "lovačke priče".

ja sam odlicno informiran za pes, ( igra sam na esl ligu i bio sam u top 3 u pes 2008), i zato mi molim te nemoj pricat o ''provjeri informacija''

:thumbs1:

King tiger
20-10-2008, 13:40
kako owna Become a legend to nije normalno.
znaci dobio sam igru jucer ( nedjelja ) u 1 popodne.
u ponedjeljak sam imao test iz kemije.
znaci govorio sam sebi " idem probati become a legend pa cu poceti uciti u 5 popodne"
poceo sam uciti u 3 navecer :(

SkunK
20-10-2008, 15:06
ajde nebudi glup i gledaj sta si ti napisao

osim buga koji crasha dosad svima, Be a legend i Champions leage mod

i onda nakon toga govoris za 60% ljudi

Preporučio bi ti da sljedeći put pokazes svoj bahati nastup - provjeriš informacije, u protivnome samo pričaš, kako ti kazes "lovačke priče".

ja sam odlicno informiran za pes, ( igra sam na esl ligu i bio sam u top 3 u pes 2008), i zato mi molim te nemoj pricat o ''provjeri informacija''

:thumbs1:


Priatelju, neznam jel ti znaš što znači "dosad". Ajde da te naučimo pošto smo tako dobri frendovi da me nazivaš glupanom, ok ? :)

Dosad - Igru sam imao 2 dana, i tada nisam prošao Champions League. Ali dotadSje svaki čovjek koji je imao PES 2009 i pričao samnom o njemu, rekao da mu crasha ili u Be a legend modu ili u Ligi prvaka. Nakon što sam sam jučer prošao ligu prvaka mozemo zakljuciti da je još par ljudi igra "ispravno radila" te se u međuvremenu postotak samanjio...

Uglavnom, dobio si i i CroPes linkove i Gaming acess... zasto nastavljas s svojom bahatom rabotom iako si u krivu?

Još sam ti naveo linkove, ali ti ne zelis na zelenu granu očito. Normalno da nisi informiran, nego si dezinformiran i nazalost nemas pojma o cemu pričaš jer sam ti dao činjenice na stol a ti si uporno bahat i još si bezobrazan i vrijeđaš.

P.S.

Hvala što si me nazvao "glupanom", naročito radi neke igrice, a sada ces radi toga dobiti warn mozda i hlađenje ako su admini pametni. Drugi put ces 2 puta promisliti da ides vrijeđati moderatora ili nekog drugog člana foruma(jer nitko to ne zasluzuje niti je ovdje itko tvoje sredstvo za lječenje frustracija).

Pozdrav.

bezimeni
20-10-2008, 16:38
nabavio i ja xD

http://www.imagesforme.com/out.php/t190463_pes2009amd.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/190463_pes2009amd.JPG)

Da li se to meni čini ili je igra nazadovala po pitanju grafike u odnosu na 2008 verziju koju trenutno igram :o

http://img528.imageshack.us/img528/4227/pes20082008102017351407ou5.th.jpg (http://img528.imageshack.us/my.php?image=pes20082008102017351407ou5.jpg)http://img528.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

21-10-2008, 08:16
Nije nije.Mislim da je stvar u mojoj manjoj rezi...i nisam siguran koje sam detalje imao tada...

Uglavnom grafa je bolja ;)

MasaKrisT
21-10-2008, 11:04
grafa je super,nazalost meni se sada crashala i master liga u drugoj sezoni te cekam fix.

ZoSo
21-10-2008, 13:14
Kako to da nema Bayerna ? :shock: :shock:

P.S. Ispravite me ak griješim...

Kostolomac
21-10-2008, 21:53
evo odigrao malo become a legend i moram reć da mi je zasad... sranje. uopće mi nema smisla taj mod sa jednim igračem, nikako mi ne paše i ai je glup ko k****. ali običan gameplay (kontrola nad svim igračima) je puno bolji nego kod 2008, to moram priznat.

MasaKrisT
22-10-2008, 08:46
Kako to da nema Bayerna ? :shock: :shock:

P.S. Ispravite me ak griješim...


cekaj dok modovi izadju ak se nevaram,vec je jedan gotov sa bundesligom

Korpse
22-10-2008, 11:30
Danas bi mi trebao doći... jedva čekam, frendovi ga dižu u nebesa... :D

ZoSo
22-10-2008, 14:01
Kako to da nema Bayerna ? :shock: :shock:

P.S. Ispravite me ak griješim...


cekaj dok modovi izadju ak se nevaram,vec je jedan gotov sa bundesligom


Tnx.
Imaš link ?

miska10
22-10-2008, 16:11
U "become a legend"..(kad slozis sebe, i igras swoju karijeru..)..dali uopce moci igrat utakmicu, a ne samo treninge???...
Odigram par treninga za redom...nista-....poslije samo widim tablicu...niti nema ponude za igranje, simuliranje nista....opet drugi trening.....wtf?????
-ako moze...objasnite cim detaljnije....
plzzz...hitno..... :pray:
tnx unaprijed...

SkunK
22-10-2008, 16:39
Evo i ja igram BTL mode ali sasvim ti je normalno da prvo moras dobro trenirati i bit dobar na treninzima da bi te trener stavio na klupu, kao u realnosti. Mislim da nema potrebe za detaljnim objasnjenjem, igraj treninge,probaj zabijat golove i asistirati, ponasaj se kako bi se ponasao da u reqalnom zivotu zelis stici u prvu postavu :)

miska10
22-10-2008, 16:46
e.....tnx....nego...onda kasnije..kad udjes u momcad....sto onda????....isto moram igrat prwo trening, onda utakmicu...??...ili ga mogu simulirat ili sta===???....i koliko je tebi treninga trebalo..da udjes u momcad??---....moze i odgowor ostalih...

King tiger
22-10-2008, 20:01
ne moras onda treninge igrat .
evo pozvali me u talijansku nacionalnu vrstu.
ulazio s klupe 2 puta i dao 2 gola ali retajni trener mi i dalje ne daje prednost nad cassanom koji igra strasno lose na europskom...

cham3leon
22-10-2008, 20:23
Ipak bolje nego Be a Pro u novoj Fifi.
Počeo ja igrat u Triestini (Serie B) da ne krenem baš u neke super klubove na početku.
Treninga ni nema, na prvoj svojoj utakmici imenuju me za kapetana (?!), prije utakmice mogu mijenjat formaciju i taktike ko da sam menađer, mijenjat igrače, itd. s time da ja kao kapetan MORAM odigrati svaku božju utakmicu. To je meni priglupo.

Da ne govorimo o smiješnim "zadacima" koje dobiješ prije svake utakmice, npr. zabij bar jedan gol glavom iz kornera. Zašto je to glupo? Igram desnog beka.

SkunK
23-10-2008, 15:40
Evo Konami izdao patch

http://www.gamingaccess.com/index.php?news_id=15759

Fixa one crasheve :) vgg

miska10
23-10-2008, 19:14
e...nadam se da to poprawlja onaj crash...sta mi se desawa u be a legend....jer ne mogu dalje igrat...baca mi wan iz igre...

SkunK
23-10-2008, 20:25
Ispravlja, zato su i prvenstveno izdali taj patch.

MasaKrisT
24-10-2008, 09:03
gg gasim drustveni zivot dok ne zaigram za Juve:)

ZoSo
24-10-2008, 14:50
Evo Konami izdao patch

http://www.gamingaccess.com/index.php?news_id=15759

Fixa one crasheve :) vgg

Neće mi otvorit link

ZoSo
24-10-2008, 15:13
Ovak.,skinio sam
I piše da trebaju biti novi stadioni, dresovi, i puno toga al ne znamkak da to aktiviram
Ovo što sam ja skinio je patch 1.10

SkunK
24-10-2008, 15:30
To je patch i on ne donosi stadione itd. samo fixa bugove.

ZoSo
24-10-2008, 20:23
Ok. Hvala.
Ma, negdje sam pročito da to donosi pa me začudilo.

Mordor
27-10-2008, 20:45
igra sam je kod rođaka i meni je odlična

SkunK
31-10-2008, 13:40
Moze li mi netko objasniti, kad igram Be a legend mode, nakon traininga, prikaze mi se dio s statusom gdje je moj igrač napredovao ( u kojim segmentima) e pa recimo gledamo u status bar koji je kraj "speed", desno od tog status bara su uvjek neke brojke (mislim da je sad 29) što znače te brojke desno od svakog status bar-a?

Lenkota
31-10-2008, 16:11
PES 2009....neam rijeci pre dobra igrica...od grafike do zvuka... :rambo:

Y0$$1p
01-11-2008, 19:12
Moze li mi netko objasniti, kad igram Be a legend mode, nakon traininga, prikaze mi se dio s statusom gdje je moj igrač napredovao ( u kojim segmentima) e pa recimo gledamo u status bar koji je kraj "speed", desno od tog status bara su uvjek neke brojke (mislim da je sad 29) što znače te brojke desno od svakog status bar-a?



kad ti to dode do 100 poveca ti se ocjena od speed za jedan...


meni se nece instalirat patch pise mi: http://www.imagesforme.com/show.php/207893_untitled.bmp

Ajemric
04-11-2008, 19:51
igrao sam fifu 09 i bio sam neodlucan da li da je kupim il ne.
Fala bogu,nisam.Kupio sam pes 2009 i jako sam zadovoljan.Ak imate viska 360 kn, priustite si ga.
Fifa je dobra u licencama-procitao sam da ima oko 23 lige
i dobar mi je onaj mod be a pro
ali kad sam uvidio da je grafika pre uzasna za igru koja bi trebala konkurirat pesu ipak nisam kupio igru.
Moje misljenje je da odigrate obje prije no sto kupite ijednu

cham3leon
04-11-2008, 23:17
Ove godine Fifa je začudo igriva, i prilično osvježavajuća za sve PES - ovce koji su se zaželjeli malo sporije i tromije igre. Plus, tu su i kontrole s mišem, lige od prve Češke do druge Njemačke, pa čak i američka liga. Igrati se da, itekako, prava simulacija, mora se priznati. Teško je zadržati loptu, a centaršut je puno teži za izvesti nego u PES-u.

Ali žalibože kad je karijera u Be a Pro katastrofa. EA ne zna napravit karijeru kao karijeru, tako da vam se nigdje u glavnom meniju "karijere" neće pokazivati stanje na ljestvici vašeg kluba, već samo osobna postignuća.

Za svaku tekmu dobijete nekakve specijalne zadatke, npr. oduzeti loptu barem 5 puta, zvati da vam dodaju više od 25 puta, itd. a ispunjavanje tih zadataka je važnije od ishoda utakmice, bitno je da napravite te zadačiće kako biste dobili experience.

Zanimljivo, ali samo 7-godišnjacima. Veliki FAIL!

Lenkota
06-11-2008, 13:48
ovo je naj realniji pes ikada

dragan82
07-11-2008, 12:02
bok svima molim vas jel iko isao online igrat pro evolution soccer ja sam se uspijesno registrirao u konami ali kad se trebam logovati nikako nece da mi prihvati pin.lud sam neznam sta da radim :-x

sn4zni
07-11-2008, 19:03
kupi orginal

dragan82
07-11-2008, 22:28
jesam kupio orginal zato mi je i cudno

T.N.T.
08-11-2008, 19:14
ovo je naj realniji pes ikada
haha, dobra

inače mislim da je već svima jasno, ali ponovit ću:

Fifa 09(verzija za PC nema veze s verzijiom za konzole, osim naziva, uglavnom, PC verzija je smeće) na konzolama owna PES 2009(koji je blago rećeno - smeće) naveliko.

I dosta glupog fenbojizma od strane PES fanova, igra je jednostavno preloša.

Fifa na konzolama owna krista alaha.

SkunK
09-11-2008, 09:34
Ma on ti to samo spama, kao da je njemu cilj bilo nama objaviti da je "PES 2009 najrealniji PES dosada":D

cham3leon
09-11-2008, 20:38
Ahem, Fifa 09 za PC NIJE više onakvo smeće kakvo je bila pred leto dana.
Čak je igram mjesto PESa!

Korpse
10-11-2008, 11:15
Da, da...


I ja sam napokon nabavio pes9, oduševljen sam, asmo da mi netko može reći neke fore za pšucanje i dribljanje? igram na keyboardu.

crowap
16-11-2008, 08:29
dobar je pes....što je dobro vrti se i na starijim kantama... 8)

bango
16-11-2008, 11:50
*.*

Mordor
16-11-2008, 11:53
Evo upravo sam je kupio i mogu reci da je stvarno zakon :thumbs2:

Death By Sexy
16-11-2008, 11:57
igram na plejki 2 i igra nije baš nešto drukčija od starih... možda bolje pucaju(ko na fifi98 di sve leti ko mutavo u gol) ali tako loše dodavaju da popizdiš... prosjek je igra.. become a legend mi se čini zabavno pa ću to probati

SuperiorEEE
16-11-2008, 17:31
Become a legend ...nemam riječi,predobro.

cham3leon
16-11-2008, 19:50
Ooo, jedva čekam da nabavim :rambo:

T.N.T.
19-11-2008, 14:41
Ahem, Fifa 09 za PC NIJE više onakvo smeće kakvo je bila pred leto dana.
Čak je igram mjesto PESa!
Ako je uspoređuješ sa PS3/X360 verzijom, itekako je loša.
Sasvim drugi tim radi PC verziju.


Become a legend ...nemam riječi,predobro.
Bar nije kopija Fifinog "Be A Pro" moda, koji je puno bolje odrađen.

cham3leon
19-11-2008, 14:56
Ahem, Fifa 09 za PC NIJE više onakvo smeće kakvo je bila pred leto dana.
Čak je igram mjesto PESa!
Ako je uspoređuješ sa PS3/X360 verzijom, itekako je loša.
Sasvim drugi tim radi PC verziju.


Ali je bolja nego lani, neusporedivo.

Carp
07-12-2008, 00:25
kako stavit REVOLUTION patch? -.-

cham3leon
09-12-2008, 12:29
Bar nije kopija Fifinog "Be A Pro" moda, koji je puno bolje odrađen.

A po čemu je BaP bolji?
sad sam igrao BaP seasons, i to je najgori mod svih vremena. nema ni transfera ni ničeg. A uopće nije ni bitan rezultat kluba, nego samo tvoji osobni rezultati, ljestvicu lige ne možeš ni vidit!

Sterpo
10-12-2008, 17:58
kako stavit REVOLUTION patch? -.-


kakav je to patch?

cham3leon
10-12-2008, 18:04
Hm, igram Become a Legend, i već sam odigrao barem 10 trening utakmica. Zašto nema nigdje mogućnosti da vidim koliko sam bliže da me izaberu za klupu?

Sterpo
12-12-2008, 17:33
Hm, igram Become a Legend, i već sam odigrao barem 10 trening utakmica. Zašto nema nigdje mogućnosti da vidim koliko sam bliže da me izaberu za klupu?

neznam, možda to ovisi na kojoj težini igraš
ja sma igrao na regular mislim i odigrao sam 2-3 treninga, a kad sam prešao u milan 2 treninga

cham3leon
12-12-2008, 21:23
Hm, igram Become a Legend, i već sam odigrao barem 10 trening utakmica. Zašto nema nigdje mogućnosti da vidim koliko sam bliže da me izaberu za klupu?

neznam, možda to ovisi na kojoj težini igraš
ja sma igrao na regular mislim i odigrao sam 2-3 treninga, a kad sam prešao u milan 2 treninga

:o
Ja treniram već pola sezone. I to u Dinamu :oops:

crowap
13-12-2008, 09:57
s kojim se tipkama na x360 kontroleru simulira????

cham3leon
13-12-2008, 10:01
Tražio sam na command listu, i čini mi se da nema simuliranja u ovom nastavku, doduše nisam probao koristit kombinaciju poznatu iz 2008-ice.

Ta bi išla ovako na X360 kontroleru: LB + RB + LT

Lepro
14-12-2008, 21:23
evo jedno pitanje u vezi Pes-a.. Ima li igdje da se nadje kompletan popis trikova za driblanje, odbranu etc... nebitno za konzole ili PC..? hvala puno.

cham3leon
14-12-2008, 22:19
Ako ništa drugo, dok igraš stisni pauzu i odi na Command list u izborniku, tamo bi trebali biti popisani svi trikovi i druge korisne kontrole.

Jerry
22-12-2008, 17:42
Tražio sam na command listu, i čini mi se da nema simuliranja u ovom nastavku, doduše nisam probao koristit kombinaciju poznatu iz 2008-ice.

Ta bi išla ovako na X360 kontroleru: LB + RB + LT
ima u 2009 simuliranja...zab sam sam kombinaciju...al znam da ima jednom sam se bacio nasred terena :D ja reko šta je ovo duhovi me bacaju :D i popušio žuti :? al nea veze..ugl igra mi je predobra svaka čast KONAMIju na optimizaciji...radi na low i 1024x768 bez beda na integruši 6150se...dok mi pazi ovo gta:sa lagga na najmanjim detaljima + rezi

fuj,btw igram become a legend..ošli mi sejvovi pa ponovno igram...s portsmuhom..još me neće u prvi sastav mater mu a uskoro će zimski prijelaz :D

edit:
prešo u totenham :evil: :evil:

duma-91
25-12-2008, 16:27
koliko zahtjeva pes 09 na ha hard disku(mislim Gb) .......

Edi Sm187
27-12-2008, 14:18
6-10 GB, ovisi koliko jezika instaliraš.

Budući da nisam gotovo ništa napisao o PES-u otkako je izašla puna verzija, odlučio sam to napraviti sada.
Prvo odgovori na par pitanja-
1. Je li novi PES najbolji PES do sada? Odgovor je ne.
2. Je li novi PES napredovao u odnosu na prošli nastavak? Svakako.
3. Je li novi PES lišen bugova? Ne.

Novogenaracijski PES je u pitanju igrivosti dosta inferiorniji prošlogeneracijskim verzijama zbog jednostavne činjenice kako novi PES jednostavno ne želi biti simulacija, već igra za casual igrače. Svi dobro znamo da pojednostavljene igre donose puno novca svojim proizvođačima, pa tu nema puno mjesta za simulacije. No, kakva je sama igra?

Igra je zabavna. Sve što je činilo prošli PES zabavnim, ostalo je i u ovom nastavku. Igra je lišena velikih bugova, no oni mali su još uvijek prisutni, ali nisu toliko iritantni koliko i neke odluke game developera. Igrači su još uvijek prebrzi za moj ukus, napadači su još uvijek puno jači od obrambenih igrača i dodavanje je izvedeno previše automatski za moj ukus.

Mislim da se o brzini igrača dovoljno raspravljalo za vrijeme PES-a 2008, tako da ću taj problem pustiti na miru.
AI je prilično poboljšan s obzirom na prošli nastavak te se svodi na presjecanje vaših lopti i dobro postavljanje na terenu. Zbog toga je ova igra teža od prošlog nastavka. Obrambeni igrači su vrlo malo poboljšani s obzirom na prošlu godinu, te ih je dosta lako proći ako se nalazite u situacijama 1:3 i zabiti gol. Čini mi se da su igrači s loptom u trku brži od obrambenih igrača bez lopte, također u trku. Valja napomenuti da i golmani nisu onakvi debili kakvi su bili prošle godine, iako ponekad znaju pogriješiti u pitanju izletavanja. Pucanje je također dosta otežano zato jer što golmani bolji i zato što su igrači neprecizniji. Dodavanje je izvedeno poprilično automatski, što zna iziritirati, pogotovo ako ste naučeni na dodavanje iz PES-a 6 gdje je dodavanje izvedeno poluautomatski, točno po mjeri.

A sad malo o novim kontrolama: driblanje s desne analogne gljivice je premješteno na lijevu, što na neki način forsira korištenje digitalnih tipki. Može se igrati i sa lijevom gljivicom, ali onda ćete najvjerojatnije nehotice raditi ultra-kul dribling poteze. Desna gljivica je rezervirana isključivo za manualno dodavanje. Sam se nisam navikao na to manualno dodavanje pa je poprilično beskorisna. Svi potezi iz prošlogodišnjeg PES-a su tu, uključujući i simuliranje.
Novi PES je dobio i Become a Legend mod igranja, no, pošto ga nisam puno igrao, neću ga ni analizirati.

Novi PES je sa svojim manama i vrlinama vrlo dobra i zabavna igra.

cham3leon
29-12-2008, 19:11
Šta pričaš ti?

Ovaj novi je ko bog naspram 2008. Napadači nisu jači od obrambenih, ne znam otkud ti to. Čak je nemoguće samo pretrčat nekoga kao nikad.

SkunK
29-12-2008, 19:44
Obrambeni su jači u obrani a napadači u napadu:D

Edi Sm187
29-12-2008, 21:07
Ovaj novi je ko bog naspram 2008. Napadači nisu jači od obrambenih, ne znam otkud ti to. Čak je nemoguće samo pretrčat nekoga kao nikad.

Naravno da je novi PES bolji od prošlosezonskog. Ali, budimo realni, gotovo svi PES-ovi su bolji od onog prošlosezonskog, pa novi PES nije imao tešku misiju.

Ovo za napadače- moguće je pretrčati, uvijek je bilo i uvijek će biti. U novom PES-u ih se pretrči na drugačiju fintu. Nisam samo jednom zabio gol sa Ordazom kroz tri igrača na Top Playeru.
Uostalom, tako je bilo sa svim PES-ovima. Kad bi novi PES došao svi bi govorili kako je teži, kako je teže proći itd. Ali s vremenom se privikneš na igru i postane ti lagana. Pa izađe novi PES i onda opet ista priča.

cham3leon
30-12-2008, 11:59
Ja bih rekao da 2008-ica nije bila bolja od šestice. Ne znam kako si uspio samo tako pretrčat obrambene pa još s onim Ordazom koji se slabo gradi. Teže je zadržati loptu u ovom novom PESu, potrebno je čim više koristiti duple pasove i rješavati se lopte na vrijeme. I još jednom ističem kvalitetu izvedbe slobodnjaka u novom PESu. Nikad prije se nije iz slobodnjaka moglo tako ubacit u šesnaest kao sada. A što je najbolje autori su uspjeli učiniti duge pasove jednako iskoristivima kao i u prošlom nastavku, a istodobno ih poboljšali da ne izgledaju kao da idu po žici.

King tiger
30-12-2008, 13:30
ja samo koristim lofted through pass, koji onako owna sve.
kad mi lofted through pass uradi neki malo skillerskiji midfielder s otprilike 30 metara prema napadaču, izbaci 3-4 igrača odmah jer se svi nekako sklanjaju lopti.

Lepro
30-12-2008, 14:50
pozz evo nasao sam par nekih dodataka za PES 2009,
nove lopte, grbovi i imena za engleske timove... Hrvatska liga..

http://rapidshare.com/files/178116229/K ... eboard.rar (http://rapidshare.com/files/178116229/Kitserver_8.0.9___filets___scoreboard.rar)

takodje: http://rapidshare.com/files/178108664/F ... S_2009.rar (http://rapidshare.com/files/178108664/Fichier_OPTION_and_save_PES_2009.rar)

i nemojte zaboraviti novi patch 1.20 ;)

cham3leon
31-12-2008, 12:02
ja samo koristim lofted through pass, koji onako owna sve.
kad mi lofted through pass uradi neki malo skillerskiji midfielder s otprilike 30 metara prema napadaču, izbaci 3-4 igrača odmah jer se svi nekako sklanjaju lopti.

O da! Kad sa Stevanom Gerrardom pošaljem jedan takav Robbieju Keanu, ode cijela obrana. :D

cham3leon
31-12-2008, 17:02
pozz evo nasao sam par nekih dodataka za PES 2009,
nove lopte, grbovi i imena za engleske timove... Hrvatska liga..

http://rapidshare.com/files/178116229/K ... eboard.rar (http://rapidshare.com/files/178116229/Kitserver_8.0.9___filets___scoreboard.rar)

takodje: http://rapidshare.com/files/178108664/F ... S_2009.rar (http://rapidshare.com/files/178108664/Fichier_OPTION_and_save_PES_2009.rar)

i nemojte zaboraviti novi patch 1.20 ;)

E, hvala. Skinuo sam ali se čudno ponaša...
Svi grbovi klubova su na mjestu, ali igrači ne. Jel to u redu? Isto tako su u hrvatskim klubovima oni default igrači (Player 31, Player 32...). I kako se stavljaju one mreže, pls?

cham3leon
29-01-2009, 22:00
Oprostite na silnim postovima, ali ovo sam danas našo i radi, s manjim bugovima:

http://www.cropes.net

Vedro
31-01-2009, 13:28
Imam jedno pitanje.Dali se igra liga prvaka kada se igra u liga modu?Hvala!

cham3leon
01-02-2009, 09:37
Imaš ligu (običnu) , a za ligu prvaka odi na champions league i tamo bi trebao imat exibition i competition. Odaberi ovo zadnje.

crowap
27-02-2009, 16:28
jel zna ko kako se simulira???

cham3leon
27-02-2009, 17:36
Stisni (L1 + L2 + R1). Ali trenutak za simulaciju moraš jako jako dobro potrefit. U 99% slučajeva će sudija skužit.

E, da, the HNL mod: \o/ (http://cropes.net/)

Ajemric
04-06-2009, 11:33
o, tema nije baš uspijela

la50
20-06-2009, 00:47
Hah,možda jer je prelako dat gol u top playaru.Meni je super igra i dobro mi dođe za ubit vrijeme.

Empe Tri
24-06-2009, 17:54
imam ideju :D
ajde ajmo napravit temu top 10 golova iz pro09 i stavit za glasanje, upload stavit na youtube i glasanje bi trajalo 2-3 dana ;)
bas me zanima kakvih je sve golova bilo :D

evo moj jedan bas sad uploado moj 2 video na jubitou :D
IQ7HMtC2CPE

cham3leon
09-07-2009, 20:44
A tek si počeo...

Dok se naučiš igrat kao pro, imaš još dosta palente za pojest. Možda jednog dana kreneš i na ozbiljna natjecanja... :wink:

la50
09-07-2009, 20:49
A tek si počeo...

Dok se naučiš igrat kao pro, imaš još dosta palente za pojest. Možda jednog dana kreneš i na ozbiljna natjecanja... :wink:
Za pro se ne igra PES na top player neko se igra sa ljudima koji imaju nešto skilla.To je najbolja vježba,a ne top player.

cham3leon
09-07-2009, 20:51
A tek si počeo...

Dok se naučiš igrat kao pro, imaš još dosta palente za pojest. Možda jednog dana kreneš i na ozbiljna natjecanja... :wink:
Za pro se ne igra PES na top player neko se igra sa ljudima koji imaju nešto skilla.To je najbolja vježba,a ne top player.


Apsolutno. Mnogo je drukčije kad igraš s AIjem i s ljudskim protivnicima. Ne nužno teže, ali svakako drugačije. Stvar je u tome što ljude možeš dobit na neke fore na koje umjetna ne pada i obratno.

la50
09-07-2009, 20:59
Ja sam tako igrao i kad sam jednog dana zaigrao protiv čovjeka tekmu,nisam se baš znao branit kao i kod top playera.Dosta je teže,čovjek može predvidjet bolje(od kompa) šta ćeš i kako ćeš organizirat igru protiv njega.Više vrijedi 5 tekmi protiv čovjeka (pa makar i poduvao) nego li 20 protiv top playera.
EDIT:hh,ovo je bila samo potvrda ovog što smo sad zaključili

reds
13-08-2009, 09:15
pozdrav ja sam novi ovdje !!!
jel mi moze neko reci kako da sutiram jace iz slobodnog udarca znam da se treba pritisnut R2 al nece nikako

la50
13-08-2009, 12:48
Ja sam malo zaboravio izvoditi slobodnjake(ok mi je išlo).Ako se ne varam za jači šut moraš uz kvadratić držat strelicu prema naprijed.Zaboravio sam funkciju R2 i L2(ako je uopće ima u izvođenju slobodnjaka).A sjećam se još da je strelica prema dolje bila da ti igrač precizno ali mlako(dosta slabije) puca slobodnjak a R1 i L1 je ja mislim felš lopte.
Btw dobro došao na forum.

reds
13-08-2009, 14:50
hvala
ali ja sam gledao na youtube instrukcije za jaci sut ali ne uspijeva mi

cham3leon
15-08-2009, 12:06
Šut iz slobodnjaka:

Najslabiji šut (najviša parabola): Dok puca - strelica dolje drži
Srednje slab šut : Dok puca X (kratki pas) drži
Srednje jak šut: Dok puca - trokut (tipka za through ball) drži
Najjači šut (sa najnižom parabolom : Dok puca - strelica naprijed drži.

la50
15-08-2009, 14:57
Meni se sad čini da sam za jačinu slobodnjaka stiskao čak i loptu u for,znači kad bi bio na nekih 18 m,okrenuo bi se u stranu di je golman,strelica prema gore,felš od golmana i kad bi kvadratićem stisnuo do pola onda bi malo stisnuo tipku za for.Ali već neko vrijeme nemam PES na kompu pa se nemogu niti uvjerit da li je tako....

cham3leon
16-08-2009, 12:03
To je onda srednje jaki šut. Da si držao strelicu naprijed mjesto fora, bio bi još jači.

la50
16-08-2009, 12:13
Ali držim strelicu prema naprijed.Morao bi instalirat PES....a nemam free spacea.

la50
02-10-2009, 14:47
Pa jesi u onom settingsu to najmeštao?

Cookie monsta
03-10-2009, 09:52
Ja sam mogo i više al nakon što sam stavio nove komponente!!