PDA

Pogledaj cijelu verziju : USB virus..



vex
23-06-2008, 07:26
Ovako , trebao sam frendu kopirat nešt na usb , i čim sam ga spojio s kompom , avast javlja da je našao 2-3 virusa.
Moja 2 USBa su bila spojena u isto vrijeme. I sad prebacim mu ja , sve mi se činilo normalno dok nisam čuo , hard disk cijelo vrijeme nešto radi iako je u idle , jako se čuje. Nisam znao koji je uzrok , pa sam išao temeljito očistiti komp - ccleaner , adaware , defrag.. ali problem ostaje. Skeniram s avastom , na C: i na oba usba je našao ista ta dva tri virusa , ,jedan se zove AUTORUN.inf.
Nakon što sam ga maknuo , buka u hardu je nestala , ali više nikako nisam mogao otvoriti ni c disk , niti usb-e...pošto nisam mogao ništa otvoriti , odlučio sam iz formatirati. Staviti friške winse.

Nakon 3 sata posla instaliravanja silnih programa i igara , ponovno spojim usb-e , nedavno formatirane , kad ovo avast opet javlja virus , i buka u hardu počinje.. morao sam ponovo reinstall winsa , ali se više ne usudim staviti te usb-e u komp.. a trebaju mi jako. Postoji li ikakav način da maknem te viruse , jer ni sam neznam ako format ne pomaže...

M1M3
23-06-2008, 18:55
za takva sra*a instaliraj USB Disk Security ili Usb Firewall. Ipak ne mogu vjerovat da ti format nije mogao pomoći? možda se jednostavni virus prebacio na komp pa kad uštekaš USB u komp on se opet prebaci na USB :P uff

streetrace777
23-06-2008, 19:09
Autorun.inf nije virus vec stoji na USB sticku radi toga da kad ti ubacis USB on sam pokrene i otvori prozor :9đ

Odi format sticka :)

vex
23-06-2008, 19:09
da ali to je zaraženo...

DrunkyDuck
23-06-2008, 20:27
Autorun.inf nije virus vec stoji na USB sticku radi toga da kad ti ubacis USB on sam pokrene i otvori prozor
Istina ali dosta virusa koji se sire preko stickova ce sami napraviti autorun.inf datoteku i automatski ju sakriti kako bi se mogli automatski mogli pokrenuti nakon ubacivanja sticka u drugo racunalo. Antivirusi normalno podivljaju kad se takav stick ubaci.


Odi format sticka :)
Ako mozes nabavi neku live instalaciju (dakle, pokrece se sa CD-a) Linuxa i brisi rucno zarazene datoteke - autorun.inf, mozda ce biti reader.exe (fake acrobat reader), uglavnom, sve na sto se antivirus bunio.