PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zinedine Zidane prekida nogometnu karijeru



IgGy
26-04-2006, 09:32
Eto, dosao je i taj dan... :cry:


France superstar Zinedine Zidane has confirmed that he will call time on his illustrious career after this summer's World Cup finals.

The 33-year-old has been at the pinnacle of the game for a decade and has proved his class for both club and country.

However, he has struggled with injuries in the last 18 months and has confirmed that this summer's showpiece event in Germany will be his swansong.

"It's my decision and it's final," the Real Madrid playmaker told French television channel Canal+.

"After the World Cup, I will stop playing football.

"The World Cup is my last goal. That's the only thing I want to focus on.

"I want people to be in the know before the World Cup."

Zidane initially announced his retirement from international football after Euro 2004, but later changed his mind.

However, it would appear that the former Bordeaux man will not change this stance, citing the rigours of the modern game as a catalyst for his announcement.

"The context was different then," Zidane said in reference to 2004.

"This is definitive. I'm stopping everything. Afterwards I can play as an amateur but that's up to me. I'm relieved. Now I can look forward to the World Cup.

"I didn't want to go on for another year. The past two years I haven't been on top form and that's no good when you play at a club like Real.

"I'm at an age when it's more and more difficult (to play) every year. I don't want to spend another year like last year or even the last two years."

The former Juventus star's last game for Real could be on May 7 against Villarreal, while the World Cup finals in Germany could provide the fitting send-off for one of the world's greatest players.

Zidane has accrued 99 caps for his country and has landed the world player of the year award on three occasions, 1998, 2000 and 2003.

He scored twice for his country as France claimed the World Cup on home soil in 1998 and helped them add the European crown to their trophy cabinet in 2000.

However, he was part of the squad that performed so badly in 2002 and 2004 and will be keen to eradicate those memories in Germany this summer.

Real signed Zidane for some 42 million from Juventus in 2001 and his influence at the Santiago Bernabeu will be sorely missed.

Evo i nekih kompilacija...

A25lR3byOPo&search=zidane

UOrcxwKAlOU&search=zidane

26-04-2006, 09:33
daj ig e,nemoj padat u bad :)

IgGy
26-04-2006, 09:44
daj, e u qrtzu sam totalno :) Valjda sam zbog njega gledam nogomet zadnjih 10 godina :)

Babitz
26-04-2006, 10:18
:( :cry:
legenda

Sgt. Bull
26-04-2006, 11:28
ode nam zizi :cry: ovo sucks u totali

mrs.croft
26-04-2006, 12:35
ode napokon

goGAMERo
26-04-2006, 12:39
Zao mi je, odličan nogometaš, ali šta će te! :(

Om3G@
26-04-2006, 12:50
Gledajte, Zidane je stvarno genijalan igrac. Ima tehniku, inteligentan je, ima sve osim brzine. Njegova vrijednost jos je veca time sto su se za njega trgali najveci klubovi i njegova sposobnost prilagodljivosti francuskom, talijanskom i spanjolskom nogometu. Uvijek je bio pravi, uvijek je bio najvazniji igrac za bilo koju momcad za koju je igrao. Inace je rijetko da koji Francuz postigne toliki uspjeh kao on - - jedino jos Henry (Platini je po meni prerazvikan igrac). Jednostavno ne kuzim zasto je prestao igrati nogomet, ima 33 godine, a vecina igraca igra do svoje 35-36 godine, osim toga, da on nije u nekoj formi, ali... jednostavno ne shvacam.

Ali uvijek ce se pamtiti kako je izvodio piruete i gol za Real Madrid 2001. godine protiv Bayer Leverkusena, kada je na visoku loptu Roberta Carlosa lijevom nogom dao gol iz voleja... neponovljivo!

Svaka mu cast na tome sto je doprinjeo nogometu. Osim toga, Zidane na mojoj listi najdrazih igraca 2. (Ronaldinho ispred). Barem necu zivjeti na pricama kao sada da mi svi pricaju kako je igrao Maradona, Pele itd. Jednostavno cu moci reci: "Da, znam kako legenda igra!"

Osiru$
26-04-2006, 13:02
:pray: :pray: Zizou :pray: :pray:

nadam se nekakvome prigodnom oproštaju ala Zvone :)

Madox
26-04-2006, 13:04
:shock:Meni on uvijek izgleda kao da krepava na terenu
A jebiga on je stvarno jedan od najboljih nogometasa.Covjek je jako bogat pa mu je mozda dojadio nogomet :D

Osiru$
26-04-2006, 13:10
Heh, sjećam se špekulacija o Zidanovome bogatstvu. Novinari su pisali kako je u stanju kupiti cijelu rep`staciju Kameruna i da mu ostane za jako lagodan život :)

Wizard
26-04-2006, 13:39
Pravi trenutak za oprostaj od nogometa, ne kao Milanovi igraci, treba ceci dosta dok si jos uvijek medju najboljima, on je po meni najbolji igrac zadnih 20tak godina, i drugi meni najdrazi, poslje Nedveda, ovo je istodobno tuzan i velika dan za nogomet, tuzan jer jedna takva legenda odlazi, a velika iz istog razloga, Zidanu se treba klanjat :pray: , iako sam se uvije potajno nadao da ce svoju karijeru zavrsiti u Juvi, to sad nije vazno, u ovakvim trenutcima svi trebamo pustiti suzu :cry:

King tiger
26-04-2006, 14:42
Nemoj Milan dirat Maldini je i sad bolji od 70% mladjih igraca.

Osiru$
26-04-2006, 15:12
Nemoj Milan dirat Maldini je i sad bolji od 70% mladjih igraca.

Tako je. A i Costacurti ništa ne bi značilo da se povukao prije ili kasnije.

Maldini da se oprostio prije 10 godina ili tek za 10 imati će isti efekt jer svi ga uvijek pamte kao jednog od najboljih obrambenih igrača svih vremena.

Wizard
26-04-2006, 15:17
Ja mislim da se bolje oprostiti dok si jos uvijek jedan od boljih, u 33-4 godini zivota, jer treba pruziti vise sanse mladima

Osiru$
26-04-2006, 15:24
Ja mislim da se bolje oprostiti dok si jos uvijek jedan od boljih, u 33-4 godini zivota, jer treba pruziti vise sanse mladima

To vrijedi samo za najbolje. Igrač ako primijeti da ga snaga napušta sigurno će napustiti igru. Maldini je još uvijek dobar, no već se osjeti da će ubrzo prestati igrati.

A što se tiče pružanja šansi mladima... nogomet nije humanitarni centar, a i onako sve odluke ne donose igrači već treneri i, eventualno u ligama tipa HLN- viši dužnosnici.

Wizard
26-04-2006, 15:33
Pa ko kaze da su mladi losi, pogledaj Messia, Teveza, Podolskog, Robinha, itd. igraju oni u prvimpostavama, ali ima jos kvalitetnih mladih koji cekaju da zamjene starije graca, pa mislim da to tako treba biti,

Osiru$
26-04-2006, 15:44
Nikada se ne čeka da se izbaci stariji igrač, a ubaci mlađi... ubaciva se kvalitetniji.

Wizard
26-04-2006, 16:32
Danas dosta ima starih igraca koji igraju na temlju stare slave

Om3G@
26-04-2006, 17:54
Zidane je jednostavno kocio u posljednje vrijeme Real Madrid, jer spanjolski nogomet je brz, ali i bez takvog Zidanea, Real nije mogao kontrolirati sredinu. Sad tek kad je Robinho malo povucen na lijevi bok, Real ima kakvu-takvu sredinu.

Wizard
26-04-2006, 20:08
Real tereba puno toga mijenjat, previse su napadaca doveli, trebadati priliku Baptisti da zaigra na pravoj poziciji, treba dovesto nekog mladog brzog igraca, ako dovedu Fabregasa bit ce predobri :pray:

Babitz
26-04-2006, 20:32
ne ide fabregas 8)

Wizard
26-04-2006, 20:36
U danasnjem svijetu nogometa lova je jedino vazno, i vjeruj mi sve to ovisi samo o lovi hoce li on otici ili ne, sta mislis sa je Viera htio otici, lova je kriva

Sonic_Moronic
26-04-2006, 20:36
Mene boli briga za njeg jer ne volim nogomet i nisam čuo ni za najlegendarnije igrače na svijetu :rotfl:

Wizard
26-04-2006, 20:37
To ti nije zdravo :cry:

King tiger
26-04-2006, 20:38
Super ekstra si nam zanimljiv.

Babitz
26-04-2006, 20:40
ignorišite ga :boohoo:
reko je svoje i sad vi ne idite OT radi toga

Sonic_Moronic
26-04-2006, 20:41
ignorišite ga :boohoo:
reko je svoje i sad vi ne idite OT radi toga

Šta se ljutite na mene reko sam svoje mišljenje

Babitz
26-04-2006, 20:41
ignorišite ga :boohoo:
reko je svoje i sad vi ne idite OT radi toga

Šta se ljutite na mene reko sam svoje mišljenje
pa to sam i reko
ti si reko svoje i nek odjebu

Wizard
26-04-2006, 20:42
ignorišite ga :boohoo:
reko je svoje i sad vi ne idite OT radi toga

Šta se ljutite na mene reko sam svoje mišljenje
pa to sam i reko
ti si reko svoje i nek odjebuSlets go back to tema :D

Babitz
26-04-2006, 20:43
ignorišite ga :boohoo:
reko je svoje i sad vi ne idite OT radi toga

Šta se ljutite na mene reko sam svoje mišljenje
pa to sam i reko
ti si reko svoje i nek odjebuSlets go back to tema :D
egzekli :wink:

Rocchiro
02-05-2006, 17:40
koji zidar?slobodni zidar?hereza! :)

Babitz
02-05-2006, 17:54
koji zidar?slobodni zidar?hereza! :)
:|

Gravemaster
18-05-2006, 09:29
Zizu je legenda koja se više nece roditi (spit na Ronaldinha)

KENWOOD
06-06-2006, 19:09
al hebiga, unatoč starosti zidane juri ko metak na terenu i bolji je od mnogih 25-6-godišnjaka :-x

Johnny68
07-06-2006, 10:44
al hebiga, unatoč starosti zidane juri ko metak na terenu i bolji je od mnogih 25-6-godišnjaka :-x
Pa baš i ije imao brzinu... Za razliku od tehnike.... :fof:

IgGy
07-06-2006, 11:53
al hebiga, unatoč starosti zidane juri ko metak na terenu i bolji je od mnogih 25-6-godišnjaka :-x


Pa nije bas da juri ko metak, ali da, jos uvijek je najbolji tehnicar na planeti:-)