PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nešto pokvareno? [REŠENO]



C
19-06-2008, 19:54
Upalim PC, očita memoriju, sve detektira, makne se BIOS screen, jedan bip (standardno), i onda mi ide sa speakera tit-tit-tit-tit, ali brzo i tiho, pa mi se pokažu opcije za startanje Windowsa, Safe Mode, Start Windows, itd., i na koje god da idem, neće ništa, samo ostane taj screen i mogu dalje birati, ali šta god da izaberem, "bljesne" ekran i ništa. Pokušao sam sa tastaturom, priključci i sve to, ali opet isto, tit-tit-tit, samo brzo dok mi se ne pojavi screen.
Sada sam uspio ući u Windows, ali ne znam do čega je. Trta me da nije hardware počeo uzdisati, a softwareske probleme, infekcije i sl. isključujem kao opciju, jer ne bi bio tit-tit-tit-tit-tit odmah nakon detektiranja hardware-a.
Tit-tit-tit-tit je kao kada držite jednu tipku na tastaturi, pa vam speaker počne titćati...tako da sumnjam na tipkovicu, ali koju, od dvije njih.
PC je radio sasvim normalno prije sat vremena, kada sam ga ugasio i otišao vanka.
Šta bi moglo biti?
Pokušati ću još što-šta oko tipkovnica i BIOS-a.

zoky
19-06-2008, 20:04
Imao sam točno takav problem, odnio sam komp na servis u HGSpot i rekli su da nešto nije bilo uredu s memorijom....

Snake
19-06-2008, 21:58
zvukovi pri bootanju mogu se pojavit iz nekoliko razloga no najvjerojatnije je memorija (pošto si uspio uć na windose ne bi trebo bit hard disk). da je procesor otišao ne bi vidio ništ na ekranu, da je grafička isto tako. da ti je napajanje ne bi mogo uopće upalit. 99% nije od softvera
skini si memtest pa skeniraj s njim, a probaj i napravit scandisk da vidiš jel slučajno ima loših sektora na disku, no najprije sumnjam na memoriju. isto tako pokreni everest pa pogledaj temperature komponenti

C
19-06-2008, 22:00
Ma jok. Neće mi R Shift + o/O i L Shift + ./:, a memorija je OK. Sada se PC normalno pokreće. I mema se čita bez problema.

Edit: Temperature su OK, a HDD je imao problema sa chkdsk, ali sam to riješio. Sve je OK, samo što mi je počeo titštati prilikom početka bootanja Windows-a.

C
20-06-2008, 18:49
Haaaa, bila voda u tastaturi... :|

Ljok teme more.