PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mobitel



miska10
17-06-2008, 20:47
Molim vas, pomozite mi odabrati mobitel, od ova dva ponudjena.....
Napisite vas izbor i obrazlozite.....thx.....

SE W910i

http://www.svijet-medija.hr/Article.aspx?id=15726&sid=154

NOKIA 5610

http://www.nokia.com.hr/A4993232

777_IK7_777
17-06-2008, 21:17
Ja bi uvijek uzeo prije SonyEricsson jer sa njim imam super iskustva, mobiteli su stvarno kvalitetni izdržljivi i opcenito dobri, kamera im je bolje nego u vecini drugih mobitela iste kategorije, ima ljepsi meni od nokie i ljepse je :D

la50
17-06-2008, 21:27
pogledaj usporedbu
iako mi se čini da nokia ipak po teh mogućnostima bolja(ispravite me ako griješim)
ja bi na tvom mjestu uzeo sony a(jer su mi prirasli srcu),a ostatak staviš u đep(400 kn)

RIDER32
18-06-2008, 13:15
Definitivno NOKIA
Razlog...pocnimo od displaya
Oba mobitela imaju zaslone razlucivosti 240x320px. Međutim nokia ima 2,2inches a SE 2,4inches. Svejedno tu nokia owna sa svojih 16 miliona boja dok SE ima "samo" 256k.

Kamera: Nokia ima 3,2mpx a SE 2,0mpx. Neki podcijenjuju nokie na tom podrucju ali su u krivu. Usporedio sam sliku sa svog K800i (3,2) i sa 6280 (2,0) i mogu vam reci da je pri zumiranju slike slika sa nokije bila puno bistrija vec sa jednog cyber-shota.

Memorija: Nokia ima 20mb a SE 40mb integrirane memorije međutim ta se memorija danas ni negleda jer se danas nitijedan mobitel, a pogotovo glazbeni, nemoze zamisliti bez memorysticka od nekoliko gigabajta. SE ima utor za M2 karticu koja se dici svojom brzinom a nokia ima utor za microSD do 4gb.

Baterija: SE ima Li-Ion bateriju od 930 mAh (BST-39) i izdrzi u stand-by do 400 h a pri razgovoru do 9 h. NOKIA ima također Li-Ion bateriju od 900 mAh (BP-5M) i izdrzi u stand-by do 320h a pri razgovoru do 6h

Sučelja: niti jedan mobitel nemaju IC ali zato oba mobitela imaju Bluetooth v2.0 sa A2DP i USB utore.

Zvuk: E tu se nebi petljao a znam da SE ima itekako kvalitetan Walkman 3.0 player, a za nokiu neznam al sam cuo da ima isti jako dobar zvuk.


Ako te jos sta zanima pitaj ili pogledaj na GSM Arena (http://www.gsmarena.com)S(SE W910 (http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_w910-2007.php#)SNOKIA 5610 (http://www.gsmarena.com/nokia_5610-2086.php))

miska10
22-06-2008, 12:24
thx....ipak cu uzet nokiu, al me zanima dal ima gdje u t-mobile ponudi, jer ja sam nasao samo u tele2....(ako nema, onda ipak SE)...

pimp
22-06-2008, 12:30
ja ti imam w910i , mob je prejeben , shake walkem rula , i uz nju dobiješ i karticu od 1gb ako uzimaš u tele2 paketu , a ako dodaš još 100kn uzmeš bluetooth zvučnik

Joco
22-06-2008, 19:56
Definitivno SE od ova dva....jedan od razloga je da ta nokia ima problema sa softverom...
SE ima bolji muzicki player i bolji kvalitet zvuka...sto bi trebalo da ti bude vazno, posto si uzeo u obzir 2 muzicka telefona...dovoljno?

bornathepicek
22-06-2008, 20:38
Ja bi uvijek uzeo prije SonyEricsson jer sa njim imam super iskustva, mobiteli su stvarno kvalitetni izdržljivi i opcenito dobri, kamera im je bolje nego u vecini drugih mobitela iste kategorije, ima ljepsi meni od nokie i ljepse je :D
Si ti zdrav, jedino u cemu je sony-ericsson bolji je izgled, sve ostalo je bolje kod nokie, pocevsi recimo od punjaca sonyericssoni imaju neke dvije kukuce i koje cesto gube kontakt, dok nokia ima cavao :) koji se tesko izvuce iz mobitela, dalje baterija od nokie traje 8x dulje, ja imam Sony Ericsson K700i i kad mi neko posalje poruku(a baterija do pola) mob se izgasi(vec sam mjenjo bateriju 2 puta), dok recimo baka mi ima onu staru nokiu, sad se nemrem sjetit kak se zove(uglavnom prije 5 god svi su je skoro imali) jos se uvijek baterija drzi ko da je nova. Znaci pogodi koji ti mobitel ja preporucam...

Tsumetai Ryujin
22-06-2008, 21:12
Koja ti je to logika. Moj Siemens A50 jos uvijek radi unatoc tome sto sam znao cesto s njim nogomet igrat i koji put bi znao zavrsit u drvetu. El to znaci da je Siemens i sada tako dobar? ... Svi kazu da na SE prvo odlazi joystick. Imam svojeg k750 vec vise od dvije godine i nist mu nije otislo. "Kukice" se nisu izlizale i ne gube mi kontakt. Baterija mi traje isto ko i kad sam ga kupio. Jedina sto se mobitel izlizazo, udubio, zgrebo i kaj sve ne. Ostalo je sve u dure s njim.

Osobno preferiram SE i potpisujem ovo sto su IK7 i Joco napisali.

Joco
22-06-2008, 22:47
Koja ti je to logika. Moj Siemens A50 jos uvijek radi unatoc tome sto sam znao cesto s njim nogomet igrat i koji put bi znao zavrsit u drvetu. El to znaci da je Siemens i sada tako dobar? ... Svi kazu da na SE prvo odlazi joystick. Imam svojeg k750 vec vise od dvije godine i nist mu nije otislo. "Kukice" se nisu izlizale i ne gube mi kontakt. Baterija mi traje isto ko i kad sam ga kupio. Jedina sto se mobitel izlizazo, udubio, zgrebo i kaj sve ne. Ostalo je sve u dure s njim.

Osobno preferiram SE i potpisujem ovo sto su IK7 i Joco napisali.
Koliko puta treba pomunuti da su SE telefoni imali problema sa dzojsticima samo u nekim serijama (K300,K500,K700 i jos neke koje su u tom periodu izasle) a vec na K750 je taj problem otklonjen...
Imao sam isto K750 i slazem se sa onim problemom oko punjaca(i usb kablom za komp), a isti problem sam imao i sa K700 koji sam imao i pre njega (kojem sam morao menjati dzojstik inace).Smorih se od SE,uzeh Nokiu 6120 + 2 GB karticu (koja je smesno jeftina, naspram onih za SE) i sad sam miran prvenstveno zato sto je ipak Nokia Nokia :wink:
Inace imam snimak od K700 koji se "puni" iako je skinut sa punjaca pre nekoliko sati :rotfl:
Uploadujem kasnije
Edit: eve ga gsOAu9qc89QS :rotfl:

miska10
23-06-2008, 21:54
thx...uzet cu SE....sry...

btw-nisam odgovarao jer sam imao problem sa konekcijom....

.....jedino, zanima me simpa, a koliko ja znam nema u t-mobile ni jedan u simpa paketu....SE( samo tarife), a Nokie mislim da ni nema.....ili ?????

Bartuc
23-06-2008, 22:07
Koja ti je to logika. Moj Siemens A50 jos uvijek radi unatoc tome sto sam znao cesto s njim nogomet igrat i koji put bi znao zavrsit u drvetu. El to znaci da je Siemens i sada tako dobar? ... Svi kazu da na SE prvo odlazi joystick. Imam svojeg k750 vec vise od dvije godine i nist mu nije otislo. "Kukice" se nisu izlizale i ne gube mi kontakt. Baterija mi traje isto ko i kad sam ga kupio. Jedina sto se mobitel izlizazo, udubio, zgrebo i kaj sve ne. Ostalo je sve u dure s njim.

Osobno preferiram SE i potpisujem ovo sto su IK7 i Joco napisali.


Potpis, ovi Nokialjubci nisu nikada imali SE-a :D Tek kad sjedneš na konja, skužiš koliko je magarac loš :D


SE - konj
Nokia - magarac :P

RIDER32
23-06-2008, 23:48
Tek kad tresnes s konja shvatis da je magarac bolji :D

Ja bi u ovom slucaju uzeo magarca iako trenutno imam konja :D

edit: i to kakog konja :P

vjever_masni
26-06-2008, 16:43
nemoj kupovat SE, pogrijesit ces buraz mi ima w910i i ima jako krestav zvuk i dok frend ima nokiu 5700 music i ima najboolji zvuk sta sam cuo na mobu, nokia definitivno

Bartuc
26-06-2008, 17:38
Ja imam k800i (znač K, ne W nego K :D) i zvuk na njemu kada slušam sa slušalicama je bolji od pol MP3 playera kaj sam u životu isprobao :P

miska10
27-06-2008, 13:38
thx....ipak cu uzet nokiu, al me zanima dal ima gdje u t-mobile ponudi, jer ja sam nasao samo u tele2..???..(ako nema, onda ipak SE)...

pimp
27-06-2008, 16:13
nemoj kupovat SE, pogrijesit ces buraz mi ima w910i i ima jako krestav zvuk i dok frend ima nokiu 5700 music i ima najboolji zvuk sta sam cuo na mobu, nokia definitivno

to je istina , al isamo debili slušaju glazbu na zvučnik , jel ti frend cuo za slušalice?
i w910i nema đojstik kao k700 , niti priblizno slican , a ovo da punjač gubi kontakt su isto gluposti , sve ovisi o tome kako se brineš za njega...

Joco
28-06-2008, 17:33
nemoj kupovat SE, pogrijesit ces buraz mi ima w910i i ima jako krestav zvuk i dok frend ima nokiu 5700 music i ima najboolji zvuk sta sam cuo na mobu, nokia definitivno

to je istina , al isamo debili slušaju glazbu na zvučnik , jel ti frend cuo za slušalice?
i w910i nema đojstik kao k700 , niti priblizno slican , a ovo da punjač gubi kontakt su isto gluposti , sve ovisi o tome kako se brineš za njega...
hmmm buraz, zajebao si se i to debelo...
Malo likova na oboj planeti cuva telefon kao ja :P (geek :wink: ) tako da ti ta teorija o brizi pada u vodu.

SE - veliki rispekt ali Nokia je ...znate vec...Nokia :boohoo:

Ogg The Dogg
29-06-2008, 09:06
slusao sam galzbu i na SE i na nokijama i nokija ima bolji zvuk od SE-a neko je pričo da nokija ima problema sa softwareom, o čem ti pričaš? :?
a što se tiče ovog šita s mućkanjem mobitel, to je totalno nepotrebno i neiskoristivo. dok ti nađeš onu tipku na njemu i dok ka smućaš ja na slušama od nokije 3 puta već prešaltam pjesmu

miska10
29-06-2008, 11:11
......jedini problem mi je da nema ni jednog u simpa paketu.....jedini nacin mi je da kupim uredjaj negdje i broj u t-mobileu....gledao sam u hg spotu i vemilu su cjene oko 2500...zna ko ak ima gdje jeftinije???....btw- imam pretplatu vec 4 god..dojadila mi je vise...sad mi istjece ugovor i necu produziti, pa zato trazim u sumpa paketu uredjaj....

Ogg The Dogg
30-06-2008, 07:28
napravis ovako: oes u TELE2, kupis nokiju 5610 za 2k kuna i dobiješ broj sa 1995 kn. ako ti se ne sviđa TELE2, prodaš taj broj nekom ispod cijene(ja bi ga dao za 400-500 kn),dekodiraš si mob za 100 a za 300 ili 400, kolko ti ostane kupiš si veći memory csrd. :) to ja namjeravam napravit kad skupim para