PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windowsi kojih nema...



TheBorg
17-06-2008, 12:02
Ovako, moj frend ima laptop i zamolio me da mu formatiram jer mu je neki virus došao i slično... Dao mi je cd od wina i ja lijepo krenuo... Formatirao, napravio c particiju i tad tj formatirao... Stavio sam full format za svaki slučaj. Nakon što je setup kopirao podatke (nakon formata) i restartao komp mi je umjesto da uđe u instalaciju windowsa pokušao bootat onaj prijašnji kojeg NEMA! ! ! Ajmo reć da sam lagano ludio nakon 3 formata... Što da napravim? Moje mišljenje je da je disk u vječnim lovištima pomalo... Ali me zanima vaše mišljenje. Hvala

Snake
17-06-2008, 12:08
koje windowse je imo prije i koje si pokušo instalirat?

TheBorg
17-06-2008, 12:10
Ne griješim u instalaciji wina jer prvo, obe particije sam formatirao... A instalacija sama kreće praktički... Nakon što odabereš particiju di ćeš instalirat pita za format... A poslije formata automatski kopira podatke na disk, restarta i ulazi u samu instalaciju... E, samo što njemu ne ulazi u instalaciju nego očitava starti win kojeg nema...

Radio sam to već 100 puta pa nije jasno što je osim možda diska?


P.S. Imao je xp home i sad opet isto... Original. Samo da se zna...

Snake
17-06-2008, 12:27
hm... sve miriši da je disk u banani
probaj formatirat iz recovery konzole, znači kad bootaš cd pokaže ti se izbor (enter ili r ili esc) stisneš r, upišeš naredbu diskpart i dobiješ isti onaj meni za formatiranje samo bez setupa, formatiraš diskove a onda pokreneš setup winsa
ak je isto probaj sa starijim windowsima (samo formatiraš s njima), naravno ako imaš.

TheBorg
19-06-2008, 07:35
Probao ručno... Kao da ima svoju volju... Imam negdje win 98 SE... Samo mi se neda... Tko će to instalirat... Uglavnom, danas će moj frend MCSE-ovac doći malo do mene. Ima neki bootabilni CD pa će neš pročačkat...

Ubizec Corporation
24-07-2008, 00:29
imo sam isti problem kod frenda ja mu iso metnut novi windows i sve ok ja cuken opa cupa i dode do restartanja kompa da krene dalje i nece neg se vraca natrag na star windows i pokusava ga pokrenut ja reko zajebi i onda sam u bijosu porcko i iskljucio brijem nesto SATA :D opciju i radilo poslje sve ko beba! :D :D :D :thumbs2:

spidEY v2.0
24-07-2008, 09:15
Možda će zvućati ludo, no, probaj prvo instalirati Ubuntu. Na taj način češ se 100% rješiti starih Windowsa + MBR će se nanovo upisati na HDD. Nakon što ih instaliraš, umetneš CD od Windowsa i normalno formatiraš disk i nastaviš normalno sa instalacijom.

Jer mora da je problem u Windows bootloaderu, stari ostaje u MBR-u i jednostavno se ne želi maknuti. Sa Ubuntu instalacijom češ 100% rješiti problem.