PDA

Pogledaj cijelu verziju : Slayer



Jerry
17-06-2008, 10:02
OK bend,neslušam pretjeraon slejer,iako imam sve,al naravno poštujem,nekad odslušam reign in blood
najpjesma
raining blood ofkors :D

GaTa666
17-06-2008, 10:22
Jedan od najdrazih bendova.
Prva stvar koju sam cuo je bil Disciple i jako mi se svidjela.
Ali ipak najdraza mi je angel of death.
Starije stvari (iz 80tih) su mi mnogo bolje nego ove nove. Christ Illusion mi je najgori album.
Poslusajte njihovu obradu Born to be wild. Odlicna stvar.

Sickmanno1
17-06-2008, 11:08
Slayer Rulez :D

Obavezno stivo za svakog wannabe trashera :D

Mislim da neprode dan a da neposlusam barem jednu pjesmu od Slayera ^^

Za mene bogovi metala..

Lord Ragnarok
17-06-2008, 11:20
hmm nevolim ih, nije moj tip glazbe (metal slusam, ali ne trash)

Worthaur
17-06-2008, 11:28
Ne slusam Slayer, tj ne slusam trash metal :p

Duke of Earl
17-06-2008, 11:31
hmm nevolim ih, nije moj tip glazbe (metal slusam, ali ne trash)
Normalno da neslušaš, kad taj tip metala ne postoji.

A kaj se tiče Slayera, volim ih do South of Heaven albuma, poslije lagano počinje pad koji dostiže dno u God Hates Us All, a Christ Illusion donosi malo poboljšanje, al više se nikad neće vratit na onu kvalitetu koju su imali kad su počeli.

Ali moram spomenut da je RiB jedan od najprecjenjenijih Thrash albuma ikad. Nije to loš album, dapače, da ga ocjenjujem dao bi mu 8.5/10, ali nije zaokružen. Raining Blood, Angel of Death, Jesus Saves, Epidemic, Altar of Sacrifice, sve odlične Thrash pjesme, ali ostale su čisti prosjek i smanjuju ocjenu albumu.

Mafioz0r
17-06-2008, 11:39
Death/thrash može proći, al običan thrash... no thx.

Lord Ragnarok
17-06-2008, 11:47
@ duke typo mozda? k tnx.... sad se sjecam zas nisam bio na ovom forumu duze vrijeme. ljudi ne shvacaju da se typo moze dogoditi i vuku te za tu gresku...

Duke of Earl
17-06-2008, 11:49
Dobro, oprosti, al mi takav typo užasno smeta, neki ljudi ni neznaju da se kaze thrash, a ne trash, zato sam osjetljiv na to.

A ono,zbog tih je i veliki album...nijedan album nema sve genijalne pjesme...osim mozda London Calling...
Kako nema, pa nabrojim ti sad 20 albuma koji nemaju lošu pijesmu, barem meni osobno. A i objektivno gledajući, takvih albuma ima puno.

unknown
17-06-2008, 11:57
ne slušam smeće

Mafioz0r
17-06-2008, 12:02
pijesmuS :P

Duke of Earl
17-06-2008, 12:15
pijesmuS :P
Ups :oops: Uh, stvarno bi htio pojašnjenje od unknowna zašto je Slayer smeće.

Death By Sexy
17-06-2008, 12:33
slušo sam slayer dok je to bilo u modi... sad više ne ...nikako

ak je nekome ta muzika smeće ima pravo da to i kaže i ne mora imati objašnjenje zašto je to tako...

Wishmaster
17-06-2008, 12:41
Jel taj slejer može u juhu? :)

Death By Sexy
17-06-2008, 12:52
Ovaj...mora,inace cemo ga smatrati retardom koji dodje na temu i kaze "that sux"...
Ja ne slusam Slayer mode radi,vec zato sto mi se svidjaju...

... ne velim da sam slušao zbog mode .. krivo sam se izrazio... jednostavno kad je meni metal bio u modi sad me više ne zanima..

dobro da tak na temu napiše komentar je bezveze al ima pravo na to...
meni je slayer jadan... osim reign in blood... evo

ovaj fishmasterov post je isto takav.. sam kaj se on zajebava

Wishmaster
17-06-2008, 13:09
Samo moje mišljenje: pogledah par filmića na jubitou i ono...niš posebno...
nem lagal ali malo(no malo više) su dosadni...no no nemojte me ve pljuvat samo iznosim svoje mišljenje... :P

Dreamer Deceiver
17-06-2008, 13:31
nikada mi nisu sjeli...ali angel of death :pray:

MILF hunter
17-06-2008, 17:21
Legende. Zar je potrebno bilo šta više reći...
Angel of death,Bloodline,Jihad,Perversion of pain...jebene stvari.

..i koji k...c je ono,"slušao sam ih dok su bili u modi"? pa ti si retardiran sinko...

MTF*
17-06-2008, 17:31
death/thrash ili power/thrash oke, samo thrash, no ty :D
tj, ne slusam ih ^^

Kenyi
17-06-2008, 18:21
slušo sam slayer dok je to bilo u modi... sad više ne ...nikako

ak je nekome ta muzika smeće ima pravo da to i kaže i ne mora imati objašnjenje zašto je to tako...

Mora, zato sto onda se vidi da je stvarno slusao tu muziku, i ako kaze da je neka muzika smece onda nesto nije uredu sa njim jer se iz postovanja prema muzici kaze da ti ta vrsta ne pase ^^ .

Sickmanno1
17-06-2008, 18:32
Ja mislim da je covjek mislio na prijevod kao neslusam smece...neslusam thrash :S

Kenyi
17-06-2008, 18:35
ali thrash ne znaci smece :D

GaTa666
17-06-2008, 19:06
Vidim da neki kazu da slayer spada u death. Ljudi to vam nije tacno. :nonono:
Slayer je Thrash ali su samo dosta brzi. Oni su u uveli pojam speed metala.

Duke of Earl
17-06-2008, 19:20
Od Slayera samo Show No Mercy naginje na Speed, sljedeći albumi su čisti thrash. I nisu oni jedini uveli pojam speeda, tu su još Motörhead, Venom, Accept, Exciter, koji su svi imali odlike speeda prije Slayer-a.

Maloki
17-06-2008, 19:23
Vidim da neki kazu da slayer spada u death.
Nisu baš death, al su dosta utjecali na death metal scenu.

Sickmanno1
17-06-2008, 19:23
ali thrash ne znaci smece :D

Mu u izgovoru je fora...isto kak se 4 koristo ko for...:P

Duke of Earl
17-06-2008, 19:43
Kak misliš neviđeno ? Pa Darkness Descends i Pleasure to Kill su izašli iste godine, oba brža i brutalnija od RiB-a. Pogotovo Dark Angel, 285 bpm :shock: na stvari Burning of Sodom, a ostale se vrte oko 240 bpm-a. Naravno, brzina ništa ne znači ako nema kvalitete, ali samo ispravljam netočne navode :P

GaTa666
17-06-2008, 23:02
Meni je ipak Lombardo naj bubnjar.
Dupli bas bubnjevi jednostavno rulaju.
Dave :pray: :pray: :pray:

smartass
21-06-2008, 09:15
prežestoko za mene .... ne idem dalje od papa roacha :)

Baldrick
23-06-2008, 13:58
a, jel' sluša neko undisputed attitude? pređem 5km za 10 minuta uz njega.

_ZlayA_
23-06-2008, 14:19
dvije pjesme: season in the abyss i kill again.... sizn je najjebenija pjesma na svijetu 1/1

MTF*
23-06-2008, 19:12
vise od 240 ima, poslusaj slaves shall serve, tamo ima puno vise :D
samo to mi zasmetalo ^^

MTF*
23-06-2008, 20:49
EJ! nije to onaj lik, to je inferno ^^
ugl, necu vise tu spammat s tim, sam vi pricajte o slayeru :P

Baxon
04-07-2008, 23:15
Jedna od drazih metal bendova
Poceo sam slusat kad sam na jutubu naletio na video di Kerry svira svojih 5 najdrazih riffova u nekom japanskom showu koju vodi none other then Marty Friedman. Tako sam se i na Judase navuko kad sam čuo da svira Dissident Aggressor :)

Master_of_Soup
04-07-2008, 23:23
Fakjea, slayer je zakon, sviramo neke pisme od njih.

Thrall
05-07-2008, 20:32
Još jedan band kod kojih mi se ne sviđa vokal pa ne mogu slušat..Poslušo sam par pjesama,Raining Blood mi ima prejeben riff,bubnjar je legenda,ali vokal ne odgovara. Ali ajd idem poslušat nešto od njih,možda isperem mozak.

Thrall
05-07-2008, 20:44
Evo slušam Angle of Death i mogu reći da su mi dobri,upravo je došao onaj solo dio,pranje mozga zasad uspješno. :thumbs2: :oops:

Thrall
05-07-2008, 20:56
Evo poslušo i Disciple,sviđa mi se ...Dosta su agresivniji od Metallice i Megadetha,a za Anthrax ili kak se već piše ne znam.. Pretpostavljam i od njih...Još kad bih uspio isprat mozak kod Megadetha bio bih pravi thrash manijak.. :D..Ali sumnjam..pokušavam već godinama,jednostavno mi neodgovaraju,kao i Judasi,ali imam respekta..(da,znam da Judasi nisu thrash,da izbjegnem daljnja nerazumjevanja)

###DK###
05-07-2008, 22:14
Poslušao sam Raining Blood. Dobra pjesma.
Ostale još nisam slušao.

Thrall
06-07-2008, 08:34
Meni su dobre Raining Blood,Angle of Death i Disciple.

GaTa666
08-07-2008, 21:19
Znam da zvuci cudno,ali Arayin vrisak je najbolji dio te pjesme :D
lol i meni isto. Zvuci koda nekoga kolju, majke mi.
Araya ima jebeno mocan glas.

Barathrum
11-07-2008, 12:32
[quote="LL21"]Poucen iskustvom da je moguce otvarati limitless broj tema o muzicarima...otvaram temu o Slayeru :D
Za one koji ne znaju,Slayer spada u cetiri velikana thrasha,pored Megadetha,Metallice i Anthraxa...od svih ovih bendova sviraju najekstremniji thrash i imali su veliki uticaj na buduce zanrove blacka i deatha.
Osnovan je 1981. i cine ga Tom Araya(bass gitara,vokal),Kerry King(gitara),Jeff Hanneman(gitara) i Dave Lombardo(bubnjevi).
Po mnogima najbolji album u karijeri im je bio Reign in Blood,izdat 1986.,koji je stvorio njihove najpoznatije pjesme,Raining Blood i Angel of Death.Bend i danas nastupa i snima albume
quote]

mali ispravak...

nisu 4 velikana vec su ta cetri benda dobili svatko zasluzene nagrade i naslove

slayer za tada najbrzi bend
metallica za najžešći
anthrax mislim da je za ritam ili lirike odnio naslov
i megadeth za najlosiji bend godine

i to je bio obicni festival tako da po tome sudeci nisu nikakvi velikani.
jer megadeth se 5 godina poslije probio do nezapamcenih visina a slayer utonuo u rutinu, anthrax otisao repat a metallica zaspala u baladama.

pak danas ako gledas mustaine je odnio puno naslova za lirike i glazbu te i dobio naklon ulaza u rang najboljih gitarista i njihovu listu.

jedan festival ne cini tvoju titulu vječnom, vec vrlo kratkog vjeka.

slayer ne svira najekstreminiji thrash ima jos zescih i agresivnijih bendova u zadnjih 10 godina.

thrash metal bendovi su imali utjecaj istina ali samo se speed probio do blacka i deatha.

kerry king je u pocetku svirao sa megadethom (mustainom) kasnije je presao u slayer.

slayer danas je totalno neslusljiv jos uvijek zive na reign in blood slavi i svi vecinom znaju samo bloodbath, reign in blood i god hates us all.

ako ces o velikanima medju njima bi prvom prilikom bio Razor, kreator i destruction i exodus kasnije annihilator, metallica, slayer, megadeth..etc...

inace sve pohvale za temu i sto jos netko misli na nas thrashere i odrzava nas glas zivima :D

Thrall
11-07-2008, 12:36
Koje nagrade je Mustaine dobio? Ni na jednim listama nema ga u top 100 gitarista,solista,vokala itd? I ta 4 benda će uvijek biti pamćena kao velika četvorka trasha.

Barathrum
11-07-2008, 12:40
Koje nagrade je Mustaine dobio? Ni na jednim listama nema ga u top 100 gitarista,solista,vokala itd?


kad je ozlijedio ligamente nekoliko mjeseci prije rude awakeninga.

nagrade- prozivke -za ovakav il onakav bend...

a sam mustaine prije 2 godine eto proglasen je za glazbenika u metalu sa jednim od najkvalitetnijim lirikama

Maloki
11-07-2008, 12:44
Koje nagrade je Mustaine dobio? Ni na jednim listama nema ga u top 100 gitarista,solista,vokala itd? I ta 4 benda će uvijek biti pamćena kao velika četvorka trasha.

:plač:
Dajte se pliz naučite više da nije TRASH :(

Thrall
11-07-2008, 12:45
Sorry,navika.

Barathrum
11-07-2008, 12:50
I ta 4 benda će uvijek biti pamćena kao velika četvorka trasha.


nece..pamte ih takvima smao oni koji neznaju.

ako ti dodjes na natjecanje i osvojis prvo mjesto na gradskom natjecanju da li ces ti za sebe do kraja zivota sjecat se kako si osvojio prvo mjesto u svijetu?!

i mislio sam si...

obozavam ja i slayer i megadeth i prvo album metallice i nevolim anthrax pa mi taj festival nista ne igra ulogu je annihilator, exodus, kreator i razor su mi 5 puta bolji bendovi od gore navedenih i to sto je 10-15 bendova sudjelovalo na tom thrash festivalu ne cini ih nikakvim velikanima, osvojili su prva 4 naslova a ljudi poput tebe i slicni koji eto povrsno kopaju po svemu odmah sve idoliziraju kao Cholik i Kabraxis koji izgradise crkvu i zavladaju jednim naivnim narodom koji su slijedili svi drugi.

Thrall
11-07-2008, 12:53
Ako ti osnuješ bend,populariziraš neki žanr/podžanr u glazbi,ljudi te slušaju cijeli život,imaš milijune fanova, hoće li te ljudi pamtit? Ja za Anthrax baš i ne znam puno,ali Metallica,Slayer i Megadeth dosta su popularizirali metal,a pogotovo thrash metal. Za 70 godina,koga će ljudi više slušat? Metallicu,Megadetha ili Exodusa?

Barathrum
11-07-2008, 13:01
Ako ti osnuješ bend,populariziraš neki žanr/podžanr u glazbi,ljudi te slušaju cijeli život,imaš milijune fanova, hoće li te ljudi pamtit? Ja za Anthrax baš i ne znam puno,ali Metallica,Slayer i Megadeth dosta su popularizirali metal,a pogotovo thrash metal. Za 70 godina,koga će ljudi više slušat? Metallicu,Megadetha ili Exodusa?

govoris kao da su u to vrijeme postojali samo slayer, megadeth, anthrax i metallica.

sami text gore je pokazatelj koliko neznas.

neki bi se malo i iznenadili kad bih im rekao da pokretaci blacka nisu iz amerike i da utjecaj nije bio thrash prvenstveno vec da utjecaj dolazi iz danske.

naravno do 200 ljudi 1 osoba ce obrlatit net da vidi o cem se prica svi ostali ce cekat da im netko znanje usadi u mozak i pocet izmisljati.

kao prvo masa thrash bendova nije nastupila na tom festivalu i tvoje ocjenjivanje se zasniva na onim bendovima koje je tvoje drustvo populariziralo u tvojoj okolini.

ja sam prije cuo za razora nego za ova 4 benda tek negdje kad sam bio 5 osnovne sam cuo na tv-u za metallicu i slayer a kasnije i za megadeth i anthrax.

sve u svemu "tvoji" velikani su samo tvoji a ne drustveni niti ih je drustvo na tu poziciju stavilo, stavio si ih ti sam po jednoj organizaciji natjecanja koja se odrzava svake godine ali ti si bas tu godinu i te prozivke uzeo kao da ih je svijet takvima proglasio, sad sigurno uvidjas besmisao svog razmisljanja.

a thrash su popularizirali fanovi i njihova kolicina a ne bendovi ;)

Thrall
11-07-2008, 13:06
Znači nogomet su popularizirali BBB,Torcidaši,a ne Pele,Maradona itd? Košarku su popularizirali klinci s majicama od Jordana,a ne Jordan,Chamberlain,Russel,West itd?Znam da nisu postojala samo ta 4 benda, nisu postojali ni samo Beethoven,Mozart i sl; bilo je i drugih skladatelja,ali dan danas,i u dalekoj budućnosti Beethoven,Mozart i ostali će se pamtit i slušat.. I ja sam prije čuo za Prkačina,nego za Bryanta,poanta je?Da bi psotojali fanovi prvo trebaju postojati bendovi,klubovi i sl.

Barathrum
11-07-2008, 13:17
Znači nogomet su popularizirali BBB,Torcidaši,a ne Pele,Maradona itd? Košarku su popularizirali klinci s majicama od Jordana,a ne Jordan,Chamberlain,Russel,West itd?Znam da nisu postojala samo ta 4 benda, nisu postojali ni samo Beethoven,Mozart i sl; bilo je i drugih skladatelja,ali dan danas,i u dalekoj budućnosti Beethoven,Mozart i ostali će se pamtit i slušat.. I ja sam prije čuo za Prkačina,nego za Bryanta,poanta je?Da bi psotojali fanovi prvo trebaju postojati bendovi,klubovi i sl.


skreces sa teme... govorili smo o popularizaciji.

da bi postojali fanovi normalno da mora postojati nesto sto ce privuc ljude.

a sto se tice popularizacije uzmi rjecnik pa budes vidio da nerazumijes ju.
onaj tko se bavi nekom djelatnosti on NE popularizira tu djelatnost onaj tko se DIVI toj djelatnosti i PRIVLACI ga ON popularizira tu djelatnost.

sto se tice pamcenja i slusanja svakako da ce se slusat ali ti si govorio o 4 benda sa nekim smjesnim "svjetski" dodjeljenim naslovima koji su se dali davno u jednom danu, na jednom festivalu dok se iduce godine nije odrzao drugi i sad od svih festivala ti si bas taj gdje su ta 4 benda pozitivno prosla odlucio uzet da ih velicas u sebi.

Mislim ok, ali to nije na svjetskoj razini i to moras shvatit, a ja nisam opet toliko ogranicen.

Ista stvar sa Motorheadom, je istina je da ga vecina fanova smatra ocem thrasha, samo kreatora, ali to je tek malo vece zrno nego sva druga jer glazbu oblikuju svi glazbenici a samo oni bizarni i problemima uvijek ulaze u prvi plan kad ih se predstavlja.

hoces li prije cut za bend koji govori anarhisticno ili za bend koji odsvira i ode doma?! naravno da ces prije cut za ovaj prvi jer mediji ce se prije za takve bendove uhvatit i pisat o njima nego o ovima koji su dosli odsvirati i to je sve.

uostalom rasprava o glazbi se uvijek vrti u krug kao i rasprava o religiji i politici i prelazi kasnije u filozofiranje, a meni je pauza zavrsila i trebam zavrsit prijevod i dizajn kataloga i poslat ga na pripremu tako da...

ostaj mi dobro i sve najbolje ;)

Thrall
11-07-2008, 13:28
Ma znam sve to,ali npr. Beethoven nije imao fanove u svoje vrijeme..; dok danas cajkašice neke imaju i to hrpu,ali to je već komercijala,a ne popularizacija ili šta već..A da danas izginu svi fanovi Beethovena,izrodit će se novi,ali sad sam totalno skrenuo, i ja nemam vremena idem radit,sorry za offtopic,sve najbolje.