PDA

Pogledaj cijelu verziju : MAXadsl pomoć!!!!!!



Raziel
15-06-2008, 19:25
U petak (13.06) sam dobio MAXadsl :thumbs2: :D
Modem mi je ZyXEL P-660HW-D3.
Sad danas oko 15:30h mi neće da mi se spoji. :cry:
Kad sam ga upalio sve mi se lampice svijetle (Power, Ethernet, WLAN, DSL), a lampica Internet mi svijetli crvena (a treba biti zelena).
U drugim forumu sam čitao da je taj problem kod T-Com-u.
Da li vi znate čemu je problem.
Vjerujte mi taj modem sam okrenuo, čak visio na krovu da uvatim signal!!!(šala mala :) )
Potrošio sam vremena na njemu do 20:00h.
Čemu je problem??????

Raziel
15-06-2008, 19:39
Još ti ga nisu uštekali.
Strpi se.

BTW imamo isti modem (tj. router) :)
Kako misliš nisu ga uštekali "brate" :D .
Od petka do danas mi je radio.
Odmah kad sam dobio MAXadsl instaliro sam Call of Duty 4, download zadnji patch i visio na njemu skoro 5h na dan. :rambo:

Raziel
15-06-2008, 19:47
Onda neznam ''brate''. Meni se to događa samo kad mi ga ištekaju. :D
Zbog čega ga ištekaju?
Dali ti sad radi?

streetrace777
15-06-2008, 19:50
Meni je isto tako bilo kad je riko modem :D

Raziel
15-06-2008, 19:53
Meni je isto tako bilo kad je riko modem :D
Da pogodim dobio si zamjenski.
Bolji su mi stari router.
Imo sam jedan doma stari Kasda i nije me iznevjeria, a sad dobijem neki Bože sačvaj.

RIDER32
15-06-2008, 20:10
Pretpostavljam da je ostao bez struje tj. da si ga izstekao i sad ti se reserirao.
Nazovi t-com na 0800 9000 i reci im problem.
Imao sam isti problem u ovaj petak i sve sam rijesio uz njihovu pomoc. :thumbs2:

Outmind
15-06-2008, 20:18
U petak (13.06) sam dobio MAXadsl :thumbs2: :D
Modem mi je ZyXEL P-660HW-D3.
Sad danas oko 15:30h mi neće da mi se spoji. :cry:
Kad sam ga upalio sve mi se lampice svijetle (Power, Ethernet, WLAN, DSL), a lampica Internet mi svijetli crvena (a treba biti zelena).
U drugim forumu sam čitao da je taj problem kod T-Com-u.
Da li vi znate čemu je problem.
Vjerujte mi taj modem sam okrenuo, čak visio na krovu da uvatim signal!!!(šala mala :) )
Potrošio sam vremena na njemu do 20:00h.
Čemu je problem??????

Ne znam imaš lli još uvijek taj problem, ali ja sam zvog jedne druge stvari ovih dana zvao tcom, i vrtila se poruka da imaju poteškoća prilikom spajanja na net u nekim dijelovima zemlje...

streetrace777
15-06-2008, 20:26
Meni je isto tako bilo kad je riko modem :D
Da pogodim dobio si zamjenski.
Bolji su mi stari router.
Imo sam jedan doma stari Kasda i nije me iznevjeria, a sad dobijem neki Bože sačvaj.

To je bilo davno i dobio sam Kasdu koja je sacuvaj boze smece :)
sad ces dobit novi Dlink koji radi odlicno :)

Raziel
15-06-2008, 20:40
Pretpostavljam da je ostao bez struje tj. da si ga izstekao i sad ti se reserirao.
Nazovi t-com na 0800 9000 i reci im problem.
Imao sam isti problem u ovaj petak i sve sam rijesio uz njihovu pomoc. :thumbs2:

Ok hvala, a sad mi neće da mi se upali Internet lampica.
Išo sam na ovu stranicu http://192.168.1.1/Si resetiro sam na tvorničku postavke, uplali se crvena lampica samo kada se login na tu stranicu.
Nazvat ću ih sutra.



To je bilo davno i dobio sam Kasdu koja je sacuvaj boze smece :)
sad ces dobit novi Dlink koji radi odlicno :)
Nadam se!

Thrall
15-06-2008, 20:43
Ja sam isto tek dobio Zyxel neš mi neće,zvat ću frenda namjesti sve to...

RIDER32
15-06-2008, 21:27
Ok hvala, a sad mi neće da mi se upali Internet lampica.
Išo sam na ovu stranicu http://192.168.1.1/Si resetiro sam na tvorničku postavke, uplali se crvena lampica samo kada se login na tu stranicu.
Nazvat ću ih sutra.
lampica? Ako mislis na ona 2monitora kod sata onda ti se zapravo mozda i spoji na net ali to neprikaze.

Raziel
15-06-2008, 21:43
Ok hvala, a sad mi neće da mi se upali Internet lampica.
Išo sam na ovu stranicu http://192.168.1.1/Si resetiro sam na tvorničku postavke, uplali se crvena lampica samo kada se login na tu stranicu.
Nazvat ću ih sutra.
lampica? Ako mislis na ona 2monitora kod sata onda ti se zapravo mozda i spoji na net ali to neprikaze.

Ne, ne nego lampica na routeru.

Lord Jambrek
16-06-2008, 05:59
To je bilo davno i dobio sam Kasdu koja je sacuvaj boze smece :)
sad ces dobit novi Dlink koji radi odlicno :)


EEEK

Ja sve više razmišljam da puknem D-Linka u mikrovalnu da dobijem Zyxel-a.

D-Link je najsenilnije smeće ikad. Namjestiš mu portove, ovom nestane struje i sve se briše iz njega, apsolutno svaka postavka. Nikad ne pamti pol postvaki, nekad nešto zapamti pa onda drugu stvar zaboravi.

croat1gamer
16-06-2008, 06:15
moras reinstalirati windowse, to je meni isto bilo, isti modem, neznam jel ima drugi nacin osim ovog
to je bio i razlog mojeg odsustva s foruma posljednja 2-3 tjedna
meni se uopce nije htjeo spojiti na modem nakon 3 dana, onda sam cekao poznanika da dode to popraviti, i onda je ya tjedan dana uyeo komp, i sada mogu ici na internet

btw. kako se spajas na net (ie ili mozzila), jer ako nece preko mozzile onda je garantirana reinstalacija

oni iz t-coma su ti rekli vjerovatno da se ne bave softverskom podrskom, i da je problem na tvojem ethernet adapteru (lan adapter, ono preko cega se spajas zicno na modem) i da moras instalirati drivere za komp sto si i ucinio ali nista se nije promijenilo, ali ce ti prije reci da upisujes nanovo ip adrese i resetiras modem ali i to bez uspjeha

to sam i ja prosao posljednja 3 tjedna i potrosio na net caffe 40 kn (2 sata) da bi se komp na kraju reinstalirao za 3 dana (tip je bio zauzet) i sve je ok, sto i dokazuje ovaj post :boohoo: (irony)

Raziel
16-06-2008, 07:12
moras reinstalirati windowse, to je meni isto bilo, isti modem, neznam jel ima drugi nacin osim ovog
to je bio i razlog mojeg odsustva s foruma posljednja 2-3 tjedna
meni se uopce nije htjeo spojiti na modem nakon 3 dana, onda sam cekao poznanika da dode to popraviti, i onda je ya tjedan dana uyeo komp, i sada mogu ici na internet

btw. kako se spajas na net (ie ili mozzila), jer ako nece preko mozzile onda je garantirana reinstalacija

oni iz t-coma su ti rekli vjerovatno da se ne bave softverskom podrskom, i da je problem na tvojem ethernet adapteru (lan adapter, ono preko cega se spajas zicno na modem) i da moras instalirati drivere za komp sto si i ucinio ali nista se nije promijenilo, ali ce ti prije reci da upisujes nanovo ip adrese i resetiras modem ali i to bez uspjeha

to sam i ja prosao posljednja 3 tjedna i potrosio na net caffe 40 kn (2 sata) da bi se komp na kraju reinstalirao za 3 dana (tip je bio zauzet) i sve je ok, sto i dokazuje ovaj post :boohoo: (irony)

Ja mislim da nije taj problem. Ja sam upalio router bez da sam upalio laptop ili koristio drugi laptop koji je na njemu xp (da na moj laptop je Vista).
Hoću reći da mi se lampice na routeru Power, Ethernet, WLAN, DSL upale zeleno, a Internet crveno.
Jučer sm skidao par podataka preko Rapidshare i svakih 10 minuta kda sam završio skidanjem sam ga gasio pa sam ga ponovno upalio nakon 10 sekundi.
Ja sam uzeo paket od Super 10GB, a na računu sam napravip 4GB. Mislio sam da sam već došo do limita što je to nemoguće.
Čudno je u tome što sam ja uzeo u ugovoru bez WLAN-a i oni mi ga daju.
Jadan ti sam ja, što bi moja majka rekla "Razbit ću ga čekićem". :D

Karlo_from_Bjelovar
16-06-2008, 08:24
ok, vise mi je pun qurac svega...

kada drknem ovog zyxela u router mod (spojen sam kabelom, ne wireless) non stop mi se diskonekta, a buduci kako igram online igre to me zivcira, khm, puno...
firmware je najnoviji, router je zyxel prestige 660HW-63... zvao sam t-scum radi tog problema ali ono, nedaju oni...

ja sad vas pitam, kak bi mogao sjebat ruter a da nema vidljivih fizickih ostecenja iltiga da mi t-scumovci nemogu srat te da mi daju novog, allmighty dlinka?

thx...


edit: nemrem ostat u bridgu zato sto mi preko ljeta dolazi sestra s laptopom a brat s kompom, a on se inace s kata spaja preko onog usb wirelessa...

Raziel
16-06-2008, 11:22
Evo danas sam zvao T-Com i RADI BRATE :D
Rekli su mi da mi je na računu podaci zamješali i oni su ga resetirali. Radi ko suza. :thumbs2:

streetrace777
16-06-2008, 12:27
To je bilo davno i dobio sam Kasdu koja je sacuvaj boze smece :)
sad ces dobit novi Dlink koji radi odlicno :)


EEEK

Ja sve više razmišljam da puknem D-Linka u mikrovalnu da dobijem Zyxel-a.

D-Link je najsenilnije smeće ikad. Namjestiš mu portove, ovom nestane struje i sve se briše iz njega, apsolutno svaka postavka. Nikad ne pamti pol postvaki, nekad nešto zapamti pa onda drugu stvar zaboravi.

Jel imas original firmware od njega ili ono T-Com smece ? I da koji Dlink imas ?

RIDER32
16-06-2008, 23:34
Karlo pa ti imas bezicni :shock:
To SMECE nikad nebi uzeo.
Moj frend to ima i kao i tebi svaki 5min mu je pucala veza.
Sumljam da je problem mu armiranom patosu jer sad kad je stsvio komp dolje tako da signal prolazi samo kroz zid vise nije imo problema.

keko
17-06-2008, 00:04
ja imam bežični,i nemam nikakve probleme :P

Karlo_from_Bjelovar
17-06-2008, 09:04
al kuzis ja stavim u router mod, a moj komp se s modemom (routerom, jelte) spaja kablom...

DoctorEvil
22-06-2008, 15:21
mene zanima dal se može sa 1gb prebaciti na flat, ali samo na mjesec dana i opet vratiti na 1gb. čuo sam od frenda da se ne može, pa pitam

keko
22-06-2008, 15:35
mene zanima dal se može sa 1gb prebaciti na flat, ali samo na mjesec dana i opet vratiti na 1gb. čuo sam od frenda da se ne može, pa pitam


može se

DoctorEvil
26-06-2008, 16:38
čuo sam da ak se mijenja paket, da se pod kraj jednog mjeseca to treba promijenit tamo u korisničkim stranicama da to onda vrijedi za drugi mjesec. i opet isto ak se želi vratiti na staro? jel to točno? nek me netko ispravi ako griješim.

keko
26-06-2008, 17:38
to je točno

Lord Jambrek
27-06-2008, 09:05
ja sad vas pitam, kak bi mogao sjebat ruter a da nema vidljivih fizickih ostecenja iltiga da mi t-scumovci nemogu srat te da mi daju novog, allmighty dlinka?


Ako ti se router svako malo diskonekta (frend je isto dobio zyxela i zamijenili su mu ga zbog toga, router ima neku grešku, dobio je isto zyxela kasnije i radi ko suza)

Ako baš inzistiraš na uništavanje hardvera, onda je mikrovalna tvoj izbor




Jel imas original firmware od njega ili ono T-Com smece ? I da koji Dlink imas ?

Firmware Version : V3.00B01T01.HR-A.20061110

Model je D-Link DSL 584T

Guber
27-06-2008, 13:31
Imam isti Router, svako ga večer isključim iz struje i nikada me nije zezao.

red_bull
09-07-2008, 15:06
sorry kaj oftopicim ali da ne otvaram jos jednu bezveznu temu:
koji t-com-ov paket uzeti za igranje novijih igara cod4 itd...( mora bit t-com)
mislim koju brzinu tj paket uzet tonije dal je 2mbps download i 256kpbs upload dovoljan za recimo cod4?? :rambo:

Snake
09-07-2008, 15:08
sasvim dovoljan

red_bull
09-07-2008, 15:13
znaci nece mi veza u uploadu bit prespora? tog se bojim... :cry:

dimbo1911
09-07-2008, 15:15
:P :P :P ja znam u čemu je problem.... tak je bilo i meni nakon nekog vremena če te priključit ili ako ne zovi t-mobile pa če nekog poslat da to riješi :P :P :P :P

The_Lord
08-02-2009, 17:15
Kad recimo, neš čitam na netu il mi je komp ugašen (kad nema protoka podataka) automatski me nakon nekog vremena disconnecta s neta.

Na routeru mi svijetle power, ethernet i dsl ledice zeleno, a internet crveno.

Na stranici modema javlja mi da nema internetske veze zbog: Disconnected because idle timeout reached

imam maxadsl, a router je THOMSON ST780.

i iako mi je označen kvadratić remember password, u tom trenu password nestane

kad ga ponovo upišem i kliknem na connect sve je u redu neko vrijeme, a onda opet isti problemi.

vjerojatno negdje trebam isključit automatsko diskonektanje, al gdje.... plz help