PDA

Pogledaj cijelu verziju : Warcraft IV



unknown
14-06-2008, 12:41
Kuha li se ovo u Blizzardovim pecnicama? :D
Ponadao sam se da ce ono iznenadjenje biti Warcraft IV,ali nista...mada ni Starcraft nije los...
Dakle,ovdje pisite sve najave za nastavak jedne od najboljih igara svih vremena...ako ih sad uopste ima...

za negdje 3 ili 4 godine

mravojed20
14-06-2008, 12:48
Nema ih, hvala bogu ionako na svakom koraku slušam o wowu i ekspanzijama.

Ementaler
14-06-2008, 13:06
Dobro, i to su samo pretpostavke... tko zna kad bi četvrti nastavak mogao doći i hoće li uopće ikada doći... vjerujem da hoće, ali kada, to se još može samo pretpostavljat...

Adisuki
14-06-2008, 13:09
Nema ih, hvala bogu ionako na svakom koraku slušam o wowu i ekspanzijama.
Ma da, izaslo je jednu 10 ekspanzija za WoW tolito se prica o njima. /sarcasm
Upravo se radi tek drugaSekspanzija - tj. urađena je, međutim nije u prodaji još.

Što se Warcrafta 4 tiče... hmm... sumnjam da će Blizzard odmah krenuti u nova osvajanja. Za sad predviđam samo Starcraft 2 expanziju, te neku novu Blizzardovu igru. Eventualno će izbaciti za 2 godine Starcraft GHOST koji nisu porekli na zadnjoj press konferenciji. WC4 možda bude, i ako bude bit će sigurno za 5 godina, ak ne i više. Stvar je relativna.
Blizzardovci su previse bili zasuti WoW-om tako da i Starcraft 2 rade već 5 godina, a sad kad dođe WoW expanzija i Starcraft 2 bit će još više zasuti sa održavnjem, krpljenjem rupa i pravljenjem bar još jedne expanzije za svaki naslov.

Zasad nam nema druge nego da čekamo S2 koji dolazi krajem 11. mjeseca vjerojatno.

keko
14-06-2008, 13:18
previše se blizzard zaletio na warcraft,ja mislim da će sad pokušati balansirati ulaganja u warcraft i starcraft

Outmind
15-06-2008, 11:05
Pa, ako nastave ovom logikom izdavanja sequel-a svakih 10 godina, biti će starcraft 2 2008, diablo 3 2010, warcraft 4 2012, te naravno world of warcraft 2 2015 (14?)

Demon Hunter
15-06-2008, 14:15
A nesznam sto se tice WarCraft IV siguran sam da ga moraju nastavit,sad neznam kad ce ali kad god izađe bice dobro dosao! A i volio bih da naprave nastavak pazi samo kakva ce grafika bit hehe!

GaTa666
16-06-2008, 14:13
Sto se mene tice vise bi volio da su najavili War IV nego Starcraft 2. Nije da mi starcraft nije dobar(odigrao sam obe igre), nego samo sto vise volim warcraft setting, nego futuristicki kakav ima starcraft.

SkunK
16-06-2008, 14:57
Da ali ako pogledaš, kome još Warcrafta treba uz taj WOW a i Starcraft je izašao ( Brood Wars točnije) 98' , bilo je vrijeme da se i mi Starcraftaši zasladimo brk. :)

Sickmanno1
16-06-2008, 15:49
Jos dugo cemo cekati na ovo....brijem....prije bi trebao izaci i StarCraft 2 i njegova ekspanzija i Diablo 3 sa svojom ekspanzijom, a mozda uleti vise i neka druga igra koja nema veze sa ta 3 blizzardova svijeta....

TeraBajt
16-06-2008, 18:36
Ah, moja najveca zelja^^ :(

Arbiter of Change
16-06-2008, 19:21
Možda jednog dana kad WoW zamre budući da im on drži Lore više manje statičnom.

Adisuki
16-06-2008, 20:00
Možda jednog dana kad WoW zamre budući da im on drži Lore više manje statičnom.
WoW zamre? Ti si lud. :)
WoW nikad neće potonuti, bar ne u ovom stoljeću. Ako se vrate na cifru od 10 milijuna igrača oni će jednostavno izbaciti Diablo 3 kao MMO, kupiti lovu, dok WoW još i dalje ima skromnih 9 milijuna. Kad Diablo 3 MMO prevaziđe WoW i dosegne 14 milijuna korisnika, i počne padati i dođe do 8 milijuna statičnih, oni će jednostavno izbaciti WoW2 :) (karikiram naravno)

Fact is :)
Biznis never dajs :) a wow je biznis :)

Rang€r
16-06-2008, 20:07
i wow če zamrjet.... točnije več zamire, kome je zanimljivo milju puta preč istu instancu radi nekog asusovog mača...

wc4 bi jako želio, najbolje bi bilo kad bi osto onaj grafički štih koji ima trica, sam da ga malo uljepšaju a da ga ne poružne xD
također volio bi još malo više lorea u budučnost(može i da se vrate u prošlost :))jer ja neznam niš dalje od wc3 ft priče, ono u WoW je banana jer nema nikake veze s pričom niko ne čita quest logove i živo im se prca ko je bio illidan, archimonde, kel'thuzad....

IGoR_2803
16-06-2008, 21:57
oni će jednostavno izbaciti Diablo 3 kao MMO

ne daj im bog da d3 bude MMO, ne daj im bog! :twisted: :-x

Adisuki
16-06-2008, 22:01
oni će jednostavno izbaciti Diablo 3 kao MMO

ne daj im bog da d3 bude MMO, ne daj im bog! :twisted: :-x
To gore sam karikirao malo, ali...

Čini mi se da već nešto šuškalo da Blizzard već sada radi na novom MMO-u čija radnja nije vezana za Warcraft.
Jedino što mi pada na pamet je Diablo MMO.

Rang€r
17-06-2008, 10:11
možd misliš na projekt nazvan hydra... to bi trebalo bit neš ko diablo(a možd je to kodno ime za diablo :)) il mmo, mada čist sumnjam da če radit mmo u nekom svemiru dosad igračima nepoznatom...

Deadwalker
24-06-2008, 09:09
oni će jednostavno izbaciti Diablo 3 kao MMO

ne daj im bog da d3 bude MMO, ne daj im bog! :twisted: :-x
To gore sam karikirao malo, ali...

Čini mi se da već nešto šuškalo da Blizzard već sada radi na novom MMO-u čija radnja nije vezana za Warcraft.
Jedino što mi pada na pamet je Diablo MMO.

sumnjam da će novi diablo ako izađe biti mmo...sami sebi bi radili konkurenciju, a u izradi je druga ekspanzija za wow koja bi trebala izać krajem godine(dakle kane jos privući novih "ovisnika" i održat wow što je dulje moguće, nebi se čudio još kojoj ekspanziji za wow)...a hard-core fanovima bas nebi bilo svejedno, a takvih je jako puno(oni koji dan danas jos ruju po battlenet-u)

GaTa666
26-06-2008, 00:53
Možda jednog dana kad WoW zamre budući da im on drži Lore više manje statičnom.
Po meni je wow totalno sjebo lore originalnog war.
Nije to, to.

Thrall
26-06-2008, 09:37
Ma ionako ovaj Starcraft 2 više liči na Warcraft nego na Starcraft....

IGoR_2803
26-06-2008, 12:12
Ma ionako ovaj Starcraft 2 više liči na Warcraft nego na Starcraft....

:shock: mozes to argumentirati?

Thrall
26-06-2008, 12:43
Pogledaj filmiće na youtubeu.

IGoR_2803
26-06-2008, 13:34
Pogledaj filmiće na youtubeu.

pogledal sam je vec masu trailera, ingame vieda i svega od sc2 i ne vidim po cemu lici na war 3 (pretpostavljam da na trojku ciljas ofc :D )... mozda zbog zivljih boja?! a kaj ocekujes, pa ipak je proslo 10 godina od prvog starcrafta, ne moze grafika ostati ista... a po gameplayu nema sanse da je slicno warcraftu 3...

Thrall
26-06-2008, 13:42
Misliš da na Starcraft jedinici nisu mogli napraviti življe boje? Ove življe boje kvare atmosferu koju je imao SC.

IGoR_2803
26-06-2008, 14:12
Misliš da na Starcraft jedinici nisu mogli napraviti življe boje? Ove življe boje kvare atmosferu koju je imao SC.

sorry, ali to da li kvare atomsferu nemres znati tolko dugo dok igru ne probas... tak da nam ostaje samo cekati... ja vjerujem, tj. znam da nas blizzard ne bude iznevjeril...

Aral
27-06-2008, 08:15
Najzesca mi je recenica u prvom postu...kao Warcraf4 ali ni SC2 nije los...

no comment

SC2 ce ovnat sve do sad izaslo, kaj je izaslo i kaj ce izac. Tocka.

I nisam SC2, jednostavno blizzard radi takve igre. A war4, kad dodje, ce isto pisat povijest.

Plexihack
27-06-2008, 13:30
Yep...

SC je dobra igra,ali ipak Warcraft ima lore koji ga čini najboljim serijalom u povijesti,koji čak prevaziđa TES(ok,serem...).

WC4 će najvjerovatnije izaći kada WoW-u padne popularnost i kad postane prevaziđen.Nebi bilo u redu da dok WoW igra masa igraća oni naprave korak u budućnost s lore-om te prevaziđu WoW.
WC4 će dati temelje za WoW 2

Thrall
27-06-2008, 13:48
SC je puno više obilježio povijest i dan danas mislim da je najigraniji RTS s najplaćenijim turnirima itd(od RTS-ova). Meni je Warcraft osobno bolji,u SC-u vrijeme je od prevelike važnosti što ne volim,ne uspiješ razvit 5% ekonomiju korejac te već napada s 200 zergova,oni rushovi i slično..Ja se više volim polako razviti(ne baš polako) i u Warcraftu treba biti brz,ali ne toliko...U Warcraftu jedino mi population limit smeta..

Svinjoguz
28-06-2008, 20:33
WoW ce jako sporo zamrijeti, tu ima jos hrpa lora koja se mozhe iskoristit...
LVL60-Azeroth
LVL70-Outland
LVL80-Northrend
LVL90-Emerald Dream
LVL100-Maelstrom

tako se navodno prica da ce bit

Icey Joe
29-06-2008, 08:49
ljudi moji Warcraft je legendaran, Starcraft isto tako ali ne toliko, zato je 100% bit modova koji će pokazivat za starcraft na temz warcrafta tako da će nam to malo ali jako malo pomoć pri čekanju

IGoR_2803
29-06-2008, 08:59
ljudi moji Warcraft je legendaran, Starcraft isto tako ali ne toliko, zato je 100% bit modova koji će pokazivat za starcraft na temz warcrafta tako da će nam to malo ali jako malo pomoć pri čekanju

ako ne racunas wow starcraft je daleko popularniji od warcrafta... pogledaj samo Korejance...

Rang€r
29-06-2008, 10:25
jebo korejce... ovdje na ovim prostorima je war3 daleko popularniji, djelom zbog DotA-e...

Outmind
29-06-2008, 13:03
Meni to recimo nije jasno. Kako se nekome da jedno te istu igru igrat 10 prokletih godina!!! Pa da mi i plate (a i plaćaju im, ne) ne bih se koncentrirao na jednu igru toliko vremena. Gdje je tu gušt ako se stalno moraš pripremt za turnire i vježbat taktike i to. Mislim da to totalno ubije gušt.

Thrall
29-06-2008, 13:32
Njima je to sport.

Dark Saruman
29-06-2008, 13:51
Njima je to sport.

:rotfl: haha

Rang€r
29-06-2008, 19:20
Njima je to sport.

:rotfl: haha

pa kad je... :(
isto tak i war3... bokte ima na youtubeu ono s njihovih TVa, a komentatorica dere ko mutava s toliko uzbuđenja i sve se razumije u to, to njima ko naša repka xD

Thrall
29-06-2008, 20:38
Tipovi imaju sponzore,zarađuju dobre pare,komentatori se užive za popizdit,kad netko izgubi dio publike plače,luda kuća...

Thrall
29-06-2008, 20:59
Yeah,svi smo mi geekovi.

Thrall
29-06-2008, 21:17
The word geek is a slang term, noting individuals as "a peculiar or otherwise odd person, especially one who is perceived to be overly obsessed with one or more things including those of intellectuality, electronics, gaming, etc."-s wikipedie :D

Rang€r
30-06-2008, 16:21
te pro gluposti i to sa sponzorima mi se nimalo ne sviđa, jel ko što je još prije bio topic, pa se reklo, izgubio bi se svaki gušt igrat jedno te istu igru dug niz godina, svaki dan u točno određeno vrijeme(ne kad ti se da) i uvježbavat taktike cjelo vrijeme.... nikad nebih želio da se gaming ujednači s košarkom il nogometom

sad smo več off topic ošli...
ja mislim da rade več neke 2-3 god. na wc4 al objavit če ga za 2 godine vjerojatno

Thrall
30-06-2008, 16:36
Ako u WOTLK-u Lich King umre,mislim da neće biti Warcrafta IV.

_ZlayA_
30-06-2008, 16:46
nekako mislim da će sa nadolazećim ekspanzijama wowa blizzard potrositi sav materijal za wc4... jedino sto bi se moglo desiti je da sa wc4 naprave neki veći prolog.... svega...

Plexihack
30-06-2008, 17:00
Treći Rat?
Povratak titana?
Zemlja zmajeva?
Underworld?
Neko random zlo unosi kaos u svijet i rase se okreću jedna protiv druge,rat između night elfova i blood elfova zbog magije,vjere ect.?

Rang€r
30-06-2008, 20:43
Treći Rat?
Povratak titana?
Zemlja zmajeva?
Underworld?
Neko random zlo unosi kaos u svijet i rase se okreću jedna protiv druge,rat između night elfova i blood elfova zbog magije,vjere ect.?

moglo bi bit sve osim tog rata između elfova jer NE ne ovise o magiji...
al fakat je mutavo to što WoW nema veze s pričom jer priča se može mjerit sa tolkienovim međuzemljem... ja neznam zaš uopče WoW ima warcraft u svom imenu bolje je da se zove azeroth il tak neš, jer nema nikakve veze s warcraft pričom...

Da_killah
30-06-2008, 20:44
ime se prodaje :)

Thrall
01-07-2008, 08:41
Ako Licha ne useru u WoW-u, ja sam za.

Rang€r
02-07-2008, 08:59
ja brijem da če WotLK bit isto šta i BC a BC je isto šta i WoW... dakle čisti grindfest da bi se ubio fakin boss, neki lich king, a ko je to?, a šta ja znam neki lik... tolko o poznavanju lorea i priče prosječnih "WoWoholičara" a lich king iliti arthas, če bit malo veče veličine, imat će malo veči hp od ostalih, veči armor, neš bolje spellove koji če se valjd asocirat na ice, pa bi bilo dobro imat neki dobar rasistance na to, i vjerojatno če imat neki dobar dmg, al glavno da če dropat dobre iteme pa se možeš kurčit i bar jedan dan bit faca...
dakle nemogu, sjebat lich kinga jer on se mora uklopit u taj WoW gameplay, napravt če ga onak kak rulja želi...

Quickkill
05-10-2008, 12:22
Dabogda izašo jako brzo za kojih par mjeseci inače ću se :hangin:
:toilet: huhu

Deadwalker
05-10-2008, 15:17
Dabogda izašo jako brzo za kojih par mjeseci inače ću se :hangin:
:toilet: huhu

onda ti se crno pise :roll:

GaTa666
05-10-2008, 16:52
Dabogda izašo jako brzo za kojih par mjeseci inače ću se :hangin:
:toilet: huhu
Docu ti na pogreb :)

Gravestone_bluz
05-10-2008, 21:32
Jos par godina, blizzard je iscrpio sav lore za wow, uskoro ce im zatrebat novi, i onda ce posegnut za warcraftom IV koji će najvjerojatnije bit jos vise rpg orijentiran neg prijašnji nastavci...

Deadwalker
05-10-2008, 21:35
Warcraft IV i ako ga odluce napravit nece jos jako dugo jer imaju tri velika naslova za izbacit a i mislim da ce Blizzard jos održavat WOW na životu kolko god dugo ide...

RIPtheREAPER
05-10-2008, 21:59
blizzard radi na novom mmo-u kolko sam cuo
war 4 bi mogao doc kad i taj novi mmo, slicno kao najava za d3 sad kad dolazi sc2

GeForce
06-10-2008, 09:30
blizzard je uvijek bio za takav tip igara....mmrpg,strategije i slično...

i u tome je najbolji...ali baš me zanima šta bi bilo da blizzard napravi pucačinu :)

Systematic Reverse
06-10-2008, 14:21
nedo bog da Warcraft IV bude mmo...

:S

LukA33
06-10-2008, 17:23
Ja mislim da ce izmislit kako je proslo mnogo godina i da se vratilo zlo u nekom novom obliku i eto novog Warcrafta

Hellboy
06-10-2008, 20:54
iscrpili su sav lore za WoW? nisu iscrpili ni dio lorea za WoW... ni blizu...ono što vidimo u Outlandu i Azerothu je samo mali dio Warcraft lorea...
primjer:
Muradin je živ (nije poginuo kad je Arthas uzeo Frostmourne), ne znamo što je sa Azsharom i ekipom, što se događa u Emerald dreamu u kojem je Malfurion nestao, gdje je glavni grad goblinskih trgovačkih prinčeva, gdje je Pandaria, gdje je Argus, što Sargeras planira s obzirom da nije viđen otkad je Medivh stradao u Karazhanu... a i ovo je samo mali dio lorea...

Hellboy
06-10-2008, 20:59
Illidan je po loreu ubijen u Black Templeu...s njim je gotovo...

You have won... Maiev... But the huntress... is nothing... without the hunt... You... are nothing... without... me...
nakon čega Maiev shvaća da je u pravu te da po prvi put u 10000 godina nema svrhu...i odlazi (još jedan dio lorea o kojem ništa ne znamo)

Rang€r
06-10-2008, 22:03
po meni WoW nema nikakve veze s warcraft loreom... jer WoW nije igra kao druge, to je igra onaka kakvom ju shvačaju njezini igrači a imam takog jednog u kući to je katastrofa... neznaju niš o priči i loreu al bitno da znaju svaki item napamet... to je WoW, item lore, a ne warcraft lore...

Cthulhu
06-10-2008, 22:06
nažalost,ima i previše takvih debila...

Rang€r
06-10-2008, 22:11
da... ali sad opet nisu ni "warcraftaši" baš pametni... velika većina igra dotu i ostale RPG non-blizzard made mape, al i te neke mape pa i DotA imaju bar malo veze s warcraft loreom, al većina niš ne kuži.... ne kuže ko su sentineli i šta je scourge što su osnovni pojmovi, a kamo li po kome Lothars edge ima ime...

onda opet oni proovi, nije ih briga za priču i lore, več ih zanimaju taktike i te stvari, prije bi očekivo wc4, sa nekom crappy american shit pričom i starim gameplayem sa "boljom grafikom", nego da će 2 godine priču razrađivat te gameplay pokušat pormjenit, obogatit i sl.

ahhh...
07-10-2008, 01:18
Ma nek samo oni što prije izbace Diablo :D
Warcraft mi je bio dobar al nikad nisam bio pretjerano lud za njim.

Hellboy
07-10-2008, 21:44
po meni WoW nema nikakve veze s warcraft loreom... jer WoW nije igra kao druge, to je igra onaka kakvom ju shvačaju njezini igrači a imam takog jednog u kući to je katastrofa... neznaju niš o priči i loreu al bitno da znaju svaki item napamet... to je WoW, item lore, a ne warcraft lore...
jesi li ikad igrao WoW? WoW lore ima itekakve veze sa warcraft loreom... igram WoW i poznam lore kao svoj džep...samim time mi je užitak veći...otići na grob Orgrimmu Doomhammeru...posjetiti uništene gradove u Plaguelandsu koje sam nekad davno u WC3 pokušavao spasiti...vidjeti ostatke Dalarana...upravo taj lore odvaja WoW od ostalih MMO-ova (osim AoC-a i Warhammera koji imaju također dubok lore), i daje mu poseban štih...
što se tiče american crappy priče, kad je Blizzard fulao? jesu li ikad radili patcheve pa tek onda igru? ili su radili na igri dok god nije postala toliko savršena da se eventualni propusti mogu nabrojati na prste jedne ruke koja je prije toga bila u raljama krokodila...

Rang€r
07-10-2008, 23:35
jesam igro sam WoW... i taki kao ti su rjetki, šta misliš da ljudi igraju WoW da bi se prisjetili warcraft kampanje i tog kak su pokušavali spasit brill, heartglen il neko drugo selo... ne u WoWu su sve itemi i nikog nije briga za lore, al opet nije blizz kriv zbog toga...

GeForce
08-10-2008, 12:17
meni opet warcratf 3 super igra ali wow mi smeće,igrao i dao sam joj priliku ali nije to moj stil i način igranja jednsotavno nije mi sjela i nevolim je.
a war4 nije još ni u priči

IGoR_2803
08-10-2008, 12:32
di ste vi zapeli za war4, pa sad je tek na redu (konačno) sc2 i d3... :pray:

Rang€r
09-10-2008, 21:28
meni opet warcratf 3 super igra ali wow mi smeće,igrao i dao sam joj priliku ali nije to moj stil i način igranja jednsotavno nije mi sjela i nevolim je.
a war4 nije još ni u priči


slažem se s tobom u potpunosti... ja neznam čiji je stil stisnut desni klik i čekat sat vremena da rulja ubije bossa... još je zanimljivije grindat :D

hrčak
09-10-2008, 21:36
Moje viđenje budućnosti:2012 bu izašle sve najbolje igrice (warcraft IV,Call of Duty 10 i Spore 2) za koje bi trebali kompjutere koji koštaju ko svi naši organi na crnom tržištu i taman kada bu neko kupil takav kompjuter NASA će umjesto da pošalje bombe (neki prsteni bombe!?) na meteor poslati će nuklearke na taj kompjuter (kompjuter je svjetlo na kraju tunela) i nas poubijat. (kolke sam sreće taj čovjek sa kompjuterom ću biti)

Hellboy
10-10-2008, 09:22
meni opet warcratf 3 super igra ali wow mi smeće,igrao i dao sam joj priliku ali nije to moj stil i način igranja jednsotavno nije mi sjela i nevolim je.
a war4 nije još ni u priči


slažem se s tobom u potpunosti... ja neznam čiji je stil stisnut desni klik i čekat sat vremena da rulja ubije bossa... još je zanimljivije grindat :D
Oo
u koliko si ti raidova bio? svakih par minuta ready check da se vidi jel netko afk, pa ako je dobije minutu prije nego što izleti... čak ni warriori ne mogu samo pritisnuti desnu tipku i ostati sat vremena pred bossom mlateći ga (zapravo je nekih desetak minuta maksimalno nakon čega se redovno wipea (osim onih 6 minuta kod Brutallusa))...a što se tiče grindanja, for fucks sake, WoW još ima i najmanje grinda u odnosu na tone bezličnih free MMO-ova koji su na tržištu...nemoj pljuvati po WoW-u ako nemaš neko dublje iskustvo u njemu..

Da_killah
10-10-2008, 13:05
Illidan je po loreu ubijen u Black Templeu...s njim je gotovo...

You have won... Maiev... But the huntress... is nothing... without the hunt... You... are nothing... without... me...
nakon čega Maiev shvaća da je u pravu te da po prvi put u 10000 godina nema svrhu...i odlazi (još jedan dio lorea o kojem ništa ne znamo)

ovo mnogi, uključujući mene, posebno oni koji nisu igrali wow nisu znali, evo što piše na wowwiki:

"Note that the in-game animation between Illidan and Arthas was originally planned to be a video cinematic. Time constraints, however, forced the scene to be done inside the game. The developers have said that their greatest regret about this change is that many assumed Illidan died, when the video would have revealed that Illidan survived to watch Arthas's transformation. "

dakle ni blizzard nije imun na rokove :(
finalnu animaciju nisu stigli dobro napraviti zbog rokova...

Hellboy
10-10-2008, 18:45
u toj makljaži (kraj TFT kampanje) je Illidan preživio...ubijen je u WoW-u...
isto tako nije prikazano da Muradin nije poginuo kad ga je ona kockica leda drmnula u bulju...u wotlk-u je otkriveno da je bio ošamućen te je odbauljao iz pećine kao ponosni vlasnik amnezije...

Rang€r
10-10-2008, 19:05
[quote=GeForce]meni opet warcratf 3 super igra ali wow mi smeće,igrao i dao sam joj priliku ali nije to moj stil i način igranja jednsotavno nije mi sjela i nevolim je.
a war4 nije još ni u priči


slažem se s tobom u potpunosti... ja neznam čiji je stil stisnut desni klik i čekat sat vremena da rulja ubije bossa... još je zanimljivije grindat :D
Oo
u koliko si ti raidova bio? svakih par minuta ready check da se vidi jel netko afk, pa ako je dobije minutu prije nego što izleti... čak ni warriori ne mogu samo pritisnuti desnu tipku i ostati sat vremena pred bossom mlateći ga (zapravo je nekih desetak minuta maksimalno nakon čega se redovno wipea (osim onih 6 minuta kod Brutallusa))...a što se tiče grindanja, for fucks sake, WoW još ima i najmanje grinda u odnosu na tone bezličnih free MMO-ova koji su na tržištu...nemoj pljuvati po WoW-u ako nemaš neko dublje iskustvo u njemu..[/quote:2tb4yxj8]

par... ko bi izdržo radit isto sranje još mjesec dana, da bi došo do lvl 70...
al sam gledo brata i to je dbilno da debilnije nemre bit... a ovo afk checkovi... rofl ak več nemaju šta radit onda moraju buljit u heroja kak cjelo vrijeme radi jednoteistu animaciju... za par godina bi umjesto TSa mogli i webcam uvest da bi se vidjele emocije, na taj način bi mogli provjeravat jel osoba komunicira s nekim iz vanjskog svijeta... ja bi takom odma bann dao :D

Hellboy
10-10-2008, 19:17
lawl...buljenje u heroja kako desetak minuta casta stvari (mages FTW) se isplati...ja osobno ni jedan MMO, pa tako ni ovaj nisam igrao zbog opreme, golda ili inih sranja...provale koje vidim za vrijeme raidova (pa čak i one Anal i Harry Potter gluposti me znaju neki put nasmijati do bola...)..i samo zbog toga mi se isplati potrošiti 11k mane i evocation kako bih pričao s nekim manijakom iz Texasa koji stalno priča o ženskama ili ženskom iz Tajvana koja baljezga o puškama...

Rang€r
10-10-2008, 21:36
bar za to ne postoji chat, za koji netrebaš plačat 100 kn na mjesec...

Hellboy
11-10-2008, 17:20
ali je pun kretena...ove ljude kao da poznam...a i samo pričanje je nadasve dosadna stvar...bah...ne mogu ti to objasniti ako nisi zagrijan za WoW...

Khorne
12-10-2008, 11:35
Warcraft 4 ce poceti raditi tek kad se slegne prasina oko famoznog WoW-a,znaci jos dosta godina ce proci do war4.

Rang€r
12-10-2008, 11:50
ma neče se sleč prašina oko WoWa dok ga ljudi ne "prerastu"(ovdje ne mislim na godine), jer oni to znaju igrat navikli su na njeg i ne žele ga mjenjat kolko god dobri i bolji mmorpg-i dolazili, LOTRO, WAR, AoC...

warcraft 4 će izač za nekih 5 6 godina...

BeHolder
12-10-2008, 14:00
Ti nisi si obozavatelj war-a.(mislim na svih koji cekaju novi nastavak)Ta igra ne treba novi
nastavak ona je jednostavno savršeno izbalasirana.Moram priznat da je meni dosadio vec nakon 2.5 godine igranja sad zadnje vrijeme igram samo DoTu i wow ofc xD
Nemojte se odmah nazvcirat to je samo moje mišljenje.

Lord Ragnarok
12-10-2008, 15:53
pa nastavak nece poremetiti balansiranost in-game u wc3

Hellboy
12-10-2008, 17:58
postoji samo jedan problem...lore se nastavlja sa svakom novom ekspanzijom WoW-a...što bi značilo da bi za Warcraft 4 morale prestati izlaziti ekspanzije za WoW...a prije će Pingvin postati predsjednik Esadea ngo što će Blizzard obustaviti WoW...

Khorne
12-10-2008, 18:15
Da,Blizzardu je WoW preveliki rudnik zlata...

Rang€r
12-10-2008, 18:17
Ti nisi si obozavatelj war-a.(mislim na svih koji cekaju novi nastavak)Ta igra ne treba novi
nastavak ona je jednostavno savršeno izbalasirana.Moram priznat da je meni dosadio vec nakon 2.5 godine igranja sad zadnje vrijeme igram samo DoTu i wow ofc xD
Nemojte se odmah nazvcirat to je samo moje mišljenje.

jesam obožavatelj sam warcrafta... to što neznam cjeli lore napamet ne znači da sam manje obožavatelj od nekog drugog... to što neigram blizzove mape ne znači da nisam obožavatelj warcrafta nego sam dote il neke druge mape...

The Great Duck
13-10-2008, 17:39
Mislim da bi se problem lore-a mogao riješiti tako da WC4 bude prednastavak,npr. da mu se radnja odvija u vrijeme 1. invazije BL-a.

vex
13-10-2008, 17:41
Ili neka naprave neku novu , sporednu radnju?

Rang€r
13-10-2008, 18:09
il nek nama naprave wc4 da se veselimo pa nek rade wow 2, sa novim engineom :)

Hellboy
13-10-2008, 18:11
WoW dobija vizualni upgrade najkasnije godinu nakon izlaska wotlka...bez novog enginea...jedino gdje bi WC4 mogao leći je kao što je navedeno, prije WC1...ja bih se jako obradovao kad bih dobio WC4 fokusiran na prvu invaziju Burning legiona...vidjeti Blizzard film kojim je prikazan Sundering na kraju kampanje bi bilo precarski...

Rang€r
13-10-2008, 23:49
da... al ta prva invazija mi ne djeluje tolko epic kao druga ova,,, pogotovo one pripreme, scourge lordarenoa i sl. sam imamo elfove, loše elfove i demone...

Hellboy
14-10-2008, 13:00
Sargeras koji izlazi i Well of Eternity je epska pojava...eksplozija koja je razmakla kontinente je još bolja...uostalom, nisu tu samo elfovi, loši elfovi i demoni...imaš zmajeve, Cenariona, Ursoca i Ursola, Mannorotha, Archimondea...hrpa likova je tu...

LukA33
14-10-2008, 15:27
uglavnom bila bi ogromna koljacina

Rang€r
16-10-2008, 21:26
za ursoca i ursola nisam čuo(to furblozi neki? xD) al uglavnom sve što si nabrojo tu su demoni i elfovi :) al ja bi više olio da priča naprjed ide...

Hellboy
17-10-2008, 09:52
Ursoc I Ursol su bili medvjedi...i polubogovi...mrcine koje su potukle tisuće demona prije nego što su pali... i da, osim elfova i demona evo ti liste osnovnih likova iz prve invazije:

Major Characters
Time-Travelers

* Rhonin
* Krasus
* Broxigar

Night Elves

* Malfurion Stormrage
* Illidan
* Tyrande Whisperwind
* Queen Azshara
* Lord Ravencrest
* Xavius
* Highborne
* Shandris Feathermoon
* Desdel Stareye
* Latosius
* Lady Vashj
* Dath'Remar Sunstrider
* Maiev Shadowsong
* Jarod Shadowsong
* Varo'then
* Marinda

Burning Legion

* Sargeras
* Hakkar
* Mannoroth
* Archimonde

Demigods/Ancients

* Cenarius
* Aviana
* Malorne
* Agamaggan
* Ursol and Ursoc
* Wolverine guardian
* Fox Ancient
* Several minute, sword-wielding men with butterfly wings (said to be Pixies)

Dragons

* Nozdormu
* Neltharion
* Alexstrasza
* Malygos
* Ysera
* Korialstrasz
* Soridormi
* Tyranastrasz
*Horakastrasz

Other Characters

* Kalthar
* Gaskal
* Vereesa Windrunner
* Old Gods

Cthulhu
17-10-2008, 09:55
holy krep!
valjda će napraviti war4...

Rang€r
17-10-2008, 18:25
Ursoc I Ursol su bili medvjedi...i polubogovi...mrcine koje su potukle tisuće demona prije nego što su pali... i da, osim elfova i demona evo ti liste osnovnih likova iz prve invazije:

Major Characters
Time-Travelers

* Rhonin
* Krasus
* Broxigar

Night Elves

* Malfurion Stormrage
* Illidan
* Tyrande Whisperwind
* Queen Azshara
* Lord Ravencrest
* Xavius
* Highborne
* Shandris Feathermoon
* Desdel Stareye
* Latosius
* Lady Vashj
* Dath'Remar Sunstrider
* Maiev Shadowsong
* Jarod Shadowsong
* Varo'then
* Marinda

Burning Legion

* Sargeras
* Hakkar
* Mannoroth
* Archimonde

Demigods/Ancients

* Cenarius
* Aviana
* Malorne
* Agamaggan
* Ursol and Ursoc
* Wolverine guardian
* Fox Ancient
* Several minute, sword-wielding men with butterfly wings (said to be Pixies)

Dragons

* Nozdormu
* Neltharion
* Alexstrasza
* Malygos
* Ysera
* Korialstrasz
* Soridormi
* Tyranastrasz
*Horakastrasz

Other Characters

* Kalthar
* Gaskal
* Vereesa Windrunner
* Old Gods

pol njih nisam pročito/se nesječam iz one povjesti warcrafta s blizzove stranice :/

Arbiter of Change
17-10-2008, 18:27
/cut
Problem je upravo u tome što nema dovoljno smrtnih aka. "normalnih" likova, ako ćemo gledati prequel potencijal.

Rang€r
18-10-2008, 00:39
e to sam htio reč ^^

Hellboy
18-10-2008, 11:01
[quote="Hellboy v2.0":1w8brhjy]/cut
Problem je upravo u tome što nema dovoljno smrtnih aka. "normalnih" likova, ako ćemo gledati prequel potencijal.[/quote:1w8brhjy]
koliko je bilo normalnih likova u zadnjem Warcraftu? Illidan je postao pola demon-pola nelf, Arthas je postao daleko moćniji Lich King, a neki od moćnijih mrcina su nestale - Archimonde, Mannoroth, Orgrim je poginuo, Kael'Thas se naknadno razvio u nešto strašno (doduše tek nakon što je ubijen u WoW-u, ali je imao tu tendenciju još u TFT-u), Sylvannas je postala banshee pa zatim Dark Lady the Forsakena...

Arbiter of Change
18-10-2008, 11:10
Istina, ali svi ti likovi su svojevremeno bili normalni i publika je imala priliku gledati njihov put do uber stanja, tj. bila je dana priliku osjećati nešto za njih. Ne kažem ja da prequel ne bi imao potencijal napraviti isto, ali tamo su uglavnom sve već bolesno jake mrcine u igri s kojim bi samo oni koji prate Warcraftov Lore bili upoznati i to samo do neke određene granice (stari i novi Lore su... jako različiti).

Da ne spominjem kako su trenutni događaji vođeni do strane Allianca i Horde, ali to je već druga strana Wacraft lore-a koja stvarno ovisi o osobnom stavu (po meni je Wacraft previše "gonjen" od strane velikih heroja dok za male ljude nema mjesta u priči, čast iznimkama).

Hellboy
18-10-2008, 11:20
Svi nelfovi navedeni na popisu gore su postupno postali ono što jesu i to najviše tijekom te prve invazije...Illidan je izgubio oči i od nekakvog sorcerera postao demon hunter (fala Sargerasu što mu je spalio oči i zatim od Azshare dobio krpu (http://www.wowwiki.com/Cursed_Vision_of_Sargeras)Spa njegove slijepe oči vide što druge ne mogu), Azshara je postala jezivo moćna (i eventualno još moćnija Naga, kao i Vashj), Malfurion je od osrednjeg druida postao mrcina koja je razvaljivala kasnije, Dath'Remar Sunstrider je od Highbornea prešao na stranu nelfova i zatim postao High elf, bio prognan i osnovao Quel'Thalas, Tyrande je od bezvezne priestice postala vođa Sisters of Elune ekipice... čak su i neki zmajevi promijenjeni... Neltharion je postao Nefarion - vođa Black Dragonflighta pod utjecajem nekog od starih bogova i okrenuo se protiv ostalih aspekata u velikoj bitci protiv Burning Legiona...potencijal za prequel je ogroman za ljubitelje lorea...

Felix
20-10-2008, 10:19
Samo jedna ispravka,Neltharion nije postao Nefarian: http://www.wowwiki.com/Nefarian
Vec je promjenio ime u Deathwing.

Hellboy
20-10-2008, 10:39
whoopsie...moj bed...well...bar su u rodu pa nisam puno fulao :D

Felix
20-10-2008, 17:56
Osobno mi se sviđa idea prequela,jer bi najvise uzivao kad bih mogao zaigrati sa nekim od tih heroja dok se oni jos razvijaju,Malfurionu izrastaju rogovi,Illidan sluzi burning legion itd.,mislim da bi to bilo odlicno.

ic3cold29
24-10-2008, 22:54
pa kaj nije W IV sluzbeno potvrđen? pročitao neki dan na nekom sajtu...

postam link kad nađem...

Deadwalker
25-10-2008, 10:17
pa kaj nije W IV sluzbeno potvrđen? pročitao neki dan na nekom sajtu...

postam link kad nađem...

nije sigurno :wink: , pa vec bi cijeli net brujio o tome, ustalom Blizzard takve najave radi jedino na posebno organiziranim eventovima...

The Great Duck
25-10-2008, 10:19
pa kaj nije W IV sluzbeno potvrđen? pročitao neki dan na nekom sajtu...

postam link kad nađem...
Potvrđeni su SC2 i Diablo 3,ali ne WC4.

Karlo_from_Bjelovar
25-10-2008, 19:02
pa kaj nije W IV sluzbeno potvrđen? pročitao neki dan na nekom sajtu...

postam link kad nađem...
Potvrđeni su SC2 i Diablo 3,ali ne WC4.

...nazalost... :cry:

Lenkota
03-11-2008, 20:28
jelise na kraju zna jeli izlazi ili ne bas me zanima da bar u ovoj izadje joj :rambo:

Da_killah
03-11-2008, 20:33
neće još 5 godina cca

BeHolder
03-11-2008, 21:13
neće još 5 godina cca
:rotfl:

hrčak
03-11-2008, 22:23
Jedino me zabrinjava da Warcraft IV ne postane RPG (1. i 2. dio strategije,3.dio mješavina rpg-a i strategije, 4. dio ?)

Wishmaster
03-11-2008, 22:41
kaj nakon Wowa još ima materijala za nastavak? ili bude to samo jedan poveći summary u obliku nekog rpg-a...

Hellboy
03-11-2008, 22:52
samo prva invazija ima materijala za 3 knjige...a to je bilo prije 10000 godina...pa ti zamisli koliko se materijala skupi u 10000 godina...

Lord Ragnarok
03-11-2008, 23:12
to se ne brini za rpg dio imaju wow.... wc je bio rts i ostat ce rts. doduse ovi rpg elemnti su dobra prinova u wc3 bili

Wishmaster
03-11-2008, 23:23
nisam neki fan sage o azerothu več sam postavil pitanje više retorički pošto mi se nekak čini da su tu celu priču silovalu s wowom i ekpanzijama...
ali ako velite da materijala ima onda bu blizard valjda nekaj zmiksal...

Rang€r
04-11-2008, 16:43
pa warcraft RPG elementi su inventar i možda još koja sitnica i to je sve... to što ima velik moderski potencijal nije blizz kriv, nisu oni napravli dotu, razne ORPGeje i sl.

i da slažem se da če ga najavit za nekih 5 godina tek... al mislim da je več u izradi...

crowap
04-11-2008, 19:31
pa warcraft RPG elementi su inventar i možda još koja sitnica i to je sve... to što ima velik moderski potencijal nije blizz kriv, nisu oni napravli dotu, razne ORPGeje i sl.

i da slažem se da če ga najavit za nekih 5 godina tek... al mislim da je več u izradi...

i diablo 3 je bio u izradi a nismo ni znali za to

Teon
04-11-2008, 19:50
pa warcraft RPG elementi su inventar i možda još koja sitnica i to je sve... to što ima velik moderski potencijal nije blizz kriv, nisu oni napravli dotu, razne ORPGeje i sl.

i da slažem se da če ga najavit za nekih 5 godina tek... al mislim da je več u izradi...


Ne bi vjerovo, no mislili su napravit Warcraft 3 iz treceg lica kao RPG sa mogucnoscu rtsovskog tipa kontrole vise unita. Na kraju su se ipak odlucili za rts sa nesto rpga

Rang€r
06-11-2008, 18:24
šta god napravili ispalo bi dobro... al onda neb bilo dote tak da bi bio fail :(

crowap
06-11-2008, 19:50
šta god napravili ispalo bi dobro... al onda neb bilo dote tak da bi bio fail :(

iskemijat će nešto taj blizarrd, nadam se :shock:

Hellboy
06-11-2008, 20:03
šta god napravili ispalo bi dobro... al onda neb bilo dote tak da bi bio fail :(
onda ne bi ni znao za dotu pa ne bi bio fail...gg? gg...

Rang€r
06-11-2008, 22:29
nije gg... nebi ni demigoda bilo \o/ (nema ga još al če bit :))

a opet možd bi bio neki super mod i za taku verziju warcrafta...

BeHolder
13-11-2008, 11:20
Baš je wc3 bio pravi zgoditak u rts dodat malo rpg-a savršeno po meni.
Jer ovo prije je sve bilo samo štancanje vojnika pa čiji prežive....
U wc3 si mogo sa malo znanja ako igras protiv nekog beginnera srušit mu cijelu bazu samo sa herojem :D

crowap
13-11-2008, 15:41
zanima me sam kakva če priča biti..... :)

Rang€r
13-11-2008, 21:20
ma kakva god bila, bit će super sam da gameplay owna :=)

i da kad najave igru, pompa će bit veča neg za sc2 i d3 zajedno \o/

BokalVode
17-11-2008, 17:14
Jos da izadje DotA za Warcraft4 i svi srecni veseli

crowap
17-11-2008, 18:38
Jos da izadje DotA za Warcraft4 i svi srecni veseli

ma ne sumljam....ne odustaje bllizard od nećeg što je toliko popularno...

Hellboy
17-11-2008, 19:49
ni originalna DotA nije zabavna...meni...
BTW Blizzard, sumnjam i nečeg

Rang€r
17-11-2008, 20:11
napiso je i dva ll u blizzard, a nisi boldo...

DotA nije blizzovo djelo, tak da ak bude wc4, dota če izač tek nekih 2-3 mjeseca poslje zbog balansa heroja, same radnje mape i svega ostalog...

Hellboy
17-11-2008, 20:12
boldao sam ispravne dijelove

Rang€r
17-11-2008, 23:35
bllizard je neispravno i to što je dva l pa si trebo l boldat...

sad bi trebo neš konstruktivno napisat da nebude spam khm...

ak ga ikad budu išli radit baš me zanima kaki će cinematici bit, tu bar nemaju puno šanse da sjebu :)

Hellboy
18-11-2008, 10:56
napisao sam riječi kako se pravilno pišu i boldao sam ono što kod njega nema...gg? gg..
i kak to misliš kakvi će biti cinematicsi...Blizzovi cinematicsi ownaju isusa, budu i mirka filipovića...

Rang€r
18-11-2008, 22:00
a niš pitam se oče bit 3d ili možd 4d čak, pa usput dobiješ 3d naočale koje če dvd rom izbljuvat...

Hellboy
18-11-2008, 22:30
4D?
ti samo napišeš nešto tako da pustiš prste da sami tipkaju, eh?

crowap
19-11-2008, 07:02
ma nek bude i 01d ja ču je igrati 8)

Rang€r
19-11-2008, 18:25
4D?
ti samo napišeš nešto tako da pustiš prste da sami tipkaju, eh?

da, imaš šta protiv?

Teon
20-11-2008, 16:11
Nista efikasno :rotfl:

Sumnjam da ce tak skoro najaviti Warcraft 4, no mislim da i ako se odluce na jos jedan nastavak da ce maknut brojku iz imena i pocet jednu drugu pricu (kao npr prequel ili daleki sequel)

Hellboy
20-11-2008, 18:17
Sumnjam da će izbaciti sequel...onda bi si ograničili sadržaj za eventualnu expanziju WoW-a

@ranger posudit ću malo otrova protiv pacova...that should do the trick...

The Jackal
20-11-2008, 19:16
Odkad ti Hellboy imaš pedigre B (bosanac) da govoriš pacov?

Hellboy
20-11-2008, 19:27
zašto ne? pacov, štakor, parac...dok god me netko kuži zaboli me odakle je riječ došla u moj vokabular...

Rang€r
20-11-2008, 21:45
ja te ne kužim...

Hellboy
21-11-2008, 11:20
-_-
kao i obično...

možemo sad natrag na temu? ktnxdie...

Lenkota
22-11-2008, 21:59
i jeli se na kraju zna kada izlazi

Hellboy
22-11-2008, 22:09
nope...Blizzard šuti o mogućem nastavku...a i vjerujem da warcraft lore koriste samo za WoW...jer čak ni prequel ne bi mogli napraviti kad eventualnu priču za njega mogu iskoristiti za novo krilo CoT-a (kao što su iskoristili Hyjal, BM, Old Hillsbrad, Stratholme...)

Rang€r
23-11-2008, 00:51
a mogli bi i s tim WoWom svršit več jednom... več je 4 godina sceni više manje a suxa jednako ko i prije... gledam sad brata kak igra neznam dal da se smijem il da plačem... to nije gaming ili igranje... za tak šta ne postoji rječ

Hellboy
23-11-2008, 16:20
baš suprotno...nadam se da će ga nastaviti razvijati..već je 4 godine na sceni što dokazuje kvalitetu...i suxa onima koji su prespori da skuže ljepotu te igre...igram i ja WoW...i to nije gaming? imam i ja za tebe par riječi koje ne bih smio ovdje izgovoriti...

Rang€r
24-11-2008, 00:08
baš suprotno...nadam se da će ga nastaviti razvijati..već je 4 godine na sceni što dokazuje kvalitetu...

yea right... dao sam mu šansu več xy puta i svaki put bi mi jebeni grind dopizdio, što prenose isto sranje 8 puta svakih 10 lvla samo se mjenjaju mjesta kripovi i sl...


i suxa onima koji su prespori da skuže ljepotu te igre...igram i ja WoW...i to nije gaming?S

prespor? de igraj UT, dotu ili cod il bilo šta drugo sve je brže od WoWa... čak i tetris na mobu što imam...


imam i ja za tebe par riječi koje ne bih smio ovdje izgovoriti...
imaš pm...

Lenkota
24-11-2008, 10:22
daj taj me blizard poceo zivcirat nemre najavit izlazak igrice puj :evil:

Hellboy
24-11-2008, 11:10
[quote="Hellboy v2.0":1vu4hnfw]baš suprotno...nadam se da će ga nastaviti razvijati..već je 4 godine na sceni što dokazuje kvalitetu...

yea right... dao sam mu šansu več xy puta i svaki put bi mi jebeni grind dopizdio, što prenose isto sranje 8 puta svakih 10 lvla samo se mjenjaju mjesta kripovi i sl...


i suxa onima koji su prespori da skuže ljepotu te igre...igram i ja WoW...i to nije gaming?S

prespor? de igraj UT, dotu ili cod il bilo šta drugo sve je brže od WoWa... čak i tetris na mobu što imam...


imam i ja za tebe par riječi koje ne bih smio ovdje izgovoriti...
imaš pm...[/quote:1vu4hnfw]
mda, navedi mi jedan MMO koji ima manje grinda? nema? i mislio sam...
UT - igrao, dosadilo mi bezumno napucavanje,
CoD - igrao, još gluplje i sporije,
DotA - igrao, najveće sranje u povijesti gaminga...
i nemoj govoriti da je WoW spor...očito ga nikad nisi igrao kako treba...probaj misliti što ćeš napraviti sa nekoliko desetaka spellova i skillova kad uletiš u world PVP ili čak i obični BG ili arenu...sav skill iz UT-a, CoD-a i DotA-e ti neće pomoći...i usput, mislio sam mentalno spori...kužiš? oke, tardovi...kužiš sad?
i vjeruj mi, ne želiš primiti PM sa mojim mišljenjem o tebi...

Rang€r
24-11-2008, 11:49
kmh jedan mmo s manje grinda... da vidimo igro sam samo WoW, al nvm AoC, LOTRO i WAR ziher imaju manje grinda... bar tak oni koji su ga igrali kažu...(a u to ču se uvjerit oko božića :))

kad smo kod bezumnog napucavanja i gluposti gaminga... WoW nije glupost? gubit život zbog tog da bi dobio neki prolly mač ili oklop da bi bio fatsa uuu kako kul e..

igro sam pvpeje, sa bratovim warriorom nekih mjesec dana i bio bolji od njeg, te sam igro pvp sa svojim hunterom i jedina brzina je u tome da cjelo vrijeme stiščeš 1 2 3 4 5 i onda ispočetka... kadkad nešto iskrsne pa moš i 6 stisnut,...

Kostolomac
24-11-2008, 11:56
wow ti trati život koliko mu dopustiš, kao i sve ostalo :wink:

Systematic Reverse
24-11-2008, 12:07
Hellboy brzina Dote i WOW-a su neusporedive, igrao obe igre, znam...

Sa dotom se wow nemoze mjerit (brzina)

Kad sam igrao dotu ozbiljnjije ni cigaretu nisam mogao popusit, dok se igra wow mogu steku popalit np...

Zakljucak?

i Warcraft i DotA su mnogo brzi od WOW-a, vjeruj mi...

(u slucaju da sumnjas u brzinu igre, ne mentalnu sporost) -_-

Arbiter of Change
24-11-2008, 13:23
kmh jedan mmo s manje grinda... da vidimo igro sam samo WoW, al nvm AoC, LOTRO i WAR ziher imaju manje grinda... bar tak oni koji su ga igrali kažu...(a u to ču se uvjerit oko božića :))

kad smo kod bezumnog napucavanja i gluposti gaminga... WoW nije glupost? gubit život zbog tog da bi dobio neki prolly mač ili oklop da bi bio fatsa uuu kako kul e..

Ovaj... uvjeriti ćeš se kroz WAR... a što misliš čemu ćeš se tamo veseliti nego kad dobiješ nešto novo i jače? :)

Hellboy
24-11-2008, 14:37
mda...odeš u hellfire i sletiš na krov neke od zgrada u thrallmaru...prvo opleteš ranged stvarima, a onda kad krene up close and personal makljaža postane brže od bilo čega što sam dosad igrao...
što se tiče itema, rangeru, igrat ćeš MMO i tratit ćeš vrijeme da bi dobio neki item da bi zatim tu pljuvao po wowu i igračima istog koji isto to rade...lejm si do neba...i bar se pvp u igri svodi na pritiskanje 1 2 3 4 5 6 tipki... :thumbs2:
fejlao si...epski...

Arbiter of Change
24-11-2008, 17:24
Iskreno, NE možeš raspravljati o MMO žanru/igrama s nekim tko nije sam OZBILJNO probao (mislim duže, ne ono pola sata gdje se pogubio i nije ništa kužio pa je prosudio da igra ne valja) i shvatio u čemu je bit. Također, mislim da većina koja se protivi žanru (ekipu kojoj smeta cijena ne miješam u ovo jer treba shvatiti kako su MMO igre trajna investicija od developera i trebaju financije za uzdržavanje, a i igre su luksuzno dobro tako da tko nema nema i to nije za njega) spada među one koji ne kuže društveni elementSžanra (guilde, chatovi, itd... premda je to nešto manje zastupljeno u novijim naslovima, treba pogledati starije za vidjeti to socijaliziranje, npr. SW:G dok je još valjao).

Ali skrenuo ja u OT.

Hellboy
24-11-2008, 19:08
mda, ne znam jesam li imao puno sreće i upao u fenomenalnu gildu, ali više vremena provedemo pričajući i šaleći se nego u raidanju i PVP-u...i to pretežno o bezveznim stvarima...tek na forumu pričamo o samom WoW-u... :D

Arbiter of Change
24-11-2008, 19:28
O tome i pričam, da kod MMO igara zajednica igra puno važniju ulogu. Mislim, možeš se ti (ne ti, ono... oni) zavući pod kamen, grindati do nekog levela i onda odustati govoreći kako si igrao, ali da je igra loša, a nisi probao ni dungeonse, ni Battlegroundse, ni raidse (kad smo se već uhvatili WoW-a)... i još si uz to izbjegavao guild chat/channelse općenito kao kugu. Jedina zamka je ta da se kad ti dopizdi logiraš samo kako bi chatao sa još aktivnom ekipom i provjerio AH.

Ono, izolirao se u massive multiplayer igri. :)

Hellboy
24-11-2008, 19:29
a tu je i cute novozelanđanka iz gilde :D fala bogu pa imamo forum sa slikama :D

Rang€r
24-11-2008, 19:55
mda...odeš u hellfire i sletiš na krov neke od zgrada u thrallmaru...prvo opleteš ranged stvarima, a onda kad krene up close and personal makljaža postane brže od bilo čega što sam dosad igrao...
što se tiče itema, rangeru, igrat ćeš MMO i tratit ćeš vrijeme da bi dobio neki item da bi zatim tu pljuvao po wowu i igračima istog koji isto to rade...lejm si do neba...i bar se pvp u igri svodi na pritiskanje 1 2 3 4 5 6 tipki... :thumbs2:
fejlao si...epski...

sad ti nisi shvatio šta sam ja htjeo reč al nvm.... fejlao sam epski gg idi u miru

Systematic Reverse
25-11-2008, 21:18
hellboy, rekoh nemoj se trudit usporedjivat brzinu sa navedenim igrama...

The Great Duck
23-12-2008, 15:17
Nego,što mislite koja bi nova rasa mogla biti u igri ako nastave priču,tj. ne budu radili prequel?Ja mislim da bi Blood Elfovi bili logičan izbor,jer ne bi bilo logično da humani još uvijek imaju elfove kad su undeadovi pobili većinu,a većina preživjelih je prešlo u BE.Naravno,postoji mogućnost da poput Taurena i trolova budu ugrađeni u Orke ili koju drugu rasu,ali to je malo bezveze s obzirom da nisu baš slični...
Također je moguće da i Draenei isto budu igriva rasa,ali ne znam koji tip.Padaju mi na pamet još samo Nage,i možda Pandareni ili BL (a ako se ne varam,govorilo se da bi ove dvije zadnje trebale biti u WC3,ali se od toga izgleda odustalo).
I je li kad prije TFT-a bilo misija u Outlandu?

Hellboy
23-12-2008, 16:31
nope...outland je prvi put uveden u TFT-u...skupa sa blood elfovima i draenei squid kozama...

nadam se da ćemo vidjeti Pandarene... globusi u WoW-u prikazuju nekakvo kopno na drugoj strani Azerotha...moguća lokacija Pandarie?

Cthulhu
23-12-2008, 17:26
Uvijek me čudilo kako u W3:TFT i WoW-u Draenei izgledaju totalno drukčije. Postoji li ikakvo objašnjenje za to?

Rang€r
23-12-2008, 17:27
pa khm i neizgledaju... ima par modela u wc3 ft koji izgledaju isto ko i u WoWu, al neznam jel to napravio blizz il community

Cthulhu
23-12-2008, 17:28
Mislim na njihov izgled u SP kampanji, ne u DOTA-i.

Rang€r
23-12-2008, 17:34
Mislim na njihov izgled u SP kampanji, ne u DOTA-i.

u doti je draenai samo bh i neznam jel ima još koji... u kampanji nema :/

Cthulhu
23-12-2008, 17:36
Ima, oni assasini ili štaveć jesu, likovi koji imaju stealth.

Hellboy
23-12-2008, 17:40
draenei u TFT kampanji su takozvani Broken Draenei...nakon što su orcish warloci opalili gadan spell iznad Shattratha tijekom opsade, Draenei su izgubili svoju vezu za Holy lightom...zbog toga su hrpe Draenei Vindicatora (paladina) izginuli kad je Shattrath pao a preživjeli su počeli deevoluirati...neki su ostali zdravi (Draenei koji su vidljivi u igri), neki su postali Broken Draenei (najčešće su postajali šamani jer su ostali otvoreni za kontakt s čarolijama i priroda im se obratila) i zadnja grupa su Lost ones - potpuno batshit insane tipovi koji su potpuno propali...
http://images4.wikia.nocookie.net/wowwiki/images/3/3e/DraeneiDevolution.jpg


prvi šaman (i bivši paladin) je Nobundo koji je postao ono što vidimo u TFT-u nakon pada Shattratha
http://images2.wikia.nocookie.net/wowwiki/images/thumb/c/ce/Unbroken.jpg/385px-Unbroken.jpg

BeHolder
23-12-2008, 18:36
Hellboy brzina Dote i WOW-a su neusporedive, igrao obe igre, znam...

Sa dotom se wow nemoze mjerit (brzina)

Kad sam igrao dotu ozbiljnjije ni cigaretu nisam mogao popusit, dok se igra wow mogu steku popalit np...

Zakljucak?

i Warcraft i DotA su mnogo brzi od WOW-a, vjeruj mi...

(u slucaju da sumnjas u brzinu igre, ne mentalnu sporost) -_-
totalno si u pravu dečko nije osjetio pravi dota,warcraft čar pa sere o tome
EDIT: Ali to su dvije potpuno različite igre i ljudi nemojte se svađat oko toga
jer se to jednostavno nemože uspoređivat

Hellboy
23-12-2008, 19:57
mda... dota =/= warcraft, ne zovi me dečko i ne govori mi da serem...ktnxdie
:*

Looky
23-12-2008, 20:08
ahhhhh mnogo toga mi neznamo,ako su Diablo 3 mogli od 2004. raditi u tajnosti bez da je itko od nas znao mogu i warcraft IV,slazem se da ce potrajati jer ce sad nakon izlaska WoW:WOTLK i nadolazeceg Starcraft 2 morati krpati bugovi... tako da se samo mozemo nadati :thumbs2: :thumbs2:

Arbiter of Change
23-12-2008, 20:21
Znam da opet mlatim po istoj slami (ne bi baš rekao da je pitanju mrtav konj kad je Warcraft licenca u pitanju), ali nakon WotLK-ga, Warcraft 4 bi stvarno bio veliki pomak što se tiče same priče ako se ne bi odlučili za nekakav prequel (kao što smo već raspravljali prije).

yvohr
23-12-2008, 21:07
Izaci ce kad blizz prestane brati pare na WoWu...

demetrius
23-12-2008, 22:57
Izaci ce kad blizz prestane brati pare na WoWu...

a kad će to bit??nadam se prije 2020.

The Great Duck
24-12-2008, 11:02
Ali bilo bi malo čudno ako bi napravili pravi sequel,jer što ako neki od NPC-a iz WoW-a bude ubijen u WC4?A osim toga,neki likovi iz Warcrafta su postali bossovi u WoW-u,pa ih je dosta ubijeno...A igrači mogu ubiti i vođe suprotne frakcije u WoW-u,pa bi priča mogla ispasti malo bezveze...

Hellboy
24-12-2008, 12:02
ne mogu napraviti sequel...sav materijal za sequel mogu iskoristiti za novu ekspanziju...jedino mogu napraviti prequel...recimo sa radnjom koja se vrti oko prve invazije...

Rang€r
24-12-2008, 15:05
Znam da opet mlatim po istoj slami (ne bi baš rekao da je pitanju mrtav konj kad je Warcraft licenca u pitanju), ali nakon WotLK-ga, Warcraft 4 bi stvarno bio veliki pomak što se tiče same priče ako se ne bi odlučili za nekakav prequel (kao što smo već raspravljali prije).


WoW ni nema priču... štagod igrač učinio u tom svijetu bit će ko da se i nije dogodilo... najbolje bi bilo da nastave tamo gdje tft stao, jer wow koristi samo lore, a igrači od priče nisu ni p vidjeli...(pogotovo oni kojima se wow zgadio a igrali su warcrafte..)

The Great Duck
24-12-2008, 18:20
Šta to nije WC2?

Hellboy
24-12-2008, 19:08
[quote="Arbiter of Change":1mle8o34]Znam da opet mlatim po istoj slami (ne bi baš rekao da je pitanju mrtav konj kad je Warcraft licenca u pitanju), ali nakon WotLK-ga, Warcraft 4 bi stvarno bio veliki pomak što se tiče same priče ako se ne bi odlučili za nekakav prequel (kao što smo već raspravljali prije).


WoW ni nema priču... štagod igrač učinio u tom svijetu bit će ko da se i nije dogodilo... najbolje bi bilo da nastave tamo gdje tft stao, jer wow koristi samo lore, a igrači od priče nisu ni p vidjeli...(pogotovo oni kojima se wow zgadio a igrali su warcrafte..)[/quote:1mle8o34]
ali sa svakom ekspanzijom lore vremenski napreduje...u WotLK loreu, svi bossevi koji su bili glavne face u TBC-u leže mrtvi...
kopirano iz WotLK bookleta:
The emboldened fighters then stormed the gates of the Black Temple and confronted Illidan himself. They waged a fierce and desperate battle and ultimately killed the Betrayer, wrestling Outland from his grip.

Rang€r
24-12-2008, 19:11
i ti fightersi nikad neče bit imenovani?

mislim da če morat prekrojit lore ak budu išli radit nastavak priče u warcraftu...

Hellboy
24-12-2008, 19:13
igrači su ti fighteri...igrači koji su sudjelovali u bezbrojnim raidovima na BT...da se nikad nije dogodio niti jedan raid na BT Illidan bi po loreu još bio živ i stvarao probleme...inače to je MMO...ne možeš očekivati realno protjecanje vremena i utjecanje na lore izravnim putem...što bi onda bilo sa novim igračima ako je već netko ubio Illidana, Kil'Jaedenov avatar, Kaela, Gruula i maznuo opremu?

Rang€r
24-12-2008, 19:42
razumijem ko su fighteri... niš onda bi ti igrači na neki način trebali pobjedit/ponizit/neš sl. te igrače da dobiju opremu... da su dva dana malo razmišljali sigurno bi našli neko super rješenje..

Anarion.Umarth
24-12-2008, 19:44
sigurno nisu razmišljali ni 2 dana kad su radili najveći mmo i najbolje strategije ikada

Rang€r
24-12-2008, 19:47
gle imaš ti večih i boljih mmoova, ačk i onih koji se ne plačaju, al oni su jednostavno bili prvi...(mada sumnjam da je wow bolji od dark age of camelot i još nekih sl. u svoje vrijeme) npr. gw je igralo mnogi broj igrača unatoč WoWu..

Anarion.Umarth
24-12-2008, 19:51
totalno si u krivu, al valjda je to i za očekivati od AC freeka
OT-ja ne bi baš da prequel rade, možda sequel u isto vrime sa novon wow ekspanzijon

Arbiter of Change
24-12-2008, 21:13
i ti fightersi nikad neče bit imenovani?

mislim da če morat prekrojit lore ak budu išli radit nastavak priče u warcraftu...
Ne shvaćaš da Warcraft lore nikada nije bio jedan od onih koji se stvarao prema akcijama igrača u igri (konkretno mislim na WoW), za razliku od recimo drugih MMO naslova tipa EVE Online gdje igrači aktivno svojim odlukama kroje budućnost igre; kako političko stanje u samoj igri tako i ekonomsko putem korporacija koje posjeduju... ali pardon za OT. Bar ništa pretjerano važno što bi se mjerilo sa nekom velikom prekretnicom u Lore-u (kao što je ova situacija sa Illidanom).

Vjerujem da će se držati svega što se dogodilo u WoW-u. Zašto? Kontinuitet Lore-a kojeg ne mogu samo tako uništiti, a i sama priroda MMO-a je ta da su svi anonimni heroji, baš kako su oni to i prikazali (to ti je slična fora kao i sa Diablom gdje Warrior nije imenovan).

The Great Duck
24-12-2008, 23:08
Šta to nije WC2?

Da,jeste,ali nesto smjesteno u tom periodu...
Ali što bi moglo biti u tom periodu kad je glavni rat već prikazan u WC2,a Kalimdor tada nije bio poznat...Jedino možda da naprave otkazani LoC ili nešto u tom stilu...

Hellboy
25-12-2008, 11:52
mogu prikazati pad Shattratha, borbe protiv centaura na Kalimdoru, ratove protiv Trolova u Quel'Thalasu, pad Nerubiana, ili jednostavno otići daleko natrag i prikazati prvu invaziju, pad Zin-Azsharia, pucanje masivnog Kalimdora na manje dijelove, stvaranje Nordrassila, progon High Elfova...tone materijala, ali moraju ići u prošlost...svaki nastavak bi se kosio sa WoW-om koji im donosi brdo para i ne smiju nama igračima WoW-a ostaviti rupu u loreu...

Rang€r
25-12-2008, 12:04
ma fige bi mu odnio hrpu para... ko da je wowašima bitna priča bitno da dođe novi boss i novo područe par novih sitnica i deri...

Hellboy
25-12-2008, 12:09
onak, ne kenjaj... 36 roleplaying servera postoji...i još stotine drugih na kojima postoje ljudi poput mene koji cijene WoW lore...sa rupom u loreu znaš li koliko bi igrača izgubili? RP realmovi bi nestali preko noći, hrpe igrača koji cijene lore i Blizzard bi otišli i sa drugih realmova...kao i obično nemaš pojma o čemu pričaš i samo pljuješ po WoW-u jer si ga nešto malo igrao i sad misliš da sve znaš...kad ulupaš stotine sati u igru, onda se javi i slobodno pljuj, dotad, muči...

Rang€r
25-12-2008, 13:38
nijedan nebi ošo... igro sam ga oko 200 sati..

Hellboy
25-12-2008, 17:36
XD...200 sati? da si igrao 200 sati onda bi znao puno više i ne bi toliko bezveze pljuvao po igri koju igraju milijuni...ovo više nema smisla...ideš mi na ignore listu...ne vrijedi gubiti vrijeme na takve

Rang€r
25-12-2008, 19:54
ja neznam jeste svi to zasljepljeni nečim da ne vidite kolka je to glupost i besmislica... neznam koja je zabava u tom... mogu shvatit one arena teamove to je pvp i zanimljivo je igrat a bome i gledat, al pve... fakat nema smisla svakih 10 lvla mjenjat mjesto i ponavljat isto...

btw to što je milijunima dobro ne znači da meni mora bit dobro, a mogu ti nač i milijune ljudi kojima nije dobro...

Hellboy
25-12-2008, 20:53
:čirs
što god si napisao ja to ne vidim ^^

mravojed20
26-12-2008, 01:47
WoW nisam nikad onako baš pošteno zaigrao do nekidan i mogu reći da na stranu PVP, PVE, mountovi, bla bla bla, kompletni gameplay( koji mi je nenadjebiv), ova igra ima najljepše dizajnirane krajolike i gradove i sve, pa to nije normalno kako taj svijet prekrasno izgleda iako je tehnički grafika zastarjela. Nemam riječi. Nijedna igra mu tu nije ravna, najbolje dočarani virtualni svijet ikad i samo zbog toga bi ga mogao igrati dok sve regije ne vidim a vidio sam samo Westfall, Redridge, Duskwood i ono kod Stormwinda te nešto malo početne regije kod Night Elfova i Taurena i sve je na svoj način prekrasno i ima drukčiju atmosferu ali savršeno pogođenu.

Hellboy
26-12-2008, 11:09
eto...što Mravojed kaže - to stoji...
I bow before thee, my Lord...

Rang€r
26-12-2008, 18:04
je sam što ima boljih... mnogo boljih

Luxy
26-12-2008, 18:07
ja neznam jeste svi to zasljepljeni nečim da ne vidite kolka je to glupost i besmislica... neznam koja je zabava u tom... mogu shvatit one arena teamove to je pvp i zanimljivo je igrat a bome i gledat, al pve... fakat nema smisla svakih 10 lvla mjenjat mjesto i ponavljat isto...

btw to što je milijunima dobro ne znači da meni mora bit dobro, a mogu ti nač i milijune ljudi kojima nije dobro...

eto ti pa čitaj :) by ranger

Stryder
26-12-2008, 18:23
edit, brisi

mravojed20
26-12-2008, 19:25
je sam što ima boljih... mnogo boljih

Čega? Zanimljivo kako si igrao 200 sati da bi rekao da je smeće, dvjesto sati e.

Rang€r
27-12-2008, 00:10
pa da uvjek bi me neš novo privuklo i uvjek bi to neš za tjedan dana odvuklo...

Rang€r
27-12-2008, 00:19
više tjedana... mislim da je najdue razdoblje bilo kad sam počimo nekih mjesec dana više manje... pa sam sa stryderom igro 2 tjedna, pa tjedan po tjedan, sad mi se totalno gadi

Stryder
27-12-2008, 01:04
da samo što si ti bio alijansa a ja horda :D

The Great Duck
31-12-2008, 13:22
Ako se ne varam,Blizzard je u 90-ima radio na nekoj avanturi smještenoj u Warcraft svijet,koja je trebala uvesti Thralla u priču,ali je igra otkazana iako je bila gotovo dovršena...Mislim da je bio trailer na CD-u Diabla...Grafika je bila ručno crtana...Pa što mislite,bi li bilo moguće da jednom bude oživljena,vjerojatno s novijom grafikom?

pimp
31-12-2008, 13:25
yep , gospodar klanova prevedno na hrvatski , imate i knjigu o tome , kako je tral odrastao i postao vođa orka...

Hellboy
31-12-2008, 13:26
avantura u warcraft svijetu sa ručno crtanom grafikom? prodajem bubreg za to...gief pl0x...

Svinjoguz
31-12-2008, 15:30
avantura u warcraft svijetu sa ručno crtanom grafikom? prodajem bubreg za to...gief pl0x...

to ti je ovo
http://www.wowwiki.com/Warcraft_Adventu ... _the_Clans (http://www.wowwiki.com/Warcraft_Adventures:_Lord_of_the_Clans)

Hellboy
31-12-2008, 18:57
http://images2.wikia.nocookie.net/wowwiki/images/b/b9/Warcraftadventures2.jpg
omg...ovo izgleda hawt... :cry:

pimp
31-12-2008, 18:57
imate filmice na jubitou , samo upisite to , ima lijepih scena

Creed
05-01-2009, 00:52
bile su price o tome lord of the clans ali koliko ja zanam nesto su se tvrtke mjenjale ili je pronestalo para (sto trenutno im nije problem kolko se meni cini :P) inace kao sto je Velika patka rekla :P trebao je objasniti tharallovu pricu od trenutka njegova bjega iz robstva do ujedinjenja orcova... a sad bi mogli dodati i savez s trolovima i taurenima ako ga naprave

Sto se tice w4 nisam siguran ....jer to bi znacilo da ce onda blizz izgubiti masivne pare jer bi morali ukomponirati sve to i u wow a to bi trajalo dugo (ovisno o prici koja bi bila u W4). I sam igram wow (tj. sad pauziram) i shvacam velicinu te igre, abnormalnu kolicinu scriptova itd. Ali bilo bi ljepo vidjeti sto se dogadja sa svim tim likovima, ja predvidjam da ce horda i alijansa razbiti arthasa i da ce neki murloc pokupiti frostmourne i da ce murloci zavladati svijetom...... warcrafta xD (nisam mogo odoljeti hehe)

Hellboy
05-01-2009, 10:03
mhm...lijepo su osmislili način da Arthasa oslabe dovoljno da bude pobjediv...
as for the Murlocs, znao sam da mali ljigavi gadovi nešto planiraju...

Creed
05-01-2009, 15:28
as for the Murlocs, znao sam da mali ljigavi gadovi nešto planiraju...
Ma moraju oni....vidit ces ti to....malci ce se skupit i razbiti sve do jednog...


malo researcha i eto ga

http://www.wowwiki.com/Warcraft_Adventu ... _the_Clans (http://www.wowwiki.com/Warcraft_Adventures:_Lord_of_the_Clans)S

pa ak vas zanima :P