PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mačak pod šljemom



Guber
13-06-2008, 18:49
Ok jeste gledali ovu seriju, sada se taman vrte zadnje epizode na HRT-u. Ima ukupno šest epizoda i napisana je po istoimenom romanu Jože Horvata. To je inače partizanska serija, kakve inače mrzim, no potpuno je drukčija od drugih. Ovdje je sve prikazano realno i nekako pomalo humoristično. Stvarno sam se iznenadio s tom serijom, baš je odlična. Evo šta vi mislite o njoj?

smartass
13-06-2008, 21:25
ne nažalost nikad čula za seriju.. :(

Sterpo
13-06-2008, 21:56
gledao nešto malo, čini se ok :wink:

W1k1n6
14-06-2008, 09:55
U vrijeme komunizma serija je odmah nakon snimanja bila zabranjena za emitiranje i to je potrajalo nekoliko godina dok cenzori nisu malo omekšali. Kao razlog tome spominjala se epizoda u kojoj zarobljenim domobranima ponude da se pridruže partizanima ili u protivnom idu doma samo u gaćama. Jedan od njih veli u sebi - "Isuse, gaće su mi užas, posrane, podrapane i buju mi se jajca videla", pa se pridružuje partizanima. Dakle čovjek je otišao u borbu protiv fašizma i imperijalizma iz ideoloških razloga posranih gaća :)

prasinar
15-06-2008, 13:44
S"Isuse, gaće su mi užas, posrane, podrapane i buju mi se jajca videla", pa se pridružuje partizanima. Dakle čovjek je otišao u borbu protiv fašizma i imperijalizma iz ideoloških razloga posranih gaća :)
znam da sam jednom to pogledao i bas je to bilo xD
kako sam se cerekao ^^

Sterpo
16-06-2008, 13:28
jebena serija :pray: upravo pogledao epizodu

Guber
19-06-2008, 11:11
U vrijeme komunizma serija je odmah nakon snimanja bila zabranjena za emitiranje i to je potrajalo nekoliko godina dok cenzori nisu malo omekšali. Kao razlog tome spominjala se epizoda u kojoj zarobljenim domobranima ponude da se pridruže partizanima ili u protivnom idu doma samo u gaćama. Jedan od njih veli u sebi - "Isuse, gaće su mi užas, posrane, podrapane i buju mi se jajca videla", pa se pridružuje partizanima. Dakle čovjek je otišao u borbu protiv fašizma i imperijalizma iz ideoloških razloga posranih gaća :)

Da, to je u prvoj epizodi.