PDA

Pogledaj cijelu verziju : HD 3870 512 EXpress 2.0 x.turbo 3 dual solt



rider333
13-06-2008, 12:31
Jesu li netkome poznati ovi(u naslovu) podaci o grafičkoj kartici? Imam kući i slike ali izgleda nekako ovako
http://www.techpowerup.com/img/07-10-20/05RADEON.jpg

Ali neznam koliko vrjedi i koje su joj ostale peformance jer nemam kutiju, samo ovo piše na njoj.
HD 3870 512 EXpress 2.0 x.turbo 3 dual solt igrao sam crysis na directx 10 sa njom, sve sam stavio na
high i nije ništa zapinjalo. pa me zanima jeli netko zna koliko ovo vrijedi i da li netko ima iskustva sa
njom?
Hvala
:friends: :friends:

Ivan_87
13-06-2008, 13:44
pa ako nije skuplja od 1250 kn i ako imaš pci ex 2.0 utor na matičnoj onda vrijedi :wink:

Xeno Zero
13-06-2008, 15:58
Ja ti imam istu takvu samo šta je moja Hd 3850 X-Turbo III 512 ddr3 zadovoljan sam, makar koliko sam ja god FanAtik uzmi rađe Zotac 8800 Gts (g92) 512 ima bolje performanse a košta 1150 kn, ali nebi ni sa ovom pogriješio ja sam sa svojom zadovoljan full.

bezimeni
13-06-2008, 16:06
Mislim da je ova grafa bez obzira na odličnu cijenu Zotac 8800 gts ipak definitivni best buy sobzirom na broj fpsa po uloženoj kuni...
VGA PCI-E CLUB 3D ATI Radeon HD3850 OverClocked, 512 MB, tv-out, Dual DVI 699,00 24
hg-spot

rider333
13-06-2008, 16:43
pa ako nije skuplja od 1250 kn i ako imaš pci ex 2.0 utor na matičnoj onda vrijedi :wink:


misliš da ne vrijedi više od 1250 kn?

rider333
13-06-2008, 17:21
http://i26.tinypic.com/e9j4si.jpg

evo je

Xeno Zero
13-06-2008, 22:14
Gle eventualne razlike između moj kartice Hd 3850 X Turbo III i ove u teoriji i nema , ak ti ja kažem koji sam vlasnik Hd 3850 512 ddr 3 X Turbo III Edition da uzmeš Nvidia geforce 8800 Gts (g92) 512 Mb onda uzimaj Zotac 8800 Gts 512 Mb (G92), zato kaj je ta Nvidia 8800 Gts 512 Mb bolja nego dvije hd 3850-u Crossfire-u . i to je to ak oćeš poslušaj savjet , ak nečeš čekaj Hd 4XXX seriju od Atija koja bi se trebala pojavit za par dana na našem tržištu.Pametniji ti savjet nemogu dati.

rider333
14-06-2008, 09:21
Gle eventualne razlike između moj kartice Hd 3850 X Turbo III i ove u teoriji i nema , ak ti ja kažem koji sam vlasnik Hd 3850 512 ddr 3 X Turbo III Edition da uzmeš Nvidia geforce 8800 Gts (g92) 512 Mb onda uzimaj Zotac 8800 Gts 512 Mb (G92), zato kaj je ta Nvidia 8800 Gts 512 Mb bolja nego dvije hd 3850-u Crossfire-u . i to je to ak oćeš poslušaj savjet , ak nečeš čekaj Hd 4XXX seriju od Atija koja bi se trebala pojavit za par dana na našem tržištu.Pametniji ti savjet nemogu dati.


Meni frend za ovu grafu HD 3870 traži 1500 kn. I ja sam ju već stavio u komp i ona radi savršeno. A do sad sam imao neku slabu grafičku i nisam imao pojma koliko to vrijedi. i sad nakon svega sam skužijo da i nije ta grafička koju mi je dao nešto posebno al neka nema veze. Za sad je ok, ionako svaki drugi dan izađe nešto novo. Pa me nije briga što god da kupiš uvijek ima nešto što je bolje i što se više isplati.

Karlo_from_Bjelovar
14-06-2008, 09:43
budi uvjeren da te frend zajebao...
nhf

bezimeni
14-06-2008, 12:26
"dobar" frend nema kaj.

Pippin
14-06-2008, 12:37
bez garancije i bundlea to vrijedi nekih 700-750 kn maksimalno.

s garancijom se maksimalno moze izvuci 850 ako nije prestara :)

bezimeni
14-06-2008, 12:45
bez garancije i bundlea to vrijedi nekih 700-750 kn maksimalno.

s garancijom se maksimalno moze izvuci 850 ako nije prestara :)


da, i to max maximuma.A kada dođe za tjedan-dav 4850 takve će grafe koštati kikiriki.

Ivan_87
14-06-2008, 23:11
nova HD3870 ddr4 model vrijedi realno 900-1050kn max ovo ostalo je pretjerivanje za novi hd3870

a znam da je kartica odlična i da jede HD2900XT i ostale jako dobre i skupe kartice

pomeni vrijedi tih para

Sickmanno1
15-06-2008, 00:54
Mislim da je ova grafa bez obzira na odličnu cijenu Zotac 8800 gts ipak definitivni best buy sobzirom na broj fpsa po uloženoj kuni...
VGA PCI-E CLUB 3D ATI Radeon HD3850 OverClocked, 512 MB, tv-out, Dual DVI 699,00 24
hg-spot

krivo mislis :wink:

bezimeni
15-06-2008, 06:14
Mislim da je ova grafa bez obzira na odličnu cijenu Zotac 8800 gts ipak definitivni best buy sobzirom na broj fpsa po uloženoj kuni...
VGA PCI-E CLUB 3D ATI Radeon HD3850 OverClocked, 512 MB, tv-out, Dual DVI 699,00 24
hg-spot

krivo mislis :wink:

Eto tek toliko da ne misliš da samo ja krivo mislim...ima nas dosta koji krivo mislimo pa ću citirati jednog kolegu sa drugog foruma:LINK (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=110500)


"Puno je jaca u 3dmarku.

Probao sam obje u svom kompu i jos na to sve 8800gts novi 512 i staru 640 i hd3850 512mb.

Znas kakva REALNA razlika? Sve su kartice tolko blizu da se razlika mjeri u 3%.

Zasljivi ti one grafove sve silne i 3dmark tablice. Kad zasteka nesto, zasteka na svih 6 grafa, a inace je sve fludino na svima....

A za 3dmark sam vec reko cemu sluzi. Da vidis nakon instalacije dal je sve dobro sjelo, zapises taj rezultat i ako te nesto pocne zezat zavrtis ga da vidis dal je sve ok..." kraj citata


edit:i pošto razgovaraš sa jednim nobelovcem trebao bi imati malo više poštovanaja i obrazložiti post a ne baciti trol komentar :D .

15-06-2008, 09:13
ha ha ha...prvo citiraš najgoreg mogućeg lika s pceksperta(ne zato jer mene mrzi nego zato jer nema blage,a laganje mu nije strano) i onda još citat niti ne sadrži nikakve bodove,scorove ni ništa slično.

Hvala Bogu i majci Božjoj da 3850 grafa nije loša,i možeš sve vrlo lijepo vrteti,ali razlika u fps-ima je dovoljno velika da zaključi koja kartica je bolja.

Ovo kaj on navodi 3% je ili bil pijan ili ne vidi razlike između 30 i 50 fps-ova.

Mislim kad čovjek navede da je imal novu g92 i da nema razlike između nje i 3850 onda zbilja ili je pijan ili glup ili laže.



Ovo mi je bilo dovoljno kad sam vidio:


Ja neznam kak nekom to moze biti dobro.

Em zuje, em imaju 1001 i konstrukcijsku gresku (kontrole na subu, nema ulaz za sluske), imaju tendenciju da membrana na subu prsne (evo ja bio sretnik) i kad im saljes na reklamaciju debili u servisnom centru u njemackoj odugovlace i posalju ti natrag proizvod u jos gorem stanju. Da ne pricamo da ne pamte postavke zvuka, na niskim glasnocama KRČE i jos miljardu i jedna stvar.

Nikad, ali NIKAD vise necu kupit jeftino kinesko govno jer je netko na forumu to preporucio i rekao da je super dobit puno iverice za malo novaca. Koga to veseli ima u bauhausu 10 kila bukvinog drva za 15kn za rostilj. Takvim i slicnim proizvodima treba zabraniti prodaju u zapadnom svijetu ili barem limitirati njihovu prodaju na prodajne centre pevec.

Ti geniusi su smece i popili su mi krv na slamku. Ni sa jednom stvari koji sam kupio u zivotu se nisam nanervirao kolko sa njima. Cak ni sa tulavom kasdom.

Logitech FTW !


A prije toga napravi recenziju zvičnika xD


E sad ono sto vas interesira...

Zvuk.

Ovako. Stvar je sljedeca. Zvucnici su dobri pogotovo za 60€ kolko su me kostali, ali isplate se i za 700-800 kolko inace kostaju.

Neznam ni sam sa cime da ih usporedim pa cu reci ovako...

Ima niskog, ima visokog, ima srednjek, al sve je to onako kompjutorski ''sladunjavo'' . Mislim u odnosu na t3000 su preporod, al u usporedbi sa HiFiem 2m dalje su onako, losi, osim u dubokima. Sub je stvarno ugodan. Ne lupa bezveze i kad lupi lupi nisko i posteno, bez krcnja, puckanja, pfff sindroma itd...

Konstrukcija je dobro slozena, ne ostavljaju dojam loseg korejskog proizvoda, nego lijepog HIFIa. Ovih dana ih otvorim, pa cu vidjeti sto ima unutra. Sateliti su teski i masivni. Fora izgeldaju i na prvi pogled se mogu cak zamjeniti sa nekim hifiem renomiranih engleza, amera ili danaca. Al to je dok se ne upale naravno... Sub je isto tak full tezak i masivan, samo mu kontrolna ploča uljeva dozu kine, sto zbog natpisa genius to zbog plasticnih potenciometara, koji su uput receno na mene ostavili VRLO dobar dojam, jerbo se UOPČE ne klimaju.

E da. Jos jedna stvar. Kablove obavezno zamjeniti boljima, buduci da SVE spaja klemama, pa to ne predstavlja problem.

i jos jedna sitnica koja me jako podsjeca na dobra pojacala iz davnina sa daljenskim. Potenciometar na subu ima ugradjen elektromotor, te se tako vrti i prati vase naredbe zadane putem daljenskog upravljaca.

Evo neke onako ocjenice:

Plus: Konstrukcija, izgled, fini zvuk suba, dobro uravnotezen zvuk iz satelita (za pc zvucnike), cijena, daljenski upravljac, kleme, sve drveno i duzine kablova

Minus: Zujanje u stand byu, isporuceni kablovi (prvo mislio konac), i dalje su samo PC zvucnici, izgled prednjeg panela, izgled daljenskog (mali, praktican, ali nekako neuvjerljivo siv, makar opet ima cvrstu konstrukciju, dakle ubiti samo izgled je problem) .

Ocjena:

cca 8/10

Neznam, nadam se da sam nekome pomogao sa ovime.



To bome dovoljno govori o kakvoj se osobi radi.

bezimeni
15-06-2008, 09:37
8800 gts je puno bolja kartica i to nitko ni ne osporava.Ja sam napisao da je 3850 512 mb rama koja je tvornički kloknuta i time podjednaka sa 3870 na stock frekvama za 700 kn nešto isplativija od 8800 gts za 1150 ako ih upće više i ima po toj cijeni.A sad tko je najgori mogući lik na pc-ekspertu bi se dalo diskutirati sobzirom da su tebe tamo zabnali nekoliko puta dok on piše malo duže.

15-06-2008, 09:48
8800 gts je puno bolja kartica i to nitko ni ne osporava.

Ne.Osporava je i to tvoj dotični frend kako ga nazivaš iliti Fleks.



Ja sam napisao da je 3850 512 mb rama koja je tvornički kloknuta i time podjednaka sa 3870 na stock frekvama za 700 kn nešto isplativija od 8800 gts za 1150 ako ih upće više i ima po toj cijeni.

Vau ti nama pričaš ko da smo idioti i ko da mi neznamo kolko kaj vrijedi...E da znamo...A ono možda ti nisi znao da i obična 3850 ide na frekve od 3870,pa je opet overkloking edition glupost.Pa se i 3870 može kloknuti i opet pobjegne 3850 grafi....vauuuu skužili smo nekaj...sva sreća da se zato tvoj cijenjeni amd ne kloka ko obični low end Intel.2160 na 3GHz i pozdravi se sa tim svojim amd-ovima.Šteta kaj se toga nisam sjetio u prijašnjoj temi.



A sad tko je najgori mogući lik na pc-ekspertu bi se dalo diskutirati sobzirom da su tebe tamo zabnali nekoliko puta dok on piše malo duže.

Pošto očito neznaš zbog čega sam banan onda niti nemaš pravo govoriti o tome.
Bio banan s razlogom ili ne nisam banan zbog pisanja idiotarija i lažotina poput fleksa već zbog jedne trgovine koja nije prošla kako spada.Mada se to tebe nebi trebalo ticati vidim da voliš malo "spuštati"...sve ok samo naprijed...

bezimeni
15-06-2008, 09:54
Hi,hi...kaj se srdiš odma.I ova grafa nije glupost bila ona overkloking edition ili ne sobzirom da je jeftinija od bilo koje druge 3850 sa 512 mb rama.I vidi eksperta kupio amd procesor.Kako si samo tako pogriješio sa tolikim znanjem :rotfl: :rotfl: .

15-06-2008, 09:59
Hi,hi...kaj se srdiš odma.I ova grafa nije glupost bila ona overkloking edition ili ne sobzirom da je jeftinija od bilo koje druge 3850 sa 512 mb rama.I vidi eksperta kupio amd procesor.Kako si samo tako pogriješio sa tolikim znanjem :rotfl: :rotfl: .

I opet me nemaš s čime za poklopiti...ha ha lejmeru :D

Ma mogu ti i ja na to odgovoriti.

Zato jer u to vrijeme kada sam ja kupovao pc amd proc me koštao nekih 400-ak kuna a tada su dotični inteli bili oko 600 kn...i matična za njih skuplja 100-200kn...a nažalost pošto ne radim to si nisam mogao priuštiti.

Briljantna bila ekonomičnost amd-ova kada imaš intela za 400-ak kuna koji idu preko 3GHz i deru 6400+....to se zove ekonomičnost...no već čekam spiku neznaju svi klokat....

bezimeni
15-06-2008, 10:05
Ne,ne lejmer i trol si upravo ti .I sam sebi skaćeš u usta.Tvrdiš da su Inteli jako isplativi i jeftini a kupiš amd procesor jer kao nisi mogao skupiti 200 kn.Kaj sad da te smatram nesposobnim da zaradiš za komp ili zločestim pa ti roditelji nisu dali tih 200 kn :rotfl: .

15-06-2008, 10:14
Ne,ne lejmer i trol si upravo ti .I sam sebi skaćeš u usta.Tvrdiš da su Inteli jako isplativi i jeftini a kupiš amd procesor jer kao nisi mogao skupiti 200 kn.Kaj sad da te smatram nesposobnim da zaradiš za komp ili zločestim pa ti roditelji nisu dali tih 200 kn :rotfl: .

Razlika je više od 350kn...gle meni računalo nije sve u životu.Meni high end detalji ne zamaraju.OK?Ja osobno nedam preko 1000kn za grafu.Ali dobro znam ponašanja određenog hardwera i njihove performanse.Imam curu,frendove i idem na faks.Faks si plačam sam i digitaliju si plačam sam.Dok netko baci 7000kn godišnje na računalo ja to "bacim" na faks.

Ja ne smatram da ono što imam da je dobro.Niti ču to ikada raditi.Ja govorim onako kako je.
Bez obzira na sve.I da mogao sam doći na bivšoj temi i reći da dećki postoji i 2160 proc za 400kn koji se nakloka i dere 6400+ i pokositi vas.No mislio sam si nek se vesele.Vi sretni mi sretni.No pošto se kulamasta nije mogao suzdržati nisam imao više volje diskutirati s osobama koje imaju 30+ i na takvom su rangu "spuštanja" i "vrijeđanja".

bezimeni
15-06-2008, 10:18
To zahvali kolegi koji je zaključao temu.

15-06-2008, 10:22
To zahvali kolegi koji je zaključao temu.


Ne učinio je ono što je trebao,zahvaljujući vrijeđanju jednog usera.

Nego imam ovako jedno kako kome ugodno-neugodno pitanje za tebe bezimeni i tebe kulamasta.

Vidim da svako malo jedan od vas spominje pcekspert,pa si mislim ono kad već ovdje uletavate da se računalo za gaming ne treba kupovati za više od 3000kn zašto to ne radite i na pcekspertu??

Vidi vraga znači i oni su glupi i neznaju???Ili pak vi ovdje radite nekakvu raciju kakvu drugdje niste postigli??

bezimeni
15-06-2008, 10:32
Ja tamo nisam aktivan jako dugo.Ali ima tamo članova koji to sasvim dovoljno dobro rade poput McG-a koji ima vrlo zrelo razmišljanje.Meni je zezancija na ovome forumu i više nego dovoljna.A kaj b ja to terbao postizati uostalom...Pa imam ja svoj posao već 15 godina koji je tek dijelom vezan uz računala i stavrno nemam potrbu za nekim "dokazivanje".Meni ovo dođe kao ulupavanje slobodnog vremena sobzirom na sve manju volju za dužim igranjem.

15-06-2008, 10:36
Ne Mcg daje komentare poput ultra se ne isplati dok imaš gtx-icu koja je u biti ultra sa sniženim taktovima.Ali ne i spiku koji ste vi bacali da se ne isplati dati 3000kn+ za gaming pc.Tu je razlika.

bezimeni
15-06-2008, 10:42
Ja to i dalje tvrdim.Konfa koju sam predložio je sasvim dovoljna za normalno igranje i žali bože dodatnih 4000 kn samo zbog igranja.Ono ako je netko Todorić tada vjerovatno ni ne dolazi na ovakav forum nego ode u trgovinu i kupi komp za 20000 kn i surfa na njemu ali prosjećni gamer sigurno nema love na bacanje.Kako neki mogu zagovarati skupe kompove tako i ja mogu zagovarati jeftine kompove.Neka se ćuje više različitih mišljenja pa svatko nakon toga može donjeti zaključak kakav njemu paše.

15-06-2008, 10:50
Ja to i dalje tvrdim.Konfa koju sam predložio je sasvim dovoljna za normalno igranjeSi žali bože dodatnih 4000 kn samo zbog igranja.Ono ako je netko Todorić tada vjerovatno ni ne dolazi na ovakav forum nego ode u trgovinu i kupi komp za 20000 kn i surfa na njemu ali prosjećni gamer sigurno nema love na bacanje.Kako neki mogu zagovarati skupe kompove tako i ja mogu zagovarati jeftine kompove.Neka se ćuje više različitih mišljenja pa svatko nakon toga može donjeti zaključak kakav njemu paše.

E vidiš zato postoje i ljudi koji žele maksimalne performanse.S time se moraš suočiti.Dakle nesmiješ razmišljati kao da sebi kupuješ računalo.To tako ne ide.Uff da ja tako slažem kako bi i sebi bome se baš ljudi i nebi naigrali :)

bezimeni
15-06-2008, 11:01
NE....kao što je rekao kulamasta

"Ali 99% ljudi zele konfu sa kojom se samo zele normalno igrat, a dolaze sa idejom o quad procesorima za 1500 kn jer jadni misle da na slabijem nece im nista zivo radit. A misle krivo i to im treba rec a ne pa pocasti se ak mas love"

"problem je u tome sto kada djete ide si kup komp citajuci ovaj forum jadan pomisli da mu treba barem 7000 kn da se nekako poigra.."

"nije upce stvar u AMD/Intel vec u kupovanju najjacih komponenti koje u trenutku kupovine se ne iskoriste, a kada se pocinju iskoristavat mogu se nabavit za pola cijene"

Slažem sa ovim mišljenjima iz te zaključane teme.Zato tvrdim da treba dati više različitih mišljenja pa ako netko želi maximalne perfomanse tada ja to poštujem i neka kupi maximalno.Ali ako je netko u zabludi da mu treba brdo love kako bi se normalno i ugodno igrao tada mu može pomoći i drugo mišljenje.

rider333
16-06-2008, 11:29
A jeste se raspričali majke ti. Nisam mu još dao novce al dat ću mu novce do zadnje lipe pa nek sa njima briše...
Baš me briga za 1500 kn neš ti para.. al čut će me on još. pozdrav, ekipa hvala i nemojte se svađat.

8)

Karlo_from_Bjelovar
16-06-2008, 12:12
jako si pametan kad za to 1500 kn dajes...
za 1150 kn uzmes 8800GTS 512MB G92 koja pojede tu tvoju radeonku...

Sickmanno1
16-06-2008, 14:55
To zahvali kolegi koji je zaključao temu.

Inace bezimeni imas moj PP ako ti sta nije jasno zasto je tema zakljucna...

Al ajd posto nezelis slati PP vec srati u par tema onda cu ti objasniti...

Zbog Offtopica i flejma. A sad kad smo to rijesili, nadam se da nece vise biti problema.

bezimeni
16-06-2008, 15:11
To zahvali kolegi koji je zaključao temu.

Inace bezimeni imas moj PP ako ti sta nije jasno zasto je tema zakljucna...

Al ajd posto nezelis slati PP vec srati u par tema onda cu ti objasniti...

Zbog Offtopica i flejma. A sad kad smo to rijesili, nadam se da nece vise biti problema.

bezobrazan si :D .

Sickmanno1
16-06-2008, 15:22
bezobrazan si :D .

sta si to tek sad skuzio :P ?

16-06-2008, 15:26
http://www.omfg.info/wp-content/uploads/notsocute.jpg