PDA

Pogledaj cijelu verziju : HDD Fix



C
13-06-2008, 11:30
Sve je bilo cakum pakum dok nije počelo nestajati struje svakih 10 minuta na području Forza Fiume.
Stalno sam se spajao na net i stalno bi nestajalo struje, pa stalno spajanje i spajanje, ali ne samo ja, nego i ostali korisnici Globalnet-a, pa je server došao do nekih kvarova, zvao sam ih, sve su popravili i zvali me nazad, i sve OK, ali sada, HDD mi ne šljaka kako treba.

Podaci na HDD-u su mi počeli nestajati i pojavljivati se nesumično. Nije nikakva infekcija, nego mi se HDD nešto zblesavio softwareski.
Evo, folder Desktop u kojem stoje fileovi koji su mi na desktopu se automatski briše, ali sve što je u njemu ostaje na desktopu i radi, ali desni klik na desktop, refresh, dobijem poruku:

A location that is unavilable. It could be on hard drive on this computer, or network. Check to make sure that disk is propertly inserted, or that you are connected to the internet or your network, and then try again.
I tako dalje, za bilo kakve opcije na desktopu (copy/paste, move, new, ono, ovo), i sve je OK kada u svom korisničkom folderu odem desni klik, new, folder i napišem mu ime Desktop, otvorim ga, tamo sve što je i na desktopu, i desktop mi proradi bez problema.

Nije to jedini problem, ima tih sada na svakom koraku. Pa sam išao u CMD mode, upisao chkdsk, sve očitao i na kraju stavio poruku:

Errors found. CHKDSK cannot continue in read-only mode.
OK, stavim chkdsk C: /F, resetiram PC, ide chkdsk sa fix-om, sve prođe super, pokrene se Windows, uradim chkdsk u CMD-u, ispiše poruku na kraju samo:

Errors found.

Stvar je u tome što mi se to dešava samo na C: particiji, a na X: i Y: particiji sve fenomenalno. Defragmentirao sam cijeli disk, očistio sve što se dalo očistiti, itd., i opet C: particija u banani po pitanju chkdsk-a.
Više ne znam kako da ga chkdsk popravi, upotrijebio sam sve opcije u CMD-mode-u glede chkdsk-a, ništa, ništa, ništa.

Šta da radim?

C
13-06-2008, 18:49
A, dajte, popravite me.