PDA

Pogledaj cijelu verziju : Grafika vs. Gameplay



ScorpiuS
12-06-2008, 21:03
E sad me baš zanima koliko će biti glasova za grafiku od onih koji imaju uber konfe od 10k.

bezimeni
12-06-2008, 21:11
Anketa ti je glupa.Dobra grafika stvara nove mogućnosti u samom gameplay-u.Jedno upotpunjuje drugo.

Snake
12-06-2008, 21:24
ne vidim koji je smisao stavit ovo u pljuvačnicu. već je bilo takvih tema. i previše.

Constantine
12-06-2008, 21:30
Dodaj u anketu "grafika i gameplay",to bi ja odabrao.Jebes dobar gameplay ako je grafika loša i suprotno.

eddie2142
12-06-2008, 21:34
Dodaj u anketu "grafika i gameplay",to bi ja odabrao.Jebes dobar gameplay ako je grafika loša i suprotno.

potpuno se slazem

ZorgTheBorg
12-06-2008, 22:02
Koliko god se ja to sramio priznati i koliko god je to nelogično.... volim Crysis zbog grafike. Te divne DX10 refleksije nikad ne dosade... tj. dosade jednakom brzinom kao i gameplay...

Maja
12-06-2008, 22:20
ne kužim zašto je ovo u pljuvačnici al ajd.

gejmplej ftw, ima dobrih igrara i bez dobre grafike

GaTa666
12-06-2008, 22:40
E sad me baš zanima koliko će biti glasova za grafiku od onih koji imaju uber konfe od 10k.
Ja imam konfu od 10k kuna pa opet mislim da je gameplay vazniji element. Jebes grafiku.
Kad ce meni dobra grafika koristit icemu u online napucavanju. Ja kad igram online sve mi je na min samo da mi je manji lag i ping. To pod jedan. A pod dva svi ovi sto kazu da je grafika vaznija od igrivosti su obicna razmazena djecica kojima tate kupuju takve uber kompove pa da mogu onda poslje srat.

Al zato kad mi se neko razmazeno deriste spoji na server i pocne nesto srat. Ajoj veselja :D
Come to papy n00bzy :) :) (Ovdje ne napadam mladju djecu od mene nego samo one koji se tako ponasaju)

Wasteful
12-06-2008, 22:58
gameplay obavezno !!!!! grafika nema veze s pravim gamerima :)

eddie2142
13-06-2008, 08:17
gameplay netreba grafiku, grafika treba gameplay
jednostavno kao tako

Joco
13-06-2008, 11:09
Anketa ti je glupa.Dobra grafika stvara nove mogućnosti u samom gameplay-u.Jedno upotpunjuje drugo.
potpis

Wasteful
13-06-2008, 11:46
a kak grafika stvara nove mogucnosti u gameplayu ?
znas kakva je grafika u ut3-u. e ja sam sve stavil na low i maknul sve texture i gameplay je onda bolji nego sa high grafikom

eddie2142
13-06-2008, 12:57
e, za ut3 si u pravu
ali pogle neke druge igre kao assasain's creed!
kako bi se momak mogao uhvatiti za civiju bez mocne fizike/grafike

Edi Sm187
13-06-2008, 21:42
kako bi se momak mogao uhvatiti za civiju bez mocne fizike/grafike
Grafika mi nije toliko bitna, ali fizika je druga priča, pogotovo u novijim igrama.

A opet sve ovisi o žanru. Naravno da mi u nekom old-school RPG-u neće biti važna fizika (u ovom slučaju ni grafika), ali to ne bih mogao reći za novije FPS-ove koji svoje zagonetke temelje isključivo na fizici.

ScorpiuS
13-06-2008, 22:06
Grafika nimalo nepromjenjuje gameplay pravim igračima nego samo maloj djeci.

eddie2142
13-06-2008, 22:13
kao sto rekoh gameplay MOZE stajati sam, grafika NEMOZE stajati sama.
a ove efekte pogotovo mmoe ili h'n's rpge, OBVEZNO iskljucite, samo vam otupljuju mozak i povecavaju sansu za dobit epilepsiju, sad ispade da grafika jos nevalja(xD)

Peyo
13-06-2008, 22:51
Hebeš dobru grafiku ako ista igra nema dobar gameplay. Najbolje je sve skupa. Recimo Test Drive Unlimited ima dobru grafiku, ali igra brzo dosadi, barem meni. :roll:

Snake
14-06-2008, 00:22
Recimo Test Drive Unlimited ima dobru grafiku

to ti je jako relativno. zapravo je vrlo jadna bez HDR-a.
izgleda da EA očito uvažava mišljenja ekipe s foruma kojima uopće nije bitna grafika pa nam stoga svake godine poklanja novu Fifu sa enginom starim 5 godina, dok su verzije za konzole neusporedivo ljepše, a time i realnije i igrivije. ali gameplay se gleda! ma da. (nije da me briga za fifu, al navodim kao primjer)
mislim da bi trebalo lockat temu jer je besmislena
1. nalazi se u krivom dijelu foruma
2. ovakve rasprave se već ionako provlače kroz nekoliko topica
3. tema ne vodi nigdje, ni nakon 100 postova neće se izvuć nikakav zaključak
4. svatko tko se smatra gamerom trebao bi cijeniti i grafiku i gameplay a ne gledati samo na jedno. nema tu izbora, to je kao kad bi ste rekli da je pri izboru žene jedina bitna stvar njezina osobnost, ne smeta vam ni da izgleda kao Hloverka u 3 ujutro. BULLSHIT. Isto tako rekli bi da vam je jedino bitno kako žena izgleda, a kad vas osramoti u društvu tako što bubne da je grenland kontinent, to vam uopće ne smeta.

lock nemam šta drugo reć

Sickmanno1
14-06-2008, 01:26
Grafika nimalo nepromjenjuje gameplay pravim igračima nego samo maloj djeci.

ScorpiuS

Age: 13

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

bezimeni
14-06-2008, 05:49
Grafika nimalo nepromjenjuje gameplay pravim igračima nego samo maloj djeci.
Daj molim te...tek si pestao piškiti u pelene i već bacaš "dubokoumne" izjave.

W3DR4N
14-06-2008, 06:31
Naravno da je bezimeni u pravu. Grafika je, uz zvuk, fiziku, interakciju i sve ostalo neminovan evolucijski proces.

Prebanalan su ti primjer retrovizori u simulacijama. Prvo su bili predefinirani sličicama, nisu ocrtavali automobile, niti vaša odstupanja po širini. Zatim su postali nekakvi virtualni, koji su radili na tom istom procesu no ocrtavali su promjene na stazi, te automobile. Danas se koriste renderirani retrovizori, koji su u potpunosti kompetentni dati nam stvarno stanje i realno simulirati pravi retrovizor (konkavno zrcalo). Pošto ono renderira i lijepi presliku stanja iza vašeg automobila u realnom vremenu, grafički su izuzetno kompleksniji i zahtjevniji. Tipičan primjer kad grafika ide u prilog gameplayu.

Kako je scorpius kao autor ove teme ipak statistički najaktivniji u temi Assassin's Creed, izglada da je i njemu grafika od izuzetne važnosti. Igra je kvalitetom gameplaya, dizajna i idejnih dostignuća miljama iza Metal Age-a, no deset je godina mlađa i stoga puno puno privlačnija.

eddie2142
15-06-2008, 07:47
this topic makes no sense
SVI ama bas SVI vi, igrate crysis radi grafike, to nije sramota
ali sramota je kad se pravis da ga igras zbog gameplaya

ScorpiuS
15-06-2008, 09:10
Grafika nimalo nepromjenjuje gameplay pravim igračima nego samo maloj djeci.

ScorpiuS

Age: 13

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

:rotfl: :rotfl: Sick je car!

Pa ja se osijećam kao gamer u tijelu djeteta. :rotfl:

croat1gamer
15-06-2008, 09:53
eddie, crysis se ne igra samo zbog grafike, ja mogu igrati crysis na all low i ut 2k4 na all high i bila bi zbilja slicna, ali i dalje ga igram jer po meni ima vgg igrivost, dak mi je ut 2k4 stalno genijalan
StarCraft na primjer, zasto ga ljudi igraju i dalje a grafika mu je po danasnjim mjerama kao crtez od mladjeg djeteta (3-7 godina) , a crysis je michaelangelo, to nema smisla ako se igra zbog grafike
igrivost je po meni najvaznija, iako nemam nista protiv staviti na high, ali igrivost je osnova igre,
uzmimo primjer e.t. za neku tadasnju konzolu koja je bila prije danasnjih kompova za igranje (win 95, pa na dalje) (onaj krah od eidosa), imala je tada moderniju grafiku, ali igrivost da nikome ne zelite dati igru, eidos je od toga dozivio poslovni krah

btw. ja imam isto 13 godina, ali nije vazno fizicko stanje nego mentalno, (ajd, reci cu jos jednom naprimjer) naprimjer jambrek, on je na faksu, a mentalno mu varira ponekad 16 (pubertetlija, no off), ponekad 20 (kraj puberteta), ponekad 30 godina (w1k1n6ova mudrost)


mislim da bi bila bolja tema "next gen picajzla (grafika) v.s. old school steel (igrivost)"

Thrall
15-06-2008, 10:09
Tri glasa za grafiku,koja sramota..... Gameplay normalno,igra služi sa zabavu,a ko hoće grafiku neka ode u galeriju i neka se nagleda lijepih slika.

Edi Sm187
15-06-2008, 11:00
SVI ama bas SVI vi, igrate crysis radi grafike, to nije sramota
:rotfl: , ja ga upravo zbog grafike i ne igram.

Ovaj, koliko je vas u zadnjih godinu dana odigralo FF7, MGS ili neki drugi klasik stare plejke? U tim igrama jednostavno zaboravite na grafiku, zato jer većina toga što se odvija odvija se u vašoj glavi, a ne na monitoru.

Igrivost i priča FTW!

eddie2142
15-06-2008, 11:15
bola, grafika je za nemastovitu djecu
ja imam bolesnu mastu i zato meni grafika nije potrebna
grafika, meni ogranicava mastu i tako da u mojoj glavi, realnije izgleda morrowind nego crysis
da mogu uhvatiti screenshot mog mozga, poslao bi vam ovdje
ali gldajuci s druge perspektive:
dobar gameplay u nekim zanrovima zahtjeva fiziku, fizika zahtjeva dobar engine, dobar engine ima dobru grafiku, a sama dobra grafika ima potencijala za dobru igru pa programeri se ne trude(manje truda, vise para):yuck:

Joco
15-06-2008, 11:47
S(ajd, reci cu jos jednom naprimjer) naprimjer jambrek, on je na faksu, a mentalno mu varira ponekad 16 (pubertetlija, no off), ponekad 20 (kraj puberteta), ponekad 30 godina (w1k1n6ova mudrost)


:|



:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :pray: :pray: :pray:

Zamalo :hangin:

:thumbs2: :rotfl:

ScorpiuS
15-06-2008, 13:21
To b i i trebalo.
Današnje igre idu na stare ideje, ja bi neke novitete.
Sve mi se više čini da su današnje igre copy/paste starih hitova.

Arbiter of Change
15-06-2008, 13:26
Svako malo iskrsne nova tema na forumima u vezi grafika vs. gameplay teme, ali nema veze (neću raditi copy/pastah).

Moje mišljenje je da ljudi koji imaju kantu za pokrenuti nove nabrijane igre isto tako imaju i pravo tražiti da igre imaju tu uber grafiku. Mislim, nisu ljudi za ništa davali masne pare za najbolju grafulju, ili šta već, na tržištu kako bi s njom vrtili Fallout (samo navodim primjer, držite svoje Deathclawse dalje od mene) iako me ova situacija podsjeća na vrijeme kad su izašle SM3 grafulje i kad se gomila ljudi osjećala prevarenima jer njihove najskuplje SM2 grafulje nisu bili u ranku sa novopečenim karticama jer su ove imale nove shadere.

Ali nazad na temu. Grafika je uvijek željena i dobra stvar, ali tu isto grafiku bi trebali pratiti poštena optimizacija (ne mislim sada na možeš pokrenuti Crysis sa starom Voodoo karticom, nego ono... malo normalnija optimizacija (preporučam da bacite pogled na to kako je DMC4 navodno bogovski optimiziran)) i PRAKTIČNA primjena i svrha grafike u samom gameplayu ako se već iz ovog ili onog razloga ne može imati dobar art pristup igri (googlajte igru Okami za dobar grafički dizajn bez poligonskog ludila i isto tako kako sama grafika utječe na gameplay tako što igraču nudi mogućnost "crtanja napada"). Kad kažem "grafika u službi" gameplaya mislim na to da nije samo lens flare koji te osljepi (mislim da bi to danas već trebalo biti standard) ili da te reza lista od 800x640 pixela toliko omete da popiješ kundakom u glavu, već na to da grafika ne služi developerima kao izlika na koju su utrošili razvojno vrijeme.

Srećom, nadam se da je grafika postignuta u Crysisu i ostalim next gen igrama vrhunac... bar za neko vrijeme i da će sada doći do prebacivanja pažnje na BITNE elemente u igrama, također se nadam da je prošlo opasnog od mogućeg razvoja physics-whore igrača gledajući kako je sada fizika zamjenila grafiku u svojoj mahnitosti.

bezimeni
15-06-2008, 14:20
Napredna fizika i je nešto ćemu će stremiti novi naslovi.Po nekim viđenim najavama četvero jezgreni procesori će imati što raditi u skoroj budućnosti.

DrunkyDuck
15-06-2008, 16:05
Ma dajte, fizika u igrama postoji jos od Trespassera, jedino sto se promijenilo je kolicina predmeta u igri na koje djeluje - kolicina. Nekad je to bilo par bacvi, danas je ragdoll, nekoliko desetaka bacvi i jos vise particlesa (dim ili vatra, recimo). Sama fizika nije pretjerano naprednija osim sto su se stvari u Trespasseru cinile kao da imaju neku tezinu i da trenje utjece na njih dok u "modernim" fizickim engineima se sve razleti bez obzira na silu udarca.

Sama tema nema smisla. Da gameplay nije bitniji element, 3DMark bi bio na vrhovima ljestvica.


BTW, QuadCore procesori ce biti rastereceni buduci da ce se fizikom baviti graficke ili druge kartice (poput bivse PhysX).

bezimeni
15-06-2008, 17:44
AMD said that Havok’s physics technology “scales extremely well across the entire family of AMD processors, including quad-core products such as the AMD Phenom X4.”

LINK (http://www.tgdaily.com/html_tmp/content-view-37907-135.html)
Fizika će sve više postajati dio gameplaya tj. nadograđivati će novim elementima i bitno utjecati.Tko ima volje neka potraži na netu filmove iz novog nastavka SW igre (neznam točno koje jer sam to gledao prije dosta vremena) gdje je napredna fizika bitan ako ne i ključan dio gameplay-a.Dolazi i jedan od poznatijih primjera Alan Wake koji će dobro iskoristi četri jezgre upravo zbog fizike.Dodatne kartice poput PhysX nemaju budućnost.Uostalom jedan već vremešni HL2 je imao fiziku kao jedan od najbitnijih dijelova gameplaya.

Snake
15-06-2008, 18:07
Dodatne kartice poput PhysX nemaju budućnost

nemaju kartice, ali ima tehnologija. nvidia je to shvatila i physX sad pripada njima.

DrunkyDuck
15-06-2008, 18:08
Nvidia je kupila Physx, odnosno, Ageiu, a vec su izdali demo fizike preko GPU-a: Link (http://developer.nvidia.com/object/havok-fx-gdc-2006.html).


Live real-time demos will demonstrate the high performance available with current GPUs and provide a look into the future of physics processing on NVIDIA GPUs.

bezimeni
15-06-2008, 18:23
Havok je zastupljeniji :D .

ScorpiuS
15-06-2008, 19:36
Nvidia je kupila Physx, odnosno, Ageiu, a vec su izdali demo fizike preko GPU-a: Link (http://developer.nvidia.com/object/havok-fx-gdc-2006.html).


Live real-time demos will demonstrate the high performance available with current GPUs and provide a look into the future of physics processing on NVIDIA GPUs.
Jeli to znači da će sljedeći Unreal Tournamenti odgovarat nVidiai.

Wasteful
16-06-2008, 12:57
mislim da bi bila bolja tema "next gen picajzla (grafika) v.s. old school steel (igrivost)"


TO CARE!!! :bravo:

Igrivost je 1000 x bolji od grafike. Ja još uvijek igram stari SS2 i Doom 1,2 zbog igrivosti a ne zbog grafike.
onda je Unreal Tournament 99 najbolji fps na svijetu ikada :D

MILF hunter
16-06-2008, 15:02
Samo ću reći Mortal Kombat :pray:

Thrall
16-06-2008, 15:20
@LL21-Gameplay može lako bez grafike(dobre). Ja sad igram Deus Ex,Morrowind,BG,Fallout,Starcraft,ni jedna navedena igra nema dobru grafiku(Morrowind ima malo bolju od ostalih),a igre su 1000000000000000000000000000000000000000 puta bolje od Crysisa,Assassin's Creeda ,Obliviona itd.

croat1gamer
16-06-2008, 15:29
mislim da bi bila bolja tema "next gen picajzla (grafika) v.s. old school steel (igrivost)"


TO CARE!!! :bravo:

Igrivost je 1000 x bolji od grafike. Ja još uvijek igram stari SS2 i Doom 1,2 zbog igrivosti a ne zbog grafike.
onda je Unreal Tournament 99 najbolji fps na svijetu ikada :D
ovo "next gen picajzla" sam uzeo iz kolumne od crne_ofce, 60-i/neki pcp, imala je dosta genijalnih kolumna sad sam ju vidio da je bila u info dijelu pcp-a
tamo (60-i-neki pcp) je bas dobro objasnila podjelu na gejmere, barem u osnovne grane
evo otprilike je ovako, neda mi se traziti pcp

kampanjac- igra kad i ostali igraju da ne unisti zabavu, pristojan je u igrama jer nezna koristiti chat
razmazeno deriste (picajzla)- igra jer je u modi, u drustvu izvikuje glasno imeda modernih graf. kartica, kad vidi na ga nitko ne sljivi izvadi svoj mob od 4k kuna
propali student- prestane gejmati kad zavrsi faks, a to rijetki od njih uspiju, ne prijavljivati ih adminima (u igrama, no off adminima ovog foruma) jer je komunikacija medu njima razvijena i najslozniji su
oni koji zaraduju pro igranjem ili recenziranjem igara- prva skupina prestane gejmati kad zarade mnogo love da se mogu umiroviti, druga skupina je nedovoljno istrazena, ali se zna da ih se nesmije dirati jer se nezna kako se prenosi (za normalne ljude) ovo ludilo *(no off, opet, samo citiram) i da se nesmije dirati njihov kompjuter jer ce vam odgristi glavu i drzati je ulastenu na zidu
gdje vi spadate ovdje?

op.a. vazan dio ako ce covjek postati picajzla ili ne je odgoj


edit> lol, thrall je postao dok sam ja ovo pisao :|

Sickmanno1
16-06-2008, 16:06
@LL21-Gameplay može lako bez grafike(dobre). Ja sad igram Deus Ex,Morrowind,BG,Fallout,Starcraft,ni jedna navedena igra nema dobru grafiku(Morrowind ima malo bolju od ostalih),a igre su 1000000000000000000000000000000000000000 puta bolje od Crysisa,Assassin's Creeda ,Obliviona itd.

Jao sto si pametan...pa te igre kad su izasle su imale sasvim dobru grafiku...o tome je ovdje rijec...

No samo daj mi pokazi covjeka kojem ce se svidati Doom pored svih ovih danasnjih lijepih pucacina, ako ga nije odigrao prije...

Thrall
16-06-2008, 17:20
@LL21-Gameplay može lako bez grafike(dobre). Ja sad igram Deus Ex,Morrowind,BG,Fallout,Starcraft,ni jedna navedena igra nema dobru grafiku(Morrowind ima malo bolju od ostalih),a igre su 1000000000000000000000000000000000000000 puta bolje od Crysisa,Assassin's Creeda ,Obliviona itd.

Jao sto si pametan...pa te igre kad su izasle su imale sasvim dobru grafiku...o tome je ovdje rijec...

No samo daj mi pokazi covjeka kojem ce se svidati Doom pored svih ovih danasnjih lijepih pucacina, ako ga nije odigrao prije...


Hm...Svim pravim gamerima?

Fallout jedinicu nisam igrao nikad prije,kupio sam ove godine,fenomenalna igra.

Sickmanno1
16-06-2008, 18:31
Yep. Najbolja staza mi je Barrels o' Fun. Ludost od mape. :D

Gearhead Garage :pray: :pray:

Jao sto sam tu igru prije igrao :D

@Thrall

lol, pravim gamerima...

Da ziher sam da postoje 2 kompa i na jednom da je installiran Doom 3, a na drugom Doom, da bi se tukli tko ce igrati na stroju gdje je Doom :rotfl:

W3DR4N
16-06-2008, 18:39
@LL21-Gameplay može lako bez grafike(dobre). Ja sad igram Deus Ex,Morrowind,BG,Fallout,Starcraft,ni jedna navedena igra nema dobru grafiku(Morrowind ima malo bolju od ostalih),a igre su 1000000000000000000000000000000000000000 puta bolje od Crysisa,Assassin's Creeda ,Obliviona itd.


DeusEx i Morrowind su u trenutku izlaska bile toliko zahtjevne da su se godinu dana kasnije kupljena nova računala jedva nosila s njima. Puno zahtjevnije nego li ove nove nabrojane.

kulamasta
16-06-2008, 19:09
Da, ali danas je njihova grafika smijesna uz odnosu na ove nove "hitove", pa su unatoc tome barem duplo bolje, igrivije i kvalitetnije, unatoc smjesnoj grafiici po danasnjim standardima

croat1gamer
17-06-2008, 05:50
Da, ali danas je njihova grafika smijesna uz odnosu na ove nove "hitove", pa su unatoc tome barem duplo bolje, igrivije i kvalitetnije, unatoc smjesnoj grafiici po danasnjim standardima
da ali mi pricamo o igrama zbog kojih se se tada kupovali novi kompovi kao danas zbog crysis

btw. pogledajte gta serijal (3, vice city, san andreas osim gta4 ofc) on je imao groznu grfiku po danasnjim mjerilima (sa) dok je prije (3) imao high end grafiku, ali igra je na istom engine-u, pa imaju skoro pa isti grafiku, ali pogledaj tada i danas isti engine, drugacija ocjena grafike, ali je ista!!!

btw2. najvjerovatnije za 5 godina crysis ce imati grafiku kao danas morrowind

eddie2142
17-06-2008, 07:54
btw2. najvjerovatnije za 5 godina crysis ce imati grafiku kao danas morrowind

...i tada ce nam Crysis ostati u sjecanju samo kao uber tehnoloska igra o kojoj su svi ogvorili prije 5 god
grafika je prolazna, ali gameplay nije.to trebaju programeri shvatiti

B4j4
17-06-2008, 07:57
btw2. najvjerovatnije za 5 godina crysis ce imati grafiku kao danas morrowind

...i tada ce nam Crysis ostati u sjecanju samo kao uber tehnoloska igra o kojoj su svi ogvorili prije 5 god
grafika je prolazna, ali gameplay nije.to trebaju programeri shvatiti

i zato morrowind jos zivi :D
pas mater i otac moram naci cd-e od morre...

eddie2142
17-06-2008, 10:47
2 stvari potrebne za uber igru i za dug rok trajanja:gameplay(to se vecina slozila)
user-friendly moderiranje(neki su programeri to shvatili)
morrowind ima obadvoje i zato je to TOTAL hit, ali ne prolazni hit, kao sto je crysis

Thrall
17-06-2008, 13:11
@LL21-Gameplay može lako bez grafike(dobre). Ja sad igram Deus Ex,Morrowind,BG,Fallout,Starcraft,ni jedna navedena igra nema dobru grafiku(Morrowind ima malo bolju od ostalih),a igre su 1000000000000000000000000000000000000000 puta bolje od Crysisa,Assassin's Creeda ,Obliviona itd.


DeusEx i Morrowind su u trenutku izlaska bile toliko zahtjevne da su se godinu dana kasnije kupljena nova računala jedva nosila s njima. Puno zahtjevnije nego li ove nove nabrojane.

da, i? Ja SADA igram Deus Ex,koji ima istu grafiku kao i zadnji put i igra je jednako dobra..

@Sickmano-Tvoj stav te ograničava na samo nove igre,od kojih su 90% smeće,ne znaš što propuštaš...

eddie2142
17-06-2008, 13:25
e, neki ljudi igraju igre koje su u trendu, po meni ti ljudi mogu nositi samo n00bish armour

Snake
17-06-2008, 13:49
znači 8 milijuna ljudi koji igraju world of warcraft mogu nosit n00bish armour? pametno. jako.
očito dosta vas ne kuži što sickmanno pokušava reći, a ja se apsolutno slažem s tim
vi kažete da igrate deus ex još i danas a nema dobru grafiku, pa normalno da nema danas, ali prije nekoliko godina ta je grafika bila vrhunac onoga što se igraču moglo ponuditi, za par godina tako će se gledati i na današnje naslove.
istina je da su današnji naslovi slabijeg gameplaya (nema više zaraznosti i dubine koju je fallout donio), ali pojavi se igra koja uklopi i gameplay i grafiku (witcher, cod4)
no ipak se ne mogu složit s vama kojima je grafika nebitna, zašto se onda u svim recenzijama igara gledaju grafički elementi, zašto se daju screenshotovi igara... pa grafika je jedan od čimbenika koji definiraju igrivost! lako je reći da grafika nije bitna u igrama kao što su fallout deus ex i morowind, normalno kad su te igre imale dobru grafiku u vrijeme kad su izašle, a imale su i još bolji gameplay, al nek neko navede neku igru iz 2008. u kojoj mu nije bitna grafika već samo gameplay. ovako ispada da je po vašem mišljenju, 3D tehnologija igrama uopće nije bio potrebna, ako je dobar gameplay igra može bit i u 2D grafici. ma da, 3D definira gameplay. jedno bez drugog ne može.

eddie2142
17-06-2008, 14:28
dakako cu igrati neku mmo igru u trendu, ta necu sam igrati
ali kazem da ima nekih ljudi koji igraju neke nove igre, samo da bi mogli pricati s nekim o tome
mislim da mene ovdje ne shvacate





btw2. najvjerovatnije za 5 godina crysis ce imati grafiku kao danas morrowind


...i tada ce nam Crysis ostati u sjecanju samo kao uber tehnoloska igra o kojoj su svi ogvorili prije 5 god
grafika je prolazna, ali gameplay nije.to trebaju programeri shvatiti

da neko sad napravi neku uber igru s klosarskom grafikom, meni bi bilo drago, jer bi je mogao igrati s prijateljima koji nisu te srece da im mogu crysis-like naslovi

Thrall
17-06-2008, 15:24
@Snake,2d grafika meni sasvim odgovara,prije ću 1000000 puta zaigrat Baldur's gate nego Crysis.Kakve to veze kakvu je grafiku Deus ex imao prije nekoliko godina? Grafika je jedan od čimbenika koji definira igrivost? Onda(danas) Super Mario(bilo koji s NES-a) nije igriv uopće.. Što bi vi radije(ova 4 glasa za grafiku):Igra s jadnom grafikom,a fenomenalnom pričom,puno sati zabave itd; ili igru s 3x boljom grafikom od Crysisa,a cilj igre je pretrčati 3 kruga oko Slovenije?

Sickmanno1
17-06-2008, 15:25
@Sickmano-Tvoj stav te ograničava na samo nove igre,od kojih su 90% smeće,ne znaš što propuštaš...

Dude, ja se igram igre jos od doba vladavine NES-a, tako da nepostoji dobra igra iz proslosti a da je ja nisam zaigrao...i jednostavno nevidim svrhu u prelasku po 20 put jednog Doom-a kad sada ima pregrst bolji i lijepsih FPS-ra...

Snake je jedan od rijetkih koji me skuzio...

eddie2142
17-06-2008, 16:40
meni je bolji super mario od crysisa, a shvati cinjenicu da wolim zanr fps, a mrzim sve nintendo igre

Snake
17-06-2008, 17:01
Grafika je jedan od čimbenika koji definira igrivost? Onda(danas) Super Mario(bilo koji s NES-a) nije igriv uopće.. Što bi vi radije(ova 4 glasa za grafiku):Igra s jadnom grafikom,a fenomenalnom pričom,puno sati zabave itd; ili igru s 3x boljom grafikom od Crysisa,a cilj igre je pretrčati 3 kruga oko Slovenije?

pa super mario i nije igriv uopće, jer ne znam tko bi još lud odabrao NES maria ispred Wii Maria (ovog novog), hell pa čak i N64 marija. možda neki nostalgičar.
već sam prije naglasio da ova rasprava ne ide nikud. meni je grafika važna jednako koliko i gameplay, i od velikih igara sasvim ispravno očekujem da budu i dobro vizualno predočene. pa nismo više u 20. stoljeću, znam što se može napraviti i mrzim vidjet kad netko zgrće pare prodavajući igru na engineu iz 2003. godine (Fifa08) pa ne bi kupio tu igru da je gameplay svemirski, to je uvreda za igrača stavit grafiku 5 godina staru. koliko god vi pričali bla bla bla crysis ovo ja bi baldur odigro milijun puta više nego crysis, to nema smisla - crysis i baldur's gate nisu isti žanr, gameplay pucačine i rpg-a nije isti, što za primjer nisi naveo Witchera, Neverwinter Nights 2. Pa i te igre imaju vrhunsku grafiku. Assassin's creed? - fenomenalna priča i atmosfera, a grafika na razini. Zar vi u novim igrama ne možete nać pristojan omjer između grafike i gameplaya? daj shvatite razliku između dobre igre s dobrom grafikom i loše igre s lošom grafikom. sve igre koje ste naveli u svoje vrijeme su imale vrhunsku grafiku i gameplay.

eddie2142
17-06-2008, 17:43
ako je nekom vaznija grafa, idi na ju-tjub i imas tamo koliko oces igara koji imaju sjajnu
grafiku


Skoliko god vi pričali bla bla bla crysis ovo ja bi baldur odigro milijun puta više nego crysis, to nema smisla - crysis i baldur's gate nisu isti žanr, gameplay pucačine i rpg-a nije isti, što za primjer nisi naveo Witchera, Neverwinter Nights 2.

Newerwinter nights, kada bi imao dobru grafiku kao crysis, bio bi BESKORISTAN, zato jer je to mix D&D(koja se igra s figuricama, inace) i zanimljive price, da bi nam prica bolje ostavila pečat, malo su doradili lica i facijalne expresije i to je bilo dovoljno, dok crysis sve mora biti zbog cilja da bude realniji

i da pitam pitanje:dali vi mislite da je gameplay vjecan?
ja ne, ali razlog zasto se gameplay tako vise cijeni je razlog sto ga ima sve manje i ispade da smo zapeli u vremenu kad je rijec o gameplayju.
zamislite ovu sliku:da svi proizvodjaci prave igre s odlicnim gameplayem i da je grafika zapela od 2002???kako bi onda bilo?

Thrall
17-06-2008, 17:54
@snake-Assassins Creed? ROfl,linearniju igru u životu nisam vidio.Prva 2 sata je zanimljiva kasnije predosadna.Recimo Super Mario Bros 3(Na NES-u) bolji mi je od od onog na N-64.Sve igre koje sam naveo imale su i dobru grafiku i dobar gameplay,istina,ali tko je ikad igrao BG zbog grafike da mi je znati.Danas većina novih igra ima samo grafiku,a gameplay 0. Snake,ajde molim te,samo odgovori na ono moje prethodno pitanje.

Snake
17-06-2008, 18:11
dok crysis sve mora biti zbog cilja da bude realniji

ta rečenica nema smisla.


zamislite ovu sliku:da svi proizvodjaci prave igre s odlicnim gameplayem

zamisli ti svijet u kojem su svi filmovi pričom zanimljivi a u njima glume glumci iz pornića, zamisli sliku da je svaka melodija u svakoj pjesmi idealna, ali da na te melodije pjevaju neobrazovani seljaci s grand showa, zamisli konfiguraciju procesor od 4 jezgre, 4GB rama, 1TB Hard i integrirana grafička od 16 mb. I 24 inčni monitor.
štoviše, zamisli da su svi ljudi podjednako lijepi, uspješni i sretni. svijet bi propao. kao i industrija video-igara u kojoj bi samo gameplay evoluirao. još jednom, grafika i gameplay idu zajedno, nemogu jedno bez drugog!

@thrall većina igara. da idem po žanrovima? half life 2 ep 2 novija igra, grafika za prste polizat, gameplay također, sport - pes2008, grafika odlična, gameplay također, race driver grid - grafika sjajna, gameplay isto; rpg - witcher (treba li za ovo šta reći), avanture - jack keane - grafiku prihvaćam,gameplay je dobar, čekam Vampire Story. Koji još žanr hoćeš? Strategije - medieval 2 total war? treba li što reći? A tek kad stigne empire? World in conflict? Online fps - Call of duty 4. mmorpg Age of Conan. Šta reć o Spore, o GTA4, o konzolaškim igrama poput MGS4 ili GT4? da nemaju smisla i da se samo furaju na grafiku? ma daj.
na pitanje sam ti odgovorio u prošlom postu: ne želim ni jedno od toga, želim oboje jer znam da mi to današnja tehnologija može pružiti, zato ne pristajem na manju zabavu zbog loše grafike, ne želim se ograničiti kako to vi kažete na stare igre, prave dragulje industrije, ne želim reći meni je bitan samo gameplay, ne želim reći samo mi je grafika važna. bitno mi je obadvoje, i to dvoje treba ić zajedno. zašto JER MOŽE I MORA.

ScorpiuS
17-06-2008, 18:13
Bilo bi sasvim dobro!
Današnje se igre više oslanjaju na grafiku (izuzev nekima). Gameplay je ono što se više cijeni jer ga je manje to je istina a po meni gaming gold age bi bio kad bi grafika i gameplay bili jednako cijenjeni.

eddie2142
17-06-2008, 18:22
Bilo bi sasvim dobro!
Današnje se igre više oslanjaju na grafiku (izuzev nekima). Gameplay je ono što se više cijeni jer ga je manje to je istina a po meni gaming gold age bi bio kad bi grafika i gameplay bili jednako cijenjeni.

mislim da bi grafika bila daleko cjenjenija da IT industrija sere igre s savrsenim gameplayem



half life 2 ep 2 novija igra, grafika za prste polizat, gameplay također, sport - pes2008, grafika odlična, gameplay također, race driver grid - grafika sjajna, gameplay isto; rpg - witcher (treba li za ovo šta reći), avanture - jack keane - grafiku prihvaćam,gameplay je dobar, čekam Vampire Story. Koji još žanr hoćeš? Strategije - medieval 2 total war? treba li što reći? A tek kad stigne empire? zašto JER MOŽE I MORA.

e, grafika nije samo-grafika
grafika ima elemenata koliko ti bog hoce
fizika-omogucava ciki iz assasain's creeda da se hvata za civije
-omogucava u hl2 bolje iskustvo s gravity gunom(a sta je drugo gmplay nego nase osobno iskustvo?)
facijalne expresije i animacije tijela-upotpunjuju avanture i sve ostale igre u kojima je prica i konverzacija vazna
ima ih koliko ti isus hoc, ali se meni neda pisati

DrunkyDuck
17-06-2008, 18:46
e, grafika nije samo-grafika
grafika ima elemenata koliko ti bog hoce
2 zapravo:
1) s tehnoloske strane (shaderi, rezolucija tekstura, kvaliteta modela, itd.)
2) s dizajnerske strane (arhitektura levela, dizajn modela, itd.)

fizika-omogucava ciki iz assasain's creeda da se hvata za civije
-omogucava u hl2 bolje iskustvo s gravity gunom(a sta je drugo gmplay nego nase osobno iskustvo?)
Fizika nije graficki element. Istina, vidis djelovanje fizike kad igras, ali ono sto vidis uvjetuje i prica igre. Svejedno, ne mozes reci da je zbog toga prica graficki element, a ni fizika.

facijalne expresije i animacije tijela-upotpunjuju avanture i sve ostale igre u kojima je prica i konverzacija vazna
Tehnoloska strana.

ima ih koliko ti isus hoc, ali se meni neda pisati
Ako ti tako kazes.


Tema je jednostavna, sto je bitnije u igri, a ne pljuvanje po grafici.

Mozete i ovako pogledati:

Bez obzira na grafiku, igra sa kvalitetnim gameplayom ce biti igrana. Zasto? Pa napisao sam: "igra sa kvalitetnim gameplayom", to nije potrebno preispitivati jer sam pojam sve objasnjava. S druge strane, hoce li igra sa kvalitetnom grafikom uvijek biti igrana, bez obzira na gameplay?

Thrall
17-06-2008, 18:58
Istina

@snake-Bravo,nabrojao si 5,6 igra(neke su upitne) koje imaju i gameplay i grafiku. Pes 2008? Meni je to najlošiji PES ikad napravljen...Manja zabava zbog lošije grafike? Eh...No help at all.....

eddie2142
17-06-2008, 18:59
sve sto zelim reci da je grafika desna ruka gameplaya
a sad koliko vrijedi desna ruka kao tijelo....

Thrall
17-06-2008, 19:00
baš.. Prije nokat na srednjem prstu...

eddie2142
17-06-2008, 19:05
nebi se bas slozio, kako u kojoj igri
a ako vas ne zanima grafika u igrama, zasto onda stavljate na sigove vase uber konfiguracije?
nebi da ima finih novih igara

Thrall
17-06-2008, 19:08
Ima,ali jako malo...A i neke stare igre na slabijim konfama štekaju.. Od novijih igra jedino me privlači Witcher,GTA4,(možda) Cod4,Mafia II,Mass Effect,možda Test drive unlimited(ak se može igrat volanom).Moguće da sam neku izostavio...

W3DR4N
17-06-2008, 19:10
da, i? Ja SADA igram Deus Ex,koji ima istu grafiku kao i zadnji put i igra je jednako dobra..


Ne razumiješ. Želim ti reći da forsiranje grafike nije novi trend.

Upravo je DeusEX većini igrača bio potpuno neigriv zbog (pre)napredne tehničke podloge, a i zbog neljudske neoptimiziranosti.

Morrowind je bio veći eyecandy u trenutku izlaska nego li je to bio nasljednik mu oblivion. Dobar dio morrowindove popularnosti i izlazi iz grafike, jer je sam koncept TESa stariji od obje.

Thrall
17-06-2008, 19:16
Meni nisu nove igre loše jer su zahtjevne,nego jer su loše...(Osim par iznimki).Ove su igre hardverske zahtjeve barem opravdale predobrim gameplayom..

Snake
17-06-2008, 19:35
@snake-Bravo,nabrojao si 5,6 igra(neke su upitne) koje imaju i gameplay i grafiku.

ne argumentiraš. čekaj sad bi ja trebao nabrajati više od pet igara? Neznam kako ti no ja mjesečno kupim 1-2 igre, i to dobre igre, ne mlatim mjesečno po pet komada loših igara (valjda zato i više cijenim dobre igre). ono što sam nabrojao su igre koje su izašle prije nekoliko mjeseci (izuzev total wara ako ne računaš ekspanziju), što da sam nabrajao igre od 2006.
Nisam spomenuo Stalker, Bioshock, Overlord, Dirt... jer nije ni potrebno, pametnom je dovoljno da skuži da su navedene služile kao primjer za dokaz kako igre ne gube na kvaliteti gameplaya zbog next-gen grafike. 1998. je bila zlatna godina pc gaminga no to ne znači kako sve današnje igre u usporedbi s legendama žanrova ništa ne valjaju.
sad da ja tebi postavim pitanje, ne smeta ti što su igre zahtjevne dakle, zar bi ja onda trebao kupit računalo od 20 000kn i na njemu gledat 2D grafiku? zar bih ja trebao biti zadovoljan da izađe neka novija igra odličnog gameplaya a kao vizualno iskustvo mi ponudi nešto što je bilo fora u 2003. kad znam da je to samo zbog lijenosti proizvođača?
zamisli da je vas kojima je samo do gameplaya uopće ne bi bilo potrebe za novim konzolama i razvojem tehnologije. pa dobro, ako je tako vi još uvijek derite baldur's gate, a ja ću alan wake kad izađe.

eddie2142
17-06-2008, 20:18
vidite, skoro svi vi imate uber konfe i govorite kako radije igrate igre iz proslog stoljeca
yea, rajt
a ja samo cekam neku igru za koju vrijedi kupiti novi komp, da bezze ne bacam pare u vjetar

a sto se tice stalkera, nemozete reci da je on neka inovacija u gameplayu
svje je uzeo od nekih hitova, pokrpao, stavio pricu i grafiku i to mu je garantiralo uspjeh

Thrall
17-06-2008, 20:37
@ snake,zašto ne bi trebao gledat 2d grafiku,ako je igra bolja 100 puta od Crysisa? Kad odrasteš shvatit ćeš da je gameplay puno važniji,a do tad hvali se kako vidiš na Assasssinu kako ima naborano čelo...

Sickmanno1
17-06-2008, 20:49
Snake, kako nekuzis da je Metal Gear sa MSX2 puno bolji od recimo novog MGS 4....

@Thrall

Jedva cekam da dostignem tvoj nivo zrelosti i da skuzim kako 2D rulez nasprem 3D-a...

Thrall
17-06-2008, 20:57
2d-10/10 gameplay>3d 9/10 gameplay.

ZorgTheBorg
17-06-2008, 21:19
Grafika spašava ono što je gameplay trebao učiniti, ali ne i obrnuto. Da je Crysis imao shit grafiku... danas bi bio opljuvan u jednoj recenziji od 23% i nitko ga do sad ne bi spomenuo. Ali, spasila ga je next-gen (ofc) grafika... što danas postaje standard...

Snake
17-06-2008, 22:08
@ snake,zašto ne bi trebao gledat 2d grafiku,ako je igra bolja 100 puta od Crysisa? Kad odrasteš shvatit ćeš da je gameplay puno važniji,a do tad hvali se kako vidiš na Assasssinu kako ima naborano čelo...

čuj ja sam barem nabrojao 5 novih igara koje imaju i gameplay i grafiku, a ti ne možeš ni 5 koje se oslanjaju samo na grafiku.
obično ne cijenim ljude koji još uvijek žive u prošlosti, zato više nema smisla prepirat se kad vidim da ne kužiš poantu. cijeli svijet se s vremenom razvija, odbacuju se stari standardi i pogledi da bi ustupili mjesto novim, kreativnijim i boljim, svaka tehnologija mijenja se da bi ugodila korisniku, svi teže prema savršenstvu da bi bili uspješniji, pa tako i industrija video igara dovodi grafiku do limita kako bi njom utjecala na karakteristike same igre, pomiču se granice fotorealizma u igrama, teži se ka sve većoj realnosti, ali kog to briga dok mi imamo 2D igre u 640x480, koga briga za HD, koga briga za sve ljepote vizualne predodžbe, tko bi uopće želio imati nešto više od dobrog gameplaya u 2D grafici. Thrall po tebi ja možda nisam odrastao (to nikad nećemo znat jer nema podataka o tvom godištu), no ja barem još uvijek ne živim u '98. godini, ušao sam u 21. stoljeće kad mogu ponosno reć da ne prihvaćam lošu grafiku jer znam da postoji bolje od toga.

McPingvin_v2.0
17-06-2008, 23:06
vidite, skoro svi vi imate uber konfe i govorite kako radije igrate igre iz proslog stoljeca
yea, rajt
Pa, istina je. Nitko ne kaže da ne želimo odigrati i nešto novo, ali zadnja igra koja me je natjerala na samo 3 sata sna je bila KotOR. Go figure :)

eddie2142
18-06-2008, 08:25
pa ja imam konfu koja moze na minimum sve danasnje igre, i to mi je dosta
kad izadje neka igra vrijedna spomena, kupujem komp koji ce tada vrijediti 10 somova

ZorgTheBorg
18-06-2008, 08:48
vidite, skoro svi vi imate uber konfe i govorite kako radije igrate igre iz proslog stoljeca
yea, rajt
Pa, istina je. Nitko ne kaže da ne želimo odigrati i nešto novo, ali zadnja igra koja me je natjerala na samo 3 sata sna je bila KotOR. Go figure :)
Mene Morrowind :D
A od uber konfe ne boli glava, ionako smo pljunuli giga love na to, pa dok traje nek bude u sigu.

eddie2142
18-06-2008, 09:05
ma morrowind je igra za sva vremena

Thrall
18-06-2008, 14:55
@snake,auto koji izgleda kao Ferrari,Porche etc; ide 50km/h maximum ili Mustang koji ide 300km/h?

Ponosno ne prihvaćaš lošu grafiku? Very low....
Najbolje je prestati gledati starije filmove od 3 godine,zašto ljudi posjećuju dubrovačke zidine,koje su tako stare,ako mogu posjetiti toliko građevina od armiranog betona,zašto uopće učit povijest,kog zanima ko je i kada koristio koplje,sada su nuklearke zakon....

Sickmanno1
18-06-2008, 14:58
Thrall, nhf al nisi bash pametan...ili se pravis glup...

Thrall
18-06-2008, 14:59
Dobar argument..

Sickmanno1
18-06-2008, 15:05
Dobar argument..

Snake ti cijelo vrijeme pokusava nesto objasniti argumentima ali ti ili nekuzis ili neces skuziti ili jednostavno nemoze :(

Stoga nevidim point u ponavljanju njegovih tekstova...vec moram potegnut za necime sto je na tvojem nivou...jednostavno i ocito...

Thrall
18-06-2008, 15:06
Kaže osoba kojoj je grafika važnija.... I rest my case...

Snake
18-06-2008, 15:09
apsolutno ne kužiš poantu. deus ex grafika, morowind grafika - to je dobra grafika, samo ZASTARJELA
pogledaj npr. igru red ocean od prije godinu dana, pogledaj turok, zašto bi ja bio zadovoljan grafikom iz tih igara kad znam da su rađene na enginu koji može ponuditi divotu, znači tu je posrijedi samo lijenost ili neznanje proizvođača.
kad kažeš glup sam što ne igram više 2D igre, ko kaže da ne igram, igram još i dan danas i to mi je dobra grafika. Zašto? jer je ta igra kad je izašla imala top grafiku. Daj shvati da mi smeta kad se u neku igru uloži toliko para za proizvodnju i marketing, a onda ispadne ružno pače, ali se proda samo zbog ms-a i ea. a igre poput witchera koje dođu bez velike pompe i ispadnu dobre i grafički i u vidu gameplaya, ne dobiju pozornost koju zaslužuju. zar bi zbog toga trebo bit sretan?
+šta mi vrijedi mustang koji ide 300kmh kad tu brzinu ne mogu nigdje kod nas postić, a i da postignem, dobio bi "drakonsku" kaznu za prekoračenje brzine. pamet u glavu thrall govoriš bedastoće

Thrall
18-06-2008, 15:13
Pitanje je jednostavno-Grafika ili gameplay? Morrowind je prije xx godina imao dobru grafiku,da ,ali Morrowindu su posvetili puno više vremena na gameplay i na sve one questove koje ima. Danas igre,uopće nemaju dobar gameplay,primjer Crysis i Assassin's creed..Danas proizvođači 99% vremena posvete grafici,a naprave nekakav gameplajčić i to stavljaju na tržište(NFS Pro Street još bolji primjer). Ponosno NE PRIHVAĆAŠ lošu grafiku ,a onda ko kaže da ne igram 2d igre...Odluči se više... I the Witcher je dobio dobru pozornost...

Snake
18-06-2008, 15:23
znači ja tvrdim da je 2D grafika loša? de nauči se čitat s razumjevanjem. i nauči razliku između zastarjelog i lošeg.
pitanje nije jednostavno jer kako sam već naveo grafika previše utječe na gameplay da bi jedno moglo bez drugog. Ako razmišljaš površno to je točno da ti kažeš da je gameplay važniji, ali nikako nije točno da je grafika nebitna. kako u anketi nema ponuđenog odgovora važno mi je oboje, ja se odlučih za grafiku da pokažem nekome kako je grafika važna utoliko što njezin razvoj potiče i razvoj gameplaya, a obrnuto baš i ne. svaka čast što si uspio nabrojat 3 igre, iako smatram da crysis nisi doživio kak treba, ali to ti nije nikakav argument. ja mogu ovako u nedogled, mogu ti napisat čitavu knjigu o tome dok se tvoji stavovi svode na eventualno 3 retka obrazloženja. neznam koliko godina imaš, ali očito ne kužiš ono što ti ja i sickmanno pokušavamo reć. neznam također ni zašto se toliko trudim objasnit, pametnom je dovoljno jednom reć, a glupom ni 100 puta.

Thrall
18-06-2008, 15:31
Ova zadnja rečenica je suicide...

Grafika previše utječe na gameplay? Onda mi samo objasni kako u Falloutu grafika utječe previše na gameplay... Ili još bolji primjer Warcraft III,i kad je tek izašao bilo je igra s dosta boljom grafikom..

Snake
18-06-2008, 15:48
to je lako
http://www.game-over.net/retro/may/wl/wl6.jpg
spiritualni prethodnik fallouta, wasteland. dakle, što je tebi bolje igrat - wasteland iz 1988. ili fallout iz 1998., što je tebi dakle bolje - kad se svijet mora opisivat i dočaravat rečenicama jer grafika ne pruža dovoljnu razinu vizualne predodžbe; ili kad je svijet kao u falloutu predočen modelima likova, 2D okolišem, animacijama eksplozija i sl. sasvim je logično da se razvojem grafike mogu uvesti neki novi elementi. Eto ti primjer DMC4, efekti koji se u igri pojavljuju pri korištenju mehanike specijalnog poteza glavnog lika (sad reci da devil bringer nije gameplay element) nisu mogli bit ostvareni na ps2 i xboxu zbog grafičke ograničenosti. Hoćeš dalje? metal gear, kad grafika ne bi ništa odlučivala svi mgs-ovi bi bili još uvijek na jedinici, ali dobro se zna da je vizualnu ljepotu trojke bilo nemoguće napravit na starom mgs-u, a ista ta vizualna ljepota prašume glavni je element gameplaya - otvoreni prostor koji zahtjeva viši grafički nivo.
za warcraft 3 ti neću ništ reći jer to nisam igrao i nisam fan warcraft igara, za razliku od tebe ne govorim o onome o čemu nemam pojma

Thrall
18-06-2008, 16:07
Nisam igrao DMC4... Wasteland i Fallout su dosta različiti.. Odigraj Warcraft pa mi reci kako to grafika PREVIŠE utječe na gameplay,a danas je najpopularniji RTS još uvijek Starcraft,zato što je nekad imao dobru grafiku?

bezimeni
18-06-2008, 16:18
Thrall koliko vidim ti ni ne želi da izađu nastavci Fallout-a i Starcraft-a jer sobzirom da će imati naprednu grafiku tebi će biti potpuno nezanimljivi pa ih ne želiš ni igrati.Ja se pak veselim novim nastavcima gdje će zadržati koncept originala uz osvježenu grafiku.Baš mi žao da nemaš motiva za nove igre.

Snake
18-06-2008, 16:45
Wasteland i Fallout su dosta različiti

normalno da su različiti, to je poanta, razvojem 2D grafike u tih 10 godina razmaka između te dvije igre toliko je toga novoga omogućeno. Zato i ja danas, 10 godina nakon fallouta smatram da je grafika važna koliko i gameplay, ne kažem da je važnija, to nikako, barem nek je to jasno, ali definitivno utječe na ukupno igraće iskustvo. Mislim nema logike već sam ti objasnio - sve se mijenja, teži se boljemu i savršenijemu, ali ti tvrdiš da grafika nije bitna. Naveo si filmove kao primjer, reci onda zašto crno-bijeli filmovi više nisu popularni, pa čak i ako među njima ima pravih legendi, tko se još usudi napravit crno-bijeli film u 21. st.? (nemoj navodit tu sin city, to je posebna priča). S igrama ti je ista stvar. I s bilo kojom drugom stvari na svijetu. Već sam navodio ovo - kod žena - šta misliš zašto postoji make-up, parfemi, lakovi za kosu... ma može žena bit najzanimljiva i najzabavnija (tu ubaci ono što od žene tražiš - ono što od gameplaya tražiš), ali ako ona smrdi, ako nije oprala kosu a mogla je (grafika je loša, a mogla je bit dobra), ako ima sto bubuljica na licu, zar ti stvarno očekuješ da će tvoje ukupno ljubavno iskustvo (u usporedbi s igraćim) bit bolje nego s nekom ženom koja sjedinjuje i ljepotu i osobnost (grafiku i gameplay). naravno da neće.

Thrall
18-06-2008, 16:45
Nađi jedan post gdje sam rekao da ne želim naprednu grafiku.(Bezimeni). A oni stari crno bijeli filmovi su dosta popularni,barem onima koje znaju cijeniti ono što je bitno u filmu..

W3DR4N
18-06-2008, 16:48
Thrall, sve igre koje si nabrojao su imale top grafiku u trenutku izlaska, ponajviše toliko puta spominjani morrowind.

Ne znam koliko dugo igraš, ali 2002. je morrowind masa ljudi igrala upravo zbog grafike, kojoj je vjerujem, u razvoju i posvećeno najviše vremena.

Thrall
18-06-2008, 16:53
Ljudi su najviše igrali Morrowind jer ima jakoooo puno sati zabave,jer je ogromna igra,s jakoo puno zanimljivih questova,odličnom pričom. Dan danas,Deus Ex i Morrowind se jakoo dobro prodaju i Starcraft,a nemaju DANAS dobru grafiku.

Neven <R>
18-06-2008, 16:55
Pa Morrowind IMO još uvijek ima prekrasnu grafiku barem što se samog dizajna tiče iako možda nema toliko detalja i điđa miđa efekata. Po meni grafika je bitna ali to ne mora biti samo korištenje efekata, većeg broja poligona i svih ostalih tehničkih stvari npr. Baldur's Gate 2 mi je imao puno ljepšu grafiku nego NWN. Stvar je u tome kako se koriste najnovija tehnička dostignuća, a ne da li se koriste.

Thrall
18-06-2008, 17:00
Evo,Heores V,dobra igra,sa dobrim gameplayom,3d,ali meni je Heroes III puno bolji,a ima dosta slabiju grafiku. Morrowind mi je puno bolji od Obliviona,koji ima prekrasnu grafiku. NFS Porche mi je puno bolji od Pro Streeta.Hl1 mi je bolji od HL2.Nba live 2003 mi je puno bolji od NBA live-a 2008. Zašto,ako grafika PREVIŠE utječe na gameplay,NBA live 2008 je pravi dokaz da to uopće nije istina. Ima odličnu grafiku(barem za taj tip igre),a igra je smeće,ne zato što ja sam ostao u 98. i slične gluposti nego jer je gameplay užasan.

Neven <R>
18-06-2008, 17:05
Pa nije korištenje najnovije grafike krivo za to što su napravili šrotne igra. Šrotne igre su se radile i 82' i 92' i 02', bez obzira na grafiku.

Thrall
18-06-2008, 17:06
Di sam ja napisao da je grafika kriva ?

W3DR4N
18-06-2008, 17:07
Zašto ti Daggerfall, koji je deset puta veći i opširniji od Morrowinda nije ujedno i bolji?


Nabrajaš igre koje uopće nisu toliko stare i koje su imale i prekoviše dobru grafiku u trenutku izlaska (Porsche, HL1, NBA2003) i koje bi vjerojatno pljuvao da sad izađu.
Skuži što ti hoću reći. Danas se grafika forsira jednako kao i prije pet, i kao prije deset godina.
Mass Effect je vrhunska igra, Witcher isto tako. Treba li proći deset godina da ih ti kreneš igrati kao "stare legende iz doba kad grafika nije bila važna"?

Thrall
18-06-2008, 17:11
Jebote koji kurac vam nije jasan. Dagerfall je meni odlična igra kao prvo,malo prevelika.. Nba live 2003,Hl i duge igre mi ne bi bile nikad smeće,jer su prezabavne. Nisu meni nove igre meće,što moram ponovit 1000000000000000000000000000000000000000000 puta zbog grafike nego zbog lošeg gameplaya. I koji kurac ima veze kakvu je grafiku imao Porche prije xx godina. Ne pljujem nove igre jer imaju dobru grafiku nego jer imaju loš gameplay. Vi kažete da je grafika važnija ili da ima prevelik utjecaj na gameplay. Onda mi objasnite zašto je Morrowind ili Daggerfall bolji od Obliviona.

Neven <R>
18-06-2008, 17:11
Gle krivo si shvatio što drugi govore, stvar je u tome da danasSne možeš napraviti igru sa grafikom iz 2000. jednostavno ne možeš, to je kao da ideš danas proizvoditi aute sa motorom iz 1977.

Možda i je zabavnija i bolja igra iz 1996. nego neka izdana danas, ali jednostavno nema smisla koristiti nazadnu grafiku ako su dostupne nove stvari.

Thrall
18-06-2008, 17:13
DI SAM JA NAPISAO DA TREBA KORISTITI STARU GRAFIKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W3DR4N
18-06-2008, 17:18
Uporno tvrdiš da su današnje igre loše, a Snake ti je sasuo dvadesetak primjera vrhunskog gameplaya u igrama koje nisu starije od godine dana. Pritom si rekao da ih pola nisi probao ili tako nešto, čime gubiš kredibilitet rasprave.

Neven <R>
18-06-2008, 17:18
Di je itko napisao da će nova igra biti bolja samo zbog grafike?

Snake
18-06-2008, 17:18
sva sreća pa si naveo igre iz ea radionice za koju se zna da želi zarađivati pare samo štancajući igre iz godine u godinu. Ea ti je baš pravi primjer, i ptice na grani znaju koliko je ta tvrtka omražena gamerima. S obzirom koliko nfs i nba serijal (fifa, nhl, simsi, madden nfl) donose prihoda ni ja se ne bi trudio unosit neke goleme promjene da sam na mjestu direktora EA gamesa. Promjena gameplaya može bit negativna, ali nova grafika je po nekoj logici bolja i ljepša, pa tako i privlačnija kupcima - osobno nisam kupio ni nfs ni nba, demo mi je potvrdio ono što sam već slutio.
ovo sa half life 2 i prvim dijelom je samo tvoje subjektivno mišljenje, ja bi rekao i nostalgično, no što navodiš HL pa on ima i grafiku i gameplay a ti pljuješ samo po lošem gameplayu i dobroj grafici.
morrowind i oblivion su primjeri prelaska pc ekskluzive na konzole, za to ne krivi grafiku. Morrowind je prvotno rađen za pc a onda konvertiran za xbox, a oblivion je istovremeno rađen i za xbox360 i pc, kasnije i za ps3. tako da sve negativne posljedice koje ti vidiš u oblivionu nisu produkt bolje grafike, već želje proizvođača za izdavanjem igre na konzolama

Thrall
18-06-2008, 17:24
Uporno tvrdiš da su današnje igre loše, a Snake ti je sasuo dvadesetak primjera vrhunskog gameplaya u igrama koje nisu starije od godine dana. Pritom si rekao da ih pola nisi probao ili tako nešto, čime gubiš kredibilitet rasprave.


nabroj mi ti nove igre koje su remek djela,a ja stare da vidimo tko će ih više nabrojat? 20-ak? WTF. Još mi nitko nije rekao di sam napisao da treba koristiti staru grafiku.

@neven-Ako je nekome najbitnija grafika,a nove igre imaju bolju grafiku,2+2=?

Ja ne igram NBA igre od EA-a jer obožavam EA nego jer nemam izbora,dušu bi dao za 2k.HL1 da je bolji od HL2 nije samo moje mišljenje,mislim da 90% ljudi najmanje koji su igrali obje igre misle jednako.Koji god da je razlog zašto je Oblivion lošiji,on je lošiji,a npr; na gamespotu je dobio veću ocjenu od Morrowinda,iako meni Oblivion nije loš,samo je Morrowind dosta bolji.Kad sam ja rekao,još jednom ponavljam da su nove igre lošije zbog grafike jeb.emu mater.

Neven <R>
18-06-2008, 17:27
@neven-Ako je nekome najbitnija grafika,a nove igre imaju bolju grafiku,2+2=?

Pogledaj malo rezultate ankete, imam osjećaj da se boriš protiv vjetrenjača.

Thrall
18-06-2008, 17:29
Ne,borim se protiv vašeg izvrćanja mojih riječi,a ako nešto mrzim,onda je to,pogotovo tako glupo...Što se mene tiče može biti 6 000 000 000 za grafiku i jedan za gameplay,ali kada mi nabacujete da su meni nove igre loše jer imaju bolju grafiku,ma bježi u...

Snake
18-06-2008, 17:33
nitko ti ništa ne nabacuje, nego se tebi ne da dokazat da i danas postoje igre koje imaju i dobru grafiku i dobar gameplay baš kao što je nekad '98-e bilo, manje ih je ali ih ima. ti konstantno tvrdiš da grafika uništava gameplay tako što se više pozornosti daje grafici, i zato su ti sve novije igre neusporedivo lošije nego stare legende iz zlatnog doba pc gaminga

Thrall
18-06-2008, 17:37
Da su mi SVE novije,evo dokaz broj 1 prevrćanja riječi. Već sam prije rekao da su mi Witcher,GTA 4,Cod4,Test Drive,Mass Effect dobre ili mogle biti dobre igre(Gta IV i Test nisam igrao). Evo prije sam znao štedit za novu igru,sada ne znam za koju novu igru se isplati dati sav novac,a da ne bude bačen(osim nekoliko ovih,ne samo koje sam naveo,ima ih još nekoliko).

W3DR4N
18-06-2008, 18:21
Ljudi su najviše igrali Morrowind jer ima jakoooo puno sati zabave,jer je ogromna igra,s jakoo puno zanimljivih questova,odličnom pričom. Dan danas,Deus Ex i Morrowind se jakoo dobro prodaju i Starcraft,a nemaju DANAS dobru grafiku.

Prodaju se zato što su jeftine. Kompletni morrowind s ekspanzijama košta 69 kuna. DeusEX goty košta 59.




nabroj mi ti nove igre koje su remek djela,a ja stare da vidimo tko će ih više nabrojat?

Previše si ležeran. Ja se s novim igrama mogu ograničiti na što? 2006. do evo polovice 2008.
Ti ćeš si uzeti takvu slobodu i nabrajati igre od 1990. do 2003.
Tako i ja mogu. Uzmi ti sebi razdoblje 1989.-1998., ja ću 1999.-2008., što je sasvim razuman razmak, pa ćeš vidjeti da pričaš nebuloze.

bezimeni
18-06-2008, 19:08
Da su mi SVE novije,evo dokaz broj 1 prevrćanja riječi. Već sam prije rekao da su mi Witcher,GTA 4,Cod4,Test Drive,Mass Effect dobre ili mogle biti dobre igre(Gta IV i Test nisam igrao). Evo prije sam znao štedit za novu igru,sada ne znam za koju novu igru se isplati dati sav novac,a da ne bude bačen(osim nekoliko ovih,ne samo koje sam naveo,ima ih još nekoliko).

To ti se zove zasičenje prožeto nostalgijom.Nije problem u novim igrama koje tobože nemaštovite ili prmalo inovativne već je problem u tvojim vremenom otupljenim osjetilima.Pokušaj biti malo objektivniji.Meni su nove igre bolje od starih a igram se već preko 20 godina.

Thrall
18-06-2008, 19:11
Nije problem nostalgija nego kvaliteta.

DrunkyDuck
18-06-2008, 19:12
Vedrane, da pojednostavnim, sto je bitnije, gameplay ili grafika, to je bit teme, ne 2D VS moderni 3D.

Ili, da mozda trazim tvoje subjektivno misljenje, hoces li radije odigrati igru sa kvalitetnim gameplayem ili sa fenomenalnom grafikom, recimo da je rijec o igrama kod kojih je jedno iskljucivo. Molim jednostavan odgovor. :)


Sto se tice druge teme koja je pronikla, "igre tada i sada", reci kada si u zadnje vrijeme odigrao FPS+RPG kombinaciju kvalitetnu kao System Shock 2? Turn based igru poput Fallouta?

No daleko od toga da su igre danas nekvalitetne, CoD4 je primjer akcijske pucacine koju bi tesko mogao usporediti s bilo cime u zanru (ako govorimo o istom settingu).

W3DR4N
18-06-2008, 19:29
Gledaj drunky, ti sad meni daš primjer okvirno najboljeg turn based rpg-a i staviš me u neizlaznu situaciju da ti priznam: "Hej prijatelju, u pravu si, doista više nema igara poput fallouta." Ali gledaj s ove strane, ti se povlačiš tezom "igre sad-igre nekad". Uzmi 1998., kad je izašao fallout 2, i nabroji mi još četiri vrhunska TBRPG-a. Onda ću ti priznati da si u pravu, da fallout doista nije iznimka i da su tada TBRPG-ovi bili na vrhuncu. Posegnuo si za primjerom System Shocka 2. Da, već sam iduće godine igrao DeusEx. U međuvremenu smo igrali i Bloodlines, a zadnji primjer odličnog spoja je vrhunski Stalker. I dok te igre imaju više pucačine, a manje rpga, novoizašli Mass Effect je učinio upravo suprotno. Napravio je isto hibrid pucačine i rpga, pri čemu mu je matični žanr ipak RPG. I bio popljuvan jer je odlično napravio posao na drugačiji način. I jer je nov. I jer je s konzole.

Da se vratim na početak, uvijek ću izabrati gameplay, no situacija je puuuuno jednostavnija od situacije 1/0. Igre s odličnim gameplayom obično imaju i odličnu grafiku, jer je firma igru shvatila ozbiljno i vrhunski odradila sve elemente. Ne sjećam se kad je firma izjavila: "Sfušat ćemo grafiku jer znamo da će nas dobar gameplay prodati." Apsurd. Ako je gameplay uređen kako treba, vjeruj, u većini slučajeva je i sve ostalo.

bezimeni
18-06-2008, 19:39
Fallout odigrao ali današnji Stalker je bolja,zanimljivija i sa atmsferom dovedenom do savršenstva + sa odličnom grafikom kao šlagom na tortu.
System Shock 2 odigrao ali ni BioShock nije za baciti,po meni igre su više mnaje jednako dobre i radije ću ( i jesam već par puta) igrati BioShock nego SS 2 jer je meni nakon svih godina to jednastavno postalo nezanimljivo sobzirom na zastarjelu grafiku.Tko jednom meso proba od čuspajza se više nemože najesti :D .
Još jednom naglašavam Stalker kao istinsko remek djelo DANAŠNJEG igranja na pc-u.Grafika je u toj igri u službi dočaravanja apokaliptičnog i mističnog ugođaja i pri tome je 100% uspjela.

DrunkyDuck
18-06-2008, 19:47
Sorry, naglasak je trebao biti na turn based igrama, ne samo Falloutu. No ne govorim o war igrama nego igrama poput Fallouta, Deadly Alliance-a, X-Com serijala. Neki zanrovi jednostavno odumiru ali ne zbog njihove zastarjelosti nego jednostavnog razloga da se novac ulaze u igre koje ce zainteresirati vecinu trzista. Zato se TES pretvorio u akcijsku igru, Shock u mracnu pucacinu, a Fallout u post-nuklearni FPS vjerojatno. Ne kazem da je to lose, samo, igre postaju "zabava za jedno poslijepodne".


Igre s odličnim gameplayom obično imaju i odličnu grafiku, jer je firma igru shvatila ozbiljno i vrhunski odradila sve elemente.
Slazem se, ali ima tu iznimki koje rasture top ljestvice igara. Sam&Max epizode, recimo, Portal, Audiosurf, ... Mozda ces se zacuditi jer su te igre oku ugodne, no ja ne govorim o dizajnu nego o tehnickoj podlozi, dinamickom osvjetljenju, shaderima, itd. U gameplayu ce Audiosurf sa svojih "nekoliko" poligona zgaziti Crysisove realne ali jako, jako monotone sume.

Sto se tice ove iznimke koju si spomenuo, Mass Effect - jos istrazujem. I meni je zapela za oko.

kulamasta
18-06-2008, 20:31
Sorry, naglasak je trebao biti na turn based igrama, ne samo Falloutu. No ne govorim o war igrama nego igrama poput Fallouta, Deadly Alliance-a, X-Com serijala. Neki zanrovi jednostavno odumiru ali ne zbog njihove zastarjelosti nego jednostavnog razloga da se novac ulaze u igre koje ce zainteresirati vecinu trzista. Zato se TES pretvorio u akcijsku igru, Shock u mracnu pucacinu, a Fallout u post-nuklearni FPS vjerojatno. Ne kazem da je to lose, samo, igre postaju "zabava za jedno poslijepodne".


Igre s odličnim gameplayom obično imaju i odličnu grafiku, jer je firma igru shvatila ozbiljno i vrhunski odradila sve elemente.
Slazem se, ali ima tu iznimki koje rasture top ljestvice igara. Sam&Max epizode, recimo, Portal, Audiosurf, ... Mozda ces se zacuditi jer su te igre oku ugodne, no ja ne govorim o dizajnu nego o tehnickoj podlozi, dinamickom osvjetljenju, shaderima, itd. U gameplayu ce Audiosurf sa svojih "nekoliko" poligona zgaziti Crysisove realne ali jako, jako monotone sume.

Sto se tice ove iznimke koju si spomenuo, Mass Effect - jos istrazujem. I meni je zapela za oko.

...mislim da mi je ovo prvi ovakav post, ali sada moram

X

W3DR4N
18-06-2008, 20:47
Sorry, naglasak je trebao biti na turn based igrama, ne samo Falloutu. No ne govorim o war igrama nego igrama poput Fallouta, Deadly Alliance-a, X-Com serijala. Neki zanrovi jednostavno odumiru ali ne zbog njihove zastarjelosti nego jednostavnog razloga da se novac ulaze u igre koje ce zainteresirati vecinu trzista. Zato se TES pretvorio u akcijsku igru, Shock u mracnu pucacinu, a Fallout u post-nuklearni FPS vjerojatno. Ne kazem da je to lose, samo, igre postaju "zabava za jedno poslijepodne".

Ajd, konačno malo zdrave rasprave. Istina je da TBS nekako izumire, vjerojatno zbog nezainteresiranosti tržišta. Zadnji koji sam igrao i kojeg se sjećam je Hammer & Sickle, spiritualni nastavak izuzetnog Silent Storma, koji je vrhunska igra.
Tu su još izašle i tri-četiri UFO igre, tako da se vjerojatno nađe ponešto ako si baš zagriženik žanra.
Što se tiče zabave za jedno popodne, na pola bih se složio. Igre su "za jedno popodne" počele. To je ono doba Super Maria i Sonica, Princa, Dooma, i sličnog. Onda su se igre produbile, da bi danas išle na nekakav fazon interaktivnog filma (MGS, Assassins Creed, Call Of Duty, Crysis) gdje se radi spektakl od par sati.


[quote:3399y814]Igre s odličnim gameplayom obično imaju i odličnu grafiku, jer je firma igru shvatila ozbiljno i vrhunski odradila sve elemente.
Slazem se, ali ima tu iznimki koje rasture top ljestvice igara. Sam&Max epizode, recimo, Portal, Audiosurf, ... Mozda ces se zacuditi jer su te igre oku ugodne, no ja ne govorim o dizajnu nego o tehnickoj podlozi, dinamickom osvjetljenju, shaderima, itd. U gameplayu ce Audiosurf sa svojih "nekoliko" poligona zgaziti Crysisove realne ali jako, jako monotone sume.

Sto se tice ove iznimke koju si spomenuo, Mass Effect - jos istrazujem. I meni je zapela za oko.[/quote:3399y814]

Ne znam koliko bih Portal i Audiosurf nazvao konkretnim igrama. Prva je dodatak ekspanziji dok je druga običan shareware, kojeg je komercijalizirao i progurao Valve. Sam & Max je opet avantura, a od njih je grafički nabrijan bio samo Dreamfall. Jack Keane, Vampire Story, Perry Rhodan, Fahrenheit, Broken Sword 3-4, taj žanr jednostavno fura neku svoju grafiku.

kulamasta
18-06-2008, 21:01
Kao sto neko rece,TBS je tu bio zbog nedostatka moci racunara za RT...ne vidim zasto bi neko zelio TBS kad moze RT,osim u nekoj strateskoj varijanti,kao mapa Evrope u Medievalu...

Jesi cuo za recimo igru pod nazivom Civilization?

Ili naprimjer sah?

Thrall
18-06-2008, 21:06
Ako pod TBS misliš Turn based,npr. Heroesi su npr. odličan primjer kako TBS može biti jako dobar i zabavan,osim ako igraš u 8 igrača,onda zna potrajat do nekoliko sati :D

DrunkyDuck
18-06-2008, 21:30
Ajd, konačno malo zdrave rasprave. Istina je da TBS nekako izumire, vjerojatno zbog nezainteresiranosti tržišta. Zadnji koji sam igrao i kojeg se sjećam je Hammer & Sickle, spiritualni nastavak izuzetnog Silent Storma, koji je vrhunska igra.
Tu su još izašle i tri-četiri UFO igre, tako da se vjerojatno nađe ponešto ako si baš zagriženik žanra.
Siguran sam da bi kvalitetna TBS bila zapazena ali, tko ce raditi pompu oko igre koja se nece maksimalno prodati?
UFO igre nisu sto su nekad bile.

Što se tiče zabave za jedno popodne, na pola bih se složio. Igre su "za jedno popodne" počele. To je ono doba Super Maria i Sonica, Princa, Dooma, i sličnog. Onda su se igre produbile, da bi danas išle na nekakav fazon interaktivnog filma (MGS, Assassins Creed, Call Of Duty, Crysis) gdje se radi spektakl od par sati.
Slazem se no ja sam doslovno govorio o igrama koje se prelaze za nekoliko sati. Ja si ne zelim dozvoliti trosenje 400kn na 6 sati prosjecne zabave.

Ne znam koliko bih Portal i Audiosurf nazvao konkretnim igrama.
Sto situaciju u kojoj su zanimljivije od Crysisa cini jos smijesnijom.


ne vidim zasto bi neko zelio TBS kad moze RT
Mozda zato jer je TBS zanr, a uz njih cesto dolaze osobe koje uzivaju u njima.

W3DR4N
18-06-2008, 21:35
Slazem se no ja sam doslovno govorio o igrama koje se prelaze za nekoliko sati. Ja si ne zelim dozvoliti trosenje 400kn na 6 sati prosjecne zabave.

Kupuj igre koje traju duže. Uvijek je bilo i kratkih i dugih igara, tako da...


[quote:37qv7fu6]Ne znam koliko bih Portal i Audiosurf nazvao konkretnim igrama.
Sto situaciju u kojoj su zanimljivije od Crysisa cini jos smijesnijom.[/quote:37qv7fu6]

No Portal traje sat i po prvi put. Audiosurf traje koliko imaš zanimljivih mp3-ca.
Ne možeš reći da Crysis nije bolji od ovog Haze-a na playstationu, Turoka, Timeshifta i mase drugih novih SF pucačina. Crysis je izuzetno čudna biljka. Debelo precjenjen kod jednih, i još deblje podcjenjen kod drugih igrača.

Cthulhu
19-06-2008, 16:39
gameplay,uvijek.

croat1gamer
19-06-2008, 18:16
lol, 5 ljudi se flejmalo oko toga da objasni povezanost izmedu grafike i gameplaya, a sve zato sto thrall ne zeli skuziti da grafika nije konstantna nego prolazna u smislu kvalitete, jer grafika je uvijek ista ali pogled na nju nije isti, i utuvi si u glavu thrall da sve igre idu u korak s grafikom (osim jedno par koje su da upotpune nostalgiju) ali kada izadu grafika im ostaje, i nepostaje losija (za bolja nebi imalo smisla) nego ista dok se pogled na visinu kvalitete promijeni svakih godinu dana iako je ista kao i u trenutku izlaza, uzmimo morrowind kad ga se dosta spominjalo, kad se tada recenziralo u pcp-u (citam od 70 broja, ali znam da ga se recenziralo) imao bi 85-90, a da ga se danas recenira bi bio 20 iako je ista grafika kao i tada
i jos nesto thrall, prestani nas muciti o tome da grafika unistava gameplay jer ti nemas pojma o tome kako se razvijala grafika i jos nesto, kada si kupovao svoje igre, i koje, mogu ti objasniti povezanost, a to je da ti imas grozan komp, i da ti roditelji nisu htjeli kupiti bolji pa si ostao u svojem malome svijetu old-school igara i pljuvao si po novijima jer ih nisi mogao igrati i dan danas nisi promijenio misljenje jer i dalje zivis u svojem svijetu koji ti je stvorio predrasude da je sve novo glupo, i odgovori mi jos jedno: koju si next gen igru odigrao ove godine? nijednu ako sam u pravu

i prognoza za 10 godina: ti ces na ovome forumu pljuvati po tadasnjim igrama jer su nove dok ces igrati crysis i govoriti da je legendaran jer je star a ne nov

ispravite me ako sam pogrijesio, ostim thralla, nek mi on odgovori na pitanja onda cu mu dopustiti da ARGUMENTIRANO iznese misljenje

_ZlayA_
19-06-2008, 19:09
ane argument battle.... i like it...
da vidimo sta ce se sljedece zbiti :D

bezimeni
19-06-2008, 20:42
A ovo je malo priglupa rasprava...cinjenica je da igra nece uspjeti ako nema ujednaceno grafiku i igrivost...

Sva mudrost se nalazi u drugom postu u ovoj temi i sve nakon toga je bilo bespotrebno :D .

_ZlayA_
19-06-2008, 21:20
ma jelde...
sta je sa starcraftom?? recimo imas starcraft i paraworld... ko pwna koga? mada znam odgovor unaprijed....

mrs.croft
19-06-2008, 23:22
iznenađen sam da je samo četvero djece glasalo za grafiku.

Maja
20-06-2008, 06:27
možda je ovo trik pitanje i ispalo je da više ljudi vole čitat časopis gameplay nego dobru grafiku :o :D

Thrall
20-06-2008, 12:39
@croat1-Grafika se razvija,wtf? Skinuo si mi velik kamen sa srca...Di sam ja napisao da grafika uništava gameplay? Grow up kid...Ove godine sam odigrao Assassin's Creed(PS3),Crysis,Pro Street,nešto malo Mass Effect(jedna od rjetkih novi igra koje ću kupiti),onda malo starije nove igre:Hl2,Fear,Hitman Blood Money(preodbra igra),Bioshock,Oblivion,Heroes V,par sportskih...

croat1gamer
20-06-2008, 14:11
nisam rekao da si rekao da grafika unistava gameplay, nego sam rekao da ti govoris o tome da su starije igre bolje od novijih zbog gameplaya i da danasnje igre imaju bolju grafiku pa se to i razvija u igrama a ne gameplay koji je vazniji, i ti si govorio da su te igre (hl, homm3,baldurs...) genijalne ali ti neznas gledati iz pogleda "tadasnjeg vremena" da skuzis da su te igre bile isto s vecom grafikom od gameplaya po tadasnjim mjerilima, one su zapravo kao danas crysis- "grafika pa gameplay", i jos nesto u vezi s half life sto mi je cudno- pa gdje je tu gameplay dobar: mr. freeman ide po levelima i ubija mutante i one humanoide (nemogu se sjetiti imena, sry) i napravi ovo, odi tamo, ubij big mofo bossa, nastavi dalje, da danas takva igra izade bila bi popljuvana, ali gle, genijalno je ocijenjena

op.a. nemam nista protiv hl nego mi je to cudno, kako da je hvaljena od svih unatoc da su takve danas skroz ispljuvane

Thrall
20-06-2008, 14:22
Jesi li to upravo usporedio Bladur's gate s Crysisom :-x :) ? Nije ista stvar,Baldur's gate je imao i grafiku i gameplay i to jako jako dobar gameplay. Crysis ima dobru grafiku i dosta loš gameplay,Crysis mi je bo zabavan prvih nekoliko sati,kasnije dosadi...U Half Life jedinici jedino nisam volio to što je imala puno mračnih hodnika,a i nije baš samo ubijanje aliena do besvjesti...Misliš li da će se Crysis igrati i za 10 godina? Blood Money,Heroesi,COD itd.vjerojatno hoće, i za 10 godina oni će imati lošu grafiku,ali igrat će se zbog gameplaya,a ne zato što danas imaju dobru grafiku.(Ok,Heroesi nisu najbolji primjer,ali..).

DrunkyDuck
20-06-2008, 16:06
...i jos nesto u vezi s half life sto mi je cudno- pa gdje je tu gameplay dobar: mr. freeman ide po levelima i ubija mutante i one humanoide (nemogu se sjetiti imena, sry) i napravi ovo, odi tamo, ubij big mofo bossa, nastavi dalje, da danas takva igra izade bila bi popljuvana, ali gle, genijalno je ocijenjena

op.a. nemam nista protiv hl nego mi je to cudno, kako da je hvaljena od svih unatoc da su takve danas skroz ispljuvane

A si nor? :D

HL je dobar po raznovrsnom gameplayu, a sa bossovima je stvar da se ne ubijaju na klasicne nacine (kisom metaka). Pitas se o cemu govorim? Evo nekih trenutaka:

1) voznja tramom
2) igrac je uronjen u pricu, nema odvojenih animacija
3) level u kojem se upravlja mini-vlakom i upravlja skretnicama
4) Ogroman lift cije je spustanje popraceno kisom headcrabova
5) Dizajn levela i interakcija s istim (futuristicki liftovi, pregrst skriptiranih scena koje daju dojam da se igrac stvarno nalazi u kompleksu koji se raspada)
6) boss koji se nalazi u blast pit-u i sve povezano s njim (suljanje i bacanje granata da bi ga zbunio)
7) napete borbe protiv pametnijih neprijatelja (marinci)
8) prelazenje preko litice dok se marinci spustaju helicima
9) skidanje snajperista
10) gasenje struje da voda postala prohodna
11) itd.

Stvarno, ne sjecam se trenutka kad mi je igra bila dosadna, kao ni u CoD4, recimo. Crysis me s druge strane nije toliko impresionirao osim grafikom ali taj osjecaj prodje nakon prvih 10 minuta igre.

Shvacas li, zapravo o tome govorim, razlici izmedju kvalitete gameplaya CoD4 i Crysis. Crysis se za svoga developmenta nazivao naslijednikom FarCrya a to nije niti izdaleka. Kako bi i znali kad osim grafike nista nije ni bilo spominjano. Ne kazem da ga je grafika unistila nego mozda niska ocekivanja za ista osim grafike. S druge strane, zna se sto se je od CoD4 ocekivalo, a to je i isporuceno.

croat1gamer
20-06-2008, 16:30
ma to sam malo nespretno, my bad morao na rucak pa sam nabrzaka dovrsio

Sonic_Moronic
25-06-2008, 20:09
Ne vidim na što ti ciljaš, Half-Life je FPS koji nudi najviše imerzije od svih koje sam igrao, i prejeben gameplay. To mi je najbolji element, od trenutka ulaska u kompleks do kraja igre ti upravljaš svojim likom bez stanke (on-the-run loading je besprijekorno odrađen). Igra me je dobrano i preplašila, što je impresivno ako uzmeš u obzir da joj nije cilj biti nekakav horor. I to plašenje je "kvalitetno", ne u BOOH-DARK-CORNER-JUMP stilu (čitaj: Doom 3 stilu).

seahawk37
26-06-2008, 13:19
gameplay na 1. mjestu

Lord Jambrek
26-06-2008, 16:53
Si jos nesto u vezi s half life sto mi je cudno- pa gdje je tu gameplay dobar: mr. freeman ide po levelima i ubija mutante i one humanoide (nemogu se sjetiti imena, sry) i napravi ovo, odi tamo, ubij big mofo bossa, nastavi dalje, da danas takva igra izade bila bi popljuvana, ali gle, genijalno je ocijenjena

op.a. nemam nista protiv hl nego mi je to cudno, kako da je hvaljena od svih unatoc da su takve danas skroz ispljuvane

E pazi ovo:

Half Life 2
Half Life 2 Episode I
Half Life 2 Episode 3

Sve su na isti kalup pa su odlične i izašle su "danas", igra je baš to što si rekao, ideš i kolješ, tu i tam koja fora sa fizikom ili nečime, ali half life ima nešto, ima nešto u sebi što ne čini igru praznim, nešto što te vuče do kraja, iako sam koncept igre nije ništa posebno, kao ni priča, ali je to sve tako profesionalno i s osjećajem napravljeno da te igra vuče da ju igraš i igraš i igraš.

nosferatu25
26-06-2008, 17:35
grafika naravno. 8)











zezam se.
ili se ne zezam :?

Tejo.hr
28-06-2008, 16:02
Gameplay prvi, ali teško ću prihvatiti dobar gameplay sa praznom grafikom. Ne želim da jedna gameplay odlična igra izgleda prazno na polju grafike. Ne mora to biti najljepša, samo da ne izgleda kao da kasni nekoliko godina.

###DK###
03-07-2008, 21:42
Gameplay prvi, ali teško ću prihvatiti dobar gameplay sa praznom grafikom. Ne želim da jedna gameplay odlična igra izgleda prazno na polju grafike. Ne mora to biti najljepša, samo da ne izgleda kao da kasni nekoliko godina.

:thumbs2:

Slažem se.

Twinings
11-07-2008, 03:13
hebeš grafiku ak je gameplay u banani. a ne hebeš gameplay ak je grafika jadna. imam komp na koje mogu čist solidno igrat cod 4, al još uvijek volim nabacit stare igrice tipa fallout 2, diablo 2 i imperialism 2... te igrice vjerojatno nikad neču prestat igrat :).

iznogud1515
11-07-2008, 11:28
Gameplay definitivno

Thrall
11-07-2008, 11:59
Da je grafika bitnija,Nintendo bi propao. A sad je (Wii) prodao više konzola i od X Boxa i od PS trojke i to mnogo više..

nosferatu25
11-07-2008, 13:02
hm, a da ps3 košta kao wii šta misliš, šta bi se više prodavalo? wii? ne verujem... :wink:

Thrall
11-07-2008, 13:09
Ok,da je grafika bitnija,Wii se ne bi uopće prodavao..

CHOLIK
12-07-2008, 16:09
Grafika i gameplay su dvije strane jednog novčića.Jedna bez druge ne može.Takvo je moje mišljenje.

lolac
14-07-2008, 21:41
Gampelay,jer je grafika bez njega neupotrebljiva...