PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gothic



Booby
12-06-2008, 14:42
...neznam jel ima već tema o prvom Gothicu i neznam jel to spada u "oldies", al ova igra zasigurno zaslužuje svoju temu. IMO, to jedina igra koja se može mjeriti sa najboljom igrom svih vremena - Morrowind-om!!

igra ima solidnu grafiku, fenomenalnu priču, nenadjebivu atmosferu (po tom aspektu je bolja možd čak i od MW) i odlične kontrole (iako svi seru po njima).

u vrijeme kad je izašla, ta igra je bila prva (correct me if I'm wrong) koja je imala inteligentan AI. ljudi obavljaju razne funkcije; puše travu, sviraju, pričaju, pa čak i pišaju!

što se tiče atmosfere, Gothic nije neki šareni svijet ispunjen leptirima i tratinčicama na svakom prokletom koraku, kao što se vjerojatno i očekuje od jednog fantasy RPG-a. svijet je totalno prizeman, a ljudi su većinom hladni i mrzovoljni. kontrole su odlične, a sustav fajtanja je jedan od najboljih koji sam ikada vidio. kamera je možda malo nezgodna u skučenim prostorima, al sve je to za ljude.

sve u svemu, vata me neka divlja nostalgija, čim škola završi ponovno ću si instalirat Gothic i vjerojatno neću vidjet svjetlo dana dok ga ne završim!

Lord Coldwolf
02-07-2008, 08:13
yeah,.. gothic 1 ,2,ekspanzija night of the raven sve su to meni jedni od najboljih rpgova... trojka je jedina podbacila, ostaje vidjet kako ce izgledati 4. :)

Gregor847
03-07-2008, 00:11
Ja prije dva dana instalirao i evo igram : )

Arbiter of Change
03-07-2008, 09:33
Nisam znao da je Gothic baš toliko star da bude pod Oldies, ali nema veze.

Inače, sam veliki ljubitelj prva 2 nastavka (treći je... meh) i iskreno nisam imao problema sa kontrolama kao što je većina tvrdila. Prvi mi je dio čak i dosta bolji od drugog iz jednostavnog razloga jer imaš izbor pridruživanja više frakcija (Templari sa onim njihovim oklopima su pre*ebeni) i naravno, mogao si besplatno dobijati weed. :D

Lord Coldwolf
03-07-2008, 23:38
Nisam znao da je Gothic baš toliko star da bude pod Oldies, ali nema veze.

Inače, sam veliki ljubitelj prva 2 nastavka (treći je... meh) i iskreno nisam imao problema sa kontrolama kao što je većina tvrdila. Prvi mi je dio čak i dosta bolji od drugog iz jednostavnog razloga jer imaš izbor pridruživanja više frakcija (Templari sa onim njihovim oklopima su pre*ebeni) i naravno, mogao si besplatno dobijati weed. :D

Gothic 2 mislim da ima jednak broj frakcija (3) kao i jedinica a dodatak dvojci doda jos par manjih frakcija (pirati..)

Neznam koji mi je drazi,. jedinica je cudnija i tek si upoznat sa gothic atmosferom dok je dvojka=jedinica++ :D

al evo nek bude gothic 1 :)

Arbiter of Change
04-07-2008, 08:09
Da, ali u 1. dijelu svaka od te 3 frakcije ima i svoju Mage-user skupinu kojoj se možeš pridružiti tako da zapravo gledamo na 6 skupina. Nikad nisam oprostio Piranhi što nije mogla okupiti stare voice actorse za 2. dio (posebno Diego koji mi je jedan od najboljih likova).

Raziel
04-07-2008, 08:52
Ja sam igrao Gothic 2 sa ekspanziom. Dobra je igra samo mi se nesviđa kontroler (pritisneš Action, pa napadaš sa W, a braniš se sa S :yuck: )
Gothic 3 mi se prije sviđao zbog kontrolera, ali ipak je igra promašaj. U gothic 3 je glazba odlična :thumbs2: Vista Point (fduqstJHgFY&feature=related)Si In My Dreams (w974akLd4EY)

Snake
13-07-2008, 11:47
Ja sam igrao Gothic 2 sa ekspanziom. Dobra je igra samo mi se nesviđa kontroler (pritisneš Action, pa napadaš sa W, a braniš se sa S :yuck: )

u control optionsu isključiš gothic 1 controls i bit će ti manje više iste kontrole kao i u trojci, napadaš s klikom miša. svejedno, borba u ovoj igri je loše napravljena

Arbiter of Change
24-01-2012, 10:44
Gothic 1 gameplay/restrospektiva.

vKpIVFcTFdc