PDA

Pogledaj cijelu verziju : Igrica



Halo2
11-06-2008, 15:30
Dakle poceo sam radit igricu u rpg maker VX, i napravio sam vec puno mapa.Mene sad zanimaju par vasih prijedloga, a i trebo bi pomoc jer neznam koji bi mi mogo bit naslov igrice i dal da igrica bude na hrvatskom ili engleskom.

Luka
11-06-2008, 17:57
teško da ti netko može dati prijedlog kad nisi dao nikakve informacije o igri

btw, nije igr.ica nego igra

Halo2
12-06-2008, 13:27
Pa to sam i stavio da mi date malo ideja zato sto ja sam samo slozio mape za sad, i spojio sam ih...

Luka
12-06-2008, 13:29
nisi rekao radiš li na tetrisu ili na 3d shooteru

moj prijedlog je da se ostaviš game makera i kreneš učiti programirati

Halo2
12-06-2008, 13:32
Dakle poceo sam radit igru u rpg maker VX.

nisi rekao radiš li na tetrisu ili na 3d shooteru

moj prijedlog je da se ostaviš game makera i kreneš učiti programirati
Ako pise da radim u rpg makeru kako onda mogu radit 3d shooter :nonono:

Luka
12-06-2008, 13:40
nisam upoznat s game makerima pa tako ni s tim ^^ ali poanta mog odgovora je da nisi dao baš nikakvu informaciju o tome kakvu igru radiš ...

Halo2
12-06-2008, 13:54
Pa jesam bio napiso da mi vi date ideje posto ja neznam sto da smislim ja sam napravio samo mape a meni sad trebaju ideje

Luka
12-06-2008, 14:06
napravi tetris

a nakon toga se prebaci na programiranje

Halo2
12-06-2008, 14:55
Nemam ja vremena za programiranje...

fps_gamer
12-06-2008, 15:03
lol... vise ces nauciti i napraviti programiranjem nego makerima...

Silver_Wolf
11-08-2008, 18:04
Napravi igru na engleskom jer tako ćeš ju otvorit široj publici.
Ime igre moraš smislit sam jer nam nisi reko da li radiš na nekom fantasy rpg-u tipa WoW, gotičkom tipa diablo ili nešta drugo.
Usput gdje se može downloadat taj RPG maker?

DragonSoul
11-08-2008, 19:43
Može se downloadati s official stranice nakon što se kupi.

Plexihack
11-08-2008, 20:21
Napravi igru na engleskom jer tako ćeš ju otvorit široj publici.
Ime igre moraš smislit sam jer nam nisi reko da li radiš na nekom fantasy rpg-u tipa WoW, gotičkom tipa diablo ili nešta drugo.
Usput gdje se može downloadat taj RPG maker?

Da,postoji velika publika za igre napravljene u gay makerima...-.-'

DragonSoul
11-08-2008, 20:28
Da,postoji velika publika za igre napravljene u gay makerima...-.-'

O tome ne treba ni govoriti. Ja osim sampleova nikad ništa nisam iz game makera igrao.

Silver_Wolf
12-08-2008, 18:29
Ja govorim o govornom jeziku, a ne programskom u kojem je igra napravljena

Plexihack
12-08-2008, 20:43
Popularnost takvih igara raste obrnuto proporcionalno sa žakovom težinom...
Uz sve igre sa engine-ima koji bi mogli i holograme tjerati,uvijek postoji ogromna publike za igre napravljene u gay makerima...

Game_Fan
13-08-2008, 23:17
moj prijedlog je da se ostaviš game makera i kreneš učiti programirati

to uopste nije tacno za game maker moze on kao i programiranje al valja imati znanja,
de bolje poigraj igru koju je napravio tip "Easter Avenger ime igre" pa onda pricaj sta moze game maker a nemoj bezveze nes pricati kad neznas ni sta su makeri sam si rekao.Sta ako je covjeku tesko nauciti programirati pa nece da se dzaba pati,ja sam poceo u jednim programu da radim bio sam naucio dosta stvari i nije bilo vise tutoriala pa nisam znao neke stvari i odustao od programiranja i presao na gm jezik mogu ti reci da sam zadovoljan sa game makerom on moze sve al valja znati lijepo kod sastaviti i napraviti kvalitetne sprite.

Edit: Znam da se moderatoru nesmije nis prebacivati al sam da kazem da gm nije smece nebi ga tip koji je 20.000 linija koda bacio na sranje.

fps_gamer
13-08-2008, 23:23
moj prijedlog je da se ostaviš game makera i kreneš učiti programirati

to uopste nije tacno za game maker moze on kao i programiranje al valja imati znanja,
de bolje poigraj igru koju je napravio tip "Easter Avenger ime igre" pa onda pricaj sta moze game maker a nemoj bezveze nes pricati kad neznas ni sta su makeri sam si rekao.Sta ako je covjeku tesko nauciti programirati pa nece da se dzaba pati,ja sam poceo u jednim programu da radim bio sam naucio dosta stvari i nije bilo vise tutoriala pa nisam znao neke stvari i odustao od programiranja i presao na gm jezik mogu ti reci da sam zadovoljan sa game makerom on moze sve al valja znati lijepo kod sastaviti i napraviti kvalitetne sprite.

Edit: Znam da se moderatoru nesmije nis prebacivatiSal sam da kazem da gm nije smece nebi ga tip koji je 20.000 linija koda bacio na sranje.


zas ne? ti njemu samo govoris... diskusija...

Game_Fan
13-08-2008, 23:27
pa gle,ako mu se game maker nesvidja djaba pljuje po programu mozda je to nekom se zaljepilo za znanje pa zna vise u gm nego u nekim jeziku

DragonSoul
14-08-2008, 09:33
pa gle,ako mu se game maker nesvidja djaba pljuje po programu mozda je to nekom se zaljepilo za znanje pa zna vise u gm nego u nekim jeziku

Da, to je, ali on tebi želi reći da u Game Makeru nema "budućnosti". Istina, ti isto u Game makeru definiraš reakcije na akcije objekata, ali kad programiraš imaš puno veću slobodnu. U Game makeru imaš sve ponuđeno, svi problemi su riješeni, samo redaš. Dok programer sve sam napravi, dizajner mu da grafiku (ili je sam napravi) i onda tek slaže. I još nešto - u Game Makeru ti možeš samo neku vrstu igre napraviti, ali kad znaš programirati, možeš sam sebi napraviti tool koji ti treba.

Luka
14-08-2008, 12:26
@Gamefan

Lol.. ja sam mu dao prijedlog što da radi, programiranjem radiš svoju igru, u game makeru radiš postavke za igru koju nisi sam napravio.
Ustvari, nemam ništa protiv gm-a.. jedini problem je ova rečenica gore.

Game_Fan
14-08-2008, 19:29
to sam vec isprobao sa nekim jezikom al mi se zasralo sve zato sto nije bilo tutoriala
al program je bio prelagan za pamcenje.Htjeo sam da isprobam nes sa python-om al mi nejde za rukom nece da startuje rad odma u programu vec valja ga save pa vazdan nekih stvari al izgledao je cool na prvi pogled,ono tutovi su lahki dok ih gledas al kad pocnes raditi onda se zakomplicira mislim kodmene neznam kodkog je jos.il postoji neki python koji moze odma startati prog ak moze da mi velite ime trazio sam po netu nadjem ja nes al nece da ide jbg i ak moze nekih tutova.Thanks

Edit: Ev neki mali tut iz programa koji sam radio prije.

************************************************** ********************

Define ufo As Sprite

ufo.load("ufo.gif") //ovo je da loadujes sprite
ufo.moveto(200,250) //gdje da stoji kad se igra upali
ufo.show() //da prikaze objekat jer ak ovo nebude neces viditi playera

to je sam mali tut.

heodox
14-08-2008, 23:07
Po meniSsu stvarno glupe trvrdnje da bi ljudi trebali prijeći na programiranje umjesto da idu po game makerima (buducnost obojeg je diskutabilna). Ja, sklon alegorijama, najbolje bih programiranje povezao sa slikarstvom (ili glazbom mozda :) ), onaj tko nakon drugog dana pokusavanja slikanja uzme kist i nacrta portret je pravi slikar, a ne onaj koji ce nekoliko godina polazit kakve škole učit o perspektivi, razlicitim tehnikama, pitat za pomoc u svakom koraku ... Programiranje definitivno spada u grupu sa talentima (vjerojatno ima neke veze s razvijenostima pojedinih djelova mozga, rekao bih da se nalazi uz matematiku i logicno razmisljanje). Ne bih sad htio citirati Sokrata, ali :) : "Stolar je stolar ako je dobar stolar: po tom dobru on uopće jest stolar; ako nije dobar stolar, onda on zapravo uopće nije stolar." (to je vezano uz njegovu ideju dobra, ako covjeku ne ide programiranje nema smisla da se njime bavi, ali naprotiv ako ga zabavlja izrada igra ne vidim zasto se ne bi koristio game makerima, ako nije sklon programiranju nece tamo puno nauciti)

Zamisli da nacrtas jednu jednostavnu sliku, i dode ti neki slikar i pocne ti srati o tvojoj slici da ti je tehnika losa (jer si je crto na zidu sprejem) i da bi bilo puno bolje da par godina odes u akademiju i nacis to isto nacrtati uljanim bojama na platnu.

I btw. XNA - game maker, OpenGL, DX - game makeri (naravno + neki od popularnih jezika)

Luka
14-08-2008, 23:11
heodox to je gomila gluposti ;)

heodox
14-08-2008, 23:16
heodox to je gomila gluposti ;)

Znam! :)

fps_gamer
15-08-2008, 00:02
I btw. XNA - game maker, OpenGL, DX - game makeri (naravno + neki od popularnih jezika)

pogotovo ovo ;)

heodox
15-08-2008, 00:13
I btw. XNA - game maker, OpenGL, DX - game makeri (naravno + neki od popularnih jezika)

pogotovo ovo ;)

Eh, pravi über-programeri ce napisati svoj ray tracer engine u asm-u (tako ce naravno puno vise nauciti). Ali sve je to game maker, neki s vise apstakcije neki s manje.

Plexihack
15-08-2008, 09:24
Samo šta programer ima prazan file i od toga mora nešto napravit,a game maker lik,retard,kako već,ima .cfg file i on samo mora stavit putanje do slika i namjestit par opcija...

Game_Fan
15-08-2008, 12:58
Po meniSsu stvarno glupe trvrdnje da bi ljudi trebali prijeći na programiranje umjesto da idu po game makerima (buducnost obojeg je diskutabilna). Ja, sklon alegorijama, najbolje bih programiranje povezao sa slikarstvom (ili glazbom mozda :) ), onaj tko nakon drugog dana pokusavanja slikanja uzme kist i nacrta portret je pravi slikar, a ne onaj koji ce nekoliko godina polazit kakve škole učit o perspektivi, razlicitim tehnikama, pitat za pomoc u svakom koraku ... Programiranje definitivno spada u grupu sa talentima (vjerojatno ima neke veze s razvijenostima pojedinih djelova mozga, rekao bih da se nalazi uz matematiku i logicno razmisljanje). Ne bih sad htio citirati Sokrata, ali :) : "Stolar je stolar ako je dobar stolar: po tom dobru on uopće jest stolar; ako nije dobar stolar, onda on zapravo uopće nije stolar." (to je vezano uz njegovu ideju dobra, ako covjeku ne ide programiranje nema smisla da se njime bavi, ali naprotiv ako ga zabavlja izrada igra ne vidim zasto se ne bi koristio game makerima, ako nije sklon programiranju nece tamo puno nauciti)

Zamisli da nacrtas jednu jednostavnu sliku, i dode ti neki slikar i pocne ti srati o tvojoj slici da ti je tehnika losa (jer si je crto na zidu sprejem) i da bi bilo puno bolje da par godina odes u akademiju i nacis to isto nacrtati uljanim bojama na platnu.

I btw. XNA - game maker, OpenGL, DX - game makeri (naravno + neki od popularnih jezika)



u ovoj si recenici upravu "ako covjeku ne ide programiranje nema smisla da se njime bavi" je to je tacno,ak nezna programiranje onda mu je dosadno sjediti ped kompom i buljiti u neka slova koja nece nis razumiti pa zato bolje nek pocne snekim makerom lakse ce nauciti a pogotov ak nezna eng onda nemoze nauciti neki language.

DragonSoul
15-08-2008, 13:27
Programiranje nije gen ili dio mozga, nego obično znanje. Tko ne zna programirati neka se uči, tko je lijen ili želi nešto nabrzaka neka ga ne uči. Mislim ovo sljedeće bez uvrede, ali tko nije sposoban naučiti osnove programiranja nije ni u stanju napraviti dobru igru.

heodox
15-08-2008, 14:33
Samo šta programer ima prazan file i od toga mora nešto napravit,a game maker lik,retard,kako već,ima .cfg file i on samo mora stavit putanje do slika i namjestit par opcija...

Zvati ljude retardima jer nisu sposobni nesto uciniti jednostavno je glupo. Ne koristis SIMD instrukcije za optimizaciju? -Retard si. Ne znas implementirati LiSPSM? - Retard. Pojam znacenja deferred shadinga ti je stran? - Retrad.

On naravno moze samo namjestiti par postavki, to ostaviti i zvati igrom, ali ovo je ekvivalentno ovome:


#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
cout << "Ovo je igra, stisni nesto" << endl;
char a;
cin >> a;
cout << "Pobijedio si!" << endl;
return 0;
}

Je li moja igra bolja jer sam sam napisao program za nju?



Programiranje nije gen ili dio mozga, nego obično znanje. Tko ne zna programirati neka se uči, tko je lijen ili želi nešto nabrzaka neka ga ne uči. Mislim ovo sljedeće bez uvrede, ali tko nije sposoban naučiti osnove programiranja nije ni u stanju napraviti dobru igru.

Ne bih se s ovim slozio, ne kazem da postoji hrpa neurona koja je iskljucivo odgovorna za talent programiranja, ali da postoji razlika izmedu osobe koja je naklonjena prirodnim znanostima (matematika, fizika pogotovo), logickom razmisljanju i nekog kome dobro idu jezici (npr. ja nema šanse da naucim njemački, mogo bi ja pokusavati u beskonacno, ali ne vidim smisao).

Ipak slazem se da osnove svatko moze shvatiti.

Luka
15-08-2008, 15:19
Je li moja igra bolja jer sam sam napisao program za nju?

da

štoviše ovaj tvoj primjer više cijenim od 3d fps-a u game makeru

Plexihack
15-08-2008, 19:12
xD
Kad ja kažem retard,to ne treba nitko shvaćat kao vrijeđanje...ja stalno ljudima govorim retard,pa na kraju to dođe kao da sam rekao "čovjek" xP

Gledaj,nije jednostavnost razlog zašto toliko mrzim game maker...ajde,je jedan od razloga,ali najveći razlog je to šta 99% osoba napravi neko govno u njemu i onda to zovu igrom i govore da znaju radit igre.Onda dolete do tebe i pričaju ti kako su napravili igru,sad rade na novom projektu kojeg će prodat nekoj velikoj firmi -.-'
Iskusio sam to...

DragonSoul
15-08-2008, 19:49
Ne bih se s ovim slozio, ne kazem da postoji hrpa neurona koja je iskljucivo odgovorna za talent programiranja, ali da postoji razlika izmedu osobe koja je naklonjena prirodnim znanostima (matematika, fizika pogotovo), logickom razmisljanju i nekog kome dobro idu jezici (npr. ja nema šanse da naucim njemački, mogo bi ja pokusavati u beskonacno, ali ne vidim smisao).

Ipak slazem se da osnove svatko moze shvatiti.

Istina, to je, ali sam kažeš, osnove bi svi danas trebali shvatiti. A njemački ti nije tako težak, samo malo truda. A dobro, ne mogu ja komentirati, ja sam rođen na njemačkom govornom područiju ti tamo 5 godina živio, ali znam kako ti je - mene hrvatska gramatika i glasove promjene ubiaju u pojam (definicije, ne korištenje).


xD
Kad ja kažem retard,to ne treba nitko shvaćat kao vrijeđanje...ja stalno ljudima govorim retard,pa na kraju to dođe kao da sam rekao "čovjek" xP

Gledaj,nije jednostavnost razlog zašto toliko mrzim game maker...ajde,je jedan od razloga,ali najveći razlog je to šta 99% osoba napravi neko govno u njemu i onda to zovu igrom i govore da znaju radit igre.Onda dolete do tebe i pričaju ti kako su napravili igru,sad rade na novom projektu kojeg će prodat nekoj velikoj firmi -.-'
Iskusio sam to...

Isti razlog. Mrzim kad mi balonja od 10 godina dođe i kaže kako je sljedeći bill gates, kako će prodati igru i kako ju je brzo napravio i kako ja ništa ne znam i da sam retardirani glupnja (citiram) što se zezam (čitaj riječ na seljački) s programiranjem. A ja im povremeno predajem informatiku i dajem instrukcije iz matematike, fizike i informatike :twisted:

fps_gamer
15-08-2008, 19:55
:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Dux
15-08-2008, 20:18
ja vas ne kužim, pa ako vam to kaže balonja od 10 godina onda šta se odmah pjenite?? pa klinac je, svašta priča. Ova diskusija je bezvezna, ovisno o čovjekovom znanju, ambicijama, želji, kreativnosti, mogućnosti radit će u onome ćemu mu najviše odgovara.

Plexihack
15-08-2008, 20:22
Jbg,neka ima 10 godina,ali imaju oni od 15 godina koji isto to mi kažu...
A zamisli u šta takvi odrastu...svjedočio sam tome da je jedan takav lik izvukao kabel od napajanja iz grafičke dok je komp radio -.-'

fps_gamer
15-08-2008, 20:27
napajanja?? pa onaj plavi VGA (nisam siguran u ime, onaj sa 3 reda rupa)??

Plexihack
15-08-2008, 20:30
Yep taj 4pin...onda je iskopčao i one iz harda as well -.-'

fps_gamer
15-08-2008, 20:32
ovo iz harda sam bio i ja... ali komp nije htio bootati i to je bio drugi disk na kojemu nije bio win :D

ali ne radim to vise...

DragonSoul
15-08-2008, 20:47
ja vas ne kužim, pa ako vam to kaže balonja od 10 godina onda šta se odmah pjenite?? pa klinac je, svašta priča. Ova diskusija je bezvezna, ovisno o čovjekovom znanju, ambicijama, želji, kreativnosti, mogućnosti radit će u onome ćemu mu najviše odgovara.

Pa da je jedan... Ali to ti je kod mene učestala pojava. Svi hoće meni dokazati da netko zna više od mene, a u ovom selu ne zna nitko bolje, to mogu 100% reći :twisted:

Plexihack
15-08-2008, 20:49
Najbolje kad krenu pričat...
Moj ujak je haker,on je provalio u banku i skoro išao u zatvor,moj stric je napravio GTA,moj šukun-pradjed radi u mikroseftu...

Dux
15-08-2008, 20:52
to su kod vas onda neka luda deca, kod nas toga nema...još.

RayDX
19-08-2008, 11:58
Najbolje kad krenu pričat...
Moj ujak je haker,on je provalio u banku i skoro išao u zatvor,moj stric je napravio GTA,moj šukun-pradjed radi u mikroseftu...

Moj tata je jači od tvog tate :D

fps_gamer
19-08-2008, 12:41
moj tata programira u OpenGL 3.0

DragonSoul
19-08-2008, 13:01
Najbolje kad krenu pričat...
Moj ujak je haker,on je provalio u banku i skoro išao u zatvor,moj stric je napravio GTA,moj šukun-pradjed radi u mikroseftu...

To isto mi je jedan malac rekao :o

fps_gamer
19-08-2008, 13:32
taj klinac je plexihack :o

Plexihack
19-08-2008, 15:39
/bitchslap


Moj tata je jači od tvog tate :D

Moj tata će tvog tatu bitchslapat :P