PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zaštite za medije



C
10-06-2008, 20:17
Oprez s ovom temom, da ne bi letili s foruma.

Joco
12-06-2008, 06:28
Oprez s ovom temom, da ne bi letili s foruma.
:|
LaserLock :cry:

C
12-06-2008, 14:02
Da, oprez s ovom temom, da ne bi počeli sa pričama kretenizma.
Glasovanjem u anketi neće vam biti ništa.

@Joco - Tvoj avatar samo stoji kao slika, a nekada se kreće kao animirana slika, ili sam počeo haluscinirati da taj žabac tu i tamo zakorači kojim korakom?

Kron
12-06-2008, 21:30
hmmm, to ko fol sluzi da s time lockas dvd i samo ga ti mozes otvorit?

C
12-06-2008, 22:20
Ne.
Nego ako recimo nešto snimaš svoje i želiš ga zaštititi iz nekog razloga, staviš zaštitu na njega koju hoćeš. Neke se zaštite mogu provaliti a neke ne, ovisno o zaštiti. Recimo snimaš kamerom maturalnu zabavu i dogovoriš se sa razredom, da ćeš im prodati za 150 kn 25 DVD-a, pa ako hoćeš da se ne množe ili da barem spriječiš njihovo množenje dalje, staviš zaštitu, iako se u takvim slučajevima ne stavlja zaštita, ali samo primjera radi.

Joco
13-06-2008, 02:44
Ajde ako mozes da objasnis kako se to stavlja posto se nisam nikada sretao sa tim...to moze Nero ili...?

a za avata...da skontao sam i ja...nekada se i meni pomera a nekada ne :D .... misterija ;)

C
13-06-2008, 11:07
Nero 6 je mogao neke koliko ja znam, pa su tužili Ahead, pa su proizveli Nero 7 i Nero 8, kako bi pritajili Nero 6 koji je uspješno provaljivao neke zaštite.
Imaš programe sa integriranim opcijama za zaštite, tipa Alcohol 52%/120%, gdje jednostavno u postavkama, u check box-ove stavljaš kvačice za određene zaštite.
Postoje maleni programi koji mogu detektirati tuđe zaštite, i ništa više, a postoje i programi koji mogu sa svojom dominantnom zaštitom snimiti CD/DVD. Recimo, takvi programi su veliki svega 200 KB-a, i u njima odabereš šta sve želiš snimiti na CD/DVD i on će ti to snimiti, plus njegova dominantna zaštita.
Ali je najsigurnije otići na službene web stranice proizvođača određene zaštite, od tamo skinuti neku zaštitu, skupa sa uputama za korištenje. Čuo sam da neke takve imaju jednostavne upute, tipa prije snimanja pokreni aplikaciju, otvoriti se jedan button na kojem piše ON, kada ga pritisneš piše OFF, i obrnuto, pa onda prije snimanja bilo kojim programom stisneš na ON i zaštita se automatski integrira u process snimanja CD/DVD-a, i nakon završetka snimanja stisneš na OFF i ugasiš ga.
Ali brijem da je većina zaštita malo komplicirana za snimanje s drugim programima, jer programi za dominantne zaštite, koji su skoro pa izvorni programi za snimanje zaštita, nemaju opcije tipa burn CD/DVD, ili audio/video CD/DVD, DVD filmove, itd., nego samo da ti snime određene fileove koje odabereš, ali to se dâ srediti.